PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem!!!



07-10-2007, 21:02
ovako konfa je u sigu. i sad kad sam upalio komp i ucita se sve odma se restartira. stavio sam 2GB rama i radio je nekih 20min i restartira se odma. mislio sam da je do rama pa sam izvadio novi ram i ostavio stari ali opet se to desava. samo sad kad ga uplaim i ucita mi onaj logo od nod32 i restaritira se. i tako stalno.pomagaj te. sta da radim??

Cali
07-10-2007, 21:06
resetiraj bios, napravi memtest, provjeri voltaže napajanja.

moguće je da ti se bios zblesirao nakon dodavanja rama, pa ne bi bilo loše napravit ccmos.

07-10-2007, 21:13
je li to ccmos samo da bateriju izvadim i vratim nakon 10s??
nikad to nisam radio pa pitam.

Bartuc
07-10-2007, 21:26
Ako imaš manual od matične pogledaj kako se radi sa malim jumperom Clear CMOS-a! Puno je sigurnije nego vaditi bateriju!

Ivan_87
07-10-2007, 21:50
TAKO JE: Uzmi odvijač običan (ne križni) i spoji njime dva jumpera pokraj baterije i drži oko 3-4 sec

07-10-2007, 21:55
je li cjelo to vrijeme mora bit napajanje iskljuceno ili na 1??

Bartuc
07-10-2007, 21:57
je li cjelo to vrijeme mora bit napajanje iskljuceno ili na 1??

Ili na 1 :D To baš i nisam skužio ali nema veze :D

Sve jedno je, možeš isključit napajanje ili ga ostaviti uključenog... nema razlike! ALI KOMP MORA BITI UGAŠEN!

07-10-2007, 22:05
je li cjelo to vrijeme mora bit napajanje iskljuceno ili na 1??

Ili na 1 :D To baš i nisam skužio ali nema veze :D

Sve jedno je, možeš isključit napajanje ili ga ostaviti uključenog... nema razlike! ALI KOMP MORA BITI UGAŠEN!

ma znas ono da napajanje ima 0-1 pa sam napiso mora li bit ugaseno ili ukljuceno a umjesto ukljuceno napiso sam mora li bit na 1 jer mi se nije dalo pisat ukljuceno.:D
je li samo stavim sarafciger na one dvi sta strsi kod jumpera pa da kao kako bi reko da zatvorim struni kurg.??

kad to napravim je li onda moram namjestit datum i to u biosu??? nikad nisam radio pa pitam.

Bartuc
07-10-2007, 22:09
Na matičnoj imaš 2-3 iglice pokraj kojih piše CMOS! Ako imaš dvije, samo ih poveži sa nekim vodljivim materijalom na nekoliko sekundi... ako imaš 3 iglice, onda moraš saznati koje dvije moraš povezati (možda čak već i imaš jumper na dvije od te tri kojeg samo premjestiš na druge dvije iglice i nakon par sekundi vratiš na one dvije koje su i prije bile)!

Nakon reseta CMOS-a, moraš otič u BIOS i namjestiti sat, datum, boot priority (1. CD ; 2. HDD) i ostale kerefeke koje si prčkao po ploči prije reseta!

I to je to!

07-10-2007, 22:12
thx na odgovorima.

ma probat cu pa di puklo da puklo :) :)

jos kad me struja opali :DD

MasaKrisT
07-10-2007, 22:50
good luck have fun rekli bi starcraftasi:)

08-10-2007, 14:08
ovako opet onaj problem. nakon sto sam sve probo. ali malo sam burljo po biosu i naletio na voltazu od ddram.i pise mi 2,73. da to nije malo previse pa da se restaritra radi tog??

callista
08-10-2007, 16:44
Uđi u safe mod i ukloni Nod32. Sa ovim problemom sam se sustretao xx puta.

Cali
08-10-2007, 17:33
Uđi u safe mod i ukloni Nod32. Sa ovim problemom sam se sustretao xx puta.

nema veze sa antivirusom.

@ Tekla

odi u bios i odi na LOAD FAIL SAFE DEFAULTS. ovo će ti resetirat skoro cijeli bios.

normano bi voltaža ddr-a trebala biti 2.5V, postavi na tu vrijednost, pa vidi....

kao što sam već u prvom postu napisao, napravi memtest.

callista
08-10-2007, 17:47
Uđi u safe mod i ukloni Nod32. Sa ovim problemom sam se sustretao xx puta.

pa neka barem pokuša. meni se nakon instala noda32 komp resetiro upravo nakon što se prikaže prozorčić sa logom noda32, i tako bezbroj puta..
a ne kažem da nema veze s memorijom... samo sam ponudio moguće rješenje

08-10-2007, 18:49
Uđi u safe mod i ukloni Nod32. Sa ovim problemom sam se sustretao xx puta.

pa neka barem pokuša. meni se nakon instala noda32 komp resetiro upravo nakon što se prikaže prozorčić sa logom noda32, i tako bezbroj puta..
a ne kažem da nema veze s memorijom... samo sam ponudio moguće rješenje

e to bas to. i meni isto. pokaze se onaj logo s nod 32 i kad se on ucita nakon 3sec on se restartira.



Uđi u safe mod i ukloni Nod32. Sa ovim problemom sam se sustretao xx puta.

nema veze sa antivirusom.

@ Tekla

odi u bios i odi na LOAD FAIL SAFE DEFAULTS. ovo će ti resetirat skoro cijeli bios.

normano bi voltaža ddr-a trebala biti 2.5V, postavi na tu vrijednost, pa vidi....

kao što sam već u prvom postu napisao, napravi memtest.


napravio bi ja memtest kad bi uspio komp upalit.izbriso sam nod ali opet isto.ucita ono sve i srusi se. a je li postoji mogucnost da je do drivera od grafe??

Bartuc
08-10-2007, 19:20
Koju matičnu i koju memoriju imaš? -> puna imena molim

Ivan_87
08-10-2007, 19:55
samo da upozorim,dok restartate bios obavezno izvadite kabel iz napajanja u suprotnom može bit štete :)

08-10-2007, 19:55
Koju matičnu i koju memoriju imaš? -> puna imena molim

evo maticna je u sigu a memorija je 2x 512MB je super talent cl2,5
a drugih 2x 512MB je nanya.

ali ljudi izgleda da nije do memorije i maticne nego je do winsa bilo. uso sam u safe mode i pokreno winse na zanjdem koji su dobri bili. imo sam tamo na odabir.i pokrenulo se sve. i evo nije onda tilo nista otvarat. sve usporeno bilo i sad sam stavio sa se snimaju winsi novi. tako da. nemoj te zakljucavat jos temu. javim vam kad cete. hvala svim na odgovorima ali izgleda da su u pitanju windovsi.javim vam kad snimim.

08-10-2007, 20:21
gledo sam u cpuz ramove i vidim da mi rade na 168MHz. sva četri su rama ddr400. u biosu je podeseno na 200MHz.zasto to??

Bartuc
08-10-2007, 20:54
A lijepo zaformatiraj windowse kao što si rekao i napravi ono kaj ti je Cali savjetovao:


odi u bios i odi na LOAD FAIL SAFE DEFAULTS.

08-10-2007, 22:22
evo ljepo sam formatior windowse i sve radit. a prije formatiranja sam radio ono sto mi je cali reko. thx ljudi na odgovorima.

Bartuc
08-10-2007, 22:36
Ajd, drago mi je kaj sve štima ;)