PDA

Pogledaj cijelu verziju : zvucna kartica



banana
01-10-2007, 18:59
buduci da mi nitko nije odgovorio u temi racunalne komponente prijedlozi i savjeti,moram sama otvorit temu.pokusaj broj 2...
ovako,imam el. gitaru i program koji se zove guitar rig 2.spojim gitaru na line in na zvucnu od maticne i pokrenem program,a ono zvuk kasni od pola do jedne sekunde.pretpostavljam da je to zato sto mi zvucna na maticnoj nije dovoljno dobra,tako da mi treba preporuka zvucne kartice koja bi bila dovoljno dobra za to.unaprijed zahvaljujem!

Bartuc
01-10-2007, 19:02
Uuuu, dobro da si nisi matičnu skurila sa gitarom :D Gitara ima pre jak signal za integriranu zvučnu, čak i kod prosječne prave zvučne je preporučljivo da se gitara prvo upikne u neki efeket pa tek onda u zvučnu!

A do koliko bi bila spremna dati za novu zvučnu? Moramo to znati pošto sad baš i nemaš neku kvalitetu ispod 300 kuna na tržištu, a i ta za 300 kuna baš nije namjenjena za gitaru!

Pimp3k
01-10-2007, 19:03
Frend koji svira gitaru popriličnu dugo (i malo sklada) nedavno je kupil E-MU zvučnu i prezadovoljan je sa kvalitetom snimaka (ali računaj da ti treba i kvalitetan mikrofon).

01-10-2007, 19:25
viewtopic.php?t=16677 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=16677)

:wink:

banana
01-10-2007, 21:28
pa mislim da preko tisucu kuna ne bi dala na zvucnu.to bi bio nekakav maximum.

01-10-2007, 21:33
E-MU 0404 Digital Audio System za 740 kn u ve-milu je ono što tebi treba..ako ti je previše uzmi CREATIVE LABS X-Fi Xtreme Audio za 303 kn isto u ve-milu,,,

Znaš kak se kaže kolko para tolko muzike. :wink:

Bartuc
01-10-2007, 21:41
Ako misliš ić do 1000 kuna, uzmi si iz vemila nekaj ovakvoga:

-> E-MU 0404 Digital Audio System -> 740,00 kuna

ili

-> TerraTec PHASE 22 Recording Interface -> 740,60 kuna

ili

-> Sound CL X-FI Fatal1ty Pro Edition -> 983,99 kuna

----------------------------------------------------------------------------------

To su ti već odlične kartice za amatersku uporabu! Ali pričekaj do sutra pa bum se prokonzultiral sa frendom koji svira gitaru i vidio kaj on preporuča! Ja sam izašel iz tog štiha pošto sam prestao sa svirkom prije cca 3 godine :(

banana
01-10-2007, 22:16
moze.cekam do sutra.hvala

Lord Jambrek
01-10-2007, 22:31
Stvar ti je latencije, zato ti kasni zvuk. Ja imam Audigy 2 i latencija mi je 2ms, a to je pri sviranju neprimjetno.

Najbolje je kupiti novu zvučnu, ako si nestrpljiva do onda, probaj sa ovime.

Asio4all low latency driveri

http://www.asio4all.com/

White
02-10-2007, 10:53
Sound CL X-FI Fatal1ty Pro Edition ti je igraća kartica, a E-MU 0404 bi ti bio najbolji izbor (do tih 1000 kn kolko si rekla da bi potrošila) ako želiš raditi nešto sa glazbom (svirati, snimati, obrada itd.)

Bartuc
02-10-2007, 10:59
Evo, popričah sa frendom i rekao mi je sve što je kolega Jambrek napisao u postu iznad! Znači bitno je da imaš zvučnu kompatibilnu sa Asio driverima kako bi smanjila latenciju na minumum! Kaže da čak neke kvalitetnije integrirane nForce zvučne se mogu nositi sa gitarom i tim driverima!

Što se tiče spajanja gitare na komp... Ako spajaš gitaru bez efekta, imala buš clean zvuk gitare i onda moraš naknadno ubacivati efekte što je full jadno pošto nemaš neki kvalitetan izbor! Najbolje je spojiti gitaru u efekt i nakon toga u komp za najbolji zvuk!

