PDA

Pogledaj cijelu verziju : EA Games, EA Sports



marijanovic
25-09-2007, 10:51
Svima nam je poznato da iz EA izlazi mnogo igara.
Dođe nam i dobrih igara i jednih te istih naslova (nastavaka) barem 70!
(70 faktorijela; toliko velik broj da ga ni večina kalkulatora ne može izračunati... matematika :-))

Sada mene zanima; mišljenja su podijeljena...
Jeli EA loš ili ubercool super.

U anketi odaberite; u odgovoru na post napišite razlog.
Ovo će biti zanimljivo. hehe :rotfl:

Lord Ragnarok
25-09-2007, 10:56
aj dodaj ''nemam nikakvo posebno mišlenje o njima''

Neven <R>
25-09-2007, 11:40
aj dodaj ''nemam nikakvo posebno mišlenje o njima''
Evo, upotpunio sam anketu. Meni se čini da EA već jako dugo nie izdao igru vrijednu igranja.

Rocchiro
25-09-2007, 12:42
nekad dobri,danas kapitalisticko đubre

Rang€r
25-09-2007, 20:22
zadnja dobra igra im je, LotR BfME 2 koji je po meni najbolji RTS koji sam odigro(Tiberium wars nisam igro, al nevjerujem da bi od ovog bio bolji, po meni mnogo nedostataka) zatim su odma brzo izbacili expanziju koja je naravno ispala sheet i laz za budale(medu kojima sam ja) gdje su najavljivali da ce bit ko samostojeca igra, a ono svaka rasa +jednu jedinicu dobije, nova rasa i nove moci i nove mapa i kampnja, solidna expanzija, malo me razocarala jer sam previse ocekivo, cista solidnost...

al barem su dobro odradili rasu angmar i witch-king izgleda fakat ljepo na onom konju :D

BLOODdemon
25-09-2007, 20:23
imaju dosta dobrih igara i obrnuto,pa nemam neko posebno mišljenje o njima

Sterpo
25-09-2007, 20:24
sad ćemo vidit crysis :wink:

Rang€r
25-09-2007, 20:47
sad ćemo vidit crysis :wink:

brijem da ce biti dobra grafika i fizika, necu ga moci pokretat, dobar zvuk, cista strava kad mali crveni izlete iz dzungle i kd jos manji zeleni slete sa neba :pray: a gameplay i zaraznost te mp i nece biti na nekoj velikoj razini, po tome ce biti cist solidna igra

Jerry
25-09-2007, 21:00
nikad nisam volio EAova sranja....ni kada sam bio čisti njub...

HalF-DeaD
25-09-2007, 21:12
Znači sad si prljavi njub :D

Anyway, sranje, zadnja dobra igra je bila nfsu2.

streetrace777
25-09-2007, 21:26
A BF2142 i BF2.

Jerry
25-09-2007, 21:29
bf2 je jedino dobro...bf2142 mi se gadi

Dreadlock
25-09-2007, 21:44
imaju dobrih stvari pa mi je glupo pljuvat po njima...

Arbiter of Change
25-09-2007, 21:57
Oni ne diraju mene i moje omiljene žanrove, ja ne dižem bune protiv njih - takav nam je dogovor.
Inače su već davno sinonim za poluproizvode/"igre" bez duše koje onda samo natankavaju istim takvim ekspanzijama.

Rang€r
25-09-2007, 23:22
sva sreca pa RPG-ove ne izdaju :pray: na sta bi to licilo :rotfl: :pray:

Prince-Artas
25-09-2007, 23:44
Inače su već davno sinonim za poluproizvode/"igre" bez duše koje onda samo natankavaju istim takvim ekspanzijama.

dijelim isto mišljenje
btw crysis ea samo izdaje tako da će tek malim dijelom utjecat na njegovu kvalitetu, osim ako ih ne pritisnu nekim nerealnim rokovima

Samael
26-09-2007, 07:44
aaa, njima tudej kapitalism ftw, kao što rekao kolega Hanz

danas prevelika, premoćna kompanija, odmah znaš da nešto neće štimati s igrama...

Hamti Damti
26-09-2007, 10:41
Meni us dobri zbog C&C serijala, NFS-a i nogometa..

ali sto jest jest nikad nece biti nesto posebno uspjesni

Da_killah
26-09-2007, 12:07
eh, ali dok je C&C serijal bio na vrhuncu, glavnu riječ je imao westwood kojeg nažalost više nema

Hamti Damti
26-09-2007, 12:10
Lol slicna tema vec postoji slucajno sam naisao:
viewtopic.php?t=6970&start=0 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=6970&start=0)


Da steta sto nema vise westwooda, jer bi dolazili bolji nastavci starih igara, a ovak ak kojim slucajem dode Red Alert 3, sumnjam da ce bit bolji od prethodnika..

