PDA

Pogledaj cijelu verziju : W40K: Soulstorm



Stranica : [1] 2

prcko
27-09-2007, 23:03
DA najavljena je nova 3 ekspanzija za Warhammer.Iako su rekli da ih više neće biti ipak nam stize u Q2 2008.Za sada je poznato da dobivamo 2 nove frakcije i leteče jedinice i svaka od ovih 7 dobiva ponešto novo.

http://www.fragland.net/news.php?id=17666
tha linkage

Jopax
28-09-2007, 07:12
yeeeeeeeeeeeeehaaaaaaaaaaaaaaaaaw
funally it has come :pray: :pray: :cry: :D
Već znam koje su nove rase, tyranidsi i dark eldari :D

http://www.fragland.net/news.php?id=17666
tha linkage

The Boz
28-09-2007, 07:46
Za DE se zna, na žalost, no druga je skrivena za sada. Iskreno, sumnjam da su Tyranidsy iz dva razloga:
1. Relic je rekao da nisu sposobni napraviti kvalitetne Tyranidse u postojećem engineu.
2. Soulstorm je stand-alone ekspanzija kao i Dark Crusade, i druga rasa je najvjerojatnije Order, jer su DE Disorder.
Stoga, vjerojatno Sisters of Battle. Meni bi bilo draže da su Nidsi i Sisterke, ali ajd, vidjet će se... Warhammer FTW!

Arbiter of Change
28-09-2007, 08:00
Sve je potvrđeno na official forumu, moja greška.

Inače, ja bih volio vidjeti Inkviziciju za stranu ordera.... iako, ako malo bolje promislim, i ne ostaje nam baš toliko puno izbora na toj strani.

FAQ izvadak:


Q. What is Dawn of War: Soul Storm?
A. Soul Storm is the final expansion to Dawn of War

Q. Will I need Dawn of War, Winter Assault or Dark Crusade to run Soul Storm?
A. No, Soul Storm will follow in the path of Dark Crusade and come as a stand alone product. For single player; you will be able to play all 9 race. However to play online; you will need to own the respective titles to play Soul Storm.

For example;

Soul Storm = Dark Eldar & yet unknown 9th race.
Dark Crusade + Soul Storm = Tau Empire, Necrons, Dark Eldar & yet unknown 9th race.
Dawn of War + Soul Storm = Space Marines, Chaos, Eldar, Orks, Dark Eldar & yet unknown 9th race.
Dawn of War + Winter Assault + Soul Storm = Imperial Guard, Space Marines, Chaos, Eldar, Orks, Dark Eldar & yet unknown 9th race.
Dawn of War + Winter Assault + Dark Crusade + Soul Storm = Tau Empire, Necrons, Imperial Guard, Space Marines, Chaos, Eldar, Orks, Dark Eldar & yet unknown 9th race.

Q. What are the new features in Soul Storm?
A. Soul Storm will feature two new races, air units, expanded meta-style campaign; similar to Dark Crusade, but bigger.

Q. What races will be featured in Soul Storm?
A. The onyl confirmed new race is the Dark Eldar. The 9th race is still hidden

Q. Who are the Dark Eldar?
A. The Dark Eldar are the twisted cousins of the Eldar, they are demented creatures who love nothing more than torturing, butchering and imprisoning lesser races. They gain their strengths from carving the souls out of their victims, hoping that the Dark gods ignore them and their own souls.

The Dark Eldar will also be able to extract 'Soul Essence' which will allow them to use powerful abilities

Q. What could be the 9th race?
A. The Witchhunters or The Tyranids

Q. What type of Single Player Campaign will come with Soul Storm?
A. The new single player campaign centers around a new star system that has attracted all the races to the area when a warp storm traps them within the system and will only subside when their is only one race left.

The campaign will be similar to Dark Crusade in the sense that it is like a meta map, but instead of focusing on the one planet, Soul Storm will allow you to fight over the entire system. This includes 4 planets and their moons. Missions are hinted at be better than they were in Dark Crusade, hopefully less skrimishy missions.

Q. What are the changes to the current races?
A. The current races will receive new units in the form of air units. What those will be, we don't know; check out Forge World for ideas on what they might be.

Q. I heard Relic isn't souly working on this project by themselves, is this true?
A. Relic is colaberating with Iron Lore Entertainment on Soul Storm.

Q. If Relic is working with another company, who will patch Soul Storm?
A. Relic will be in charge of patching Soul Storm.

Q. Who will be composing the music for Soul Storm?
A. Inon Zur, he worked on Winter Assault and Dark Crusade.

Q. Will there be a beta?
A. Yes, but only a closed Beta

Q. When will Soul Storm be released?
A. Soul Storm will be released in Spring 2008

Q. Is there any videos about Soul Storm?
A. There is; Youtube filmed trailer of Soul Storm

*Fila*
28-09-2007, 08:11
sve super sve 5 ali nemogu nać taj filimić
edit- nađoh
jedva čekam!!!!!!!!! :pray: :pray:

ZorgTheBorg
28-09-2007, 08:26
:pray:
Steta sto relic patcha SS, opet ce bit slaganje verzija :-x

prcko
28-09-2007, 10:05
Najviše me zanimaju te leteče jedinice kak bu to izgledalo.Jedva čekam igru :pray:

Jopax
28-09-2007, 11:17
Vjerovatno ko u wa onaj valkyrie
i sumnjam da će staviti inkviziciju jer marinci već koriste njihovih unita dosta(grey knight npr.)
nadam se da će ubaciti titane :pray:
pa da bude ko onaj epic wh40k gdje je sve puno manje i sve liči na total war

pogledao trailer
samo me zanima oće li biti space fightova jer ako je interplanetarna borba onda bi trebalo biti nečeg osim transporta(igrat ću chaosom ako stave planet killera :killyou: )
i da joše jedan razlog za veselje je taj što će mi igra raditi jer su ostavili isti enegien sa malo poboljšanja :pray: :pray:

Jopax
28-09-2007, 18:44
Ček sad se sjećam....
Sanjao sam da čitam recenziju te igre, imala je nidse...
da da
i bila je na tri stranice, sjećam se da je dobila oko 60 i da su je pljuvali radi nekih gluposti, da je bilo interplanetarno nešto, bila slika nekog dark eldara na jednoj i nida (hormangaunt točnije) na drugoj...
podloga je bila neke žućkaste boje... :o

WEASEL
29-09-2007, 12:24
Najviše me zanimaju te leteče jedinice kak bu to izgledalo.Jedva čekam igru :pray:

nadam se da neće zasrat sa tim :)

prcko
29-09-2007, 12:53
Najviše me zanimaju te leteče jedinice kak bu to izgledalo.Jedva čekam igru :pray:

nadam se da neće zasrat sa tim :)
I ja se nadam.Ma bez brige znaju šta rade ne bi oni išli to radit da znaju da nemogu ili neznaju to napravit kako treba.

ZorgTheBorg
29-09-2007, 12:54
Relic je pristojan. Ne bi on razocarao 40k warhammerovih fanova.

WEASEL
29-09-2007, 12:56
Istina, al nadam se da neće biti ko flying units u starcraftu i warcraftu i to, tu su mi flying išle na živce.

Duh
29-09-2007, 13:35
Pošto sam do sad kupio sve w40k naslove kupi ću i ovaj.također mislim da relic neće zasrat s flying unitsima.

Jopax
29-09-2007, 18:01
E znate zašto vjerovatno neće biti nidsa, jer će ih morati tako oslabiti da to nije normalno, jer prema loreu svijeta nitko nijednom nije spasio planet od njih

prcko
29-09-2007, 19:11
E znate zašto vjerovatno neće biti nidsa, jer će ih morati tako oslabiti da to nije normalno, jer prema loreu svijeta nitko nijednom nije spasio planet od njih
Daj linkaj ak imaš šta o njima.

Jopax
29-09-2007, 19:39
http://uk.games-workshop.com/tyranids/malvolion/

evo zaključi malo iz ove priče

Arbiter of Change
29-09-2007, 20:52
Hehe, SM su znali dobiti po pi*cki od njih i to dosta spektakularno. :)

prcko
29-09-2007, 22:15
http://uk.games-workshop.com/tyranids/malvolion/

evo zaključi malo iz ove priče
Priča je jebena i bome si u pravu :o

WEASEL
30-09-2007, 09:51
Pa, nebi mi smetalo da ih stave i oslabe, mogu malo i odstupiti od lorea ^^

Arbiter of Change
30-09-2007, 09:53
Ja se samo bojim da će im malo smetati to što se drže istog engine-a.

WEASEL
30-09-2007, 10:28
Ja se samo bojim da će im malo smetati to što se drže istog engine-a.

nemam nista protiv enginea, zakon mi je, al nebi mi smetalo da ga promijene u malo više "epski" ^^

Jopax
30-09-2007, 19:07
hehe
Akohoćedane budu imba onda bi ih trebali ograničiti po broju jedinica, brzini .snazi, i svemu ostalom, ali onda nebi imali nidse nego mrave i žohare
nego mogu staviti da ih je jako malo jer je to samo jedan hive ship ili da je to splinter fleet, ali bi i onda bili prejaki, tj. preslabi ili...
fak zbunio sam se
anyway nek stave da je to samo dolazak hive fleeta i da je to samo jedan ili 2 manja broda
eda ako ne stave Lictore ili Carnifexa onda ih tužim

edit: ima mod sa nidsima za dark crusade i ne izgledaju loše, a to je amaterski urađeno, zamislite tek profesionalne modelere kako bi to uradili

prcko
30-09-2007, 20:12
Mozda stave od ovih dark eldara neki leteči brod kao ultimativnu jedinicu gdje treba relic.

Jopax
30-09-2007, 20:23
ne dark eldari nisu uopće kul oni su kombinacija chaosa i eldara što je vrlo fegetovski ali na him način :?

whiskey
30-09-2007, 23:54
"Something was moving through the gloom with terrifying rapidity. Something with claws. Four sets of claws.

It sliced through Major Hecht at the waist, and his body fell in two, still firing."


To je ono šta volim kod Warhammera, ta surovost i brutalnost. Prije Dawn of War-a malo san zna o ovom svemiru al otad upijam sve warhammerovsko. Znatiželjan sam oce li ipak ubacit nidse u novu ekspanziju jer vec se nagađalo za Dark Crusade da bi mogli bit u igri. Volija bi ih vidit u akciji :)

WEASEL
01-10-2007, 13:29
ne dark eldari nisu uopće kul oni su kombinacija chaosa i eldara što je vrlo fegetovski ali na him način :?

gwah, dark eldari su kul xD
Ali ipak se ja držim starih eldara ^^

Jopax
01-10-2007, 18:46
ne dark eldari nisu uopće kul oni su kombinacija chaosa i eldara što je vrlo fegetovski ali na him način :?

gwah, dark eldari su kul xD
Ali ipak se ja držim starih eldara ^^

ne oni su bez onih nekih ko maski i izgledaju kao visoki ljudi i furaju se na bodljikavu odjeću i oklope, što liči na chaos, a chaos me iritira zbog onih glasova :kill:

WEASEL
01-10-2007, 19:42
ne dark eldari nisu uopće kul oni su kombinacija chaosa i eldara što je vrlo fegetovski ali na him način :?

gwah, dark eldari su kul xD
Ali ipak se ja držim starih eldara ^^

ne oni su bez onih nekih ko maski i izgledaju kao visoki ljudi i furaju se na bodljikavu odjeću i oklope, što liči na chaos, a chaos me iritira zbog onih glasova :kill:

oni zapravo i jesu kaos, samo kaos eldari xD
mislim da sam izjavio da su Emo sado mazo elfovi cool....idem preispitati svoj zivot xD

Jopax
01-10-2007, 19:56
ne dark eldari nisu uopće kul oni su kombinacija chaosa i eldara što je vrlo fegetovski ali na him način :?

gwah, dark eldari su kul xD
Ali ipak se ja držim starih eldara ^^

ne oni su bez onih nekih ko maski i izgledaju kao visoki ljudi i furaju se na bodljikavu odjeću i oklope, što liči na chaos, a chaos me iritira zbog onih glasova :kill:

oni zapravo i jesu kaos, samo kaos eldari xD
mislim da sam izjavio da su Emo sado mazo elfovi cool....idem preispitati svoj zivot xD
:rotfl:
u be eldar emo
sad malo čitao website od battle for macragge i opet oću igrat tabletop, samo da znam ima li kupit to u land of magicu
linkage (http://macragge.uk.games-workshop.com/default.htm)
kako bi sad igrao sa tyranidima i klao sve pred sobom i joj sad ću past u depresiju što sam izgubio dc dvd :(

WEASEL
01-10-2007, 20:00
ja bih to igrao al čujem da je posve skupo, a i nema basigraca u okolici, a osim toga, nemogu gubiti zivot na to xD

Jopax
01-10-2007, 20:12
Pa ne znam je malo skuplje ali je zdravije od kompa, a i vježbaš preciznost i ta sranja bojanjem figurica manjih od 3cm
od igrača uvijek se nađe rođak mlađi iako bi bilo malo teško ga naučiti pravilima ali ipak
što se tiče cijena mislim da je battle for macragge oko 400kn ali nisam siguran
anyway dođe pravo sve što treba za igranje u njemu
još jedan linkage (http://macragge.uk.games-workshop.com/introduction/boxcontents.htm)

WEASEL
01-10-2007, 20:19
Pa ne znam je malo skuplje ali je zdravije od kompa, a i vježbaš preciznost i ta sranja bojanjem figurica manjih od 3cm
od igrača uvijek se nađe rođak mlađi iako bi bilo malo teško ga naučiti pravilima ali ipak
što se tiče cijena mislim da je battle for macragge oko 400kn ali nisam siguran
anyway dođe pravo sve što treba za igranje u njemu
još jedan linkage (http://macragge.uk.games-workshop.com/introduction/boxcontents.htm)

znam gledao sam, a osim toga ne provodim bas puno vremena za pc-em tako da neznam bas, a bojanje bi bilo cool xD

Jopax
01-10-2007, 20:23
da samo ne mogu vidit dođe li išta za bojanje u ovome setu
ako ne onda bi vjerovatno trebao kupiti odvojeno ali to nije problem jer boja nije skupa oko 20kn ja mislim :D

e evo još jedan lik koji pokazuje moć nidsa
The defence of Iyanden (http://uk.games-workshop.com/tyranids/defence-of-iyanden/1/)

The Boz
01-10-2007, 20:38
Ja sam si već zapisao kao ciljeve kupnju i bojanje meni najdražih modela kad si finu zaradu osiguram. Prvo ide Baneblade, Lucius Pattern. Zatim Chaos Defiler sa flailom. I na kraju, XV88 Broadside sa shoulder mounted railovima. To bi mi trebalo sve past na cca soma i po kn sa svim alatom.

Jopax
01-10-2007, 20:40
Ja sam si već zapisao kao ciljeve kupnju i bojanje meni najdražih modela kad si finu zaradu osiguram. Prvo ide Baneblade, Lucius Pattern. Zatim Chaos Defiler sa flailom. I na kraju, XV88 Broadside sa shoulder mounted railovima. To bi mi trebalo sve past na cca soma i po kn sa svim alatom.

srami se a gdje je carnifex???
ta mrcina se ne izostavlja
mislim si kupit samo njega i boje i fino ga ko kip držat u sobi iako košta oko 50 maraka :D

ZorgTheBorg
01-10-2007, 21:27
Zanimaju me ove figurice... di to ima za kupit u ZG?
(samo da nije soma kuna :()

Jopax
01-10-2007, 21:31
imaš u land of magicu i nije sve skupo većinom neobojene i nesastavljene figurice dođu oko 50 do max 100 kuna

Arbiter of Change
01-10-2007, 21:35
Šta samo? Mislio sam da će ovi naši preprodajom nabiti cijenu do neba.

ZorgTheBorg
01-10-2007, 21:39
Thx... kaj sve trebam kupit da bi mi figurice izgledate lijepo sastavljene i obojene?

Arbiter of Change
01-10-2007, 21:41
Pogledaj na službenoj stranici: http://us.games-workshop.com/games/40K/default.htm
Ovo je kao neki blagi on-topic, je li? :)

ZorgTheBorg
01-10-2007, 21:44
Kewl, kupit cu si nesto od Tau, SM i Chaosa...
Kojeg su reda velicine figurice? Par cm?

prcko
01-10-2007, 22:30
Kewl, kupit cu si nesto od Tau, SM i Chaosa...
Kojeg su reda velicine figurice? Par cm?
Daj vi to na PM bolje da se ne spama,ajmo mi o soulstormu nastavit :)

Jopax
01-10-2007, 23:00
pa ovako najbolje ti je da vidiš ovdje (http://uk.games-workshop.com/warhammer40000/)
malo browsaj po painting i modeling djelovima i o pojedinim rasama da sve vidiš
ček samo malo
ne cijene su oko 200kn po kutiji figurica(ovisi ali većinom 8 figurica dođe)
one su 28mm velike pa treba malo živaca za bojanje
:D

The Boz
01-10-2007, 23:09
GamesWorkshop je za igrače... ja to ne planiram igrat, no time, no team, no money etc... ja to planiram skupljat iz gušta... a u tom slučaju, ide se na ForgeWorld (http://www.forgeworld.co.uk/).
Recimo, Baneblade koji ja želim je ovo tu (http://www.forgeworld.co.uk/maxbaneblade.htm), samo 150 funti. Nije li seksi?

Jopax
01-10-2007, 23:18
GamesWorkshop je za igrače... ja to ne planiram igrat, no time, no team, no money etc... ja to planiram skupljat iz gušta... a u tom slučaju, ide se na ForgeWorld (http://www.forgeworld.co.uk/).
Recimo, Baneblade koji ja želim je ovo tu (http://www.forgeworld.co.uk/maxbaneblade.htm), samo 150 funti. Nije li seksi?

da kužim te velike modele ali oni nemaju ogromnu ili medium sized custom sklopi sam kako hoćeš figuru carnifexa zar ne??
da i ja sam htio od njih naručit knjigu od 45 funta, ne previše ali sam zaboravio na to a sad nemam dovoljno para
knjiga je bilo o astartes armoru i taktici, ilustracije i sve to, detaljni opisi svega
Sadržaj (http://www.forgeworld.co.uk/imparmvol2contents.htm)
jako me zanimaju drop podovi :D

WEASEL
02-10-2007, 13:20
kad smo vec u malenom offtopicu koji nikom ne smeta, recite di se mogu kupit warhammer40k novele, knjige i to(a da se ne narucuju sa neta) :)

The Boz
02-10-2007, 13:23
Ja naručujem od Algoritma meself.

WEASEL
02-10-2007, 13:24
kakve su cijene u algoritmu? nadam se da nije nešto kewl skupo ^^

prcko
03-10-2007, 16:47
http://img167.imageshack.us/img167/6663/dowwallpaper2ut1.jpg (http://imageshack.us)
UU da mi je vidit ovu pticu in game.

The Boz
03-10-2007, 16:50
Lord of Change in-game!? OMG! *faints*

Arbiter of Change
03-10-2007, 17:18
Hehe, izgleda kao amaterski pokušaj varanja. :D
Mene više mame oni Rubic Marines pored njega.

WEASEL
04-10-2007, 14:00
Kaos marinci su mi jedino bili interesantni sa druge strane nišana :P

Jopax
04-10-2007, 22:19
Ehej ako je on u igri onda komotno nek stave emperora :D
eda:ževo mali quote sa wikija sa opisom bitke između emperora i horusa

The casual brutality of the act galvanised the Emperor. Realising at last that his favoured son was truly lost to the corruption of Chaos, the Emperor finally mustered his full power, and unleashed a lance of pure Warp energy that pierced the gloating Horus's defenses. The Chaos Gods themselves recoiled in terror, withdrawing from their pawn. Just before Horus died, he looked his father in the eye, shedding a single tear, begging his father to finish him for his betrayal. The Emperor saw regret in his fallen son's eyes. The Emperor also knew that Chaos could attempt to possess Horus again, and that he would not be there to halt him if they did. Driving all compassion from his mind, the Emperor destroyed Horus utterly, his essence burned from existence.

WEASEL
05-10-2007, 13:29
Horus je bio njegov sin ? oO
Jeli to ono simbolički ili biološki?:)

Jopax
05-10-2007, 13:31
oboje, on je nastao iz njegovog gene-seeda, a od horusa su nastali ostalichapter masteri, a od njih su nastali marinci
dakle svi su jedna velika obitelj :D

Arbiter of Change
05-10-2007, 13:36
Ne baš, jer su svi Primarchi nastali od Da Emperora (Horus nije bio jedini), tj. svi imaju njegov gene-seed. Od njih su kasnije nastali SM kojima su oni zapovjedali/ju (neki su mrtvi, nestali, itd.)

Ali da, one big happy family... sa tim da te dedina strana želi ubiti iz Warpa. :D

Jopax
05-10-2007, 13:39
Ne baš, jer su svi Primarchi nastali od Da Emperora (Horus nije bio jedini), tj. svi imaju njegov gene-seed. Od njih su kasnije nastali SM kojima su oni zapovjedali/ju (neki su mrtvi, nestali, itd.)

Ali da, one big happy family... sa tim da te dedina strana želi ubiti iz Warpa. :D

da tako nešto, ali znam da je Horus bio prvi :D

WEASEL
05-10-2007, 13:39
A da sad se sijecam, to sam davno citao bio, malo sam zaboravio ^^

Jopax
05-10-2007, 13:49
e jel neko zna koji je koji bog kaosa, tj. po imenima, znam im imena ali znam samo od khornea i nurglea čemu su priklonjeni
znači od čega je Slaanaesh i tzantche(tako nekako se piše)

WEASEL
05-10-2007, 16:59
"Tzeentch is the Chaos god of change, sorcery, Machiavellian scheming and subtle manipulation; his nicknames thus include the Changer of Ways, the Grand Schemer, and the Lord of Sorcery."

"Khorne grew from a single survivalist emotion: in his case, the emotion was rage. Khorne is the Chaos god of hate, war, violence and killing; for this reason he bears sobriquets such as Blood God and Lord of Skulls."

"Slaanesh is one of the four major Chaos gods. Slaanesh is depicted, in both Warhammer 40,000 and Warhammer Fantasy as the youngest of the four major gods. Like the other Chaos gods, Slaanesh grew from a single survivalist emotion: pleasure. Slaanesh is the Chaos god of excess, hedonism, pride, aestheticism and self indulgence."

"Nurgle is one of the four major Chaos gods. Like his brother gods, Nurgle grew from a single survivalist emotion: in his case, the emotion was despair. Nurgle is the Chaos god of disease, decay, despair and destruction. Despite the nature of his influence, he takes a keen interest in his victims, caring for them in a jovial manner similar to a loving grandfather; for this reason he is frequently referred to as Grandfather Nurgle or Papa Nurgle"

Papa nurgle xDD

Jopax
05-10-2007, 18:17
:rotfl:
Papa Nurgle
hvala dood nisam ih mogao baš raspoznavati, znači tzeentch

whiskey
05-10-2007, 22:10
Moj omiljeni Chaos bog.. Papa Nurgle :) Khorn je nasilnik, papa Nurgle je šarmer koji ti ponudi besmrtnost. 8)

Jopax
05-10-2007, 22:16
Moj omiljeni Chaos bog.. Papa Nurgle :) Khorn je nasilnik, papa Nurgle je šarmer koji ti ponudi besmrtnost. 8)

ali te pretvori u gomilu trulog i inficiranog mesa
meni je osobno najdraži Tzeentch, iako ni Slaanesh nije uopće loš :D

whiskey
05-10-2007, 22:40
Highlander trulog i inficiranog mesa. Diš bolje :D U can allways pay for sex or hook up with some tyranid bitch:P

Jopax
05-10-2007, 22:44
:rotfl: u sick pervert
nego evo heroja za nidse
http://uk.games-workshop.com/tyranids/s ... racters/1/ (http://uk.games-workshop.com/tyranids/special-characters/1/)
ja bi osobno death leapera iako ni drugi nisu loši :D

ZorgTheBorg
05-10-2007, 22:44
Samo vi čekajte da vas Greater Good izbaci iz poznatog svemira :wink:

Jopax
06-10-2007, 08:52
Samo vi čekajte da vas Greater Good izbaci iz poznatog svemira :wink:

you have to be kidding :rotfl:
oni jesu jaki ali su ništa prema nidsima, jer su tau vaćinom ranged uniti a kako su nidsi brzi veliki i gadni mele uniti, zato oni i nemaju velike šanse :P

Arbiter of Change
06-10-2007, 08:55
Možda zato jer je Greater Good samo ideja, a nidsi te mogu pozobati dok kažeš "dodaj keks"? :P
O ček, vi o Tau vs. Nids, ili sa Lore gledišta? ... my bad.

Dilema, dilema - premenovati temu u Warhammer 40k Universe (rasprave su već nadišle pojedine igre) i time riskirati seljenje ili ne? :)

btw. znate da su Slaanesh-a "stvorili" Eldari?

whiskey
06-10-2007, 08:59
Bilo bi zanimljivo vidit bitku između Necronsa i Tyranidsa. Dvi mocne rase koje samo znaju za genocid. Ko bi izvuka deblji kraj? Ima li nešto o tome u loreu?

Arbiter of Change
06-10-2007, 09:01
Vjerojatno Nidsi zato jer Necronsi nisu baš jestivi - metal all the way, baby. :) Ali Lore-wise oni se nebi ni sukobili. Zašto? Zato jer si nisu interesantni - Nidsi žele organske neprijatelje koje mogu pojesti i tako se unaprijediti (Orcoidni Nidsi FTW!), a Necrosi jednostavno nemaju razloga za borbu s njima (nemaju Psychera i to).

Možda ako samo te 2 sile ostanu u galaksiji. :D

Jopax
06-10-2007, 09:18
Možda zato jer je Greater Good samo ideja, a nidsi te mogu pozobati dok kažeš "dodaj keks"? :P
O ček, vi o Tau vs. Nids, ili sa Lore gledišta? ... my bad.

Dilema, dilema - premenovati temu u Warhammer 40k Universe (rasprave su već nadišle pojedine igre) i time riskirati seljenje ili ne? :)

btw. znate da su Slaanesh-a "stvorili" Eldari?

Također su sredili C'tana
e bilo bi fora da necron lord ima dvije forme kao chaos khornea i deamon princea, imo bi nightlorda i lord of deceptiona :pray:
http://uk.games-workshop.com/tyranids/p ... -tyrant/1/ (http://uk.games-workshop.com/tyranids/paint-hive-tyrant/1/)
zamislite Hive tyranta sa svim silnim izborom modifikacija, trebali bi imati dva reinforcment panela samo za njega :D
da kako god okrenes necrosi bi pobjedili, ali sa velikim gubitcima, i da također kako god gledaš nidsi bi sredili tau, jer krootovi nisu baš najbolji melee uniti dok su hormangaunti,lictori,reaperi i ostala ergela sa sječivima the best of the best :D

Arbiter of Change
06-10-2007, 09:33
Necrosi nisu baš u navici gubljenja trupa zato jer (bar koliko ja znam) oni ne moguSbaš regrutirati nove vojnike (zbog same svoje prirode). Ali onda opet, kad se možeš teleportirati sa bojišnice kad god poželiš i kad imaš automatski popravak trupa, koje su šanse da ćeš izgubiti? Da, nemojmo ni zaboraviti ni one zgodne puškice koje imaju. :)

Jopax
06-10-2007, 09:45
Ono su ja mislim gauss flyeri, tj. ispucavaju energiju
nego njih ima jako puna ali se ne zna gdje su tocno, jos je bonus sto se regeneriraju trupe i sto su dosta jaki, ali acid spore mines su ipak acid spore mines koje kolju sve :D

ZorgTheBorg
06-10-2007, 09:57
Koja je najjaca rasa koja bi sve zgazila?
Cuo sam, da ako se orkovi ujedine, svemir je njihov!

Arbiter of Change
06-10-2007, 09:59
Manje više Orkovi ili Nidsi. Možda i Necrosi, ali oni nisu baš ono, prisutna sila kao ostale. Oni su više udare i nestanu. Zapravo, ako ćemo gledati tako, Imperium, Eldari i Tau će najvjerojatnije spušiti ako im se nešto (dobro) ne dogodi.

