PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zvucnici s linije na kompu



God Of War(gaming)
08-10-2007, 21:42
Htio bih prikljuciti zvucnike sa linije koja nije koristena vec godinu dana.Citao sam na nekim blogovima itd. ali nisam skuzio pa ako netko zna....':rotfl:'

09-10-2007, 09:16
Možeš jedino cijelu liniju sa zvučnicima preka aux-a direktno na komp.Jer vjerujem da su ti zvučnici na principu dviju žica(crvena i crna) i nemožeš to samo tako spojit na komp.

Burek_fr0m_SPACE
09-10-2007, 09:17
A... pojačalo?

09-10-2007, 09:21
A... pojačalo?

objasni malo na što ciljaš.

Bartuc
09-10-2007, 09:24
Lol, pitao sam svoju curu kak to ide :rotfl: Ona ima spojenu liniju na komp :D

Cura kaže da samo odeš u neki computer shop i tražiš kabel za spajanje linije na zvučnu karticu od kompa! Nju je to došlo cca 20 kuna, par metara kabel, na jednoj strani jedan pimpek za zvučnu, a na drugoj strani kabla 2 pimpeka za u liniju! Ona ima na stražnjoj strani linije 2 konektora, crni i bjeli, u koju pikne taj kabel i drugi kraj ide u zvučnu gdje inaće idu zvučnici od kompa!

Tak to ide za cjelu liniju, a sad samo za zvučnike, ne znam :D

09-10-2007, 09:25
Lol, pitao sam svoju curu kak to ide :rotfl: Ona ima spojenu liniju na komp :D

Cura kaže da samo odeš u neki computer shop i tražiš kabel za spajanje linije na zvučnu karticu od kompa! Nju je to došlo cca 20 kuna, par metara kabel, na jednoj strani jedan pimpek za zvučnu, a na drugoj strani kabla 2 pimpeka za u liniju! Ona ima na stražnjoj strani linije 2 konektora, crni i bjeli, u koju pikne taj kabel i drugi kraj ide u zvučnu gdje inaće idu zvučnici od kompa!

Tak to ide za cjelu liniju, a sad samo za zvučnike, ne znam :D

To je aux kabel za kojeg sam ja reko :D

http://www.emarket365.com/uploaded/45290343220.jpg.png

Bartuc
09-10-2007, 09:28
Onda OK :D Glavno da sam se čuo sa curom :P Nisam nikad pokušavao nekaj takvoga tak da nisam upoznat sa time!

09-10-2007, 09:34
Još jednom : Treba ti audio kabel, s jedne strane je 1 x 3.5mm stereo jack (komp), a s druge strane 2 x chinch, muški (hi-fi linija). Naravno linija mora imati audio ulaz (aux input)... Evo i slika...

http://www9.yatego.com/images/417d1e52856d52.2/hifi_3mcinch.jpg

Burek_fr0m_SPACE
09-10-2007, 09:38
Htio bih prikljuciti zvucnikeSsa linije koja nije koristena vec godinu dana.Citao sam na nekim blogovima itd. ali nisam skuzio pa ako netko zna....':rotfl:'
Nije isto spojiti zvučnike na komp i spojiti liniju sa zvučnicima na komp, jer u prvom slučaju nemaš nikakvo pojačanje, a time ni upotrebljivu glasnoću zvuka koji će dopirati iz zvučnika. Vjerovatno je i mislio na liniju, ali se nije dobro izrazio. A ako je samo na zvučnike mislio - treba mu pojačalo.

Bartuc
09-10-2007, 09:55
@Burek, a kak se spaja kad imaš pojačalo? Isto kao i sa linijom ili...?

Lord Jambrek
09-10-2007, 10:09
@Burek, a kak se spaja kad imaš pojačalo? Isto kao i sa linijom ili...?

Ja sapajam zvučnike s linije na woofer. Woofer na svojem ima chinch konektor, a na drugom kraju su crna i crvena žica i samo ukopčam u zvučnike, takvi su mi i zvučnici od kompa, ista šema kao i linija.