Moja iskrena preporuka i preporuka mog frenda ti je ovo: - vemil

-> E-MU 0404 Digital Audio System -> 740,00 kune -> Više o zvučnoj (http://www.extremetech.com/article2/0,1558,1753502,00.asp)

Kartica je vrlo hvaljena među instrumentašima i mislim da sa njom nemreš fulati! Kompatibilna je sa Asio driverima, ima nisku latenciju i odličan zvuk snimanja!


Još jedna odlična solucija bi ti bila ova kartica (http://www.creative.com/products/product.asp?category=209&subcategory=669&product=14066&bypass=1)Sali je nemrem nač kod nas za kupiti! Čak ne znam niti koliko dođe ali kartica je baš namjenjena za spajanje instrumenata, kompatibilna sa Asio driverima i ima latenciju od 1ms! Ako je nađeš i nije pre skupa, definitivno si nju zemi!

banana
02-10-2007, 11:18
a mislila sam ja neku creative zvucnu,ali ih bas i nema previse dostupnih.a ta koju si mi preporucio sigurno bas i nije najjeftinija.ne treba mi nista jako fancy.za pocetak bi mi ova e-mu trebala bit dosta..hvala na savjetima :wink:

Bartuc
02-10-2007, 11:22
Sa emu nemreš fulati, ako je kupiš, obavezno javi dojmove o njoj!

banana
02-10-2007, 11:25
ok,cim kupim,javit cu se.

02-10-2007, 14:03
a mislila sam ja neku creative zvucnu,ali ih bas i nema previse dostupnih.a ta koju si mi preporucio sigurno bas i nije najjeftinija.ne treba mi nista jako fancy.za pocetak bi mi ova e-mu trebala bit dosta..hvala na savjetima :wink:

e-mu inače i je proizvod od creativa...zato sam ti je i odmah preporučio jer znam da je to to što ti tražiš.

Pimp3k
02-10-2007, 15:35
Ajde budi tolko dobar i prevedi ovo "kvotano" na 'rvatksi.


e-mu inače i je proizvod je creativa...

02-10-2007, 16:09
E vidiš začudo prvo kad dođeš na oficijalnu stranicu e-mu sound produkata na dnu imaš i lijepo napisano Creative...

http://www.emu.com/corporate/


dalje....

pa dalje pod creative products(cilja na zvučne kartice) ide i e-mu:

http://www.creative.com/products/welcom ... 7&bypass=1 (http://www.creative.com/products/welcome.asp?category=237&bypass=1)

ZAČUDO BOŽJE....

Da ne govorim dalje da je to jednom i BIVŠI ČLAN pod imenom Nitros spomenuo.

Sickmanno1
02-10-2007, 16:19
Ajde budi tolko dobar i prevedi ovo "kvotano" na 'rvatksi.


e-mu inače i je proizvod je creativa...

lol i ja cekam prijevod....no ocito da amd nekuzi :rotfl:

02-10-2007, 16:20
a lol....hebo vas ja...brzina pisanja štaš :rotfl:


spolovilo mogel si to i na pm :wink:

kyble
06-10-2007, 04:28
Svima koji koriste audigy i live seriju kartica od Creative-a, a stalo im je do kvalitetnog zvuka u glazbi toplo preporućam drajvere sa ove stranice: http://kxproject.lugosoft.com/index.php?skip=1

VAŽNO!!!!! : u nekim igrama znaju se javljati šumovi i izoblićenja pošto je drajver orjentiran totalno za glazbu.
Što se tiće kvalitete glazbe Creative se može samo sakrit sa svojim drajverima!!!!! Razliku koju sam ja uspio čuti sa Creative-ovim drajverima i ovim Kxproject u kvaliteti zvuka je barem 100 % (na strani Kxproject-a) nevjerojatno je koliko jedna Live ili Audigy kartica može dati dobar zvuk na dobrim zvućnicima.
Kaj se tiče tih izobličenja ja sam to riješil tak da za igre koristim integriranu karticu i zvuk mi je onak sasvim ok niš specijalnog.
Super je i za spajanje mixera na komp pošto drajver podržava i do dve kartice (mogu bit i različiti modelI npr 1 Live 2 Audigy).
Koji sam ja lik koristim dve Liveice i još i integrušu lol.
Tko je isprobao neka plz javi zanimaju me tuđa mišljenja.

