PDA

Pogledaj cijelu verziju : zašto mrzim windowse



Gwin
02-10-2007, 21:52
danas sam bio pametan i išao instalirat određene stvari na komp i uspio unakazit instalaciju windowsa do te mjere da se ruši svaki pokušaj instalacija/deinstalacija bilo koje aplikacije

i tako, krenem ja reinstalirat komp, imam dva sata diska i jedan pata disk.
instaliram ja windowse na barracudu, a komp veli da na barracudi nema windowsa. i neće se bootat.
oke.. odem ja u bios, misleći da se nekaj poremetilo i da sam možda krivo posložio boot priority.
ali ne.. sve štima.
bezveze odem na boot select pri startupu, i dignem windowse sa barracude. ali gle čuda.. barracuda je samo boot disk. iz nekog razloga je stari pata maxtor system disk.. i nemrem ništa promijenit.
jedina preostala opcija je sutra iskopčat pata disk, instalirat normalno na sata disk, a onda vratit pata disk u konfu..

bravo gwin...

kulamasta
02-10-2007, 22:06
To se i meni desilo u kombinaciji PATA i SATA. Kada bi instaliro Windowse ako bi oba diska bila ukopcana PATA disk je obavezno bio i System Disk.
Ako sam htio da mi SATA Disk bude System morao sam PATA vaditi van.
Neznam dali se taj problem moze kako rijesit, iskreno, nisam se ntit zanimao previse, al izgleda da je to "normalna stvar" :D

Sickmanno1
02-10-2007, 22:10
JA bi reko bravo Microsoft...ovo mi prvi glas haha a gluposti..

Bartuc
02-10-2007, 22:11
Ako te tješi, ja sam danas 2 puta formatirao sustav :(

Prvi put sam ga uhebao sa AMD Dual Core Optimizerom do te mjere da nije mogel u OS uč niti preko Safe Moda :D Formatirao sam i snimio OS, ali mi je pošla instalacije drivera od matične po zlu pa opet nisam mogel uč u OS nikako, jednostavno resetira prije samog ulaska... pa sam opet morao formatirati! Sada sve radi ko urica, ali sam potrošio pola dana na zajebanciju :(

GrimReaper
03-10-2007, 06:01
Ako te tješi, ja sam danas 2 puta formatirao sustav :(

Prvi put sam ga uhebao sa AMD Dual Core Optimizerom do te mjere da nije mogel u OS uč niti preko Safe Moda :D Formatirao sam i snimio OS, ali mi je pošla instalacije drivera od matične po zlu pa opet nisam mogel uč u OS nikako, jednostavno resetira prije samog ulaska... pa sam opet morao formatirati! Sada sve radi ko urica, ali sam potrošio pola dana na zajebanciju :(

ja sam isto morao 2 puta na novoj mašini, bez muke nema nauke...

Dyslexia
03-10-2007, 11:42
Bokte vidio ja danas peti put instaliram windowse neznam koji klinac ali nece mi instalirat zvuk na novoj maticnoj prvi puta kada sam ugradio proc i maicnu instaliralo se bez beda. Ja instaliro windowse pa service pack 2 i onda samo stavio cd od maticne gigabyte ima ono expres instal i sve se instaliralo bez jebe. A sada dante vidio Sve valja samo zvuk nemogu instalirat jednostavno kao nema ga na cdu. Ja cu zamracit.

Bartuc
03-10-2007, 11:56
Za zvuk si posebno skini drivere sa ove stranice (http://www.realtek.com.tw/downloads/)!

PS: Predpostavljam da imaš Realtek-a integriranog na matičnoj!

~Dozer...
14-10-2007, 20:44
lol blago vama vi barem napravili windowse...
ja pokupio neki virus i oslo sve u k****..
krenu ja ko ono da pravim nove,sve ljepo u BIOS-u namjestim,pocne mi ocitavat cd,kaze starting windows,i onda stane i napise:
Windows are not able to start...
press (neka tipka) to restart
trebam ga dat u servis a to mrzim.Al skuzio ja kak da igram dok ne odnesem serviseru...
lijepo napravio nov acc pa sad nekako vucem i pohranjujem vazne stvari a valjda ce na servis ovaj tjedan :?

100EURO
15-10-2007, 22:01
ja imam vist i sve super(zasad) , nekak imam osjecaj da duze vremena mogu izdrzat da ne moram stalno reinstaliravat , kod xp svakih 2 mjeseca ili prije , i kaj nebi ovo u pljuvacnicu mozda islo?

Gwin
16-10-2007, 10:41
ne nužno.. prvi post je bio djelomično pitanje.. željno sam očekivao da mi netko ponudi soluciju da ne moram otvarat komp :D

a ne kužim zakaj si morao instaliravat xp svaka 2 mjeseca ??. meni je zadnja instalacija držala normalno 6 mjeseci, dok nisam počeo prčkat po njoj..