09-10-2007, 10:12
@Burek, a kak se spaja kad imaš pojačalo? Isto kao i sa linijom ili...?

Ja sapajam zvučnike s linije na woofer. Woofer na svojem ima chinch konektor, a na drugom kraju su crna i crvena žica i samo ukopčam u zvučnike, takvi su mi i zvučnici od kompa, ista šema kao i linija.

da al to je zamjenjivanje zvučnika na zvučnicima za komp...a taj subwoofer ima pojačalo s kojim je spojeno :wink:

GrimReaper
09-10-2007, 10:33
ja imam hi-fi koji se sastoji od pojačala koje je spojeno na zvučnike(2 towera od po 300w svaki) cd player, kasetofon,gramafon,tuner...

i komp mi je spojen na pojačalo i tako imam zvuk sa kompa na towerima...
inace ko ima para za hi-fi preporučam da uzme, jer nemože se hi fi mjeriti sa linijicama kako god se uzme, a i jednom kupiš hi fi miran si dugo dugo..
ja svoj imam 10 god(pola života) a stari ima svoj 22 god(isto pola života)
:pray:

09-10-2007, 10:34
pravi hi-fi ispod 4000-5000kn zaboravi...a to baš neda svatko za glazbu tj zvuk.

GrimReaper
09-10-2007, 10:39
pravi hi-fi ispod 4000-5000kn zaboravi...a to baš neda svatko za glazbu tj zvuk.

mene moj prije 10 god došao soma maraka dakle oko 8500kn... stari mi je glazbenik pa je i meni htio kupit pravu stvar..tada me glazba nije zanimala al pa je hi fi 3 god stajao netaknut, no zadnjih 7 god ga derem perem...

8500kn nije puno za sistem koji je kvalitetan i služi desetljeće,a sigurno ce jos toliko barem :pray:

EDIT:
uspoređivao sam zvuk na svojem i na tuđim linijicama itd...
nemože se to uspoređivat, hi fi je klasa za sebe :)

Burek_fr0m_SPACE
09-10-2007, 10:52
@Burek, a kak se spaja kad imaš pojačalo? Isto kao i sa linijom ili...?
Pa da... otprilike isto, jer ti u onom slučaju linija i služi samo kao pojačalo. Dakle, zvuk iz kompa na pojalalo - kakvim god ga kablom možeš spojiti (a najčešći su ovi sa slika na ovom threadu), pojačalo u struju, zvučnike kačiš na pojačalo i to je otprilike to. Jedino je još pitanje kakvi su konektori na zvučnicima (i da li ih ima uopšte). U pojačala uglavnom idu dvije žice, tako da ako na zvučnicima i imaš neki konektor - lako se to odsiječe.

Lord Jambrek
09-10-2007, 10:55
[quote=Bartuc]@Burek, a kak se spaja kad imaš pojačalo? Isto kao i sa linijom ili...?

Ja sapajam zvučnike s linije na woofer. Woofer na svojem ima chinch konektor, a na drugom kraju su crna i crvena žica i samo ukopčam u zvučnike, takvi su mi i zvučnici od kompa, ista šema kao i linija.

da al to je zamjenjivanje zvučnika na zvučnicima za komp...a taj subwoofer ima pojačalo s kojim je spojeno :wink:[/quote:1ndgca3v]

Znam, nisam ni ja tak blesav kak zgledam :D

Bartuc
09-10-2007, 11:20
@Burek, a kak se spaja kad imaš pojačalo? Isto kao i sa linijom ili...?
Pa da... otprilike isto, jer ti u onom slučaju linija i služi samo kao pojačalo. Dakle, zvuk iz kompa na pojalalo - kakvim god ga kablom možeš spojiti (a najčešći su ovi sa slika na ovom threadu), pojačalo u struju, zvučnike kačiš na pojačalo i to je otprilike to. Jedino je još pitanje kakvi su konektori na zvučnicima (i da li ih ima uopšte). U pojačala uglavnom idu dvije žice, tako da ako na zvučnicima i imaš neki konektor - lako se to odsiječe.

