PDA

Pogledaj cijelu verziju : NVIDIA sux again :)



Om3G@
10-03-2006, 13:15
Ako je itko imalo vidio performanse novog GeForce 7900 GTX, vjerojatno se prekrstio i otisao otusirati. NVIDIA se pocela izvlaciti na ekonomicnost sada kada ne mogu postici performanse... Jako tuzno, ali ATI je bolji, iako ih NVIDIA stalno pljuje... Radeon X1900 XTX je top-of-the-hill !!!!

goGAMERo
10-03-2006, 13:18
nVIDIA ja za mene najbolja i nikada neću preći na ATI! NEVER! :?

Om3G@
10-03-2006, 13:22
LoL, NVIDIA je rijetko kada tehnoloski bila bolja od ATI-ja u posljednje vrijeme, ali sada ni nema performanse koje ima ATI :(

LoL, bas si zadrt, vidjeti cemo kada dodju zahtjevne igre sta ces kupiti :D

T.N.T.
10-03-2006, 13:27
ja sam prijie bio ATI, sad sam na Nvidia koja je puno bolja...

Om3G@
10-03-2006, 13:37
Hm, po cemu je NVIDIA bolja od ATI-ja?

goGAMERo
10-03-2006, 14:38
Ni počemu, nema nekih veći razloga, ali nVIDIA kartice mi nikada nisu kvarile i sve je bilo u najvećem redu, a u jednog frenda otišla jedna radeonka, drugoga druga....., ATI mi izgleda lošiji što se tiče kvalitet, a možda se i varam!


Kada za jedno godinu dana uzmem sck 939, uzeti ću i 7800 gtx sa 512 ram-a! JEBEŠ ATIA!

silenus
10-03-2006, 14:38
Hm, po cemu je NVIDIA bolja od ATI-ja?

ovako kolko se ja ja sjecam...
u pocetku je bio 3dfx koji je imao tehnologiju daleko ispred drugih.. za one koji neznaju sli tehnologija je potekla od 3dfx, davnih dana i on je izbacivao na tržište, graficke odlicnih preformansi za to doba. Graficke kartice naziva voodoo.

Razvila se i ogromna korporacije nvidia, koja je kasnije kupila 3dfx (gadovi)
i mnogo stručnjaka iz bivseg 3dfx je dalo otkaz.. nvidia je zamjenila voodooo kartice svojim riva tnt karticama..

Zatim se pojavio ati sa svojim rage karticama.. Ati je bio daleko, daleko ispred nvidie sa svojim proizvodima (kada je nvidia izbacila geforce seriju
ATI je izbacio radeon seriju)

Ati je drzao prevlast na trzistu svojim radeon karticama (sjecate se kako je bila uspjesna serija 9000) sve dok se nije, iz nvidie pojavila 6600 - odlicna kartica,odlicnih preformansi sa ozivljenom starom tehnologijom iz 3dfx - SLIjem...

Ati nije uspijevao dostici nvidiu cak ni sa svojim novovm x1000 serijom sa shaderima 3.0, dok evo do nedavno nije izbacio na trziste x1900xtx..

E sad kolko izgleda ni ovaj 7900GTX nije uspio nadmasiti ATI X1900XTX, makar je bolji od one famozne 7800GTX 512 kartice.. I sad kolko sam
citao na netu nvidia izgleda ima 32 pixel pipelinea (čudovisno) skrivena u
rukavu... Pa ako izbaci karticu na trziste s tim preformansama.. ATIu nema spasa jer ako neznate ati je potpisao da nece negdje oko godinu dana izdati jacu graficku karticu od one u x-boxu 360, dok ce ova nvidijina (ako bude izbacena na trziste) rulati nad n-gen konzolama..
E sad sto ce biti dalje...

mravojed
10-03-2006, 14:46
uzmeš pare,vidiš šta nude obje kompanije za te pare koje imaš,odabereš proizvode i usporediš ih i koji je bolji kupiš ga.a mudrosti e...

silenus
10-03-2006, 15:05
uzmeš pare,vidiš šta nude obje kompanije za te pare koje imaš,odabereš proizvode i usporediš ih i koji je bolji kupiš ga.a mudrosti e...

e bash to!

Harry
10-03-2006, 15:56
Ja sam do prije dva mjeseca imao Radeona 9200SE u kompu (još ga imam i prodajem ga), a sad lijepo imam jednu lijepu Gainwardicu Geforce 6600 koja ima i SM 3.0 i HDR i više nego duple clockove a sve to za nekih 1000 kuna u Hg Spotu. Što se tiče prepirke između Atija i Nvidie, to je isto kao i kod Intela i AMD-a. Uglavnom,uzeo sam Geforce zbog tih razloga kao što je netko već napisao da se Radeoni kvare često...Možda jesu brzi i sve u igrama,ali volim biti siguran, siguran da znam da mi grafa neće otići za dva mjeseca. Što se tiče Nvidije, recimo to ovako...tko je prvi počeo koristiti SM 3.0????Ati je to tek sad uveo kod serija X1300,x1600,1800,1900....Di je bio do sad?????Nisu imali ni HDR ni ništa...Nvidia možda nema tolke clockove kao Ati ali u razvoju tehnologije je brža. Prva je izbacila SLI mod, dok je Ati još bio na koljenima kako izbaciti Crossfire na tržište...Uostalom,ostali časopisi osim PC-playa (PC-chip) svi hvale Nvidiju zbog toga što su njezini proizvodi kvalitetniji a imam i jedan citat iz Buga kod njihove rubrike u hardveru gdje stoji ovako:
"Kod izbora grafičkih kartica do 1200kn, možete pronaći i nekog Radeona koji je jeftiniji od Nvidijinog proizvoda u tom rangu, koji će vaše nove 3D naslove zavrtjeti brže, ali i RUŽNIJE (bez HDR-a i ostalih finti)" hehehehhe pa si vi sad mislite.... :killyou: :wink:

T.N.T.
10-03-2006, 16:06
slazem se sa svim navedenim...sad smo svi zakljucili nvidia rulezz :D

v4MP1r3
10-03-2006, 17:04
pa ja imam nvidiu, i meni je cist dobra, rofl, osim crasohova i tih sranja :SUXXX:

The-Borg
10-03-2006, 17:49
Ja imam na glavnom kompu Ati i ok je ...zna imat svojih rijetkih bugova ali i nvidija ih ima...

Svejedno bi bilo lijepo cut nesto o AMD vs Nvidia by teo VAlic,,,,
Njegov stari citat "NE dirajte Mi Cipove"

CTDP_Marko
10-03-2006, 17:55
Mislim da nema potrebe da se otvaraju ovakve teme. Uvijek je pola ljudi za jednu kompaniju a pola za drugu.

goGAMERo
10-03-2006, 18:35
pa ja imam nvidiu, i meni je cist dobra, rofl, osim crasohova i tih sranja :SUXXX:



Koja je u tebe!! I of korz da điforc i dalje rula! :)

BINUX
10-03-2006, 19:08
Samo ATI.
Imo sam par NVIDIA kartica i razočaro sam se.

GF 2-32 mb
GF 2-64
GF-4MX
GF-4titanium

duna
10-03-2006, 19:12
Ja sam prešao prije mjesec dana sa nvidie galaxy 6600GT , na ati powercolor X800GTO, 256MB,256bita i nisam požalio ni najmanje!!! 8)

Prince-Artas
10-03-2006, 20:35
Hm, po cemu je NVIDIA bolja od ATI-ja?

1. bolja podrška za drivere
2. SLI je bolji od crossfirea
3. bolje preformanse u igrama s OpenGL igrama tipa Doom, Quake, Riddick
4. nvidia ima bolje mainstream kartice tipa 6600Gt i 6800GS a to su one kartice koje nas zanimaju a i tvrtka ostvaruje najveći profit prodajom mainstream grafa

CTDP_Marko
10-03-2006, 20:38
[quote="Om3G@":1oz61c7v]Hm, po cemu je NVIDIA bolja od ATI-ja?

1. bolja podrška za drivere
2. SLI je bolji od crossfirea
3. bolje preformanse u igrama s OpenGL igrama tipa Doom, Quake, Riddick
4. nvidia ima bolje mainstream kartice tipa 6600Gt i 6800GS a to su one kartice koje nas zanimaju a i tvrtka ostvaruje najveći profit prodajom mainstream grafa[/quote:1oz61c7v]

Slažem se.

drazac
10-03-2006, 20:51
Ako je itko imalo vidio performanse novog GeForce 7900 GTX, vjerojatno se prekrstio i otisao otusirati. NVIDIA se pocela izvlaciti na ekonomicnost sada kada ne mogu postici performanse... Jako tuzno, ali ATI je bolji, iako ih NVIDIA stalno pljuje... Radeon X1900 XTX je top-of-the-hill !!!!

Neznam na osnovu cega si zakljucio da nova 7900 GTX suxa, ako odes na http://www.guru3d.comSi procitas rewiew od 7900 serije, pa mal provjeri benchmarke i usporedi u koliko je njih 7900 GTX vodeci a koliko x1900 xtx i ono najvaznije usporedi cijene. Sto vrijedi imati, po tvom misljenju, "najjacu grafulju (x1900 xtx)" kad vecina ljudi nemoze izdvojiti 5000 kn za nju.

=PcP=F@N
10-03-2006, 21:06
Autore oces da nabacimo jedan test?ja vozim 6800Ultra a od iduci tjedan 7800gt pa ako si tako siguran...inace se nikada ne kurcim ovako ali kad naletim na ovakog kretena onda poludim!!

Om3G@
11-03-2006, 01:33
Hm, sad se pripremite za roman...

Ovako, kao prvo, koristio sam Matrox, ATI i nVidia graficke kartice, s time da trenutno u svojem racunalu imam GeForce 6600 GT. E sada, ako mislite da ne postujem nVidiju, varate se, ali trenutno nVidia ne zna cime bi zavladala i muci se politikom koju niti jedan kupac ne primjecuje...

Osim toga, da, znam da je nVidia prva predstavila SM3.0, ali isto tako znam da se do dana danasnjeg pojavilo svega par igara koje koriste SM3.0 (SC:CT, FEAR, AOE3, NFS:MW...). Prije svega, native SM3.0 podrska u GeForce 6 seriji kartica toliko je losa da je suludo raspravljati o tome, posebno o losoj dinamici shader jedinica (i vertex i pixel). S time da se situacija dolaskom 7800 serije nesto malo popravila, nije se rijesio kljucan problem - fleksibilnost. A istina je da je ATI oduvijek imao fleksibilnije shader jedinice od nVidije (sjetite se samo Radeona 8500 koje po fleksibilnosti cak ni GF4Ti serija nije uspjela prestici, a tek Radeon 9700...). Jos tome dodajte nVidijinu tvrdoglavost koja ih je gotovo utopila (GeForce FX toliko je bio los proizvod da je to za nevjerovati), a k tome konstantne optimizacije koda i varanja na svakom koraku ubile su nVidiju u mojim ocima. Osim toga, uvijek im je izvlacenje na lose performanse to kao da drugi ne vide smjer grafike u buducnosti itd. Radeon X1000 serija je po mnogocemu bolja od nVidijine serije 7000, a nVidia se toliko ukopala u svoja govna izjavama kako GPU treba imati dvostruko vise cjevovoda od ROP jedinica da se nece izvuci cijeli godisnji period od hendikepa. Osim toga, nVidia ocigledno nije shvatila da se vise ne koriste fixed 'n' function shader programi tako da do izrazaja dolazi veci broj shader jedinica kojih ATI ima vise, a osim toga, programibilnije su i fleksibilnije - i donose nezamjetan pad sa PP preciznosti na FP... da ne duljim, GeForce 7900 GTX me toliko razljutio da nisam mogao vjerovati u novu nVidijinu politku, a osim toga, arhitektura se nije promijenila, vec je samo porastao clock speed jezgre. A novi nVidijin cip sa 32 cjevovoda ce se na kraju pokazati kao sranje jer kao sto sam spomenuo, nVidia cilja na krivi omjer cjevovoda i ROP jedinica. Prednost toga cipa biti ce vidljiva u jednostavnim shader aplikacijama, dok ce neuhranjenost cjevovoda doci do zapostavljanja u trenutku zahtjevnog shader koda, a samo se sjetite kakve nas sve igre ocekuju ove godine, a posebno one zasnovane na Unreal 3 pokretacu.
Ima tko jos sta za reci?

ghostgamer
11-03-2006, 09:21
Kao sto je netko vec rekao ovakvi topici nemaju smisla jer dovode samo do svađe...
Ali i ja cu se ukljucit :D
Ja mislim da nova generacija nVidia kartica uopce nije losa pogotovo sto je tu dosta mainstream kartica koje pariraju sa nekadašnjim high end Atijevim karticama.npr.GeForce 7600gt opako parira x1800gto a jos joj je sabirnica 128 bita,a mislim da ce cijenom biti daleko prihvatljivija.A sto se tice 7900GTX njezin zaostatak za najnovijim Atijevim grafickima nije toliko velik koliko to svi naglašavaju,a to ce se odrazit na cijenu 7900gtx a time profitiraju kupci tj.MI!