ChR0NoS
04-10-2007, 23:08
imaju dobrih stvari, ali meni nije jasno kako oni imaju muda po 7 puta istu igru upakirati u omot, samo s drugom grafikom... ali igre se prodaju i to je najbitnije, ne što su dobre, već što piše fifa i slično. EA godišnje zaradi dvostruko nego cijela hrvatska pa se mi možemo slikati...

flander
04-10-2007, 23:12
zadnje kaj sam od EA odigrao bio je Most Wanted, poslije toga apsolutno niš

Korpse
14-10-2007, 20:31
most wanted rula, zbog NFS-ova su mi i dobri

shai_hulud
14-10-2007, 21:47
kao izdavač je nužno zlo. ali neka im je, u tom svom globalizacijskom čušpajzu zalomi im se i da promoviraju male kvalitetne firme.

kao proizvođač, ma fuj, ili nest sportsko (najdebilnija ideja za interaktivni softver u povijesti), ili nepostojeći vozni modeli sa zaista, zaista trulom hiphop podlogom :rotfl:

Arbiter of Change
14-10-2007, 22:18
Problem je što se oni počnu mješati u sve uspješne licence koje nabave i onda imamo... pa, igre sa EA logom.

Jopax
15-10-2007, 08:25
Problem je što se oni počnu mješati u sve uspješne licence koje nabave i onda imamo... pa, igre sa EA logom.

Da oni što god vide da se prodaje, kupe to i onda ga naštancaju n puta, pa se pitaju zašto ne zarađuju toliko,sreća da hranu ne prodaju :o

SnowFlake
15-10-2007, 08:32
pitaju zašto toliko zarađuju više,jer su oni bogatiji od Hrvtaske

R4Z0R
15-10-2007, 09:04
zadnje kaj sam od EA odigrao bio je Most Wanted, poslije toga apsolutno niš

Most Wanted je najbolji NFS iza Underground 2. Carbon je čisto sranje.

R4Z0R
15-10-2007, 20:50
zaboravljaš one stare NFS-ove kad EA nije toliko išao za novcem...porsche, hot pursuit...kako mrzim vidjeti EA logo u igri... :yuck:

Porshe je isto bio zakon...Od najstarijih pa do najnovijih Porshea. Ja mislim da je bilo podjeljeno u Ere ili tako nešto.

Ixy
15-10-2007, 21:02
Da, počeli su produkciju igara kao na traci. Samo izbacuju nove nastavke starih franšiza da bi maksimalno iscijedili tržište.

No, u zadnje vrijeme se malo popravljaju. Skate je revolucionarna skate simulacija sa novostima za žanr, izdat će Army of Two, kao i neki novi survival horror (ne sjećam se točno kak se zove). Čak im je i novi NFS drugačiji od drugih i postoje pomaci, a da nisu nove felge.

Nadam se da nije samo kratkotrajno.

I nisam za ništa glasao, jer se zbilja popravljaju.

r0pe
15-10-2007, 21:23
volio sam ih al sad DIE EA DIE!!! :twisted: :-x :kill:

Panzer Grenadier
15-10-2007, 21:25
Pljujem po jebenimustaškimprokletim konzolaškim smećima koji vole "igre" kao npr. nfs karbon, underground 2, itd. :hangin:

100EURO
15-10-2007, 21:36
meni su ok , imaju neke dobre igre....to mi je dosta

The Boz
15-10-2007, 21:40
Murda! Deth! Kil!
Ništa dobro od njih, ništa dobro od pretvaranja ikakve zabavljačke grane u industriju. Mogu i budućnost pročitati o tome, sjetite se televizijskih serija u periodu od 1985-6. do negdje 2000., kada je vladala totalna, masovna i serijska neinventivnost, pogotovo u sitcom polju.

Babitz
15-10-2007, 21:40
Pljujem po jebenimustaškimprokletim konzolaškim smećima koji vole "igre" kao npr. nfs karbon, underground 2, itd. :hangin:vrlo zrelo

Panzer Grenadier
15-10-2007, 21:54
Pljujem po jebenimustaškimprokletim konzolaškim smećima koji vole "igre" kao npr. nfs karbon, underground 2, itd. :hangin:vrlo zreloDruže moderatore, ja samo izražavam svoje mišljenje. Ako hoćeš mogu ga izrazit i ovako : :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :ekipa: :rambo: :hangin:
Jel sad bolje? :fof:

Neven <R>
15-10-2007, 22:01
Naravno da je bolje, ovako će tvoja prisutnost na forumu biti puno kraća. :thumbs2:

ChR0NoS
15-10-2007, 22:11
suxa. :thumbs1:

travar
15-10-2007, 23:02
Najviše mrzim EA zbog štancanja nastavaka.. Malo originalnih igara pravi EA.. I ovako su poredani od najboljeg prema najgorem: :D :) :( :cry: :twisted:

Sry na ovoliko smajlića, ali nisam moga bolje objasnit.

Human m0nst3r
16-10-2007, 08:00
EA je po meni sve usrao nakon underground 2. Nadam se da nece zasrati crysis. :twisted:

R4Z0R
16-10-2007, 08:19
EA je po meni sve usrao nakon underground 2. Nadam se da nece zasrati crysis. :twisted:

Nadajmo se da neće... :roll:

BLOODdemon
16-10-2007, 12:20
EA je po meni sve usrao nakon underground 2. Nadam se da nece zasrati crysis. :twisted:

Nadajmo se da neće... :roll:

ode crysis :cry:

Ixy
16-10-2007, 16:12
:pray:

Vi ne shvaćate neke stvari.
Postoji EA kao izdavač i EA kao proizvođač igara.

U anketi se (pretpostavljam) treba u obzir uzeti i jedno i drugo.

Ali vi ovdje spominjete Crysis. EA je izdavač Crysisa te su jedini koji ga mogu usrati su Crytekovci.

S druge strane, kao što sam već rekao - unutrašnji razvojni studiji pod palicom EA-ja rade sve bolji i bolji posao. Da, cijelo vrijeme samo štancaju nove nastavke, ali nedavno je u dosta igara uvedeno nekoliko ključnih promjena.

Recimo - FIFA je od pojave PES-a uvijek bivala popljuvana kao arkadica za djecu. FIFA 08 je u rangu sa PES-om (točnije, verzije za NG konzole. PC verzija i dalje saka).
Skate je potpuno novi naslov i odlično je napravljen. Trebao je poslužiti kao konkurencija Tony Hawku, no donio je više nego što se očekivalo i postavio nove standarde.

Novi NFS također će imati niz ključnih promjena. U zadnjih nekoliko nastavaka u NFS su dodavali nove felge i slično, ali za ProStreet je napravljen novi engine, uključena je destrukcija automobila i slično. Puno veće promjene nego što bi se do EA-ja očekivale.

Imaju i nekoliko potpuno nvih naslova - Skate (kao što sam rekao), Army of Two i Dead Space. Nemojte biti prekritični uzimajući u obzir samo posljednjih nekoliko godina. Zbilja su se popravili.

HalF-DeaD
16-10-2007, 17:35
kolko su ti platili da to otipkaš :rotfl:

medusa
16-10-2007, 17:44
jesi ti možda njihov zaposlenik u ogranku za odnose s javnošću na balkanu?

Burek_fr0m_SPACE
16-10-2007, 18:36
HalF-DeaD i medusa, možete pričati šta hoćete, ali Ixy's got a point. Pogotovo u prvom dijelu posta - o novim igrama iz EA ni ne znam mnogo, pa o drugom dijelu neću.

Babitz
16-10-2007, 19:02
vi ispod ixyja ste jebeni retaji, tolko o tome
vaši odgovori su sve samo ne argumenti već ismijavanje

uuu
što ste mu dobro pobili tvrdnje, svaka čast

enivej, ownali ste se sami

medusa
16-10-2007, 19:22
odem sad plakat jer mi je kingmortal reko da sam se ownao :(
strašno, našalio sam se uuuuuu i šta sad, ko kaže da sam ga htio uopće pobijati, jel sad kršenje pravila i zbijanje šala? oblivionu su bile posvećene cijele teme sa samo " :twisted: :kill: " postovima i nikom ništa, a ja zbijam šale i odma udri.
ja mu kao prvo nisam ni pobijao post, da sam mu htio pobiti post, onda bih išao point by point metodom

Babitz
16-10-2007, 19:26
žao mi je što se plačeš sad :(

The Boz
16-10-2007, 19:29
Ali vi ovdje spominjete Crysis. EA je izdavač Crysisa te su jedini koji ga mogu usrati su Crytekovci.
Isto kao što je i Westwood bio jedini koji može usrat Generalse, jel?


S druge strane, kao što sam već rekao - unutrašnji razvojni studiji pod palicom EA-ja rade sve bolji i bolji posao. Da, cijelo vrijeme samo štancaju nove nastavke, ali nedavno je u dosta igara uvedeno nekoliko ključnih promjena.
Razvojni studio koji svoje igre prestaje patchirat čim najave nastavak, pa napravi novi patch sa novim slikicama i nazove ga nastavkom, ili pak napravi igru, izreže sve ono što igra ne mora imati nužno, te to zatim proda kao ekspanziju? I imaju neke promijene sad, kažeš? FALA KTULUU!


Recimo - FIFA je od pojave PES-a uvijek bivala popljuvana kao arkadica za djecu. FIFA 08 je u rangu sa PES-om (točnije, verzije za NG konzole. PC verzija i dalje saka).
FIFA serijal se igra na istom engineu uz manje promijene još od 2001. Isto je slučaj sa SAGE engineom, koji koriste i retuširaju još od 2001. Isto je slučaj sa Quake III engineom, koji su koristili dok ga vrijeme nije progutalo.
Need for Speed? Cijeli serijal koristi isti engine od 2000., a tek je za Pro Street najavljen neki novi, no to su pričali i za Carbon...
Burnout? Opet, koriste isti engine od 2001. Viđate li neki uzorak tu?
EA ne radi igre! EA RADI MODOVE! I za mod izdaju jedan patch, i onda naprave novi mod, i opet ga prodaju pod igru.


Skate je potpuno novi naslov i odlično je napravljen. Trebao je poslužiti kao konkurencija Tony Hawku, no donio je više nego što se očekivalo i postavio nove standarde.SDakle imaju novu muzaru. Mogu se okladit da će slijedeće godine izaći Skate 2: Underground, godinu iza Skate 3: Underground 2 itd itd, i da će patchevi za igru prestati u roku od 6 mjeseci


Novi NFS također će imati niz ključnih promjena. U zadnjih nekoliko nastavaka u NFS su dodavali nove felge i slično, ali za ProStreet je napravljen novi engine, uključena je destrukcija automobila i slično. Puno veće promjene nego što bi se do EA-ja očekivale.SUistinu, nisam očekivao novi engine. Barem ne od EA. Ali to valja istaknuti posebno: da se od jednog developera ne očekuje novi engine za novu igru, i tako 5-6 godina... Vjerojatno će i taj engine koristiti sljedećih 10ak...


Imaju i nekoliko potpuno nvih naslova - Skate (kao što sam rekao), Army of Two i Dead Space. Nemojte biti prekritični uzimajući u obzir samo posljednjih nekoliko godina. Zbilja su se popravili.SHypestorm EAevih novih igara opet. Ne želim suditi sada, jer se čak i meni AoT čini OK, ali nije neki dokaz za pomak u dobrom smjeru još...

scorpion667
16-10-2007, 22:51
ako EA želi vratiti reputaciju (koju su izgubili među pravim gamerima) negdje tijekom 2001 god. morat će se vraški potruditi. davno su prošli oni dani kada sam u Hacckeru i PC Play-u čitao kako EA nezna napraviti (ili izdati ) lošu igru. Ah, to su bili dani :boohoo:

Gothmog
17-10-2007, 08:23
Ekonomski gledano,EA radi dobar posao; kupuje konkurenciju i time si smanjuje probleme,jel...Problem nastaje,kad na trzistu ostanu samo titani...Blizz,Ubisoft,npr. E tada ce stvari krenut nizbrdo za EA,jer se ne moze vjecno profitirati na polunastavcima.

Jedino sto iscekujem od EA jest Spore,no koliko sam citao,igra vec polako blijedi- sto sa silnim odgadjanjima,sto sa preinakama na samoje igri...vidjet cemo...

Ixy
17-10-2007, 18:47
Razvojni studio koji svoje igre prestaje patchirat čim najave nastavak, pa napravi novi patch sa novim slikicama i nazove ga nastavkom, ili pak napravi igru, izreže sve ono što igra ne mora imati nužno, te to zatim proda kao ekspanziju? I imaju neke promijene sad, kažeš? FALA KTULUU!

O kojoj igri govoriš?
Imam Xbox 360. I imam nekoliko EA igara. I na X360 postoje update-ovi. I svaka igra dobila je svoj update. Recimo, Carbon je čak nedavno dobio update sa nekoliko novih auta (!!), popravljanje par bugova i slično. I stalno se obnavlja lista dostupnih dodatnih auta, staza i sličnog za download.
Ne znam kako je na PC-ju jer rijetko koju PC igru update-am.



FIFA serijal se igra na istom engineu uz manje promijene još od 2001. Isto je slučaj sa SAGE engineom, koji koriste i retuširaju još od 2001. Isto je slučaj sa Quake III engineom, koji su koristili dok ga vrijeme nije progutalo.
Need for Speed? Cijeli serijal koristi isti engine od 2000., a tek je za Pro Street najavljen neki novi, no to su pričali i za Carbon...
Burnout? Opet, koriste isti engine od 2001. Viđate li neki uzorak tu?
EA ne radi igre! EA RADI MODOVE! I za mod izdaju jedan patch, i onda naprave novi mod, i opet ga prodaju pod igru.

Svaka od navedenih igara dobila je novi engine.


Dakle imaju novu muzaru. Mogu se okladit da će slijedeće godine izaći Skate 2: Underground, godinu iza Skate 3: Underground 2 itd itd, i da će patchevi za igru prestati u roku od 6 mjeseci

To su ti oni rekli?
Ne kažem ja da su oni opet onaj EA koji radi odlične igre kakve su radili davno. Samo kažem da su se popravili malo u zadnje vrijeme. I još stojim pri tome.


SUistinu, nisam očekivao novi engine. Barem ne od EA. Ali to valja istaknuti posebno: da se od jednog developera ne očekuje novi engine za novu igru, i tako 5-6 godina... Vjerojatno će i taj engine koristiti sljedećih 10ak...

....

Hypestorm EAevih novih igara opet. Ne želim suditi sada, jer se čak i meni AoT čini OK, ali nije neki dokaz za pomak u dobrom smjeru još...

Možda, a možda i ne. Vidjet ćemo.

The Boz
17-10-2007, 21:01
To ti i pokušavam reći, sve ostaje da se vidi, a do sada te najave novih igara i spiku da su se popravili ne pušim.

Ixy
17-10-2007, 21:07
To i ja govorim cijelo vrijeme. Zapravo se slažemo. :D

Ali ja sam nepopravljivi optimist.

The Boz
18-10-2007, 22:42
Pesimist je iskusni optimist :D

7DaysBakeRolls
18-10-2007, 23:25
Shto se mene tiche ja ne mogu reci da ne rade svoj posao dobro... Posle C&C: Generals ja ne mogu ruzno o njima nishta reci. To mi je jedna od najjachih igara! :pray:

Da_killah
19-10-2007, 11:57
a da li si igrao ijedan C&C prije toga?