Hm, zanimljivo :?

Doma imam predpojačalo koje sam ja radio od 30W i imam 2 ne iskorištena zvučnika od bivše linije! Još bi si trebao znači samo napraviti i pojačalo te sve to spojiti na komp... mislim da bi zvuk bio zvjerski! Ali onda nemam sub woofer, a to je loše pošto je on zadužan za ambijent!?

ChR0NoS
09-10-2007, 11:29
ja sam prije nego što sam kupio nove ms-ove 2.1 zvučnike, imao 9 zvučnika:
uzeo 2.0 stari sistem i svaki zvučnik koji bi našao na putu, ja bih prispojio na njega. da ste vidjeli kako je to izgledalo... nisam vidio monitor od zvučnika :rotfl:

GrimReaper
09-10-2007, 11:30
@Burek, a kak se spaja kad imaš pojačalo? Isto kao i sa linijom ili...?
Pa da... otprilike isto, jer ti u onom slučaju linija i služi samo kao pojačalo. Dakle, zvuk iz kompa na pojalalo - kakvim god ga kablom možeš spojiti (a najčešći su ovi sa slika na ovom threadu), pojačalo u struju, zvučnike kačiš na pojačalo i to je otprilike to. Jedino je još pitanje kakvi su konektori na zvučnicima (i da li ih ima uopšte). U pojačala uglavnom idu dvije žice, tako da ako na zvučnicima i imaš neki konektor - lako se to odsiječe.

Hm, zanimljivo :?

Doma imam predpojačalo koje sam ja radio od 30W i imam 2 ne iskorištena zvučnika od bivše linije! Još bi si trebao znači samo napraviti i pojačalo te sve to spojiti na komp... mislim da bi zvuk bio zvjerski! Ali onda nemam sub woofer, a to je loše pošto je on zadužan za ambijent!?

ovisi kakve imaš zvučnike.... meni netreba sub woof jer ovi toweri zajedno stvaraju predobru atmosferu..sjecam se dok sam prvi put zaigrao Soldier of Fortune i pojačao do pola, susjeda je zvala dal tata puca doma :boohoo:

Bartuc
09-10-2007, 11:33
Vjerujem da ti je zvuk bio dobar, ali zamisli ga sa onim uber niskim frekvencijama koje woofer proizvodi! On bi ti taman zaokružio taj dojam na novi nivo!

09-10-2007, 12:00
ja imam hi-fi koji se sastoji od pojačala koje je spojeno na zvučnike(2 towera od po 300w svaki) cd player, kasetofon,gramafon,tuner...

i komp mi je spojen na pojačalo i tako imam zvuk sa kompa na towerima...
inace ko ima para za hi-fi preporučam da uzme, jer nemože se hi fi mjeriti sa linijicama kako god se uzme, a i jednom kupiš hi fi miran si dugo dugo..
ja svoj imam 10 god(pola života) a stari ima svoj 22 god(isto pola života)
:pray:

NAD C352 vrlo, vrlo snazno integrirano pojacalo od minimalno konzervativnih 2X80 W u 8 ohma i 2X185 W u 4 ohma cijena 3500 kuna
CAMBRIDGE Azur 640C v.2 cd-player od 2500 kuna.
B&W 602 S3 zvucnici od 3600 kuna+ca 1500 stativi
Kabeli Van den Hull CS122 i D102

Komplerno:
Otprilike 12000 kuna. Sustav za konja ubiti.

ili

Zvuc - Focal Chorus 714 V 5.200,00 kn
Amp - Rotel RA 06 5.600,00
CD - Rotel RCD06 3.800,00 kn
Prvo kablovinje 400kn
=15 000kn 5% popusta 14 285 kn


A za 30 000 recimo:

B&W CM 7 - 11.800,00
RB 1070 izlazno poj. 2x130 W, sin.8 Ohma sil/black Kom 4.900,00 kn
RC 1070 predpoj. phono, daljinski sil/black Kom 4.300,00 kn
RCD 1072 CD HDCD, torodialni trafo sil/black Kom 6.200,00 kn

Popust od 5% na ono gore i ostane jos 4000kn na kablovinje.