Lord Myrkul
06-10-2007, 10:17
ma cisto sumljam da ce imperialci popusit jer njih fanatizam drzi, ok malu su kratki sa sm ali jbg
i koja je to baza sa teleportirajucim necrosima( ne sican se toga iz igre, a lore i ne pratin previse..yy i know my bad :( )

Arbiter of Change
06-10-2007, 10:43
Eh, da je naći codex i potvrditi. Inače, stvar je u tome da je ta teleport tehnologija slična onoj koju Necrosi koriste za svoja putovanja svemirom (oni ne koriste Warp zato jer nemamju Psykera koji bi služili kao navigatori, a niti imaju pristup Webwayu kao Eldari). To u igri ima Necron Lord ja mislim, a Lore još kaže da se čak i njihovi "mrtvi" mogu tako povući sa bojišta (vjerojatno zato jer oni, Lore-wise, uopće i ne mogu umrijeti - kad tad se ponovno poprave ako nisu do temelja uništeni).

SM i IG su živi samo zato jer se nisu borili sa više neprijatelja zajedno u savezu (i imaju teh Emperora :D). Sjećam se da je bio neki tekst gdje kaže kako su oni jedva preživjeli izvidničku flotu koju su Nidsi bili poslali.

WEASEL
06-10-2007, 10:57
Necrosi nisu baš u navici gubljenja trupa zato jer (bar koliko ja znam) oni ne moguSbaš regrutirati nove vojnike (zbog same svoje prirode). Ali onda opet, kad se možeš teleportirati sa bojišnice kad god poželiš i kad imaš automatski popravak trupa, koje su šanse da ćeš izgubiti? Da, nemojmo ni zaboraviti ni one zgodne puškice koje imaju. :)

U igri su pariahs ...regrutirani vojnici xD

Ma eldari su zakon, putuju uokolo u malim brojevima, prognani i taj stuff ^^

Arbiter of Change
06-10-2007, 10:58
Eh, ako ti to zoveš regrutiranjem onda OK. :D

WEASEL
06-10-2007, 10:58
Eh, ako ti to zoveš regrutiranjem onda OK. :D

kako si uspio odgovoriti u jednoj sekundi xD

Arbiter of Change
06-10-2007, 11:01
I have teh powah! :D
Baš me zanima koja će biti druga rasa u ovoj ekspanziji. Mislim da nema baš previše pravih rasa koje bi se dale izvesti.

WEASEL
06-10-2007, 11:03
Pa, moguce da ce stavit nidse sa nekakvom scout fleet pričom, a opet, sa druge strane, ako ce vec staviti dark eldare morali bi jednu order stranu staviti ,tako da ce tu biti witchunters (80%)... Oni imaju sisters of battle, right?:)

Arbiter of Change
06-10-2007, 11:05
Možda, ali to nije baš nešto što bi ja stavio pod posebnu rasu zato jer se sličnosti sa SM i IG jednostavno prevelike (ne tematski, već po sistemu i to). Nidsi bi bili zakon, samo ne znam kako će to izvesti (sa resursima).

WEASEL
06-10-2007, 11:11
Možda, ali to nije baš nešto što bi ja stavio pod posebnu rasu zato jer se sličnosti sa SM i IG jednostavno prevelike (ne tematski, već po sistemu i to). Nidsi bi bili zakon, samo ne znam kako će to izvesti (sa resursima).

pa, sistem kaos marinaca i sm su isto prevelike po sistemu ^^ Snaći će se oni, ionako su radili dobar posao do sada a, što got napravili, neće nas razočarati ....premda bi im bacio bombu za ono sto su napravili brightlanceu i shuriken platformicama ^^

Arbiter of Change
06-10-2007, 12:44
Da, to sa SM i CSM mi je uvijek bilo slabo, ali šta ćeš. Eh, i još je Relic glavni kod patcheva... sad će opet biti po 1 patch svakih 5-8 mjeseci. :(

whiskey
06-10-2007, 12:55
Ako u ekspanziju uvale uz Dark Eldare bilo koju od preostalih rasa meni je svejedno jer su sve 3 preostale kewl:) Moja pretpostavka je da Tyranidse nece stavit u igru jer moraju imati neku adut rasu za punokrvni nastavak. Dawn of War 2 :pray:

DesertEagle
06-10-2007, 12:56
nice :)

WEASEL
06-10-2007, 14:22
E koliko dodje golden pack, sve igre skupa zasada, 200-300 kn?

prcko
06-10-2007, 15:18
Brijem 350 al nisam siguran.

Jopax
06-10-2007, 20:57
Eh, da je naći codex i potvrditi. Inače, stvar je u tome da je ta teleport tehnologija slična onoj koju Necrosi koriste za svoja putovanja svemirom (oni ne koriste Warp zato jer nemamju Psykera koji bi služili kao navigatori, a niti imaju pristup Webwayu kao Eldari). To u igri ima Necron Lord ja mislim, a Lore još kaže da se čak i njihovi "mrtvi" mogu tako povući sa bojišta (vjerojatno zato jer oni, Lore-wise, uopće i ne mogu umrijeti - kad tad se ponovno poprave ako nisu do temelja uništeni).

SM i IG su živi samo zato jer se nisu borili sa više neprijatelja zajedno u savezu (i imaju teh Emperora :D). Sjećam se da je bio neki tekst gdje kaže kako su oni jedva preživjeli izvidničku flotu koju su Nidsi bili poslali.

mislim da je to bio hive fleet behemot ali nisam siguran, znam da su radi njih ultramarinci zamalo ostali bez homeworlda znate šta bi bilo fora da ne stave međuplanetarnu borbu već na jednom planetu
medusi V, jer ima smisla okružena je warp stormom na njoj se biju sve strane i uskoro će nestati u širećem Hells Slingshotu
fak ne radi link na stranicu :kill:

ZorgTheBorg
06-10-2007, 23:03
Fiju... :shock:
Di se ja mogu upoznat s loreom?

I otkad bi SM i IG pusili... pa IG broji milijade vojnika.... imaju ih na bacanje, commisari govore "Who told you to die, keep fighting!" :D

E da, tko kontrolira koji postotak svemira?

Arbiter of Change
07-10-2007, 06:32
Pa inter-planetarna borba će čak i možda biti moguća (vjerojatno kroz kampanju ili nešto), budući da će se kampanja odvijati na nekoliko planeta u onom take-da-map stilu. Nada ostaje. :D

Uf, Lore-wise IG su doslovno prašinari. Ne znam točno, ali očekivani životni vijek jednog IG troopera se broji u minutama kad borba počne (ubace ih 100k sa onim flak jacketima i onim puškicama). Ali oni su ipak najbrojnija sila koju Imperij ima (SM su više kao elita koju obični ljudi ne vide u svom životu) i njihove specijalizirane trupe su dobre. Najveći dio svemira posjeduju Orkovi, ako se ne varam. Lore... pa, neka elementarna znanja preko Wikipedije, ali za onako neke dublje rasprave trebaš pročitati Codexe pojedinih Chaptera/frakcija.

Šteta što nećemo vidjeti Adeptus Custodes, čuvare samog Emperora.
Oni su navodno SM-ima, kao što su SM-ci ostalim ljudima. :)

WEASEL
07-10-2007, 08:57
Na wikiju imas dosta svega, vidi se koliko detalja ima u loreu ^^

Jopax
07-10-2007, 10:20
E Arbiter imaš ti koji codex, ja sam mislio nabavit Tyranid ili SM
Nego evo malo lorea za Zorga
http://uk.games-workshop.com/warhammer40000/background/
Većina stvari koje bi neki wannabe soli-pamet trebao znati :D

ZorgTheBorg
07-10-2007, 10:27
Lore, yummie!

Nego, sta su ovi radili u proteklih 39,000 godina i kakve veze to ima s onim srednjovjekovnim WH-om?

Arbiter of Change
07-10-2007, 11:27
Da, imam nekoliko Codexa, premda ne preporučam SM zato jer ti je većina vjerojatno poznata (codex je dobar jer dosta objašnjava universe i malo važnije osobe).

Postojale su sumnje da je ovaj Warhammer Fantasy samo jedan planet u W40k settingu, ali je to GW ekipa potvrdila kao krivo (uf, šta ovo ima smisla sa gramatičke strane). Ništa, 2 različite franšize.

Jopax
07-10-2007, 11:52
Jedino su slični po Immateriumu i Chaosu

Lord Myrkul
08-10-2007, 12:38
ok hive fleet-razumljivo samo po sebi
ali hive fleet behemot me zbunia malo..sta je to??

Arbiter of Change
08-10-2007, 13:22
Hive FleetSS- Behemoth je samo jedna od njih.

Jopax
08-10-2007, 21:00
...
Našao:
Kraken, Leviathan, Behemot, Tiamat, Ouroboros, Colossus i još neke

ispravka Behemot su uništili Ultramarinci kada je napao njihov sistem Ultramar
I Kraken je skoro uništen u napadu na Iyanden, ostaci su formirali splinter fleetove, koje bi mogli staviti kao objašnjenje za nidse u igri

Lord Myrkul
09-10-2007, 15:35
...
Našao:
Kraken, Leviathan, Behemot, Tiamat, Ouroboros, Colossus i još neke

ispravka Behemot su uništili Ultramarinci kada je napao njihov sistem Ultramar
I Kraken je skoro uništen u napadu na Iyanden, ostaci su formirali splinter fleetove, koje bi mogli staviti kao objašnjenje za nidse u igri

znaci ipak ih je moguce unistit?
roge onom ko je reka da su nezaustavljivi :D

WEASEL
09-10-2007, 15:41
Ajmo, najbolji sync killevi u igri, postajte, opisite, sto zelite:P

evo mog favorita aKHsj5y8UL8

Edit: i onda kažu da ce starcraft 2 pwnat W40k -.-

prcko
09-10-2007, 16:01
Ajmo, najbolji sync killevi u igri, postajte, opisite, sto zelite:P

evo mog favorita aKHsj5y8UL8
UFF prebolesno napravljeno :pray:

Jopax
09-10-2007, 17:59
:pray:
MRiU2N03Rzs&NR=1
evo svi zajedno :pray:

WEASEL
09-10-2007, 18:20
nije gust kad su svi skupa :P

Jopax
09-10-2007, 18:29
Da a nema ni Librarian vs Bloodthirster, prezakon kill
skoči mu na glavu i onda ga isprebija staffom :pray:
krep moram nać dc opet, igra mi se

WEASEL
09-10-2007, 18:46
Da a nema ni Librarian vs Bloodthirster, prezakon kill
skoči mu na glavu i onda ga isprebija staffom :pray:
krep moram nać dc opet, igra mi se

xD nema ni librarian vs avatar ^^

prcko
09-10-2007, 18:47
Da a nema ni Librarian vs Bloodthirster, prezakon kill
skoči mu na glavu i onda ga isprebija staffom :pray:
krep moram nać dc opet, igra mi se
haha sad i mene ulovilo da moram ponovno zaigrat :D

WEASEL
09-10-2007, 18:48
ja ga nisam ni deinstalirao odkad sam dobio igru xD

prcko
09-10-2007, 18:56
Gledam po netu jer su stavili kaj novo od skrinšotova ili mozda koji filmić od ekspanzije,ali nemogu naći.Ja mislim da bi bilo vrijeme da nam bace još ponešto novog materijala.

Jopax
09-10-2007, 19:39
Nisam ni ja ali ga je reinstall windoza sjebao pa sad oću da ga na laptop nstalam :D

Lord Myrkul
26-10-2007, 15:55
sisters of battle uz dark eldare
Gamespot Link (http://www.gamespot.com/pc/strategy/warhammer40000dawnofwarsoulstorm/news.html?sid=6181715&autoplay=6181760&tag=topslot;link;1&om_act=convert&om_clk=topslot)

Arbiter of Change
26-10-2007, 17:00
Loše.... šteta, jer već postoji (ako nije i završen) mod koji donosi Sisters of Battle. :(

/sniff

whiskey
26-10-2007, 17:11
Bilo je previše za ocekivati da ce ubaciti nidse al i casne sestre sa heavy armorima i bolterima nisu uopce loše 8) Najveca ekspanzija dosad.

The Boz
26-10-2007, 17:14
Penitent Engine is made of God and Win!

Jopax
26-10-2007, 17:17
ARGH :kill: :twisted:
Stvarno je sramotno da nećemo nidse dobit :(
niš sad čekamo nastavak sa nidsima, ako ga ne izdaju doću im sa chainswordom i poklat ću ih sve :twisted:

whiskey
26-10-2007, 17:24
Ako pažljivo promatrate animaciju na gamespotu vidit cete staint Celestine.Vrlo nabildana casna sestra :D

Jopax
26-10-2007, 17:25
Ali samo me zanima ko što je jedan u komentarima rekao kako će sada izvesti to da se zarate SM IG SoB jer su sve frendovi i alliesi i stuff

Arbiter of Change
26-10-2007, 18:29
Lore-wise je bilo i SM vs. SM chapters borbi, tako da to nije ništa čudno (mislim da su se ljudi pitali isto pitanje kad je WA izlazio)

The Boz
26-10-2007, 18:52
Hmm... vjerojatno će se vratiti Gabriel Angelos(YAY for teh Lik!), i onda buju Sororitasovke zabrijale da je on korumpiran nakon događaja iza DoW kampanje, a IGovci... možda budu neka Gue'vessa frakcija?
*brain hurt*
Nije važno, glavno da konačno čujem ženski glas u igri a da nije Gaydarski.

Jopax
26-10-2007, 21:52
Yay Gabriel Angelos je lood lik, čitao sam o pozadini blood ravensa i bila je priča o njemu i o Cyrene-u , onaj homeworld na koji baca neke reference tijekom kampanje, i bolji mi je on Daviana, ima moćniji glas, posebno kod battlecrya jer Davian to samo rekne ovaj se zadere pravo :D

Arbiter of Change
26-10-2007, 22:16
Mislim da je Angelos (po canon materijalu) dobio promaknuće, tako da ga možda čuvaju opet kao glavnu facu za DoW 2. :)

Lord Myrkul
27-10-2007, 14:19
ok zadnja 3 posta nisan nista svatia tako da bi zamolia za objasnjenje, a sta se tice nidsa nece doc u ekspanziji nego u punokrvnon nastavku

The Boz
27-10-2007, 14:22
Postoje DoW knjige koje nastavljaju priču iz DoW kampanje. Gabi je u njima protagonist(bar u prve dve, u trećoj je kameo), i... pročitaj ih jer te ne planiram spoilat...
No ako je u SSu ili DoW 2 GA ikakav lik, imam feeling da će prodaja knjiga eksplodirat :D

Lord Myrkul
27-10-2007, 14:26
Postoje DoW knjige koje nastavljaju priču iz DoW kampanje. Gabi je u njima protagonist(bar u prve dve, u trećoj je kameo), i... pročitaj ih jer te ne planiram spoilat...
No ako je u SSu ili DoW 2 GA ikakav lik, imam feeling da će prodaja knjiga eksplodirat :D

thx za objasnjenje i preporuku, priko ebaya narucia ultramarines the omnibus jer ga u prok algoritmu nema ima li kojim slucajem ovog tamo?
EDIT: pogleda i ofc nema...........