Prince-Artas
19-10-2007, 19:48
Ekonomski gledano,EA radi dobar posao; kupuje konkurenciju i time si smanjuje probleme,j.

radi dobar posao za sebe, ne za tebe
manjak konkurencije vodi kad većim cijenama i manjoj kvaliteti

Jopax
19-10-2007, 20:05
Ekonomski gledano,EA radi dobar posao; kupuje konkurenciju i time si smanjuje probleme,j.

radi dobar posao za sebe, ne za tebe
manjak konkurencije vodi kad većim cijenama i manjoj kvaliteti

Ima u nas i previše primjera :wink:

Gothmog
20-10-2007, 03:40
Ekonomski gledano,EA radi dobar posao; kupuje konkurenciju i time si smanjuje probleme,j.

radi dobar posao za sebe, ne za tebe
manjak konkurencije vodi kad većim cijenama i manjoj kvaliteti


Veca cijena,veca opozicija...bilo od pamtivijeka,biti ce i poslije nas beznacajnih...


kako bi rekao onaj telac iz matrixa; CAUSALITY...

Kao sto rekoh,na kraju ce se svoditi na krajnji produkt...

War....War never changes...

toofast4u999
24-10-2007, 09:06
Na stranu tosto izdaju 25 nastavka od jednog naslova koji je (pazi slucajnost) kvaziproizvod, nego jos i zahebu ono stoje bilo dobro.MOHAA je bio dobar ali zato sto ga je radio studio koji je kasnije oformio Infinity Ward (COD4 ja zakon :killyou: ) ali njegovi nastavci, pogotovo pacific assault su prelosi. EA :twisted:

toofast4u999
24-10-2007, 09:11
Jos sam zaboravio spomenuti izlizani nfs, fifu nhl itd. Da nemaju toliko para
da mogu kupovat konkurenciju i onda sranja izdavati jos bi bili koliko
toliko uredu, ziher bi radili bolje naslove.

Snajperom na EA-inog CEO-a :killyou:

ChR0NoS
25-10-2007, 10:47
jesi čuo za edit???

OT: EA mi je već izašao na neku stvar sa svojom copy-paste produkcijom

Sybelius
18-11-2007, 12:38
Monopol vodi degradaciji kvalitete.Svojim pritiscima na kreativce dovodi do toga da potencijalno nadprosječni naslovi izađu na tržište kao poluproizvodi ili da uopće nema gameplaya kakav je trebao biti.Timovi su prisiljeni praviti ustupke jer ih Monopolisti finansiraju.Izgleda da su oni poput raka kad se dogode nema spasa.

Iron Storm
19-11-2007, 12:22
Danas sam čuo da je izašao NFS: Pro Street. Čuo sam i da je SMEĆE na kvadrat. Sadržaj da je ok, ali da je tehnički dio užasan. Pa se ja sad pitam: ako EA nastavi tako, koće li ostati ijedna kvalitetna igra koju oni radi ili će oni sve upropastiti? Carbon je (barem meni) isto bio loš, zasada su mi najbolji Underground 2 i Most Wanted. Što se tiče Fife isto sam čuo da su nešto upropastili, jer sam igrao vezrije za PS1 ('98 npr.) te su bile dobre.

Rocchiro
19-11-2007, 17:50
SPremda su mnogi prognozirali da će se masivna ekspanzija kad-tad osvetiti Electronic Artsu, ova je najjača svjetska izdavačka kuća uredno prijavljivala pozitivno poslovanje - sve do sada. Prema posljednjem službenom izvješću, za drugo tromjesečje tekuće poslovne godine koje je završilo 30. rujna Electronic Arts je prijavio gubitak od 195 milijuna dolara, što ih navodno nije iznenadilo.

Usporedbe radi, za isto razdoblje lani, dobit je iznosila 22 milijuna dolara, a gubitci su navodno posljedica lošeg rada pojedinih podružnica. Već smo ranije pisali kako je EA zatvorila urede u Chicagu, a ista sudbina navodno očekuje i one u Chertseyu u Velikoj Britaniji.

:pray: :pray: :pray:

Prince-Artas
19-11-2007, 19:16
jebala ih ta njihova neprestalna ekspanzija :pray:

Svinjoguz
19-11-2007, 20:44
:pray:

evo da ja malo zaspamam...odlican potez EA :pray:

Mjutant
19-11-2007, 20:49
Zakon. Uvijek pogode moj stil igara i sl.

ssalG
19-11-2007, 21:17
:pray:

evo da ja malo zaspamam...odlican potez EA :pray:

Ti znaš da ti se oni nalaze iza Warhammer Online?

Svinjoguz
20-11-2007, 00:30
da znam...ali nevjerujem da je to neki velki impact...a uostalom tesko da ce utjecat na Mythic i GW..

_ZlayA_
23-11-2007, 10:46
imaju predobrih igara ali i igara koje nisu dostojne ni uwe bolla....

