PDA

Pogledaj cijelu verziju : Što danas igru čini dobrom igrom!?



Nightyx
10-10-2007, 18:13
Dakle na ovo pitanje ima različitih odgovora, dakle mišljenja su podjeljena, neka su realna neka nisu, no za današnje vrijeme ja mislim da igru osuđuje isključivo grafika.

kikl0p
10-10-2007, 18:15
grafika/igrivost/interaktivnost/nelinearnost/prica

Quiet Riot
10-10-2007, 18:16
Mislim da je danas većinom grafika #1 prioritet developerima...

Jopax
10-10-2007, 18:20
Mislim da je danas većinom grafika #1 prioritet developerima...

Ne samo njima nego razmaženim derištima tajkuna sa ultra konfama :yuck:
Po meni neka nova ideja, makar bila mala ali da je nova
Zatim idu igrivost, priča, nezahtjevnost i grafika na kraju :)

Duh
10-10-2007, 18:43
Meni je najvažnija priča i igrivost no čini mi se da je developerima najvažnija grafika za koju me baš briga

W3DR4N
10-10-2007, 18:49
Isto šta je i uvijek činilo dobru igru dobrom.
Sklad i kvaliteta svih nabrojanih stvari u anketi.

Simon the Dreamer
10-10-2007, 19:01
Nelinearnost definitivno, ili humor kod avanture. Meni grafika not important.

Armachus
10-10-2007, 19:02
Dobra je skoro svaka RTS igra! 8)

Po mogucnosti da satrzi stvarne likove iz povijesti! Kuš bolje? :)

Hamti Damti
10-10-2007, 19:06
Sve od ovoga navedenog i igrivost

BLOODdemon
10-10-2007, 19:22
grafika/igrivost/interaktivnost/nelinearnost/prica

Prince of Persia freak
10-10-2007, 19:26
Humor, originalnost i priča

r0pe
10-10-2007, 19:29
zaraznost i igrivost

Hidraulicar Kreso
10-10-2007, 19:32
Mislim da puno gamera gleda na grafiku, možda i ne, ali većina današnjih igara bi trebala biti nelinearna po meni

Sterpo
10-10-2007, 19:35
meni je igrivost najvažnija :wink:

WEASEL
10-10-2007, 19:40
Po meni, kill sync (warhammer40k i medieval2 ftw) je najbolja stvar u rtsu ^^

Teon
10-10-2007, 20:13
Meni je najvažnija pričaSi igrivost no čini mi se da je developerima najvažnija grafika za koju me baš briga

Boldano malo vise kod mene, ostalo isto ^^

Lord Ragnarok
10-10-2007, 20:58
Zaraznost

ChR0NoS
10-10-2007, 21:08
meni je igrivost najvažnija :wink:
signed.
vidim da vodi grafika, ali to meni uopće nije važno. to može biti samo dobar plus za igru, ali da je najvažnije?

Jopax
10-10-2007, 21:26
Zaraznost

Da i to jer džaba grafika i sva sranja akote igra ne može zakucat za monitor iz prve :)

Devil is a Loser
10-10-2007, 22:18
grafika/igrivost/interaktivnost/nelinearnost/prica

bolje objašnjenje od ovog nečeš nać, zato što je ISTINA!!!! :pray: :pray:

Da_killah
10-10-2007, 22:49
možda jedino obrnuto, s tim što onda igrivost ne bi bila na predzadnjem mjestu, nego prvom, drugom

Bartuc
10-10-2007, 23:12
Priča, atmosfera, nelinearnost, grafika, zvukovi, originalnost, dugotrajnost... to su karakteristike moje savršene igre :D

Znači:

Priča na razini Prince of Persia trilogije
Atmosfera na razini Stalkera
Nelinearnost na razini Morrowinda
Grafika na razini Obliviona
Zvukovi na razini Doom 3
Originalnost na razini DeusExa
Dugotrajnost na razini Morrowinda

:| Mission Impossible :|

Arbiter of Change
10-10-2007, 23:21
Samo zamijeniti PoP-ovu razinu kvalitete priče sa onom od Legacy of Kain and we're set to go. :D

DesertEagle
10-10-2007, 23:23
igrivost i prica za mene...

Chieftain
11-10-2007, 06:49
Nažalost je danas glavna grafika i sad su nešto sa naprednijom fizikom počeli, ali mislim da bi puno veći uspjeh igre postigle ako se išlo na gameplay, glazbu i priču

THE NO
11-10-2007, 07:12
Priča/igrivost/grafika.

Rex Regis.cro
11-10-2007, 09:35
Definitivno igrivost i priča. Kada sam vidio grafiku u Lost Planet-u ovako sam izgledao :shock: , sve to stoji ali ja se i dan danas nađem kako igram Half-Life 1 samo zato jer je igrivost nenadhebiva.