The Boz
27-10-2007, 14:33
Male šanse, ja i onako sve naručujem, pa kad dobijem jednu, 2. već dolazi, i odma naručujem 3., kako sam danas recimo dobio prve dvije knjige Horus Heresy serije, čekam The Saint, i odma naručio druge dvije HHovke :D Think ahead, inače te ubije u pojam čekanje od 1-2 mjeseca...

P.S.
DoW trilogija je sad dostupna u jednom omnibusu. :)

Duh
27-10-2007, 14:33
Može imena knjiga?

Lord Myrkul
27-10-2007, 14:41
http://www.blacklibrary.com/default.aspS
tu ces sve nac

vidi vraga nema tamo dow omnibusa

The Boz
27-10-2007, 14:45
http://www.blacklibrary.com/default.asp
tu ces sve nac

vidi vraga nema tamo dow omnibusahttp://www.blacklibrary.com/product.asp?prod=%2060100181058&type=BookOčekuje se next year.
OPREZ! Slika je dosta kvalitetan spoiler, pogotovo za Gabi :p

Lord Myrkul
27-10-2007, 14:58
[quote="Lord Myrkul":3r22djkp]http://www.blacklibrary.com/default.asp
tu ces sve nac

vidi vraga nema tamo dow omnibusahttp://www.blacklibrary.com/product.asp?prod=%2060100181058&type=BookOčekuje se next year.
OPREZ! Slika je dosta kvalitetan spoiler, pogotovo za Gabi :p[/quote:3r22djkp]

opala eto mi knjige
btw boz koliko kosta shipment iz uka do ovde?

Duh
27-10-2007, 15:02
a koje su od tih povezane s kampanjom dow-a(nastavak kampanje)

EDIT:Brijem da su te:
Dawn of War
Dawn of War: Ascension
Dawn of War: Tempest

Jesu?

Lord Myrkul
27-10-2007, 15:04
da

29-10-2007, 14:45
jedva cekam....igrao sam dow i dark crusade....space marinci su brand i to ali tau empire je meni najbolji...oh igra ce bit luda pogotovo uz zracne jedinice

prcko
30-10-2007, 21:52
Došlo nam je nešto zanimljivo!!!Mod za dark crusade gdje mozemo zaigrati sa DEAMONHUNTERSIMA!!!!!.Evo the link
http://www.relicrank.com/bloggo/2007/10 ... aemonhunt/ (http://www.relicrank.com/bloggo/2007/10/18/first-official-relic-mod-day-thu-oct-26-inquisition-daemonhunt/)
Slika 1.
http://img140.imageshack.us/img140/5940/idhscreenshot2sr0.th.jpg (http://img140.imageshack.us/my.php?image=idhscreenshot2sr0.jpg)
Slika 2.
http://img140.imageshack.us/img140/8582/idhscreenshot1bf2.th.jpg (http://img140.imageshack.us/my.php?image=idhscreenshot1bf2.jpg)
Nisam još skinuo,ali brijem da je jebenica.To je baš sluzben RELIC mod tak da vjerujem da je dobro napravljen.
EDIT:Bah bas sad citam detaljno i skuzim da piše(Friday, October 26th, from 12:00 pm noon until 1 pm PST (Pacific Standard Time).

The Boz
30-10-2007, 22:21
Nije služben Relic mod, nego je Relic nedavno napravio prvi Mod Day, u kojem se par sati moglo igrati na službenim serverima s nekim modom zajedno sa Relic ekipom, i odabrali su taj za ovaj put.

Jopax
31-10-2007, 00:11
Bio je negdje mod sa nidsima, bio je nedovršen al mislim da je sad cijeli, dost zanimljiv je bio sa upgraedovima i načinom prikupljanja resursa :D

prcko
04-11-2007, 12:49
Evo našao sam interview i 2 filmića o expanziji pa pogledajte:
http://www.gamespot.com/video/943419/61 ... nterview-1 (http://www.gamespot.com/video/943419/6181760/warhammer-40-000-dawn-of-war-soulstorm-interview-1)
Sisters of Battle
http://www.gamespot.com/video/943419/61 ... al-movie-1 (http://www.gamespot.com/video/943419/6181750/warhammer-40-000-dawn-of-war-soulstorm-official-movie-1)
Dark Eldar
http://www.gamespot.com/video/943419/61 ... al-movie-2 (http://www.gamespot.com/video/943419/6181751/warhammer-40-000-dawn-of-war-soulstorm-official-movie-2)

WEASEL
04-11-2007, 20:36
Sister of battle mi malo glupo izgledaju:X

ZorgTheBorg
04-11-2007, 21:45
Dark Eldar - mrzim Eldare, zašto bih i ove manje. Wannabee-dark-elf.
SoB - nije mjesto ženama u vojsci.

:( buhuu... :cry:

Arbiter of Change
04-11-2007, 21:47
Sister of battle mi malo glupo izgledaju:X
Tako ti je to kad nemaju sve one implantate i još su reproduktivno funkcionalne, a oni ih onda uvale u Power Armor. :P

WEASEL
04-11-2007, 21:54
Sister of battle mi malo glupo izgledaju:X
Tako ti je to kad nemaju sve one implantate i još su reproduktivno funkcionalne,Sa oni ih onda uvale u Power Armor. :P

:rotfl: :rotfl:

Jopax
04-11-2007, 23:30
HAHA
One su ženski imperial guard u power armorima, iako moraju imati implantante, jer bez caparacea ne mogu nositi power armor, tj. nemaju priključaka za isti
negdje sam čitao da njih novače iz sirotišta

The Boz
04-11-2007, 23:38
Nemaju nikakve implante. Nemaju Black Carpace. Nemaju isti PA kao SMovci, jer nije poveza s njihovim tijelima.

Jopax
05-11-2007, 00:00
Aha, mal me to bunilo, al marinci su i dalje zakon, mogu hračnut otrov ko kobra :rotfl:
Pitam se kako bi njihov chaplain izgledao :rotfl:

The Boz
05-11-2007, 00:38
Blood Angels ili Space Wolves chaplain brijem izgledaju zastrašujuće :)

Da, OK su SMovci, ali nema meni do Guardsmena. Najviše me njima privukla ovaj tekstić, jedan od prvih kojih sam ikad pročitao o njima.
"In the midst of genetically engineered super-beings, alien killing machines, warrior mystics, and technology that approaches sorcery in its sophistication, the Imperial Guard are mere soldiers. Clad in a flak jacket and carrying a lasgun, they have to contend with the most terrifying threats, relying on numbers, massed firepower and a bayonet with some guts behind it. As such it is easy to identify with these brave souls and to see in them the qualities of true heroes."

ZorgTheBorg
05-11-2007, 08:47
Blood Angels ili Space Wolves chaplain brijem izgledaju zastrašujuće :)

Da, OK su SMovci, ali nema meni do Guardsmena. Najviše me njima privukla ovaj tekstić, jedan od prvih kojih sam ikad pročitao o njima.
"In the midst of genetically engineered super-beings, alien killing machines, warrior mystics, and technology that approaches sorcery in its sophistication, the Imperial Guard are mere soldiers. Clad in a flak jacket and carrying a lasgun, they have to contend with the most terrifying threats, relying on numbers, massed firepower and a bayonet with some guts behind it. As such it is easy to identify with these brave souls and to see in them the qualities of true heroes."
Šta će ti par SM chaptera kad ti dolazi par milijuna (:D) guardsmena a iza njih ogromna baražna vatra iz himera, baziliska, banebladea... (SM i IG dijele naoružanje, tj. obje strane koriste Land Raidera i sl.?)...
Pa si ti sad nađi sekundarno srce SM-u kad ti na glavu doleti granata a dokrajči te 100 guardsmena xD

Arbiter of Change
05-11-2007, 09:03
Pa si ti sad nađi sekundarno srce SM-u kad ti na glavu doleti granata a dokrajči te 100 guardsmena xD
.... samo toliko? SM Power Armor može preživjeti direktni pogodak Basiliska ako se ne varam (i više - sjećam se da sam pročitao kako je jedan preživio kad ga je nagazio Titan (!?!) u Warpu), a 100 prašinara bi ga možda uspjeli ubiti... tako da bi mu zakazao life support sistem kad bi ostao zarobljen pod njihovim leševima. :)

*Fila*
05-11-2007, 09:21
fora su mi ovi novi ali oću da vidim spejs marince

Jopax
05-11-2007, 10:12
Ne dijele naoružanje/možda samo officeri chainswordowe i boltgunove),ali su to dvije odvojene vojne sile.
Ali IG ima titane a sm ne :D

The Boz
05-11-2007, 10:46
IG kao takav nema titane osim Warhounda viđenog tu i tamo. SM isto tako, osim onih u Tibetu(što tehnički nisu SM nego Adeptus Custodes). Collegia Titanica je dio Adeptus Mechanicusa koja vodi titane svih veličina. SM i IG ne dijele isto naoružanje, SM oprema se proizvodi samo na Chapter Homeworldima ili nekim odabranim Forgeworldima, dok IG dobiva opremu iz Hiveova, Forgeworldova ili isto tako homeworlda. Adeptus Mechanicus dijeli opremu obojici, ali ne istu.

Što se tiče oklopa marinca, trenutna verzija(m7, Aquilla) sigurno može podnjeti mnogo toga, ali ima i svoje ranjive dijelove. Guardsmeni sa svojim stun granatama mogu onesposobiti marinca na par sekundi, što je dovoljno da na tu statičnu metu odvale paljbom iz lasgunova. Omjer IGovaca na SMovce je otprilike 10 000 na prema 1(oko deset bilijuna IGovaca i nešto manje od milijun marinaca). Recimo da ih je samo 100 protiv jednoga, ukoliko je taj jedan nepokretan, i od ovih 100, 50 lasera ga pogodi istovremeno, i od tih 50, recimo da ga 10 pogodi drito u prsa, i od tih 10, recimo da ga 5 pogodi u istu točku. Armor bi vrlo vjerojatno probilo, i marinca vrlo kvalitetno osakatilo. Sam, lasgun je jedno od najslabijih oružja u svemiru, ali u grupi i s preciznim ciljanjem(a vrlo je precizno) postaje uistinu opasno.
Ili umjesto 100 IGovaca uzmemo jednog IG snipera sa longlasom. Boom! Headshot!

Jopax
05-11-2007, 10:52
Bilo bi super kad bi detaljniji painter stavili u igru, jer nisu svi SM ili IG dijelovi u istom oklopu i slično, Blood Ravensi imaju umjesto krilatog skulla na prsima željeznog ravena i slično, Dark Angelsi imaju robeove, da dodaju neke dodatke za customiziranje vojski :D

The Boz
05-11-2007, 11:08
Sve vojske u DoWu su rađene po jednom chapteru/regimenti/waaghu/homeworldu/itd. SMovci su rađeni po Ultramarines šemi, IGovci po Cadian regimenti, Chaos po Black Legion i slično.
Možda u DoW2 :D

Jopax
05-11-2007, 11:21
Nadajmo se
Kako će tek bio modifikacije od nidsa dočarat, bojim se zahtjevnosti igranja sa njima :o

ZorgTheBorg
05-11-2007, 12:28
...uzmemo jednog IG snipera sa longlasom. Boom! Headshot!
Tako treba. A nemaju li oni i ojačanu tikvu BTW?
+...wtf je Titan :oops:

E da... Emperor... kako se zove i kako izgleda sad u Golden Throneu... i malo o Adeptus Custodes, po čemu se razliku od ostalih SM-ovaca?

The Boz
05-11-2007, 13:45
Imaju, rebrima i tikvom mogu s lakoćom zaustavit metak. Tikvom malo manje, jer je glavna metoda eutanazije carnifex, pneumatski čekić, u sljepooćicu. Ali ipak, nema tog ojačanja (osim oklopa vozila i terminatora) koje može zaustaviti precizan hitac iz longlasa.

Titan je... Jesi igro Winter Assault? Znaš onu zadnju misiju? E to je Titan. Da, ta cijela mapa. Imperator Super Heavy Titan. Najveći ljudski titan, no nisu ni drugi bitno manji. A ima i većih :P
Igro si Dark Crusade? Znaš IG stronghold? E, onaj golemi top, to je titanova ruka.

WEASEL
05-11-2007, 15:04
Ima cijela mapa preko titana na dark krusejdu..Titans fall se zove mislim

Jopax
05-11-2007, 19:56
Titani su najveći zamljani mamojebači u svemiru, planet killer je svemirski najveći mamojebač u svemiru :D

ZorgTheBorg
05-11-2007, 20:18
Titan Boga ti... :pray: gledam gore i slinim...
To je katedrala sa cijevima, sa prozorima, balkonima... i svime... omg
Pa na koju foru to čudovište može ljosnuti na tlo bez vidljivog oštećenja... mislim što ga je strefilo.... ovaj na mapi Titan's fall izgleda ko da su ga zakopali i ništa više...

E da... planet killer... je to nekaj opasnije? (:D)

Jopax
06-11-2007, 09:47
Ma nije to niš samo je najveći brod u poznatom svemiru, ne znam točne karakteristike al znam da može glavnim topom sredit planet, toliko je velik da nije mogao biti izgrađen u ovome svemiru, pa su ga napravili u warpu, flagship abbadona

The Boz
06-11-2007, 10:39
I koliko god velik i jak bio, on je sama sjena Tyranid Scout Hivea.

WEASEL
06-11-2007, 14:15
I koliko god velik i jak bio, on je sama sjena Tyranid ScoutSHivea.