Prince-Artas
23-11-2007, 19:05
:pray:

evo da ja malo zaspamam...odlican potez EA :pray:

Ti znaš da ti se oni nalaze iza Warhammer Online?

koliko čujem LOTRO je čisto solidan mmorpg
valjda neće sjebat warhammera

ssalG
23-11-2007, 23:59
A kakve veze ima EA sa LotR Online?

Prince-Artas
24-11-2007, 00:24
my bad
vidim i ja sad na wikiju da ea nema veze s lotro-om
pomislio sam da oni imaju prste pošto imaju lotr licencu

Snake
29-11-2007, 01:42
ea-u nisu bitni igrači već zarada. zbog toga su najpohlepnija kompanija igraće industrije. većina njihovih serijala svakom se godinom pogoršava, nfs, fifa, nba... a to je samo dokaz koliko su željni para... sve dok je tako njihovi serijali svakih će 5 godina zapravo biti inovativni, a onda će ponovno živjeti na staroj slavi.
još jednom, ea definitivno više nego svi ostali izdavači i developeri želi iznuditi novac od kupca i pritom se ne pretrgati od posla :kill:

cham3leon
29-11-2007, 15:33
Što se tiče nfs-a zadnji dobar koji sam odigrao bila je petica. I možda Hot Pursuit 2, ali ovo danas nije ničemu slično. Krenuli su za nekakvim gta-like uzorima i uprskali sve što je ikada bilo dobro u serijalu.

Moj prijatelj je u Fifi 2005 dao gol iz kornera kroz mrežu, toliko o tome.

Igrao sam i Burnout na PS2, ali po meni je FlatOut bolji 3put.

A sve nove igre koje najave tako SMRDE na nekvalitetnu komercijalu (Ne naravno kao naš dragi časopis, on samo smrdi :D ), npr. onaj Army of Two.

Snake
30-11-2007, 00:49
Moj prijatelj je u Fifi 2005 dao gol iz kornera kroz mrežu, toliko o tome.

:rotfl: :rotfl: LOL svojevremeno je, koliko se sjećam, u verziji 2004 za psOne dado prso bio bez kose.

Čux
30-11-2007, 10:40
EA radi na principu da izmisle neki "novi" (modificiraju već postojeći) koncept i kad skuže da to ljudi kupuju počnu samo štancat novi nastavak svake godine dok ne počnu svi biti više-manje isti, prodaja padne igrači nezadovoljni, onda se vrate na ono gore i ispočetka

THUNDER_DINIX
30-11-2007, 10:47
Moj prijatelj je u Fifi 2005 dao gol iz kornera kroz mrežu, toliko o tome.

:rotfl: :rotfl: LOL svojevremeno je, koliko se sjećam, u verziji 2004 za psOne dado prso bio bez kose.

lol, toliko o kvaliteti... mozda je udarac bio toliko silovit da je cak i mrezu probio :D

@Čux upravo tako

Nightyx
04-12-2007, 14:22
Moj prijatelj je u Fifi 2005 dao gol iz kornera kroz mrežu, toliko o tome.

:rotfl: :rotfl: LOL svojevremeno je, koliko se sjećam, u verziji 2004 za psOne dado prso bio bez kose.

lol, toliko o kvaliteti... mozda je udarac bio toliko silovit da je cak i mrezu probio :D

@Čux upravo tako

pa i u PES 2008 se dogodilo da je lopta prošla kroz vanjsku mreži i bio gol...doduše ne baš direktno iz kornera, ali lopta se nekak šmucala i upala kroz mrežu (sa strane) u gol...

Prince-Artas
04-12-2007, 20:32
Moj prijatelj je u Fifi 2005 dao gol iz kornera kroz mrežu, toliko o tome.

:rotfl: :rotfl: LOL svojevremeno je, koliko se sjećam, u verziji 2004 za psOne dado prso bio bez kose.

lol, toliko o kvaliteti... mozda je udarac bio toliko silovit da je cak i mrezu probio :D



primio sam i ja na pes6 sa valdesom hrpu debilih golova
pes ima toliko gluposti da je to za nevjerovat, ronaldihno kad je u max formi praktiči pa prolazi kroz igrače, lopta ide prema njemu kao da je on ogormni magnet a ona balota

qwertzuiop
06-12-2007, 10:21
evo čitao sam neki dan stare brojeve pcplay-a i baš sam naletio na podatak da EA u godinu dana izveze 3 puta više nego hrvatska u istom razdoblju
pa koji će im onda kurac kvalitetne igre dovoljno je možda 1-2 u dvije godine i dobiće para ko blata.
ali mozda je to jihova taktika da nam daju dobre igre na kapaljku.





i još samo jedno pitanje. Jeli istina da je u bosni piratizacija legalana :o :shock:

Marcellius09
06-12-2007, 11:53
koliko ja znam piratizacija nigdje nemoze bit legalna

THUNDER_DINIX
06-12-2007, 12:52
da, sam ne znam ko to provjerava :yuck:

qwertzuiop
07-12-2007, 21:46
pa dobro sad nemislim piratizacija ona prava nego jel postoji neka rupa u zakonu koja recimo odobrava umnožavanje softvera zaštićenih autorskim pravima za javno dobro :wink:





vidio sam lika u bih koji otvori gjepeg golfa i stavi natpis cdšop i to baš sa š

čak ima i onu deklaraciju trgovački obrt
pa mislim stvarno :killyou: :killyou: :killyou:

ali on mi svaki mjesec uštedi 500-1000 kn jel kod njega gre koštaju 5 maraka :) :) :) :) a i donekle je i moralno jer je "legalno" :) :) :)

Ware
12-12-2007, 22:04
Imaju par dobrih igrica a ostalom :yuck:

x0xmajax0x
19-01-2008, 13:36
EA je zakon!!! Tko to govori da su najlošiji??? :killyou: :killyou:

x0xmajax0x
19-01-2008, 13:36
EA je zakon!!! Tko to govori da su najlošiji??? :killyou: :killyou:

Prince-Artas
19-01-2008, 14:35
em dabl post
em dabl glup post
em dabl neargumentiran post

Babitz
19-01-2008, 14:36
mogo si samo reć da oš da lockam :(

Prince-Artas
19-01-2008, 15:25
htio sam ispast kul :(

Babitz
19-01-2008, 15:34
o tvom spemanju i neuzornom ponašanju za moderatora ćemo dalje diskutirati u bannedu

Prince-Artas
19-01-2008, 18:48
proklet bio

TeraBajt
19-01-2008, 21:27
Nemam nikakvo posebno mišljenje o njima

Vedro
18-03-2008, 18:01
meni je EA zakon.Crysis,command and conqer...

Rex Regis.cro
18-03-2008, 18:03
meni je EA zakon.Crysis,command and conqer...
Pa jasno :rotfl:
IMO sakaju žešće.

nosferatu25
18-03-2008, 21:34
zamislite kako bi bilo da EA kupi sve razvojne timove i postane jedini izdavač igara... tad bismo igrali Splinter Cell 2011, Prince of Persia: Episode 9 ili Hitman 14 (zajedno sa demoom 15-ice koja će doneti mnogo bolju fiziku i još više licenci) :(

Peyo
19-03-2008, 14:11
nekad dobri,danas kapitalisticko đubre

Lord AngelRI
19-03-2008, 22:01
po meni odlična tvrtka, mada ima nekih loših strana ali tko nema neka baci prvi kamen...

cham3leon
15-07-2008, 17:45
Ajde ja ću bacit prvi kamen jer umjesto da sam napravio polovičan proizvod, plasiro ga na tržište, i napunio kesu - nisam napravio proizvod i nikom ništa.

Bogati, dobro šta sam pirat jer njihove igre ne bi platio ni 10 kn, eventualno da dobijem otvarač za pivu s motivom Need for Speeda gratis uz igru.

Ovako uspijem odigrati pokoju njihovu igričicu taman toliko dok zaključim da je njesra pa ju škartiram.

###DK###
15-07-2008, 20:02
Izdaju dosta dobrih igara.
Samo zbilja su me uvrijedili sa Pro Streetom.

Lord AngelRI
17-07-2008, 21:18
Izdaju dosta dobrih igara.
Samo zbilja su me uvrijedili sa Pro Streetom.

da to je bio jedan veliki zaheb...

Izgubljeni
20-07-2008, 15:31
umm gledam ovi video i wtf otkad ea posjeduje panademic???
http://www.gametrailers.com/player/37288.html

Lord AngelRI
20-07-2008, 21:25
umm gledam ovi video i wtf otkad ea posjeduje panademic???
http://www.gametrailers.com/player/37288.html

a možda je bolje pitanje šta oni ne posjeduju??

Maja
21-07-2008, 02:48
meni je ea ok... šta svi imaju protiv njih :(

Lord AngelRI
21-07-2008, 08:52
meni je ea ok... šta svi imaju protiv njih :(

pa ja nemam ništa protiv njih ok su, ali ali...

_ZlayA_
21-07-2008, 08:52
iskomercijalizirani su... dosadili su... svoje fransize pogorsavaju umjesto da poboljsavaju...

cham3leon
21-07-2008, 13:21
EA je ful ok, samo...

...je komercijalizirana monopolna i izrazito pohlepna kompanija.
Igre su im isto ok samo šta su s.ranje.

nosferatu25
21-07-2008, 13:21
odavno prestali da se brinu za kvalitet...

Izgubljeni
21-07-2008, 20:51
umm zato jer izabcuju igre ono:'' ajmo im izbacit nov shit nfs (citaj proo street).. jer kad ljudi vid nfs u naslovu svi ce reci pa to je nfs i kupit ga'' eto zato jer se ne trude i izbacuju krepove ili prosjek igre.. iako se nađe i neka odlicna

Lord AngelRI
22-07-2008, 16:41
odavno prestali da se brinu za kvalitet...

slažem se, ali imaju i oni naslove koji su kvalitetni...

seahawk37
22-07-2008, 16:46
NFL je po meni najveci adut EA Gamesa, odlicna igra.. ali opet isti problem ko i sa svim njihovim naslovima, jako malo promjena i novosti od prosle godine
a kaj je najbolje, 09 nece izac na PC... bravo EA GAMES :thumbs2: majku vam