GrimReaper
11-10-2007, 09:38
po meni originalnost....
imaj sve do sad viđeno unutar prosjeka, i ubaci neki inovativni element i imaš uspjeh...

npr, hitman,mafia,max payne.... igre koje potvrđuju gore navedeno :pray:

Rex Regis.cro
11-10-2007, 09:46
po meni originalnost....
imaj sve do sad viđeno unutar prosjeka, i ubaci neki inovativni element i imaš uspjeh...

npr, hitman,mafia,max payne.... igre koje potvrđuju gore navedeno :pray:
Uf jebo te pa da, zaboravih na to...
Zato će Assassins Creed garant dobiti visoku ocijenu i zato je Biošok dobio visoku ocijenu makar je po meni ne zaslužuje. (barem ne preko 90, 89 već da :) )

GrimReaper
11-10-2007, 09:49
samo jedan element koji nijedna druga igra nema...
sjetimo se kako smo reagirali kad smo se počeli usporeno bacati u max payneu :pray:
kako je bilo igrati u prvom hitmanu dotad neviđenu ulogu... :pray:
kakva je mafia igretina zbog ugođaja... :pray:
i npr kako je to u sofu klati i trgati udove i biti žedan krvi, a usput spašavaš svijet :pray:

rijetko koja igra ce to ponovit, ono otvaranje čeljusti dok igraš :D

Rex Regis.cro
11-10-2007, 10:20
E da... :) :nostalgija:

Jopax
11-10-2007, 10:59
To je već bilo i sad je samo neuspješno kopiranje(čast iznimkama)
sad teško da će biti originalnosti u ovome copy/paste svijetu :(

ZorgTheBorg
11-10-2007, 11:50
To je već bilo i sad je samo neuspješno kopiranje(čast iznimkama)
sad teško da će biti originalnosti u ovome copy/paste svijetu :(
Ooo, bit će, bit će. Već i je. Pogledaj samo Bioshock, instalacija ograničena na 5 puta! A da ne spominjem fantastični Games For Windows, kao i Halo 2 ekskluzivno za Vistu! Takve stvari nisu bile zamislive prije par godina!

scorpion667
11-10-2007, 11:52
Priča i igrivost. za sve ostalo mi je lako

Prince-Artas
11-10-2007, 13:37
Isto šta je i uvijek činilo dobru igru dobrom.
Sklad i kvaliteta svih nabrojanih stvari u anketi.

logika ne
signed


Nelinearnost na razini Morrowinda


MW je linearna igra, pogledaj samo main quest, nema tu praktički nikakve slobode, nažalost moram dodat

Rex Regis.cro
11-10-2007, 14:29
Ooo, bit će, bit će. Već i je. Pogledaj samo Bioshock, instalacija ograničena na 5 puta! A da ne spominjem fantastični Games For Windows, kao i Halo 2 ekskluzivno za Vistu! Takve stvari nisu bile zamislive prije par godina!
:rotfl:
Da, sve mi se čini da je ispred nas svijetla budučnost :D :) :? :(

Letva
11-10-2007, 15:29
Grafika čini današnje igre...

D.E.M.O.
11-10-2007, 18:14
zaraznost. zasto? zato sto danas imamo mnogo mnogo igara i izbora, a malo je igara koje nas dovuku do kraja.. tj kazem idem igrat nes drugo nakon pola sata.. prije nije bilo tako jer nije bilo toliko igara.. znaci danas?
po meni 100% zaraznost

Systematic Reverse
11-10-2007, 18:19
Nevjerujem da je toliko ljudi izabralo grafiku izmedju ovoga svega :/

Meni je zaraznost glavna, jbš grafiku ako gameplay rula

shai_hulud
11-10-2007, 18:27
ajt, grafika ne odmaže, napredak se iovako ne može zaustaviti.tužno je jebiga što je danas to ogledalo dobre igre.

stare stvari u novom ruhu. koncepcijski, dakle ne nužno grafički. to me pali.
(reći ćemo, Kane & Lynch je koncepcijski drugačiji Hitman. i odma prihvaćam)

Leoo
12-10-2007, 08:51
Ovisi kako shvatimo pitanje, danas se dobra igra definira kao nesto sto ima super grafiku, ali po meni je vazniji gameplay!
Ja sam stavio glas na grafiku, mislio sam da pitate sto vecina misli :P

Korpse
12-10-2007, 14:37
obožavam priču ako je dobra...briga me za grafiku...
signed

medusa
12-10-2007, 14:39
priča/atmosfera

mrs.croft
12-10-2007, 15:10
igrivost definitivno prva....zatim priča,glazba,zaraznost.

i trajnost naravno....

Frost Commander
12-10-2007, 19:23
Igrivost i zaraznost

Rang€r
12-10-2007, 19:48
ma sve pomalo, naravno neka igrivost bude prioritet...

vecini nije stalo do grafike jer kako god ispala bit ce bolja od MW-a, HL-a i slicnih starih igara, pa to nece biti nista nevideno... niti ruzno...

ChR0NoS
12-10-2007, 20:07
jesu igrivost i zaraznost po meni glavne, ali se mora priznati da svaka igra ako joj jedan od ovih u anketi navedenih elemenata suxa, i ona suxa

callista
13-10-2007, 08:33
sve.

ali po redu: 1. Igrivost 2. Priča 3. Grafika 4. Trajnost

ZorgTheBorg
13-10-2007, 10:03
Znam lika kojemu je Fizika na 1.1.1.1.1 mjestu, i ne zeli kupiti igru u kojoj ne moze bacati trupla okolo :rotfl: , fucka mu se za igrivost i sve, samo mu je fizika vazna :D

RayDX
13-10-2007, 10:42
Ono što čini dobru igru nikad se nije ni promijenilo... Samo developeri su nesposobni razviti igru vrijednu spomena... Čast iznimkama, ali iznimke potvrđuju pravilo :(

Blaster32
13-10-2007, 10:47
Atmosfera

Herr Schnitzel
13-10-2007, 11:09
Sto god trziste (odnosno uncle Bill i ekipa) diktira... Dakle grafika.

Ashelia
13-10-2007, 11:44
svega pomalo

Fenrir
13-10-2007, 11:50
Replay value, hoću prelazit istu igru 10 puta, a da ne dosadi.
Grafika mi je važna čist do nekog nivoa da nije sad baš kockasto, nazubljeno i 8-bitno, ne tražim sad neki DX10 eye-candy /svrš filter. Zvuk mi je manje važan faktor. Ali dobra priča u koju se mogu ufurat, i sloboda kretanja su najvažnije stvari, bez toga mi većina igara saka.

omfgnoob1
13-10-2007, 11:56
Atmosfera

:pray:

Karlo_from_Bjelovar
13-10-2007, 12:13
igrivost/optimizoranost/zaraznost/atmosfera

recimo, u PoP warrior within atmosfera prejeb**a...

Helena
13-10-2007, 12:28
Priča na razini Prince of Persia trilogije
Atmosfera na razini Stalkera
Nelinearnost na razini Morrowinda
Grafika na razini Obliviona
Zvukovi na razini Doom 3
Originalnost na razini DeusExa
Dugotrajnost na razini Morrowinda

:| Mission ImpossibleS:|


Pa gle, vele da ništa nije nemoguće... Ali ti pobijaš tu tezu s ovim :D

Simon the Dreamer
13-10-2007, 12:33
Priča na razini Prince of Persia trilogije
Atmosfera na razini Stalkera
Nelinearnost na razini Morrowinda
Grafika na razini Obliviona
Zvukovi na razini Doom 3
Originalnost na razini DeusExa
Dugotrajnost na razini Morrowinda

:| Mission ImpossibleS:|


Pa gle, vele da ništa nije nemoguće... Ali ti pobijaš tu tezu s ovim :D
Ne, nelinearnost na razini Daggerfalla...

Nightyx
13-10-2007, 13:32
Priča na razini Prince of Persia trilogije
Atmosfera na razini Stalkera
Nelinearnost na razini Morrowinda
Grafika na razini Obliviona
Zvukovi na razini Doom 3
Originalnost na razini DeusExa
Dugotrajnost na razini Morrowinda

:| Mission ImpossibleS:|

mene je to odbilo da igram stalkera...atmosfera je izuzetno monotona i nezanimljiva...

Jerry
13-10-2007, 13:46
da e tebi je oblivion zanimljiv i bolji do morra

100EURO
13-10-2007, 13:57
da bi bila igra zanimljiva mora biti nesto novo u njoj , inovativno , sto nema niti jedna druga igra ...e sad ne mora niti imat dobru grafiku niti zvuk glavno da je novo , kad je i inovativno tada je i zarazno ...a grafika i ove dide mide su samo popratni detalji koji su postali standard da bi igra bila hit sto po meni nemora biti glavni kriterij :nonono:

Svinjoguz
13-10-2007, 17:17
Svi nabrojani elementi u anketi čine dobru igru.

Ashelia
13-10-2007, 17:37
Svi nabrojani elementi u anketi čine dobru igru.Po meni i najzanimljivija igra sa jadnom grafikom nije dobra,zvuk ionako nije puno važan samo da ga ima pa da se možeš uživit u igru,animacija ,ako je već ima nek je solidna,priča da nije puno komplicirana pa da ništa ne razumiš(ne mogu igrat igru u kojoj ne razumim ništa)a zaraznost ono da te drži dok te oči ne zabole il dok ti mater ne počne pizdit da učiš :kill: .A kad več rade igru trebali bi misliti na detalje i da sve ovo navedeno bude na visini :pray: da ne puste svako sranje na tržište. :yuck:

Grimm-Reaper
17-10-2007, 22:34
Igrivost prije svega, al to govorimo mi koji nismo u rodu s Todorićem i ne možemo si priuštiti high-tech opremu... :cry:

Žalosna je činjenica kad se recenziraju igre, prva stvar na koju autori aludiraju jest grafika. Ovo izlgeda ovako, nećete prepoznati razliku izneđu stvarnog i virtualnog, load of bull... Nekima je to privlačno i čak razlog zašto neke igre i kupuju, ali ne "gamerima" ili barem onima koje ja znam...

Kad ja ispalim metak u tanku limenu ogradu, očekujem od istog da prođe kroz nju i iznenadi mog "nekolegu" s druge strane. Ovo je samo jedan (možda ne najbolji ali ipak) primjer zanemarivanja onoga što je bitno, da bi se javnosti ponudio divno krasno upakirani paket, a da ostanu uskraćeni za ono što su očekivali i što je nerijetko bilo i najavljivano...

