PDA

Pogledaj cijelu verziju : smrzne se slika



cropir
10-10-2007, 17:54
okej, formatiran mi je komp i frajer koji je to radio je instalirao neke lose drajvere.anyway neki drugi lik je doveo komp kod mene i nakon par minuta igranja medivala 2 slika je stala, i nakon ctrl alt del desktop je izgledao ovako: http://img266.imageshack.us/img266/2336/uzfq1.png


ugl tip mi je izbrisao te njegove drajvere i stavio one koje su dosli sa grafom i sad nakon malo duzeg vremena u oblivionu ili medivalu 2 samo stane slika i mogu samo micat misem...ctrl alt del ne radi tak da moram resetirat.sta da radim?

grafa je NVIDIA GeForce 7600 GS

HalF-DeaD
10-10-2007, 18:11
deinstaliraj drivere od grafičke, ako želiš koristi i driver cleaner, i onda skini nove odavdje i instaliraj
http://us.download.nvidia.com/Windows/1 ... h_whql.exe (http://us.download.nvidia.com/Windows/163.71/163.71_forceware_winxp_32bit_english_whql.exe)

cropir
10-10-2007, 18:27
kako se brišu i kako se novi drajveri stavljaju?noob sam oko njih

10-10-2007, 18:52
deinstaliraj drivere od grafičke, ako želiš koristi i driver cleaner, i onda skini nove odavdje i instaliraj
http://us.download.nvidia.com/Windows/1 ... h_whql.exe (http://us.download.nvidia.com/Windows/163.71/163.71_forceware_winxp_32bit_english_whql.exe)

baš to...

Prvo skini driver cleaner...nakon toga idi u add/remove...i manuelno izbriši drevere sa grafe iz njega...ali nemoj još restartat pc kad te pita...nakon toga pokreni driver cleaner i označi nvidia display driver...i restart...i nakon toga instalaj drivere s linka kojeg ti je dao kolega HalF-DeaD.

cropir
10-10-2007, 19:33
nakon add removea drive cleaner ne pokazuje nvidia display, pise nvidia i jos neke 2 nvidie

10-10-2007, 20:10
nakon add removea drive cleaner ne pokazuje nvidia display, pise nvidia i jos neke 2 nvidie

sve nvidie slobodno označi.i briši.Jedino pazi ako imaš nvidijin chipset da ne izbrišeš i drivere za ploču.

cropir
10-10-2007, 20:22
od gigabyta imam ploču.
ugl kad sam stavio ove drivere sa linka i resetirao rekao je found new hardver i trazio me da ubacim cd sa driverima...sad cu opet sve deinstalirat i stisnut cancel kad pita cd...

zaboravio sam reci da sam igrao medival 2 sad i opet je isti problem, tak da stvarno neznam sta je ako ovi sa linka nece radit

cropir
12-10-2007, 18:43
kad restartam vindoze dobijem poruku od koje mogu radit sistem restore...kad kliknem na ok odem negdje i onako su prazne kucice svuda...drivers i sta ja znam, samo par kvacica...sta to znaci?

Prince of Persia freak
12-10-2007, 19:21
To se i meni dogodi, isto s medievalom i nekim još igrama, sam kaje moja 7600 GT

cropir
25-10-2007, 11:46
ok problem je nestao sam od sebe ali se opet vratio.nikako ne shvacam, bez nekog povoda, igram sada rise of nations i od jednom stane slika a zvuk ide i dalje kao da igram.jel u hardveru problem?

cropir
29-02-2008, 11:22
bump. :D

problem se vratio. reinstalirao sam drivere, i nis.

Ivan_87
29-02-2008, 12:05
bump. :D

problem se vratio. reinstalirao sam drivere, i nis.

probaj neke druge drivere instalirat,možda je problem u grafi,ili napajanju hmm ... može bit i da ramovi se ne slažu kako treba,al vrlo vjerojatno grafa :roll:

cropir
29-02-2008, 12:06
pa drajveri su sa nvidia-inog sajta.

cropir
01-03-2008, 18:44
instalirao sam civ4, i igrao oko pola sata, i stalo je odjednom. pustio sam da stoji malo i na brzinu se pojavio plavi ekran i ispisivali su se redovi bijelih slova. neznam jel to klasicni BSOD... prebrzo se pojavio i otisao. nakon toga se resetiralo.

HalF-DeaD
01-03-2008, 19:37
Ako do sada niši rušio winse, backupiraj sve bitne podatke i formatiraj. Ako problem ostane i nakon reinstalla, problem je u hardveru. Ako imaš garanciju, nosi komp u servis. Ako ne, neka ti neko tko ima iskustva s tim pomogne, ili ako nemaš nosi u servis.

cropir
01-03-2008, 20:21
problem se pojavio NAKON jednog formatiranja. dolazio je i odlazio, i formatirao sam u međuvremenu, ali ne zbog toga. problem ostaje, ali cudno je da je zbog hardvera jer se poklopilo sa formatiranjem. danas sam bas pronasao racun na kojem pise da su kupljeni giga rama i grafička, i na oboje garancija jos vrijedi.

edit: opet sam pustio da bude smrznuto, i bacilo mi je prozor da driveri ne rade kako trebaju i da rebootam. stisnuo sam ok i izaslo je, i sad ovo pisem, a ekran je u nekim sjebanim bojama. :?

znaci, u driverima moze bit?

Filip_k
02-03-2008, 17:41
ako nemaš originalni windows, tada postoji mogučnost da je u samim windowsima kvar.

cropir
06-03-2008, 19:25
sry šta bumpam, al vazno je.

cropir
14-03-2008, 12:10
kada reinstaliram, tj instaliram driver pokaze mi ono found new harware i da mu dam driver. i ja odbijemi instaliram ga sam nekako, i onda kad resetiram veli da ne moze nac driver i da mi hardver valjda nece radit kako treba. i isto, tjekom instalacije kaze da je nasao novi hardver, neki plug and play monitor, sta je to?

cropir
14-03-2008, 23:36
evo, reinstalirao sam drivere i boljezim postupak

naci, obrisem ih na add remove, driver cleanerom obrisem nvidie i resetiram. on boota, dolje zuti oblacic, veli found new hardware (VGA nesto) i onda veli da trazi drivere. ja driver imam skinut, na desku, sa nvidia-ine stranice. i onda dođe do ovog prozora: http://img245.imageshack.us/img245/3227/hghgsdh9.jpg

edit: evo, sad nisam nista čekirao i on je sam trezio, skuzio sam da nece nac i prekinuo sam i sad veli da ima problema u instalaciji hardvera. pomozite plx, vazno je (ane)

edit2: instalirao sam driver i kad resetiram kaze da trazi driver i da ga ne nalazi, te da hardver nece raditi. zaboga zasto odbija prihvatiti taj driver? I molim vas, neka se javi netko jer se osjecam malo šizofrenično razgovarajuci tu sam sa sobom.

vservera
14-03-2008, 23:57
probaj stavit neku stariju verziju drivera,ako ne to onda neznam sta bi moglo bit,to se i meni desavalo sa driverima kojim sam dobio uz grafu na cd-u,ali kad sam stavio drivere sa sluzbene stranice proizvodjaca onda je sve bilo uredu,nista probaj sa starim driverima,mozda ti je stvar i u winsima,ako nista od togo nije onda reinstall windowsa ponovo...

cropir
15-03-2008, 00:00
a mislio sam, al neznam koja bi logika bila stavit stare. imam cd taj od grafe.

vservera
15-03-2008, 00:03
evo, reinstalirao sam drivere i boljezim postupak

naci, obrisem ih na add remove, driver cleanerom obrisem nvidie i resetiram. on boota, dolje zuti oblacic, veli found new hardware (VGA nesto) i onda veli da trazi drivere. ja driver imam skinut, na desku, sa nvidia-ine stranice. i onda dođe do ovog prozora: http://img245.imageshack.us/img245/3227/hghgsdh9.jpg

edit: evo, sad nisam nista čekirao i on je sam trezio, skuzio sam da nece nac i prekinuo sam i sad veli da ima problema u instalaciji hardvera. pomozite plx, vazno je (ane)

edit2: instalirao sam driver i kad resetiram kaze da trazi driver i da ga ne nalazi, te da hardver nece raditi. zaboga zasto odbija prihvatiti taj driver? I molim vas, neka se javi netko jer se osjecam malo šizofrenično razgovarajuci tu sam sa sobom.

odi ovako: Start/desni click na My Computer/Manage/Device Manager i onda si tamo pogledaj dal ti su ti driveri od grafe instalirani,ako nisu bit ce ti zuti upitnik pored toga,onda si lijepo updejtaj drivere od grafe odi Display Adapter/desni click i Update driver...,trebalo bi stavit drivere koji su na cd-u bez ikakvih problema...

cropir
15-03-2008, 00:06
ma da al ti na cdu su stari jako.

kad idem update veli da ne moze nac nis bolje od ovog sta je instalirano, dakle on kuzi da je ovo gore al... nesto nece. :?

kad idem u device manager desni klik na grafu, pise ime i kaze da radi kak treba

a ne radi bas. :?

vservera
15-03-2008, 00:09
a onda bi ti bilo najbolje da teinstallas winse i lijepo svi friveri da onda budu friski....