Ključna riječ xD

Jopax
11-11-2007, 22:44
hehehehe...
samo me zanima kako će, tj. ako će napraviti bitke u svemiru jer su one još kaotičnije nego one na zemlji, i nek stave malo veći zoom da se malo dobije onaj osjećaj ogromnosti :D

ZorgTheBorg
11-11-2007, 23:42
Kakva su oružja u svemiru i kakvi su brodovi i kojeg reda veličine?
Neće valjda IG-ovci palit s lascannonima.... ni SM sa strojnicama... spacefaring weapsi se razlikuju od earthborne braće, am I right?

Jopax
12-11-2007, 00:00
Jako, uglavnom bitke će biti jako velike i kaotične, jer ako je obični torpedo ship dug nekoliko kilometara onda se pitam koliki bi kapitalni brodovi trebali biti, bilo bi fora da taj dio urade više taktički i možda na turnove kao battlefleet gothic sa okretanjem i usporavanjem brodova i svim bolesnim detaljima :D
zorg link, nauči nešto :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Imperial_N ... 0%2C000%29 (http://en.wikipedia.org/wiki/Imperial_Navy_%28Warhammer_40%2C000%29)
to je o imperijalcima
Nešto o sm vozilima (http://en.wikipedia.org/wiki/Vehicles_of_the_Space_Marines_%28Warhammer_40%2C00 0%29#Drop_Pod)
necrosi (http://en.wikipedia.org/wiki/Weapons%2C_equipment%2C_and_vehicles_of_the_Necron s#Tomb_Stalker)
nidsi (http://en.wikipedia.org/wiki/Tyranid_Hive_Fleets#Prowler_Vanguard_Drone)
dajem linkove na wikipediu zato što se mora dugo tražiti po gw homepageu da se nađe ovoliko informacija, ovdje je sve na jednom mjestu :D

WEASEL
12-11-2007, 15:32
Kakva su oružja u svemiru i kakvi su brodovi i kojeg reda veličine?
Neće valjda IG-ovci palit s lascannonima.... ni SM sa strojnicama... spacefaring weapsi se razlikuju od earthborne braće, am I right?

pa, sjeti se orbital barrage u space marinaca xD

ZorgTheBorg
12-11-2007, 18:31
Fala ljudi...
Dao nam Bog upravljanje space bitkom... my life would be complete

WEASEL
12-11-2007, 18:40
Fala ljudi...
Dao nam Bog upravljanje space bitkom... my life would be complete

uveli su flying unitse, ne flyin bitke xD

ZorgTheBorg
12-11-2007, 19:09
Da... al sad ćemo osvajat planete... a između dolaska na planet i land bitke je space bitka! Ali valjda smo uskraćeni za taj lijepi element :(

Arbiter of Change
12-11-2007, 19:12
Sumnjam da je išta zanimljivo onima ljudima koji moraju manualno puniti projektile na tim brodovima (da, unatoč svoj tehnologiji koji Imperij posjeduje, ali ne razumije u potpunosti). :)

The Boz
12-11-2007, 20:18
Ukoliko vas zanimaju space bitke, igrajte Battleships Forever!Napravite si fino par klasa brodova i kolji!

ZorgTheBorg
13-11-2007, 18:20
Igra je prepre-znatekaj :pray: :pray:
Fala, Bože! (omg deklinacije)

WEASEL
13-11-2007, 19:15
Igra je prepre-znatekaj :pray: :pray:
Fala, Bože! (omg deklinacije)

koja igra xD

ZorgTheBorg
13-11-2007, 19:38
Igra je prepre-znatekaj :pray: :pray:
Fala, Bože! (omg deklinacije)

koja igra xD
Battleships Forever, valjda (http://www.wyrdysm.com/games.php)

demetrius
15-11-2007, 13:54
Ukoliko vas zanimaju space bitke, igrajte Battleships Forever!Napravite si fino par klasa brodova i kolji!

http://forums.relicnews.com/forumdisplay.php?f=158

za sad mi je najbolji mod firestorm daj link za taj mod??

WEASEL
15-11-2007, 16:53
Ukoliko vas zanimaju space bitke, igrajte Battleships Forever!Napravite si fino par klasa brodova i kolji!

http://forums.relicnews.com/forumdisplay.php?f=158

za sad mi je najbolji mod firestorm daj link za taj mod??

to nije mod, to je offtopic xD

Jopax
15-11-2007, 23:47
Pusti ga kad smo u ovolikom oftopiku neškodi još malo :D
eda, neki dan sam pročitao u jednom jaaako starom pcp-u o warhammer turniru u tehničkom muzeju u zagrebu, datum je bio ja mislim 21.12.2003.god, zanima me dali se takvi turniri i sad održavaju jer je bilo nekoliko stolova sa wh40k igrama(da opet hoću da igram tabeltop) :D

Arbiter of Change
21-11-2007, 12:37
Kad smo kod svemirskog brodovlja iz W40k svemira, našao sam "shemu" jednog takvog broda, ali je važnije zato jer daje dobar prikaz samog oblika. Pa ako išta možete iščitati (hello, tehničari :P);
http://img265.imageshack.us/img265/8044/1195625476182kx1.th.gif (http://img265.imageshack.us/my.php?image=1195625476182kx1.gif)

Jopax
22-11-2007, 00:23
Imperijalni je(bolno očito po orlu na prednjem kraju) najvjerovatnije cruiser sa laser lanceom na prednjem kraju, mislim da je to mars pattern,jer njihovi brodovi imaju takav oblik, ugl ne puno se da vidjeti ali ta slika sama govori o veličanstvenosti imperija
sam malo da provjerim jeli to cruiser :D

edit, da imam scale znao bih jeli cruiser ili imperial emperor class battleship, jer su dosta slični po obliku

ZorgTheBorg
22-11-2007, 00:39
Imperijalni je(bolno očito po orlu na prednjem kraju) najvjerovatnije cruiser sa laser lanceom na prednjem kraju, mislim da je to mars pattern,jer njihovi brodovi imaju takav oblik, ugl ne puno se da vidjeti ali ta slika sama govori o veličanstvenosti imperija
sam malo da provjerim jeli to cruiser :D

edit, da imam scale znao bih jeli cruiser ili imperial emperor class battleship, jer su dosta slični po obliku
Ima li Void Shield? Mljac....
I da... kolki je crew count, i kaj su one iglice koje predstavljaju "topove"... lascannoni, wtf?

E da, kakvi su orkovski spaceshipsi? Ne izgledaju mi dost napredno za spcefaring rasu

Jopax
22-11-2007, 00:56
Yep to je cruiser, battleshipovi su dosta ušminkaniji, one iglice su ili comm araysi, tj. antene, ili lasscannoni i topovi, nisam siguran za crew count jer je različit za svakibrod, ovaj ima ja mislim 8 void shield generatora ako je simetričan, orkovi idu većinom na količinu oružja i melee bitku, pa im je većnia brodova oklopljena naprijed za proboj trupa, i onda se iskipuje velika količina orkova u taj brod, ali imaju i velike brodove sa tonama topova, neprecizno ali sjebe sve u velikom radijusu :D

The Boz
22-11-2007, 00:59
Lunar class Cruiser, Dictator class Cruiser ili Armageddon class Battle Cruiser, mislim da je oko 9-12 somova posade na njimu. Svi su rađeni na više-manje istu "šasiju". Ovo bi mogao biti Dictator jer se ovo sa strane u sredini čini kao neki hangar... Iglice su antene, iglice na kupolama su manji topovi. Glavna oružja su mu torpeda(prema naprijed) i plazmeni topovi. Ukoliko nije Dictator, još fura i par Lanceova(veliki laser).

prcko
22-11-2007, 21:22
Evo neceg sitnog od novosti:
http://www.thq-games.com/uk/news/show/3006
Introducing the Archon and the Canoness.

Jopax
22-11-2007, 23:49
Samo se nadam da će sredit da ai ne vara u kampanji, mene je na mediumu sjebo sm koji je 15 turnova bio u bazi, a ja za to vrijeme pokorio pola mape,on nakupio pun k eliteova i pregazio mi glavnu bazu,toliko sam pizdio radi toga :kill:

eda, boz kveščn jedan, orkovi mogu putovati warpom, za to trebaju psykeri, ako imaju psykere zašto ih ne koriste u borbi
i još jedan kveščn
ako sm novači vojnike kao ig, zašto će im geenseed osim za provjeru u mechanichusu, jer sam puno puta čitao da čuvaju geenseed palih vojnika, ali zašto ako uzimaju recruitse, ne kloniraju mrtve koliko znam :?

Lord Myrkul
03-12-2007, 17:44
lol opet briska???

prcko
03-12-2007, 19:25
Kaj su ovi normalni ili nenormalni :rotfl:

Jopax
04-12-2007, 00:19
o bože stvarno bih jebao tog hackera power hammerom u analni otvor dok nebi poče povraćat iznutrice :kill:

ZorgTheBorg
04-12-2007, 10:00
o bože stvarno bih ***** tog hackera power hammerom u analni otvor dok nebi poče povraćat iznutrice :kill:
Good question... šta bi force commander u power armoru sa ogromnim thunder hammerom mogao napraviti malom mršavom prištavom štreberčiću? 8)

WEASEL
04-12-2007, 15:44
o bože stvarno bih ***** tog hackera power hammerom u analni otvor dok nebi poče povraćat iznutrice :kill:
Good question... šta bi force commander u power armoru sa ogromnim thunder hammerom mogao napraviti malom mršavom prištavom štreberčiću? 8)

ignorirao ga xD

Tsumetai Ryujin
04-12-2007, 16:04
ljudi a da se vi malo vratite na temu... ili bas zelite vidjeti kakav je osjecaj kad imas ban??

04-12-2007, 17:43
Blood Angels ili Space Wolves chaplain brijem izgledaju zastrašujuće :)

Da, OK su SMovci, ali nema meni do Guardsmena. Najviše me njima privukla ovaj tekstić, jedan od prvih kojih sam ikad pročitao o njima.
"In the midst of genetically engineered super-beings, alien killing machines, warrior mystics, and technology that approaches sorcery in its sophistication, the Imperial Guard are mere soldiers. Clad in a flak jacket and carrying a lasgun, they have to contend with the most terrifying threats, relying on numbers, massed firepower and a bayonet with some guts behind it. As such it is easy to identify with these brave souls and to see in them the qualities of true heroes."

isto sam i ja procitao na gw official page.
uzopce nisam znao da su toliko slabi. kvantiteta a ne kvaliteta xD

Arbiter of Change
04-12-2007, 17:57
Imperialna Garda su pravi heroji W40k svemira. :wink:

Možda su neki stekli dojam da su SM dosta česti, da su kao policija, ali nisu. SM su rijetko viđeni - oni koji svaki dan riskiraju život na liniji bez ičega osim kartonskog oklopa i puškice na vodu su upravo Gardisti, dok se SM pozivaju kad zagusti ili ako je insertion (marines).

Lord Myrkul
04-12-2007, 18:51
da nema ig davno bi terra bila pregazena

Jopax
05-12-2007, 00:43
i prije toga :D
neg jel mi neko može dat link za ofišl relic forum sa diskusijom o soulstormu pa da postam tamo ideju za intro, možda nešto i dobijem :D

The Boz
05-12-2007, 07:27
http://forums.relicnews.com/forumdisplay.php?f=90Sinđoi.

prcko
05-12-2007, 12:36
i prije toga :D
neg jel mi neko može dat link za ofišl relic forum sa diskusijom o soulstormu pa da postam tamo ideju za intro, možda nešto i dobijem :D
Nadam se da ti ne bude problem napisati to na engleskom 8)

Jopax
05-12-2007, 23:53
napiso sam na gamereplays forumu to već ali mi se nekako ne čini da im je to ofišl stranica :)

prcko
06-12-2007, 12:26
Najbolje ti je ovdje napisati:
http://forums.relicnews.com/forumdisplay.php?f=90

ZorgTheBorg
07-12-2007, 00:14
BlRfPQP4uhA
Agitatis ultramarini
Dominitis ultramarini

Kewl :D

E da, kaj znači ono s početka, "sanguine's terror" (ako sam dobro čuo), google ne pokazuje rezultate

Kablam
07-12-2007, 08:41
Blood Angels ili Space Wolves chaplain brijem izgledaju zastrašujuće :)

Da, OK su SMovci, ali nema meni do Guardsmena. Najviše me njima privukla ovaj tekstić, jedan od prvih kojih sam ikad pročitao o njima.
"In the midst of genetically engineered super-beings, alien killing machines, warrior mystics, and technology that approaches sorcery in its sophistication, the Imperial Guard are mere soldiers. Clad in a flak jacket and carrying a lasgun, they have to contend with the most terrifying threats, relying on numbers, massed firepower and a bayonet with some guts behind it. As such it is easy to identify with these brave souls and to see in them the qualities of true heroes."

isto sam i ja procitao na gw official page.
uzopce nisam znao da su toliko slabi. kvantiteta a ne kvaliteta xD

Na internetu postoje vicevi na račun slabosti imperial guarda.

Primjeri:
How many guarsdmen does it take to paint a Leman Russ?

It depends on how hard you throw them...
-------------------------------------------------------------------------------------
How many dead guardsmen does it take to screw in a light bulb?

It depends on how much metal you stuck through them.