Ovo je near perfect match, mozda jos vise para za kablove :/

Cuo sam tocno to pojacalo sa 726v ovu subotu u sonus artu i ne da rastura nego ubija... na 2/5 pojacano visoki vriste a duboki se cuju taman...prebolesna kombinacija


A ovo prvo mi kolega dj....i ukratko puca staklo na prozoru i pada crijep sa kuče! :wink:

CapsLock
09-10-2007, 12:04
Moguće je da prikopčate odjednom komp na liniju(na zvučnike od linije) i na zvučnike od kompa.

Npr. moći ćete koristit zvučnike od kompa ili zvučnike od linije ali morate kupit jedan nastavak koji vam to omogućuje(sa više utora-za liniju i zvučnike od kompa) i onda sve to ukopčate u konektor od zvučnika.

To vam pojednostavljuje posao jer nećete stalno morat ručno ukopčavat ili iskopčavat liniju ili zvučnike.

GrimReaper
09-10-2007, 13:25
Moguće je da prikopčate odjednom komp na liniju(na zvučnike od linije) i na zvučnike od kompa.

Npr. moći ćete koristit zvučnike od kompa ili zvučnike od linije ali morate kupit jedan nastavak koji vam to omogućuje(sa više utora-za liniju i zvučnike od kompa) i onda sve to ukopčate u konektor od zvučnika.

To vam pojednostavljuje posao jer nećete stalno morat ručno ukopčavat ili iskopčavat liniju ili zvučnike.

to ja imam... kupio sam ga prije 4 god za cca 60 kn :)
ima dva ulaza..u jedan staviš zvučnike od kompa, u drugi od pojačala i njega ukopčaš normalno u zvučnu :)

callista
09-10-2007, 17:23
ja imam neke geniusove zvučnike koji su, normalno, spojeni na zvučnu karticu. a u zvučnike sam uštekao liniju LG na najobičniji utor za slušalice (platio je 2000 kn) i sad prepadam roditelje po kući sa basom.
Odličan surround, XDSS, prejeben bas.. 8)

Burek_fr0m_SPACE
09-10-2007, 18:09
/cut
Da, to bi bilo to. Iako, može se i bez subwoofera. I kod mene je setup kao kod većine ovdje - zvučnici za komp + linija po potrebi. Na kompu imam stalno priključene prastare, ali sasvim solidne Encore zvučnike, koji su sasvim dovoljni za svakodnevne zvučne potrebe.

http://i191.photobucket.com/albums/z263/Burek_fr0m_SPACE/Figure1.jpg

Međutim, pošto već imam liniju u sobi, koja se nalazi iza mene dok sjedim za kompom, priključio sam je pomoću stereo audio kabla (činč) i malog adaptera koji na jednom kraju ima standardni 3,5 mm stereo jack, a na drugom dva ženska činča.

http://i191.photobucket.com/albums/z263/Burek_fr0m_SPACE/Figure2.jpg

Kao što se vidi, to mi je uštekano na slušalicama namijenjen izlaz na kućištu (jer mi je tako najzgodnije). Inače, lako se stavi i razdjelnik, pa da ide sa izlaza na zvučnoj. Takođe, čas posla se setupuje kvadrofonija (surround sa 4 zvučnika). Samo da mi je razmještaj u sobi malo bolji...

http://i191.photobucket.com/albums/z263/Burek_fr0m_SPACE/Figure3.jpg

Linija nije neki high-end, ali lijepo dopuni zvuk u mojoj ne-tako-velikoj sobi. Sve u svemu, prilično praktično i pristupačno rješenje koje (uglavnom) zadovoljava moje potrebe za zvukom.

Dyslexia
09-10-2007, 18:17
Ja kod kuce imam Sonyevu liniju i na njoj 700 wata zvucnika. Sve je to spojeno na komp normalno. Obican banana utor u komp i u liniju kod mene u liniju ne idu činčevi jer je linija novije generacije, ima audio in i tu ustekam. I to je to. Ma sta sam ja sve spajo na komp.

Ja i frend spajali jednom auto radio i auto pojacalo i to smo spojili sa kompom normalno imao sam napajanje od komp jer ono 12 volti a toliko treba radio i Xplodovom pojacalu da radi. Uglavnom testirali smo xplodov subwoofer u mojoj sobi. Ma to je bilo strava. Ugasili smo ga kad mi je pocela zbuka sa stropa otpadat :D

Sta kod zelite mozete spojit na komp. Ja sta sam ja sve spajo. Spajali smo 2 linije da budu kao jedna se preko onih malih konektora. Ma svasta smo radili.

A ovaj pita jer moze liniju sa kompom spojit.

Bartuc
09-10-2007, 18:40
Dobro si to složio Burek... Ja zapravo imam ogroman stol i na njega mi komotno stanu 2 ogromna zvučnika od linije! Samu liniju sam prije imao spojenu zbog tv-out opcije pošto sam gledao filmeke sa kompa na telki! Ali ona mi ne paše pošto je na drugom kraju sobe, a soba je cca 6x3,5 metara, tak da onda nemam nikakav ambijent u sobi ako je spojim sa kompom! Ovak bi si stavio samo 2 ogromna zvučnika na stol od prastare linije i sve 5!

Budem popričao sa starim kaj se da napraviti, dečko se kuži u elektroniku kao Jenna Jameson u... :D

God Of War(gaming)
09-10-2007, 20:25
Znam da samo zvucnike bez linije ne mogu spojit ali moja linija je neka jeftina od 300kn,skuplja prasinu i nema nikakve rupice(samo phones) na njoj da bih mogo ustekat neki kabel,nema aux i to.....ali na zvucnoj imam svakakvih prikljucka digital in,out.....
Ej!Da li bi radilo ako ustekam kabel u phones rupicu?

Burek_fr0m_SPACE
09-10-2007, 21:40
Znam da samo zvucnike bez linije ne mogu spojit ali moja linija je neka jeftina od 300kn,skuplja prasinu i nema nikakve rupice(samo phones) na njoj da bih mogo ustekat neki kabel,nema aux i to.....ali na zvucnoj imam svakakvih prikljucka digital in,out.....
Ej!Da li bi radilo ako ustekam kabel u phones rupicu?
Radilo bi... samo bi morao prisloniti zvučnike na uši da nešto čuješ. Treba ti pojačalo. Idealno bi bilo kada bi mogao upotrijebiti tu liniju. Ako to ne ide, od samih zvučnika nemaš previše koristi dok ne nabaviš neko drugo pojačalo.

EDIT : Mislio sam da misliš na "rupicu" na kompu/zvučnoj... Nope, nema svrhe pokušavati na silu izlaz pretvoriti u ulaz.

HalF-DeaD
09-10-2007, 21:48
Ssoma maraka dakle oko 8500kn
ispravak netočnog navoda
soma maraka je četri soma kuna, bilo i ostalo

str33t6l0w
10-10-2007, 00:00
Ja kod kuce imam Sonyevu liniju i na njoj 700 wata zvucnika. Sve je to spojeno na komp normalno. Obican banana utor u komp i u liniju kod mene u liniju ne idu činčevi jer je linija novije generacije, ima audio in i tu ustekam. I to je to. Ma sta sam ja sve spajo na komp.

Ja i frend spajali jednom auto radio i auto pojacalo i to smo spojili sa kompom normalno imao sam napajanje od komp jer ono 12 volti a toliko treba radio i Xplodovom pojacalu da radi. Uglavnom testirali smo xplodov subwoofer u mojoj sobi. Ma to je bilo strava. Ugasili smo ga kad mi je pocela zbuka sa stropa otpadat :D

Sta kod zelite mozete spojit na komp. Ja sta sam ja sve spajo. Spajali smo 2 linije da budu kao jedna se preko onih malih konektora. Ma svasta smo radili.

