PDA

Pogledaj cijelu verziju : Rangerove muke -> odvojeno od sticky-a



Rang€r
26-09-2007, 18:23
evo mog slucaja, instalo sam XP(sp1, normalan) zatim sam odma instalo drivere za maticnu, tek sam se onda sjetio instalat SP 2 instalo ga, i krenuo instalirat driver za grafu(catalyst) i vidim nece treba net.framework, instalam ga krenem opet instalat driver on opet ence razlog je nedovoljni hardverski zahtjevi(cist sumnjam danas kupio jos 512 MB RAM-a) ili nedostatak drivera u operativnom sustavu, te mi zatim zatvori setup. ja nista mislim to ce sam jednom pokazat tak beze pa odem instalat DX 9.0C(sa PCP 99#) kad ono pise instaliralo se sve ok, odem instalat obl(napokon bez restartanja mog igrat :pray: ) ali neeeee, direct x nije instaliran idem opet, pise instaliran, odem opet instalat pise instaliran a nigdje ga nema na diksu :S

dakle problem je : 1. catalayst se nemoze instalat zbog gore navedenih razloga
2. direct x instaliran a nigdje ga na disku :S

plz help

P.S. Instalo sma one Omega drivere najnovije za ATIjeve graficke al i dalje nista

Karlo_from_Bjelovar
26-09-2007, 18:38
preobaj ponovno format+reinstall windowza, ako ne upali, nabavi drugu verziju windza... :wink:

26-09-2007, 18:52
Instalaj os iznova....pa tek onda dodaj sp1...pa po mogučnosti sve zakrpe putem autopatcher...pa tek onda ploča...pa net framework...i stavi samo obične drivere za ati...bez control centera i tih điđa.I trebalo bi bit sve ok.
Možda bi se i moglo popravit ove tvoje greške..ali dal se vrijedi trošit vrijeme na samu dijagnostiku prosudi sam.

Slayer
26-09-2007, 19:56
pitanje: Moze li se nesto lose dogodit kompu ak koristis REG supreme pro??' i ima li gdje kojih uputa za sigurno koristenje?

Bartuc
26-09-2007, 20:30
Pa ako koristiš automatsko čišćenje, nemre nikaj biti! Mada program za svaki slućaj napravi BackUp registry-a prije samoga čišćenja!

Da bi ga automatski očistio, odi ovak...

Skroz desno imaš tab "Čistač registry-a", njega odaberi i stavi točkicu na "Duboki", nakon toga bu ti on skenirao registry i našao minimalno nekoliko stotina greškica u registry-u ukoliko su svježi windowsi, ukoliko ih duže vremena koristiš, našel bu ti nekoliko tisuča grešaka! Kad ih nađe, stisni desni klik na toj stranici i "select all" opciju te dolje odaberi "Popravi" izbor! Napravi ti backup i očisti čitav registry!

Rang€r
27-09-2007, 13:03
problem u tome sto mi je frend posudi xp(hebeni brat izgubio cd :-x ) , jel mogu onda restore system napravit, pa ce mi biti sve ko na pocetku, jel se moze to?

Bartuc
27-09-2007, 13:09
Probaj, nikaj te ne košta! Samo sumnjam da imaš spremljenu točku kada je sve bilo OK sa sistemom!

Ali daj mi prvo reci koju grafu imaš pošto novi Catalyst ne prepoznaje određene starije kartice, morti je u tome problem!

Što se DirectX-a tiče, ako pokrečeš instalaciju sa novoga PCPlay DVD-a (zadnjih nekoliko brojeva), prvo bu ti ga extractor odpackirao u folder koji mu zadaš (napišeš u prozorčić recimo c:\DirectX v9.0cSi stisneš unpack) te nakon toga moraš preko my computera otič u taj folder i pokrenuti setup.exe file da se instalira! Možda si krivo napravio taj postupak!?

Rang€r
27-09-2007, 13:21
DX sam ispakiro na disk i instalo ga al opet nista...

a graficka mi je radeon 9600

Bartuc
27-09-2007, 13:25
Eto vidiš! 9600 serija kartica nije podržana u novijim driverima ako me sjećanje služi!

Ovo tu su najnoviji Catalyst driveri za tu karticu, njih si skini i probaj da li rade -> Driver (http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp)

PS: Skini si samo Display Driver (druga opcija), Software suite ti ne treba!

Što se DirectX-a tiče, to si dobro instalirao i sve je za 5! Nije ti to kao program ili igra da za sobom ostavlja kojekakvu aplikaciju! On se integrira u sistem i nek te on ne brine!