11-03-2006, 09:47
Moja prva grafa:nVIDIA GF4 MX440 V9180 - imala je VIVO,64 RAMA a s njom sam dobio Morrowind :pray: :pray: :pray:

2.nVIDIA GF4 MX440 V8170 - ništa specijalno,bila je malo slabija,ali sam u tom kompu imao gigu rama :)

3.ATi 9800XT :pray: :pray: :pray: - ta grafička će ići u moju vitrinu zajedno sa Commodoreom 64

komodorca nebi prodavao pa da u kući nemam za kruh
isto vrijedi i za ovu grafu.podsjeća me na zlatno doba ATi-a.dobio sam ju 2-3 tjedna nakon što je izašla.ahhh,to su bili dani.

4.nVIDIA GF6 6800LE - kupljena u Linksu na akciji,1. grafa koju sam drastično kloknuo(9800XT nisam puno,nije mi ni trebalo).sa LE-icom sam postigao 4333 3D marka 05.

5.GF7 7900GS - stiže za koji dan




kao što vidite,od 5 grafulja koje sam imao/imam jedna je ati.
a meni je ati draži :)


malo nVIDIA vodi,malo ATi vodi.trenutačno nVIDIA vodi.ali ako se sjetite razdoblja prvih XT grafa(9600 i 9800) i nVIDIA-inih F(i)X-eva,shvatiti će te da je tad ATi imao veeeeliku prednost.

Om3G@
11-03-2006, 10:37
Hm, GeForce 7600 GTse isto nosi sa X1800 GTO kao i 7900 GTX sa X1900 XTX - - podjednaki su u jednostavnim testovima, dok u zahtjevnijim testovima ATI dolazi do velikog vodstva (npr. FEAR)!

Uglavnom, ako mislite da ce GeForce 7900 GTX biti jeftiniji od X1900 XTX, gadno ste se prevarili. Pocetna cijena joj je 550 eura pa si vi mislite...

tomifish2002
11-03-2006, 11:04
Hm, GeForce 7600 GTse isto nosi sa X1800 GTO kao i 7900 GTX sa X1900 XTX - - podjednaki su u jednostavnim testovima, dok u zahtjevnijim testovima ATI dolazi do velikog vodstva (npr. FEAR)!

Uglavnom, ako mislite da ce GeForce 7900 GTX biti jeftiniji od X1900 XTX, gadno ste se prevarili. Pocetna cijena joj je 550 eura pa si vi mislite...

550 eura? e sad si idem kupit dvije :D

ovaj topic je ovakav: bla bla bla ati bla bla bla nvidia bla bla bla ati bla bla bla.............
zaključak je sljedeći: trenutno su u high endu kartice podjednake. to stoji.

međutim mislim da su jači i bolji oni koji imaju jače i povoljnije mainstream proizvode. a to je trenutno nvidia. ati bi u tom segmentu tržišta mogao i bolje

ghostgamer
11-03-2006, 11:45
međutim mislim da su jači i bolji oni koji imaju jače i povoljnije mainstream proizvode. a to je trenutno nvidia. ati bi u tom segmentu tržišta mogao i bolje
Slazem se

goGAMERo
11-03-2006, 13:17
U potpunosti :bravo:

11-03-2006, 19:41
Hm, sad se pripremite za roman...

Ovako, kao prvo, koristio sam Matrox, ATI i nVidia graficke kartice, s time da trenutno u svojem racunalu imam GeForce 6600 GT. E sada, ako mislite da ne postujem nVidiju, varate se, ali trenutno nVidia ne zna cime bi zavladala i muci se politikom koju niti jedan kupac ne primjecuje...

Osim toga, da, znam da je nVidia prva predstavila SM3.0, ali isto tako znam da se do dana danasnjeg pojavilo svega par igara koje koriste SM3.0 (SC:CT, FEAR, AOE3, NFS:MW...). Prije svega, native SM3.0 podrska u GeForce 6 seriji kartica toliko je losa da je suludo raspravljati o tome, posebno o losoj dinamici shader jedinica (i vertex i pixel). S time da se situacija dolaskom 7800 serije nesto malo popravila, nije se rijesio kljucan problem - fleksibilnost. A istina je da je ATI oduvijek imao fleksibilnije shader jedinice od nVidije (sjetite se samo Radeona 8500 koje po fleksibilnosti cak ni GF4Ti serija nije uspjela prestici, a tek Radeon 9700...). Jos tome dodajte nVidijinu tvrdoglavost koja ih je gotovo utopila (GeForce FX toliko je bio los proizvod da je to za nevjerovati), a k tome konstantne optimizacije koda i varanja na svakom koraku ubile su nVidiju u mojim ocima. Osim toga, uvijek im je izvlacenje na lose performanse to kao da drugi ne vide smjer grafike u buducnosti itd. Radeon X1000 serija je po mnogocemu bolja od nVidijine serije 7000, a nVidia se toliko ukopala u svoja govna izjavama kako GPU treba imati dvostruko vise cjevovoda od ROP jedinica da se nece izvuci cijeli godisnji period od hendikepa. Osim toga, nVidia ocigledno nije shvatila da se vise ne koriste fixed 'n' function shader programi tako da do izrazaja dolazi veci broj shader jedinica kojih ATI ima vise, a osim toga, programibilnije su i fleksibilnije - i donose nezamjetan pad sa PP preciznosti na FP... da ne duljim, GeForce 7900 GTX me toliko razljutio da nisam mogao vjerovati u novu nVidijinu politku, a osim toga, arhitektura se nije promijenila, vec je samo porastao clock speed jezgre. A novi nVidijin cip sa 32 cjevovoda ce se na kraju pokazati kao sranje jer kao sto sam spomenuo, nVidia cilja na krivi omjer cjevovoda i ROP jedinica. Prednost toga cipa biti ce vidljiva u jednostavnim shader aplikacijama, dok ce neuhranjenost cjevovoda doci do zapostavljanja u trenutku zahtjevnog shader koda, a samo se sjetite kakve nas sve igre ocekuju ove godine, a posebno one zasnovane na Unreal 3 pokretacu.
Ima tko jos sta za reci?

ne, osim slažem se: ATI RULES

drazac
11-03-2006, 20:22
Hm, GeForce 7600 GTse isto nosi sa X1800 GTO kao i 7900 GTX sa X1900 XTX - - podjednaki su u jednostavnim testovima, dok u zahtjevnijim testovima ATI dolazi do velikog vodstva (npr. FEAR)!

Uglavnom, ako mislite da ce GeForce 7900 GTX biti jeftiniji od X1900 XTX, gadno ste se prevarili. Pocetna cijena joj je 550 eura pa si vi mislite...

http://www.guru3d.com/article/Videocards/326/18/
Pogledaj rezultat 7900 gtx-ice naspram x1900 xtx bez AA & AF no, jedino sa uljucenim filterima dolazi do "vodstva" ati-ja. No, ne znatno, kao sto ti velis
cijena x1900 xtx 5500 kn -> negdje oko 750 eura

goGAMERo
11-03-2006, 20:24
[quote="Om3G@":3l3kokf9]Hm, po cemu je NVIDIA bolja od ATI-ja?

1. bolja podrška za drivere
2. SLI je bolji od crossfirea
3. bolje preformanse u igrama s OpenGL igrama tipa Doom, Quake, Riddick
4. nvidia ima bolje mainstream kartice tipa 6600Gt i 6800GS a to su one kartice koje nas zanimaju a i tvrtka ostvaruje najveći profit prodajom mainstream grafa[/quote:3l3kokf9]


Jednom riječju :bravo:

MIKI
11-03-2006, 22:45
sta se bez veze svadate, iovako ce 2% vas imati te grafe, a ko je bolji je isto dosta promjenljivo, malo ati, u zadnje vrijeme nvidia, i sad ce najvjerovatnije sad ce ponovo ati, a to sto se svadate koja vam je DRAŽA, a ne bolja to je vas problem. Boli njih ku*ac za vas, sam ih vi kupite i ati i nvidia su sretni!

Om3G@
12-03-2006, 02:43
Hm, GeForce 7600 GTse isto nosi sa X1800 GTO kao i 7900 GTX sa X1900 XTX - - podjednaki su u jednostavnim testovima, dok u zahtjevnijim testovima ATI dolazi do velikog vodstva (npr. FEAR)!

Uglavnom, ako mislite da ce GeForce 7900 GTX biti jeftiniji od X1900 XTX, gadno ste se prevarili. Pocetna cijena joj je 550 eura pa si vi mislite...

http://www.guru3d.com/article/Videocards/326/18/
Pogledaj rezultat 7900 gtx-ice naspram x1900 xtx bez AA & AF no, jedino sa uljucenim filterima dolazi do "vodstva" ati-ja. No, ne znatno, kao sto ti velis
cijena x1900 xtx 5500 kn -> negdje oko 750 eura

Jesi uopce pogledao rezultate u FEAR-u sa ukljucenim shader kodom za vrhove sjena iliti soft shadows????? GF7900GTX = 33 fps, RX1900XTX = 69 fps!!!!!! itd

Osim toga, preporucena cijena X1900 XTX jednaka je novom GF-u, samo sto se cijena digne u nebesa kad je se dohvate proizvodjaci - - isto ce se dogoditi i sa GF7900 XTX...

Hm, sto se tice drivera, ATI ima vise user friendly drivere...
BTW, SLI nije bolji od Crossfirea jer je ovisan i profilima unutar drivera, a Crossfire je na neki nacin pametan i ekonomicniji!!!!

GF6600GT je bez premca u svojoj klasi, kao i 6800GS, ali novi X1800 GTO pojesti ce konkurenciju u svom razredu (aka 6800 GS)!!!!

Hm, Miki, nema veze sto necemo imati te graficke, ipak je zabavno raspravljati, a ako tebi to nije zelja, ukaki se u gacice :fof:

v4MP1r3
12-03-2006, 02:47
sta se bez veze svadate, iovako ce 2% vas imati te grafe, a ko je bolji je isto dosta promjenljivo, malo ati, u zadnje vrijeme nvidia, i sad ce najvjerovatnije sad ce ponovo ati, a to sto se svadate koja vam je DRAŽA, a ne bolja to je vas problem. Boli njih ku*ac za vas, sam ih vi kupite i ati i nvidia su sretni!

true, kaj bi bilo da imate neku no-named grafulju, pa ako kupujete nesto kvalitetno, mora imati taj BRAND-NAME i CIJENU da valja, ne mozete kupiti nesto ne znam ime: Plastika_Stara124 made in Japan, driver se dobije uz graficku a Apdejt, je svake prijestupne i to samo za one Dos igre...


ccc

Om3G@
12-03-2006, 02:52
BTW, ja pricam o tome tko je bolji, a ne tko mi je drazi :kill:

Cali
12-03-2006, 03:35
hmmmm... ali imaj na umu da crossfire konfiguracija od dvije X1900XT troši puno više struje i daleko se više grije od dvije 7900GTX u sli-ju.

to je jako bitna stavka...

12-03-2006, 10:40
erm...da možeš birat:
1.oćeš spojene grafičke sa jednom pločicom unutar kućišta
ili
2.oćeš spojene grafičke sa ogromnim kablom izvan kućišta
s tim da uzmeš u obzir da su
ati grafičke bučnije.


so,what's you'r choise?

T.N.T.
12-03-2006, 11:42
erm...da možeš birat:
1.oćeš spojene grafičke sa jednom pločicom unutar kućišta
ili
2.oćeš spojene grafičke sa ogromnim kablom izvan kućišta
s tim da uzmeš u obzir da su
ati grafičke bučnije.


so,what's you'r choise?