Evo 334 :shock: svetih zapovijedi space marinsea

1. Thou shalt not refer to the Adeptus Soritas as "Bolter Bitches," nor shalt thou go anywhere near our sisters during the time of their "Red Rage," lest thou wishes to be the first human to enter orbit without the aid of a shuttle.
2. Thou shalt not comment on the odd shape of the Inquisitor's head.
3. Thou shalt not do "wheelies" or "donuts" on you bike.
4. Thou shalt not have a "kegger" on the eve of battle, thus making yourselves less effective on the morn.
5. Thou shalt not refer to the Almighty Emperor as "The Righteous Dead Dude."
6. Orks are not "cute!"
7. Thou shalt not make jokes about the Imperial Guard's weapons.
8. Thou shalt not refer to the Rhino transports as "pimp wagons," nor shalt thou use the phrase, "If the Rhino be rockin, don't come a knockin."
9. The Chapter Master is not a "drag".
10. Thou shalt not check to see if your bolt pistol is loaded by looking down the barrel!
11. Thou shalt not go on panty raids into Sister Of Battle monasteries.
12. Thou shalt not use thy scope for anything outside of battle. Anyone caught using them to spy out life mates shalt lose privileges.
13. Do not sell thy extra organs on the Black Market.
14. Though it is entertaining, thou shalt not wave a fly swatter near the Tyranid fleets.
15. Thou shalt not use thine chainsword as a backscratcher.
16. Thou shalt not use thine pistol as a q-tip.
17. Thou shalt not attempt to imitate heathen noise marines with "heavy metal" or "death metal" through thine com-speakers.
18. Although tempting, do not attempt to give a Tau a "high-five”.
19. Thou shalt not laugh at how small IG men are.
20. Thou shalt not bend to the will of nerds playing war games, and act upon your own free will.
21. Thou shalt not tap the glass on the Dreadnought.
22. Thou shalt not feed the Orks.
23. Thou shalt not transmit images of unclothed Sisters through the Astropaths.
24. Thou shalt not advertise on thine armour.
25. Thou shalt not wave fake skulls at the Berserkers.
26. Thou shalt not wave a red flag near a Chaos Dreadnought.
27. Thou shalt not tape pictures to your armour.
28. Thou shalt not release spiders inside the dreadnought.
29. Thou shalt not use they bolter to kill bees.
30. Thou shalt not sniff warp fumes.
31. Thou shalt eat thou rations.
32. Thou shalt not steal thy commander’s dinner.
33. Thou shalt not take the Predator for a walk.
34. Thou shalt not use the land raider to pick up chicks.
35. Thou shalt beware of strange noise in back of thy land raider.
36. Thou shalt guard thy bolter when camping with Imperial Guard.
37. Thou shalt not use bug bomb against the nids.
38. Thou shalt not play Internet games with Tzeentch.
39. Thou shalt not e-mail the emperor.
40. Thou shalt not e-mail the Emperor spam.
41. Thou should beware of thy Lictor behind cardboard bushes.
42. Terminators and glue do not mix.
43. Thou shalt not spray paint armour to make it look cool.
44. Thou shalt not have water gun fights with lasguns. (the guard needs them)
45. Thou shalt not juggle power weapons.
46. Thou shalt not hide video links in the Sisters of Battle's monastery.
47. Grenades are not water balloons.
48. Thou shalt not use insect repellent against Tyranids.
49. Thou shalt not use waterguns against Necron.
50. Thou shalt not piss on the Iron Halo.
51. Daemons are not your friends.
52. Barney the Dinosaur is not your friend.
53. Barney is a heretic.
54. Barney merchandise are simply prohibited.
55. Barney is not a Tyranid
56. Digimon are not in the 40K universe. Really.
57. Digimon are not affiliated with the Necron.
58. Pokemon are not Digimon!
59. Pokemon are not fun to play with.
60. Thou shalt not steal candy from babies/orks/gretchin/Commissars.
61. Don’t play “Truth or Dare” with Sisters.
62. Don’t play “Spin the Bottle” with Sisters.
63. Don’t play “Hangman” with the Inquisitor or Berserker.
64. Thou shalt ignore strange voices in your head.
65. Thou shalt not put a cork in the Inquisitors pistol.
66. Thou shalt not use the Lasgun as a flashlight.
67. Thou shalt not hide the Land Raider in a lake.
68. The Land Raider is not a hotel room!
69. Spiking the beer is forbidden.
70. Shotguns are not practice guns.
71. Lasguns don’t make cool disco lights for your party.
72. Pixie wings are not jump packs.
73. Thou shalt no replace the Librarians staff with a "Magician’s Wand”
74. Thy shalt not tip the Terminators over during battle.
75. Thou shalt not attempt to kill Tyranids with Mortein.
76. Thou shalt not do it to @#%$.
77. Thou shalt not do it to Nurgle (who would?)
78. Thou shalt not refer to Lasguns as torches.
79. Guard will not be referred to as 'spotlighters'
80. ‘Murder in the dark’ is prohibited when Chaos forces are captured.
81. Thou shalt not make fun of Chaos’ rusty Power Armour. (We need someone decent to fight with)
82. Thou shalt not do Spock impersonations around Eldar.
83. Don’t give ‘Fairy wings to Eldar’
84. Thou shalt not make liposuction jokes around Eldar.
85. Thou shalt not return books late.
86. Thou shalt not trade thine bike for a skateboard.
87. Thou shalt not ignore the Chaplain as he recites the tales of Spot the Dog.
88. Putting corks into the engines of a Landspeeder is not funny.
89. C-3P0 is not a Necron ambassador.
90. Darth Vader isn’t the son of Abaddon.
91. Thou shalt not stay awake after “lights out” unless expressly ordered.
92. Thou shalt not use the sentinel Powerlifter as a babe-magnet for the sisters.
93. If thou lose thine hand you shalt not nab one of the Imperial Guard.
94. Thou shalt not waterfight with civilians.
95. “It makes a funny noise” is not an excuse for punching Imperial Guardsmen.
96. “He started it” is not an excuse for punching Imperial Guardsmen.
97. Thou shalt not get a Sister intoxicated for thy own pleasures.
98. Thou shalt not play monster with Orks.
99. Thou shalt not taunt a Dreadnaught within reach of his foot by calling him "The Tin Man" from “Wizard of Oz”.
100. Thou shalt not sexually harass the servitors even if they won’t notice.
101. Thou shalt not have an ice cream Superfantasical Day.
102. Thou's name is not GiX.
103. Thou shalt not smoke/inhale/inject illegal pharmaceuticals into thy holy body even though your advanced physiological structure could probably withstand the effects.
104. Thou shalt not put "Ecstasy" in the punch when Battle Sisters arrive for a formal meeting with the Chapter's Authorities.
105. Thou shalt not practise vampiric tendencies despite your urge to do so.
106. Thou shalt not howl when the Chapter Master bends over. (Full Moon Out Tonight!)
107. You shalt not dare others to eat that squiggly thing.
108. You shalt not comment on being a better shot then the inquisitor.
109. The chaplain is not too preachy.
110. Gambling for grots is not allowed.
111. Your sergeant is not a pugy #######.
112. You shalt not smack the sister’s butt and then wink at her.
113. The lab research Tyranids are not for emergency rations.
114. Thou shalt not take the emperor titan for a spin.
115. Thou shalt not use a flamer to cook a whole cow and leave none for the others.
116. Thou shalt not set fly strips outside your tent in a Tyranid war zone.
117. Thou shalt not wear Lord Commander Dante's Death Mask (or any Death Masks at all for that matter) on Halloween, any other masquerade parties or for fun, when not in battle!
118. Thou shalt not try to see how much a Death Company marine can take (physical and/or psychical)!
119. Thou shalt not put "tags" on the Holy Shrouds and/or Banners or write on it in anyway at all.
120. Rico’s Roughnecks are not real.
121. Thou shalt not over-charge thou bike!
122. Thou shalt not use the over-charged engines for "drag-racing"!
123. Thou shalt not have a Blood-party (as in tea-party) with Mephiston during battle!
124. Thou shalt not play "no blinking" with Mephiston!
125. Thou shalt not give Tycho an Ork for his Birthday (or any day at all for that matter, or speak him about Orks).
126. Thou shalt not release Morriar from his restrainment or tap in his vital liquids!
127. Thou shalt not ask the Sanguinary Priest for something to drink!
128. Thou shalt obey these 10 commandments! (Isn't it hard counting when being a scout?)
129. Thou shalt not use thy Jump Packs to "fry your diner"!
130. Thou shalt not use thy Jump Packs to get “KFC” or “Macca’s”.
131. Thou shalt not kill each other because "thou are the real Sanguinous".
132. Thou shalt not make wounds to resemble the wounds of thou mighty Primarch...the Chaplain paint these on your armour!
133. Thou shalt not "make bunny-ears" with thy fingers behind the Chaplain whilst he gives battle-orders.
134. Thou shalt not indulge in squig eating contests.
135. Thou shalt not fake death in order to get blood from the Sanguinary Priests.
136. Thou shalt keep thou armour on, although thou might think thou are invincible, thou DO need thou armour!
137. Thou shalt not fall asleep whilst the Chaplain is in prayer.
138. Thou shalt not use thy weapons upon thyself, thou still can get hurt.
139. Thou shalt not jump out in front of the Rhino to get into the fight whilst still in motion...wait for orders to disembark!
140. Thou shalt look both ways before crossing the street.
141. Thou shalt not try to "steal" assaults away from battle-brothers....they are allowed some fun too!
142. Thou shalt not use thy multi-meltas to light campfires. (In a similar manner, thou shalt not use the Terminator Captain's chainfist to open tins of baked beans)
143. Thou shalt not make jokes about the Tyranid's mighty One-Eyed monster (eye, pirate matey... guk!).
144. Thou shalt not mistake the Harlequin's Kiss for some fruity clown prank.
145. Thou shalt not light cigarettes near the Hellhounds.
146. Thou shalt not bribe the Inquisitor to bring down Exterminatus on your ex-wife.
147. Genestealers ARE NOT trying to rob you of your denim trousers.
148. Thou shalt not chase thy Gretchen with a fork.
149. Thou shalt not call the firearms of the Imperial Guard “Sega Lock-Ons”.
150. Thou shalt not call the Adeptus Arbites “pigs” or “the filth”.
151. Thou shalt not place buckets of water over the Inquisitors door.
152. Inquisitors are not “Nigel no friends”
153. Thou shalt not use thou's laser sight to blind Imperial Guard.
154. Thou shalt not remove the Imperial Guards power packs from their Lasguns while they are asleep.
155. Thou shalt not play “frisbee” with a Tau Shield Drone.
156. Remember a Primach is for life not for Christmas.
157. Thou shalt not eat toast in your power armour ( I'm not going to hoover the crumbs out of the toes again).
158. Thou shalt not put fridge magnets on thy power armour (Even if you have been to Cornwall).
159. Thou shalt not tune into FM rock on your intercom.
160. Thou shalt not put bananas in the commander's rhino's exhaust pipes.
161. Thou shalt not hang "Pine Fresh" on Moriar (even if he is a bit ripe by now!)
162. Scented Pine Trees hanging off Rear Vision mirrors in favour of the Dice, is now prohibited.
163. Thou shalt not offer to clean the sister's armour whilst they change.
164. Thou shalt not use Power weapons or Chain-weapons to cut your food.
165. Thou shalt remove the batteries from weapons to put in your RC toys.
166. Thou shalt not swap the salt and pepper.
167. Thou shalt not play "I see, I see what you don't see" over the intercom during battles!
168. Thou shalt not "go out to get cigarettes" during prayers!
167. Thou shalt not make remarks about the physical appearance of Sisters.
168. Thou shalt not swap your battle-brothers gun with a waterpistol.
169. Thou shalt not participate in any intoxication (i.e. alcohol) contests with Imperial Guards.
170. Thou shalt not ask a Sister if her armour isn't too small.
171. Thou shalt not ask a Sister about her age.
172. “No” means “No”.
173. Thou shalt not ask a Sister if you might donate some of your own Gene-seed.
174. Thou shalt not make cat-sounds when Sisters argue.
175. Thou shalt refer to Sister Supreme as 'Mistress'.
176. Thou shalt not refer to Ork Dreadnoughts as 'garbage bins'.
177. Thou shalt not make funny noises during a speech/prayer.
178. Thou shalt not "play shooting range" with Gretchen’s.
179. Thou shalt not brag about how many you've killed with a Dark Eldar.
180. Thou shalt not write or "put tags" on vehicles and/or armour.
181. Thou shalt not use Servitors to catch your paper.
182. Thou shalt not play "fetch" with Tyranids using grenades.
183. Thou shalt not yell “catfight!” when Sisters argue.
184. Thou shalt not press the buttons in a demolisher tank.
185. Thou shalt not hum cartoon theme songs when around the Tau (like Smurfs)
186. Thou shalt not refuse the Sisters your chocolate rations, especially during the time of their "Red rage".
187. Thou shalt never refer to the size of a Sisters rear armour.
188. Thou shalt always offer to rub a Sisters feet after battle. I need not explain why.
189. Thou shalt always carry thine universal remote control when facing necrons.
190. Thou shalt never offer to sell your soul to the Dark Eldar for beer money. Not even in jest.
191. Thou shalt never ask a Daemonette for some "handiwork", else though will have to join the Sisters.
192. Thou shalt not remind your commander how many times he has been slain by the badly coloured Tyranid.
193. Thou shalt leave the plasma gun well and truly alone.
194. Thou shalt not play Russian roulette with automatic weapons. It doesn't work (or it does too well, actually).
195. Thou shalt not shave the Space Wolves while they are asleep .
196. Thou shalt not load the dice.
197. Thou shalt not move that extra little inch in movement phase.
198. Thou shalt not fire thy bolter at enemies you can't really see but at a leg sticking out of a building.
199. Thou shalt follow thy rulebook.
200. Thou shalt not make up rules.
201. Thou are not fearless... thou art fearless... ugh anyone got a codex?
202. Thou shalt not laugh at the cultist.
203. Thou shalt beware of bird poo when greater daemon of Tzeentch is around.
204. Thou shalt not throw soap at Nurglings.
205. Thou shalt not use penicilan tipped bolts in your boltgun against Nurglings.
206. Thou shalt not waste thy 15 minutes free time trying to get laid.
207. Thou shalt beware of possesed 2 liter coke bottles.
208. Thou shalt not stare at feet during the battle march.
209. Thou shalt not aim at thy commanders back.
210. Thou shalt watch thy foot steps.
211. Beware of the drunken Leman Russ.
212. Thou shalt not binge drink with the Imperial Guard.
213. Thou shalt not challenge a Daemon Prince to a fist fight.
214. Thou art not unexpendable.
215. Thou shalt look before thou leaps.
216. Thou shalt not bring your sack lunch to battle.
217. Thou shalt not use they bike as a battering ram.
218. Thou shalt beware of potholes and speedbumps.
219. Lord Login is not "Wolfie".
220. Seraphims do not want to join the "Mile High Club".
221. Spiky bits are not meant for hanging laundry on.
222. Ultra scout is not "little boy blue".
223. Never refer to the Cannoness as "big momma".
224. Thou shalt not put “kick me” signs on thou brothers backs.
225. Thou shalt not nail nurglings to the back of the rhino as fuzzy decorations.
226. Thou shalt not put itching powder in a Dreadnought.
227. Thou shalt not wink suggestively at Daemonettes.
228. Thou shalt not use can openers on Ork Dreadnoughts.
229. Thou shalt not replace the commissars' comm-link with a plasma grenade for a laugh.
230. Thou shalt not refer to Armoured companies as agorophobes.
231. Thou shalt not ask techmarines to put mag wheels on your bike.
232. Thou shalt not use a looted Terrorfex for Halloween.
233. Thou shalt not sneak into the rock while the Dark angels are asleep and discover that their secret is that all the high ranking angels wear dresses. Er... oops...
234. Thou shalt not invite babes back to the monastery.
235. Thou shalt not spike drinks with Sanguinius’ blood.
236. Thou shalt not step on Guardsmen and then say that you didn't see them.
237. Thou shalt not refer to Paul Sawyer as "The Great Unclean One".
238. Thou shalt not call a Dark Angel "Jessica Alba".
239. Thou shalt not give a Sister of Battle breast implants.
230. Neither shalt thou ask wether those “guns” are real or not.
231. Thou shalt never say anything about the Squats.
232. Thou shalt not overheat a plasmagun for a college prank.
233. Thou shalt not give the Death Company caffine.
234. Thou shalt not insult a Thousand Son about his penis.
235. Thou shalt not taunt a Space Wolf with a piece of steak.
236. Thou shalt not put a "kick me" sign on the Golden Throne.
237. Thou shalt not poop thy power armor.
238. Thou shalt not make mention of the irony that a Grot blaster is a Lasgun, only the Orks admit it is crappy.
239. Thou shalt not overclock thine pentium and use it as a plasma weapon.
240. Thou shalt not intentionally overheat a plasma weapon and give it to an IG. (Hey thanks mate!... What’s that bleeping sound?... SPLAT)
241. Thou shalt not trip over Tau.
242. Thou shalt not attempt to steal a Tau's weapon "to give to the poor Guardsmen".
243. Thou shalt not moon the Tau in combat. They are good shots.
244. Thou shalt not invoke the wraith of conures. If you are foolish enough to do so, a conure the size of two to four titans shalt decend upon the table and inflict his wraith.
245. Thou shalt not attempt to borrow Tau stealth suits so that you might spy on the sisters in their quarters.
246. Thou shalt not attempt to rebuild a Necron as a washing machine.
247. Thou shalt not laugh at the poorly painted armies. (Haha look at that purple Tau!... Guk!)
248. Thou shalt not play “fetch” with a Kroot flesh-hound using a guardsman.
249. Thou shalt not go big game fishing for Manta Missile Destroyers.
250. Thou shalt not try to change the batteries on a Scarab.
251. Thou shalt not use the Blades of Reason to trim thy fingernails.
252. Thou shalt not feed the warp beasts.
253. Thou shalt not pet the Kroot hounds.
254. Thou shalt not ask the Sisters whether it's dyed or real.
255. Thou shalt not call Old One Eye "Surf and Turf".
256. Thou shalt not moonlight as a security guard if thine armour is red.
257. Thou shalt not use the Hellhound to cook thy rations.
258. Thou shalt not use thy power armours’ vid-link to prank call the Imperial Guard storm troopers.
259. Thou shalt not sneak up on thy commanding officer, and yell "BLOOD FOR THE BLOOD GOD" in his ear.
260. Thy bolter is not to be used to shoot cans off walls.
261. Thou shalt not steal the Land Speeder to "pick up Sisters".
262. The Leman Russ is not a kettle. Do not attempt to use it to make tea. Nor coffee.
263. Thou shalt not attempt to empty your waste-paper basket into an Ork Dreadnought.
264. Thou shalt not refer to the Rhino as a "Clown Car", althought thy might think it is.
265. When throwing they holiest of His grenades always count to three, yes three, not one, for it is not the holiest of numbers, or two, for the holiness of two pales in comparison, but three, yes three, not one or two, unless thou shalt be proceeding to three.
266. Thou shalt not refer to the Machine Spirit as "Cruise Control".
267. Thou shalt not use blind grenades to sneak into the Sister's encampment.
268. Thou shalt not mention the name "Buffy" when near the Blood Angels.
269. Thou shalt not use Necron Scarabs as "Boogie Boards".
270. Thou shalt not call Harlequins “psychadelic” nor “groovy”
271. Thou Shalt never show an army of orks more than two Harlequins at once.
272. Thou shalt never laugh at the laughing god.
273. Thou shalt never play “Hide and Seek” with Librarians or Inquisitors.
274. Thou shalt not play “tag” with Gaunts.
275. Thou shalt never tie power armour laces together.
276. Thou shalt never say "Resistance is futile" to the Adeptus Mechanicus.
277. Thou shalt never criticize the “paper boys” in the Adeptus Administratum.
278. Thou shalt not sell chapter property (e.g. battlebarge, fortress monestary) on eBay.
279. Thou shalt not put a cork in thine battle brothers waste disposal outlet tube (WDOT).
280. Thou shoult not "entertain" The Adeptus Sororitas in your billet.
281. Thou shalt not refer to Imperial Guardsmen as "Cannon fodder".
282. The Imperial Guard Colonel did not visit a fancy-dress shop.
283. The lasgun is not to be used to carve your name into the Land Raider's/ Predator's/ Rhino's/ Razorbacks/ Leman Russ's/ Titan's armour plating. (It won’t work anyway)
284. Thou shalt not lend Imperial Guardsmen your power armour or swap places for a day with Guardsmen.
285. Thou shalt not try to perform brain surgery wearing power armour.
286. Thou shalt not assume that because you can take a bolter hit in the head, the Guardsman over there can too.
287. Thou shalt not use Tau shoulder pads as padding in games of cricket.
288. Thou shalt not hide the keys to the battle barge.
289. Thou shalt not call Ork Dreadnoughts/Killer Kans "R2-D2's big brother".
290. Thou shalt not threaten thy enemy with a "plasma enema" and thou shalt not carry out the act.
291. Thou shalt not flirt with the Banshee. They are the enemy.
292. Thou can not date a Dark Eldar Wych. They are the enemy too.
292. Thou shalt not steal the Battle Sisters makeup.
293. Thou shalt not try on the Battle Sisters armour to see if it compares to your own.
294. Thou shalt not make fun of Warp Spiders guns.
295. Thou shalt not take the Land Raider for a joy ride.
296. Thou shalt not perform dare devil stunts in the Rhino. Especially if thine bretheren are in the back.
297. Thou shalt not hijack the Battle Sisters Immolator. Especially if there are any Battle Sisters still on board!
298. Thou shalt not add bits to thine armour to try to pass thineself off as a Battle Sister.
299. Thou shalt not try to dance with a Banshee on the field of battle.
300. Thou shalt not throw sticks for the Space Wolves.
301. Thou shalt not play “fetch” with the Space Wolf Commanders “pet” Fenrisson Wolves.
302. Thou shalt not keep a Tyranid as a pet.
303. Thou shalt not challenge a Carnifex to a game of “catch”.
304. Thou can not tie a Wraithlords laces together (they don't have any).
305. Thou shalt not call a Battle Sister “babe”.
306. Thou shalt not be envious of the IG unit who art friends to the Sister Famulous!
307. Thou shalt not steal the Tau pulserifles, even if they are better than bolters.
308. Thou shalt not stick “Honk if you think I'm sexy” on the Sisters Rhino.
309. Thou shalt not honk if thy sees a sticker saying “Honk if you think I'm sexy” on a Sister's Rhino.
310. Thou shalt not ask thy battle sister if they would like to slip into something more comfortable.
311. The hellhound is not somthing you put on a leash and take for "walkies".
312. Thou shalt not armwrestle with Tactical Dreadnoughts.
313. Thou shalt not watch whilst the battle sisters change out of their power armour.
314. Ork Warbosses are not toys, you can not try to pull thier arms off and jump up and down on them.
315. Dont kick Grots.
316. Thou Shalt not slice three toes off each foot of the Tau and see how well they walk.
317. Thou shalt not relieve thy self behind a tree during battle.
318. Thou shalt not go to thy great emporer and make him "perform an illegal operation and be shut down".
319. Thou shalt not wrestle thy battle sisters and try to "pin them down".
320. An Iron Halo is not a toy.
321. A tank is not a toy.
322. A Dreadnought is not a toy.
323. Thou shalt not jump on the back of a Dreadnought in battle and see how long you can stay on.
324. Thou shalt not play toy soldiers with the Guardsmen.
325. The Space Hulk is not a wrestler.
326. Spiky bitz are not 'cool'.
327. Khorne is a Chaos God not a food.
328. Thou shalt not use power claws as scissors.
329. Thou shalt not use power armour power points to plug in thy gameboy.
330. Thou shalt not use hellions skyboards to impress the sisters.
331. Thou shalt not place a flashing light on top of the rhino so that it is easier to find in the car park.
332. if showing a tau how your boltgun works you will not give it to him the wrong way round.
333. A Necron is not a Mecano kit
334. Nurglings are not over date