06-10-2007, 14:03
Da...creative ima jako loše drivere ako se radi install and go....
Ja znam po svojoj audigy 4 da je velika razlika kada slušam glazbu na driverima koje sam dobio na cd-u i podržanom softwaru za tu zvučnu nego kad slušam glazbu npr u winamp-u sa onim najnovijim driverima bez softwera za nju.Bass je garant 30% bolji.


kyble:neda mi se probat..jer mi se niti scin interface ne sviđa a i neam vremena to isprobavat.Iako imaj na umu da live kartice nisu niš posebno i sumnjam da se može izvuć 100% više iz njih kako ti kažeš.

kyble
06-10-2007, 17:25
ma znam ja da Live-ica nije niš spešl al fakat ovaj drajver je radio neki ludi rus velim ti nešto preludo , možda sam pretjero sa 100% al samo možda doma imam još jednu konfu (nije moja :)) na njoj je X-fi extreme gamer fatality edition ali su lošiji zvučnici (creativov 4.1 star cca 5g koštali su nekih brijem 300- 400 kn ) moji imaju 200w rms (Hms wavemaster tx5) bezobzira na zvućnike imam bolji zvuk u glazbi od tog kompa najmanje 50% zvuči nevjerojatno ali fakat neserem ćak je reko i moj šogy ćija je konfa da je zvuk u glazbi daleko bolji kod mene , ali zato kad ćujem kod njega igre na medusama i X-fi mogu se samo sakrit u kut i plakat :(

06-10-2007, 17:33
Ja imam audigy 4 koje drivere da onda skinem???

kyble
07-10-2007, 10:55
hmmm nisam ziher vidim da nema za audigy 4 , zahebano ali tak i tak ti taj drajver radi i sa svim ostalim modelima (piše audigy 1, 2 live itd ) probaj sa onima kaj imaš za skinut ak ti neće radit unistal i to je to ali mslim da će ti raditi no nemoj me držati za rijeć probaj nemaš kaj izgubit

Bartuc
07-10-2007, 10:56
A koliki je pad kvalitete zvuka u igrama?

Ja imam Audigy SE ako je bitno...

kyble
08-10-2007, 14:09
pa ono da ti velim u nekim igrama ništa a ja sam u Oblivionu dobio nekakve čudne zvukove skroz dovoljno glupe da izgubiš volju igrat pa sam si zato stavio integrušu sa običnim drajverima za igre i sve 5 zvuk je dobar koliko dobar može bit na integriranoj kartici...

callista
08-10-2007, 16:42
jedno pitanje: imam i ja el. gitaru i hoću li šta sjebati ako je uključim na komp ?
ps imam integriranu zvučnu. Ako treba kupit ću novu.

Bartuc
08-10-2007, 16:46
Ako imaš koliko toliko kvalitetnu zvučnu na matičnoj, nebi joj smjelo nikaj biti! Ali definitivno je bolje uzeti pravu zvučnu za svaki slućaj!

callista
08-10-2007, 16:47
koju bi mi onda preporučio?
do 500 kn

Bartuc
08-10-2007, 17:18
Na našem tržištu, do 500 kuna se jedino ova kartica isplati uzeti -> Klik (http://www.links.hr/index.php?naziv=Zvu%E8na+kartica%2C+PCI%2C+CREATIV E+LABS+X-Fi+Xtreme+Audio%2C+bulk&option=artikl&id_kategorija=0523&id_artikl=052.300.030)

-> to ti je Bulk verzija i zato dođe 300 kuna! Retail verzija je više od 200 kuna skuplja što se nikako ne isplati!

Prva sljedeća iznad te kartice, koja nekaj vrjedi, košta 740 kuna :( -> nju imaš spomenutu u ovoj temi ako se ne varam!

10-10-2007, 15:59
koju bi mi onda preporučio?
do 500 kn

definitvno audigy 4...

-KARTICA CREATIVE SB AUDIGY 4 PCI 24bit 7,1 BULK BAJTING
-CREATIVE LABS SB Audigy4, bulk 422kn NITEL


Je Bartuc i audigy 4 je bulk pa dođe preko 400kn...i znam da je bolja.Stoga je do 500kn bolji izbor.Ta x-fi je hibrid.