1. :D

12-03-2006, 12:04
nisam ni sumnjao :wink:



čekam om3gin odgovor :)


BTW, SLI nije bolji od Crossfirea jer je ovisan i profilima unutar drivera, a Crossfire je na neki nacin pametan i ekonomicniji!!!!

Wizard
12-03-2006, 12:11
Uvijek sam koristia ATI, pa nebi zna usporediti, nisam nikad ima nvidia graficku :-x

12-03-2006, 12:15
ma ja samo čekam omegu.


svi recenzenti su popljuvali crossfire(ta tehnologija je star ko isus,voodo grafičke su to koristile)ali ne i on :)

drazac
12-03-2006, 12:22
Po meni Soft Shadows, AA i AF su takve gluposti i naprosto mi izgledaju beskorisne. Tko obraca paznju dali su mu linije ravne ili kockaste, pogotovo u nekom zanimljivom fajtu (bilo to u lanu, na netu ili igrajuci neku SP kampanju) meci frcaju, granate explodisu, uzbudjenje na vrhuncu :D i netko bi sad opazio u tom trenutku da je neka textura udaljena 4976516 km od poprista bitke ^^ poprimila krive kockaste sjene... daj nemoj me j...

A uostalom, na stranici na kojoj sam citao rewiew od 7900 GTX serije i ujedno je u njoj benchmark za FEAR (post-o sam link), fino pise da su SoftShadows iskljuceni, tako da nisam vidio tko je jaci po tom pitanju. No pretpostavljam da si ti citao ili sto vec neciji drugi rewiew od 7900 serije, pa et, bilo bi lijepo i korektno od tebe da nam udjelis taj link.

... zavrsna misao ^^: ovo nije predmet neke svadje, nego me samo zanima, kad je vec autor ovog treada iznio svoje strucno misljenje, zelio bih da to potkrijepi.

ovo ja quotam na om3gin post u vezi fear-a, oh btw. fear je samo jedna od mnogih kvalitetnih igara, da si pogledao i procitao cijeli rewiew od linka koji sam ti dao i, ajmo reci, banalno usporedio u koliko njih je vodeci ati a koliko nVidija dobio bi odg. tko je bolji

12-03-2006, 12:26
ah,omega očito pročita ono što oće...

CTDP_Marko
12-03-2006, 14:52
Što se tiče Soft Shadowsa u Fearu to će biti ispravljeno s novim nvidijinim driverima.

Thoroughbred B
12-03-2006, 18:05
7900GTX mozda nije puno jaca od 7800GTX 512,ali je jaca,pa i od X1900XTX,to su cinjenice...

Thoroughbred B
12-03-2006, 18:06
Sto se tice Soft Shadows-a,to apsolutno nema veze i nije do drivera,to je do neoptimizirane igre

CTDP_Marko
12-03-2006, 18:10
Sto se tice Soft Shadows-a,to apsolutno nema veze i nije do drivera,to je do neoptimizirane igre

nVidia je izjavila da će perfomanse biti veće s novim driverima jer su perfomanse preniske a kartica je sposobna za viši framerate. Ali istina je i da igra nije previše optimizirana(mislim samo na SS).

Thoroughbred B
12-03-2006, 18:56
[quote="Thoroughbred B":c33sgne7]Sto se tice Soft Shadows-a,to apsolutno nema veze i nije do drivera,to je do neoptimizirane igre

nVidia je izjavila da će perfomanse biti veće s novim driverima jer su perfomanse preniske a kartica je sposobna za viši framerate. Ali istina je i da igra nije previše optimizirana(mislim samo na SS).[/quote:c33sgne7]
Hoce,ali SS ne mogu optimizirat-ubrzat...Sve ostalo mogu.

Harry
12-03-2006, 22:32
Tko god da je rekao tamo na prvoj ili drugoj stranici da je Nvidijina serija 7900 slabija od Radeona X1900 grdno se vara...Jest da je na najjačem Radeonu (X1900XTX) GPU na tvorničkim clockovima stavljen na 725Mhz a 7900GTX u svojoj najjačoj izvedbi ima GPU clock na 650Mhz, ipak GPU kako većina ljudi zna nije toliko važan. Važnija je memorija, a na 7900GTX-u ona u svojoj GDDR3 izvedbi kuca na 800Mhz (efektivno na 1.6Ghz!!!!!!). Opće je poznato da je Nvidia ljepše riješila overclock kod svojih kartica pa se taktovi nerijetko mogu dići preko svih granica...Mislim da bi mema na 7900GTX išla bez problema na 2Ghz efektivno...Tu se već približavamo granici nekih frekvencija procesora ako malo bolje pogledate. Brzina razvoja grafičkih kartica ide kako se i očekivalo mnogo brže od procesora. Uskoro ćemo biti svjedoci prestizanju taktova grafičkih kartica nad procesorima....A što mislite s čije strane????Ne držim nikome stranu,ali mislim da je Nvidia tu napravila veći posao i pokupit će svoj dio zarade i popularnosti :wink:

drazac
12-03-2006, 23:18
eVGA je izbacila na trziste vec OC 7900 GTX-icu. I to: GPU: 690 MEM: 880 (x2). No njezin takt se moze podici max na: 705/920 (x2)
:D
Poprilicno cool :p

T.N.T.
13-03-2006, 10:39
eVGA je izbacila na trziste vec OC 7900 GTX-icu. I to: GPU: 690 MEM: 880 (x2). No njezin takt se moze podici max na: 705/920 (x2)
:D
Poprilicno cool :p

lol ta će grafička imati veću frekvenciju od mojeg proesroa (1.8ghz)

goGAMERo
13-03-2006, 11:01
lool, i moga :)

Inač kada bolje pogledate, kako ta tehnolgija toliko napreduje, da je stići nemožete! :)

Om3G@
13-03-2006, 13:03
ma ja samo čekam omegu.


svi recenzenti su popljuvali crossfire(ta tehnologija je star ko isus,voodo grafičke su to koristile)ali ne i on :)

Yo gledaj to ovako... SLI je moddabilniji, ali nije stabilniji i nije neovisan, prakticniji je (zbog bridge konektora za spajanje grafickih), ali nije ekonomicniji (zato jer se u CrossFire-u mogu spajati jeftine i skupe graficke kartice)... S te strane mislim da je bitnije imati neovisniji izvor jer SLI radi dosta gresaka (npr. vidi se linija kako se renderira)...

Sto se tice Soft Shadowsa, totalno ste se zabunili... nVidia to ne moze optimizirati jer se radi u shader kodu za izvor svjetlosti, a ako ne znate sto je shader program, oprostite se od ove teme :)

Cali
13-03-2006, 13:08
pa i u sli možeš spojit 2 6600gt bez problema....

a atijeva mogućnost spajanja 2 različite kartica je totalno glupa (npr x1900xt sa x1800GTO) jer se automatski performanse brže kartica spuštaju na razinu sporije...

Om3G@
13-03-2006, 15:01
Joj, pa znam da se kod nVidije mogu spojiti dvije slabije kartice, ali one moraju biti iste, osim toga, mislio sam da se ne moze kombinirati sa razlicitim GPU-ima.

Hm, brzina brze kartice se ne spusta na razinu sporije, jer kartice tada rade u drugacijem principu

Cali
13-03-2006, 16:12
nije točno, nego se jača izjednačava sa sa slabijom, tako da sparivanje 2 različite potpuno nema smisla...

goGAMERo
13-03-2006, 16:58
Upravo tako, zaključeno je da je nVIDIA BOG I BATINA naspram ATI-a :)

The-Borg
13-03-2006, 18:15
Da da i na kraju svega opet se vidi da si Ati I Nvidia jednaki...non stop prestizu jedan drugog... trzistna utrka.

A zapravo sve se svodi na to da tko od njih uspije privuc sebi nekog strucnjaka od Ati /Nvidia tako da mu ponudi vecu placu i taj mjesec je prvi

Thoroughbred B
13-03-2006, 19:04
Tko god da je rekao tamo na prvoj ili drugoj stranici da je Nvidijina serija 7900 slabija od Radeona X1900 grdno se vara...Jest da je na najjačem Radeonu (X1900XTX) GPU na tvorničkim clockovima stavljen na 725Mhz a 7900GTX u svojoj najjačoj izvedbi ima GPU clock na 650Mhz, ipak GPU kako većina ljudi zna nije toliko važan. Važnija je memorija, a na 7900GTX-u ona u svojoj GDDR3 izvedbi kuca na 800Mhz (efektivno na 1.6Ghz!!!!!!). Opće je poznato da je Nvidia ljepše riješila overclock kod svojih kartica pa se taktovi nerijetko mogu dići preko svih granica...Mislim da bi mema na 7900GTX išla bez problema na 2Ghz efektivno...Tu se već približavamo granici nekih frekvencija procesora ako malo bolje pogledate. Brzina razvoja grafičkih kartica ide kako se i očekivalo mnogo brže od procesora. Uskoro ćemo biti svjedoci prestizanju taktova grafičkih kartica nad procesorima....A što mislite s čije strane????Ne držim nikome stranu,ali mislim da je Nvidia tu napravila veći posao i pokupit će svoj dio zarade i popularnosti :wink:
O cemu ti?Na x1800xt je memorija na efetkivnih 1.6ghz,gdd3 1.1ns...
Nema to veze,vazna je sama arhitektura,pixel/vertex ce bit 32/32 kod 7900gtx,dok je kod atija x1900xtx 16/"48" s time da nije ni tih 48,nego upola manje ali se mnoze pa bude 48...

7900GTX nije za usporedjivat s x1900xtx,nego s atijevim r600 koji uskoro dolazi,specifikacije:

65nm
64 Shader pipelines (Vec4+Scalar)
32 TMU's
32 ROPs
128 Shader Operations per Cycle
800MHz Core
102.4 billion shader ops/sec
512GFLOPs for the shaders
2 Billion triangles/sec
25.6 Gpixels/Gtexels/sec
256-bit 512MB 1.8GHz GDDR4 Memory
57.6 GB/sec Bandwidth (at 1.8GHz)
WGF2.0 Unified Shader

Ako malo bolje pogledamo,ati ce raditi kartice na GDDR4 memoriji koja radi na efektivnih 3.2ghz

inace,kad smo vec kod gdd3 i 7900gtx,nije to nista brza memorija nego ona na x1800+ karticama,na mojoj x1800xt memorija radi na efektivnih 1940Mhz,stabilno i bez artefakata

Prince-Artas
13-03-2006, 19:43
Tko god da je rekao tamo na prvoj ili drugoj stranici da je Nvidijina serija 7900 slabija od Radeona X1900 grdno se vara...Jest da je na najjačem Radeonu (X1900XTX) GPU na tvorničkim clockovima stavljen na 725Mhz a 7900GTX u svojoj najjačoj izvedbi ima GPU clock na 650Mhz, ipak GPU kako većina ljudi zna nije toliko važan. Važnija je memorija, a na 7900GTX-u ona u svojoj GDDR3 izvedbi kuca na 800Mhz (efektivno na 1.6Ghz!!!!!!). Opće je poznato da je Nvidia ljepše riješila overclock kod svojih kartica pa se taktovi nerijetko mogu dići preko svih granica...Mislim da bi mema na 7900GTX išla bez problema na 2Ghz efektivno...Tu se već približavamo granici nekih frekvencija procesora ako malo bolje pogledate. Brzina razvoja grafičkih kartica ide kako se i očekivalo mnogo brže od procesora. Uskoro ćemo biti svjedoci prestizanju taktova grafičkih kartica nad procesorima....A što mislite s čije strane????Ne držim nikome stranu,ali mislim da je Nvidia tu napravila veći posao i pokupit će svoj dio zarade i popularnosti :wink:
O cemu ti?Na x1800xt je memorija na efetkivnih 1.6ghz,gdd3 1.1ns...
Nema to veze,vazna je sama arhitektura,pixel/vertex ce bit 32/32 kod 7900gtx,dok je kod atija x1900xtx 16/"48" s time da nije ni tih 48,nego upola manje ali se mnoze pa bude 48...

