PDA

Pogledaj cijelu verziju : CPU? problem



Rngd Diego
10-10-2007, 21:42
Ok, danas sam imao neki auto update 4 stavek na windowsima xp pro, kad sam gasio comp. Sev se to instaliralo sve suepr sve pet.

Nakon nekog vremena idem upalit comp i dogadja mi se da mi monitor samo blinka bez ikakve slike uopce poslje restarta isto, poslje jos jednog isto. Poslje paljenja gasenja isto. Tek nakon sto sam na napajanju iskopcao i ukopcao na dugme od powera i upali sve je krenulo normalno. Osim jedne stvari.

Dakel odmah an prvom ekranu kad se digne comp gdje je memorija i proc mi se pojavila poruka:

CPU is nto workable or has been changed. Check CPU Sof menu ili tako nesto.

I F1 za nastaviti i za Bios itd. Uglavnom u systems u hardwer za cpu kaze da radi ok, u windowsima i radu ne osjetim niakva usporenja ni probleme.

E da poslje prvog dizanja mi je nasao novi hardwere ethernet controler... koji nije mogao instalat jer nema drivera u windowsima.

Hvala za pomoc ::P

GrimReaper
10-10-2007, 21:49
meni isto danas povuklo ta 4 updatea i sve radi normalno...neznam di imaš problem

10-10-2007, 22:27
ja te update neinstaliram. tako da nemam problem s time.

Rngd Diego
11-10-2007, 13:05
nisam siguran da je radi updateova. Mozda sam primjetio da radim nogo nestabilnije recimo u EvE online. Ali sto se windowsa tice zaista radi isto.

JEli ima ko kakvu ideju sta to moze biti?

Human m0nst3r
11-10-2007, 13:26
Imam ja moguce da ti je jedan dio napajanja pregorio. Daklem to isto se dogadalo mojoj rodici i uopce ne mora imati veze sa tim update-om. Ali ako ti se komp jedva dize onda je do nekog hardwarea koje sam vec spomenuo, a mogu i biti sami windowsi da je registry otisao. Moja preporuka ti je da probas reinstall windowsa, dakle ne rusenje i onda ako ti se to opet desi onda nije do updaeta. :wink:

Rngd Diego
11-10-2007, 19:56
ok proc je amd 2600 +

Kad upalim comp cita mi ga kao 1150 mhz amd

u windows system mi ga isto cita kao 1150 mhz

mozda bi format pomogao ali zelio bih to izbjeci ako je moguce.

Human m0nst3r
11-10-2007, 20:19
ok proc je amd 2600 +

Kad upalim comp cita mi ga kao 1150 mhz amd

u windows system mi ga isto cita kao 1150 mhz

mozda bi format pomogao ali zelio bih to izbjeci ako je moguce.
Nemoras format nego probaj repair.

Leoo
12-10-2007, 09:21
Hm meni isto sve radi s tim apdejtom, provaj repait :D

Rngd Diego
12-10-2007, 15:41
odradio repair, format, nanovo stavio sve. isti problem. Sve win aplikacije mi prepoznaju cpu kao 1.15 ghz umjesto kao 2.6 + amd kako bi trebalo.

Ovo je vec postalo ocajno.

:(

:cry: