PDA

Pogledaj cijelu verziju : Komp blokira



Miko
11-10-2007, 03:34
Nakon određenog vremena 1,2 ili 3 sata nakratko se blokira 20-ak sekundi pa nastavi raditi par minuta i tako se ponavlja sve dok ga ne resetiram i nakon određenog vremena opet počne. To se događa neovisno o tome što radim (igre, muzika filmovi) ali najviše kad igram 3D igre pogotovo fps-ove, tada se trajno zblokira a ponekad i resetira. Također se ne mogu spojiti na internet stranice koje imaju nekakve animacije, gledati filmove na youtube ili slušati muziku dok sam na internetu jer se istog trena restarta. Dok je blokiran one 4 žaruljice za dijagnozu normalno svjetle kao da procesor radi. Zamjenio sam grafičku, zvučnu, napajanje ali nema promjene, instalirao sam nekoliko različitih verzija windowsa, drivera, novi bios ali ništa ne pomaže. Komp nikad nije overklokiran ali radi mnogo bolje nakon kaj mu smanjim brzinu sa 2000 na 1600 mhz. Kad u biosu odaberem opciju reset to default on se prebaci na 1600 ali u dučanu su mi rekli da to ovisi o ploči. Konfiguracija je MSI k7n2, AMD xp 2600, Gainward 6600 256 mb, 1 gb geil 400 mhz, zvuk Creative labs, modem us robotics. Kad sam ga odnio na servis rekli su mi da sve normalno radi ali oni to vjerojatno isprobaju par minuta pa im se ne stigne blokirati.

Bartuc
11-10-2007, 09:06
Ti se možda procesor pregrijava? Prati temperature sa Everest-om i vidi koliko rastu! Inače su to simptomi pre visokih temperatura!

Rješenje bi moglo biti:

1) Skidanje coolera i mjenjanje paste te čišćenje coolera od prašine! Ako skidaš pastu, moraš je temeljito skinuti i očistiti prije stavljanja nove!
2) Slaganje kablova u kučištu i dodavanje par sistemskih ventilatora na stražnji i prednji kraj kučišta! Stražnji puše van iz kučišta, a prednji upuhuje svježi zrak!
3) Kupnja novog/boljeg cooler-a!

-> ali samo ako temperature pređu neku dozvoljenu granicu!

cropir
12-10-2007, 18:45
ili skini lijevi poklopat i ostavi tak...al najbolje da prvo prasinu pogledas.kad si zadnji put otvorio kuciste?