A ovaj pita jer moze liniju sa kompom spojit.

pitam se koji je to frend bio :rotfl: :rotfl:

jeeebote.... mogli bi tako sta slozit ovaj tjedan... pa da srušimo četvrt :D

GrimReaper
10-10-2007, 07:48
Ssoma maraka dakle oko 8500kn
ispravak netočnog navoda
soma maraka je četri soma kuna, bilo i ostalo

komponente jesu došle some maraka, al kablovi i to me još podosta kunica došlo, imam jebačke chincheve...ako se sjecam samo 2 kabla naravno sa chinchevima (pojačalo- zvučnik br.1 i pojačalo- zvučnik br.2) oko 500-600 kn...

10-10-2007, 15:33
Ja kod kuce imam Sonyevu liniju i na njoj 700 wata zvucnika. Sve je to spojeno na komp normalno. Obican banana utor u komp i u liniju kod mene u liniju ne idu činčevi jer je linija novije generacije, ima audio in i tu ustekam. I to je to. Ma sta sam ja sve spajo na komp.

Ja i frend spajali jednom auto radio i auto pojacalo i to smo spojili sa kompom normalno imao sam napajanje od komp jer ono 12 volti a toliko treba radio i Xplodovom pojacalu da radi. Uglavnom testirali smo xplodov subwoofer u mojoj sobi. Ma to je bilo strava. Ugasili smo ga kad mi je pocela zbuka sa stropa otpadat :D

Sta kod zelite mozete spojit na komp. Ja sta sam ja sve spajo. Spajali smo 2 linije da budu kao jedna se preko onih malih konektora. Ma svasta smo radili.

A ovaj pita jer moze liniju sa kompom spojit.

pitam se koji je to frend bio :rotfl: :rotfl:

jeeebote.... mogli bi tako sta slozit ovaj tjedan... pa da srušimo četvrt :D

slaba neka žbuka valjda,,,da neznam kakvi su zvučnici ali linija nemre bit tak dobra da to iskoristi kako treba...

A ovo sa vatima...tome se samo smijem...to nisu ni približno pravi WATI..kad čujete pravih 120 watta u autu i kad nemrete izdržat jednu minutu onda vam je jasno o čem pričam.

Dyslexia
10-10-2007, 16:41
Moze moze biti dobra neznas ti sta smo mi sve radili kad je trebalo partije pravit. Sjedio sam ja u autu kad je bio decibel drag znam ja sta su pravi wati. :wink:

God Of War(gaming)
13-10-2007, 13:36
Da li je moguce spojit liniju na komp ako ima samo phones rupicu i nis drugo?(znam da ne moze ali nikad se ne zna):yuck:

Frozen
13-10-2007, 21:00
Ja sam si danas ovak složil.^^
http://img206.imageshack.us/img206/5995 ... 022bn6.jpg (http://img206.imageshack.us/img206/5995/1310072022bn6.jpg)

Odrezal sam žice sa starih zvučnika i samo pičil u ove.
Spojeni su na subwoofer od starih zvučnika, zvuk je :pray: .

God Of War(gaming)
13-10-2007, 21:54
Gdje se moze nabavit pojacalo 300w za subwoofer do 300kn?

callista
14-10-2007, 17:26
recimo oni ms-ovi zvučnici za 100kn (!) imaju 1200w. :yuck: :rotfl: :yuck:
pa ljudi to je besmisleno! tu ne postoji ni b od bassa, samo krče, visoki ton, bljak.
i još piše 1200W.
a recimo zvučnici u auto mog frenda, 400W, pwnaju. ili moji na liniji gdje ima
cca. 200W isto su strava.
nije mi jasno kako to.

God Of War(gaming)
20-10-2007, 17:55
je li se moze nekako izvadit pojacalo iz linije koja NEMA F... AUX ulaz?!
pa da se ukljuci u zvucnu?