Nadam se da bu ti radilo sa ovim driverima :roll:

Rang€r
27-09-2007, 13:31
imam neki cudan osjecaj da sam te drivere vec skinuo, znam da su bili 7.9 catalyst, cjeli suit skino i takoder bio isti problem ko i sa onim sa pcp dvd-a catalyst 7.5, evo skidam pa javim ak bude valjalo

P.S. Nevjrujem da sam DX instalo kak spada jer mi OB nije htjeo vrtit iz istog razloga ko i(nekom liku) pes 7 sto ej napisao tamo u topicu na Gameing opcenito... te je reko da je skinuo neki update i ja skinuo update na kraju to isto...

EDIT: Nista opet isti qurac "Setuo did not find a driver compatible with your current hardware or operating system. Setup will now exit :(

Bartuc
27-09-2007, 13:35
Ako skineš samo driver, bez suite-a, tada ti ne treba framework što znači da nebi trebalo biti problema!

Za Catalyst suite trebaš imati FrameWork v1.1 ali sa PATCH-om... ili v2.0! Pošto taj control centar radi kenjažu, bolje je imati drivere bez njega!

PS: Kod instalacije driver-a, ako možeš, izaberi Custom install i ako postoji opcija Control Centar, makni kvačicu sa nje! Vjerovatno bu ti se automatski maknula i kvačica sa Driver-a ali nju nazad vratiš nakon toga!

EDIT: Kasnim :( Ne znam zašto ti onda radi takve probleme!? Možda bi trebao formatirati komp!?!?

Rang€r
27-09-2007, 13:43
:( a bas sam dobio jos gigu rama, veselio se igranju obla bez stekanja, restartanja i ostalih sranja, pa me sad driveri jebu...

znaci moze jos samo restore upalit?

P.S. E zaboravio sam, gdje je restore system aplikacija? :D

Bartuc
27-09-2007, 13:50
Probaj!? Ali ne znam zašto ti ne rade ako su za 9600 seriju... vjerujem da imaš kakvu sistemsku greškicu!

Probaj još ovako: Desni klik na MyComputer i klikni Manage te odi na Device Menager! Tamo nađi grafičku karticu i 2x klikni na nju te izaberi Driver tab gdje imaš opciju UpDate driver-a preko neta, morti upali na taj način!

A DX9 možeš također updateati preko neta sa ovom aplikaciom -> Klik (https://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3&displaylang=en)

PS: Moraš proč validaciju sustava da možeš skinuti aplikaciju! Aplikacija je velika nekoliko kilobajta ali kada je pokreneš, može ti skinuti i do cca 45Mb updateova za direct x, ovisi u kakvome je trenutnom stanju!

EDIT: System restore ti je unutar Control Panel -> System-a!

Rang€r
27-09-2007, 14:20
u device managareu nisam naso nista vezano uz graficku, niti radeon niti ati niti graph car niti neku ikonu grafe niti ista sa grafom :(

Bartuc
27-09-2007, 14:24
Treča komponenta na listi bi ti trebala biti Display Adapters! U tome ti je grafička kartica :D

27-09-2007, 15:27
:( a bas sam dobio jos gigu rama, veselio se igranju obla bez stekanja, restartanja i ostalih sranja, pa me sad driveri jebu...

znaci moze jos samo restore upalit?

P.S. E zaboravio sam, gdje je restore system aplikacija? :D

Jel sam ti reko da češ imat i muka sa samom dijagnostikom.Imaš sistemsku grešku ili je problem u nečem banalnom.

Potrudi se nabavit cd od windowsa i sve lijepo iznova kako sam ti rekao.Sačuvaj si živce i onda se lijepo ugodno igraj.

Rang€r
27-09-2007, 15:36
sutra to onda brzo trebam jer preksutra izlazi ETQW!!!

P.S. Ma sta se brinem dok postar donese stignem i vistu potrgat :D

27-09-2007, 15:43
sutra to onda brzo trebam jer preksutra izlazi ETQW!!!

P.S. Ma sta se brinem dok postar donese stignem i vistu potrgat :D

Ma ne nego ti ozbiljno kažem sačuvaj si živce i metni novi os.Ne vjerujem da ga nitko nema od tvojih prijatelja/susjeda etc.To ti je 40min posla+sređivanje os.Mislim da se isplati.Vjerujem da je za sada greška u softweru jer da je neka ozbiljna greška u grafi nebi niti slike imao. :D A opet nikad neznaš.Hardwer je čudan.Nekad i malo prašine u slotu grafe može izazivat ovakve probleme..a i nemora :wink:

Rang€r
27-09-2007, 15:48
ma garant sam shebo to sto sam odma iso instalat drivere za maticnu, pa poslje toga iso sp 2 instalat, eeeeee sad se sjetio, nes me je bio pito dok sam instalo sp 2 i nije htjeo dalje ja stisnuo cancel i nastavio sa instalacijom i zavrsio... nista hvala na pomoci opet cu ga instalat sutra sam da donese ovaj lik...

