PDA

Pogledaj cijelu verziju : Najbolji Hard disk Sata2 od 160GB



nemir_123
12-10-2007, 11:51
Molim preporuku!

Trazim za kupit hdd sata2 da je tih kad ocitava i da je dobar ja mislim da je to WDC ali da cujem ipak jos neka misljenja

12-10-2007, 14:38
HITACHI HDT722516DLA380 160GB SATA300 7200rpm 8MB

Brz i tih.Bolji od konkurencije..tipa ws,maxtor(Seagate),etc

Inače imaš i boljih,,,samo kaj je cijena high...tipa raptor.

Ivan_87
12-10-2007, 19:06
HITACHI HDT722516DLA380 160GB SATA300 7200rpm 8MB

Brz i tih.Bolji od konkurencije..tipa ws,maxtor(Seagate),etc

Inače imaš i boljih,,,samo kaj je cijena high...tipa raptor.

amd freak,evo imam baš taj ognjusni hitachi,mrzim ga star je točno 1 godinu a čuje ga se ravno u drugu sobu,u ve-milu sam ga kupio i čekam da rikne prije nego što jamstvo isteče platio sam ga onda 480kn sad je jeftiniji,neznam što ćeš reć na to ali bučan je ko ventilator od 3200rpm jamstvo je 3 godine meni još dvije isti taj model baš sad gledam u jamstvu :twisted: :?

12-10-2007, 19:09
Očito sam lud kad ga svi hvale na extremesystems i pcekspertu.

Ivan_87
12-10-2007, 19:14
Očito sam lud kad ga svi hvale na extremesystems i pcekspertu.

nisi lud,niko nije ni reko da si lud,možda je ovaj moj primjerak totalni promašaj napajam ga sa sata konektorom i sve radi ok,ali buka majke li mu... još sam kupio chieftecovo kućište još ga se jače čuje,čuje se točno kako svaki fajl pročita hehe ali totalno sam siguran da je to taj hdd sad sam pogledo u jamstvo svaki detalji sve isto svako slovo,neznam što mu je,uzeo sam ga i ja na preporuku bug-a ali od sad ću uzet samo segate :roll:

Bartuc
12-10-2007, 19:14
Najtiši HDD je Samsung, pa nakon njega Hitachi!

@Borlic, vjerovatno ti se mehanizam u HDD-u oštetio pa stvara toliku buku! Ja imam 80Gb Hitachi, S-ATA, i ne čujem ga uopće! Jedino kaj čujem na cjelome sistemu je ventilator od Chieftec napajanja ali full slabo!

A inače je preporuka ovakva:

1) Hitachi -> pouzdan, kvalitetan, tih, hladan
2) Seagate Barracuda -> brza, relativno hladna
3) Samsung -> ultra tih

-> to su odlike tih 3 giganta... o WD-u nebi pošto već dugo nisam imao iskustva sa njime!

Svinjoguz
12-10-2007, 19:16
HITACHI HDT722516DLA380 160GB SATA300 7200rpm 8MB

Brz i tih.Bolji od konkurencije..tipa ws,maxtor(Seagate),etc

Inače imaš i boljih,,,samo kaj je cijena high...tipa raptor.

amd freak,evo imam baš taj ognjusni hitachi,mrzim ga star je točno 1 godinu a čuje ga se ravno u drugu sobu,u ve-milu sam ga kupio i čekam da rikne prije nego što jamstvo isteče platio sam ga onda 480kn sad je jeftiniji,neznam što ćeš reć na to ali bučan je ko ventilator od 3200rpm jamstvo je 3 godine meni još dvije isti taj model baš sad gledam u jamstvu :twisted: :?

stavi ga na 2 sekunde u mikrovalnu i jednostavno ce crknut, onda ga odi reklamirat.

