PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vaša mišljenja o aktualnim CPU & VGA komponentama



Ivan_87
24-09-2007, 10:42
zanima me kad uopće stižu procesori iz amd-a,kakve su preformanse?

Y0$$1p
24-09-2007, 12:25
zanima me kad uopće stižu procesori iz amd-a,kakve su preformanse?

bilo je u novinama prosli tjedan da su izašli procesori amd barcelona za performanse ne znam uglavnom to je četverojezgreni proc

McPingvin_v2.0
24-09-2007, 12:56
procovi će kasniti, ne znam točno koliko, ali bit će dobri... 4 jezgre, l3 cache...

Pimp3k
24-09-2007, 12:58
zanima me kad uopće stižu procesori iz amd-a,kakve su preformanse?

bilo je u novinama prosli tjedan da su izašli procesori amd barcelona za performanse ne znam uglavnom to je četverojezgreni proc

Izašli su Opteroni bazirani na Barcelona jezgri. Dual, Triple i Quad core Phenomi dolaze do kraja godine (11. mj).

24-09-2007, 12:59
vrijeme je da amd uzvrati udarac...iako nisam baš optimističan.Sve manje mi se osobni nick sviđa.

Pimp3k
24-09-2007, 13:02
vrijeme je da amd uzvrati udarac...iako nisam baš optimističan.Sve manje mi se osobni nick sviđa.

Zakaj pa Barcelona je ono kaj Intel nije u stanju konstruirati. Nativni Quad core.

24-09-2007, 13:03
Kolko sam vidio testove koje su radili nije baš nekaj sveukupno.A najviše od svega me zanima cijena.Imaš kakvih informacija?

Pimp3k
24-09-2007, 13:12
Kolko sam vidio testove koje su radili nije baš nekaj sveukupno.A najviše od svega me zanima cijena.Imaš kakvih informacija?

Ono kaj sam ja videl negde je bilo ~370$ za Barcelonu na 1.9GHz točnije za Opteron 2347.

24-09-2007, 13:15
PUNO previše...ha bumo videli...sve mi se čini da samo pucaju na cache...dok je frekva ono srednja žalost...a amd baš i nije poznat po klokerskim mogučnostima.Intel je uvijek bio bolji u tome...Zakaj ne izdaju nekaj kao 2.4 c :boohoo:

Pimp3k
24-09-2007, 13:23
PUNO previše...ha bumo videli...sve mi se čini da samo pucaju na cache...dok je frekva ono srednja žalost...a amd baš i nije poznat po klokerskim mogučnostima.Intel je uvijek bio bolji u tome...Zakaj ne izdaju nekaj kao 2.4 c :boohoo:

Previše? Pa taj procesor na 1.9GHz radi ~37 Gflop/s, a Xeon na 2.6GHz ~35Gflop/s. Nije sve u clockovima i clockanju...

Navodno AMD ima malih problema sa yiledom pa zbog toga nema procesora sa višim radnim taktovima, ali to bi se trebalo sa slijedećom revizijom ispraviti. Ali s druge strane ni Intelovi Quadovi nisu odlični clockeri. Ali zato troše struje ko nečija cijela računala. Navedeni opteron ima TDP od 84W kaj je za 4 jezgrani procesor stvarno odlično.

24-09-2007, 13:29
Mrzim te pimpek :killyou: :D

Razumijem da nije sve u frekvi ali volim proceve koji se lijepo klokaju.

thx na info!

McPingvin_v2.0
24-09-2007, 13:29
Ali s druge strane ni Intelovi Quadovi nisu odlični clockeri.
ma jok, 2.4q ide na 3.2 ghz :)

24-09-2007, 13:31
Ali s druge strane ni Intelovi Quadovi nisu odlični clockeri.
ma jok, 2.4q ide na 3.2 ghz :)

Ma imao sam ja prilike vidjeti i na 3.6 :wink:

Ali pimpek kaže da q6600 ne valja. :cry:

Pimp3k
24-09-2007, 13:35
[quote=Pimp3k]Ali s druge strane ni Intelovi Quadovi nisu odlični clockeri.
ma jok, 2.4q ide na 3.2 ghz :)

Ma imao sam ja prilike vidjeti i na 3.6 :wink:

Ali pimpek kaže da q6600 ne valja. :cry:[/quote:29fbfeie]

Pa 3.2 i 3.6GHz i nisu neki clockovi. Ako se dual core procevi istog stepinga (G0) clockaju na iznad 4.0GHz bez problema sa zračnim hlađenjima... Quad se već prek 3GHz lagano pregrijava.

24-09-2007, 13:37
Da ali imaj na umu da mi ne tražimo čim veću frekvu da bi to značilo da je proc bolji/kvalitetniji...već tražimo stabilnost.

Tako da neki q6600 sa 2.4 na 3.2 je po meni vrlo lijep klok za 0/24.

McPingvin_v2.0
24-09-2007, 13:44
klokanje za 30% je sasvim svrishodna stvar, molim lijepo pimpeče :)

dugi
24-09-2007, 14:48
Mislim da cu bojkotirati 4 jezgre od AMD-a i Intela te u blzoj buducnosti preci odmah na 8 jezgri iz IBM-a tj. na Cell.Meni dosta poreza na bedake.

Ivan_87
24-09-2007, 14:59
AMD freak,budi bez brige,amd je tek počeo sa četvero jezgrenim procesorima,ova prva serija će bit malo slabija ili ista kao intelova,ali za 10mj amd opet vlada!!! nešto sam našo na http://www.vidilab.com/vijesti/vise.php?id=11182Sako vas zanima pogledajte točno su navedene cjene

Bartuc
24-09-2007, 15:05
AMD freak,budi bez brige,amd je tek počeo sa četvero jezgrenim procesorima,ova prva serija će bit malo slabija ili ista kao intelova,ali za 10mj amd opet vlada!!! nešto sam našo na http://www.vidilab.com/vijesti/vise.php?id=11182Sako vas zanima pogledajte točno su navedene cjene

Nema se kaj čekati 10 mjeseci, ako imaš konkurenciju, MORAŠ je pobiti sa komponentnom koju stavljaš na tržište! Niti nVidia, niti Intel nisu već dugo imali konkurenciju od AMD/ATI! AMD/ATI kopa rupu pod sobom i na tržište šalje same poluproizvode koji se nemreju mjeriti sa Intel/nVidiom! Nikak da se pokrenu i revnaširaju kako spada konkurenciji! Žalosno ali istinito!

Pimp3k
24-09-2007, 15:26
Nema se kaj čekati 10 mjeseci, ako imaš konkurenciju, MORAŠ je pobiti sa komponentnom koju stavljaš na tržište! Niti nVidia, niti Intel nisu već dugo imali konkurenciju od AMD/ATI! AMD/ATI kopa rupu pod sobom i na tržište šalje same poluproizvode koji se nemreju mjeriti sa Intel/nVidiom! Nikak da se pokrenu i revnaširaju kako spada konkurenciji! Žalosno ali istinito!

...

Sry ali ja jedino kaj mogu na ovo reči je ROFL. Jer fakat prema tebi nV i Intel su savršeni. Nenadyebivi... Sve ostalo ne valja... To kaj intel 4 godine nije imal procesor dostojan Athlona 64 se brzo zaboravilo... nVidiain fijasko s FX serijom se također brzo zaboravil.

nVidija ima jednu stvar osjetno bolju od AMDa, a to je MARKETING. 6800 seriju su masovno prodali zbog podrške za DX9.0c. Današnje igre koje u potpunosti iskorištavaju navedeni DX na 6800 seriji izgledaju poput slide showa. Frame rate da se ubiješ... Koja korist od podrške, ako je njegova iskoristivost upitna!?

ATI nema konkurencije? Jel... HD2900XT dođe 2600Kn. To je kartica namjenjena da se bori sa 8800GTS 640. To kaj u DX10 vrti bolje frameove od 8800GTX/Ultra je recimo bonus. Činjenica je da su i 8800 i HD2900 serije najbrže DX9 kartice.

nVidija je čak tolko nisko pala da je "varala" na rezultatima u kodiranju videa sa svojom 8600 serijom. Jer jednostavno nije mogla dozvoliti da AMD bude u nečemu bolji.

I za kraj kakav je to AMD procesor izdal koji radi na samo 1.9GHz... Mora da je smeće ako je SUN naručil 50000 komada za novi supercomputer. (Točnije za novi najbrži supercomputer na svijetu).

Ivan_87
24-09-2007, 15:32
čujem kako je na tržištu ati hd x2900pro i x2900xt sa 1gb ddr3 memorije,čim izađe amd treba kupit novi procesor i 2900pro,moram umirovit starog athlona 3500+,i 6800gs karticu 8)

24-09-2007, 15:44
Mislim da cu bojkotirati 4 jezgre od AMD-a i Intela te u blzoj buducnosti preci odmah na 8 jezgri iz IBM-a tj. na Cell.Meni dosta poreza na bedake.

Ma naklokaš si proc...i poslje staviš neku bolju grafu i miran si.

Bartuc
24-09-2007, 15:47
@Pimp3k, zašto ideš u prošlost, ne zanima me kako je to nekoč bilo, nikoga to više ne zanima -> prošlo vrjeme! Ja pričam o zadnjih par serija procesora i grafičkih kartica! Svi znamo da je prije AMD bio bog i batina na tržištu, ali di je to nestalo! Već nekoliko serija procesora i grafa izbacuje na tržište koje bi trebale konkurirati Intel/nVidi-i ali niti jedna od tih komponenti ne uspjeva u svome planu! Osim naravno, to ti priznam, nova 2900 serija sa optimiziranim driverima!

Gleda se trenutna situacija na tržištu, a ne ona koja je bila aktualna prije nekoliko godina!

I uz to, nigdje nisam rekao da je Intel/nVidia savršena, jednostavno je bolja i u zadnje vrjeme konstantno odnosi pobjedu nad AMD/ATI komponentama! Tak je već poduže vrjeme, a ja iskreno ne vidim da bu se ta situacija u skorije vrjeme okrenula u čast ATI/AMD!

Pimp3k
24-09-2007, 15:57
@Pimp3k, zašto ideš u prošlost, ne zanima me kako je to nekoč bilo, nikoga to više ne zanima -> prošlo vrjeme! Ja pričam o zadnjih par serija procesora i grafičkih kartica! Svi znamo da je prije AMD bio bog i batina na tržištu, ali di je to nestalo! Već nekoliko serija procesora i grafa izbacuje na tržište koje bi trebale konkurirati Intel/nVidi-i ali niti jedna od tih komponenti ne uspjeva u svome planu! Osim naravno, to ti priznam, nova 2900 serija sa optimiziranim driverima!

Gleda se trenutna situacija na tržištu, a ne ona koja je bila aktualna prije nekoliko godina!

I uz to, nigdje nisam rekao da je Intel/nVidia savršena, jednostavno je bolja i u zadnje vrjeme konstantno odnosi pobjedu nad AMD/ATI komponentama! Tak je već poduže vrjeme, a ja iskreno ne vidim da bu se ta situacija u skorije vrjeme okrenula u čast ATI/AMD!

Kojih par serija? O čemu ti? Prijašnja serija kartica je bila podjednaka. To kaj je 7950GX2 bila brža od X1950XTX je otom potom... Tak i tak je za cijenu jedne GX2 bilo moguće kupiti dva XTX i u CFu dobiti bolje performanse. A GX2 u SLIu nikad nije ni proradil kak spada.

A procesori... Ovo kaj dolazi - Phenomi su tek nova serija procesora. AM2 Athloni su donesli samo novi memorijski kontroler (podršku za DDR2) i manji proizvodni proces naspram s939 modela. (Usuđujem se reči da je to tek bila nova revizija).

dugi
24-09-2007, 16:03
Mislim da cu bojkotirati 4 jezgre od AMD-a i Intela te u blzoj buducnosti preci odmah na 8 jezgri iz IBM-a tj. na Cell.Meni dosta poreza na bedake.

Ma naklokaš si proc...i poslje staviš neku bolju grafu i miran si.


da i tako barem jednom godisnje,lagano mi dosadilo,mislim ide nova grafa sigurno,procesor je kloknut,ali u zadnjih 20 godina gamerskog staza nekako vrijeme iz ps1 ere pamtim kao nabolje i najsretnije :D ,nostalgija mozda.

za jedno 3-4 godine kada ce na trzistu biti hibridi cpu i gpu sjecati cemo se ovih godina kao najturbulentnijeg razdoblja.Jerdva cekam da se spoje cpu/gpu u jedno i barem malo standardizira pc kao sto je slucaj sa konzolama.

i sto se tice intel /amd , ati/nvidia konkretna situacija je da je ati/amd korak iza intel/nvidia ustvari razlika je u nijansama nikako u klasama,i jedni i drugi imaju prednosti i mana.Ali definitivno,TRENUTNO,tko zeli najbolje dileme nema,Intel i Nvidia.

joj kako volim filozofirati :kill: .

24-09-2007, 16:36
INFO:

Za dvoprocesorske matične ploče:
http://www.vidilab.com/uploads/vijesti/200709/20070912142745barcelona2.gif

Za četveroprocesorske matične ploče:
http://www.vidilab.com/uploads/vijesti/200709/20070912142752barcelona8.gif

BY:VIDI

kulamasta
24-09-2007, 17:05
Barcelona bi trebala biti brza za oko 20 % od danasnjih AMD procesora na istome radnome taktu

Ivan_87
24-09-2007, 18:32
vratit će se amd kad tad na vrh,meni bi bio dosta athlon 5000x2 pa nadalje :)

Gwin
24-09-2007, 19:13
zaboravljate da je AMD do 1982. bio suradnik (skoro kao podružnica) Intelu na proizvodnji procesora za IBM.
da je AMD tek 1991. izdao svoj prvio 386 procesor
da je AMD tek 1995. izdao K5 seriju procesora koje je bila samostalnog dizajna a ne kopija Intelovog proca

znači efektivna praksa u izradnji samostalnih procesora je 12 godina. dok intel ima puno više ljeta iza sebe.

ako su uspjeli sve to napravit do sada, sumnjam da će sad stat odjednom.. pa nisu oglupili preko ljetnih praznika

Pimp3k
24-09-2007, 19:22
Nisu oglupili, ali je Intelova vreća puno dublja. Kupnja ATI, tužba protiv Intela, C2D procesori, novi FAB u NY sve su to poprilični financijski troškovi.

Gwin
24-09-2007, 19:37
pa da.. zato i preskaču utrku sa c2d i idu direktno na četiri jezgre na istoj pločici.

dugi
24-09-2007, 19:43
Ma intel ih siba u grafickim procesorima,njihova integrirana grafika je najzastupljenija.Procesori za prijenosnike,tu intel briljira.Brand name konfiguracije a sada i gaming konfiguracije gdje je amd vladao nekoliko godina.Proizvode vlastite chipsete koji su i najbolji dok si jedan amd dozvoljava da im najzesca konkurencija u vidu nvidie nudi i najbolja rijesenja.
Do pojave core procesora amd je imao vijernu gamersku klijantelu koju sada masivno gubi.Stvarno bolje im je da izbace neki posteni proizvod sa vlastitim chipsetom koji stvarno po kvaliteti moze konkurirati intelu + morali bi i biti nesto jeftiniji jer upravo cijena je u proslosti bila glavana prevaga kod odabira.

Pimp3k
24-09-2007, 20:21
Ma intel ih siba u grafickim procesorima,njihova integrirana grafika je najzastupljenija.Procesori za prijenosnike,tu intel briljira.Brand name konfiguracije a sada i gaming konfiguracije gdje je amd vladao nekoliko godina.Proizvode vlastite chipsete koji su i najbolji dok si jedan amd dozvoljava da im najzesca konkurencija u vidu nvidie nudi i najbolja rijesenja.
Do pojave core procesora amd je imao vijernu gamersku klijantelu koju sada masivno gubi.Stvarno bolje im je da izbace neki posteni proizvod sa vlastitim chipsetom koji stvarno po kvaliteti moze konkurirati intelu + morali bi i biti nesto jeftiniji jer upravo cijena je u proslosti bila glavana prevaga kod odabira.

Pa mislim da bi bilo glupo da Intel za svoje platforme radi loše čipsete. Ali eto nVidia je došla visoko po kvaliteti. A IMO najbolji čipset za AM2 platformu je trenutačno 690G (najhladniji i najoverclockabilniji) tak da ipak AMD je u stanju proizvesti sebi i kvalitetan čipset (IMO to je i jadan od razloga kupnje ATIa - uz naravno CPU-GPU na istom siliciuju kombinaciju).
AM2+ čipseti su spremni još samo procesori. Čast za "prve primjerke" ploča je dobil ECS i one ploče s Computexa su bile made by ECS. Mislim da Phenom X2, X3 ili X4 na 2.5GHz bude poželjan Božični poklon. Inaće AMD je u prošlom kvartalu povratil 3.2% tržišta.

ezav
24-09-2007, 20:22
Ljudi sve je to super ...

Ali recite mi iskreno dali igre i ostale stvari koji svakodnevno radite opterete vas proc na 100 posto tak da vam nekaj pocne trzati ili sporije raditi ???

Kaj ocem rec ... sve super c2d se fakat da kloknuti .. E6600 na vise fakat pere sve kaj amd nudi ... ali dali mi to koristimo .. odgovor je NE...
Zasto bi dal svoj tesko zaraden novac za postenu plocu od intela kada za duplo manje pare dobim jednako dobru plocu za amd ( i jefitnija je bas zato kaj imam izbora izmedu kavlitetnih cipseta, bio od nvidie, atija ili vie), zakej bi dal 1000kn + za neki posten proc od intela kada za 500kn dobim heben proc od Amd koji vise nego sluzi svrsi (sta jest jest sporiji je od E6300/20 nekih 10 posto i neda se krvnicki klokati kao i on, ali brate tih 10 posto mi nis ne znaci a neda mi se klokati i razmisljati dali ce se proc na box kuleru pregrijati, jer nedam jos 200-300kn za "posten" koler, dok je vani 40 stupnjeva i dali ce biti stabilan jer sam mozda bas naletil na proc koji zeza)... A tih 1000kn i vise se da iskoristiti na bolje napajanje,graficku (koja je puno bitnija ako se posteno zelis igrati) ili nekaj trece ...

Eto bas sam danas slozil frendu komp za 4000kn (Amd X2 4000+, Ati 1950pro 512mb, 2 gige rama) i nije nekaj slabiji od mojeg ... sve mu hebeno dobro radi ...

Igre danas koljeju graficku a ne proc .. i nije bitno koji je jaci i to je to ...

Ja neznam kaj danas moze posteno optereti jedan x2 4000+ ili e6300 (mislim na to kada se ne forsa da ga se namjerno optereti nego normalno koristenje) .... onak ja znam dekodirati 2 filma, igrati fear (1280x1024 sve na high s AA i AF ) a naravno da utorrent, avg i barem tona sranja radi u pozadini i da barem 2 clana familije srcu nesto s mog diska, i sve radi bez pol beda .....

Onak moje misljenje je da sto se proca tice jedna x2 4000+ ili e4400 ce biti dosta sljedecih par godina ...

A pare cemo trositi na graficke :rotfl:

GrimReaper
24-09-2007, 20:31
ja sam isto isao sad kad sam narucivao kompjutor na amd varijantu(jeftinije ploce i procevi) pa upucal vise para u grafičku (8800gts 320)

mislim da ce mi to dobro sluziti za moje potrebe a te su(igraj dok radi a dok prestane igras se stare igre ) :)

Blacky
24-09-2007, 20:33
ezav mogu samo rechi nabolji post u ovoj temi potpuno se slazhem!
imam 3800 x2 i meni stvarno dosta.
Badava napredan hardware ako nema softwera koji bi to iskoristio,tipa 4 jezgre od intelovog quad core-a a koja to igra podržava?

24-09-2007, 20:34
Pa da to vam ja cijelo vrijeme govori,,,i kad sam rekao da je 8800 320mb sasvim dobra investicija bio sam popljuvam kad je jedan user foruma rekao da je 8800gtx dobra investicija...ma da možeš mislit samo tatini sinekovi i oni koji imaju para ko pljeve daju 4000kn za grafičku nemisleči kako če za par mjeseci i to bit banana.

Likovi se tu kolju za 6600 i q6600 bez potrebe.Sve bez potrebe.e4400 2 gige rama 8800 320 mb i deri dok ide...složiš uredan komp za 4000-5000kn i mila majka.

Blacky
24-09-2007, 20:36
ma bolja ti je investicija 2900 xt znam to imam jednu mado a na poslu sam testiro 8800 gts-ku 320 mb
nije losha ni gts-ka ali 2900 xt rula totalno

GrimReaper
24-09-2007, 20:40
Pa da to vam ja cijelo vrijeme govori,,,i kad sam rekao da je 8800 320mb sasvim dobra investicija bio sam popljuvam kad je jedan user foruma rekao da je 8800gtx dobra investicija...ma da možeš mislit samo tatini sinekovi i oni koji imaju para ko pljeve daju 4000kn za grafičku nemisleči kako če za par mjeseci i to bit banana.

Likovi se tu kolju za 6600 i q6600 bez potrebe.Sve bez potrebe.e4400 2 gige rama 8800 320 mb i deri dok ide...složiš uredan komp za 4000-5000kn i mila majka.

totalno se slažem..evo uzeo 4400+ X2 ,2 gige rama i 8800gts 320 za 5200kn i sljakat ce ko bog.

Gwin
24-09-2007, 20:51
jedan user foruma rekao da je 8800gtx dobra investicija...ma da možeš mislit samo tatini sinekovi i oni koji imaju para ko pljeve daju 4000kn za grafičku
a. nisam tatin sinek.. ja svoje novce krvavo zaradim
b. nemam ih ko pljeve..pogledaj pod a.

i da.. 7900gtx od 4.400kn mi je bila savršena investicija. zadnjih godinu i pol igram sve kaj mi srce poželi, u svoj raskoši i šarenilu. i još nisam našao igru koja bi mi bila spora i neigriva.

očito imamo drukčiji pogled na guštanje u igrama.. ja ne želim da igra izgleda "igrivo", ja želim da igra izgleda igrivo i "lijepo"

Pimp3k
24-09-2007, 21:02
Pročital sam navedene komentare i moram vas fakat nekaj pitat... Jel vi čitate moje postove ili ih preskaćete jer su obično malo duži? Jel možda problem u sarkazmu pa ih ne razumijete?

Pa naravno da AMDovim trenutačnim procesorima ništ ne fali. U real world gaming testovima razlike između C2D i X2 su gotovo zanemarive. ALi opet marketing, marketing... Intel je za vrijeme izlaska procesora pošteno zaspamal web sa primjercima. Svi poznati i manje poznati siteovi dobili su svoje review sampleove. A pošto ono najbitnije je dužina e-pimpeka ili 3d mark scorea i super pia... A Intel osjetno daje veći boost u oba navedena testa nije ni čudo da je AMD postal "omrženi" brand.
Ajde intel se da clockat... Kolko ljudi svoje core primjerke drži na nekim bjesnim clockovima? Vrlo malo. Znači ako nema namjeru clockat, super pi i 3d čmark mu nisu životni cilj - AMD.

Meni je osobno glupo davat velike novce za grafičku karticu. Ja osobno više od nekih 2300Kn nebi nikad dal za nju. Rađe budem promjenil svake nove generacije karticu. Kad izađe slijedeća generacija kartica koja bude debelo oprala trenutačne vrijednost hardwarea bude drastično pala. Kaj je skuplji to bude više na vrijednosti izgubil.

IMO 2900XT najisplativija kartica. Još bolje novi HD2900Pro. Jedina razlika između ove dvije je u clockovima. Nema rezanja. A cijena recimo nekih 2100Kn (znači ko i GTS 320).


A kaj se tiče kvada i igara. Kvad u ovome trenutku nije ni namjenjen igračima već osobama koje se bave video, audio i photo editingom i čiji programi uvelike profitiraju od 4 jezgre. To ne podrazumjeva DVD shrinkat film ili jedanput tjedno otvoriti photoshop.

Bartuc
24-09-2007, 21:05
Kakva se razlika u performansama očekuje između 8800GTS i 2900pro kartica? Ima li kakve informacije po tom pitanju pošto su očito u istome cjenovnom razredu!?

Sickmanno1
24-09-2007, 21:14
Pa da to vam ja cijelo vrijeme govori,,,i kad sam rekao da je 8800 320mb sasvim dobra investicija bio sam popljuvam kad je jedan user foruma rekao da je 8800gtx dobra investicija...ma da možeš mislit samo tatini sinekovi i oni koji imaju para ko pljeve daju 4000kn za grafičku nemisleči kako če za par mjeseci i to bit banana.

Likovi se tu kolju za 6600 i q6600 bez potrebe.Sve bez potrebe.e4400 2 gige rama 8800 320 mb i deri dok ide...složiš uredan komp za 4000-5000kn i mila majka.

NHF ali jedan od najglupljih postova koje sam u zadnje vrijeme vidio. grow up man...

da mi vidis placu smijo bi se :(

Ivan_87
24-09-2007, 21:16
odlično je reako ezav,procesor nije toliko bitan,najbolje imat srednji procesor i bolju grafu,naravno onaj ko ima para nek si kupi šta oće,ja trenutno imam athlona 3500 s939,već 2god,al sad mislim promjenit pc čim izađu novi procesori iz amd-a na hrvatsko tržište,tako ću uzet srednji četverojezgreni procesor i grafu tipa hd 2900pro,2gb ddr2 800mhz, to mi je dosta za ovo što mi služi pc :roll:

dugi
24-09-2007, 21:20
pa i nije sve marketing,nisu kupci danas ovce.svatko moze zbrojiti 2 i 2.Kupujem athlona jos iz vremena durona i osim pentiuma 1 nisam na ovamo kupio intela.Zasto,zato jer je unazad dvije godine uvijek bio cjenovno puno prihvatljiviji.Ali vec dosta dugo cijene su im tu negdje a trenutno i kaska u brzini.Istina dosta se konpezira na mbo ali to je zasluga nvidie a ne amd-a.Tu ja vidim problem, u cijeni,zelim jeftne amd procesore.Ali to vrijeme je proslo .Nekada je palomino 2000 bio duplo jeftiniji od ekvivalnt pentiuma ,ali danas je i intel relativno povoljan a nudi vrhunski proizvod.Razlike su sve manje i manje u samoj cijeni.Slicno je i sa atijem.Sve do pojave 9700 pro bili su osjetno jeftiniji od konkurencije.Danas je razlika u cijeni vrlo mala.

Leoo
24-09-2007, 21:39
Kao sto su neki pametni ljudi rekli, takvi procesori nama nece trebati jos neko vrijeme, samo cemo graficke mjenjat jednom u godinu ipo...

24-09-2007, 22:40
Pa da to vam ja cijelo vrijeme govori,,,i kad sam rekao da je 8800 320mb sasvim dobra investicija bio sam popljuvam kad je jedan user foruma rekao da je 8800gtx dobra investicija...ma da možeš mislit samo tatini sinekovi i oni koji imaju para ko pljeve daju 4000kn za grafičku nemisleči kako če za par mjeseci i to bit banana.

Likovi se tu kolju za 6600 i q6600 bez potrebe.Sve bez potrebe.e4400 2 gige rama 8800 320 mb i deri dok ide...složiš uredan komp za 4000-5000kn i mila majka.

NHF ali jedan od najglupljih postova koje sam u zadnje vrijeme vidio. grow up man...

da mi vidis placu smijo bi se :(

Proćitaj moj post još jednom i pročitaj post od pimpeka-ovaj zadnji pa češ svatiti! :killyou:

@GWIN:
CITIRAM PIMPEKA:
"Meni je osobno glupo davat velike novce za grafičku karticu. Ja osobno više od nekih 2300Kn nebi nikad dal za nju. Rađe budem promjenil svake nove generacije karticu. Kad izađe slijedeća generacija kartica koja bude debelo oprala trenutačne vrijednost hardwarea bude drastično pala. Kaj je skuplji to bude više na vrijednosti izgubil. "

To ti je odgovor za tvoju grafu od 4400kn...Lijepo se je izrazio u nema potrebe da nešto nadodam!

Inače way to go za temu..jedna od boljih proteklih par mjeseci!

NEMOJTE LOKAT OVO I NEMOJTE TEMU SVATITI KAO FLEJM!

Bartuc
24-09-2007, 22:58
Idem ovo lockati :D

Šalim se :D Samo nastavite sa raspravom i ostanite na kulturnom nivou i nema problema!

Što se tiče skupe grafe, neki ljudi zarade novce i žele imati high end komponentu u računalu! Koliko samo ljudi znam koji isključivo preko ljeta traže posao kako bi si mogli priuštiti neku high end komponentu za svog ljubimca! To je čisto individualni odabir i moramo ga poštivati! Osobno, također vjerovatno nebi kupio tako skupu karticu, kod slaganja svojih kompova uvjek izabarem best buy komponente i izvučem maximum iz njih urednim sistemom i OC-em ukoliko je potrebno!

Lord Jambrek
24-09-2007, 23:30
Ali recite mi iskreno dali igre i ostale stvari koji svakodnevno radite opterete vas proc na 100 posto tak da vam nekaj pocne trzati ili sporije raditi ???



Imam AMD Athlon 3700+ San Diego @ 2.95ghz, gigu rama na 400mhz i 7800GT pa kada radim sa video file-om teškim oko 1gb treba mi po 2 minute u premieru da prihvati promjene, tak da mislim da bi i c2d hebao ježa u premieru.

25-09-2007, 10:01
kod slaganja kompova uvjek izabarem best buy komponente i izvučem maximum iz njih urednim sistemom i OC-em ukoliko je potrebno!

Kad smo slagali konfu za 10000kuna i kad sam lijepo rekao da se ne uzima gtx-ica bio si uz dugija.U ovom trenutno gtx-ica nemože bit best buy po ama baš ničem.

Ali znate što čekam...čekam još par mjeseci i čekam kad če gtx-ica klonut.Pa čemo onda vidjet tko je bacio 4000kn u vjetar za par mjeseci igranja na high.4000kn je prosječna hrvatska plača ako se ne varam.Kaj ja nebi jeo mjesec dana za ovakvu grafulju.Da bi imao bolji frejm od slabijih grafa koje su još ipak na nivou igranja na full detaljima??Kaj mi znači 100fps-a ako i slabiji model tera na 50fps-a pa da i tera na 30 ali je igrivo.A to što neki pričaju da si osiguran za budučnost je crap.Jer ako vi daje 4000kn za samo za crysis i par novih igra koje su još uvijek "hibrid" dx10 onda je to žalosno.
Gwin kažeš da si dobro napravio kupivši grafu za 4400 kn e pa ja bih rekao da nisi.Zašto?Pogle mene sad imam 1950 koja mi je čisto u redu...dao sam kolko ono???800kn da....čekam dx 10 u rascvjetu čekam nove grafe....eventualno uzmem 8800 320 mb...znači moj budžet je promašen za 2800kn naspram tvojih 4400kn....da imam bržu karticu i imam dx10 kojeg ti nemaš.Htio si reć kad si ti ono kupio karticu?Prije 1 ili 2 godine???Da samo imaj na umu kolko love je meni ostalo od ovih 2800kn...a do 4400kn mi ostane za još neku prosječno dobru grafu.Znači imao si jednu grafu dok ja 3.Kažeš terao si sve na high??A daj mi reci koja je to ta igra bila tako zahtjevna prije tolko vremena??Far cry?Doom 3?idu sa 7600gs bez beda....oblivion??quake 4??To da ali dali se isplati dat toliki novac za par igara???NE...

Ivan_87
25-09-2007, 11:30
tako je amd freak,bolje uzet dvije 7900gs kartice za niti 1800kn u linksu to je pun pogodak za sve igre uz bolje napajanje ;) sli

25-09-2007, 11:45
tako je amd freak,bolje uzet dvije 7900gs kartice za niti 1800kn u linksu to je pun pogodak za sve igre uz bolje napajanje ;) sli
Ne nego je bolje za 2000kn uzet 8800.Ako bi išao na sli...onda bi jedino stavio 2x8800 320mb umjesto jedne gtx-ice bez obzira na performanse.Iz osobnih razloga.

Ivan_87
25-09-2007, 12:43
našao sam hladnjak za 8800gtx,tj vodeno hlađenje iz hg-spota
THERMALTAKE Tide Water, CL-W00

Naziv Vodeno hlađenje, THERMALTAKE Tide Water, CL-W0052, VGA
Cijena 580,00
Bodovi 14
Jamstvo 12
Opis: Radi se o vrlo kompaktnoj izvedbi vodenog hlađenja s bakrenim blokom i hladnjakom, opremljenog ventilatorom s mogućnošću prilagođavanje brzine vrtnje između 1700 i 3000 okr/min. Prema specifikacijama proizvođača, pri najvišoj brzini ventilator proizvodi do 19dB što bi bilo zgodno provjeriti i u praksi. Sistem je kompatibilan s ATI i nVidia grafičkim karticama potrošnje do 120W, što omogućava njegovu upotrebu na praktički bilo kojem postojećem modelu iz obje kompanije.
52, VGA

Pimp3k
25-09-2007, 12:57
našao sam hladnjak za 8800gtx,tj vodeno hlađenje iz hg-spota
THERMALTAKE Tide Water, CL-W00

Naziv Vodeno hlađenje, THERMALTAKE Tide Water, CL-W0052, VGA
Cijena 580,00
Bodovi 14
Jamstvo 12
Opis: Radi se o vrlo kompaktnoj izvedbi vodenog hlađenja s bakrenim blokom i hladnjakom, opremljenog ventilatorom s mogućnošću prilagođavanje brzine vrtnje između 1700 i 3000 okr/min. Prema specifikacijama proizvođača, pri najvišoj brzini ventilator proizvodi do 19dB što bi bilo zgodno provjeriti i u praksi. Sistem je kompatibilan s ATI i nVidia grafičkim karticama potrošnje do 120W, što omogućava njegovu upotrebu na praktički bilo kojem postojećem modelu iz obje kompanije.
52, VGA

Ovo vodeno nije kompatabilno sa 8800GTXom točnije neda se na dotičnog namontirat. A da se to nekak izvede vjerojatno nebi bilo dovoljno da ga kvalitetno ohladi.

dugi
25-09-2007, 13:53
kod slaganja kompova uvjek izabarem best buy komponente i izvučem maximum iz njih urednim sistemom i OC-em ukoliko je potrebno!

Kad smo slagali konfu za 10000kuna i kad sam lijepo rekao da se ne uzima gtx-ica bio si uz dugija.U ovom trenutno gtx-ica nemože bit best buy po ama baš ničem.

Ali znate što čekam...čekam još par mjeseci i čekam kad če gtx-ica klonut.Pa čemo onda vidjet tko je bacio 4000kn u vjetar za par mjeseci igranja na high.4000kn je prosječna hrvatska plača ako se ne varam.Kaj ja nebi jeo mjesec dana za ovakvu grafulju.Da bi imao bolji frejm od slabijih grafa koje su još ipak na nivou igranja na full detaljima??Kaj mi znači 100fps-a ako i slabiji model tera na 50fps-a pa da i tera na 30 ali je igrivo.A to što neki pričaju da si osiguran za budučnost je crap.Jer ako vi daje 4000kn za samo za crysis i par novih igra koje su još uvijek "hibrid" dx10 onda je to žalosno.
Gwin kažeš da si dobro napravio kupivši grafu za 4400 kn e pa ja bih rekao da nisi.Zašto?Pogle mene sad imam 1950 koja mi je čisto u redu...dao sam kolko ono???800kn da....čekam dx 10 u rascvjetu čekam nove grafe....eventualno uzmem 8800 320 mb...znači moj budžet je promašen za 2800kn naspram tvojih 4400kn....da imam bržu karticu i imam dx10 kojeg ti nemaš.Htio si reć kad si ti ono kupio karticu?Prije 1 ili 2 godine???Da samo imaj na umu kolko love je meni ostalo od ovih 2800kn...a do 4400kn mi ostane za još neku prosječno dobru grafu.Znači imao si jednu grafu dok ja 3.Kažeš terao si sve na high??A daj mi reci koja je to ta igra bila tako zahtjevna prije tolko vremena??Far cry?Doom 3?idu sa 7600gs bez beda....oblivion??quake 4??To da ali dali se isplati dat toliki novac za par igara???NE...

nisi skuzio poantu.kada je izasla 8800 gtx tvrdio sam da je preskupa,tvrdim to i danas,grafa je preskupa.

Dolazim do poante;ako netko trazi da mu se slozi konfiguracija za xy kuna tada ja pokusam sloziti unutar te granice najisplativiju mogucu varijantu.Na stranu sto ja smatram da za komp ne treba idvojiti vise od cc5000 kuna ali ako netko zeli komp za npr 8000 kuna tada je suludo neizbalansirati komp unutar tih para a u takvav kom bez problema stane 8800 gtx za 3800 kuna.Iz takve ce kombinacije izvuci vise nego iz 4 gige rama i Q procesora u gamingu.Mislim fakat moram crtati...
Uglavnom ovo je post na tvoje uporna inzistiranja da ponovno i ponovno drobimo jednu te istu temu.I treba postovati odluku ako netko zeli platiti 4000 ili vise za grafu.Nema potrebe moralizirati da li je on to trebao kupiti ili ne kad kupuje za vlastite novce.
I molim te ovo je post kako bi se dodatno pojasnio,fakat mi se neda vise razglabati o tome.Pusti ljude da sami procjene sto je njima isplativo a sto nije.Znam da imas dobre namjere ali ako netko kupi takvu karticu a ti mu neizravno porucis da je tenkre kako bi se taj netko trebao osjecati.I zasto bi se netko uopce trebao opravdavati na sto je potrosio vlastite novce.

ajmo nazad na temu,novi procesori iz AMD-a.

25-09-2007, 14:20
Da ali smo zato mi tu da mu kažemo da se to ne isplati i neka čuva novac.Eventualno ukoliko želi ubit novac onda napišemo ono što treba.A ne da se niti lika ne pita za što če mu konfa već se stavlja gtx-a ako me razumiješ?Nismo ovdje da se natječemo.Moderator si i drži do toga.

A ja sam išao na 4 jezgre i 4 gige rama da bi barem kolko tolko komp duže bio in...

I sada možemo nastaviti...

Sickmanno1
25-09-2007, 15:01
[quote="amd freak":e5uu96p9]Pa da to vam ja cijelo vrijeme govori,,,i kad sam rekao da je 8800 320mb sasvim dobra investicija bio sam popljuvam kad je jedan user foruma rekao da je 8800gtx dobra investicija...ma da možeš mislit samo tatini sinekovi i oni koji imaju para ko pljeve daju 4000kn za grafičku nemisleči kako če za par mjeseci i to bit banana.

Likovi se tu kolju za 6600 i q6600 bez potrebe.Sve bez potrebe.e4400 2 gige rama 8800 320 mb i deri dok ide...složiš uredan komp za 4000-5000kn i mila majka.

NHF ali jedan od najglupljih postova koje sam u zadnje vrijeme vidio. grow up man...

da mi vidis placu smijo bi se :(

Proćitaj moj post još jednom i pročitaj post od pimpeka-ovaj zadnji pa češ svatiti! :killyou:[/quote:e5uu96p9]

shvatio sam ja dobro. i slazem se s tim userom da je 8800 GTX dobra investicija...

takoder ako imam GTX neznaci da imam bogate starce...mozda sam platio cekovima karticu, otkud ti znas...i koji k**** te briga...

da svi razmisljaju ko ti, nitko BMW-a ni vozio nebi, cemu kad za 3k eura kupis golfa i mila majka...

25-09-2007, 15:05
shvatio sam ja dobro. i slazem se s tim userom da je 8800 GTX dobra investicija...

takoder ako imam GTX neznaci da imam bogate starce...mozda sam platio cekovima karticu, otkud ti znas...i koji k**** te briga...

da svi razmisljaju ko ti, nitko BMW-a ni vozio nebi, cemu kad za 3k eura kupis golfa i mila majka...

Malo smo živčani pa malo prostačimo jel???Bolje da to ne riješavaš na forumu vjeruj mi.

Kaj se tiče tvoje usporedbe nije nimalo blizu.Jer gtx je uz ultru vrh ponude,dok bmw nije ni blizu vrhu ponude automobila.Bilo po izgledu bilo po cijelim specifikacijama i snazi. :wink:

I nije mi sila više odgovarat s tobom dok se ne naučiš lijepo izražavat.A i netreba mi opomena. :wink:

@pingu:ne filozofiraj i ne spamaj.Uzaludan ti je trud.

McPingvin_v2.0
25-09-2007, 15:07
pa nije ni ultra ni blizu vrha ponude.

Sickmanno1
25-09-2007, 15:27
shvatio sam ja dobro. i slazem se s tim userom da je 8800 GTX dobra investicija...

takoder ako imam GTX neznaci da imam bogate starce...mozda sam platio cekovima karticu, otkud ti znas...i koji k**** te briga...

da svi razmisljaju ko ti, nitko BMW-a ni vozio nebi, cemu kad za 3k eura kupis golfa i mila majka...

Malo smo živčani pa malo prostačimo jel???Bolje da to ne riješavaš na forumu vjeruj mi.

Kaj se tiče tvoje usporedbe nije nimalo blizu.Jer gtx je uz ultru vrh ponude,dok bmw nije ni blizu vrhu ponude automobila.Bilo po izgledu bilo po cijelim specifikacijama i snazi. :wink:

I nije mi sila više odgovarat s tobom dok se ne naučiš lijepo izražavat.A i netreba mi opomena. :wink:

@pingu:ne filozofiraj i ne spamaj.Uzaludan ti je trud.

ako je prostacenje slovo k, onda prostacim...

zivcan nisam. vjeruj mi i nemam razloga biti. vise sam ono sokiran/zbunjen/iznenaden glupostima koje citam. samo riplejam na svoj nacin...kako u rl komuniciram.

neznam za tebe ali kod mene u bjelovaru bmw je nesto sto si nemoze svatko priustiti...inace malo je glupo usporedivati stvari koje vrijede 5k kuna i 50k eura, ali ajd...sta cu kad nisi shvatio moju usporedbu...

nitko te nije ni tjerao da replayas moj post, a za moje ponasanje, koje je korektno, tebe nije briga....jedino ako ste se vi sta uvrijedili uvazeni gospodine amd. Ako jeste, u tom slucaju imate moda/admina pa s njim popricajte, do tada

o****** u troskocima :D

Pimp3k
25-09-2007, 15:35
Primoran sam sebe quotati:


Meni je osobno glupo davat velike novce za grafičku karticu. Ja osobno više od nekih 2300Kn nebi nikad dal za nju. Rađe budem promjenil svake nove generacije karticu. Kad izađe slijedeća generacija kartica koja bude debelo oprala trenutačne vrijednost hardwarea bude drastično pala. Kaj je skuplji to bude više na vrijednosti izgubil.

Ova moja izjava nije upućena ni jednom forumašu (a ponajmanje Gwinu). Ovo je moj stav jer grafičke kartice u prosjeku mijenjam sa zimskom i ljetnom garderobom. Tak da kupovat dva puta (pa čak i jednom godišnje) grafičku za 4000Kn je meni financijsko samoubojstvo.

Ako onaj ko kupi karticu za 4000Kn s njom izdrži dvije godine ta investicija mu se isplatila. Ali onaj koji je kupil 7800GTX, pa ga prodal i kupil 7900GTX, pa ga prodal i kupil 7950GX2... (u get the point) je obični DFP idiot.

I da naravno s novcima koje ljudi zarade imaju pravo raditi kaj kod žele.

A klinci koji su nagrađeni s DFP računalima zato jer su uspjeli ne pasti još jedan razred nek budu tiho ;)


Dosta oftopikiranja.

McPingvin_v2.0
25-09-2007, 15:42
@pingu:ne filozofiraj i ne spamaj.Uzaludan ti je trud.
ne spamam nit filozofiram. ako bmw nije vrh ponude (250k €), nije ni ultra vrh ponude (5k kuna).

uvjek postoji bugati veyron (milijun eura) i nvidia tesla (12k $) ;)

Pimp3k
25-09-2007, 15:50
uvjek postoji bugati veyron (milijun eura) i nvidia tesla (12k $) ;)

Usporedba ti baš i nije na mjestu... Dok su Ultra i Veyron dizajnirani za pokazivanje imovinskog statusa aka preseravanje, Tesla je namjenjena za profesionalnu namjenu... I kad pričaš o Tesli specificiraj na koji od 3 modela misliš.

Alo ono kaj ti i Sickmano pričate stoji. Svaki proizvod ima svoj krug korisnika.

25-09-2007, 15:54
[quote="amd freak":58gthhh8]@pingu:ne filozofiraj i ne spamaj.Uzaludan ti je trud.
ne spamam nit filozofiram. ako bmw nije vrh ponude (250k €), nije ni ultra vrh ponude (5k kuna).

uvjek postoji bugati veyron (milijun eura) i nvidia tesla (12k $) ;)[/quote:58gthhh8]

dobro da nisi i satelite stavio u ovaj krug.Pingvin prouči malo htpc..serverska računala...pa onda bacaj takve spike.

I definitivno veyron nije vrh ponude...ima vrijednijih i skupljih... :wink:

Da ne govorim kolko ima nabrijanijih carova :wink:

youtube....viper tunnig... :wink:

Bartuc
25-09-2007, 15:56
kod slaganja kompova uvjek izabarem best buy komponente i izvučem maximum iz njih urednim sistemom i OC-em ukoliko je potrebno!

Kad smo slagali konfu za 10000kuna i kad sam lijepo rekao da se ne uzima gtx-ica bio si uz dugija.U ovom trenutno gtx-ica nemože bit best buy po ama baš ničem.

Zašto sam bio za Dugijev prjedlog... jednostavno je komp nudio bolje performanse od tvoje verzije za pare koje je korisnik namjenio za komp! Nisam ja slagao konfiguraciju i stavio GTX karticu u nju, ja sam samo komentirao dvije konfe koje su se pojavile u temi!

@Dugi, nemoj im lockati temu! Možemo preimenovati naslov u nekaj bolje/univerzalnije pa nek se ljudi raspravljaju!

Sickmanno1
25-09-2007, 15:57
uvjek postoji bugati veyron (milijun eura) i nvidia tesla (12k $) ;)

Usporedba ti baš i nije na mjestu... Dok su Ultra i Veyron dizajnirani za pokazivanje imovinskog statusa aka preseravanje, Tesla je namjenjena za profesionalnu namjenu... I kad pričaš o Tesli specificiraj na koji od 3 modela misliš.

Alo ono kaj ti i Sickmano pričate stoji. Svaki proizvod ima svoj krug korisnika.

da moj kolega sa na poslu sa 2.5k kuna placom, se presarava sa A4...cinjenica da voli aute i da mu je taj auto bio zivotni san, nema nikakve veze...mozda ja kao klinac nikad nisam imao nista, jerbo sam iz sjebane obitelji, jebote do 2002 sam imao 386icu!!! Mozda sad dok radim sam jednom htio imati komp kakav iskreno mislim da zasluzujem i odmah se prica o meni (ne doslovno ali se cinja na meni i pazi, meni slicnima)...

Ivan_87
25-09-2007, 16:00
AJME LJUDI kako smo dosadni!? ako nekom treba 8800gtx jer su mu igre toliko zahtjevne i ima ju s čime kupit nek iskešira 4000kn pa nek bude ponasan na sebe i grafu,netreba pretjerivat je 8800gts je predobra za ovu cjenu a još sve ide na starijim modelima 7900gs,7800gt,gtx,x1950gt,pro pa ko voli nek izvoli 8)

dugi
25-09-2007, 16:00
@ Sickmanno1 a zavist ti je opaka stvar,najlakse ju je zamaskirati nekom neisplativoscu a zaboravlja se da se zivi samo jednom i da je zivot kratak.

iduci postovi samo teska filozofija molim...

Ivan_87
25-09-2007, 16:04
složim si cijelu konfiguraciju sa dvojezgrenim procesorom,2gb rama,gpu 256mb gddr3... za jednu 8800gtx i radit će sve nove igre i većeina ovih sadašnjih i starih,pa je pametnije imat novi pc za 8800gtx,a uostalom 8800gts 320 je predobra ! ! !

dugi
25-09-2007, 16:08
čudim se kaj brisač postova još nije krenuo sa brisanjem...tj žandar kako sebe naziva.

Malo čitajte pa budete vidli ko filozofira a tko ne...

Inače pogodna tema je za vs vs....

pa i mislio sam na sebe oj ti pravednice među nama....

25-09-2007, 16:09
malo smo previše skrenuli sa teme,tema je AMD???!!!

ovaj brije o 8800gtx,ovaj o serverima,pa o tesli,pa o veyronu...svi se bore za sebe pa kad neide onda se počne filozofirat.tipično ljudski.


@borlic5:postovi su ti za 5....ti si moj kandidat za hardweraša godine :wink:

Sickmanno1
25-09-2007, 16:09
@ Sickmanno1 a zavist ti je opaka stvar,najlakse ju je zamaskirati nekom neisplativoscu a zaboravlja se da se zivi samo jednom i da je zivot kratak.


zavist, pa sad ako tako gledas, slazem se da je opaka stvar...da kazem da nikad nisam bio zavistan lagao bi...pa probajte vi prec diablo 2 u igraonici, naoruzan sa disketom, sa saveom, dok ostali frendovi spilaju diablo doma...tko ne bi bio zavistan...pogotovo zato sto sam onda bio klinac...no onda sam si obecao nesto...kad tad cu kupiti neki madmashine....mozda nije neka piletina ovo sto sam kupio, ali je pila i ko kaze da nije laze :P....

tak da ono, komp sam kupio, a i grafulju radi sebe, i samo sebe...

GrimReaper
25-09-2007, 16:10
hehe ja sam platio svoj komp 5200kn sa 8800gts za grafu..

a sama gtx ica kosta cca 4400kn.. ko je ovdje lud

za 2 god opet puknem grafu za 2 soma kuna i jos sam 400 kn ispod gtx ice a imat cu grafu 2 generacije ispred serije 8 i ne vjerujem da cu patiti u igrama i jedne jedine sekunde

McPingvin_v2.0
25-09-2007, 16:10
Usporedba ti baš i nije na mjestu... Dok su Ultra i Veyron dizajnirani za pokazivanje imovinskog statusa aka preseravanje, Tesla je namjenjena za profesionalnu namjenu... I kad pričaš o Tesli specificiraj na koji od 3 modela misliš.
Po nekim kriterijima i moja konfa je za profesionalnu namjenu. Mislim na najjači model tesle, ali sam se zajebao jer sam htio pokazati quadro modele koje koriste filmski studiji :)

Alo ono kaj ti i Sickmano pričate stoji. Svaki proizvod ima svoj krug korisnika.
Mah, moj post se nije ni odnosio na tebe, nego freaku uporno dokazujem da nije najpametniji hardweraš istočno od iloka.


dobro da nisi i satelite stavio u ovaj krug.Pingvin prouči malo htpc..serverska računala...pa onda bacaj takve spike.

I definitivno veyron nije vrh ponude...ima vrijednijih i skupljih... :wink:

Da ne govorim kolko ima nabrijanijih carova :wink:

youtube....viper tunnig... :wink:
Stavio sam sve što vozi i šalje pixele van. doduše, s teslom sam se zajebao, mislio san na quadro modele koji služe za studijsku obradu videa, rad u mayi i sličnim 3d alatima. ne pratim tu scenu previše.

a o nabrijavanju, iliti o overklokingu ne pričamo ako nisi primjetio ;)

25-09-2007, 16:12
Pa stavljanje nove mašine u viper nije nabrijavanje dragi moj. :wink:

kulamasta
25-09-2007, 16:13
Nego da se malo za promjenu dotaknemo i AMD procesora... eto :|

Neki dan ubo XFX 7900 GS (strasna kartusa za svega 900kn, tvornicki klokana na 600/1600, moje preporuke) I igram ja FEAR, CARBON PES i slicno...

Bio moj Brisbane na 1.9 ili 2.2 ili 2.6 ja odokativno razliku nisam prikmjetio... U 3d čmarku se dobi veci score al u igrama razliku nisam primjetio...

Tako da ima nesto u tome da marketing ima veliku ulogu u prodaji procesora, pa se malo pljuje po AMD-u jer kaska sa Intelom u perfomansama...

Ali iskreno, to je presmjesno... Kao da sada svi pljujemo po Golfu ili Cliu i neznam kojem autu jer Ferrari ima bolje perfomanse...

Na srecu danas su procevi dovoljno jeftini da svaki tutlek moze "pusit" marketing i kupovati si teski overkil.... Al to ne znaci da je AMD los... bas naprotiv...

A sada se vratite filozofiranju... :|

McPingvin_v2.0
25-09-2007, 16:15
Pa stavljanje nove mašine u viper nije nabrijavanje dragi moj. :wink:
o da, je, jer auto više nije tvornički stroj, te si ga ti modificirao. nije važno jesi li stavio gljivu na njega ili si metnuo mašinu od drugog auta, to više nije stock.

Ivan_87
25-09-2007, 16:16
7900gs od gigabyte-a nije loša,sa zalmanom jedino joj je cijena dosta visoka u ve-milu 1200kn od drugih prozivođača 850-1100kn,nemogu nać od gainwarda 7900gs?

Sickmanno1
25-09-2007, 16:17
hehe ja sam platio svoj komp 5200kn sa 8800gts za grafu..

a sama gtx ica kosta cca 4400kn.. ko je ovdje lud

za 2 god opet puknem grafu za 2 soma kuna i jos sam 400 kn ispod gtx ice a imat cu grafu 2 generacije ispred serije 8 i ne vjerujem da cu patiti u igrama i jedne jedine sekunde

ovisi sta je za tebe patnja...ako imas npr 22" monitor i mora ti svaka igra raditi na ultra high na max rezi, onda ces patiti vec kad crysis izade lol...

Pimp3k
25-09-2007, 16:19
Preimenovao sam temu, hvala lijepa :D

Uživajte, a ja bum malo počistio temu od spama i total OffTopica!

Obriši mi post i... i... i... majke mi u četvrtak sam u Zgu i... i... i... mogel bi mi platiti pivu lol


@Sickmano1 moji postovi nisu upučeni tebi i tebi sličnima već su komentar da svaki proizvod ima svoj krug korisnika. Jer da nitko ne namjerava kupit Ultru niti ju nvidia nebi proizvela.

@Dugi Eh zavist... Od toga možeš dobit samo čir. Svako kupuje prema svojim potrebama i naravno budgetu... Eh da sam si ja kupil GTX sigurno bi se sad tukol po glavi jer namjeravam kupiti HD2900Pro.

25-09-2007, 16:20
[quote="amd freak":2x5ggcdj]Pa stavljanje nove mašine u viper nije nabrijavanje dragi moj. :wink:
o da, je, jer auto više nije tvornički stroj, te si ga ti modificirao. nije važno jesi li stavio gljivu na njega ili si metnuo mašinu od drugog auta, to više nije stock.[/quote:2x5ggcdj]

na tehničkom i dalje piše viper...samo je više ccm i konja... :wink:

ew da se ne plačeš...2000konja:
hRzL6hEuFSc

Ako ti to nije hard core onda neznam što je!

Sickmanno1
25-09-2007, 16:20
7900gs od gigabyte-a nije loša,sa zalmanom jedino joj je cijena dosta visoka u ve-milu 1200kn od drugih prozivođača 850-1100kn,nemogu nać od gainwarda 7900gs?

imas u http://www.m-computers.hr

oko 1400kn je <_<

Bartuc
25-09-2007, 16:20
AMD i Pingvin, preimenovao sam temu u "procesori i grafe"... nemojte me tjerati da dodam i aute u naslov :D

Ajmo se lagao vratiti na temu!

Pimp3k
25-09-2007, 16:21
ovisi sta je za tebe patnja...ako imas npr 22" monitor i mora ti svaka igra raditi na ultra high na max rezi, onda ces patiti vec kad crysis izade lol...

Kaj misliš zakaj je demo odgođeni? Možda zato jer je super duper Ultra vrtela 14 (četrnaest) fps... (mislim da 1920x... znači wide 22'')

kulamasta
25-09-2007, 16:21
7900gs od gigabyte-a nije loša,sa zalmanom jedino joj je cijena dosta visoka u ve-milu 1200kn od drugih prozivođača 850-1100kn,nemogu nać od gainwarda 7900gs?

Imao sam prije tu Gigabyticu i odlicna je...
Ali danas ko kupuje 7900gs nema smisla dat za Gigabyte 1200+ kuna unatoc Zalmanu...

Bartuc
25-09-2007, 16:22
7900gs od gigabyte-a nije loša,sa zalmanom jedino joj je cijena dosta visoka u ve-milu 1200kn od drugih prozivođača 850-1100kn,nemogu nać od gainwarda 7900gs?

Imao sam prije tu Gigabyticu i odlicna je...
Ali danas ko kupuje 7900gs nema smisla dat za Gigabyte 1200+ kuna unatoc Zalmanu...

Tak je, prije je Gigabyte bila po cjeni gotovo ista kao i ostali modeli! Ali sada je podosta skuplja od ostalih modela, i to više nego samo za cjenu jednog Zalmana! Ali šta je je, grafa je zvjer! OC-a se ko luda, samo nebo joj je granica :D

Sickmanno1
25-09-2007, 16:24
ovisi sta je za tebe patnja...ako imas npr 22" monitor i mora ti svaka igra raditi na ultra high na max rezi, onda ces patiti vec kad crysis izade lol...

Kaj misliš zakaj je demo odgođeni? Možda zato jer je super duper Ultra vrtela 14 (četrnaest) fps... (mislim da 1920x... znači wide 22'')

Nisam znao za to...procitao sam samo negdje da sa GTX treba ici 1680x1050 + sve na high..

Ivan_87
25-09-2007, 16:26
ima jedna bolja,također sa zalmanom ali isto dosta skuplja Gigabyte Radeon X1950Pro 256MB DDR, PCIE, TVout, Dual DVI
Gotovina/Kartice: 1.273,74

dugi
25-09-2007, 16:26
he,he imam jedan link za vas

HE,HE (http://uk.playstation.com/ps3/hardware/)

osam jezgri hi,hi .....32" lcd sam kupio,jos pricekam godinu dana da mu cijena padne i da stignu hitovi koji se najavljuji i onda pa pa pc barem na 3-4 godine.Tada bu se valjda nekaj vec iskristaliziralo ko tu koga i zasto.Metnem disk i bas me briga.

25-09-2007, 16:26
ha ha nadaj se...možda sad shvatiš zašto sam govorio ono za tvoju grafu,iako sumnjam :(

Pimp3k
25-09-2007, 16:26
Ima i jeftiniji Powercolor sa Acceleorm.


[tak se brzo posta i tolko toga da uopće nemrem pratit kome kaj pišem... nema veze glavno da pišem :P]

GrimReaper
25-09-2007, 16:27
ne lovim velike rezolucije, tako da se ipak necu napatiti.. a za 2 god kupim seriju 10 il koja vec bude i jos cu manje potrosit od 4400kn za obje a imat cu opet novu grafu koja jede ovu za gtx icu aka 4400 kn nadebelo

Sickmanno1
25-09-2007, 16:29
he,he imam jedan link za vas

HE,HE (http://uk.playstation.com/ps3/hardware/)

osam jezgri hi,hi .....32" lcd sam kupio,jos pricekam godinu dana da mu cijena padne i da stignu hitovi koji se najavljuji i onda pa pa pc barem na 3-4 godine.Tada bu se valjda nekaj vec iskristaliziralo ko tu koga i zasto.Metnem disk i bas me briga.

hebes to kad nema steam-a i moras igru placat 600kn :P

ako igras barem 2-3 sata dnevno onda ti treba jedno 5 naslova mjesecno sto je 3k kuna <_<

pffff

dugi
25-09-2007, 16:33
cekaj zelis reci da ti igre za pc placas puno jeftinije....

sala naravno netrebas odgovoriti.Dosata mi je jedna igra u tri mjeseca,ostatak vremena bum gledao hd filmove ako stignu u lokalnu videoteku.I igram se ko covjek ,zavaljen u krevet.

a ovaj pc kaj imam mi je sasvim dovoljan za filozofiranje po forumu...

Pimp3k
25-09-2007, 16:35
cekaj zelis reci da ti igre za pc placas puno jeftinije....

sala naravno netrebas odgovoriti.Dosata mi je jedna igra u tri mjeseca,ostatak vremena bum gledao hd filmove ako stignu u lokalnu videoteku.I igram se ko covjek ,zavaljen u krevet.

Barem znaš da svaka igra koja nosi PS3 oznaku radi savršeno. A ne bu lagalo nebu lagalo. Smanjit detalje ili rezoluciju... Probat nekaj poprčkat po .ini fileu...

kulamasta
25-09-2007, 16:35
Neovisno o zavisti i drugim spolnim bolestima, 8800 GTX i slicni modeli imaju smisla jedino na monitorima 24+ gdje su vec stvarno velike rezolucijei gdje treba sirove snage...

Da bi se ugodno igralo na nekim normalnim rezama a da je sve lijepo i bajno i krasno ne trebaju top kartice; jer iskreno, vrlo je tesko primjetit razliku kada igra ima postavke Ultra High u odnosu na High ili cak Medium/High

Bartuc
25-09-2007, 16:36
Je, PS3 je gospodska naprava! Pukneš si plazmu, gore plejku, zavališ se pod poplon i provedeš zimu pred konzolom :D Ali pošto mi se ne diči toliko osakatiti ušteđevinu da si idem kupiti plazmi i PS3, to otpada u vodu :(

PS: Ova tema se razvija ko gamad po vinogradu, ne stignem je pratiti! Dok napišem jedan post, pojavi se 4 nova :rotfl:

Sickmanno1
25-09-2007, 16:39
cekaj zelis reci da ti igre za pc placas puno jeftinije....

sala naravno netrebas odgovoriti.Dosata mi je jedna igra u tri mjeseca,ostatak vremena bum gledao hd filmove ako stignu u lokalnu videoteku.I igram se ko covjek ,zavaljen u krevet.

istina ps3 ima svoje prednosti, nema installacije, nema briga oko grafickih, svaka igra je kompabitilna sa hardwareom (lol), nema MICROSOFTA, itd...

ovo hd filmovi...gladao sam film na blurayu, kupio susjed...dobro tv nije bogzna sta ima Sonya LCD neki :D (lol nije nesto), i ono slika je :O

ostal sam paff..

sad mi neda mira, stalno mi pokazuje jednu jadnu igru sto ima...neki rezistence sta ja znam...igra izgleda ono :o

cekam crysis da ga pometem ^^ :evil:

kulamasta
25-09-2007, 16:40
Ne kuzim... Kupi si isto plazmu, spoji ju na graficku legni po poplon, kontroler u ruke i halaj... sto ce ti PS3 za to?

Pimp3k
25-09-2007, 16:41
PS: Ova tema se razvija ko gamad po vinogradu, ne stignem je pratiti! Dok napišem jedan post, pojavi se 4 nova :rotfl:

Da,da... galvno da "pivo" majstorski ignoriraš.

dugi
25-09-2007, 16:41
Neovisno o zavisti i drugim spolnim bolestima, 8800 GTX i slicni modeli imaju smisla jedino na monitorima 24+ gdje su vec stvarno velike rezolucijei gdje treba sirove snage...

Da bi se ugodno igralo na nekim normalnim rezama a da je sve lijepo i bajno i krasno ne trebaju top kartice; jer iskreno, vrlo je tesko primjetit razliku kada igra ima postavke Ultra High u odnosu na High ili cak Medium/High


da,kak da ne.

probaj Dirt,Gothic 3,Bioshock pa nadolazeci Crysis,Far Cry 2 itd. pa ces vidjeti da 8800 gtx ima smisla vec i pri 1280x1024 i 17" monitor....

Bartuc
25-09-2007, 16:44
Ne kuzim... Kupi si isto plazmu, spoji ju na graficku legni po poplon, kontroler u ruke i halaj... sto ce ti PS3 za to?

/sarkazam mod ON/ Je, da, krevet mi se nalazi drito ispred kompa gdje nisam ograničen žičanom tastaturom i mišem koji mora biti na tvrdoj podlozi te imam grafu koja bu prikazala zadovoljavajuči prikaz na ogromnoj plazmi! /sarkazam mod OFF/ :D

Ne dolazi u obzir, nije to isto kao plejka i gamepad u rukama!

@Pimp3k, nisam skužio foru, moral buš mi objansnitiS:?

kulamasta
25-09-2007, 16:46
Budimo realni...

Gothic 3 i Dirt su programerski ispluvci koji nemaju veze sa slabom/jakom karticom... Ako netko nezna/nece programirat nece mu biti dovoljno ni 4 8800 Ultre...

Bioshock cu danas probat... vidjet cemo...

Far Cryi Crysis... cuj... njih jos nema... Kada izadju vjerojatno izlazi i ati 2900 pro a samim time pada i cijena 8800 GTS sto su odlicne kartice... A ako Crysis nece radit kak spada na 8800 GTS, onda nece niti na 8800 GTX

ezav
25-09-2007, 16:50
Oko grafickih bi se slozil s Gwinom, sickom i dugim ...

GTX serija grafickih daje dusevni mir .. npr. NwN 2 reza 1280x1024 sve na maksimalnim detaljima sve ukljuceno ... Gwinov komp sve vrti bez beda .. ima frejm dropova radi nepotimiziranosti igre ali se ne kuzi ... dok sam ja na istim postavkama imal problema do zakrpe 1.03 ... jednostavno su mi se desavali ludi i ne tempirani frejm dropovi ... a to zna izluditi .. kada se zna da imas komp koji pokrece igru na tim postavkama bez beda ali se muci pri malim problemima, onak dojde ti da razbijes nekaj ....

Iskreno da nisam kupil nedavno lap u mojem kompu bi se nalazila 8800GTX i crosair 620w :D (volim svoju cuftu 550w ali GTX voli puno struje :D ) ...

Onak dusevni mir nema cijene .. pogotovo ako kupujes komp na razdoblje od 3-4 godine ...

A sto se proceva tice stojim iza svojeg posta ..

dugi
25-09-2007, 16:50
Budimo realni...

Gothic 3 i Dirt su programerski ispluvci koji nemaju veze sa slabom/jakom karticom... Ako netko nezna/nece programirat nece mu biti dovoljno ni 4 8800 Ultre...

Bioshock cu danas probat... vidjet cemo...

Far Cryi Crysis... cuj... njih jos nema... Kada izadju vjerojatno izlazi i ati 2900 pro a samim time pada i cijena 8800 GTS sto su odlicne kartice... A ako Crysis nece radit kak spada na 8800 GTS, onda nece niti na 8800 GTX

Gothic 3 i Dirt rade odlicno na 8800 gtx.U Crysisu je razlika između 8800 gts 320 i 8800 gtx ogromna po pitanju broja fps-a.Ako se obistini ovo kaj sam citao na netu iga bu jedino i igriva na 8800 gtx/2900xt.

Pimp3k
25-09-2007, 16:51
2900Pro su vani. Na Europskome tržištu moguće je kupiti Powercoloricu, GeCubeicu ili HISicu u ovome trenutku. Cijena je u UKu oko 1800-1900Kn. Kartica je rebrandirani XT i dolazi u LIMITIRANIM KOLIČINAMA.

dugi
25-09-2007, 16:52
2900Pro su vani. Na Europskome tržištu moguće je kupiti Powercoloricu, GeCubeicu ili HISicu u ovome trenutku. Cijena je u UKu oko 1800-1900Kn. Kartica je rebrandirani XT i dolazi u LIMITIRANIM KOLIČINAMA.

moja nova grafa...

Pimp3k
25-09-2007, 16:53
2900Pro su vani. Na Europskome tržištu moguće je kupiti Powercoloricu, GeCubeicu ili HISicu u ovome trenutku. Cijena je u UKu oko 1800-1900Kn. Kartica je rebrandirani XT i dolazi u LIMITIRANIM KOLIČINAMA.

moja nova grafa...

I moja. Samo da stigne u HR i pa-pa GTS.

kulamasta
25-09-2007, 16:54
Koliko je nova 8800 GTS?

dugi
25-09-2007, 16:54
2900Pro su vani. Na Europskome tržištu moguće je kupiti Powercoloricu, GeCubeicu ili HISicu u ovome trenutku. Cijena je u UKu oko 1800-1900Kn. Kartica je rebrandirani XT i dolazi u LIMITIRANIM KOLIČINAMA.

moja nova grafa...

I moja. Samo da stigne u HR i pa-pa GTS.

ako budes imao kakvu informaciju o rebrandiranom XT-u ,ono za ozbac javi na pp,nikako na forumu da stignem ugrabiti jedan primjerak :D .

Pimp3k
25-09-2007, 16:55
Koliko je nova 8800 GTS?

2000Kn pa na gore.

dugi
25-09-2007, 16:57
Koliko je nova 8800 GTS?

nabava cuda radi (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=8800+gts&submit=Tra%C5%BEi)

Bartuc
25-09-2007, 16:58
@Pimp3k & Dugi, mislite da bu bila bolja od 8800GTS? Da su indentične cjene, koja bi se po vama više isplatila i zašto?