7900GTX nije za usporedjivat s x1900xtx,nego s atijevim r600 koji uskoro dolazi,specifikacije:

65nm
64 Shader pipelines (Vec4+Scalar)
32 TMU's
32 ROPs
128 Shader Operations per Cycle
800MHz Core
102.4 billion shader ops/sec
512GFLOPs for the shaders
2 Billion triangles/sec
25.6 Gpixels/Gtexels/sec
256-bit 512MB 1.8GHz GDDR4 Memory
57.6 GB/sec Bandwidth (at 1.8GHz)
WGF2.0 Unified Shader

Ako malo bolje pogledamo,ati ce raditi kartice na GDDR4 memoriji koja radi na efektivnih 3.2ghz

inace,kad smo vec kod gdd3 i 7900gtx,nije to nista brza memorija nego ona na x1800+ karticama,na mojoj x1800xt memorija radi na efektivnih 1940Mhz,stabilno i bez artefakata

lol ti bi uspoređivao 7900GTX koja ima GDDR 3 memoriju i 24 cijevovda i rađena je u 90mm sa R600 koji ima GDDR4 memoriju i 64 cijevovoda i rađena je u 65mm. 7900GTX je konkurencija X1900XTX a ne R600

CTDP_Marko
13-03-2006, 19:57
Da G80 će bit konkurencija R600, a ne 7900GTX.

Cali
13-03-2006, 20:42
i ako se ne varam g80 bi trebao imat implemetiranu podršku za SM 4.0, za r600 neznam.... samo znam da r600 neće imat 64 cjevovoda, nego možda 64 pixel procesora, kao što i sad x1900xt ima 16 cjevovoda, na svakom po 3 pixel procesora...

13-03-2006, 21:57
da,crossfire jede sli...










ako ga natjeraš da radi :rotfl:

Thoroughbred B
13-03-2006, 22:12
[quote=Harry]Tko god da je rekao tamo na prvoj ili drugoj stranici da je Nvidijina serija 7900 slabija od Radeona X1900 grdno se vara...Jest da je na najjačem Radeonu (X1900XTX) GPU na tvorničkim clockovima stavljen na 725Mhz a 7900GTX u svojoj najjačoj izvedbi ima GPU clock na 650Mhz, ipak GPU kako većina ljudi zna nije toliko važan. Važnija je memorija, a na 7900GTX-u ona u svojoj GDDR3 izvedbi kuca na 800Mhz (efektivno na 1.6Ghz!!!!!!). Opće je poznato da je Nvidia ljepše riješila overclock kod svojih kartica pa se taktovi nerijetko mogu dići preko svih granica...Mislim da bi mema na 7900GTX išla bez problema na 2Ghz efektivno...Tu se već približavamo granici nekih frekvencija procesora ako malo bolje pogledate. Brzina razvoja grafičkih kartica ide kako se i očekivalo mnogo brže od procesora. Uskoro ćemo biti svjedoci prestizanju taktova grafičkih kartica nad procesorima....A što mislite s čije strane????Ne držim nikome stranu,ali mislim da je Nvidia tu napravila veći posao i pokupit će svoj dio zarade i popularnosti :wink:
O cemu ti?Na x1800xt je memorija na efetkivnih 1.6ghz,gdd3 1.1ns...
Nema to veze,vazna je sama arhitektura,pixel/vertex ce bit 32/32 kod 7900gtx,dok je kod atija x1900xtx 16/"48" s time da nije ni tih 48,nego upola manje ali se mnoze pa bude 48...

7900GTX nije za usporedjivat s x1900xtx,nego s atijevim r600 koji uskoro dolazi,specifikacije:

65nm
64 Shader pipelines (Vec4+Scalar)
32 TMU's
32 ROPs
128 Shader Operations per Cycle
800MHz Core
102.4 billion shader ops/sec
512GFLOPs for the shaders
2 Billion triangles/sec
25.6 Gpixels/Gtexels/sec
256-bit 512MB 1.8GHz GDDR4 Memory
57.6 GB/sec Bandwidth (at 1.8GHz)
WGF2.0 Unified Shader

Ako malo bolje pogledamo,ati ce raditi kartice na GDDR4 memoriji koja radi na efektivnih 3.2ghz

inace,kad smo vec kod gdd3 i 7900gtx,nije to nista brza memorija nego ona na x1800+ karticama,na mojoj x1800xt memorija radi na efektivnih 1940Mhz,stabilno i bez artefakata

lol ti bi uspoređivao 7900GTX koja ima GDDR 3 memoriju i 24 cijevovda i rađena je u 90mm sa R600 koji ima GDDR4 memoriju i 64 cijevovoda i rađena je u 65mm. 7900GTX je konkurencija X1900XTX a ne R600[/quote:2oev6tis]
Da,usporedjivao u smislu "zadnje stampano"...mozda nepostena usporedba ali Nvidia si je sama kriva sto je Ati napredniji...

Prince-Artas
13-03-2006, 22:43
opet krivo nvidia je naprednija od atija u mnogim segmentima

Thoroughbred B
13-03-2006, 23:01
opet krivo nvidia je naprednija od atija u mnogim segmentima

65nm
64 Shader pipelines (Vec4+Scalar)
32 TMU's
32 ROPs
128 Shader Operations per Cycle
800MHz Core
102.4 billion shader ops/sec
512GFLOPs for the shaders
2 Billion triangles/sec
25.6 Gpixels/Gtexels/sec
256-bit 512MB 1.8GHz GDDR4 Memory
57.6 GB/sec Bandwidth (at 1.8GHz)
WGF2.0 Unified Shader

A sad mi reci sta Nvidija ima naprednije od gore prilozenih karakteristika.Ne bubaj

Prince-Artas
13-03-2006, 23:03
[quote="Prince-Artas":15tro919]opet krivo nvidia je naprednija od atija u mnogim segmentima

65nm
64 Shader pipelines (Vec4+Scalar)
32 TMU's
32 ROPs
128 Shader Operations per Cycle
800MHz Core
102.4 billion shader ops/sec
512GFLOPs for the shaders
2 Billion triangles/sec
25.6 Gpixels/Gtexels/sec
256-bit 512MB 1.8GHz GDDR4 Memory
57.6 GB/sec Bandwidth (at 1.8GHz)
WGF2.0 Unified Shader

A sad mi reci sta Nvidija ima naprednije od gore prilozenih karakteristika.Ne bubaj[/quote:15tro919]

R600 još nije izašao. 7900gtx je napredniji od 1900XTX

Thoroughbred B
13-03-2006, 23:10
[quote="Thoroughbred B":3rvr52zo][quote="Prince-Artas":3rvr52zo]opet krivo nvidia je naprednija od atija u mnogim segmentima

65nm
64 Shader pipelines (Vec4+Scalar)
32 TMU's
32 ROPs
128 Shader Operations per Cycle
800MHz Core
102.4 billion shader ops/sec
512GFLOPs for the shaders
2 Billion triangles/sec
25.6 Gpixels/Gtexels/sec
256-bit 512MB 1.8GHz GDDR4 Memory
57.6 GB/sec Bandwidth (at 1.8GHz)
WGF2.0 Unified Shader

A sad mi reci sta Nvidija ima naprednije od gore prilozenih karakteristika.Ne bubaj[/quote:3rvr52zo]

R600 još nije izašao. 7900gtx je napredniji od 1900XTX[/quote:3rvr52zo]
Nije napredniji ni po cemu,ali je nesto brza kartica...

Ali moram te razocarat da Ati ipak je napredniji,jer implementacija gore prilozenih tehnologija Atijevog R600 cipa je u XBOX 360 konzoli,dakle cip postoji i naveliko je u funkciji,sada se ocekuje stampanje R600 cipa i na grafickim karticama za desktop racunala.

:thumbs2:

Prince-Artas
13-03-2006, 23:13
pa normalno da je R600 napredniji od G71. nemoj uspoređivat R600 sa G71. R600 će bit konkurencija G80. a trenutno je G71 bolji čip od R580

Thoroughbred B
13-03-2006, 23:27
pa normalno da je R600 napredniji od G71. nemoj uspoređivat R600 sa G71. R600 će bit konkurencija G80. a trenutno je G71 bolji čip od R580
Opet je R600 u prednosti,zbog tehnologije "Unified Shader",kojeg G80 nema.Ali sigurno i Nvidia ima neke za sad top secret tehnologije,za sada nepoznate...
G71 je brzi jer ima pravih 24 cjevovoda,sto znaci 6 quada...

Sve u svemu dobra bitka,ja i ti imamo iste interese,sto manje zavuc ruku u dzep,za mene osobno nije bitno kupio ati ili nvidiu,samo da vrijedi i vise nego sto platim :boohoo:

Prince-Artas
13-03-2006, 23:46
[quote="Prince-Artas":2578dzsa]pa normalno da je R600 napredniji od G71. nemoj uspoređivat R600 sa G71. R600 će bit konkurencija G80. a trenutno je G71 bolji čip od R580
Opet je R600 u prednosti,zbog tehnologije "Unified Shader",kojeg G80 nema.Ali sigurno i Nvidia ima neke za sad top secret tehnologije,za sada nepoznate...
G71 je brzi jer ima pravih 24 cjevovoda,sto znaci 6 quada...

Sve u svemu dobra bitka,ja i ti imamo iste interese,sto manje zavuc ruku u dzep,za mene osobno nije bitno kupio ati ili nvidiu,samo da vrijedi i vise nego sto platim :boohoo:[/quote:2578dzsa]

istinu zboriš :)

14-03-2006, 08:04
Ali moram te razocarat da Ati ipak je napredniji,jer implementacija gore prilozenih tehnologija Atijevog R600 cipa je u XBOX 360 konzoli,dakle cip postoji i naveliko je u funkciji,sada se ocekuje stampanje R600 cipa i na grafickim karticama za desktop racunala.

:thumbs2:
pa sad,kolko ja znam taj čip je NEXT-GEN,jelda IgGy :D

Om3G@
14-03-2006, 14:58
LoL kako je nVidia naprednija od ATI-ja? Pa nVidia jos nema ni HDR+FSAA podrsku, s time da im je k tome RGMS ogranicen na 4 uzorka, a AF je ovisan o kutu... Jos k tome nVidia ima slabe shader jedinice, a njihov omjer 2:1 u odnosu na ATI-jev 1:3 se pokazao puno losijim. Nema smisla uspredjivati karakteristike R600 procesora jer sjetimo se sta je ATI najavljivao za R520, a nije ispunio... znam da nece biti ni priblizno onim karakteristikama :)

Osim toga, sve kartice sa SM3.0 podrskom imaju neogranicene (unified) shader programe, samo sto je pitanje koliki broj shader programa moze svaka podnijeti

Thoroughbred B
14-03-2006, 15:04
LoL kako je nVidia naprednija od ATI-ja? Pa nVidia jos nema ni HDR+FSAA podrsku, s time da im je k tome RGMS ogranicen na 4 uzorka, a AF je ovisan o kutu... Jos k tome nVidia ima slabe shader jedinice, a njihov omjer 2:1 u odnosu na ATI-jev 1:3 se pokazao puno losijim. Nema smisla uspredjivati karakteristike R600 procesora jer sjetimo se sta je ATI najavljivao za R520, a nije ispunio... znam da nece biti ni priblizno onim karakteristikama :)

Osim toga, sve kartice sa SM3.0 podrskom imaju neogranicene (unified) shader programe, samo sto je pitanje koliki broj shader programa moze svaka podnijeti
Nvidia ima podrsku za HDR

EDIT:Skuzio sam,mislis na +FSAA

Om3G@
14-03-2006, 19:51
nVidia je prva donijela 16-bitni ne-fixed-function HDR, ali sad mi nije jasno kako to da nisu otisli dalje po tom pitanju od ATI-ja

Nemesis
16-03-2006, 08:17
ati-schrott

Harry
16-03-2006, 09:15
Nvidia nije išla dalje a niti jedna tvrtka na njezinom mjestu ne bi išla dalje jer
u tom trenutku nije imala pravu konkurenciju. Sjela je na tron i čekala da ju
tamo neka tvrtka od tri slova pokuša skinut s njega,ali nije. Osim toga,znate zbog čega navijam za Nvidiu? Imaju više cura u reklamama,one sirene i to...Jest da je kod Atija uvijek jedna dobra (potražite si na netu video Ruby-Double Cross) ali više je više...I da, HDR je Nvidia smislila,ne Ati, oni znaju samo kopirati stvari koje su već stvorene, npr. Sli- Crossfire

Danny
16-03-2006, 12:49
Ovako ja osobno ne volim nVidiu kao firmu, ali njihove kartice su jednostavno odlicne.

Mozda nemaju performanse iznad nekih ATi kartica, ali nikad mi se nije dogodilo da mi neka igra zajebava jer je to nVidia kartica. Nikad nisam imao problema sa driverima i nikad mi nijedna nv kartica nije crkla.

