PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nero ne prepoznaje hrvatske znakove



Regnikolarna Deputacija
29-09-2007, 21:45
Šugavi nero 6 mi ne kuži č,ć i đ kad idem pržit stvari preko data disca ili čega već! Je l se to može ikako sredit, ili je li to sređeno u neru 7 ili što da radim?????????????????!!!!!!!!????????????!!!!!!!! !!!????????????? :rotfl:

Odin
29-09-2007, 22:50
SŠugavi nero 6 mi ne kuži č,ć i đ kad idem pržit stvari preko data disca ili čega već! Je l se to može ikako sredit, ili je li to sređeno u neru 7 ili što da radim?????????????????!!!!!!!!????????????!!!!!!!! !!!????????????? :rotfl:
meni nesto na cijelim windowsima ne radi č,ć,š idt
npr. dok pokrenem dvd od pc-play-a tam gdje pise kakva je igra
i svugdje gdje je č,ć,š,ž, cudni su mi znakovi
jer sam to u instalaciji windowsa pogrijesio?? :shock:

Happy Little Boozer
29-09-2007, 23:08
Language bar na english?
Instalirana only engleska verzija windowsa?

Odin
30-09-2007, 09:03
Language bar na english?
Instalirana only engleska verzija windowsa?
neznam dolje mi pised hr :?

Matilda Mother
30-09-2007, 09:32
zar ne možete to promijeniti u regional and language options u control panelu? :o

Regnikolarna Deputacija
30-09-2007, 10:54
:boohoo: Meni imaju slova. AL JA OĆU NERO!!!!!!!!!! I druga šugava stvar, kad idem pržit dva dvd-a (a imam jedan dvd-rw), pa kad mi se ide radit ona preslika na kompjuter pa da to onda sprži na dvd, piše mi da mi nema dovoljno mista za tu presliku, štogod, i piše nešto tipa: Not enough disc space for disc image. Disc space needed: 4447777777 kb (čega već). Disc space koji ja imam = 0 kb. A imam negdi 10 gigabajta.

Luka
30-09-2007, 19:12
promijenio naslov ...

Burek_fr0m_SPACE
30-09-2007, 21:19
:boohoo: Meni imaju slova. AL JA OĆU NERO!!!!!!!!!! I druga šugava stvar, kad idem pržit dva dvd-a (a imam jedan dvd-rw), pa kad mi se ide radit ona preslika na kompjuter pa da to onda sprži na dvd, piše mi da mi nema dovoljno mista za tu presliku, štogod, i piše nešto tipa: Not enough disc space for disc image. Disc space needed: 4447777777 kb (čega već). Disc space koji ja imam = 0 kb. A imam negdi 10 gigabajta.
Koliko imaš particija? Možda ti je temp folder postavljen na particiju s malo slobodnog prostora. Što se tiče ŠĐČĆŽ, nije stvar u Nerou, već u ISO specifikaciji / filesystemu. Probaj koristiti UDF.

I ako još jednom napišeš post sa toliko uzvičnika i upitnika i nepotrebnih smileya, ne gine ti ban. Jasno? Hvala.

Regnikolarna Deputacija
01-10-2007, 18:58
Jasno, jasno. Bez uvrede.

Probat ću maknit uskličnike. Nije, ali ovo mi je stvarno išlo na živce. Ovako spržih negdi masu cd-ova/dvd-ova i na kraju se svaki put sitim da štogod ima ta slova ne valja. A toga ima masu.
A ovo je sređeno. Nije mi tilo pržit zbog relativno glupog razloga. Ja sam prije minjala my documents sa e: na f: i nazad, a folder za presliku je na f: u my documents koji tamo sad ne postoji....
Zato nije tilo.

A kako da stavim za udf? Meni je uvijek iso, tražih u postavkama i okolo za udf, ali nema, meni se to jedino pojavilo automatski kad bih pržila nešto veće od 2 gb.

Burek_fr0m_SPACE
01-10-2007, 23:40
Istražih malo i čini mi se da je prilično neizvodivo staviti ŠĐČĆŽ i na ISO i na UDF filesystem. Probao sam burnovati image sa "najlabavijim" ograničenjima (ISO level 2 + ASCII) i rekao je kako je stvar uspješno burnovana, međutim kada sam pokušao otvoriti DVD, pisalo je "Insert disc...". Možda neko zna nešto što ja ne znam, ali ako se mene pita, bojim se da ćeš morati odustati od tih slova u nazivima fileova/foldera.

Regnikolarna Deputacija
02-10-2007, 06:57
Vjerujem ti , si si Burek almighty itd.
E sad je baš zeznuto.
Prošli put sam spržila sve u rar.arhivi ali to se otvara pola sata. Tako ako se nekom ne da minjat sve nazive, a oće pržit č,ć,đ i sl, ja onda ovo savjetujem. Je l to onda najbolje?

Burek_fr0m_SPACE
02-10-2007, 11:10
Vjerujem ti , si si Burek almighty itd.
E sad je baš zeznuto.
Prošli put sam spržila sve u rar.arhivi ali to se otvara pola sata. Tako ako se nekom ne da minjat sve nazive, a oće pržit č,ć,đ i sl, ja onda ovo savjetujem. Je l to onda najbolje?
Ako želiš biti sigurna da ćeš zadržati ŠĐČĆŽ, trpaj u arhivu. A ako si spremna žrtvovati ta slova, možeš brzo izmijenjati sve nazive pomoću my new proggyja - Renamez0r (http://www.sendspace.com/file/tf6h6p). Mislim da su objašnjenja o njegovom funkcionisanju suvišna - a ako baš treba pomoć, pitaj. I, da, fkors, program dolazi bez ikakve garancije, te se ne smatram odgovornim ni za kakve poslijedice korišćenja istog.

Regnikolarna Deputacija
02-10-2007, 15:40
Nek stoji u arhivi.
Živili!
:pray:

krso
13-12-2007, 09:06
Zašto ne bi netko zatvorio ovaj forum s odgovorom uspio/nisam uspio.


Gospodo, promjenite postavke kako je rečeno u forumu http://www.forum.hr/archive/index.php/t-78685.html
odnosno ides u Control Panel - Regional - Advanced - Language for non-Unicode Programs i promjeniš postavku u Croatian

:pray: Svaka čast MaxB

Kod mene radi o.k.

Pozdrav svima