PDA

Pogledaj cijelu verziju : LAN



WiLd_ChiLd
30-09-2007, 08:42
poz, kako cu se povezati s drugim kompjuterom u lan? ja imam kabel ali neznam sta triba jos napravit pa ako vi znate mozete mi pomoc...?

RayDX
30-09-2007, 08:46
:rotfl: :rotfl:

Jesi razmislio da ga uštekaš u drugi komp? :rotfl: :rotfl:

Lord Jambrek
30-09-2007, 08:48
Na kojem si OS-u?

Karlo_from_Bjelovar
30-09-2007, 09:10
poz, kako cu se povezati s drugim kompjuterom u lan? ja imam kabel ali neznam sta triba jos napravit pa ako vi znate mozete mi pomoc...?

evo kada jedan mali shadow dancer treba ucit "velikog" ppl-a.. xD

koliko kompijutera zelis povezati? na kojem si OSu (operativnom sustavu)? obavezno oba trebaju imati mrežnu karticu...

RayDX
30-09-2007, 09:21
Pa dva želi povezati... Samo izravno neka ušteka jedan kraj u svoj LAN port i drugi od frenda il koga već :/ Ajme mudrosti... A vjerojatno obojica imaju mrežnu karticu

WiLd_ChiLd
30-09-2007, 10:30
Pa dva želi povezati... Samo izravno neka ušteka jedan kraj u svoj LAN port i drugi od frenda il koga već :/ Ajme mudrosti... A vjerojatno obojica imaju mrežnu karticu
ma nisi ti bas puno glup...
pa to sam sve napravija samo pitam jeli moran jos sta instalirat jer se nevidimo...

30-09-2007, 10:32
Pa dva želi povezati... Samo izravno neka ušteka jedan kraj u svoj LAN port i drugi od frenda il koga već :/ Ajme mudrosti... A vjerojatno obojica imaju mrežnu karticu
ma nisi ti bas puno glup...
pa to sam sve napravija samo pitam jeli moran jos sta instalirat jer se nevidimo...

Ma pusti si mira od takvih...

Pročitaj si ovo i ako budeš pratio korake kao što su napisani budeš shvatio:

viewtopic.php?t=15672 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=15672)

Ukoliko dođe do kakvog problema javi.

RayDX
30-09-2007, 10:46
[quote=RayDX]Pa dva želi povezati... Samo izravno neka ušteka jedan kraj u svoj LAN port i drugi od frenda il koga već :/ Ajme mudrosti... A vjerojatno obojica imaju mrežnu karticu
ma nisi ti bas puno glup...
pa to sam sve napravija samo pitam jeli moran jos sta instalirat jer se nevidimo...

Ma pusti si mira od takvih...

Pročitaj si ovo i ako budeš pratio korake kao što su napisani budeš shvatio:

viewtopic.php?t=15672 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=15672)

Ukoliko dođe do kakvog problema javi.[/quote:288out0y]

Kakvih takvih? On nije rekao da se ne vide... Samo je rekao da ne zna što da radi s kablom... Daj malo više informacija ako hoćeš konkretnu pomoć...

Karlo_from_Bjelovar
01-10-2007, 17:31
sad sam se sjetio ovog topica, editirat cu post, neam vremena sad, uglavnom, moras sve firewalle (i windows) zgasit...

Mr.G4m3r
01-10-2007, 18:58
?? Ne moras firewall ugasit... Ako ces samo 2 kompa umrezit onda ti je dovoljan samo crossover kabel - Plug 'n' Play baby! :) Kao sta pise u onom topicu... A ako ces vise kompova, onda moras imat switch ili router. Ako ides preko routera - obican UTP - kabel ce ti radit sigurno. A za crossani - neki routeri imaju portove i za obican i za crossani...

Karlo_from_Bjelovar
02-10-2007, 06:33
?? Ne moras firewall ugasit... Ako ces samo 2 kompa umrezit onda ti je dovoljan samo crossover kabel - Plug 'n' Play baby! :) Kao sta pise u onom topicu... A ako ces vise kompova, onda moras imat switch ili router. Ako ides preko routera - obican UTP - kabel ce ti radit sigurno. A za crossani - neki routeri imaju portove i za obican i za crossani...


da, al ak oce igrat, npr. warcraft i da se medusobno vide morat ce zgasit, ja sam prije pokusavao i dodavat na exceptions listu itd., mi smo se medusobno vidli kad je netko cr8o, ali se nismo mogli joinat jedan drugome, moras firewall zgasit...

a sta tocno zelis? oces igrat 1v1 s nekim frendom il se oces umrezit na net pa da ste jedan pored drugog i da onda igrate zajedno?

HalF-DeaD
02-10-2007, 08:37
Onda si ti imo GovnoFirewall™

Počni koristit Zone Alarm ;)

FG
02-10-2007, 09:57
Prvo provjeri dal imaš crossover,jer ak si došel u dućan i rekel da trebaš kabel za LAN vjerovatno su ti prodali običan utp.Ak imaš neki instrument kojim moreš provjerit kak su žice spojene,trebala bi biti prva žica na prvom kraju kabla biti na mjestu treće žice na drugom kraju kabla,druga na šestom,treća na prvom,4-4, 5-5, 6-2, 7-7, 8-8.-nadam se da si skužil ovo,a ak su spojene 1-1, 2-2, 3-3, 4-4, 5-5, 6-6, 7-7, 8-8, -to neće radit pa uzmi klješta i rješi to. U većimi kablova treba samo zamjenit zeleno bijelu žicu sa narančasto bijelom,zelenu sa narančastom,narančasto bijelu sa zeleno bijelom i narančastu sa zelenom.Ustvari boje kabela se jasno vide kroz proziran konektor na kabelu pa ti možda ni neće trebat nikakav instrument za provjeru.
P.S
U j**ate kaj sam ja to skompliciral niko me nebi skužil :P

Karlo_from_Bjelovar
02-10-2007, 13:41
Onda si ti imo GovnoFirewall™

Počni koristit Zone Alarm ;)

imam windows firewall, neam potrebe uz avast i jos nekim anti spyware programima za nicim "jacim" jerbo ne surfam previse po XxX itd. stranicima, a one koje i posjecujem, su provjerene od strane mcafee siteadvisora...

btw. back ontopic...