S ATi strane sam imao 3 9600XT koje su crkle. Driveri stalno rade problema u igrama, a kad uspijes namjestit dobro za jednu igru sjebes druge dvije.

Mozda ATi ima bolje performanse, ali nVidia (s mog gledista) ima daleko bolju pouzdanost.

Trenutno imam 7800GT. Kupio sam ju vecinom zbog Obliviona. Odlicna kartica i potrajat ce neko vrijeme. Kad vise ne bude dosta onda mozda upiknem jos jednu 7800GT i uparim ih u SLi.

silenus
16-03-2006, 14:52
Ja ne preferiram ni jednu tvrtku. Koja ima bolji proizvod tu kupim.

Cali
16-03-2006, 16:57
a da ne spominjemo superiornost nforce chipseta nad svim ostalima, uključujući atija...

Prince-Artas
16-03-2006, 22:08
Ovako ja osobno ne volim nVidiu kao firmu, ali njihove kartice su jednostavno odlicne.

Mozda nemaju performanse iznad nekih ATi kartica, ali nikad mi se nije dogodilo da mi neka igra zajebava jer je to nVidia kartica. Nikad nisam imao problema sa driverima i nikad mi nijedna nv kartica nije crkla.

S ATi strane sam imao 3 9600XT koje su crkle. Driveri stalno rade problema u igrama, a kad uspijes namjestit dobro za jednu igru sjebes druge dvije.

Mozda ATi ima bolje performanse, ali nVidia (s mog gledista) ima daleko bolju pouzdanost.

Trenutno imam 7800GT. Kupio sam ju vecinom zbog Obliviona. Odlicna kartica i potrajat ce neko vrijeme. Kad vise ne bude dosta onda mozda upiknem jos jednu 7800GT i uparim ih u SLi.

istina. ati ima katastrofalne drivere a te catalyst center - kralj govana

MetallicA
17-03-2006, 00:08
http://news.xinhuanet.com/it/2006-03/13/xinsrc_002030313172253190826.jpg


GeForce 7900 GTX 512 Mo
# 3D Mark 03: 17800
# 3D Mark 05: 7600
# 3D Mark 06: 5200

GeForce 7900 GT 256Mo
# 3D Mark 03: 13800
# 3D Mark 05: 7000
# 3D Mark 06: 4550


he he he.............

Thoroughbred B
17-03-2006, 11:32
http://news.xinhuanet.com/it/2006-03/13/xinsrc_002030313172253190826.jpg


GeForce 7900 GTX 512 Mo
# 3D Mark 03: 17800
# 3D Mark 05: 7600
# 3D Mark 06: 5200

GeForce 7900 GT 256Mo
# 3D Mark 03: 13800
# 3D Mark 05: 7000
# 3D Mark 06: 4550


he he he.............
lose lose...Ja dobijem s X1800XT na 700/800 5051 3dMark 06

S time da sam siguran da mogu skinut 7900GTX tj tih 5200 jer 5051 dobijem na default clockovima grafe,u sig-u se vide max clockovi,ali skinuo sam vodeno s grafe jer ga dodatno poliram.I procesor radi na 2750 Mhz,nije ni njemu limit...

A 3dMark 05 dobijem oko 11k,mislim da sam zadnje dobio 10900!

Stvarno,stvarno slabo...

EDIT: Evo upravo sam se priblizio 7900GTX :D Dignuo sam je na 722/800 i dobio 5148 :boohoo:

http://img65.imageshack.us/img65/9061/51482hv.th.jpg (http://img65.imageshack.us/my.php?image=51482hv.jpg)

silenus
17-03-2006, 13:44
lose lose...Ja dobijem s X1800XT na 700/800 5051 3dMark 06

S time da sam siguran da mogu skinut 7900GTX tj tih 5200 jer 5051 dobijem na default clockovima grafe,u sig-u se vide max clockovi,ali skinuo sam vodeno s grafe jer ga dodatno poliram.I procesor radi na 2750 Mhz,nije ni njemu limit...

A 3dMark 05 dobijem oko 11k,mislim da sam zadnje dobio 10900!

Stvarno,stvarno slabo...

EDIT: Evo upravo sam se priblizio 7900GTX :D Dignuo sam je na 722/800 i dobio 5148 :boohoo:

http://img65.imageshack.us/img65/9061/51482hv.th.jpg (http://img65.imageshack.us/my.php?image=51482hv.jpg)

nisam siguran o cem pricas posto su mnogi casopisi objavili da x1800xt i geforce 7800GT imaju jako jako slicne preformanse, jedino da x1800xt demolira 7800GT u serious sam 2 testu..

i molim te pogledaj rezultate x1900xtx u 3D mark 2006 testu!!
ima 5.769 3d marksa.. na koju foru onda tvoja ima 5.148??
evo sad bas gledam usporedbu..
3D mark 2005 ukljuceni AA i AF na maximum..
7800 GT = 5.527 3D mark
X1800XT = 6.021 3D mark
7800 GTX = 6.155 3D mark
7800 GTX 512 = 7.584 3D mark???
i onda je tvoja kartica priblizno jaka kao 7900 GTX??
kaj si ti lud?

i da usput, te nove graficke se testiraju sa ukljucenim AA i Antisotrophic filtering, sto ne vidim da je tebi ukljuceno.
pa ajde ukljuci to lijepo i ponovi test pa da vidimo score..

EDIT: Samo bi jos htio dodati da ti 3D mark testovi ništa ne znace..
kartice se testiraju tako da se pokrene prava igra i provjeri se kolko fps-a
ima..
zaprepastili bi se kolko neke starije kartice sustižu one bolje i brže..

Thoroughbred B
17-03-2006, 14:19
lose lose...Ja dobijem s X1800XT na 700/800 5051 3dMark 06

S time da sam siguran da mogu skinut 7900GTX tj tih 5200 jer 5051 dobijem na default clockovima grafe,u sig-u se vide max clockovi,ali skinuo sam vodeno s grafe jer ga dodatno poliram.I procesor radi na 2750 Mhz,nije ni njemu limit...

A 3dMark 05 dobijem oko 11k,mislim da sam zadnje dobio 10900!

Stvarno,stvarno slabo...

EDIT: Evo upravo sam se priblizio 7900GTX :D Dignuo sam je na 722/800 i dobio 5148 :boohoo:

http://img65.imageshack.us/img65/9061/51482hv.th.jpg (http://img65.imageshack.us/my.php?image=51482hv.jpg)

nisam siguran o cem pricas posto su mnogi casopisi objavili da x1800xt i geforce 7800GT imaju jako jako slicne preformanse, jedino da x1800xt demolira 7800GT u serious sam 2 testu..

i molim te pogledaj rezultate x1900xtx u 3D mark 2006 testu!!
ima 5.769 3d marksa.. na koju foru onda tvoja ima 5.148??
evo sad bas gledam usporedbu..
3D mark 2005 ukljuceni AA i AF na maximum..
7800 GT = 5.527 3D mark
X1800XT = 6.021 3D mark
7800 GTX = 6.155 3D mark
7800 GTX 512 = 7.584 3D mark???
i onda je tvoja kartica priblizno jaka kao 7900 GTX??
kaj si ti lud?

i da usput, te nove graficke se testiraju sa ukljucenim AA i Antisotrophic filtering, sto ne vidim da je tebi ukljuceno.
pa ajde ukljuci to lijepo i ponovi test pa da vidimo score..

EDIT: Samo bi jos htio dodati da ti 3D mark testovi ništa ne znace..
kartice se testiraju tako da se pokrene prava igra i provjeri se kolko fps-a
ima..
zaprepastili bi se kolko neke starije kartice sustižu one bolje i brže..
Vecu hrpu gluposti nisam jos od nikog cuo,7800GT da ima slicne perf kao X1800XT ??? :rotfl:
X1800XL je kartica koja parira 7800GT,dok X1800XT 7800GTX-u.

Neznam sta tebi tu nije jasno??Vjerovatno si slijep ako ne vidis score od 5148...

I ne,nove kartice se NE testiraju s ukljucenim AA+AF,to je glupost da ne moze biti veca,sve se kartice testiraju na DEFAULT postavkama 3DMark-a.

Sorry ako sam neugodan ali stvarno me ovakve hrpe gluposti izbace iz takta.

Daj mi molim te jedan test "novije" kartice u kojem je testiraju s AA i AF u 3DMarku 06...

Rezultat cu bacit na futuremark stranicu kao fully approved pa ces vidjet koliki je.

Thoroughbred B
17-03-2006, 14:46
Evo samo za tebe sam vratio vodeni blok i dignuo karticu na 769/880,ali nije ni to limit...

Sada je score 5483,evo ti link pa se uvjeri:

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=191926

P.S. Dobro procitaj description tekst,ono zadnje :D

3DMark je DEMO,dakle ne mogu nista mjenjat...sve je default.

:wink:

EDIT: Evo i 3DMark 05 10932,takodjer neregistrirana verzija...

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1886663

=PcP=F@N
17-03-2006, 14:50
ovaj je forum pun noobova i to toliko da je za nepovjervat..valjda je sva dječurlija iz osnovnih skola dosla ovdje..


i onda mi je najbolje kad dode netko sa recimo FX 5200 pametovat nekome sa high end grafom a vjeroatno je nikada nije ni vidio u zivotu

Thoroughbred B opaka ti je konfa iako sam ja pobornik nVidie tako da moja Ultra baca oko 2800 naravno na def postavkama al stize mi iduci tjedan 7800gt.. opak ti proc jebote :shock:

Thoroughbred B
17-03-2006, 14:57
ovaj je forum pun noobova i to toliko da je za nepovjervat..valjda je sva dječurlija iz osnovnih skola dosla ovdje..


i onda mi je najbolje kad dode netko sa recimo FX 5200 pametovat nekome sa high end grafom a vjeroatno je nikada nije ni vidio u zivotu

Thoroughbred B opaka ti je konfa iako sam ja pobornik nVidie tako da moja Ultra baca oko 2800 naravno na def postavkama al stize mi iduci tjedan 7800gt.. opak ti proc jebote :shock:
Ma nije sramota kada nesto neznas,ali jadno je pametovat kad nisi pametan :roll:

Meni nije bitno dal je nvidia ili ati,obicno mjenjam hardware svaki mjesec ili 2,ali na ovoj kartici mislim ostat neko vrijeme...a ovaj procesor mi je dosao iz AUSTRIJE,cekao sam 2 mjeseca da se proizvede procesor u prvom tjednu 06-te godine,obicno su procesori proizvedeni u prvom tjednu najbolji overclockeri,sto se i dokazalo,moj X2 3800 radi na 2820Mhz na sitnih 1.55v...Dual Prime vrtio preko noci 10 sati bez prestanka i 0 gresaka izbacio.

Uzeo sam X1800XT iz jednostavnog razloga bila je najbrza kartica koju si mogao kupiti,GTX je kostala isto a ova je brza...

I jos jedan razlog,sa faznim hladjenjem ( -80+C) ova kartica ide na 1Ghz CORE clock provjereno,a fazno spremam radit za ljeto...

Thoroughbred B
17-03-2006, 15:47
Evo jos sam je malo dignuo,5577 :boohoo:

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=192035

I 3DMark 05 11140 http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1886741

=PcP=F@N
17-03-2006, 18:53
respect Thoroughbred B pila ti je 1337

vodeno ownza...svaka cast

T.N.T.
17-03-2006, 19:02
Evo jos sam je malo dignuo,5577 :boohoo:

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=192035

I 3DMark 05 11140 http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1886741
OMG...

