PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dali vas je razočarao Oblivion?



skuki
02-10-2007, 18:45
pokusaj II

prvi put sam fulo podforum al koliko vidim anketa ove tematike nije bila

bas me zanima

skuki
02-10-2007, 18:49
ja se jos danas oporavljam

Mafioz0r
02-10-2007, 18:55
Oblivion je prejednostavan... odlična igra, ali razočaravajući nastavak TES-a.

cropir
02-10-2007, 19:15
Oblivion je prejednostavan... odlična igra, ali razočaravajući nastavak TES-a.


to ja kazem, betsheda je trebala zakljuciti tes serijal sa mw i rec da je oblivion nes nevezano :D

ot: glasao za ne. for teh record, nisam igrao mw :)

Rocchiro
02-10-2007, 19:23
nije

ZorgTheBorg
02-10-2007, 19:50
Ma je... igrao sam OB i mislio da je super igra... igrao sam onda MW i vidio da se ne moze mjerit sa pravim TES standardom! 8)

Durin
02-10-2007, 20:08
Nipošto ne...kada vidim ostale RPGeve,Oblivion je svjetlosnim godinama ispred svih.Jedino da nije toliko jednostavan!Možda je i bolje ovako,jer da nije vjerojatno bih ga još do sada igrao...možda negdje tražio Vindaesel ili Fork of Hornipilation.Još uvijek tražim Shadowbanish vine :D

Burek_fr0m_SPACE
02-10-2007, 20:31
Ovo je cca 1337. ovakav topic, al nvm. Jep, pridružujem se željama i čestitkama - Oblivion me razočarao. Ispočetka me držao neki *wow* faktor i mislio sam da je igra odlična, ali kasnije sam shvatio da je igra totalno all-form-no-substance u odnosu na Morrowind.

r0pe
02-10-2007, 20:39
pa nije me baš razočarao ali moram reći da mi nedostaje atmosfera iz morrowinda
:pray:

Toxic
02-10-2007, 20:40
Da...razocarao me.
Prvo ono njesra s onim cudom kada svi monsteri lvlaju s tobom...nemam se cemu radovati...ono ''Sad sam dobio lvl moci cu koknuti onog bandita kojeg nisam mogao prije''...toga nema...
I jos nesto sto sam mrzio su dungeoni koji su mi full dosadni...Vec znam sta me ceka u svakom...idi kroz 20 lvla da bi otkrio kako si potrosio pun q vremena svog zivota bezveze.

Arbiter of Change
02-10-2007, 20:52
Nemam... snage...
Da, razočarao me.

BlackDCRO
02-10-2007, 21:39
Nije me razocarao, ali mogli su napraviti malo duzu igru kad su vec napravili po meni jedno remek djelo, no kako ona stara poslovica kaze, sto je dobro-kratko traje.
Inace nisam igrao Morrowind prije Obliviona. Ja sam svoje prve godine rpg karijere provodio na Diablu(i jos i dan danas mi je on najbolji rpg koji sam zaigrao).

Ps1ho
02-10-2007, 21:44
eto, Mass je sve rako
meni isto, na pocetku sva bila super
no onda sam skuzio da nije nista kao Morrowinda

prelosa je u usporedbi sa Morrowindom

Akul
03-10-2007, 07:24
Nope. Još uvijek uživam u njemu.

Duh
03-10-2007, 07:29
Ni do koljena morrowindu znači DA

skuki
03-10-2007, 07:52
e pa ovak htio sam pitati prije svega one koji su igrali morrowind ali svi bi glasali tak da nema veze.

Ali, kada bi na neki nacin u anketi mogli glasati samo oni koji su igrali (i odigrali) mw brjiem da bi bilo kojih onak bez pretjerivanja 98% za DA

s konja na magarca :D

Nightyx
03-10-2007, 07:55
Nije me razočarao NIJE...odličan je :pray:

shai_hulud
03-10-2007, 08:35
izgleda sjajno samo je uvreda inteligencije cijeli taj help-hint-compas sustav.dopzdi ko solitare nakon par sati.

a ko stari thief, nemrem preći prek onog da su chestovi puniji ovisno o lvlu igrača. (porokaš squadron vampira u nekoj mračnoj spilji, ponosno uletiš u throne room i u svjetlećoj mega škrinji nađeš dva lista salate češnjak i žlicu vegete :kill: )

Arbiter of Change
03-10-2007, 08:40
... (porokaš squadron vampira u nekoj mračnoj spilji, ponosno uletiš u throne room i u svjetlećoj mega škrinji nađeš dva lista salate češnjak i žlicu vegete :kill: )
Hehe, gotovo ironično. :D

Samael
03-10-2007, 09:41
razočarao me prema onome što su najavljivali.

Rang€r
03-10-2007, 09:58
Nope. Još uvijek uživam u njemu.

P.S. Likove uopce ne ubijam zbog loota, jer mi to bezveze, zanimljivije mi sa full elven opremom uzeti bow i skidat sve sto vidim, nema boljeg osjecaja, a s tim dolazi i atmosfera...

Upitni
03-10-2007, 14:28
prvo sam igrao morrowind,ali me nije nesto privukao,jer nisam toliko niti dugo igrao. onda sam odigrao oblivion,ono ok igra,veoma jednostavna. onda sam opet instalirao morrowind i poceo pljuvat po oblivionu :)

Prince-Artas
04-10-2007, 15:08
razočarao me
nisam očekivao takav laganini i konzolaški rpg

ChR0NoS
05-10-2007, 15:10
možda je jednostavan u odnosu na morrowind, ali je vraški dobra igra, unatoč mnogim nedosljedicama i bugovima. igra koja je mnoge zarazila, nemam više šta reći

Devil is a Loser
07-10-2007, 11:42
ne kužim šta vas je tu imalo za razočarat :o igra je odlična,bar meni

Devil is a Loser
07-10-2007, 11:45
ummmmm.......nezgodno je šta pitaš.....nisam
ali sam gledo trailere i puno videa, i nebi baš reko da je meni bolji od obliviona 8)

Arbiter of Change
07-10-2007, 11:47
Sad bi ja kao trebao glumiti starca punog znanja (TM) i reći da Morrowind dolazi iz ere kad se igre nisu sudile po trailerima već po utiscima nakon stotina odigranih sati... dobro, smatrajte da sam to rekao. :)

Devil is a Loser
07-10-2007, 11:49
lol, čuj, stare igre meni nisu u modi....ali sad dolaze ovo ogromne i prezahtjevne pa ću vjerojatno MORAT kupit morrowind :-x

Arbiter of Change
07-10-2007, 11:51
Eh, ta moda... u to neću ulaziti.

Devil is a Loser
07-10-2007, 11:56
hmmm....izgleda da neću skužit zaš vi oblivion vrijeđate dok ne isprobam morrowind.....ukratko, šta to morrowind ima, a oblivion nema?

ChR0NoS
07-10-2007, 12:00
hmmm....izgleda da neću skužit zaš vi oblivion vrijeđate dok ne isprobam morrowind.....ukratko, šta to morrowind ima, a oblivion nema?
mnogo toga, nemoguće je nabrojit. odigraj pa vidi, nećeš požaliti

Devil is a Loser
07-10-2007, 12:01
eh, sad sam upravo požalio šta sam pito :rotfl: (šala))

ChR0NoS
07-10-2007, 12:05
mislim da malo previše pljuješ po oblivionu, ako je to tvoje mišljenje, ja ga cijenim, ali igra prema tebi je NEIGRIVA, a situacija je potpuno drukčija

Devil is a Loser
07-10-2007, 12:05
:o :shock: im shocked.....

Devil is a Loser
07-10-2007, 12:08
što onda imaš reć za shivering isles? :?

Jerry
07-10-2007, 12:10
još veće sranje http://www.gamer.hr/phpBB/images/smiles/icon_cheers.gif

ChR0NoS
07-10-2007, 12:10
još veće sranje http://www.gamer.hr/phpBB/images/smiles/icon_cheers.gif
to svakako

Devil is a Loser
07-10-2007, 12:10
:o :o :o :o :o

ChR0NoS
07-10-2007, 12:13
a knights of the nine više nalikuje na kakav oveći patch nego na expanziju

ChR0NoS
07-10-2007, 12:16
posumnjaš u vlastitu inteligenciju kada jednu te istu stvar plaćaš četiri puta

Mafioz0r
07-10-2007, 12:17
to bi bio samo precijenjeni skup modova koji su naplaćivani i zatim spojeni u jedan paket i opet naplaćeni...još jedna dokaz o pohlepi Bethesde i dreku zvanom oblivion...Hej Predraže, ne vrijeđaj mi Oblivijona, vrijeđaj Bethesdu!

Arbiter of Change
07-10-2007, 12:28
Hellboy i ja smo u većini slučajeva kolektivni um kad su Bethesda i TES u pitanju tako da znate što ja mislim.

Oblivion je poradio na onom što je površinski bilo loše u Morrowindu i time žrtvovao ono što je u Morrowindu bili istinski dobro.

Mafioz0r
07-10-2007, 12:30
Ja mislim da uglavnom nije problem u igri (koja je odlična), nego u privlačnosti Cyrodiila i vlasnicima Bethesde.

ChR0NoS
07-10-2007, 12:33
najveći je problem u nedorađenosti igre, s kojom se izgubio i sav duh igre iz morrowinda. neki kažu da su igru prekasno izdali, a po meni su je prerano izdali

Mafioz0r
07-10-2007, 12:35
najveći je problem u nedorađenosti igre, s kojom se izgubio i sav duh igre iz morrowinda. neki kažu da su igru prekasno izdali, a po meni su je prerano izdaliKapitalizam na kvadrat. :(

07-10-2007, 21:34
Oblivion je zanimljiva igra, barem prvo nekoliko sati dok se ne priviknes na jednolicne i sjebb questove.
Shivering Isles je dobra ekspanzija al je na istu foru...
Nadam se da ce u sljedecim nastavcima (ako ih bude bilo) biti sve vise nelinearno i da ce igrac imati vise mogucnosti te da ce okolis biti raznolikiji i da ga je moguce unistiti

Nightyx
07-10-2007, 21:38
Oblivion je zanimljiva igra, barem prvo nekoliko sati dok se ne priviknes na jednolicne i sjebb questove.
Shivering Isles je dobra ekspanzijaSal je na istu foru...
Nadam se da ce u sljedecim nastavcima (ako ih bude bilo) biti sve vise nelinearno i da ce igrac imati vise mogucnosti te da ce okolis biti raznolikiji i da ga je moguce unistiti


:rotfl:

ChR0NoS
08-10-2007, 00:12
Oblivion je zanimljiva igra, barem prvo nekoliko sati dok se ne priviknes na jednolicne i sjebb questove.
Shivering Isles je dobra ekspanzija al je na istu foru...
Nadam se da ce u sljedecim nastavcima (ako ih bude bilo) biti sve vise nelinearno i da ce igrac imati vise mogucnosti te da ce okolis biti raznolikiji i da ga je moguce unistiti
ekspanzija ti dadne par novih oružja, oklopa i questova, ali je sve već viđeno, kao što si rekao, na istu foru

cropir
08-10-2007, 18:35
izgleda sjajno samo je uvreda inteligencije cijeli taj help-hint-compas sustav.dopzdi ko solitare nakon par sati.

a ko stari thief, nemrem preći prek onog da su chestovi puniji ovisno o lvlu igrača. (porokaš squadron vampira u nekoj mračnoj spilji, ponosno uletiš u throne room i u svjetlećoj mega škrinji nađeš dva lista salate češnjak i žlicu vegete :kill: )

mene ovo zivcira, stvarno nema bogzna kakvog loota u igri...ima enčantanih sjekirica i toga ali to nije nis ekstra 5-10 fire dmg...

Nefron
11-10-2007, 19:30
Uf,sjecam se da sam cekao Oblivion kao dolazak Isusa,gledao trailer svakih pola sata.Kad je napokon izasao nisam mogao da vjerujem,kakav shit.Steta.

RayDX
11-10-2007, 19:34
da...mnogo...

Devil is a Loser
11-10-2007, 19:54
ja sam fakat zbunjem vašim ponašanjem prema oblivionu... morrowind nisam odigro, ali ako ima demo probat ču ga, pa ču vas valjda malo više razumjet
zasada sam sretan s ovim šta imam :pray:

Devil is a Loser
11-10-2007, 19:57
oooooooo cool
thnx :D

Devil is a Loser
14-10-2007, 09:29
hmmm, ali to mi je malo zbunjeno......GOTY edition za 70 kn :? ?? bez troškova dostave???
čudno

B4j4
14-10-2007, 10:50
hmmm, ali to mi je malo zbunjeno......GOTY edition za 70 kn :? ?? bez troškova dostave???
čudno

zasto je to cudno ? pa ti znas kolko je morra stara ?

Prince-Artas
14-10-2007, 11:11
hmmm, ali to mi je malo zbunjeno......GOTY edition za 70 kn :? ?? bez troškova dostave???
čudno

evo ti link pa provjeri
http://www.crovortex.com/
poštarina ti bude max 20ak kn

cropir
14-10-2007, 15:43
neznam otkud ti to bez troskova dostave, placaju dostavu 100%

Devil is a Loser
14-10-2007, 16:54
pa piše --bez troškova dostave--
provjeri i vidi

revenion
14-10-2007, 17:13
Meni je bio ok dok ga nisam krenuo uspoderivat sa Morrowindom koji sam igrao 2 godine prije obliviona...

Rang€r
15-10-2007, 23:22
gle...sad ću ti reći glavnu razliku...oblivion je konzolaški poluproizvod sa dobrom fizikom, shiny grafikom, usranom atmosferom i nevjerojatno plitkom i nadasve ispranom pričom...Morrowind on the other hand ima za svoje godine prelijepu grafiku, duboku priču u koju se uživiš, atmosferu kroz koju ne možeš ni tenkom proći zbog njene težine i razrađenosti...daklem...umjesto da je Bethesda napravila dostojan nastavak Morrowinda i općenito TES serijala oni su ga skoro pokopali zbog želje za parama...

atmosfear u OB-u je super, morrowind se moze preci u 16min(jesi vidio filmic?) prica OB-a i nije isprana bas(nisam vidio da negdje car dolazi u celiju pa odande bjezo od atentatora), a u mw.u pak to fenomenalno odradeno pa si bez ikakvog razloga(dobro s razlogom) poslan u morrowind gdje te pustaju na slobodu, weeeeee koji pocetka nevjerojatno cojece... prica uopce nije bolja od one iz obla... meni nijedna nije nes super za roman pisat....

ajde recite jos nesto gdje vas je OB tolko razocaro a da to mw ima?

prejednostavnost? povecaj tezinu, a nije ni mw tolko tezak kad se za 16 min prode ha?

P.S. Evo sad gledam nekog lika preso za 7 i po minuta

McPingvin_v2.0
15-10-2007, 23:56
a nije ni mw tolko tezak kad se za 16 min prode ha?

P.S. Evo sad gledam nekog lika preso za 7 i po minuta
Da, a znaš kako su likovi to skužili?
Tako što su Morrowind prešli n puta uzduž i poprijeko.

Main Quest Morrowinda, ako ga cijelog pratiš a ne izigravaš baju s potionima, traje cca 200 sati. Koliko i svi questovi u Oblivionu zajedno.

Da ne spominjem kako u Morrowindu nema monotonisti pri questovima, kao što je slučaj s Oblivion gateovima.

Cijeli lore je puno bolje razrađen, jer je u Oblivionu main quest jednostavno - plitak u usporedbi s Morrowindom. U Oblivionu si lik koji, eto, ima sreće što car mora bježati kroz njegovu tamnicu.

A u Morrowindu izađeš s palube i ugledaš svijet... Jednostavno prekrasnu grafiku, pogotovo za ono doba. Cijeli svijet je puno kompleksniji, nema leveling s kreaturama ili ljudima.

Isto tako, Morrowind ima 27 skillova naspram 21 u Oblivionu. Špilje, tamnice i slična zdanja su različitaja jedna od druge nego u Oblivionu gdje se čini da je sve rađeno na istu šablonu.

Jedina zamjerka Morrowindu je "bacanje kockica" i journal, no problem s hitanjem imaš samo dok si low level, a journal sređuju ekspanzije.



Vidiš, Oblivion nije loša igra. Pače, dobra je. No, Morrowind je IGRETINA koja ima 500 SATI gameplaya. Oblivion se može približiti Morrowindu tek s hrpom modova (OOO i sl.), a kad Morrowind natrpaš modovima imaš igru koju treba uvesti u vrtić na sate engleskog kao primjer "They don't do them like they used to." uzrečice.


EDIT: Morrowind radi na Visti 64 bit u windowed modu... Well, pogodite tko ga opet počinje igrat :)

Arbiter of Change
16-10-2007, 08:31
Meni je samo tužno kad vidim kako je nekim odgovor na Oblivionov leveling sistem taj da povećaju težinu. To ne radi apsolutno NIŠTA osim što još više povećava health i još neke stvari kod neprijatelja, a to je apsolutno smiješno. Samo trebaš još više udaraca da bio ubio nekoga.

Da je izbor težina tipa Silent Hill, to da... ovo ne.

cropir
16-10-2007, 14:24
recimo da oblivion nije tes4, nego nesto drugo, jel bi ga mrzili toliko?mislim, koliko sam skuzio, svi ga uspoređujete sa mw

cropir
16-10-2007, 16:07
veoma pretjerano hellboy :D

ali slažem se oko ovoga da je trebao dat ogrlicu bladesima...alternate start modovi ftw.meni ne radi tes nexus pa nemogu dat linkove.

ChR0NoS
16-10-2007, 18:24
da, hellboy je po meni u pravu, pretjerali su sa jednostavnošću, objašnjavaju nam svaki korak kao da smo retardirani. nedostaje mi ono iz morrowinda, dobiješ upute na početku i sljedeće što saznaš je kolka ti je nagrada

Sonic_Moronic
16-10-2007, 19:05
Ako vam je oblivion prejednostavan i hoćete hardcoru, igrajte daggerfall i šutite. Meni je oblivion dobra igra, jednostavno mi ne paše setting morrowinda i ti iritantni elfovi. Prolazim casually kroz grad i paraju mi uši "Be quick about it!!!111" "What do you want traveler" i ostala sranja, a nisam ni okrenut prema njima. Ono, kad pričam s vama onda baljezgajte što želite, ali ovo je fakin iritantno. Od morrowinda su me isto odbili i famozni bugovi, npr. kad nisam nikako mogu dovesti likicu do nekog svetog mjesta, stalno je zapinjala za kamenje, a na kraju je pala u vodu. :pray:

ChR0NoS
16-10-2007, 19:13
pa tko je rekao da je oblivion loša igra, samo kažemo kako je, citiram hellboya "konzolaški pojednostavljena".
a što se tiče iritantnih elfova, kada mi neki čuvar u balmori kaže "we're watching you scumm" ili nešto slično, meni samo što suze ne počnu teći niz obraz... morrowind je superigriva igra i to nitko nemože poreći

Sonic_Moronic
16-10-2007, 19:17
pa tko je rekao da je oblivion loša igra, samo kažemo kako je, citiram hellboya "konzolaški pojednostavljena".
a što se tiče iritantnih elfova, kada mi neki čuvar u balmori kaže "we're watching you scumm" ili nešto slično, meni samo što suze ne počnu teći niz obraz... morrowind je superigriva igra i to nitko nemože poreći

Ah da, nisam smio spomenuti da ste vi rekli da je oblivion loša igra. :(

nisam to nigdje spomenuo

ChR0NoS
16-10-2007, 19:19
oblivion je po meni 60 puta bugovitija igra od morrowinda. meni su se dešavali neki ludi bugovi, npr. cijela vojska polazi od brume do velikih vrata na veliku bitku, kad odjednom s neba skoči Jaufree i izvadi sablju i počne se tući s baurusom, baurus ga ubije i tako triput do vrata...
da ne pričam što mi se dogodilo s vampirizmom.

oblivion :twisted:

Sonic_Moronic
16-10-2007, 19:20
Mah, ne raspravlja mi se, nisu mi ni jedna ni druga igra ništa posebno, jedino mi daggerfall owna. U oblivionu me zaintrigriralo što se napokon otkrilo hu d fak je taj Shinji Blademaster i njegova arena, jer sam se to još pitao od prvog dijela.

ChR0NoS
16-10-2007, 19:21
meni oblivion nije loš, samo mi je dosta siromašniji u odnosu na morrowind i bugovit da sam 3 miša stukao od živaca

Sonic_Moronic
16-10-2007, 19:23
Ironično je što jedino morrowind mogu igrati kako spada. Oblivion trza jer je "prenov", a daggerfall i arena jer su stare igre. Ah... :(

Sonic_Moronic
16-10-2007, 19:31
Hah, ma da sad imam Windows 98, igrao bi arenu i daggerfall naizmjence. :)

cropir
16-10-2007, 20:05
bah...to se zna dogoditi i u oblivionu...u questu kad tražiš saveznike za brumu idiotski sin nekog grofa mi je nekoliko puta odlučio skoknuti u lavu...pametan čoek...a nisi ni pozdrava pošteđen u oblivionu...prođeš kraj nekog on ti nešto počne kakat...

tog sina mrzim... unu ogrlicu njegovu sam hitio u prvi grm...il prodao pa zapio, whatever.anyways kupi u ve milu kantu od 128 mb rama, 32 mb grafa i 5 gb hard i uzivaj :D

Rang€r
17-10-2007, 11:25
istina je da je oblivion jednostavan, ali i morrowind je...
on za mene ima najbolju igrivost, mw mi izgleda kao igra bez cilja, a takve najvise mrzim(WoW), ti mozes uciniti cuda, a nista se nije promjenilo(ne mislim u smislu grafike...) u OB-u je to super izvedeno, pogotovo zadnji main podquest, kad treba IC obranit... kako je to ludo(stekalO), zatim martinovo zrtvovanje, a nakon toga ostaci fajta su vidljivi i svi te hvale... zatim gilde iako ih je malo su super odradene...
ma nemozes se s vama raspravljat... meni je OB bolji i tocka, pritom ne govorim kak je MW sranje, dapace dobra je igra al OB je bolji i svakako zasluzuje TES ispred svog imena, kao sto je sonic moronic reko da vise ob lici na DF nego mw...

Arbiter of Change
17-10-2007, 11:52
ma nemozes se s vama raspravljat... meni je OB bolji i tocka, pritom ne govorim kak je MW sranje, dapace dobra je igra al OB je bolji i svakako zasluzuje TES ispred svog imena, kao sto je sonic moronic reko da vise ob lici na DF nego mw...
Ne misliš li da je to pomalo ovaj... pobijajuća izjava? http://img200.exs.cx/img200/7135/eyebrow1qb.gif

McPingvin_v2.0
17-10-2007, 11:56
oblivion je igra na pokretnoj traci.

fatigue ti se troši samo ako udaraš s mačem/ maljem/ sjekirom ili skačeš.
u morrowindu nemaš onaj fast travel, nemaš na pola razotkrivenu mapu, fatigue ti se troši i kad trčiš, jedini fast travel koji postoji je vožnja brodom i onim kukcima, a i to se plaća.

interakcija s npc-evima je ogromna, sa svakim npc-em možeš pričati o bar desetak stvari, saznati detalje o njemu...

kad igraš igru imaš osjećaj da je to spoj avanture i rpg-a, dok kad igraš oblivion imaš osjećaj da je to spoj tutoriala i rpg-a.

i da, nije mi jasno po čemu to oblivion sliči daggerfallu... po konjima, koji usput budi rečeno služe samo za brži prelazak puta, nit ih možeš natovariti bez modova, nit se možeš boriti s njih.

da se raspravljati s nama, samo si ti crva ovca tu, ne mi :)

Arbiter of Change
17-10-2007, 11:58
Slični su po sistemu borbe (OB i DF), onoj od rijetkih stvari koja je bila lošija u Morrowindu.

McPingvin_v2.0
17-10-2007, 12:00
dobro, to je istina, draži mi je sistem borbe iz obliviona gdje ne moram prebacivati sa spellova na oružje i gdje mogu sam birati kad ću blockat a ne kad to lik uspije bazirano na skilu samog blocka.

Sonic_Moronic
17-10-2007, 12:34
Ej, ja se ne sjećam kad sam rekao da oblivion sliči daggerfallu.

McPingvin_v2.0
17-10-2007, 12:37
to sam si i mislio :>

cropir
17-10-2007, 13:02
fatigue ti se troši samo ako udaraš s mačem/ maljem/ sjekirom ili skačeš

da, to mi je u ob gay, i kad fatique dođe do kraja svejedno mos udarat...



u morrowindu nemaš onaj fast travel

fast travel nije tako los, da ga nema ja bi se samo kempao u jednom gradu...nitko te ne tjera da ga koristis.

ChR0NoS
17-10-2007, 13:55
istina je da je oblivion jednostavan, ali i morrowind je...
on za mene ima najbolju igrivost, mw mi izgleda kao igra bez cilja, a takve najvise mrzim(WoW), ti mozes uciniti cuda, a nista se nije promjenilo(ne mislim u smislu grafike...) u OB-u je to super izvedeno, pogotovo zadnji main podquest, kad treba IC obranit... kako je to ludo(stekalO), zatim martinovo zrtvovanje, a nakon toga ostaci fajta su vidljivi i svi te hvale... zatim gilde iako ih je malo su super odradene...
ma nemozes se s vama raspravljat... meni je OB bolji i tocka, pritom ne govorim kak je MW sranje, dapace dobra je igra al OB je bolji i svakako zasluzuje TES ispred svog imena, kao sto je sonic moronic reko da vise ob lici na DF nego mw...
morrowind da je jednostavan kao oblivion... ne bih rekao

Utoplytanian
17-10-2007, 14:08
istina je da je oblivion jednostavan, ali i morrowind je...
on za mene ima najbolju igrivost, mw mi izgleda kao igra bez cilja, a takve najvise mrzim(WoW), ti mozes uciniti cuda, a nista se nije promjenilo(ne mislim u smislu grafike...) u OB-u je to super izvedeno, pogotovo zadnji main podquest, kad treba IC obranit... kako je to ludo(stekalO), zatim martinovo zrtvovanje, a nakon toga ostaci fajta su vidljivi i svi te hvale... zatim gilde iako ih je malo su super odradene...
ma nemozes se s vama raspravljat... meni je OB bolji i tocka, pritom ne govorim kak je MW sranje, dapace dobra je igra al OB je bolji i svakako zasluzuje TES ispred svog imena, kao sto je sonic moronic reko da vise ob lici na DF nego mw...
morrowind da je jednostavan kao oblivion... ne bih rekao

a u morrowindu te ne prepoznaju poslije :roll: kad ti se digne fame,i kad postanes nerevarine.a ako zelis grafiku imas hrpu modova :yuck:
jednostavno je morrowind bolji u svim pogledima od obliviona

Plexihack
17-10-2007, 14:44
Mah...nemožete raspravljati o tome.
Morrowind je rađen u zadnjoj eri pravih igara.
Oblivion je rađen za PS2 generaciju i ostalu dječicu koja vole da im se sve pokaže i kojima je glavno da igra ima uber grafiku i prati modu.
ja bi najrađe uzeo šibu,otišao u Bethesdu i šibao ih dok od ne naprave cijeli svijet TES-a u Morrowind stilu sa istom atmosferom...i da možeš importat svog morrowind lika kao Nerevarine-a ;D

McPingvin_v2.0
17-10-2007, 19:55
fast travel nije tako los, da ga nema ja bi se samo kempao u jednom gradu...nitko te ne tjera da ga koristis.
fast travel sam sa zadnjim likom (lvl 4 wood elf mislim) koristio tri puta... samo zato da mi se konj spawna kod grada, a taj fast travel je bio doslovno 1 metar udaljenost :)

cropir
17-10-2007, 20:14
pa ja fast travel koristim samo da odem od grada do grada...ili ako sam npr u skingradu, i FT do brume i onda se spustam dole do ICa pjeske (i lovim fkors)

Sonic_Moronic
18-10-2007, 07:17
Ja koristim fast travel jer putovanje po otvorenom je vrlo... fpsoliko.

ChR0NoS
18-10-2007, 13:39
i ja ponekad koristim fast travel, kada nemam vremena negdje ići pješice... u oblivionu je uveden fast travel (premda je po meni moglo i bez toga i igra bi dobila malo duha u tome) zato što je cyrodiil osjetno veći od vvardenfella

Sonic_Moronic
18-10-2007, 16:16
Mah, kad putujem sa konjem po otvorenom, trza kao luda... Idem na netu tražiti kako smanjiti apsolutno svaki detalj za prihvatljivu grafiku... Oblivion.ini, you shall die!111 :roll:

ZorgTheBorg
18-10-2007, 17:11
Oldblivion? (http://www.oldblivion.com/)

Void
14-04-2008, 17:33
oblivion sam prešao 2 puta.imam 14 godina...
morrowind sam prvi put igro sa 12.
kad pređem morrowind znat ću da sam vrhunski RPG-aš :rambo:

Wolfwrath
02-05-2008, 20:00
Po mom mišljenju,skromnom/neskromnom,i oblivion i morrowind imaju svoje + i -...

Oblivion
+ Kulj fizika,nelinearnost (osim main questa,no to tak i treba biti),mnogo questova,uvijek zanimljiva radnja,glasovi,grafika,jednostavno za radit modove,...
- Loš skill sistem i loš weapon sistem,odnosno,premalo vrsta oružja (npr.,nema spearova) i premalo općenito oružja.

Morrowind
+ Sve više manje ko Oblivion,samo što je tamo sve to bolje,...
- Pa opet slično ko Oblivion,samo što je ovdje to (skills,weapons) bolje napravljeno nego u Oblivionu.


Moje mišljenje,nikog ne vrijeđam,buljnite malo te rec'te kritiku...

nCh!
06-08-2008, 15:04
Ja sam ostao jako razočaran s oblivionom iz razloga što sam igrao morrowind nekih godinu i po, prelazio sve sa svim kućama itd, zbilja me pucalo da otkrijem što više u igri. Morrowind po meni ima bolju atmosferu, više misija i jednostavno je opširniji. Oblivion su totalno debilizirali. Više nije moguće levitirati (ispravite me ako griješim), nema windforma (xD), broj oružija, armora i njihova raznolikost je užasno slaba naspram morrowinda a broj magija znatno manji. Morrowind se duže i više morao igrati da bi postigli jakog lika, a ako bi se baš potrudili onda ste imali tolko jakog lika da vam niko ništa nije mogao. Taj osjećaj napretka malo fali u oblivionu. Da nepričam o manjem broju frakcija u igri. Ono što me u biti najviše smeta je oblivionov UI koji je tipično konzolaški. Ako itko ikakvim slučajem ima nekakav UI patch koji dopušta korištenje morrowind like UI-ja u oblivionu rado ću instalirati nanovo da pokušam. Oblivion je po meni donio samo poboljšanja u vidu grafike i combat sistema koji je sada zanimljiviji. Jako blesav mi je i način putovanja po mapi s obzirom da prijeđete s bilo kojeg dijela na bilo koji drugi u sekundi ako ste to područje prije istražili. To je ok, ali ako su već tako htjeli onda je trebalo napraviti sustav kao u falloutu (da vas nešto može napast putem).

Preporučam svima koji nisu igrali morrowind da nabave GOTY verziju koja sadrži zadnji patch i oba addona i da downloadaju Morrowind visual pack koji poboljšava teksture znatno, skinu better bodies, better faces, better clothes i better beasts modove te skinu graphic optimiser da bi mogli staviti veće rezolucije. Ti svi modovi su međusobno kompatibilni i nerade nikakve probleme u igri niti stvaraju ikakve bugove pri igranju, ali znatno "osvježavaju igru" s obzirom na današnje grafičke standarde.

Arbiter of Change
06-08-2008, 15:19
Ako itko ikakvim slučajem ima nekakav UI patch koji dopušta korištenje morrowind like UI-ja u oblivionu rado ću instalirati nanovo da pokušam.
Kako ne bi bilo - http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=886#Files.

DoctorEvil
07-08-2008, 18:54
oblivion me je nekak najviše razočarao sa onim fast travelom. dobro, u morrowindu je onaj silt strider ili guild guide isto bio fast travel, al tam se je to plaćalo tak da si imo osjećaj da nije fast travel... isto tak, ono šta se one špilje odmah same ucrtavaju na mapi pa ih nije nikakav problem naći. to nekak ubija igrivost, nije tak zanimljivo ko u morrowindu kad sam poubijao hordu cliff racera i štakora dok sam našao neku špilju čije ime ni ne mogu izgovorit. ovdje je suprotno neg u morrowindu jer je igra lakša na što manjem levelu, što je glupo. trebalo bi valjda bit teže na malom levelu. i ono levelupanje u oblivionu je sranje. ja se level-upam tak da počnem castat neke spelove bezveze pa se skill sam povećava, a ne da se borim protiv nekih neprijatelja ili nešto. igra se može bez problema završit do levela 7, a ak se tak odigra, onda se ostane uskraćen za svakakve daedric i druge iteme koji se tek kasnije otključaju ovim prisilnim levelupom. oblivion je bolji jedino u grafici, al to je valjda i normalno kad je mlađi 5 godina od morrowinda.

GaTa666
08-08-2008, 18:46
Oblivion me debelo razocarao i navescu samo neke razloge:
-Prvi i najvazniji razlog je sto to nije TES igra u dusi. U oblivionu nemas onaj felling tj. onu udubljenost u igru i citav taj svijet kao i u Morrowindu. Neznam kako to rijecima opisati.

-Pod drugo igra je preeeeevise pojednostavljena. Netreba meni prokleti fat travel, kompas koji mi pokazuje gdje su mi rjesenja za questove i sl. Bethesada kao da je htjela zatupiti svoje igrace.
Po meni je citava car Morrowinda bilo to trazenje mjesta, rjesenja questova, duga putovanja sumamai sl.

-Oblivion je osakacen za neke skilove (Spear, Levitacija i sl.)

-Dijalozi su mnogo manji i svedeni na potrebni minimum bas zbog te proklete glasovne sirhronizacije.
U morrowindu sam uzivao citajuci mastovite i duge dijaloge. Po meni bi bilo bolje da su stavili vise dijaloga a izbacili glasove svakog moguceg lika.

-Leveling sistem je ubio igru po meni. U morrowindu si realno i na prvom lvlu mogao nac nekakav artifekt ili bjesan armor dok u obl moras lvlovat na neki visok level da bi ti se uopce pojavio npr. Daedric Armor u igri sto je po meni jedna od vecih retardacija. Ista je stvar i sa Monsterima koji leveluju zajedno sa igracem. Pa jebemu nemozes igracima obecati potpuni otvoren sandbox gameplay a onda ih tako ogranicavati u igri.

-Manji broj Frakcija i Gildi

-Manje predmeta skillova i magija naspram morrowinda tj. detaljnost igre je debelo smanjena naspurot njenom prethodniku

I nakraju zakljucak je da Oblivion jednostavno nema onu atmosferu koju je imao Morrowind i da je igra Debelo Debilizovana.

Ipak, nemoze se reci da je to losa igra. Dapace odlicna je ali jednostavno kada ju uporedjujemo sa Morrowindom nije mu ni do dokoljenki.

LordNofak
26-08-2008, 15:57
Mene igra nije razočarala možda zato što nisam previše igrao Morrowind.Oblivion igram već skoro 2 godine i nije mi dosadila(naravno sa novim patchevima) jedino je grafika sad već malo slabija.Dal postoji ko patch ili mod za to?

Plexihack
26-08-2008, 16:09
Yep,veoma dobar,zove se opameti se i prestani igrat oblivion -.-'

Hellboy
26-08-2008, 17:04
now, now plexi...nemoj biti okrutan...
@LordNofak probaj Make it pretty (http://www.gamespot.com/pc/rpg/theelderscrollsivoblivion/download.html?sid=6148348)Smod

Lord Jambrek
07-09-2008, 10:11
Oblivion ima svoje čari i padove.

Prednosti obliviona
-interaktivinij svijet
-bolji mi je sustav borbe, ne svodi mi se na stajanje na mjestu+klikanje moleći boga da ga oštetiš, block je odlično osmišljen na mouse2
-Fancy grafika
-ima mnogo odličnih questova

Mane obliviona
-charovi su levelirani (dobro jesu i u morrowindu, ali ne toliko kao ovdje) nakon malo višeg lvl-a obični banditi imaju odlične armore
-užasno smanjen svijet, smanjen broj gradova, sela i ostalog.
-nema mogućnosti da čarolija ne uspije
-nema mogućnosti spavanja u divljini
-monotonija glavnog questa, svodi se na pobiji živine ispred oblivion gate-a, odi u oblivion, dovuci se do vrha tornja, pređi preko mosta u drugi toranj, uzmi onaj orb i vrati se u normalni svijet, odi do slijedećeg grada i tak isponova
-samo constant effecti na itemima
-koji kreten se sjetio stavit axe pod blunt?
-smanjen broj skillova, pojednostavljena cijela igra
-čari istraživanja uništene fast travelom
-questovi su pre lagani zbog quest markera
-sistem krađe, otkud će ovaj kreten 3 grada dalje znat da sam ja ukrao jabuku nekom majmunu u 12 u noći iz kuće i da ju on zbog tog neće kupiti?
-lockpicking praktički nema veze sa skillom, pre jednostavan je.
-merchantile skill je gotovo bespotreban, onaj haggle je nešto pre mutavo, sistem cijenjkanja u morrowindu je bio 3000x bolji.
-pre malo topica za razgovor s ljudima, nema toliku dubinu kao morrowind
-treba hrpa neslužbenih addonova i patcheva da bi bio kak treba
-skillovi su tu za ukras, ako warrior koji je totalni tutlek za magije može postati master u mages guildu onda znamo koliko je sati.

Prednosti Morrowinda
-ogroman svijet, stvarno ogroman
-dark elfovi zvuče kao dark elfovi
-brdo odličnih questova
-uvijek ćeš nešto naći, nešto će te iznenadit, uvijek ćeš naći nešto što prije nisi, ma koliko god istraživao igru.
-hrpa rare itema koje je teško dobiti i teško pronać, ako prođeš glavni quest ne možeš čak onda više ni dobit neke iteme (eltonbrand primjerice)
-sati i sati traženja stvari po svijetu Vvardenfella
-iako stara grafika, ona magla oduzima dah više nego bilo kakav distant land u oblivionu
-the creeper and the mudcrab
-koliko god iritanti bili, cliff raceri fale u oblivionu
-skillovi nekog vraga znače

Mane Morrowinda
-zastarijela grafika, zna bit bugova da zapneš negdje i ne možeš se maknut.
-zna bit jako težak ako lika loše napraviš
-iako svi pljuju da je oblivion leveliran prema tebi, morrowind je isto, ali se to toliko ne primjeti. Primjerice danas sam išao u Vas obavljat quest za fighters guild i uletio sam unutra, bili su bonewalkeri i skeletoni, ubili su me, nabio sam 3 levela, kad sam se vratio onda su se pojavili i bonelord-ovi.
-ai je malo blesav kad te prati neki lik
-sustav borbe pri samim početcima igre, ja imam mač od 2 metra, ovaj nije naoružan, ovaj me ubije, ja njega ne, al ono, da 30x zamahneš takvim mačem bar bi ga jednom zdifio u glavu.

Arbiter of Change
07-09-2008, 11:54
Ne sjećam se baš sada i nemam pristup CS od obje igre, ali mislim da Morrowind i Oblivion imaju drugačiji pristup level scalingu - Oblivion scala doslovno prema svakom levelu (što znači da ti je jedini problem zapravo oprema koju imaš ili nemaš) dok Morrowind to čini metodom "tiera" kad su leveli u pitanju (znači, neprijatelji se mijenju tek kad dostigneš neki određeni definirani level, a ne STALNO).

Lord Jambrek
07-09-2008, 12:05
Ne sjećam se baš sada i nemam pristup CS od obje igre, ali mislim da Morrowind i Oblivion imaju drugačiji pristup level scalingu - Oblivion scala doslovno prema svakom levelu (što znači da ti je jedini problem zapravo oprema koju imaš ili nemaš) dok Morrowind to čini metodom "tiera" kad su leveli u pitanju (znači, neprijatelji se mijenju tek kad dostigneš neki određeni definirani level, a ne STALNO).

da, upravo to, ali u morrowindu ćeš ipak srest neprijatelje koje nema teorije da ubiješ na niskom level-u.

Cthulhu
05-10-2008, 17:13
oblivion me nije razočarao,štoviše,oduševio me.

GaTa666
05-10-2008, 18:40
Obl. je odlicna igra. Ali u u usporedbi s Morrowindom, debelo me razocarao.
Morr. je jednostavno bolji. Bar po mom misljenju.

mravojed20
06-10-2008, 09:29
Oblivion je epic fail u svemu osim grafike,glazbe i melee borbe.

Rang€r
18-10-2008, 18:40
pa melee borba baš i nije nešto... nema večeg gušta neg skidat lukom likove uz x4 stealth crit :D

Hellboy
19-10-2008, 09:49
mda...i onda ti Havoc rokne pa lik kojeg si skinuo odleti nebu pod oblake pa iz Brume padne pred trgovinu oklopima u Imperial Cityju... :yuck:

bornathepicek
21-10-2008, 17:48
Oblivion me nije razocarao ni u jednom pogledu, jest nije imao dubinu Morrowinda(neznam zasto to uvijek fulam, vjerojatno sam i sad :oops:) al je i dalje najbolja igra koju sam ikad igrao(nakon Diabla II ofc :D)

GaTa666
24-10-2008, 23:00
Ma po meni je obl. jednotavno "poglupljen" ili pojednostavljen. Nazovite to kako hocete.

Morowind je jednostavno bolji.
Ako mi neko kaze da mu je Obl. bolji to znaci ili da nije ni igro Morrowind ili da je neko djete koje nezna sta su pravi rpg-ovi.

Abadon
24-10-2008, 23:18
Sve u svemu Oblivion jeste dobra igra ali razocarava u nekim djelovima, vecinom u gameplayu.

Bartuc
24-10-2008, 23:42
Ma Oblivion je fenomenalno zabavna igra, makar Morrowind bio za klasu ili dvije bolji.

Jedini i glavni problem Obliviona je to što je multiplatformska igra pa su u PC inačici ostavili sve gluposti koje su dobro došle za maloumne konzolaše (bez uvrede ako je netko konzolaš :D) ali za nas PC mahere djeluje glupo. Ali sve te gluposti, i to do zadnje, se daju popraviti sa modovima.


Smeta te UI sa konzola, skini si DarkUi ili sličan mod koji napravi zvijer od inventara i čitavog UI-a.
Smeta te leveling sistem, skini si OOO ili neki drugi mod koji ga popravlja.
Smeta te to što ima malo života u šumama, skini mod.

... Sa modovima je igra fenomenalna, baš kao i Morrowind. Morrowind sa i bez modova ima bolju atmosferu, ali i njemu treba mali milijun modova kako bi ispravili sve nedostatke iz te igre. Istina bog, manje nego Oblivionu. Ali full modani Oblivion nije ništa manje impresivan od full modanog Morrowinda, izuzev bolju atmosferu u Morrowindu. Ali opet, koliko god bolja i dublja atmosfera bila u morrowindu, toliko se oblivion iskupljuje sa odličnom i dinamičnom borbom i fenomenalnim stealth pristupom.


Pošto jednostavno moraš obje igre modati da bi ih odigrao u punom sjaju, onda definitivno dođeš do zaključka da niti ne odstupaju toliko jedna od druge. Nećeš ih uspoređivati u Vanilla izdanju kada ih MORAŠ modati :P

Hellboy
25-10-2008, 10:14
ekšueli, Morrowind i nije potrebno moddati...ekspanzije popravljaju bugove pa nema potrebe za neslužbenim modovima koji to rade...u Morrowindu nema eksplozije fizičkog enginea (jer ni nema fizike, ali otkad RPG-u treba fizika koju bi CERN-ovo računalo trebalo računati)...nadalje, što se tiče stealtha, taj dio mi nikako nije ležao ni u Morrowindu ni u oblivionu (ni u WoW-u)...ne možeš se prebaciti u nekakvo prozirno stanje koje zoveš šuljanjem i zatim takav stati pred nekoga...ako se ideš šuljati moraš lagano hodati, u laganom oklopu, sa laganim oružjem i koristiti sjene i velike predmete da se skriješ te neprijatelja dotući s leđa i planirano...a ovdje ako imaš visok sneaking skill možeš stajati pred likom i neće te vidjeti...Morrowind sam 2 godine igrao bez modova...i nikad mi ništa nije nedostajalo u igri...

Bartuc
25-10-2008, 10:49
Kužim to za stealth i naravno da si u pravu, ali ako usporedim drito Morrowind vs Oblivion sa stealth sustavima, onda mi se definitivno Oblivion više dopada. Za fiziku, da :D Malo je divlja ta fizika u Oblivionu, ali kadkad mi zna biti fora kada lika zgodim sa strijelom, a ovaj odleti 3 metra u rikverc 8)

Arbiter of Change
25-10-2008, 15:38
Bartuče... tjeraš me da polagano gubim vjeru u tebe kad trpaš OB i MW u isto kategoriju. :)

Problem je taj što MW nije toliko patio od tehnoloških boljki (ali je patio, posebno od gladnog hardvera) kao OB, iz jednostavnog razloga jer nije imao toliko područja u kojima je mogao zeznuti - nije bilo fizike g=0,2, nije bilo crappy voice actinga, osrednje/loše animacije su ostale ali se barem mogao pravdati starom tehnologijom dok OB nema tu izliku više, itd. Naravno, to je sve ne dotičući se Bethesdinih loših dizajnerskih odluka kad je OB u pitanju.

Bartuc
25-10-2008, 15:51
@AoC, kažem da full modani Oblivion nije gotovo ništa lošiji od Morrowinda. Normalno da je Morrowind za par klasa bolja igra ako pokraj njega staviš Vanilla Oblivion koji pati od gomile nedostataka. Samo želim reći da je glupo pljuvati po Oblivionu kada su ljudi od njega napravili stvarno poštenu igru. Full modani Oblivion je lošiji od Morrowinda isključivo zbog loše razrađenog dijaloga i repetitivnosti Oblivion Gatesa. Ostalo je sve popravljeno modovima...

Arbiter of Change
25-10-2008, 16:02
Možda, ali obično se raspravlja o vannila igrama (osim ako se ne kaže drugačije) tako da se ja vodim time. I meni je baš taj razočaravajuće pojednostavljen dijalog u Oblivionu ono što će ga UVIJEK u mojim očima držati ispod Morrowinda. Da, kriv sam jer volim čitati/slušati odlomke teksta (znam da su u MW NPC-evi bili hodajuće enciklopedije, ali nitko te nije silio da stvarno i čitaš sve to osim ako ne želiš, a više je bolje kad je tekst u pitanju). Najgore od svega je što su dijalozi hardcoded i nemoguće ih je mjenjati (voice acting i sistem snimanja su problem).

Hellboy
25-10-2008, 16:16
meh...so da rezimiramo
standardni oblivion <<<< standardni Morrowind
moddani oblivion < standardni Morrowind
standardni oblivion <<<<<<<<<< moddani Morrowind
moddani oblivion << moddani Morrowind

Bartuc
25-10-2008, 16:19
Da, meni je također katastrofa taj dijalog. Guba što ima VA, ali kaj ti to vrijedi kada lik ima svega par rečenica za reći i bok Đuro :( Ali kada pogledaš, niti morrowind nije sjajno napravljen, nema tu nešto unikatnih dijaloga pošto je 90% NPC-eva samo copy/paste sa indentičnim opcijama i indentičnim dijalozima. Ali je i dalje nebo i zemlja prema Oblivionu :D


EDIT:

@Hellboy, :D :pray:

GaTa666
25-10-2008, 18:08
meh...so da rezimiramo
standardni oblivion <<<< standardni Morrowind
moddani oblivion < standardni Morrowind
standardni oblivion <<<<<<<<<< moddani Morrowind
moddani oblivion << moddani Morrowind

Nema sta matematika nikad ne laze :)

Morrowind je bolji.

Arbiter of Change
25-10-2008, 18:16
A koji sažetak. :)

ZorgTheBorg
27-10-2008, 22:16
Dodaj i to da je oblivion dobra igra, a kao takav je još i morrowindov isprdak, dakle morrowind je kralj kraljeva ovog žanra... i danas me preplave emocije kad poslušam morrowind theme... ni jedna igra ne može igrača uvući unutra kao morrowind... možda stalker ima super atmosferu, crysis super grafiku, cod4 super gameplay, ali morrowind ima DUH... oblivion ga ima tek na pola... to je catch.

Bartuc
27-10-2008, 22:56
Taj "duh" bi se puno bolje uočio kada nebi TES svjetom vladale ljušture bez lica i osobnosti. U igri vlada potpuna apatija :( Ali je i dalje prokleto dobra :D

Hellboy
28-10-2008, 11:15
ti ne bi bio apatičan da živiš na otoku koji je većim dijelom spaljen a sad se još pojavljuju i neke gadarije iz Brda koje se puši...malo mašte kolega :D

Bartuc
28-10-2008, 12:29
Haha, kako me loviš za svaku riječ :D

Ajde, neka bude ta pretpostavka tako da se izglanca ta, jedna od rijetkih mana u Morrowindu :bravo:

ZorgTheBorg
31-10-2008, 12:29
Zašto bi to bila mana? Upravo tako i treba biti. Ti si "outlander", lutalica, adventurer, i ljudi nemaju povjerenja u tebe. Naglasak je na interakciji s okolišem a ne s ljudima, zato uvijek treba izvlačiti info iz nekoga :) Nije da su svi hladni i bezosjećajni, imaju oni i međusobne dijaloge, kuću, obitelj...

Arbiter of Change
31-10-2008, 12:36
A ako želiš dorađenije gradove, dialog-wise, za Morrowind jednostavno skineš LGNPC (http://lgnpc.sabregirl.com/).

Primjera radi što je ekipa napravila za Tel Uvirith:

Adds 9 new quests to Tel Uvirith and gives unique dialogue to most every topic for 18 NPCs. As well as the Tel Uvirith NPCs, NPCs like Aryon and Divayth Fyr have new, unique dialogue, so it is usable by non-Telvanni PCs as well.

* The new quests include: Black soul gems, being challenged for Tel Uvirith, Tel Uvirith mushrooms getting infected with the Blight, and 6 others.
* When you reach Archmagister, you can have a new Brown Book published in-game, listing you as Archmagister with your accomplishments. You might also earn a title of Imperial nobility.
* Get involved in Telvanni politics along with the anti-Empire Frathen Drothan (the same as from Oblivion).
* 12 new books, including a new Brown Book for when you become Archmagister.

Bartuc
31-10-2008, 16:33
Ma nije samo u tome problem, nego pogledaj ulice u Morrowindu i Oblivionu, pa onda pogledaj ulice u Witcheru. U TES-u, nitko nikamo ne pripada, NPC-evi samo stoje na ulicama, pomaknu se za par metara i opet stoje, NIŠTA NE RADE. Samo stoje, baš kao ikone na desktopu. Dok recimo u Witcheru, imaš vrtlara koji se brine za zemlju i cvijeće, imaš likove koji pile drva, babe metu ulice i krčme, ljudi piju, odlaze na spavanje, odlaze na posao (ima toga i u Oblivionu ali je za qurac), kada pada kiša sklanjaju se pod krovove...


Witcer ima života, Oblivion i Morrowind imaju ljušture od NPC-a. Mada niti Witcher nije idealan po tom pitanju, ali je i dalje za nekoliko klasa bolji u tom segmentu od TES-a.

Hellboy
31-10-2008, 16:48
Witcher - 2007.
Morrowind - 2001.

oblivion ne računam jer žestoko najavljivan RadiantAI reagira ko mrtva baba kad ju pregaziš autobusom...više puta...

Arbiter of Change
31-10-2008, 20:04
Ma nije samo u tome problem, nego pogledaj ulice u Morrowindu i Oblivionu, pa onda pogledaj ulice u Witcheru. U TES-u, nitko nikamo ne pripada, NPC-evi samo stoje na ulicama, pomaknu se za par metara i opet stoje, NIŠTA NE RADE. Samo stoje, baš kao ikone na desktopu. Dok recimo u Witcheru, imaš vrtlara koji se brine za zemlju i cvijeće, imaš likove koji pile drva, babe metu ulice i krčme, ljudi piju, odlaze na spavanje, odlaze na posao (ima toga i u Oblivionu ali je za qurac), kada pada kiša sklanjaju se pod krovove...
Je, ali bitna razlika je da ti isti nevažni likovi imaju individualnost u MW/OB samom činjenicom što imaju svoja imena, dok su u Witcheru stvarno generic po imenima. I naravno, u TESu su interaktivni jer ih barem možeš ubiti, ali ovaj razgovor je krenuo u pogrešnom pravcu (Witcher vs. Morrowind? Ne mogu sukobiti takve gigante koji su toliko drugačiji, a opet odlični... Oblivion je druga priča jer je čisto razočarao po AI segmentu u usporedbi s onim što je obećavao).

Ali Gothic serija, čak i davna jedinica, ih razbija oboje po day-to-day AI mehanici... što je poražavajuće kad malo bolje pogledam, kad usporedim starost igre.

Khorne
02-11-2008, 15:54
Nije me Oblivion razocarao,nego me odusevio.Morrowind mi je bila ok igra,atmosfericna,uglavnom dobra,jedino sto me smetalo kod Morrowinda je stil borbe,npr. dođem u onaj grad Balmoru(valjda se tak zove)i pokradem cuvaru onaj oklop,fino se opremim i uđem u neki ducan,napadnem s macem,sav oklopljen neku prodavacicu i ona me zatuce sakama a ja ju mlatim macem ko lud a njoj nista :? :rotfl: .Po stilu borbe mi je Oblivion daleko bolji od Morrowinda....

Plexihack
02-11-2008, 17:22
Nije me Oblivion razocarao,nego me odusevio.Morrowind mi je bila ok igra,atmosfericna,uglavnom dobra,jedino sto me smetalo kod Morrowinda je stil borbe,npr. dođem u onaj grad Balmoru(valjda se tak zove)i pokradem cuvaru onaj oklop,fino se opremim i uđem u neki ducan,napadnem s macem,sav oklopljen neku prodavacicu i ona me zatuce sakama a ja ju mlatim macem ko lud a njoj nista :? :rotfl: .Po stilu borbe mi je Oblivion daleko bolji od Morrowinda....

Jel,ti,kojem su skillovi nula,bi trebao ubit sa mačem težim od tvoje obije ruke istovremeno jednu prodavačicu...

Gle,ono u Oblivionu se zove "Leveled-moja-baba-ubi-daedru-system" a ovo nije...ovo je realnije od obliviona...

Khorne
02-11-2008, 17:34
Nije me Oblivion razocarao,nego me odusevio.Morrowind mi je bila ok igra,atmosfericna,uglavnom dobra,jedino sto me smetalo kod Morrowinda je stil borbe,npr. dođem u onaj grad Balmoru(valjda se tak zove)i pokradem cuvaru onaj oklop,fino se opremim i uđem u neki ducan,napadnem s macem,sav oklopljen neku prodavacicu i ona me zatuce sakama a ja ju mlatim macem ko lud a njoj nista :? :rotfl: .Po stilu borbe mi je Oblivion daleko bolji od Morrowinda....

Jel,ti,kojem su skillovi nula,bi trebao ubit sa mačem težim od tvoje obije ruke istovremeno jednu prodavačicu...

Gle,ono u Oblivionu se zove "Leveled-moja-baba-ubi-daedru-system" a ovo nije...ovo je realnije od obliviona...

Realnije je da me iako imam 0 skilla ubije neka baba sa sakama,mene koji imam macetinu i oklop po cijelome tijelu xDDD jako realno.

Hellboy
02-11-2008, 19:46
erm da...realnije je tako...kako bi se ti kretao da ja sad na tebe navalim pola tone oklopa i dam ti malj veličine petogodišnjaka? baba bi te prebila kroz šljem dok bi ti uopće uspio zamahnuti...a da ni ne spominjem činjenicu da bi i sa lakšim oružjem fulao neku gadariju iz čistog straha...

Khorne
02-11-2008, 22:16
A oklopi su se u srednjem vijeku koristili onako,iz vica jelda? :rotfl: To prebijanje od neke babe u ducanu je isto koda s mecima unistis tenk,a to realno nije.

Quiet Riot
02-11-2008, 22:45
Jea, šamaranje preko oklopa ti je je nerealno, a bacanje magija, onak normalna pojava. To je RPG. Ako računalo izračuna da je babin zamah uspješan, a ti imaš nizak AC, baba će te tući. Zamisli si armor skill 0 kao da ti armor cijelo vrijeme ispada, žulja te, i jedva se krećeš. I tak dok se ti zahebevaš s armorom, baba te oće lupit. Pošto je baba vrsna u borilačkim vještinama, oborit će te s nogu i na zemlji te frkati dok ne krepaš. Ta-da!

Khorne
02-11-2008, 23:04
Jea, šamaranje preko oklopa ti je je nerealno, a bacanje magija, onak normalna pojava. To je RPG. Ako računalo izračuna da je babin zamah uspješan, a ti imaš nizak AC, baba će te tući. Zamisli si armor skill 0 kao da ti armor cijelo vrijeme ispada, žulja te, i jedva se krećeš. I tak dok se ti zahebevaš s armorom, baba te oće lupit. Pošto je baba vrsna u borilačkim vještinama, oborit će te s nogu i na zemlji te frkati dok ne krepaš. Ta-da!


Nerealno mi je to sto me prebila stara BABA,da me ubio neki tip to je druga prica,stara babuskara ti nebi smjela nista ni da ti je armor skill -50....

Hellboy
02-11-2008, 23:35
imaš rupu na prednjoj strani šljema, kuiš? jebena baba će te toljagom kroz tu rupu satrati...još ćeš imati sreće ako ne pljune kroz tu istu rupu nakon što te nadrobi...

Khorne
02-11-2008, 23:37
Koju rupu??Ona kaciga od onog oklopa je zatvorena ako me sjecanje dobro sluzi,nemoze mi toljagu kroz mali otvor za oci progurati....

Hellboy
02-11-2008, 23:40
kompliciraš...može ti vile zabosti unutra...i dok se grčiš na podu, podići vizir i onda ti nadrobit facu toljagom...babe su opasne, shvati to...

Khorne
02-11-2008, 23:43
haha mozda dolazi iz druge dimenzije i ima dinamit na sebi i ode ja xD

Quiet Riot
03-11-2008, 08:18
Jea, šamaranje preko oklopa ti je je nerealno, a bacanje magija, onak normalna pojava. To je RPG. Ako računalo izračuna da je babin zamah uspješan, a ti imaš nizak AC, baba će te tući. Zamisli si armor skill 0 kao da ti armor cijelo vrijeme ispada, žulja te, i jedva se krećeš. I tak dok se ti zahebevaš s armorom, baba te oće lupit. Pošto je baba vrsna u borilačkim vještinama, oborit će te s nogu i na zemlji te frkati dok ne krepaš. Ta-da!


Nerealno mi je to sto me prebila stara BABA,da me ubio neki tip to je druga prica,stara babuskara ti nebi smjela nista ni da ti je armor skill -50....
http://www.weirdasianews.com/2008/07/09 ... -soldiers/ (http://www.weirdasianews.com/2008/07/09/77-year-old-granny-beats-up-italian-soldiers/)

+ Morrowind je fantasy igra :D

bezimeni
04-11-2008, 00:04
Meni je uz nekoliko modova Oblivion bio odlična igra .Po nekim stvarima i bolja od prethodnika.

Sonic_Moronic
22-11-2008, 14:05
Jea, šamaranje preko oklopa ti je je nerealno, a bacanje magija, onak normalna pojava. To je RPG. Ako računalo izračuna da je babin zamah uspješan, a ti imaš nizak AC, baba će te tući. Zamisli si armor skill 0 kao da ti armor cijelo vrijeme ispada, žulja te, i jedva se krećeš. I tak dok se ti zahebevaš s armorom, baba te oće lupit. Pošto je baba vrsna u borilačkim vještinama, oborit će te s nogu i na zemlji te frkati dok ne krepaš. Ta-da!


Nerealno mi je to sto me prebila stara BABA,da me ubio neki tip to je druga prica,stara babuskara ti nebi smjela nista ni da ti je armor skill -50....

Gle, na početku igre ti si manji od commonera, ti si NIŠTA. U Morrowindu svi imaju nekakve combat skillove, baba je mogla desetljećima vježbati svoju hand-to-hand vještinu, dok ti misliš da možeš dofurati heavy armor, veliku toljagu i zatući je dok si još zelen. Ne ide to tako. Po meni, to je odličan balans, tjera te da se poboljšavaš.

Osim toga, heavy armor te u stvarnosti strašno usporava, smanjuje vidljivost i slično. Kretanje u istom se trenira godinama.

Kao drugo, kažeš da te Oblivion oduševio. U njemu možeš na početku igre zatući stražara, a nakon par levela, i miševi postaju problem. Najbolje je ne spavati i ostati lvl 1, i bit ćeš bog u igri.

Strašno realno.

Sony Ericsson
22-11-2008, 20:11
Nije me razocarao, zato sto sam prvo igrao njega pa onda morrowind :oops:

MILF hunter
11-12-2008, 14:13
A našao si igru kojoj ćeš zamjerati realnost...tj. nerealnost...

bornathepicek
08-01-2009, 20:10
njet, iako da mi frend vidi ovu temu lovio bi te dvocjevkom preko svih brda, dolina i mora :D
Oblivion freak ^^

Hellboy
08-01-2009, 20:21
daj reci frendu da se rega...nisam nikog rasplakao već jako dugo...

Sonic_Moronic
08-01-2009, 22:00
Tužno je koliki broj Oblivion frikova uopće nije čuo za ostale igre u serijalu... Doduše, neki Morrowind zovu "Oblivion prvi", ali takve treba zatući.

RaptorFang
08-01-2009, 22:01
Nije meni nesto :shock:

Samael
08-01-2009, 22:21
Tužno je koliki broj Oblivion frikovaSuopće nije čuo za ostale igre u serijalu... Doduše, neki Morrowind zovu "Oblivion prvi", ali takve treba zatući.

žao mi je što uopće takvi likovi postoje... dobri su samo kao krvna žrtva morrowindu... the elder scrolls 3 nadilazi granice rpg-a. dokaz je da igri ne treba shiny grafika, kul havok faking, fizika do yaya i fast travel. samo izigrajte npr. baldur's gate 2, fallout 2, arcanum, bilokoji ff... eto vam dokaza

ssalG
09-01-2009, 03:33
Ja za niti jedan dio Obliviona nemogu reći da je loše napravljen, zapravo dobar dio stvari je Oblivion napravio bolje od Morrowinda, ali sam Morrowind bez modova igrao oko godinu dana, dok Oblivion nisam mogao igrati 2 mjeseca sa modovima.

Ficho56
10-01-2009, 10:57
Mislim da to dovoljno govori o kvaliteti lore-a i zanimljivosti priče u igri. Jedino što je meni baš dobro u Oblivionu su poboljšanja na mage i thief likovima odnosno načinu na koji se igra s njima, pa su oni puno konkurentniji nego u vanilla Morrowindu. Ali, dodajmo par modova u morrowind i imamo godine zabave. :D

Plexihack
10-01-2009, 12:43
neznam..meni se oblivion svidio, a igro sam mw bio..svidjela mi se količina sadržaja u oblivionu..jedini rpg koji me zbilja razočarao je gothic 3 ..

Yep,velika količina sadržaja.10 topica za razgovor,20 mobova od kojih je 15 na isti kalup,te generički gradovi i okoliš.
Jedino fora je par questova...

Plexihack
10-01-2009, 14:41
Jesam.

Jesi ti igrao Baldur,Avernum i NWNove?

Ryd3R
10-01-2009, 14:44
Ja to gledam ovako. Morrowind je preodlična igra, i takva će uvijek ostati, nedodirljiva. Oblivion mi je također dobra igra ali samo zato što ju gledam kao neku zasebnu igru koja s morrowindom nema veze.
Po meni su to dvije različite kategorije igara. Teoretski i jesu, jer je morrowind rpg, a oblivion akcija s elementima rpg-a.

Quiet Riot
10-01-2009, 14:58
Ja to gledam ovako: Morrowind je odličan RPG, a Oblivion loš RPG. Ne možeš reći da Oblivion nije RPG, tako je osmišljen, dizajniran i reklamiran.

Hellboy
10-01-2009, 15:28
ehehehehehe...to nije ni blizu prepucavanju...to je samo sporadična paljba ^^

Ryd3R
10-01-2009, 16:10
Ne možeš reći da Oblivion nije RPG, tako je osmišljen, dizajniran i reklamiran.

Ali u praksi to nije

Plexihack
10-01-2009, 16:25
Jesam.

Jesi ti igrao Baldur,Avernum i NWNove?

uh što volim forumska prepucavanja :P .. da,da i samo dvojku nwn..i još pun KLINAC rpg-ovai mmorpgova.. :|

I onda kažeš da je oblivion pun sadržaja?
Jel,čini mi se da je netko opet snifao čarape...

MILF hunter
14-01-2009, 13:05
Jednostavno ne možeš reći da te je zadivila količina sadržaja u Oblivionu ako si prije toga igrao Morrowind...
Inače si slijepac...ili nisi došao dalje od rat questa u fighter's guildu...

Bara_mlađi
02-03-2009, 12:45
Ne može se reči da te Oblivion razočarao... Ta je igra izašla 2005 godine! Dobro to nije tako važno ali Oblivion je tako dobar RPG da je to nevjerovatno. Pun je odličnih sadržaja kao: maštovitih questova, guildova, ogromne mape, munjenih ljudi (da, mislim na onog iz Skingrada, a i na druge) itd. Jednostavno je predobar, ali da ne kompliciramo samo napišite-----> OBLIVION :pray:

Hellboy
02-03-2009, 13:13
OKEJ! OBLIVION ---> :yuck:

izašao je 2005. i nije ni do koljena niti jednom RPG-u koji je izašao prije ni nakon njega...više je fantasy oriented FPS wannabe...ali se slažem po pitanju munjenih ljudi...RadiantAI koji daje život stanovnicima je sklepan na brzinu zbog čega u dvorištu imam bačvu koja je pametnija od 80% populacije...zajedno...

Bara
02-03-2009, 13:43
To za bačvu ok ali imam vijest za vas, oba, Oblivion je izašao 2006. :D

Hellboy
02-03-2009, 13:52
kao da je bitno koje godine je izašao...

Raz
02-03-2009, 14:21
Morrowind mi je bio bolji...evo par razloga:

1.-Na živce ide fast travel u oblivionu(nije da me netko tjera da ga koristim)ali je vjerojatno dosta ljudi došlo u napast da ga koristi jer im se jednostavno neda putovat pješaka. Morrowind recimo ima po meni bolji sistem "fast travela"(ogromni kukcoliki strideri i brodovi, koji se plaćaju ako je netko lijen hodati)

2.Morrowind ima više skillova( evo na primjer na oblivionu postoji samo blades skill, dok na morrovindu ima long i short blade)

3.Na morrowindu nisam naletio na identične dungeone, dok je u oblivionu skoro svaki jako sličan(dobro osim možda onih u kojim se događaju neki questovi)

Eto, nabrojao sam par razloga ima ih još, ali mi se neda više pisati :)

Zaključak:Oblivion je jako dobra igra ali sama po sebi nije na razini morrowinda. Na svu sreću postoji ekspanzija i jaaaako puno modova koji uvelike poboljšavaju igraće iskustvo.

AjgorR
02-03-2009, 16:05
Da,mene je jako razočarao,na prvi pogled izgleda kao da ima puno toga zanimljivoga,no poslije nekog vremena igra postane jako repetitivna i iznimno dosadna,bar što se mene tiče,di je to od Final Fantasya,ih! :toilet:

ZipZipforever
03-03-2009, 20:54
kakva je ovo glupa tema,pa naravno da je najbolji i zbog nekoliko razloga
1:velik svijet pun zanimljivog sadržaja
2:fast travel je itekako korisna stvar
3:priče,gameplay,podjela klasa
4:jesam li spomenuo velik svijet? :wink:

Hellboy
04-03-2009, 09:10
kakva je ovo glupa tema,pa naravno da je najbolji i zbog nekoliko razloga
1:velik svijet pun zanimljivog sadržaja
gdje to? Cijela pokrajina je Imperial City...

2:fast travel je itekako korisna stvar
erm...ne nije...ne u tom obliku...legitimni načini putovanja such as brodovi, ogromne bube-transporteri, mages guild teleporteri i slično je potpuno u skladu sa RPG pravilnikom paragraf 3 sekcija 2.1

3:priče,gameplay,podjela klasa
HA-HA, priču se da sažeti u nekoliko riječi i otprilike ti toliko treba da ju završiš - Martin mora postati car nakon što je njegov stari poginuo kad su Klingonci napali Enterprise i vjeruje luđaku koji mu je došao to reći u srušeni grad pritom na sebi noseći vreću za krumpir i mač na kojem ima tragova demonskog mozga.

4:jesam li spomenuo velik svijet? :wink:
jesi, ali si i drugi put fulao :wink:

Raz
04-03-2009, 10:30
kakva je ovo glupa tema,pa naravno da je najbolji i zbog nekoliko razloga
1:velik svijet pun zanimljivog sadržaja
2:fast travel je itekako korisna stvar
3:priče,gameplay,podjela klasa
4:jesam li spomenuo velik svijet? :wink:

Vidim da očito nisi igrao Morrowind :roll:

ZipZipforever
04-03-2009, 15:54
kao prvo rekao sam PRIČE a ne priča,sviđa mi se skoro svaki detalj igre jer sam njen fan stoga nema smisla da išta govorim jer će meni kao fanu sve biti great a nefanovima ipak malo lošije.
drugo:fast travel je ok po meni ali slažem se da su mogli ubaciti nešt iz morrowinda ali opet nemože sve biti isto.
treće:i da nisam fan morrowinda
četvrto:šta da tu kažem.. :roll: a :pray: oblivion :pray:

Arbiter of Change
04-03-2009, 15:55
kakva je ovo glupa tema,pa naravno da je najbolji i zbog nekoliko razloga
1:velik svijet pun zanimljivog sadržaja
2:fast travel je itekako korisna stvar
3:priče,gameplay,podjela klasa
4:jesam li spomenuo velik svijet? :wink:
Ne bih se složio s većinom točaka:

1. Svijet je po kilometrima veći od Morrowinda (s kojim ću i uspoređivati igru), ali zbog same se situiranosti carstva (okruženo planinama sa svim stranam npr) stvara dojam da je mnogo manji. Što se tiče zanimljivog sadržaja... možda, ako ti se sviđa generic fantasy krajolik (ono, zelene livade bez žive duše) koje u samo načičkane ruševinama. Možda bi da je Cyrodiil prikazan onakav kakav i JE po Loreu (gusta prašuma) i bio zanimljiv, ali ovako nije.

2. Subjektivna stvar, ali meni FT definitivno nije bio potreban, bar ne u ovako jednom vulgarnom obliku. Mogle su se tu uvesti kočije ili što već, ali definitivno su trebali izbjeći teleporter efekt.

3. Jedino je gameplay, po pitanju borbe, superioran Morrowindu, ali to je prvenstveno zahvaljujući napretku tehnologije koja ga je omogućila, nema tu ništa revolucionarno po pitanju samih ideja. Priča... generic evil dude kojeg treba poraziti na kraju (čitava situacija sa Dagoth Urom je mnogostruko zanimljivija), klase su skresane kao i skillovi koje možeš uzimati. Da ne spominjem kako je sam setting opet uvjetovao generic fantasy klase.

4. Check numero 1. :)
Otvoreno kažem da se OB može sakriti pred MW-om po pitanju sadržaj i jedinstvenosti.

ZipZipforever
04-03-2009, 19:18
no kao što sam reko ja sam fan tako da meni objašnjavati nema puno koristi :thumbs2:

Sonic_Moronic
04-03-2009, 20:32
Baš me zanima što si sve odigrao iz TES serijala.

ZipZipforever
04-03-2009, 21:36
samo oblivion i morrowind ali kako nisam bio impresioniran morrownidom sam ga brzo prekinuo tko zna možda sam trebao još malo probati... :wink:

Ryd3R
04-03-2009, 22:12
Fast travel?
Fast travel je nepotreban. Točka. Ako nemaš vremena prošetati po onoj maloj mapi (da, maloj mapi) do odredišta, i potreban ti je fast travel, onda nemaš vremena niti igrati igru.

Mehanika borbe?
U Oblivionu, svaki puta kad zamahneš oružjem prema žrtvi, udaris ga, oružje ima kontakt s njegovom glavom/ štitom/ torsom, dok u Morrowindu, mada ti mlatarao mačem njemu pred nosom, nećeš ga uvijek pogodit, možeš ga i fulat, mada ti mišem naciljao točno njemu u njušku. "To nije realno! Pa moram ga kresnut ako pikam u njega?" Da...nije realno...no tako je to u RPG-ima kolko ja znam, sve se bazira na vjerojatnosti i skillu, pa kolko se sjećam u Dungeons and Dragons bacamo kockice, ne?

Priča?
Ajde bar je to kolko-tolko ok, mada nema apsolutno nikakvih informacija o liku s kojim igrate ( u Morrowindu je to Nerevarine), ajde main quest mi se čak i svidio, priča je ok, svašta se izdešava. Ajde tu baš nemam tolko zamjerki i priče guildova i misc questova su ok. Mada priča u Morrowindu je možda i bolja, pogotovo u Tribunalu, a u Bloodmoonu da ne govorim.

Klase?
Hm... Grand Champion of Arena, Arch-Mage, Listener of DB, Gray Fox, Master of Fighters Guild, Holy Crusader, Spasitelj Tamriela, član Bladesa....ne moram dalje...sve ovo može biti jedan čovjek :pray:
U Oblivionu u koju got frakciju se joinate, dolazite do vrha, mada npr. u Mages guildu ne treba uopće koristiti magiju, u Thieves guildu je minimalan stealth, dok recimo moćan mage može bez problema i oružja završiti Fighters Guild questline. U Morrowindu ne možete biti baš u svemu najmoćniji jer vam to ovisi o atributima i skillovima. RPG elementi, any1? Onda frakcije su u ratovima, možete biti samo u jednom great houseu itd...

Dolazimo do zaključka:
Morrowind - igra u kojoj treba strpljenja, znanja, biranja nekih stvari ( ne možete sve), savršeno izvedena i po meni najbolja igra ikad. Pravi RPG.
Oblivion - zabavna akcijska avantura s RPG elementima, u kojoj možemo u par dana počistiti sve što se da, uvelike pojednostavljena (kompas strelica, fast travel, sve na dlaku pokazano). No ipak mi je draga igra, i volim je odigrati. A draga mi je zato jer ju ne uspoređujem s Morrowindom, jer po meni ove dvije igre ne spadaju u istu klasu.

Ok, nadam se da ste uživali u mojoj maloj tzv. recenziji nekih elemenata u Oblivionu, jer me je baš došla volja za napisati sve ovo :D

Raz
04-03-2009, 22:46
@-Ryd3R

Mogu samo reći... :pray:

ZipZipforever
04-03-2009, 23:30
kao što sam već i reko ja sam fan tako da je meni sve dobro,u stvarnosti je vjerovatno morrowind bolji od obliviona ali kao što sam reko ja sam fan 8)

Ryd3R
04-03-2009, 23:41
Ma toliko sam vremena proveo i uz Oblivion i uz Morrowind da bi mogao knjigu napisat :)

Sonic_Moronic
05-03-2009, 12:16
Meni je trebao fast travel jer mi je igra toliko trzala na otvorenim prostorima da bih poludio šetajući. :(

Neven <R>
10-04-2009, 22:48
Evo igram Oblivion po prvi puta već par godina nakon što je izašao i uz OOO mod i moram priznati da mi se za sada nakon par obavljenih questova igra čini odličnom. Možda su moja očekivanja bila niska jer je puno ljudi popljuvalo ovu igru, ali meni je za sada i više nego dobra, imam isti onaj osjećaj koji sam imao kad sam igrao Morrowind po prvi puta.

Bartuc
10-04-2009, 23:04
Meni se stalno mijenja mišljenje u vezi tog Obliviona...

Prvi puta kada sam ga odigrao, bio mi je vrlo dobar, zabavio sam se i nije mi ostavio gorak okus u ustima iako očigledno nije bio na razini Morrowinda. Od tada sam ga pokušao igrati još jedno 5-6 puta i svaki put bi mi se igra zgadila nakon par minuta do par sati igranja. Koliko god igra bila ogromna, krcata side questovima, klasama i svime, Oblivion mi NEMA nikakav Replay Value :cry: Zabavno za jednom odigrati, ali kasnije me toliko živciraju te ljušture prekrivene meshovima i texturama za popizditi. Tako da DA, ipak me na kraju razočarao pošto sam svaki put (od tih 5-6 pokušaja) izgubio jedno 3-4 dana planirajući koje modove ću staviti na igru, da bi na kraju odustao od igre zbog ogromne površnosti i nedostatka dubine i "duše" :|


Ali sam zato Morrowind prešao jedno 4 (>) puta i nije mi niti jednom dosadio... Tu se vidi koliko je Morowind kvalitetnija igra :pray:

Arbiter of Change
10-04-2009, 23:11
Sad se opet vraćamo na već pretresenu temu, ali mislim da je glavni problem u vezi replay-valuea kod Obliviona taj da možeš skoro sve postići u jednom prolazu. Guildovi, questovi... skoro sve, što je loše kad ga usporediš sa MW-om i tamošnjima guildovima koji su se isključivali međusobno.

Bartuc
10-04-2009, 23:28
Isto sve možeš i u Morrowindu. Tamo se samo Thief's Guild i Fighter's Guild ne podnose ali ih možeš ujediniti te postati Guild Master od obje frakcije.

Jedino se Grand Houses potuku ali to je manje bitno pošto je to malecki dio igre.


Također možeš biti i Fighter i Mage i Assassin u isto vrijeme. Također možeš sa glupim Orc Fighterom preći čitav Mage's Guild bez magija itd.


Ali i dalje je igra zanimljiva. Valjda zato što ima upečatljive lokacije koje ti se uvuku pod kožu, jednostavno ih zapamtiš i gotovo u svakom trenutku znaš gdje si. Dok u Oblivionu nemreš zapamtiti lokacije (osim gradova) pošto je sve tako monotono izgenerirano, tako da sve izgleda isto, čitav svijet. Obje igre imaju ljušture od NPC-a, ali opet, u Morrowindu su nekako bolje raspoređene... A što se RPG elemenata tiče, tu je pravi sjaj Morrowinda i baš stoji ono što je netko rekao na prethodnoj stranici, da je Morrowind RPG, a Oblivion akcijska avanturica... :D

Arbiter of Change
10-04-2009, 23:34
Također možeš biti i Fighter i Mage i Assassin u isto vrijeme. Također možeš sa glupim Orc Fighterom preći čitav Mage's Guild bez magija itd.
Wait wait, what? Se tebi nešto pobrkalo pa si zaboravio da guilde imaju zahtjeve koji nisu baš lagano ispunjivi ako nisi već fokusiran na tu granu (zahtjevi naprama kojih su oni iz Obliviona komični i nepostojeći... jer ih i nema)? Da ne spominjem kako se nekim guildama ne možeš uopće pridružiti ako ne udovoljavaš početnim zahtjevima (nešto ti kažu da ne primaju takve kao ti ili slično).

Inače, jedinstvenost da... Ald'Ruhn, beyatches. :)

Neven <R>
10-04-2009, 23:37
Al da budemo iskreni ni Morrowind baš nije imao nešto preduboke likove.

Bartuc
10-04-2009, 23:40
@AoC, da, istina, ali sve se može istrenirati bez problema (uz dizanje Governing Attributa). Ja sam kod svakog prelaska bio Master svih guilda :D Volim do maximuma iscjediti igru pri svakom prelasku iako se to prkosti pravilima RPG-a :D


@Neven, da, rekao sam gore da su to jedno te iste ljušture bez duše i dubine... Samo što su u Morrowindu bolje raspoređeni NPC-i pa ih i "upoznaš", dok u Oblivionu vlada kaos, hrpa generiranih bezdušnika :D

Bara
11-04-2009, 08:13
Oblivion i Morrowind, meni totalno ista stvar! (u pozitivnom smislu) Jedina mi je razlika u grafici, koja je u oblivionu prekrasna, iako malo inzistiraju na onom zelenilu ali opet, ali voda mi je u morrowindu bolja, dapače, najbolja voda ikada, ali kada sam vidio onu iz Legende o kristalnoj dolini odsad mi je ta najbolja. Uglavnom, ne znam kako netko može srat po oblivionu, ja bih mogao i morrowind i oblivion igrati koliko hoću puta. To je utjecaj fantasy RPG-ova, niste vi krivi.

Raz
11-04-2009, 08:21
Ma i jedna i druga su odlične, makar mi je Morrowind malo bolji.

Hellboy
11-04-2009, 08:38
Mogu srati jer sam očekivao da će Bethesda nastaviti sa kvalitetom koju je postigla sa Morrowindom i eventualno podići ljestvicu te kvalitete na jebeno visoku razinu. No dobio sam igru koja mi nikad nije pružila ono zbog čega sam se zaljubio u Morrowind na prvi pogled - prva noć u igri, vani, na kiši dok grmi i sijeva, a svira Morrowind tema. Ta scena mi se urezala u sjećanje i zbog nje sam se zaljubio u igru. Dalje je bilo samo produbljivanje veze. Dok sam u oblivionu pokušao rekreirati tu scenu no jedostavno nisam mogao. Glazba je čista kopija one iz Morrowinda i to loša kopija if I may add, noć, grmljavina i munje nisu ni blizu toliko atmosferični kao u Morrowindu i jednostavno mi se slična scena činila banalnom i jeftinom. A da i ne spominjem kako je ta noć u Morrowindu bila provedena ispod gljive za koju sam kasnije saznao da je nečija kuća. Noć u oblivionu je provedena ispod mosta u nekom gradu nalik na Imperial City, no tko će mu znati ime kad su svi jednaki. I zatim je na red došla površna priča koja isprva i nije bila tako loša, no umjesto finalne borbe sa starim prijateljem u epskoj špiljetini, dobio sam nekakvu mrcinu veličine Godzille i zatim novog cara koji se pretvara u znate već što (da ne spojlam igru onim jadnicima koji ju još misle odigrati) dok sam ja bio figura koja stoji negdje u prikrajku i gleda kako onaj žgoljavi gušter uništava nabildanu mrcinu koja mu je trebala zavrtnuti vrat. To sve popraćeno uz nekakve patničke dijaloge, jezivo lošu fiziku zbog koje su letjele stvari po trgovini zbog jednog loše usmjerenog fireballa, AI koji je toliko retajan da ima samo nekolicinu opcija u dijalozima te voli pričati o istoj temi na trgu, u birtiji ili dok spava, manjak orginalnih, teških Dunmerskih glasova, repetativna glavna priča (uđi kroz portal koji je kopija Sauronovog oka, idi na vrh random tornja, ubij sve dok si tamo i drpi nekakvo govno iz njega te ćeš biti bačen natrag. Ponovi to 150 puta i posoli po potrebi), fast travel, kompas, naporni glavni i sporedni likovi (autora Adoring Fana je trebalo pobaciti) mi je uništilo igru u kojoj sam eventualno mogao uživati u ubijanju po šumama, šuljanju po Imperial Cityju i sličnim stvarima. Gorak okus su poravile gljive u Shivering Islesu no to nije to jer je očito da su ciljali na publiku Morroowinda koja nije bila zadovoljna generic fantasyjem iz originala. Isto tako, politika naplaćivanja minijaturnih dodataka je dodatno srušila ugled Bethesde u mojim očima. I ne, nisam očekivao nastavak Morrowinda. Očekivao sam nastavak TES serijala koji će zadržati ili čak podići kvalitetu poput one iz Morrowinda. I dan danas me prođu trnci kada čujem Morrowind temu, dok isto, nažalost, ne mogu reći i za oblivion.

Neven <R>
11-04-2009, 11:13
Enter je zakon.

Nedavno sam prešao razaočaravajući Fallout 3 pa mi je Oblivion zakon zakon zakon.

Hellboy
11-04-2009, 11:19
Ne radi mi na ovoj keybi baš najbolje. :D
http://www.imagesforme.com/out.php/t441903_11042009333.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/441903_11042009333.jpg)
I da, moram ju očistiti. Nakupilo se ogavnih stvari sad kad sam ju pomaknuo. :(
EDIT: How the...slika je naopačke. :D

Neven <R>
11-04-2009, 11:21
Eeeeeeew, nisam to trebao pogledati. :(

Hellboy
11-04-2009, 11:27
Stajala je dugo u skladištu. :D

Hellboy
11-04-2009, 11:30
Ne znam čije su i jesu li ljudske. :(
Aww damn, sad sam ju nagnuo i ima toga još. Fukaj ovo, koristit ću on-screen keybu.

Bara
12-04-2009, 08:28
Ne radi mi na ovoj keybi baš najbolje. :D
http://www.imagesforme.com/out.php/t441903_11042009333.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/441903_11042009333.jpg)
I da, moram ju očistiti. Nakupilo se ogavnih stvari sad kad sam ju pomaknuo. :(
EDIT: How the...slika je naopačke. :D

Oh my god I thikn I am gonna throw up! :D Ajme majko, kako si dopustio da ti se ovo desi? (retoričko). Ne kužim one masne mrlje posvuda...

Bartuc
12-04-2009, 20:34
Tipkovnica izgleda kao da je korištena u predigri sa Sickmannom :D

Hellboy
12-04-2009, 21:00
Keyba je stajala mjesecima u skladištu i jedini razlog zbog koje je u uporabi je smrt prethodne keybe. Besides, it's not like I'm using it at home. Kod kuće tipkam po Logitechovoj S510 keybi. Želite li i njenu fotku ili da se vratimo na to koliko oblivion saka?