Rijetkost su igre koje će uvući igrača u svoj svijet pričom, dojmiti igrivošću, obuzeti do te razine da će sutra kada ide u školu/faks/posao razmišljati koji je njegov sljedeći korak u tom virtualnom svijetu. Kad se to dogodi, onda ćete znati da igrate pristojnu igru...

Ovo je moje mišljenje, cijenim vaše, ali ovo je moje...

Rocchiro
18-10-2007, 06:41
Grafika
Zvuk
Animacija
Fizika
Glazba
Priča
Zaraznost

Nightyx
18-10-2007, 07:24
da e tebi je oblivion zanimljiv i bolji do morra
da

18-10-2007, 12:17
grafika i prica.

darth burek
18-10-2007, 13:58
Priča potpomognuta grafikom i na kraju nešto glazbe i igrivosti!

Nemesis
18-10-2007, 14:58
world of warcraft=zaraznost

mislim da više ne moram reći.

Utoplytanian
18-10-2007, 15:09
danas je grafika,rijetko nesto drugo. jedino neki dobri stari proizvodjaci rade igre po uzoru na stare, tj. igrivost i zaraznost (blizzard, wow :) ) ili novi developeri,ali najcesce samo grafika :( pogledajte samo igre kao oblivion <-> morrowind, ili ST legacy <-> bridge commander... :cry:

Iron Storm
20-10-2007, 18:58
Po meni je najvažnija zaraznost, a onda priča.
No i ostali elementi moraju biti barem prosječni, ako pod prosječnim računamo grafiku, zvuk, animaciju itd. kvalitetu u W3 (za RTS) ili u CoD2 (za FPS).
Žalosno je što mnogi proizvođači i developeri najviše ulažu u grafiku, no za nekoga to ne mora biti minus.
Stari proizvođači, npr. Blizzard, znaju kako igre trebaju izgledati u svim segmentima.
Što se tiče inovativnosti, ona (po meni) nije previše važna, ali ipak može jako utjecati na igrivost (kakav bi to StarCraft 2 bio da nisu dodali hrpu novih unita? :) )
Animacija isto mora biti solidna (nitko ne voli kad mu trzne taman u kritičnom trenutku) kako nebi ubila igrivost.

Slayer
20-10-2007, 19:21
nažalost u ovo vrijeme igre se najvise cjene po grafici, sto je pogresno zato sto bi glavni element igre trebala biti prica, onda igrivost pa ostalo :( a to je zato sto vise nema mastovitih orginalnih igara nego se svi kopiraju i nadopunjuju grafikom...

njub
25-10-2007, 00:16
mogu novije igre biti s odličnom grafikom i svime al ako nije zarazna to je shit jer može igra iz vremena II. svijetskog rata biti bolja od neke stare dva dana

Sybelius
18-11-2007, 12:24
Meni je najvažniji gameplay...zabavnost.Volim i kad ima dobar storyline.
Grafika mi je na zadnjem mjestu,ali primjetio sam da je taj dio mnogima najvažniji.Šta je Oblivion dobio grafikom u odnosu na predhodni TES?,ja kažem NIŠTA?Samo što ga neki fanovi serijala nemogu odigrati!Imam neki osječaj da će tako biti sa Falloutom :-x

Vorban
18-11-2007, 12:32
grafika i priča, ne ide be toga

Marcellius09
18-11-2007, 13:19
najvazniji mi je gameplay, a ako je i grafika dobar onda odlicno
diablo 2
pes 2008
warcraft 3
itd

la50
18-11-2007, 17:34
svakako od svega po malo jer na sta bi licila neka igrica da ona ovisi samo o necemu(npr. o grafici)jer moze ona imat dobru grafiku u ovom slucaju a prica moze biti boli glava(koda su je napravili dok su spavali ili bog zna sta) to nebi bilo to, nakon ovog svega sto sam izfilozofiro zalkjucujem da dobra igrica mora sve imati na jednoj dobroj viskoj razini

master of bullshit
18-11-2007, 18:19
meni je svejedno da gledam 2 zelene kocke kako trče ili krajsis
Igrivost je najvažnija

Peyo
10-12-2007, 16:47
grafika/igrivost/interaktivnost/nelinearnost/prica

Podpisujem :pray:

FioPro
10-12-2007, 20:19
Vrlo je tužno da je grafika postala najvažnija stvar u igrama... Crysis vam je najbolji promjer toga... Gdje su ona vremena kada smo se napucavali 1on1 u Quake III Areni samo radi adrenalina...

Maze
10-12-2007, 20:34
Vrlo je tužno da je grafika postala najvažnija stvar u igrama... Crysis vam je najbolji promjer toga... Gdje su ona vremena kada smo se napucavali 1on1 u Quake III Areni samo radi adrenalina...

Slažem se.

Ajmo igrat igru sam zato jer ima dobru grafiku.

Priča i igrivost.

Eh, Wolfenstein, Quake, morrowind.. oldies but goldies.

Ono, grafika je segment, no većina developera radi grafiku jer ih fursira tržište.