Jopax
07-12-2007, 12:47
omg kako prezakon :pray: :rotfl:

prcko
07-12-2007, 13:01
HAHA svaku koju sam pročito smijo sam se :rotfl:

WEASEL
07-12-2007, 15:25
meni nije bilo baš smiješno, valjda nisam dovoljno ufuran xD

100EURO
07-12-2007, 15:43
bas je hebeno :pray:

Orla
07-12-2007, 20:17
Predobro :D


P.S. imam pitanje za Dark Crusade, mogu li promijenit CD-key preko registrija i ako da, kako?

WEASEL
07-12-2007, 21:23
Predobro :D


P.S. imam pitanje za Dark Crusade, mogu li promijenit CD-key preko registrija i ako da, kako?

pa odi na start ,run, tu upisi regedit, onda tu pronadji dark crusade, napisi cdkey i to ti je to. i spremi ga na sigurno, ako ga opet izgubis

Arbiter of Change
07-12-2007, 21:49
To je više za slučaj da si izgubio CD key, ali ajde sada. :)

prcko
14-12-2007, 15:14
Evo Combat update:
Celestian Squad-Sisters of Battle
Scourge Squad-Dark Eldar
http://pc.ign.com/articles/841/841486p1.html
Ovi Scourge Squad baš cool izgledaju uff jedva cekam igru.

Lord Myrkul
27-12-2007, 13:41
smatram da bi bilo pozeljno da warhammer dobije svoj podforum, jer ljudi uglavnom kad im spomenes warhammer to automatski povezu sa igrama na kompu, a ne za tabletop warhammer za koji gotovo nitko i ne zna. svakako bi trebalo ljude upoznat sa 40k universom, kvragu ni ja nisan ima pojma kako je odlicno organiziran i razraden dok mi boz nije da link za imba stranicu, a sad san svakodnevni gost tamo

WEASEL
27-12-2007, 14:14
smatram da bi bilo pozeljno da warhammer dobije svoj podforum, jer ljudi uglavnom kad im spomenes warhammer to automatski povezu sa igrama na kompu, a ne za tabletop warhammer za koji gotovo nitko i ne zna. svakako bi trebalo ljude upoznat sa 40k universom, kvragu ni ja nisan ima pojma kako je odlicno organiziran i razraden dok mi boz nije da link za imba stranicu, a sad san svakodnevni gost tamo

nebi ga dobio, jer su ovdje sve dječica koja igraju wc3 i cod4,a za druge igre i ne znaju

Lord Myrkul
28-12-2007, 19:02
pa bas zato da se dica informiraju :wink:

prcko
28-12-2007, 20:17
smatram da bi bilo pozeljno da warhammer dobije svoj podforum, jer ljudi uglavnom kad im spomenes warhammer to automatski povezu sa igrama na kompu, a ne za tabletop warhammer za koji gotovo nitko i ne zna. svakako bi trebalo ljude upoznat sa 40k universom, kvragu ni ja nisan ima pojma kako je odlicno organiziran i razraden dok mi boz nije da link za imba stranicu, a sad san svakodnevni gost tamo

nebi ga dobio, jer su ovdje sve dječica koja igraju wc3 i cod4,a za druge igre i ne znaju
Istina

Jopax
28-12-2007, 22:44
Nije potrebno nek ima ovaj thread i eventualno za fantasy Warhammer i to bi bilo to
neg nešto sam mislio kad bi mogao izaći DoW2 nadam se u proljeće 09. taman škola završi i gejmam cijelo ljeto :D

Lord Myrkul
28-12-2007, 23:54
Nije potrebno nek ima ovaj thread i eventualno za fantasy Warhammer i to bi bilo to
neg nešto sam mislio kad bi mogao izaći DoW2 nadam se u proljeće 09. taman škola završi i gejmam cijelo ljeto :D

dream all u want

Hrvoje
30-12-2007, 13:17
Najbolji je bil Warhammer 1,i točka. :)

prcko
30-12-2007, 13:27
Najbolji je bil Warhammer 1,i točka. :)
Mozda tebi.

Hrvoje
30-12-2007, 13:31
Najbolji je bil Warhammer 1,i točka. :)
Mozda tebi.
Da meni je bil najbolji.Svakome je onaj drugi bil bolji.Različita mišljenja. :D

The Boz
30-12-2007, 13:32
Što je to Warhammer 1?

whiskey
30-12-2007, 14:52
I ja se pitam. :shock:

prcko
30-12-2007, 14:53
I ja se pitam. :shock:
Valjda je mislio na onaj dawn of war prvi prije svih expanzija,al bi mi to bilo malo nelogicno :rotfl:

whiskey
30-12-2007, 15:01
Hrvoje nuboje nezna šta kazuje. :nonono:

Lord Myrkul
02-01-2008, 14:34
kad bi narucia knjigu iz black library-a koliko bi je mora cekat?

Jopax
02-01-2008, 15:00
zavisi ali najvjerovatinje oko 2 tjedna

ZorgTheBorg
02-01-2008, 16:58
smatram da bi bilo pozeljno da warhammer dobije svoj podforum, jer ljudi uglavnom kad im spomenes warhammer to automatski povezu sa igrama na kompu, a ne za tabletop warhammer za koji gotovo nitko i ne zna. svakako bi trebalo ljude upoznat sa 40k universom, kvragu ni ja nisan ima pojma kako je odlicno organiziran i razraden dok mi boz nije da link za imba stranicu, a sad san svakodnevni gost tamo

nebi ga dobio, jer su ovdje sve dječica koja igraju wc3 i cod4,a za druge igre i ne znaju
Istina
Dječica su moju temu o wh podforumu lijepo popljuvala, za par sati tema je nestala iz vidokruga smrtnika/ne moderatora i sada gine u bespućima banneda. :boohoo:

Lord Myrkul
03-01-2008, 11:10
[quote="Lord Myrkul":1b3mvu6a]smatram da bi bilo pozeljno da warhammer dobije svoj podforum, jer ljudi uglavnom kad im spomenes warhammer to automatski povezu sa igrama na kompu, a ne za tabletop warhammer za koji gotovo nitko i ne zna. svakako bi trebalo ljude upoznat sa 40k universom, kvragu ni ja nisan ima pojma kako je odlicno organiziran i razraden dok mi boz nije da link za imba stranicu, a sad san svakodnevni gost tamo

nebi ga dobio, jer su ovdje sve dječica koja igraju wc3 i cod4,a za druge igre i ne znaju
Istina
Dječica su moju temu o wh podforumu lijepo popljuvala, za par sati tema je nestala iz vidokruga smrtnika/ne moderatora i sada gine u bespućima banneda. :boohoo:[/quote:1b3mvu6a]

zlo i naopako

Jopax
03-01-2008, 11:32
Sam da pitam nešto imaju li marinci powerfistove u skirmishu, u kampanji ih nema pa me zanima jeli bug ili nerf

Arbiter of Change
03-01-2008, 13:03
Koliko ja znam imaš - to je zadnje unaprijeđenje za njihovo naoružanje u Amory-u.

WEASEL
03-01-2008, 16:03
znam da je prije bilo, a ako sad nema to je nerf

Jopax
04-01-2008, 03:50
Neki likovi govore da je bug zbog posebnog power sworda koji ne ide commanderu pa zato nema power fista, u skirmishu bi ga trebalo imat, neda mi se gledat sad, ako ga nema ni u skirmishu onda je nerf, ako ima onda je bug

Bishop_45_(2)
05-01-2008, 03:11
iz nekog sam rezloga preshao preko Warhammera i Warhammera 40k, ali sam danas probao Warhammer 40k:Dawn of war i ...... pa svaka im cast, igra je prejebena, hellfire dreadnoghtovi koračajući svojim putem kroz horde eldea, paleći, bušeći i dizajući sve živo u zrak, sa tonama krvi ,jednostavno tako preljepo da ti je zao unistiti ona sranja pomocu kojih se teleportiraju i zaustaviti svo to ludilo..... bas me zanima kakav je u multiyu :D !!!


nego jedna stvar me malo hebe; kod imperiala, ona artiljerija, ona vama funkcionira normalno ?, jedini nacin da ih nagovorim na normalo ponasanje jest da im stavim stance koji bi se trebao zvati fire on sight (zaboravio sam kako se zove ingame..); zadnji patch koji sam instalirao je 1.40, ...., sad ili sam ja nesto krivo shvatio ili se to nisu sjetili popraviti (nakon 4 patcha...); inace kad im izdam direktnu naredbu ili na zgradu/unit ili fire on ground oni samo pocnu puniti bar dodje do koje 1/4 i ona pocne iz pocetka,malo sjebano.

ZorgTheBorg
05-01-2008, 10:49
bas me zanima kakav je u multiyu :D !!!
Nije nešto... samo grabite control pointove, utvrdite se na granici i nadate se da imate veću vojsku za finalni obračun...


nego jedna stvar me malo hebe; kod imperiala, ona artiljerija, ona vama funkcionira normalno ?, jedini nacin da ih nagovorim na normalo ponasanje jest da im stavim stance koji bi se trebao zvati fire on sight (zaboravio sam kako se zove ingame..); zadnji patch koji sam instalirao je 1.40, ...., sad ili sam ja nesto krivo shvatio ili se to nisu sjetili popraviti (nakon 4 patcha...); inace kad im izdam direktnu naredbu ili na zgradu/unit ili fire on ground oni samo pocnu puniti bar dodje do koje 1/4 i ona pocne iz pocetka,malo sjebano.
Jel Bazilisk?
Jel puca Earthshakere?
Meni je, nažalost, puknuo... kada sam vidio kakvu bijednu granaticu puca, bolje da ga nisam ni napravio... ali ove stvarčice najviše vrijede kad njih 3 uperi topove prema HQ :) i napune Earthshakere.... njam... zbilja vrijede 200 power i req po shotu

The Boz
05-01-2008, 11:07
Zorg, Zorg... tsk tsk.
Multi DoWa je sve osim toga što si opisao. Odi baci pogled na neke replayeve. Recimo ovaj tu (http://rapidshare.com/files/81399630/6P_BLOODSHED_ALLEY.2007-04-15.21-35-57.rec.html), jedini replay koji sam postao na net, prije par mjeseci(Dark Crusade 1.2 potreban i nužan). Ja online sa nekom bagrom, klanje 3v3, dva IGa i Necron protiv dva SMa i Necron(oba Necrona izvučena nasumično). Vidjeti češ da je to sve osim "grabi, utvrdi, štancaj".

S druge strane, što se tiče Bassiea, slab je. Solo je neučinkovit, pre skup, fragilan, spor, a Earthshaker daleko pre skup za svoju korist. Ako misliš da ne radi, obrati pozornost na činjenicu da puca samo svakih 9 sekundi. Istina je da su trenutno Impovi najslabija rasa, što je rezultat serijskog nerfanja, silovanja i gaženja. No zato je sa njima najveći gušt pobijedit. Čvrsto se nadam da patch/Soulstorm to ispravlja, i jedva čekam da izađe.

ZorgTheBorg
05-01-2008, 11:18
Zorg, Zorg... tsk tsk.
Multi DoWa je sve osim toga što si opisao. Odi baci pogled na neke replayeve. Recimo ovaj tu (http://rapidshare.com/files/81399630/6P_BLOODSHED_ALLEY.2007-04-15.21-35-57.rec.html), jedini replay koji sam postao na net, prije par mjeseci(Dark Crusade 1.2 potreban i nužan). Ja online sa nekom bagrom, klanje 3v3, dva IGa i Necron protiv dva SMa i Necron(oba Necrona izvučena nasumično). Vidjeti češ da je to sve osim "grabi, utvrdi, štancaj".
Ja kad god sam igrao igra se svodila na grabi utvrdi štancaj pa steamrollaj...


S druge strane, što se tiče Bassiea, slab je. Solo je neučinkovit, pre skup, fragilan, spor, a Earthshaker daleko pre skup za svoju korist. Ako misliš da ne radi, obrati pozornost na činjenicu da puca samo svakih 9 sekundi. Istina je da su trenutno Impovi najslabija rasa, što je rezultat serijskog nerfanja, silovanja i gaženja. No zato je sa njima najveći gušt pobijedit. Čvrsto se nadam da patch/Soulstorm to ispravlja, i jedva čekam da izađe.
Bassi je predivna stvar - earthshakeri su najbolja lokalizirana razvaljivanja ikada. Izvrstan su fire support. Ali nisu tenkovi da idu na frontu i bore se...

Također, otkad je imperij najslabiji? Pa 900 guardsmena sa plasma/nade gunovima/launcherima + Baneblade i leman russ, a iza zmije sa earthshakerima... da vidite kako prebiju lone marinca!! (:D)

The Boz
05-01-2008, 11:25
Ako se nađeš u situaciji da imaš Bassiea, love za Earthshaker i metu za Earthshaker, 90% su šanse da si već pobijedio. Previše uloga za premalo dobitka u tom čudu.
Lategame, 900 GMova umire serijski od T3 anti-infantry, i jedino što preživi su Kas i Og ekipe sa Prištevima.

ZorgTheBorg
05-01-2008, 11:42
Ako se nađeš u situaciji da imaš Bassiea, love za Earthshaker i metu za Earthshaker, 90% su šanse da si već pobijedio. Previše uloga za premalo dobitka u tom čudu.
Lategame, 900 GMova umire serijski od T3 anti-infantry, i jedino što preživi su Kas i Og ekipe sa Prištevima.
Ne bih rekao.... nas 2 smo se zbuksali.... ig protiv eldar... svako kempa u bazi... gomilaju se resursi i napunio se pop cap.... na kraju je sve završilo svađom zbog nepekidnog bombardiranja zmijicama :) i onda dođe Bane i pokosi preživjele

Lategame svašta umire, šta T1 uniti imaju raditi tamo?

Arbiter of Change
05-01-2008, 12:13
Znači ono, ima li koja učinkovita taktika kako preživjeti, i nadam se pobjediti, sa IG?

The Boz
05-01-2008, 12:13
IG samo i ima T0 unite za svoj lategame, u tome i jest poanta. I nisu kao necroni da u T0 imaju jedinicu Terminator kvalitete.

Arbiter of Change
05-01-2008, 12:17
Kakva je sada isplativost Kasrkin i Ogryn squadova (nisam dugo igrao pa ne znam kako su ih sredili)?

Jopax
05-01-2008, 13:23
Meni su basiliski dosta dobri, lijepo je vidjeti artiljerijsku jedinicu koja zapravo izgleda kao artiljerija :D
Ima jedan bug u kampanji kad sa Necronima igrate protiv IG strongholda, uzmete Necron destroyer lorda i possesate one basiliske na dnu mape ispod onog mosta, i imate basilisk sa neograničenim earthshaker rangeom :o :pray:
I sviđa mi se što su sredili da leman russ nije više artiljerija nego pravi tenk :pray:
Zorg kad ćemo bacit jednu rundu pečiro sam DC i spreman sam :D
Samo da pitam u vezi kampanje ako je neko prešao sa Eldarima što se desi kad pobjede za ostale rase znam ali ne za njih

The Boz
05-01-2008, 14:25
Najbolje taktike sa IGovcima su 2GM+1TP+1GM, radit IC i dve elektrane, napast s 2GMa dok treći cappa i dok se radi CS, u CS bacit dva prišta i nadat se najboljemu. Ukoliko se obrane, imaš dost struje za Tacticu i jednu ekipu GLova za GMove, te Commie.
Trenutno su Ogovi i Kasovi najjače jedinice u trenutku T3 prije upgradeova i poslije upgradeova(uspoređeno sa ostalim T3ovima prije i poslije upgradeova). Uz to su najskuplje, najduže se rade, zahtijevaju attachment i kvalitetnu podršku od strane velikog broja GMovaca koji su primili specijalan elitni trening u skakanju na metke, granate, rakete i slične stvari koje bi mogle Ogove i Kasove slučajno ogrepsti.
Ovo ne radi protiv: Chaos, Orkz, Necron, Eldar.
Ukoliko ti je protivnik Eldar, gg. Eldari imaju sve snage IGa, još pojačane, bez i jedne od slabosti IGa.
Po meni, trenutno su rase po snazi:
Necron
Eldar
Chaos
Tau
Orkz
SM
IG

Arbiter of Change
05-01-2008, 14:55
Ah... znači opako screwed ako kad im taktika ne radi protiv dobrog dijela rasa.
Tko bi rekao da su SM-ovci po tebi tako nisko na listi.

The Boz
05-01-2008, 14:57
U DC1.2 definitivno jesu toliko nisko. I dalje su više manje solidni, no sve druge rase imaju fore koje jedu SMovce vlo kvalitetno u 1v1.

Bishop_45_(2)
05-01-2008, 17:13
eh, pardon, Whirlwind od Space Marinesa je onaj za kojeg sam govorio da steka, kada predjem na expanzije cu valjda vidjet jesu li to ispravili...

Jopax
05-01-2008, 19:27
Ne kžim kako misliš da šteka, baš je ok ali je neprecizan, u DC-u je malo precizniji i ima dost veći damage ali možeš samo jednog imat :D

prcko
05-01-2008, 23:52
Meni su basilisk jedinice najbolje u igri iz razloga što ono kad platiš 200 onoga kad ispali napravi kaos na bojištu i još k tome to predobro u efektima izgleda i kad igram s imperialcima prvo njih 3 napravim i onda otkrijem sa HQ neki dio mape i ak su tam neprijatelji gađam.I super mi je to kaj imaju dosta veliki domet do kud mogu ispalit projektil.

Bishop_45_(2)
06-01-2008, 03:23
Ne kžim kako misliš da šteka, baš je ok ali je neprecizan, u DC-u je malo precizniji i ima dost veći damage ali možeš samo jednog imat :D

pa reko sam u prvom postu, kad naciljam na nekog on pocne puniti, stane negdje oko 1/4 i pocne iz pocetka, ista stvar sa animacijom one kutijie s raketama; no kada ga samo ostavim negdje on normalno puca okolo, samo kada ja kliknem na metu, onda zajebava.....

bah nwm, ionako ne volim artiljeriju, pogotovo kada uspijes pogoditi, jer mi je ona zao sto ne mogu nastaviti gledati razaranje, vec moram pripremati obranu/ofenzivu....

WEASEL
06-01-2008, 17:14
Ne kžim kako misliš da šteka, baš je ok ali je neprecizan, u DC-u je malo precizniji i ima dost veći damage ali možeš samo jednog imat :D

pa reko sam u prvom postu, kad naciljam na nekog on pocne puniti, stane negdje oko 1/4 i pocne iz pocetka, ista stvar sa animacijom one kutijie s raketama; no kada ga samo ostavim negdje on normalno puca okolo, samo kada ja kliknem na metu, onda zajebava.....

bah nwm, ionako ne volim artiljeriju, pogotovo kada uspijes pogoditi, jer mi je ona zao sto ne mogu nastaviti gledati razaranje, vec moram pripremati obranu/ofenzivu....

hm, ja nisam imao taj bug, cudno

The Boz
06-01-2008, 17:47
Moguće je da se u međuvremenu jedinica pomaknula iz minimalnog ili maksimalnog dometa, pa se i Whirl pomaknuo, a kad se miče, resetira mu se spremnost, kao i rocket/HB marincima recimo.
Koja je to verzija?

Lord Myrkul
06-01-2008, 19:21
U DC1.2 definitivno jesu toliko nisko. I dalje su više manje solidni, no sve druge rase imaju fore koje jedu SMovce vlo kvalitetno u 1v1.

pa nije ni cudo kad su sm toliko limitirani. kad pogledan one tau papane bez limita i jadne sm doce mi da zaplacen

Bishop_45_(2)
06-01-2008, 22:26
patch 1.40;

i nije, u Dawn of war ti jedna misija sa SM bas pocinje tako da dobijes 3 Whirl. i 1 squad assault marinsa, ti bis trebo bombardirat i onda se diviti tome kako Ass. marinci lete sa jetpackovima .... samo sto W. nece pucat prema naredbi :/