cropir
15-03-2008, 00:11
ma je, al od onog tamo reinstala je i poceo problem i u međuvremenu je jos 1 bio i problem je jos tu.

i onaj gore post je editan malo.

vservera
15-03-2008, 00:16
probaj nabavit neki drugi cd od winsa ....pa onda probaj mozda je na cdu missing file i zbog toga bas ne radi kako treba???

cropir
15-03-2008, 00:19
nemam ja kod sebe winse.

znaci, mislis da je jedini nacin da se rijesi ovo je reinstal?

i nikako u hardveru ne moze bit?

nda, u nekim igrama mi ne smrzne. al tih nema bas puno.

vservera
15-03-2008, 00:22
a ja bi tako isao,ne vidim nikankvu sliku u glavi da je nesto moglo riknut,probaj kako sam ti rekao...

cropir
15-03-2008, 00:24
a da al ja neznam reinstal napravit, nemam cd i to ce me onak kostat. :(

vservera
15-03-2008, 00:27
pitaj nekog frenda koji se kuzi u kompove ili procitaj:

viewtopic.php?t=16289 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=16289)

evo to si lijepo procitaj AMD Freak je lijepo sve objasnio,vjerujem da ces skuzit odmah,nije to tako komplicirano kako izgelad...

cropir
15-03-2008, 00:29
je, al dost toga mogu jos vise zajebat ako krenem reinstall. :D

ima itko neko drugo misljenje mozda?

isto mi je problem nod32, njega nemam na cdu a trebam.

vservera
15-03-2008, 00:36
google is your friend for thath :D

cropir
15-03-2008, 00:37
nod 32 je free?

nisam znao. :D

vservera
15-03-2008, 10:44
pa imas i besplatnu i pro verziju koja kosta naravno...

Filip_k
15-03-2008, 12:00
Ajd ti to lijepo još jedamputa objasni. Dal si overclockao? Zašto odbijaš dok ti kaže da ti je pronašao novi hardwer? Ako ti nod32 neče, uzmi avasta koji je poprilično dobar. Instalacija novog OS neće pomoči, jer ako je do drivera tad će ti isto biti i sa novim OS(znam iz vlastitog iskustva)!

vservera
15-03-2008, 12:06
mozda su mu windowsi zbrejkani tko zna ja nevidim sta bi tu mogao bit problem isto kao i na onoj mojoj zadnjoj temi koju sam otvorio :D nemojmo vise off topic vratimo se na problem...

Filip_k
15-03-2008, 12:09
mozda su mu windowsi zbrejkani tko zna ja nevidim sta bi tu mogao bit problem isto kao i na onoj mojoj zadnjoj temi koju sam otvorio :D nemojmo vise off topic vratimo se na problem...
Offtopic?

vservera
15-03-2008, 12:13
m nisam tebi rekao nego mislim nikako da prijedjemo na stvar,stalno se vrtimo u krug oko problema.....

Filip_k
15-03-2008, 12:17
m nisam tebi rekao nego mislim nikako da prijedjemo na stvar,stalno se vrtimo u krug oko problema.....
A šo... Sad mi je jasno. Sorry i nadam se da će ovaj još malo bolje pojasniti problem, jer ako ga malo bolje pojasni onda će vjerovatno dobit rješenje...

vservera
15-03-2008, 12:26
daj molim te nemas se sta oprastat :D nego...autor teme,jesi clockao grafu,jesu li mozda povisena temperatura grafe,neznas sto vise...

cropir
15-03-2008, 14:29
Ajd ti to lijepo još jedamputa objasni. Dal si overclockao? Zašto odbijaš dok ti kaže da ti je pronašao novi hardwer? Ako ti nod32 neče, uzmi avasta koji je poprilično dobar. Instalacija novog OS neće pomoči, jer ako je do drivera tad će ti isto biti i sa novim OS(znam iz vlastitog iskustva)!

nisam OC-ao. odbijam jer nemam neki noviji driver na cd-u a bzvz mi je onaj jako stari instalirat.

Filip_k
15-03-2008, 14:52
Pa čekaj malo, ako ti ovaj stari radi, a novi ne, tad može biti samo stvar u tim novijim driverima. Ako baš očeš te nove drivere, tad ih instaliraj, a kad ti piše da instaliraš još nešto što je našao stavi onaj stari cd i stavi No,no this time - tako nešto ti piše, zatim samo stavi da ti sam instalira i to je to. Nevidim u čemu je problem :cry:

Stryder
15-03-2008, 15:15
evo sada bubam, al jel ti radi dobro vent na grafi, pogledaj si sa everestom temperaturu grafe, možda se pregrije ...