27-09-2007, 15:49
heh...ok ajd pa javi ak bude bilo opet problema...onda čemo ić step by step...a do onda lijep pozdrav...i da sretno! :wink:

Slayer
27-09-2007, 17:54
Pa ako koristiš automatsko čišćenje, nemre nikaj biti! Mada program za svaki slućaj napravi BackUp registry-a prije samoga čišćenja!

Da bi ga automatski očistio, odi ovak...

Skroz desno imaš tab "Čistač registry-a", njega odaberi i stavi točkicu na "Duboki", nakon toga bu ti on skenirao registry i našao minimalno nekoliko stotina greškica u registry-u ukoliko su svježi windowsi, ukoliko ih duže vremena koristiš, našel bu ti nekoliko tisuča grešaka! Kad ih nađe, stisni desni klik na toj stranici i "select all" opciju te dolje odaberi "Popravi" izbor! Napravi ti backup i očisti čitav registry!

hmm... nemam na hrvatskom.. dal je ovo "DUBOKI" agresive?

Bartuc
27-09-2007, 19:12
Da :D Meni je na defaultu hrvatski pa sam mislio da je i tebi tak! Ja si ga redovito prebacim na engleski!

Rang€r
28-09-2007, 13:01
evo instalo windows, sam sto je glupi brat negdje zagubio SP 2, pa ga nemogu instalirati, da ja instaliram sve drivere ili da trazim SP 2 ili eventualno cekam brata da dode :-x

28-09-2007, 13:03
evo instalo windows, sam sto je glupi brat negdje zagubio SP 2, pa ga nemogu instalirati, da ja instaliram sve drivere ili da trazim SP 2 ili eventualno cekam brata da dode :-x

Čekaj sp 2...nisu zakrpe bezveze.

Bartuc
28-09-2007, 13:04
Čekaj, ti si otišao na internet sa kompom koji nema SP2 na sebi :o Nebih te htjeo obeshrabriti, ali ako je tako, vjerovatno ti je komp do grla pun viruseka :D Rađe pričekaj SP2 pošto on drastične izmjene radi na sistemu!

Rang€r
28-09-2007, 13:16
ma kaki virsui, nema ovdje virusa :D ... valjda :scared:

P.S. E a jel ja mogu instalat sve drivere i onda instalat SP 2?
Mislim kada je izasao SP 2 niste valjda cjeli WIndows reinstallirali?

kulamasta
28-09-2007, 13:20
Mozes, ali radi raznih konflikata preporucivo je prvo staviti SP2 pa onda ostalo... Ali vrlo vjerojatno da ce ti sve normalno raditi ako SP2 stavis i naknadno

Rang€r
28-09-2007, 13:28
nvm, evo nasao sam SP 2 :D

Bartuc
28-09-2007, 13:44
@Ranger, javi kada rješiš situaciju sa kompom tak da možemo očistiti ovu temu :D Hvala!

Rang€r
28-09-2007, 14:30
@Ranger, javi kada rješiš situaciju sa kompom tak da možemo očistiti ovu temu :D Hvala!

e, da napravim i one dida mide sto si poslje onih 9 koraka napiso?

Bartuc
28-09-2007, 14:33
Pa ako želiš da ti je sistem odazivniji i brži, onda napravi! Vidi koje optimizacije ti pašeju i deri po njima!

Jedino bih ti preporučio da pogasiš navedene servise pošto podosta koče sistem!

Rang€r
28-09-2007, 14:58
ajmo na posao, cisti ! :D :evil:

Bartuc
28-09-2007, 15:04
Odvojio sam ovo od optimizacije... ako imaš još pitanja, slobodno ovdje piši!

PS: Prebacil bum u Pomagaj Brate!

Rang€r
28-09-2007, 20:51
evo vec problemi :D
Kad izadem iz obliviona ekran bude plav(ko u biosu) i nista ne pise nista ne prikazuje niti mrda samo plavo :S
koji je prbolem i kak ga rjesit?

Bartuc
28-09-2007, 21:00
Ono kao da ti wallpaper i ikone nestanu?

To je vjerovatno zbog toga kaj si išao surfati po netu bez zaštite pa si možda pokupio kakvog viruseka! Probaj skenirati tak da možemo ukloniti sumnju sa toga! Meni se to desilo cca 3 puta na sistemu i uvjek je bio virus kriv!

Rang€r
28-09-2007, 21:30
evo idem AD-Aware instalirati...

nasao gas 20 errora :)
idem sad probat

Rang€r
01-10-2007, 22:41
evo problema... dakle instaliro ETQW Demo sa PCP DL DVD-a i sve super sam kad krenem na neki server izbaci me iz igre i pise onaj damn error ze ja stisnem don't send, a sve je prije bilo ljepo i bajno radilo na 1 GB RAM na starom windowsu ali neeeeeee moj hebeni brat uvjek mora neki qurac izvoditi mat?'+¸ł$ gad glupi, dakle sta da radim vec sam 3 puta instaliro igru, iskljucio xfire i sve la nista :S

PLZ HELP!!