Izgubljeni
10-12-2007, 20:44
da stvarno tužno kad ja svojim frendovima kazem nabavio sam novu igru, prvo pitanje koje pitaju o igri je: ''kakva je grafika'', ja kažem JEBALA VAS GRAFIKA!!!1 primjerice tek sam sad nabavio undying i nabavio far cry, (znam nije bbas slican zanr al ok) al ono UNDYINGS>Sfar cry

nosferatu25
17-02-2008, 01:19
da bi igra bila dobra sigurno je mora činiti više od jednog nabrojanog elementa (npr - grafika i gameplay)

Maja
17-02-2008, 10:23
grafika i priča, ne ide be toga
:bravo:

RayDX
17-02-2008, 10:38
grafika i priča, ne ide be toga
:bravo:

Ne slažem se... Grafika i priča, istina, igraju golemu ulogu u prvom dojmu kod igrača, ali ako ima savršenu grafičku tehnologiju i dirljivu priču, neće zasigurno previše tangirati igrača nakon što ju zaigra neko vrijeme. Po meni glavnu ulogu igra glazba, osvjetljenje, kontrast boja, uglavnom level design je l'... I ono sitno što svakoj igri daje dašak stvarnosti što te stvarno uvuče unutra. Nazovimo to gamerskom katarzom koju sam ja zadnji put doživio kad sam prvi put igrao Morrowind.

Prelijepa arhitektura, okolni prostor, glazba, dizajn likova, koncept, kompleksnost i nevjerojatni realizam samim time jednostavno su pogodili ravno u sridu.

Game design je veoma kompliciran posao koji zahtjeva mnogo razmišljanja, što bi trebalo natjerati igrača da razmisli što je drugačije u nekom prostoru, kontrast boja, svjetla ili mraka, ubacivanje likova i njihova interakcija međusobno. Samo pogledajte malo Half-Life serijal i ako vam se da, upalite dev commentary. Stvarno sam bio impresioniran kako jednostavno imaju pun pogodak kod svakog koncepta nakon mnogo truda i testiranja.

Moji standardi za kvalitetnu igru nisu se promijenili, samo rastu.

Arbiter of Change
17-02-2008, 11:17
A dobro sad, mogao si reći kako igra mora zadovoljavati u vizualnim, gameplay i sadržajnim elementima.
Iako meni ne bi bilo 1. put da sam prošao mnoge igre koje, po mnogima, kaskaju po gameplayu ali zato meni razvaljuju po sadržaju (priča, atmosfera, i druge stvari).

Rang€r
17-02-2008, 13:20
grafika i priča, ne ide be toga
:bravo:

Ne slažem se... Grafika i priča, istina, igraju golemu ulogu u prvom dojmu kod igrača, ali ako ima savršenu grafičku tehnologiju i dirljivu priču, neće zasigurno previše tangirati igrača nakon što ju zaigra neko vrijeme. Po meni glavnu ulogu igra glazba, osvjetljenje, kontrast boja, uglavnom level design je l'... I ono sitno što svakoj igri daje dašak stvarnosti što te stvarno uvuče unutra. Nazovimo to gamerskom katarzom koju sam ja zadnji put doživio kad sam prvi put igrao Morrowind.

Prelijepa arhitektura, okolni prostor, glazba, dizajn likova, koncept, kompleksnost i nevjerojatni realizam samim time jednostavno su pogodili ravno u sridu.

Game design je veoma kompliciran posao koji zahtjeva mnogo razmišljanja, što bi trebalo natjerati igrača da razmisli što je drugačije u nekom prostoru, kontrast boja, svjetla ili mraka, ubacivanje likova i njihova interakcija međusobno. Samo pogledajte malo Half-Life serijal i ako vam se da, upalite dev commentary. Stvarno sam bio impresioniran kako jednostavno imaju pun pogodak kod svakog koncepta nakon mnogo truda i testiranja.

Moji standardi za kvalitetnu igru nisu se promijenili, samo rastu.

da, tako i AC i jos neke igre koje ce uskoro izaci ili koje su vec izasle, imaju grafiku koja uvuce da si stvarno tamo, mada to nije eye-candy, vec je realnost(witcher) i imaju dosta sadrzaja, a gameplay je za svaku "revolucionaran"...

Snake
17-02-2008, 14:13
čini ju manje više sve od navedenog no eto glasam za zaraznost jer ako mi je igra zarazna ne gledam na grafiku i zvuk, a priča se onda usko veže uz zaraznost

RIDER32
17-02-2008, 15:34
GTA SA grafika stara 4g. a dok nisam zaigto CoD 4 bila mi je najbolja igra.
CoD4 ima sve od ponudenog a najbolje mi je:
-prica
-animacia
-grafoka
-.........

Peyo
17-02-2008, 15:46
Glasao sam za grafiku, pošto je riječ o tome što "DANAS" čini igru dobrom, jer na ovom svijetu ipak ima najviše wannabe gamera kojima je grafika na prvom mjestu, a meni osobno je najvažnija zaraznost ili ti ga igrivost No. 1 :pray:

K4ciga
17-02-2008, 15:47
Danas *dobro* prodavane igre čini grafika,a dobre igre zaraznost.