Raoul Duke
23-07-2008, 07:47
prije bio zakon a sad cim imaju toliko para i sve blabla zaboli ih vise,samo da se izdava.....dobri su meni ali sto je je..losije igre izdaju zadnje vrime :(

cham3leon
24-07-2008, 09:01
Mene ful zanima, npr. kada ti obećaju jedan novi nfs ili fifu, bilo šta, nije bitno, koji će biti revolucionaran, ultra realističan, sve novo i naj naj, i oćeš li ti sad kupit taj novi nastavak, iako su onaj prošli isto tako najavljivali i obećavali, pa je ispao drek, bez da si pročitao ijednu recenziju koja potvrđuje da je i ta nova igra smeće?
Ili si pročitao recenziju pa ćeš je ionako kupit jer misliš da je tvoj sud bolji od njihovog, ili si jednostavno lud pa ti se sviđa i takva "igrica".

I sad zanima me koliko je takvih ljudi na svijetu, i je li moguće da ih je toliko da se EA- u isplati njihov režim izdavanja?

Lord AngelRI
25-07-2008, 21:43
Mene ful zanima, npr. kada ti obećaju jedan novi nfs ili fifu, bilo šta, nije bitno, koji će biti revolucionaran, ultra realističan, sve novo i naj naj, i oćeš li ti sad kupit taj novi nastavak, iako su onaj prošli isto tako najavljivali i obećavali, pa je ispao drek, bez da si pročitao ijednu recenziju koja potvrđuje da je i ta nova igra smeće?
Ili si pročitao recenziju pa ćeš je ionako kupit jer misliš da je tvoj sud bolji od njihovog, ili si jednostavno lud pa ti se sviđa i takva "igra".

I sad zanima me koliko je takvih ljudi na svijetu, i je li moguće da ih je toliko da se EA- u isplati njihov režim izdavanja?

ja ću od njih uvijek kupit igru baš me briga šta je i kako je... uvijek se nađe nekih kvalitenih djelova u igri...

Arbiter of Change
04-12-2009, 19:27
/Necromancy Mastered!

Fewer Games, Better Games Is EA's Stated Goal (http://kotaku.com/5419037/fewer-games-better-games-is-eas-stated-goal)

The publisher of Madden, Dead Space and The Sims will release fewer games next year, reacting to market changes and embracing lessons its competitors are just now learning, the head of EA told Kotaku.
ORLY?
Ajde, da je i EA-u svanulo da ne mogu više prodavati copy-paste igre.

croat1gamer
04-12-2009, 19:35
Sada ce biti Copy-Improve-Paste.

Nije da se tuzim. :D

cham3leon
04-12-2009, 19:39
Neka, neka. Ima pravde.

Sgt. Bull
04-12-2009, 19:48
Vjerujem da je već na početku otkrio šta i kako.


He said that the publisher is declining its title count from 60-something games two years ago, to 50-something this year to about 40 next year. He said, there will be "no less emphasis on innovation. No less emphasis on quality. No fewer new IPs. But games that aren't finding a large enough audience, we're taking those resources and doubling down on larger games.
-> "targeted cost reduction which will allow a greater investment in our hit titles and digital businesses"

Drugim riječima ne radi se tu o gamerima ili obraćanju pažnje na iste već o činjenici kako veliki broj igara nije jednostavno dovoljno rasprodan, kao i činjenici da su vjerojatno hitovi podbacili u određenom broju. Dokaz da se radi o lošem poslovanju jeste i otpuštanje 1500 radnika koje bi trebalo biti završeno do 31. ožujka naredne godine. Vjeruje se da se radi o Black Box, Mythic, EA tiburion i Redwood Shores.


"This action ["Cost Reduction Plan" kako su ga nazvali]Swill result in the closure of several facilities and a headcount reduction of approximately 1,500 positions, of which 1,300 are included in a restructuring plan. The majority of these actions will be completed by March 31, 2010. This plan will result in annual cost savings of at least $100 million and restructuring charges of $130 to $150 million."


I think a pattern EA went on and I think other companies are following right now is the trend of while you're milking your cash cows and nothing else, it's a very profitable business. While you're doing that it feels really good and [Wall]SStreet loves you. I think EA got into that position in the last cycle. I think other companies are in that position now.

Kritika koja možda upućuje na nama drage i poznate developerske studije koji su u posljednje vrijeme dobrano podbacili na kvaliteti dok više obraćaju pažnju na kvantitetu? Veoma moguće. Tko zna što se u stvari krije iza svih ovih silnih izjava. Još će se vidjeti gdje će ovo sve voditi.

Arbiter of Change
04-12-2009, 19:56
Je, kao da će reći: "Igre nam se ne prodaju više tako dobro jer su ljudi konačno shvatili, uslijed pojave kompetentne konkurencije, da ih recikliramo već 10 godina za redom". :)

Sgt. Bull
04-12-2009, 20:02
Well, i mogao je, čak bi i bolje bilo da je to tako rekao nego na ovaj način sa izjavom tipa "We love you and we care about you". Izjavom čija su vremena davno prošla, posebno kod studija poput EA-a koji je u proteklih deset godina dokazao čistu suprotnost.