čestitam... :boohoo:


da je meni ovakav PC... :wink:

Thoroughbred B
17-03-2006, 19:12
Hvala hvala,govorio sam i ja to "da je meni ovakav" i sad kad sam konacno slozio neku konfiguraciju sve mi je to do*izdilo :D

Inace gledam malo na futuremark-ovoj stranici,moj score je 7. na svijetu,za 6. mjesto mi treba vise od 5619,evo nove zanimacije :boohoo:

MetallicA
17-03-2006, 19:17
e ljudi idem malo clockat fx5600 (znam da je najgora grafa bila i dok je izasla) al eto do kolko bi se to dalo natjerat s zracnim hlađenjem

Thoroughbred B
17-03-2006, 19:44
e ljudi idem malo clockat fx5600 (znam da je najgora grafa bila i dok je izasla) al eto do kolko bi se to dalo natjerat s zracnim hlađenjem
Stavi core clock na 366mhz,mislim da sve iznad toga baca artefakte,memoriju na 625mhz,to bi trebao biti max bez artefakata :boohoo:

MetallicA
17-03-2006, 19:47
e vidis problem je kaj meni nejde vise mema od 424 evo sad bum ti pokazal hladenje samo da uplodam sliku

Thoroughbred B
17-03-2006, 19:52
e vidis problem je kaj meni nejde vise mema od 424 evo sad bum ti pokazal hladenje samo da uplodam sliku

Pa 424 mhz ti je = 848 Mhz :rotfl: Iako i u taj clock sumnjam...to mi se cini previse!Koju tocno karticu imas?Ima li 1280 ili 256mb memorije?128 mb se bolje clocka,puno

MetallicA
17-03-2006, 19:56
pa 128 naravno al neznam kaj ju jebe i el se bolja clocka u rivatuneru nego u ovom govnu kaj dobijem s omega driverima(syncs master i to sranje)

MetallicA
17-03-2006, 19:59
evo slike

http://img471.imageshack.us/img471/6688/p30201912fg.th.jpg (http://img471.imageshack.us/my.php?image=p30201912fg.jpg)

hladenje sam ono kaj sam dobil hitil u smece i stavio ovo

Thoroughbred B
17-03-2006, 19:59
pa 128 naravno al neznam kaj ju jebe i el se bolja clocka u rivatuneru nego u ovom govnu kaj dobijem s omega driverima(syncs master i to sranje)
Onda ti je to OK clock za memoriju,848 mhz...Omege izbjegavaj,totalno ti mjenjaju postavke u driverima,mozes birat za kvalitetu slike ili za performanse,ako odaberes kvalitetu stvarno pretjeraju i grafa bude dosta sporija,a ako odaberes performance,takodjer pretjeraju i grafika izgubi na ljepoti a ne dobije puno ubrzanja,bzvz po meni

Thoroughbred B
17-03-2006, 20:01
evo slike

http://img471.imageshack.us/img471/6688/p30201912fg.th.jpg (http://img471.imageshack.us/my.php?image=p30201912fg.jpg)

hladenje sam ono kaj sam dobil hitil u smece i stavio ovo
Slabo se vidi osim ventilatora,imas li pasivne hladnjake na memoriji?ili su cipovi "goli"...

MetallicA
17-03-2006, 20:04
nemam pasivne na procu je neko sranje malo (skoro nikaj)



p.s. da instaliram origigi drivere

Thoroughbred B
17-03-2006, 20:05
nemam pasivne na procu je neko sranje malo (skoro nikaj)
A onda smanji apetite kad overclockiras :)

MetallicA
17-03-2006, 20:11
a sad ? :(


http://img485.imageshack.us/img485/5402/p30201932ph.th.jpg (http://img485.imageshack.us/my.php?image=p30201932ph.jpg)

Thoroughbred B
17-03-2006, 20:20
a sad ? :(


http://img485.imageshack.us/img485/5402/p30201932ph.th.jpg (http://img485.imageshack.us/my.php?image=p30201932ph.jpg)
Probaj nabaviti neke male aluminijske ili bakrene hladnjake,stavi ih na memoriju,nesto mora odvodit toplinu s cipova...pogotovo kad je OC u pitanju...a ovo mi se cini ok,hladjenje jezgre,nadam se da postoji nesto na cipu :D

MetallicA
17-03-2006, 20:35
ok valda bum (zajebancija s jadnom grafom)
ima ima na cipu



EDIT: e meni je defaultna frekvencija 300cpu i 400 mema

Thoroughbred B
18-03-2006, 08:14
ok valda bum (zajebancija s jadnom grafom)
ima ima na cipu



EDIT: e meni je defaultna frekvencija 300cpu i 400 mema
A onda to sigurno nije onih 424=848Mhz,memorija ne ide jer se grije,a nema ju sto hladit...

Ementaler
18-03-2006, 08:30
Hvala hvala,govorio sam i ja to "da je meni ovakav" i sad kad sam konacno slozio neku konfiguraciju sve mi je to do*izdilo :D

Inace gledam malo na futuremark-ovoj stranici,moj score je 7. na svijetu,za 6. mjesto mi treba vise od 5619,evo nove zanimacije :boohoo:

e sjećam se kad sam se sa time zajebavao, bio sam drugi na svijetu sa svojom radeonkom 9700pro 8) ... ali ne zadugo.. u negdje dva dana sam opao za oko šest mjesta... pa mi dosadilo...


ali zanimacija samo takva :D

goGAMERo
18-03-2006, 11:16
Prava Zanimacija, istina! 8)

MetallicA
18-03-2006, 13:23
ok valda bum (zajebancija s jadnom grafom)
ima ima na cipu



EDIT: e meni je defaultna frekvencija 300cpu i 400 mema
A onda to sigurno nije onih 424=848Mhz,memorija ne ide jer se grije,a nema ju sto hladit...

da u tome je problem nema ju kaj hladit bum probal danas nabavit od frenda neke pasivnjake pa ih poljepim na memu i gore na to sve metnem jedan 80*80 vent ako najdem pasivnjake..................



EDIT:
e da dignem voltažu na grafi deal bi se ona samo vise pregrijavala ili kaj

Thoroughbred B
18-03-2006, 13:39
ok valda bum (zajebancija s jadnom grafom)
ima ima na cipu



EDIT: e meni je defaultna frekvencija 300cpu i 400 mema
A onda to sigurno nije onih 424=848Mhz,memorija ne ide jer se grije,a nema ju sto hladit...

da u tome je problem nema ju kaj hladit bum probal danas nabavit od frenda neke pasivnjake pa ih poljepim na memu i gore na to sve metnem jedan 80*80 vent ako najdem pasivnjake..................



EDIT:
e da dignem voltažu na grafi deal bi se ona samo vise pregrijavala ili kaj
Mozes dizat voltazu samo editiranjem biosa,ma tu grafu se ne isplati uopce clockat a najmanje dizat voltazu,ona je slaba sama po sebi i ostat ce takva kakav god clock radio,samo ces je mucit,digni do kud ide stabilno i uzivaj

Prince-Artas
18-03-2006, 19:45
[quote=MetallicA]ok valda bum (zajebancija s jadnom grafom)
ima ima na cipu



EDIT: e meni je defaultna frekvencija 300cpu i 400 mema
A onda to sigurno nije onih 424=848Mhz,memorija ne ide jer se grije,a nema ju sto hladit...

da u tome je problem nema ju kaj hladit bum probal danas nabavit od frenda neke pasivnjake pa ih poljepim na memu i gore na to sve metnem jedan 80*80 vent ako najdem pasivnjake..................



EDIT:
e da dignem voltažu na grafi deal bi se ona samo vise pregrijavala ili kaj
Mozes dizat voltazu samo editiranjem biosa,ma tu grafu se ne isplati uopce clockat a najmanje dizat voltazu,ona je slaba sama po sebi i ostat ce takva kakav god clock radio,samo ces je mucit,digni do kud ide stabilno i uzivaj[/quote:o7ekbi8q]

kratko i jasno :)

MetallicA
18-03-2006, 20:59
ok mislio sam napraviti nesta ne foru pentium 4 na 5ghz al eto kad te nece,nece te

spidEY
18-03-2006, 21:54
nvidia rules.

Recimo u F.E.A.R.-u kada pogledaš vatru koja gori uopče nečeš vidjeti efekte kod ATI-a ili neke druge.

A vidiš kod nvidie imaš.Pa na kutiji igrice ti svaki put skoro piše nvidiin logo.

Nvidia is the best ATI goes down with the rest

spidEY
18-03-2006, 21:56
I sorry ako sam preskočio neke teme nisam vidio tako puni broj stranica !

Thoroughbred B
18-03-2006, 22:12
nvidia rules.

Recimo u F.E.A.R.-u kada pogledaš vatru koja gori uopče nečeš vidjeti efekte kod ATI-a ili neke druge.

A vidiš kod nvidie imaš.Pa na kutiji igrice ti svaki put skoro piše nvidiin logo.

Nvidia is the best ATI goes down with the rest
Ne vidis sto kod Ati-ja? :rotfl: Pa to da je istina bilo bi skandalozno za Ati,ovako je samo jos jedna provala :rotfl: Ati "vidi" sve sto igra nudi,ne pricajte pizdarije,PS 3.0 i Soft Shadows,nema tu vise filozofije,to sve renderira.

evo ti jedan :pray:

AtOmIc
19-03-2006, 19:17
nvidia rules.

Recimo u F.E.A.R.-u kada pogledaš vatru koja gori uopče nečeš vidjeti efekte kod ATI-a ili neke druge.

A vidiš kod nvidie imaš.Pa na kutiji igrice ti svaki put skoro piše nvidiin logo.

Nvidia is the best ATI goes down with the rest
Ne vidis sto kod Ati-ja? :rotfl: Pa to da je istina bilo bi skandalozno za Ati,ovako je samo jos jedna provala :rotfl: Ati "vidi" sve sto igra nudi,ne pricajte pizdarije,PS 3.0 i Soft Shadows,nema tu vise filozofije,to sve renderira.

evo ti jedan :pray:

slazem se ovo je :rotfl:

inace ja preferiram ATi(nekako mi je prirastao srcu), ali se nikad nebi usudio izjaviti taku glupost za recimo nvidiju, a i mislim da ovo stvarno vise nema smisla, neko preferira Ati , neko nvidiju... u nekim segmentima je bolji ATi, a u nekim Nvidia i nema smisla raspravljati o takvim stvarima, jer ce se rasprava kad tad svesti na ovakve nebuloze koje obicno ispucavaju neki fanatici koji ne mogu objektivno gledati na sve to, i uz to vecina njih je spremna usporedjivati recimo Radeon 9550 sa 6600gt i onda govoriti kako ATi nista ne valja i obrnuto(imam legu koji pravi takve usporedbe i pokusava mi pokazati kako ATi nist ne valja tako da znam o cem pricam)...

AtOmIc
19-03-2006, 19:24
P.S. kakve veze ima to sto se na nekim igrama nalazi nvidiina raklama sa kvalitetom njihovih grafickih kartica ??? To samo znaci da nvidija placa tim timovima odnosno izdavacima da ih raklamira i to da su te igre vjerovatno(u ovo nisam siguran ali pretpostavljam) malo optimizirane da rade malo bolje na njihovim grafama, i to je sve...

Prince-Artas
19-03-2006, 19:34
P.S. kakve veze ima to sto se na nekim igrama nalazi nvidiina raklama sa kvalitetom njihovih grafickih kartica ??? To samo znaci da nvidija placa tim timovima odnosno izdavacima da ih raklamira i to da su te igre vjerovatno(u ovo nisam siguran ali pretpostavljam) malo optimizirane da rade malo bolje na njihovim grafama, i to je sve...

točno. te igre u pravilu bolje rade na nvidia karticama i btw znatno češće ćeš taj nvidia logo naći u igrama nego atijev logo

Glass
19-03-2006, 19:40
P.S. kakve veze ima to sto se na nekim igrama nalazi nvidiina raklama sa kvalitetom njihovih grafickih kartica ??? To samo znaci da nvidija placa tim timovima odnosno izdavacima da ih raklamira i to da su te igre vjerovatno(u ovo nisam siguran ali pretpostavljam) malo optimizirane da rade malo bolje na njihovim grafama, i to je sve...

točno. te igre u pravilu bolje rade na nvidia karticama i btw znatno češće ćeš taj nvidia logo naći u igrama nego atijev logo

Znači da ATI netreba plaćati proizvođačima da optimiziraju igre za njihove grafičke jer su njihove grafičke u rangu s nvidinima i bez posebne optmizacije.

Prince-Artas
19-03-2006, 19:45
[quote=AtOmIc]P.S. kakve veze ima to sto se na nekim igrama nalazi nvidiina raklama sa kvalitetom njihovih grafickih kartica ??? To samo znaci da nvidija placa tim timovima odnosno izdavacima da ih raklamira i to da su te igre vjerovatno(u ovo nisam siguran ali pretpostavljam) malo optimizirane da rade malo bolje na njihovim grafama, i to je sve...

točno. te igre u pravilu bolje rade na nvidia karticama i btw znatno češće ćeš taj nvidia logo naći u igrama nego atijev logo

Znači da ATI netreba plaćati proizvođačima da optimiziraju igre za njihove grafičke jer su njihove grafičke u rangu s nvidinima i bez posebne optmizacije.[/quote:21qwx4yj]

te optimizacije se obično vrše driverima, ali postoje igre gdje ni driveri ne mogu pomoć (npr. Doom3 i Kvaka 4 se još uvjek vrte bolje na nvidia grafama a HL2 na atijevim)

Glass
19-03-2006, 19:53
[quote="Prince-Artas":20tm0jlz][quote=AtOmIc]P.S. kakve veze ima to sto se na nekim igrama nalazi nvidiina raklama sa kvalitetom njihovih grafickih kartica ??? To samo znaci da nvidija placa tim timovima odnosno izdavacima da ih raklamira i to da su te igre vjerovatno(u ovo nisam siguran ali pretpostavljam) malo optimizirane da rade malo bolje na njihovim grafama, i to je sve...

točno. te igre u pravilu bolje rade na nvidia karticama i btw znatno češće ćeš taj nvidia logo naći u igrama nego atijev logo

Znači da ATI netreba plaćati proizvođačima da optimiziraju igre za njihove grafičke jer su njihove grafičke u rangu s nvidinima i bez posebne optmizacije.[/quote:20tm0jlz]

te optimizacije se obično vrše driverima, ali postoje igre gdje ni driveri ne mogu pomoć (npr. Doom3 i Kvaka 4 se još uvjek vrte bolje na nvidia grafama a HL2 na atijevim)[/quote:20tm0jlz]

Meni je HL 2 bolji i od dooma i od kvake ali ga jebe steam(o God, o God why did they create steam).

Thoroughbred B
19-03-2006, 20:57
I ptice na grani znaju da neke igre vise vole nvidiu,a neke ati...

Skraceno => opengl igre vise vole nvidiu,dok direct 3d igre vole ati...ALI :

"We talked a little about OpenGL performance when we interviewed ATI's David Nalasco back in May, so I thought I'd ping him for an update in light of the benchmark results from DOOM 3. I asked whether ATI is planning a rewrite of its OpenGL drivers. His answer:
Regarding Doom 3 and our OpenGL drivers, I think it's fair to say that performance improvements are coming, but it's not likely that we're going to one day just release a completely new and redesigned driver. Over the last couple of years our policy has been to release frequent, incremental driver updates, and we expect this to continue since it has worked very well so far. It lets us roll out changes gradually, and respond quickly if we discover any problems. It also ensures that we can maintain our high standards of stability.
So ATI will be taking an incremental approach. I'm curious to see whether ATI can match NVIDIA's performance with its competing products. Time will tell... bit by bit."

Dakle,Ati ambiciozno najavljuje dominaciju i u open gl igrama.

Prince-Artas
19-03-2006, 20:59
I ptice na grani znaju da neke igre vise vole nvidiu,a neke ati...

Skraceno => opengl igre vise vole nvidiu,dok direct 3d igre vole ati...ALI :

"We talked a little about OpenGL performance when we interviewed ATI's David Nalasco back in May, so I thought I'd ping him for an update in light of the benchmark results from DOOM 3. I asked whether ATI is planning a rewrite of its OpenGL drivers. His answer:
Regarding Doom 3 and our OpenGL drivers, I think it's fair to say that performance improvements are coming, but it's not likely that we're going to one day just release a completely new and redesigned driver. Over the last couple of years our policy has been to release frequent, incremental driver updates, and we expect this to continue since it has worked very well so far. It lets us roll out changes gradually, and respond quickly if we discover any problems. It also ensures that we can maintain our high standards of stability.
So ATI will be taking an incremental approach. I'm curious to see whether ATI can match NVIDIA's performance with its competing products. Time will tell... bit by bit."

Dakle,Ati ambiciozno najavljuje dominaciju i u open gl igrama.

vidjet ćemo je li ovo obećanje ludo radovanje :rotfl:

Thoroughbred B
19-03-2006, 21:07
[quote="Thoroughbred B":2u4gn7a5]I ptice na grani znaju da neke igre vise vole nvidiu,a neke ati...

Skraceno => opengl igre vise vole nvidiu,dok direct 3d igre vole ati...ALI :

"We talked a little about OpenGL performance when we interviewed ATI's David Nalasco back in May, so I thought I'd ping him for an update in light of the benchmark results from DOOM 3. I asked whether ATI is planning a rewrite of its OpenGL drivers. His answer:
Regarding Doom 3 and our OpenGL drivers, I think it's fair to say that performance improvements are coming, but it's not likely that we're going to one day just release a completely new and redesigned driver. Over the last couple of years our policy has been to release frequent, incremental driver updates, and we expect this to continue since it has worked very well so far. It lets us roll out changes gradually, and respond quickly if we discover any problems. It also ensures that we can maintain our high standards of stability.
So ATI will be taking an incremental approach. I'm curious to see whether ATI can match NVIDIA's performance with its competing products. Time will tell... bit by bit."

Dakle,Ati ambiciozno najavljuje dominaciju i u open gl igrama.

vidjet ćemo je li ovo obećanje ludo radovanje :rotfl:[/quote:2u4gn7a5]
Ma ovo je samo dio texta,prije je bio cijeli intervju,sudeci po onom sta su rekli,misle ozbiljno :boohoo:

silenus
20-03-2006, 21:00
bump

silenus
20-03-2006, 21:13
Evo jos sam je malo dignuo,5577 :boohoo:

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=192035

I 3DMark 05 11140 http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1886741


a, cuj testovi u vidiju su pokazali drukcije, sve kaj sam napiso bilo je iz vidija.. ocjena x1800xt (gigabytova) bila je (na deafultu) 7200 marksa, a GTX256 (leadtekova) bila je 7500 marksa.. hmmm.. i ostali testovi pokazuju bolje preformanse GTX-ice.. eto to ti je VIDI broj 118, pa ti pogledaj!
i nisi neugodan, kaj, samo raspravljamo.. :wink:

EDIT: I GTX se moze clockati..

The-Borg
21-03-2006, 11:21
Izlaskom GeForce 7600 grafičke kartice na tržište ATI je ozbiljno uzdrman u najtraženijoj, srednjoj klasi, jer za sada i nema pravog odgovora. X1600 model osjetno zaostaje po performansama ponajviše zahvaljujući 128-bit memoriji, a nova X1800GTO kartica svojom cijenom znatno odskače od konkurencije. Ono što ATI pod hitno treba je cjenovno pristupačna, 256-bit kartica, a upravo na tome punom parom rade ATI-jevi inženjeri. Novi chip bi trebao biti RV570 i osim već spomenute 256-bit memorije trebao bi donijeti i CrossFire bridge implementiran u sam grafički chip. Osim toga, nVidia strahovito gura svoje Quad SLI sisteme, iako je tržište pomalo i zakinuto što se tiče dostupnosti, a na svoju stranu je pridobila i velikog igrača kao što je Dell. On je ovih dana pokazao svoju konfiguraciju pod oznakom Dell XPS 600 s Quad SLI tehnologijom, Athlon 64 FX 57 procesorom i 2GB radne memorije. nVidia za ovakve konfiguracije kao apsolutni minimum navodi napajanje od čak 850W, dok se za zabavu poznatu kao overclock preporučaju elektrane od 1000W. Sve žešći rat između ove dvije kompanije donosi velike dileme po pitanju izbora proizvođača, a s ATI-jevim odgovorom na Quad SLI tehnologiju i prihvatljivim rješenjem u srednjoj klasi

T.N.T.
21-03-2006, 14:06
7600 ima 128 bitnu sabirnicu i 256mb memorije...

http://www.nvidia.com/page/geforce_7600.html

kartica je jaka negdja kako 6800nu

Ementaler
21-03-2006, 16:21
jesi vidio uopće testve 7600 kartica???

kartica je odlična.. i definitivno bolja od 6800nu

Cali
21-03-2006, 16:28
7600GT bi trebala biti u rangu 6800GS...

a što se tiče SLI vs. Crossfire pogledajte slijedeći link:

http://www.gamespot.com/features/6145814/index.html

Prince-Artas
21-03-2006, 20:45
Izlaskom GeForce 7600 grafičke kartice na tržište ATI je ozbiljno uzdrman u najtraženijoj, srednjoj klasi, jer za sada i nema pravog odgovora. X1600 model osjetno zaostaje po performansama ponajviše zahvaljujući 128-bit memoriji, a nova X1800GTO kartica svojom cijenom znatno odskače od konkurencije. Ono što ATI pod hitno treba je cjenovno pristupačna, 256-bit kartica, a upravo na tome punom parom rade ATI-jevi inženjeri. Novi chip bi trebao biti RV570 i osim već spomenute 256-bit memorije trebao bi donijeti i CrossFire bridge implementiran u sam grafički chip. Osim toga, nVidia strahovito gura svoje Quad SLI sisteme, iako je tržište pomalo i zakinuto što se tiče dostupnosti, a na svoju stranu je pridobila i velikog igrača kao što je Dell. On je ovih dana pokazao svoju konfiguraciju pod oznakom Dell XPS 600 s Quad SLI tehnologijom, Athlon 64 FX 57 procesorom i 2GB radne memorije. nVidia za ovakve konfiguracije kao apsolutni minimum navodi napajanje od čak 850W, dok se za zabavu poznatu kao overclock preporučaju elektrane od 1000W. Sve žešći rat između ove dvije kompanije donosi velike dileme po pitanju izbora proizvođača, a s ATI-jevim odgovorom na Quad SLI tehnologiju i prihvatljivim rješenjem u srednjoj klasi

Ati ni prije nije bio jak u srednjem segmentu

goGAMERo
21-03-2006, 20:48
Ma nVIDIA u svakom pogledu rula ne veliko!

Om3G@
22-03-2006, 11:10
LoL, nVidijina kampanja nema veze sa time imali oni jak hardver ili ne, oni samo poticu kupce da kupe njihove graficke.

goGAMERo
22-03-2006, 12:18
Ma iz iskustav znam da su nVIDIA graf. kartice puno bolje i kvalitetnije, i veći im je životni rok, ne treba vam pričati!

Om3G@
22-03-2006, 12:21
Koja lovacka...
Moj frend je imao GF4 Ti 4800 SE od Gainwarda pa mu je riknula nakon godine dana da bi je onda zamijenio sa R9600XT koju ima od 2004. godine (mislim 3. mjeseca)--- osim toga, kvaliteta graficke kartice ovisi o proizvodjacu graficke, a ne o proizvodjacu GPU-a ;)

goGAMERo
22-03-2006, 12:23
Ti tjeraj svoje, ja ću svoje, ja ću ovo posljednji put reći, nVIDIA je NAJBOLJA!

Prince-Artas
22-03-2006, 16:11
Koja lovacka...
Moj frend je imao GF4 Ti 4800 SE od Gainwarda pa mu je riknula nakon godine dana da bi je onda zamijenio sa R9600XT koju ima od 2004. godine (mislim 3. mjeseca)--- osim toga, kvaliteta graficke kartice ovisi o proizvodjacu graficke, a ne o proizvodjacu GPU-a ;)

točno. grafe je uvjek bolje uzet od poznatih proizvođača grafa. a šta se tiče tog tvog prijatelja može bit 100 razloga zašzo mu je grafa krepala. evo meni frendu nedavno krepala 9600XT a ima je malo više od godine

AtOmIc
22-03-2006, 23:15
[quote="Om3G@":25h22fwy]Koja lovacka...
Moj frend je imao GF4 Ti 4800 SE od Gainwarda pa mu je riknula nakon godine dana da bi je onda zamijenio sa R9600XT koju ima od 2004. godine (mislim 3. mjeseca)--- osim toga, kvaliteta graficke kartice ovisi o proizvodjacu graficke, a ne o proizvodjacu GPU-a ;)

točno. grafe je uvjek bolje uzet od poznatih proizvođača grafa. a šta se tiče tog tvog prijatelja može bit 100 razloga zašzo mu je grafa krepala. evo meni frendu nedavno krepala 9600XT a ima je malo više od godine[/quote:25h22fwy]

potpuno se slazem sa ovim gore navedenim :D
P.S. a sto se tice ovoga da nvidia rula, to ti je sasvim neutemeljeno... Evo ja sam imao i ATi, i nvidiju(sad ju imam) i mogu ti reci da iako je Ati malo sporiji ima ljepsu sliku(sto vec ptice na grani znaju) od nvidije...inace nemojte me krivo shvatiti, ja nisam nikakav fanatik i navijam samo za svoj džep(iako mi je nekako ATi prirastao srcu). Imam 6600GT i mogu vam reci da me uopce nije odusevila, ocekivao sam ipak malo vise od nje...naravno ona je daleko od loseg ali ipak mislim da bi mogla bolje, jer ide ona dobro samo je slika nekako previse štura, tj čudna, ljepša mi je bila na ATi-u. Moja preporuka bi bila ova: 1.) LOWEND---ATi ; 2.) MIDEND---NVidia 3.) HIGHEND---ATi(for now) :))

P.S. sto se tice krepavanja kartica mogu samo reci da mislim da je to glupost, jer jos nigdje (od mojih prijatelja poznanika) nisam cuo da je nekom riknula grafa, ne kazem da to nije moguce, ali ako kupite od pravog proizvodjaca(nije bitno bila to NV ili ATi) i malo pazite na nju (kao i na cijeli komp) mogucnost rikavanja biti ce vam vrlo mala...