D4MB4
17-02-2008, 19:12
ja bi reko zaraza,primjer dobri stari diablo 2,danas većinom WoW,iako ga sam se odrekao:x

Dj_Morales
17-02-2008, 19:17
grafika i prica po meni! a i zaraznost :wink:

Mafioz0r
17-02-2008, 23:17
Šta se tiče grafike, to ovisi o žanru. Kad je riječ o next-gen grafici, najčešće je riječ o FPS-u. U najavama za avanture se rijetko spominje grafika jer avantura s dobrom grafikom, a lošom pričom ne može doro proći. RTS-ovi moraju imati dobru mehaniku borbe, balans, itd. (nemam previše iskustva s RTS-ovima, pa sry ako nešto nisam spomenuo), a dobra grafika je uvijek dobrodošla. U simulacijama grafika nije na prvom mjestu, ali je svejedno dosta važan dio igre. RPG-ovi većinom imaju zadovoljavajuću grafiku, iako dosta RPG-ova izaziva onaj dobar stari "OMFG look @ teh grafix!!1" efekt. Ne sjećam se kad sam zadnji put u nekom PRG-u imao većih pritužbi na grafiku.

Marcellius09
17-02-2008, 23:26
ma zaraznost , hebes i grafiku i sve ostalo, a vidim da grafika vodi :nonono:

Utoplytanian
17-02-2008, 23:33
meni je vaznija prica od grafike,ali ponekad me od igre otjera uzasna grafika,lose kontrole ili grozno sucelje... npr pokusao sam igrat runescape, i igra je detaljna,velik svijet ili stajaznamvec ali nekako malena kamera,losa kontrola sa misem, sve kockasto i ne znam gdje se sto nalazi i jednostavno sam odustao :roll:

Mafioz0r
17-02-2008, 23:37
U ovoj temi je riječ o tome štoSdanasSčini dobru igu, a većina developera/izdavača misli da je grafika najvažniji element. Dakle, Marcellius, grafika vodi zato što proizvođači tako misle, a ne gameri.

Utoplytanian
17-02-2008, 23:40
mozda cak i vise zaraznost nego grafika,pogledajmo samo MMORPGove ili barem ogame(prije koju godinu)

Arbiter of Change
18-02-2008, 09:18
U ovoj temi je riječ o tome štoSdanasSčini dobru igu, a većina developera/izdavača misli da je grafika najvažniji element. Dakle, Marcellius, grafika vodi zato što proizvođači tako misle, a ne gameri.
Ne nužno, posebno kad pogledamo kako će većinaSigrači prije kupiti igru koja je u svim pogledima loša ali razvaljuje u grafici, dok će samo lijeno prijeći preko briljantne igre koja zaostaje po pitanju grafike što me dovodi do ideje da su se developeri samo prilagodili željama igrača (a kad kažem riječ "igrač" u ovom kontekstu tada mislim na klince koji sada većinski dominiraju gamerskom populacijom i čijim se željama devsi moraju pokoriti/prikloniti, svaka čast iznimkama), a svi znamo da većina današnjih jednostavno želi da igra izgleda lijepo, dobrim dijelom zato jer ih ne zanima ono što se nalazi ispod te grafike.

Znam da generaliziram i da je ovo iznimno subjektivno mišljenje (kad kažem klinci mislim na one zaluđene manijake sa dobrostojećim starcima koji, kad im ne ide u igri, jednostavno odvale kontroler/miš/tipkovnicu o zid zato jer im nije uspjelo ono na čemu su radili zadnjih 5 minuta), ali netko i to mora.

Samael
18-02-2008, 09:29
ja smatram da danas dobruSigru čini isto ono što ju je činilo i prije deset godina...zaraznost, igrivost i priča.

nosferatu25
19-02-2008, 10:13
ja smatram da danas dobruSigru čini isto ono što ju je činilo i prije deset godina...zaraznost, igrivost i priča.
:pray:

r0pe
19-02-2008, 10:25
ja smatram da danas dobruSigru čini isto ono što ju je činilo i prije deset godina...zaraznost, igrivost i priča.

samo što je sada takvih igara sve manje i manje

d0mba
19-02-2008, 10:49
Isto šta je i uvijek činilo dobru igru dobrom.
Sklad i kvaliteta svih nabrojanih stvari u anketi.

upravo tako.

Rang€r
19-02-2008, 11:25
hmmm, ne bi reko da samo grafika cini igru dobrom... uzmi za primjer cod2 i sad novoizasli witcher, cod 2 ce moji frendovi(13 god) igrat, mada ima crysis koji ima bolju grafiku, dok npr. witcher sa super grafikom, animacijama. pricom, loreom i jos mnogo toga nece jer ima kvaka, a to je da se mora misliti, znaci u cod2 ti "samo ides i napucavas" dok npr. u nekom witcheru, trebas otici do covjeka popricat s njim(kak tesko), da bi na kraju covjek reko da mu doneses 3 bocice ghoulove krvi...

tako bi isto mogo reci za bilo koji ET, koji je FPS, ali u njemu nije vazno ko ce kog vise ubit, vec je vazno obraniti/osvojiti odredeni objekt, koji se sastoji od vise malih podmisija i onda tu nastaje problem, moras stisnut "L" da se otvori menu gdje biras klasu, medic nemoze imat sniper, mi ih cjelo vrjeme ubijamo oni pobjede... i sl. sranja, dakle igra treba biti pristupna(aka treba ju kuzit djete od 3 god)...

Arbiter of Change
19-02-2008, 13:20
dakle igra treba biti pristupna(aka treba ju kuzit djete od 3 god)...
Sa ovim se ne slažem zato jer u današnje vrijeme pristupačno u gotovo 90% slučajeva stoji za poglupljivanje igara kako bi ih svi mogli igrati. Kao odličan primjer igre koja se protivi ovome navodim WoW koji je iznimno pristupačan, ali za bilo kakvo ozbiljnije igranje (ne mislim hardcore) trebate ipak znati dosta toga o igri i kako sve skupa funkcionira.

Mafioz0r
19-02-2008, 16:09
U ovoj temi je riječ o tome štoSdanasSčini dobru igu, a većina developera/izdavača misli da je grafika najvažniji element. Dakle, Marcellius, grafika vodi zato što proizvođači tako misle, a ne gameri.
Ne nužno, posebno kad pogledamo kako će većinaSigrači prije kupiti igru koja je u svim pogledima loša ali razvaljuje u grafici, dok će samo lijeno prijeći preko briljantne igre koja zaostaje po pitanju grafike što me dovodi do ideje da su se developeri samo prilagodili željama igrača (a kad kažem riječ "igrač" u ovom kontekstu tada mislim na klince koji sada većinski dominiraju gamerskom populacijom i čijim se željama devsi moraju pokoriti/prikloniti, svaka čast iznimkama), a svi znamo da većina današnjih jednostavno želi da igra izgleda lijepo, dobrim dijelom zato jer ih ne zanima ono što se nalazi ispod te grafike.

Znam da generaliziram i da je ovo iznimno subjektivno mišljenje (kad kažem klinci mislim na one zaluđene manijake sa dobrostojećim starcima koji, kad im ne ide u igri, jednostavno odvale kontroler/miš/tipkovnicu o zid zato jer im nije uspjelo ono na čemu su radili zadnjih 5 minuta), ali netko i to mora.SImaš pravo, danas je sve više klinaca od 12-13 godina s nabrijanim kompovima kojima grafika igra preveliku ulogu. A šta ćeš, trebaš imati malo više gamerskog iskustva da shvatiš da nema dobre igre bez priče i igrivosti. Problem kod takvih klinaca je to što većinom igraju samo novije igre (u kojima priča i igrivost nisu na nivou starih igara), a na starije igre ne obraćaju pažnju. Naravno, postoje iznimke, ali većina odgovara ovom opisu.

Svinjoguz
19-02-2008, 18:13
meni to pojednostavljivanje nije ni tak lose, dodjem doma umoran i malo se ispucam...kad imam hrpu slobodnog vremena onda cu igrat nekaj kompleksno tipa baldur :D

ZorgTheBorg
19-02-2008, 18:25
U ovoj temi je riječ o tome štoSdanasSčini dobru igu, a većina developera/izdavača misli da je grafika najvažniji element. Dakle, Marcellius, grafika vodi zato što proizvođači tako misle, a ne gameri.
Ne nužno, posebno kad pogledamo kako će većinaSigrači prije kupiti igru koja je u svim pogledima loša ali razvaljuje u grafici, dok će samo lijeno prijeći preko briljantne igre koja zaostaje po pitanju grafike što me dovodi do ideje da su se developeri samo prilagodili željama igrača (a kad kažem riječ "igrač" u ovom kontekstu tada mislim na klince koji sada većinski dominiraju gamerskom populacijom i čijim se željama devsi moraju pokoriti/prikloniti, svaka čast iznimkama), a svi znamo da većina današnjih jednostavno želi da igra izgleda lijepo, dobrim dijelom zato jer ih ne zanima ono što se nalazi ispod te grafike.

Znam da generaliziram i da je ovo iznimno subjektivno mišljenje (kad kažem klinci mislim na one zaluđene manijake sa dobrostojećim starcima koji, kad im ne ide u igri, jednostavno odvale kontroler/miš/tipkovnicu o zid zato jer im nije uspjelo ono na čemu su radili zadnjih 5 minuta), ali netko i to mora.SImaš pravo, danas je sve više klinaca od 12-13 godina s nabrijanim kompovima kojima grafika igra preveliku ulogu. A šta ćeš, trebaš imati malo više gamerskog iskustva da shvatiš da nema dobre igre bez priče i igrivosti. Problem kod takvih klinaca je to što većinom igraju samo novije igre (u kojima priča i igrivost nisu na nivou starih igara), a na starije igre ne obraćaju pažnju. Naravno, postoje iznimke, ali većina odgovara ovom opisu.
Ah sad, boga pitaj. Neki traže igrivost, npr. ja. Ali, daj tim klincima 3dmark sa kontrolom kamere pa pogledaj šta misle o "igri". Grafika je bonus. Šta ako je nekom njubu super grafika i počne pljuvat po Morrowindu? Možda mrzi RPG-ove. Možda mrzi mačeve. Možda zvuk. Možda atmosferu. Ima 10,000 faktora i 100.000.000 mišljenja. Smatrat nekoga budalom zbog mišljenja o igri i vlastitim mišljenjima je idiotski. Jest da je Morrowind super igra ali ne vole ju svi. Jer nemaju svi IQ 100 i 17 godina.