Ivan_87
12-10-2007, 19:16
i sad da ja njima u servisu kažem kako se čuje jače od prastarog ibm-a hehe rekli bi mi da sam lud,inače se negrije uopće previše,ali bučan i trese se sve boooo... neznam u čemu je problem

Bartuc
12-10-2007, 19:27
Podmaži mu kuglične ležajeve 8) A možda se i nakuplio prašine u pogonskom lancu... :D

12-10-2007, 19:28
offtopic<'???Pitanje nije najtiši hdd... :wink:

Ivan_87
12-10-2007, 19:32
offtopic<'???Pitanje nije najtiši hdd... :wink:

znam da pitanje nije najtiši hdd,ali je pod pitanje da hdd bude jedan od tiših,ovaj moj je glasniji od 5 novijih diskova,neznam što da radim ima ko preporuku kakvu? inače je sve ostalo ok nego ga se čuje jako i vibrira a to me ubija ostale konponente se nečuju hehe :) :pray:

Bartuc
12-10-2007, 19:36
@Borlic, već imaš svoju temu sa tim problemom ukoliko se ne varam! Ako AAM nije pomogao, nema mu spasa! Ili si totalni noise freak što razumijem pošto i ja patim na tišinu... zato sam i modao kučište iz nutra! Ili ti je HDD u rasulu! Nema treče!

@AMD, OffTopic je dopušten ukoliko je u temi rečeno sve kaj se imalo za reč! Ali naravno u razumnim granicama :D

12-10-2007, 19:45
offtopic<'???Pitanje nije najtiši hdd... :wink:

znam da pitanje nije najtiši hdd,ali je pod pitanje da hdd bude jedan od tiših,ovaj moj je glasniji od 5 novijih diskova,neznam što da radim ima ko preporuku kakvu? inače je sve ostalo ok nego ga se čuje jako i vibrira a to me ubija ostale konponente se nečuju hehe :) :pray:

Treba ti ovaj mod!

http://www.overclockers.com/tips454/

:rotfl:


Ma najtiši su oni diskovi sa 38gb...koji imaju jednu glavu :wink:

Ivan_87
12-10-2007, 20:05
[quote="amd freak":2grs1q34]offtopic<'???Pitanje nije najtiši hdd... :wink:

znam da pitanje nije najtiši hdd,ali je pod pitanje da hdd bude jedan od tiših,ovaj moj je glasniji od 5 novijih diskova,neznam što da radim ima ko preporuku kakvu? inače je sve ostalo ok nego ga se čuje jako i vibrira a to me ubija ostale konponente se nečuju hehe :) :pray:

Treba ti ovaj mod!

http://www.overclockers.com/tips454/

:rotfl:

Ma najtiši su oni diskovi sa 38gb...koji imaju jednu glavu :wink:[/quote:2grs1q34]

OKE ljudi,izdržat ću još 1,4 mj sa ovom konfom a onda uzimam raptor od 76gb od wd-a i novu konfu,ovu dajem sestri,naravno bez kućišta i napajanja hehe :D

nemir_123
13-10-2007, 10:32
bas sam se bojao da ces rec hitachi.imam 80 gb sata 2 hitachi i bucan je kao niti jedan hdd a kad sam uklkjucio onaj automatic acoustic mena. opet se cuje upola manje ali opet se cuje ali na brzinu se ne mogu pozalit

nemir_123
13-10-2007, 10:39
ja sam milsio uzet WDC 160 gb sata dva a ovaj hitachi cu stavit kao secundary i tako mislim uzet novi komp pa mi treba neki tih hard jer mi ga se neda slusat.cijeli mi je komp tih samo se hdd cuje.sad me zanima je dobar taj wdc

Slayer
13-10-2007, 14:22
[quote="amd freak":3hgw6dlg]offtopic<'???Pitanje nije najtiši hdd... :wink:

znam da pitanje nije najtiši hdd,ali je pod pitanje da hdd bude jedan od tiših,ovaj moj je glasniji od 5 novijih diskova,neznam što da radim ima ko preporuku kakvu? inače je sve ostalo ok nego ga se čuje jako i vibrira a to me ubija ostale konponente se nečuju hehe :) :pray:

Treba ti ovaj mod!

http://www.overclockers.com/tips454/

:rotfl:


Ma najtiši su oni diskovi sa 38gb...koji imaju jednu glavu :wink:[/quote:3hgw6dlg]

ja imam 37.2 gige :rotfl: i to WDC WD400BB-00CXA0 star je oko 6 godina ko i ostatak kompa :D i nisam imao problema s njim, samo se ventilator cuje

i mislim da je WD jako dobar :thumbs2: