PDA

Pogledaj cijelu verziju : Prince of Persia - problem sa speedy trilogiom :(



Bartuc
02-10-2007, 12:25
Oj ljudi! Snimim si navedenu trilogiju i sav sretan i nabrijan si mislim zaigral bum jednu od najzabavnijih igri svih vremena, kad ono qurac :cry:

Prva dva nastavka mi rade u nekom turbo speed modu, treči nisam još probao! Izgleda kao da radi u 1'000'000 FPS-a, sve kretnje su cca 20x brže nego kaj bi trebalo biti!? Da li se netko sreo sa tim problemom i uspio ga rješiti tak da ne kemijam bezveze?

Padaju mi na pamet problemi zbog dual CPU-a i/ili zbog drivera za grafu!? Probal bum maknuti ove drivere i staviti neke full starije, možda pomogne!? :(

No ako se netko sreo sa tim problemom neka me prosvjetli!

Hvala!

Prince of Persia freak
02-10-2007, 12:31
Meni je negdje 5 puta brže neg što bi trebalo biti otkad sam kupio novu grafu pa mi prince kada skače između dva zida izgleda koda je popio 20 šalica kave s kofeinom. Ovo je zbilja glupo kaj ću ti sada reći, ali neznam kja bi drugo rekao. Pokreni si 2 ili 3 igre istovremeno sa PoP pa ti to možda smanji FPS.

Bartuc
02-10-2007, 12:35
A lol :D Pa mora biti neko bolje rješenje :D

Prince of Persia freak
02-10-2007, 12:37
Probaj pitati ljude s ovoga foruma: http://popuw.com/forum/index.php


Hello, I'm a new user, just registered in the forums about 10 minutes ago...anyway, I have a problem with my graphics card I believe.
About a year ago I got an ATI Radeon 9800 pro graphics card and recently I decided to run some old games I had with them. By old I mean released in around 2000 or older. I noticed, however, that the games run TOO fast. In games such as in 3D the speed of the game can be around twice as much as the speed should be, I'm thinking because the graphics card is SO good, it runs the older games faster because it's capable of it.
Is there any way that I can get the card to slow down in drawing and things like that so the games run in regular speed? Thanks in advance!

HEY! This happened exactly with my GeForce FX5200, i learned something after i fooling around with nFORCEWARE v56.72! I set my AA and AP in 8X, this caused my DOOM, DOOM2 and HEXEN, HETERIC run in 20fps ^_^

Should work with your ATI RADEON Catalyst Overdrive for RAdeon 9800 ^_^

Lucan

Leoo
02-10-2007, 13:02
Smanji takt grafickoj :wink:

Prince of Persia freak
02-10-2007, 13:03
http://www.computing.net/gaming/wwwboar ... /7606.html (http://www.computing.net/gaming/wwwboard/forum/7606.html)

Ovdje ima isto nekaj o sličnom problemu

Leoo
02-10-2007, 13:25
Smanji takt grafickoj :wink:
Radit ce 100% provaj ovo -.-

Bartuc
02-10-2007, 17:19
Uhebal sam si sistem :( Moral sam ga formatirati pošto sam pročitao da se problem javlja zbog dvije jezgre! Rješenje je trebalo biti AMD Dual Core Optimizer koji kaže da funkcionira i sa Intelom... očito ne funkcionira :D

Greška je bila ne popravljiva! Čim dođe do Win-a, resetira mi sistem, bilo u Normal ili Safe modu! Tak da reko odabij i snimio sam si novi sustav pa mi se sad ne da hebavati ponovno sa tim probelemima!

Ali svejedno, hvala ljudi na pomoći! Sljedeći put kad bum snimal igru, isprobal bum navedene prjedloge!

Sad mi se, na žalost, pojavio novi problem... ne znam kaj da si snimim na komp od igri :(

Karlo_from_Bjelovar
02-10-2007, 17:21
pop? :kill: :rotfl:

flander
02-10-2007, 17:22
pa stavi si PoP-a opet kaj fantaziraš :D

Bartuc
02-10-2007, 17:27
Ak mi opet ne proradi, potratio sam nekoliko sati jebavanja sa njime :(

Rađe bum zaigrao nekaj drugo pa kad nakupim živaca za Round II, onda bum ga opet probao!

Prince of Persia freak
02-10-2007, 17:41
Đizus krajst, sejnt meri end đozef pa installiraj si pop odmah, nemoj da te moram izlupati jer si rekao da ti se neda mučiti zbog pop :nonono:

Berax0r
02-10-2007, 17:44
Uhebal sam si sistem :( Moral sam ga formatirati pošto sam pročitao da se problem javlja zbog dvije jezgre! Rješenje je trebalo biti AMD Dual Core Optimizer koji kaže da funkcionira i sa Intelom... očito ne funkcionira :D

Greška je bila ne popravljiva! Čim dođe do Win-a, resetira mi sistem, bilo u Normal ili Safe modu! Tak da reko odabij i snimio sam si novi sustav pa mi se sad ne da hebavati ponovno sa tim probelemima!

Ali svejedno, hvala ljudi na pomoći! Sljedeći put kad bum snimal igru, isprobal bum navedene prjedloge!

Sad mi se, na žalost, pojavio novi problem... ne znam kaj da si snimim na komp od igri :(

cekaj da izade cod4 i crysis :D

Bartuc
02-10-2007, 17:51
E nikad dobro! Ako imaš star komp, ne rade ti nove igre... ako imaš best buy komp, ne rade ti najnovije igre, a bome ti ne rade niti stare igre zbog ne kompatibilnosti... a ako pak imaš ultra grand prix komp, opet ti ne rade stare igre zbog kompatibilnosti! Nikak da izađeš na zelenu granu sa tim PC-ima!

Kupil bum si plejku i pratil bum samo Consoleum podforum :P

Budem još proučio net do kraja dana tak da vidim da li ima kakvo 100% rješenje tak da ne mrdam bezveze po čistom sistemu!

spidEY
02-10-2007, 18:39
Ne znam, ali kod mene Prince of Persia (TSOT i WW) na Windows Visti Home Premium x86 rade normalno. I procesor mi je Intel Core 2 Duo E6750. Probaj dok igraš Ctrl + Alt + Del pa u Task Manageru disable-ati jednu jezgru .

Bartuc
02-10-2007, 18:42
Ne znam, ali kod mene Prince of Persia (TSOT i WW) na Windows Visti Home Premium x86 rade normalno. I procesor mi je Intel Core 2 Duo E6750. Probaj dok igraš Ctrl + Alt + Del pa u Task Manageru disable-ati jednu jezgru .

Probao sam postaviti Affinity samo na jendu jezgru ali nikaj :D To je prvo kaj sam probao nakon kaj sam posumnjao na DC!

Nego, koju grafu imaš i koje drivere za grafu koristiš?

spidEY
02-10-2007, 18:50
Ne znam, ali kod mene Prince of Persia (TSOT i WW) na Windows Visti Home Premium x86 rade normalno. I procesor mi je Intel Core 2 Duo E6750. Probaj dok igraš Ctrl + Alt + Del pa u Task Manageru disable-ati jednu jezgru .

Probao sam postaviti Affinity samo na jendu jezgru ali nikaj :D To je prvo kaj sam probao nakon kaj sam posumnjao na DC!

Nego, koju grafu imaš i koje drivere za grafu koristiš?

Gainward BLISS 8800 GTS 320 MB

NVIDIA ForceWare 163.69

Bartuc
02-10-2007, 19:36
Uspio sam :killyou: 8) :killyou:

Snimio sam za sada samo POP 1 i uz njega sam stavio Hotfix za WinXP tako da bolje koristi dvije jezgre i editirao sam registry tak da iskoristi taj hotfix kako spada!

Znači sva frka je ipak bila zbog dual core procesora, grafa nema nikakve veze sa problemom! Još se samo nadam da bu mi normalno radila ostala 2 nastavka :( Idem probati pa vam javim kak rade :D

Karlo_from_Bjelovar
02-10-2007, 19:38
ne radi... :pray: :rotfl:

Bartuc
02-10-2007, 19:40
ne radi... :pray: :rotfl:

&


pop? :kill: :rotfl:

To su ti 2 nepotrebna spam posta u ovom topicu! Ne kužim, kaj misliš postić time? Kaj ti znače ta 2 posta?

A za ubuduće, zamolio bih te da ne spamaš... ok?

Karlo_from_Bjelovar
02-10-2007, 19:40
ok :D



btw. ovo kad sam reko pop mislio sam da instalas pop...


:rotfl:

spidEY
02-10-2007, 19:44
Bartuc, pazi se jer The Two Thrones ima StarForce zaštitu...

Bartuc
02-10-2007, 19:46
Bartuc, pazi se jer The Two Thrones ima StarForce zaštitu...

Zašto bi mi to predstavljalo problem? StarForce je za zaštitu od ilegale, a ja sam stavio službeni Microsoftov fix za optimizaciju dvojezgraša :D Znači da nema problema, ili sam nekaj propustio?

Karlo_from_Bjelovar
02-10-2007, 19:48
Bartuc, pazi se jer The Two Thrones ima StarForce zaštitu...

prosvjetli nooba?

Bartuc
02-10-2007, 20:00
Sereš? Na koju foru može pržilica krepati zbog njega? Već sam imao par puta snimljen T2T i igrao ga tak da nije problem! Samo ga još nisam probao sa dvije jezgre... nadam se da bu radio!

spidEY
02-10-2007, 20:03
ili sam nekaj propustio?

StarForce zaštita jako zna radit problema (kao što su plavi ekrani, pokvarene CD/DVD pržilice, sporo prženje i sl.). Zato ti preporučam da nakon što odigraš The Two Thrones da što prije makneš StarForce drivere iz device managera.

:wink:

Karlo_from_Bjelovar
02-10-2007, 20:04
a na koju foru to smece funkcionira?

bartuče, pa mislim da ne bi trebalo bit problema ak imas orginal igru... :rotfl:

Karlo_from_Bjelovar
02-10-2007, 20:13
AKO TO TAK RADI DAJ OMG (ovo nije "glas" uvrede il nes slicno neg cudenja..)... on detektira przu i sjebe? :yuck:

Bartuc
02-10-2007, 20:14
Da, čuo jesam da taj SF stvara gigantske probleme ali nisam si niti mislio sa može na taj način ošteti sistem i komponentu! Hvala na upozorenju! Kad pređem igru, deinstaliral bum je i maknuo star force sa kompa!

@Karlo, stotine proizvođača igri je implementiralo u igre razne patcheve što uništavaju taj SF baš iz tog razloga što radi kenjažu...

Bartuc
02-10-2007, 20:57
Sorry na duplom postu... samo da se pohvalim da sve radi odlično! Sva 3 nastavka rade bez greške!

Ako netko ima problema sa tom igrom, postupak je ovakav:

1) AMD Dual Core:

- skinite si AMD Dual Core Optimizer i igra bu proradila -> link na program (http://www.amd.com/us-en/Processors/TechnicalResources/0,,30_182_871_9706,00.html)

2) Intel Dual Core:

- Skinite si ova fix -> klik za fix (http://www.amdzone.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=3964)
- nakon kaj instalirate fix, napravite ovu preinaku u registry-u:


1. Click Start, click Run, type regedit in the Open box, and then click OK.
2. Right-click HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager, point to New, and then click Key.
3. Type Throttle for the new key name.
4. Right-click Throttle, point to New, and then click DWORD Value.
5. Type PerfEnablePackageIdle for the value name.
6. Right-click PerfEnablePackageIdle, and then click Modify.
7. In the Edit DWORD Value box, type 1. In the Value data box, make sure that Hexadecimal is selected, and then click OK.
8. Quit Registry Editor.

3) Ako i dalje radi sranja, probajte jednu od ovih opcija:

-> u igri stisnite alt+tab i u winsima ctrl+alt+del te odite na processes tab i na .exe file od igre stavite affinity samo na 1 jezgru!

-> skinite ovaj program kako bi prije samog pokretanja igre podesili pokretanje PoP-a sa samo jednom jezgrom! Klik za Win Launcher XP (http://www.majorgeeks.com/WinLauncherXP_d870.html)

Sretno!

Bartuc
02-10-2007, 20:59
Može, nemaš frke! I hvala na infou!

Prince of Persia freak
03-10-2007, 08:37
može li info kako maknuti star force jer mislim da mi je govno zaslužno za restartanje kompa i za to da mi pržilica sama od sebe ejecta se.

Prince of Persia freak
03-10-2007, 10:51
tnx

Oće li mi igre raditi kada maknem SF jer negdje sam pročitao da ne?

FichoM
16-11-2007, 11:32
Šta ustvari radi taj AMD Dual Core Optimizer, al nek netko napiše na hrvatskom jednostavno...???