vservera
15-03-2008, 18:21
evo to sam ja prvi rekao da pokusa sa nekim starim driverima dal mu radi al....
za tempu takodjer...

cropir
15-03-2008, 18:23
Pa čekaj malo, ako ti ovaj stari radi, a novi ne, tad može biti samo stvar u tim novijim driverima. Ako baš očeš te nove drivere, tad ih instaliraj, a kad ti piše da instaliraš još nešto što je našao stavi onaj stari cd i stavi No,no this time - tako nešto ti piše, zatim samo stavi da ti sam instalira i to je to. Nevidim u čemu je problem :cry:

nisam siguran jel rade.


nda, ovo sa pregrijavanjem se nisam sjetio... evo idem igrat nes pa cu pratit temperature. zadnji put kad sam gledao temperature ingame je najvisa bila 71 celzij.

vservera
15-03-2008, 18:28
cekaj pa sta nije to malo previse za tu grafu meni se je HD 2900 XT grijala max do 55 stupnjeva ali ne preko toga nikad.provijeri dal ti vent vrti i ocisti prasimu ako je ima sta na njoj.

cropir
15-03-2008, 18:30
cekaj pa sta nije to malo previse za tu grafu meni se je HD 2900 XT grijala max do 55 stupnjeva ali ne preko toga nikad.provijeri dal ti vent vrti i ocisti prasimu ako je ima sta na njoj.

bila je tema o gpu temperaturama tu. rekao sam svoje temperature i bartuc je rekao da su dosta dobre. a sad, nisam bas cistio unutra od tad pa... pogledat cu.

edit: hm, ima prasine... omg wtf everest mi kaze 55 stupnjeva!

al to je kad surfam, valjda se ugrije dosta kad igram. ocistit cu grafu sad...

vservera
15-03-2008, 18:35
e tako ocisti pa onda usporedi s ovom od 71 stupanj,je imas hladnjak koji si dobio na grafi kad si ju kupio ili si stavljao neki svoj koji si naknadno kupio?

cropir
15-03-2008, 18:36
e tako ocisti pa onda usporedi s ovom od 71 stupanj,je imas hladnjak koji si dobio na grafi kad si ju kupio ili si stavljao neki svoj koji si naknadno kupio?

neznam. to su mi u ve milu montirali, al na racunu ne pise nikakav hladnjak tak da valjda... ma pojma nemam. malo ima prasine.

vservera
15-03-2008, 18:42
puhni malo di je prasina na grafi ili ocisti sa stapicem za cistit usi ili nekom krpicom,sto ti padne pod ruku samo da je mekano,pogledaj onda dal ti je sta pala temperatura i onda provijeri dal ti se jos zamrzne ekran dok igras,ok sad kad si potvrdio da imas originalni tvornicki hladnjak onda bi bilo i negdje normalno da bude malo povisena temperatura,ipak je to tvornicko...

cropir
15-03-2008, 19:05
ocisceno, otvoreno kuciste

temperaturama u winsima - 51 stupanj
temperatura u igrama - neznam

igrao sam nekih... pol sata-45 minuta i smrzlo se. ovo je softverski problem, nema temperatura veze. ;)

Commander Shadow
15-03-2008, 19:57
Ok ljudi u zadnje vrijeme (pocetkom tjedna ali sad je sve gore i gore).
Komp mi se nakon sat-dva (sad i cesce) jednostavno smrzne i neki cundi zvuk mi ide na slusalice "vrrrrrrrrrrrr...". Ne valja ctrl+alt... nis. A katkad se jednostavno samo restarta.

Dogadja se samo dok igram.

vservera
15-03-2008, 21:43
je se sam restarta ili ga ti moras,navedi konfiguraciju,dali si clockao???

rave_or_die
16-03-2008, 08:33
ocisceno, otvoreno kuciste

temperaturama u winsima - 51 stupanj
temperatura u igrama - neznam

igrao sam nekih... pol sata-45 minuta i smrzlo se. ovo je softverski problem, nema temperatura veze. ;)


I ja sam imao isti problem , zamijena graficke je popravilo problem. :wink:

cropir
16-03-2008, 10:23
ma divno. :|

imam garanciju na grafu, da se zna.

vservera
16-03-2008, 10:30
super onda je odi dat tamo di si kupio komp pa nek vide problem...

THUNDER_DINIX
16-03-2008, 13:19
ak imas garanciju, odi zamijeni

cropir
16-03-2008, 13:21
inace gejmao sam oko sat vremena u komadu, ak ne i vise i nije nis bilo... sad, mozda se vrati sutra mozda za mjesec dana al mislim da ce se vracat problem.

vservera
16-03-2008, 16:12
uvijek misli pozitivno o problemu i reci NECE SE VRATIT! to ce popravit situaciju :D