Glass
22-03-2006, 23:22
Pod proizvođače nije mislio na ATI ili nvidiu već na Gainward ili Leadtek i njima slične tvrtke.

AtOmIc
22-03-2006, 23:35
naravno PROIZVODJAČ= Saphire, gainward, gigabyte, pixelview, club 3d itd. (bar kod mene) :D

Om3G@
24-03-2006, 22:08
Ma postoji trilijun uvjeta koji su odgovorni za vijek trajanja graficke

Thoroughbred B
24-03-2006, 23:28
Ma postoji trilijun uvjeta koji su odgovorni za vijek trajanja grafickeNajcesce sam korisnik bude jedan od kljucnih faktora.

Om3G@
24-03-2006, 23:41
Istina...
Ali ja sam sa svim grafickim karticama koje sam imao eksperimentirao (imao sam i MS Radeon 9000), cak sam i Matrox-icu G400 MAX DH bio overclockao. Uglavnom, niti jedna mi nije riknula. R9000 sam imao godinu i po dana, G400MAX dvije godine, R9600XT godinu dana, a sad imam Gainwardovu GF6600GT, takodjer je overclockana :)

Kakav sam ja to korisnik? :shock: :o

Thoroughbred B
24-03-2006, 23:49
Istina...


Kakav sam ja to korisnik? :shock: :o
Svjestan onoga sto radis

Om3G@
25-03-2006, 14:04
Hm, ima li itko 3DMark 06?

Thoroughbred B
25-03-2006, 15:13
Hm, ima li itko 3DMark 06?Imam ja,why?

Thoroughbred B
26-03-2006, 12:34
Nebih se slozio,nvidia je bolja u lowend karticama (6600),MIDEND je ATI (GTO,X850XT,GTO2...sve te kartice kostaju 1500kn) kao i highend (X1800XT,X1900XT,X1900XTX)

Cali
26-03-2006, 15:54
ajde mi reci gdje x850xt košta 1500 kn pa da je preporučim frendu?

Thoroughbred B
26-03-2006, 16:20
ajde mi reci gdje x850xt košta 1500 kn pa da je preporučim frendu?Hg-Spot

Cali
26-03-2006, 18:36
treba mu agp.... sorry zaboravio sam reći..

Jack5
28-03-2006, 15:06
SPOJIŠ DVIJE 6600 I IMAŠ BRŽU GRAFIČKU OD NAJSKUPLJE OD NVIDIE I ATIJA,ZA MANJE NOVACA

Thoroughbred B
28-03-2006, 15:12
SPOJIŠ DVIJE 6600 I IMAŠ BRŽU GRAFIČKU OD NAJSKUPLJE OD NVIDIE I ATIJA,ZA MANJE NOVACAJesi li ti lud?ozbiljan? :pray:

NortonCommander
28-03-2006, 17:44
Daj covjece.... Kad spojis dvije 6600 u SLI dobijes poboljsanje od maximalno 20-25%(i ovo je previse) i to ne u svim igrama. SLI je (barem za sada) samo za one sa previse novaca i zeljom da budu "King of the Hill" u 3dMarku. Kupe dvije 7800gtx(ili 7900, whatever) i pola mjeseca imaju najveći 3d mark score u svom selu. :|

Thoroughbred B
28-03-2006, 17:55
Daj covjece.... Kad spojis dvije 6600 u SLI dobijes poboljsanje od maximalno 20-25%(i ovo je previse) i to ne u svim igrama. SLI je (barem za sada) samo za one sa previse novaca i zeljom da budu "King of the Hill" u 3dMarku. Kupe dvije 7800gtx(ili 7900, whatever) i pola mjeseca imaju najveći 3d mark score u svom selu. :|
Bravo,slazem se s svime,konacno s nekim :boohoo:

Om3G@
29-03-2006, 13:29
SPOJIŠ DVIJE 6600 I IMAŠ BRŽU GRAFIČKU OD NAJSKUPLJE OD NVIDIE I ATIJA,ZA MANJE NOVACA

Kakve ti droge koristis???? :shock:

Prince-Artas
10-04-2006, 18:29
vidio sam na b_u_g_o_v_o_m webu da 7900gtx tuče 1900xtx pa nek mi sad netko kaže da nvidia suxa. ma nek se ubije ko je ovo rekao

NortonCommander
10-04-2006, 19:11
Pogledajte ovo (jer ako je istina Ati se moze ostavit proizvodnje grafickih kartica)
http://www.nordichardware.com/news,3433.html

Thoroughbred B
10-04-2006, 20:08
vidio sam na b_u_g_o_v_o_m webu da 7900gtx tuče 1900xtx pa nek mi sad netko kaže da nvidia suxa. ma nek se ubije ko je ovo rekaoA u Pc chip-u obrnuto...kazu da se 7900GTX dobro drzi s X1900XTX,ali ga ne uspjeva skinuti...Ati je malo napredniji u nudi nesto vise,48 pipeline-ova koje ce znat iskoristit igre koje tek izlaze,i HDR+AA,eyecandy

Thoroughbred B
10-04-2006, 20:10
Pogledajte ovo (jer ako je istina Ati se moze ostavit proizvodnje grafickih kartica)
http://www.nordichardware.com/news,3433.htmlDaj ne budi smjesan,memorija na 2200mhz??Pa toliko ni 1.1ns memorija nije u stanju potegnut,a gpu s 400 na 800??

sala za 1. april

NortonCommander
10-04-2006, 21:27
Vidis, nisam ni gleda datum (a ni frekvenciju memorije). sorry :oops:

Prince-Artas
10-04-2006, 21:58
[quote="Prince-Artas":38510wz9]vidio sam na b_u_g_o_v_o_m webu da 7900gtx tuče 1900xtx pa nek mi sad netko kaže da nvidia suxa. ma nek se ubije ko je ovo rekaoA u Telefonski imenik-u obrnuto...kazu da se 7900GTX dobro drzi s X1900XTX,ali ga ne uspjeva skinuti...Ati je malo napredniji u nudi nesto vise,48 pipeline-ova koje ce znat iskoristit igre koje tek izlaze,i HDR+AA,eyecandy[/quote:38510wz9]

razlike u igrama se teško vide između 7900gtx i 1900xtx, ali kad se radi o openGL igrama (doom, quake4, riddick) nvidia je tu jača. u igrama tipa FC, HL razlika se ne može primjetiti golim okom, dok openGL znatno bolje ide nvidia grafa i zato sam za 7900gtx

Thoroughbred B
10-04-2006, 22:03
[quote="Thoroughbred B":1akgtdel][quote="Prince-Artas":1akgtdel]vidio sam na b_u_g_o_v_o_m webu da 7900gtx tuče 1900xtx pa nek mi sad netko kaže da nvidia suxa. ma nek se ubije ko je ovo rekaoA u Telefonski imenik-u obrnuto...kazu da se 7900GTX dobro drzi s X1900XTX,ali ga ne uspjeva skinuti...Ati je malo napredniji u nudi nesto vise,48 pipeline-ova koje ce znat iskoristit igre koje tek izlaze,i HDR+AA,eyecandy[/quote:1akgtdel]

razlike u igrama se teško vide između 7900gtx i 1900xtx, ali kad se radi o openGL igrama (doom, quake4, riddick) nvidia je tu jača. u igrama tipa FC, HL razlika se ne može primjetiti golim okom, dok openGL znatno bolje ide nvidia grafa i zato sam za 7900gtx[/quote:1akgtdel]Ma to je oduvjek tako,D3D ide Atiju dok Opengl Nvidiji...sto god uzeli je pun pogodak,samo sto je 7900gtx 5k kn dok je x1900xt 3800...

Prince-Artas
10-04-2006, 22:10
[quote="Prince-Artas":24272q2r][quote="Thoroughbred B":24272q2r][quote="Prince-Artas":24272q2r]vidio sam na b_u_g_o_v_o_m webu da 7900gtx tuče 1900xtx pa nek mi sad netko kaže da nvidia suxa. ma nek se ubije ko je ovo rekaoA u Telefonski imenik-u obrnuto...kazu da se 7900GTX dobro drzi s X1900XTX,ali ga ne uspjeva skinuti...Ati je malo napredniji u nudi nesto vise,48 pipeline-ova koje ce znat iskoristit igre koje tek izlaze,i HDR+AA,eyecandy[/quote:24272q2r]

razlike u igrama se teško vide između 7900gtx i 1900xtx, ali kad se radi o openGL igrama (doom, quake4, riddick) nvidia je tu jača. u igrama tipa FC, HL razlika se ne može primjetiti golim okom, dok openGL znatno bolje ide nvidia grafa i zato sam za 7900gtx[/quote:24272q2r]Ma to je oduvjek tako,D3D ide Atiju dok Opengl Nvidiji...sto god uzeli je pun pogodak,samo sto je 7900gtx 5k kn dok je x1900xt 3800...[/quote:24272q2r]

je ali cijena 7900xtx i 1900xtx je oko 4500-5000kn, ali sveukupno gledajući obe kartice su odlične pa ko voli ati nek uzme 1900xtx a ko voli zelenog goblina nek uzme 7900gtx

Thoroughbred B
10-04-2006, 22:27
**

Thoroughbred B
10-04-2006, 22:28
[quote="Thoroughbred B":368oss20][quote="Prince-Artas":368oss20][quote="Thoroughbred B":368oss20][quote="Prince-Artas":368oss20]vidio sam na b_u_g_o_v_o_m webu da 7900gtx tuče 1900xtx pa nek mi sad netko kaže da nvidia suxa. ma nek se ubije ko je ovo rekaoA u Telefonski imenik-u obrnuto...kazu da se 7900GTX dobro drzi s X1900XTX,ali ga ne uspjeva skinuti...Ati je malo napredniji u nudi nesto vise,48 pipeline-ova koje ce znat iskoristit igre koje tek izlaze,i HDR+AA,eyecandy[/quote:368oss20]

razlike u igrama se teško vide između 7900gtx i 1900xtx, ali kad se radi o openGL igrama (doom, quake4, riddick) nvidia je tu jača. u igrama tipa FC, HL razlika se ne može primjetiti golim okom, dok openGL znatno bolje ide nvidia grafa i zato sam za 7900gtx[/quote:368oss20]Ma to je oduvjek tako,D3D ide Atiju dok Opengl Nvidiji...sto god uzeli je pun pogodak,samo sto je 7900gtx 5k kn dok je x1900xt 3800...[/quote:368oss20]
je ali cijena 7900xtx i 1900xtx je oko 4500-5000kn, ali sveukupno gledajući obe kartice su odlične pa ko voli ati nek uzme 1900xtx a ko voli zelenog goblina nek uzme 7900gtx[/quote:368oss20]A razlika izmedju XT i XTX u 20 mhz,XT je sporija za 5%,ja sam uzeo XT s 1.1ns memorijom,flashnuo je u XTX :wink:

Om3G@
13-04-2006, 08:11
Covjece, zavidim ti, ja se jos uvijek zadovoljavam sa GF6600GT...
Ali ipak svatko mora priznati da je ATI dobio ovu rundu!

13-04-2006, 08:29
bmk ko je dobio,7800gs radi super :D

vitez1
13-04-2006, 09:42
Trenutno je bolji Ati sa x1900xt-x,taj se GPU nalazi i u XBox 360(ako ne griješim).
Ali nezaboravimo da Nvidia izlazi u PS3 i to pred kraj godine.
Moglo bi se desiti da to bude R80 sa DX10(po svemu sudeći jer Sony pazi šta radi).
Onda bi NV opet bila u prednosti kao i sa shaderima 3.0 i HDR-om.&(6800 vs x800)