Nemesis
19-02-2008, 19:42
zorg je apsolutno u pravu,pogotovo sa onim dijelom koliko je ljudi,toliko je i mišljenja.100 ljudi,100 ćudi.nekoga nazivati glupim zato što mu se ne sviđa igra koja se sviđa drugima,bez obzira o kakvoj se igri radilo,je totalno neracionalno i neprihvatljivo.meni je najbitnija igrivost,a nekon nje grafika.i još pokoje sitnice koje će igru učiniti boljom.

ChakNorris
19-02-2008, 19:57
igrivost, zaraznost, glazba i prica pa sve drugo :wink:

Arbiter of Change
19-02-2008, 20:41
meni to pojednostavljivanje nije ni tak lose, dodjem doma umoran i malo se ispucam...kad imam hrpu slobodnog vremena onda cu igrat nekaj kompleksno tipa baldur :D
Meni smeta zato jer gotovo da i nema pravih "kompliciranih" igara više zbog tog pojednostavljenja tako da hardcore fanovima žanra nestaje igrivog materijala. Nemoj miješati jednostavne igre i pojednostavljene igre. :)

@Zorg:
Imam osjećaj da je taj post dodiruje moj pa samo da kažem kako se ja slažem s tobom da ne možeš klasificirati ljude koji igraju, ali ja ipak volim iznijeti svoji subjektivno mišljenje.

Rang€r
19-02-2008, 21:50
[quote=Mafioso]U ovoj temi je riječ o tome štoSdanasSčini dobru igu, a većina developera/izdavača misli da je grafika najvažniji element. Dakle, Marcellius, grafika vodi zato što proizvođači tako misle, a ne gameri.
Ne nužno, posebno kad pogledamo kako će većinaSigrači prije kupiti igru koja je u svim pogledima loša ali razvaljuje u grafici, dok će samo lijeno prijeći preko briljantne igre koja zaostaje po pitanju grafike što me dovodi do ideje da su se developeri samo prilagodili željama igrača (a kad kažem riječ "igrač" u ovom kontekstu tada mislim na klince koji sada većinski dominiraju gamerskom populacijom i čijim se željama devsi moraju pokoriti/prikloniti, svaka čast iznimkama), a svi znamo da većina današnjih jednostavno želi da igra izgleda lijepo, dobrim dijelom zato jer ih ne zanima ono što se nalazi ispod te grafike.

Znam da generaliziram i da je ovo iznimno subjektivno mišljenje (kad kažem klinci mislim na one zaluđene manijake sa dobrostojećim starcima koji, kad im ne ide u igri, jednostavno odvale kontroler/miš/tipkovnicu o zid zato jer im nije uspjelo ono na čemu su radili zadnjih 5 minuta), ali netko i to mora.SImaš pravo, danas je sve više klinaca od 12-13 godina s nabrijanim kompovima kojima grafika igra preveliku ulogu. A šta ćeš, trebaš imati malo više gamerskog iskustva da shvatiš da nema dobre igre bez priče i igrivosti. Problem kod takvih klinaca je to što većinom igraju samo novije igre (u kojima priča i igrivost nisu na nivou starih igara), a na starije igre ne obraćaju pažnju. Naravno, postoje iznimke, ali većina odgovara ovom opisu.
Ah sad, boga pitaj. Neki traže igrivost, npr. ja. Ali, daj tim klincima 3dmark sa kontrolom kamere pa pogledaj šta misle o "igri". Grafika je bonus. Šta ako je nekom njubu super grafika i počne pljuvat po Morrowindu? Možda mrzi RPG-ove. Možda mrzi mačeve. Možda zvuk. Možda atmosferu. Ima 10,000 faktora i 100.000.000 mišljenja. Smatrat nekoga budalom zbog mišljenja o igri i vlastitim mišljenjima je idiotski. Jest da je Morrowind super igra ali ne vole ju svi. Jer nemaju svi IQ 100 i 17 godina.[/quote:1znq7ybx]

ne kazem ja nekom da je glup, vec samo kazem da ne misli(valjd mu tesko...) a u takvim igrama MW, W:ET, Witcher; razlog je uvjek isti, mutavo im je... zasto? ne kuze bit igre, ne kuze sta se dogada, sta bi se trebalo radit, u CoD2 "ides i pucas", a ovdje je malo kompleksnije...
zato sam reko da igre trebaju biti pristupacnije...

cham3leon
20-02-2008, 18:59
Grafika i ostale tehnikalije su stvarno jedan krasan šlag na torti igrivosti, ali šta će ti dobar šlag na crappy torti??!

Ja igram Bioshock i zadovoljan sam što mi grafička potegne na high detaljima zbog dobrog U3 enginea, ali ne bih ga igrao da nema onaj svoj stil, šarm i ambijent, a o zabavnosti da ne govorim. A to nema veze sa grafikom

Vedro
02-03-2008, 19:36
po meni dobra optimiziranost i igrivost :)