PS: Pričam o 2900pro naravno :D

kulamasta
25-09-2007, 16:59
Nije mi se dalo na nabavu... Ako se vec raspravlja o svemu onda se moze pitat i cijena...

Sada ce valjda i nvidia skinut cijenu GTS modelima... Pa mozda ubodem jednu...

Pimp3k
25-09-2007, 16:59
@Pimp3k & Dugi, mislite da bu bila bolja od 8800GTS? Da su indentične cjene, koja bi se po vama više isplatila i zašto?

PS: Pričam o 2900pro naravno :D

Pro zato jer prama onome poljskom previewu bez problema ide na taktove više od XTa.
A XT može biti samo bolji. Još kad ispeglaju AA bug... :)

dugi
25-09-2007, 17:00
@Pimp3k & Dugi, mislite da bu bila bolja od 8800GTS? Da su indentične cjene, koja bi se po vama više isplatila i zašto?

pa kaj nisi skuzi ,rijec je o zamaskiranom procesoru namjerno spusenih taktova koji bi poznavajuci ati trebao biti barem malo jeftiniji od 8800 gts 320.

Bartuc
25-09-2007, 17:04
Pa to je onda savršena prilika! Dobar potez od ATI-a, ali vjerujem da bu postojala kakva kvaka u svemu tome! Ne znam kaj oni imaju od toga da isti razvojni proceos naplate po daleko nižoj cjeni od xt modela!

Mada kad pogledaš, ista shemica je i sa Ultra i GTX karticom, samo kaj su pozamašno skuplje od ATI konkurencije!

Pimp3k
25-09-2007, 17:06
Pa to je onda savršena prilika! Dobar potez od ATI-a, ali vjerujem da bu postojala kakva kvaka u svemu tome! Ne znam kaj oni imaju od toga da isti razvojni proceos naplate po daleko nižoj cjeni od xt modela!

Mada kad pogledaš, ista shemica je i sa Ultra i GTX karticom, samo kaj su pozamašno skuplje od ATI konkurencije!

Pa kvaka je da se nagomilalo procesora koji ne zadovoljavaju XT specifikacije, a bolje ih je prodat nego bacit. Napravili budu popriličan udarac nV u 8800GTS segmentu, ali ona je tu tak i tak dobro zaradila.

A i HD2950 serija je vrlo vrlo blizu.

Bartuc
25-09-2007, 17:10
Gle, ako ima istu strukturu kao i XT model, onda sumnjam da bu se mogla OC-ati do XT verzije! Tu je vjerovatno ta kvaka! Ako nije zadovoljila XT specifikacije, a u specifikacijama ste rekli da je identična kao i XT verzija ali sa smanjenim taktovima, vjerovatno jezgra/memorija nemre isporučiti te frekvencije kao i XT model što bi značilo da OC otpada u vodu! To je nekak logično gledano!

Ajme što sam zapetljao ovo, nadam se da ste me skužili na što ciljam :D

Pimp3k
25-09-2007, 17:11
Gle, ako ima istu strukturu kao i XT model, onda sumnjam da bu se mogla OC-ati do XT verzije! Tu je vjerovatno ta kvaka! Ako nije zadovoljila XT specifikacije, a u specifikacijama ste rekli da je identična kao i XT verzija ali sa smanjenim taktovima, vjerovatno jezgra/memorija nemre isporučiti te frekvencije kao i XT model što bi značilo da OC otpada u vodu! To je nekak logično gledano!

Ajme što sam zapetljao ovo, nadam se da ste me skužili na što ciljam :D

Da ali za sad viđeno se dobro clocka a uopće ne sumnjam da se ostatak loše clocka. Jer ako se loše clocka to niko nebi kupil, a narvno od toga AMD nema i neku korist.

Bartuc
25-09-2007, 17:17
A niš, bumo čekali pa vidjeli kaj se priča o njima kad se rašire svjetom! Nadam se da je tak kak ti kažeš pošto je to onda prilika godine -> odlična grafa po relativno niskoj cjeni!

Ako si u pravu, OC-ana 2900pro sa pravim driverima bi mogla konkurirati 8800GTX (pa čak i Ultri pošto je ista kao i GTX model) kartici za doslovce duplo manje novaca! Zvuči pre dobro da bi bilo istinito, ali i to bumo vidli!

Gwin
25-09-2007, 17:51
svoj ekipici koja je protiv high-end grafa.

7900gtx je koštala kao što rekoh 4.400kn
prije ravno godinu i 4 mjeseca. duboko sam uvjeren da će držat još 8 mjeseci i da ću sasvim mirno moć igrat bilo šta što izađe do kraja slijedeće godine. pogotovo kad slijedeći mjesec stigne još jedna (1200kn) pa ih bacim u SLI.

dx10 ?? mda.. stvarno ste zaradili sa svojim 8800GTS karticama..
1. još ne postoji prava dx10 igra
2. grafe su vam već zastarjele s obzirom da izlazi dx10.1
3. a da.. šta je ono potrebno za dx10??? a daaa... Vista.. totalno sjebani OS koji ne podržava pola aplikacija i hardvera. primjerice, vista ne prepoznaje moju wlan karticu. i ne, nisam mislio "prepozna karticu, ali nema drajvera",nego NE PREPOZNAJE WLAN KARTICU. tvrdi da je nema. fizički. u kompu.

hvala.. ja ću se igrat na svojim 7900GTX-icama ukupne cijene 5600kn i imat bolji skor nego 8800GTS640. a dok konačno izađe prava dx10 igra, dotle će izać nvidia 9 serija, a MOŽDA, samo MOŽDA, microšrot konačno izbaci i neki STABILNI OS..

dugi
25-09-2007, 17:56
evo jos jedana postena recenzija 2900 pro

2900 pro
(http://www.tweaktown.com/reviews/1189/18/page_18_final_thoughts/index.html)

namjerno sam stavio na zadnju stranu pa listajte kao sto ja listam novine,naopak...

McPingvin_v2.0
25-09-2007, 17:59
na tehničkom i dalje piše viper
... a registraciju moraš platiti skuplje.

to više nije isti auto. samo ti to očito ne možeš shvatiti :(

dugi
25-09-2007, 18:12
OVO (http://www.tweaktown.com/reviews/1189/13/page_13_power_consumption_tests/index.html)me dodatno veseli,imali su zvijer od pc-a i UKUPNA potrosnja nije prelazila 300w.

Bartuc
25-09-2007, 18:13
evo jos jedana postena recenzija 2900 pro

2900 pro
(http://www.tweaktown.com/reviews/1189/18/page_18_final_thoughts/index.html)

namjerno sam stavio na zadnju stranu pa listajte kao sto ja listam novine,naopak...

Ako je vjerovati tim testovima, grafa je odlična! Stvarno male razlike naspram XT verzije!

@Pingvin, rekli smo da je dosta o autima, te je također dosta provokativnih postova koji vrlo lako mogu završiti flejmanjem! Razgovaraj se sa AMD-om ili kao sa čovjekom ili se nemoj uopče razgovarati sa njime! Na ovom podforumu nam ne treba flejmanje!

Šteker
25-09-2007, 18:26
Tako je

grafa je prelegendarna , cool izgleda :))

vidim po testovima da je u rangu sa 8800 GTS 320 mb a i cijena je niža !
malo se OC i imate super grafu :pray:


nadam se da će ATI i AMD uzvratiti udarac ali jaki udarac da zaboli
intela i nvidiu jer mi je već dosadno gledat kako Intel i Nvidia vladaju tržištem :(


prije sam bio fanboy samo zato kaj sam imao Nvidiu ukompu i AMD-a
to jest još ih imam :D

ali biti fanboy kod hardvera je čisti idiotizam jer uvijek se gleda što je bolje i uz naravno nama hrvatima razumnu cijenu :)))

McPingvin_v2.0
25-09-2007, 18:46
@Pingvin, rekli smo da je dosta o autima, te je također dosta provokativnih postova koji vrlo lako mogu završiti flejmanjem! Razgovaraj se sa AMD-om ili kao sa čovjekom ili se nemoj uopče razgovarati sa njime! Na ovom podforumu nam ne treba flejmanje!
ne flejmam :(

samo konstatiram :(

Ivan_87
25-09-2007, 19:21
nvidia 8700gtx 256mb gddr4,256bit (675-2000)mhz to sam na nekom forumu pročito,neznam od kud ima vjesti,ali ako je istina bit će odlićna grafa :wink:

Karlo_from_Bjelovar
25-09-2007, 19:24
nisam bas "razumio" onaj dio sa bukom oko hd2900pro... kolka je zapravo buka?

dugi
25-09-2007, 19:44
nisam bas "razumio" onaj dio sa bukom oko hd2900pro... kolka je zapravo buka?

poprilicna 73 db,to joj je izgleda najveca mana.

Pimp3k
25-09-2007, 19:52
U Austriji se cijene kreću oko 210Eura za 512MB modele i oko 260Eura za 1GB modele.

dugi
25-09-2007, 20:12
Bas me zanima koliko ce nase gulikoze nabiti cijene.Bilo bi fer da i kod nas kosta nekih 1600 kuna.

Bartuc
25-09-2007, 20:30
nisam bas "razumio" onaj dio sa bukom oko hd2900pro... kolka je zapravo buka?

poprilicna 73 db,to joj je izgleda najveca mana.

73dB :o Pa to je glasnije nego relativno glasan ljudski govor!? Užas čovjeće, ako se kupuje ta grafa i ako je stvarno toliko bučna, mislim da je adekvatni Zalman must have za nju! Osobno imam kako bi se reklo silent PC, barem koliko ide sa aktivnim hlađenjem! Sve izolirano i nečujno, tek se sa cca 20-30 cm komp čuje... tak da sumnjam da bi podnio tak glasnu grafu da mi narušava atmosferu u igrama!

McPingvin_v2.0
25-09-2007, 20:38
73 dB?
pasmater, šta su stavili ventilator od fena na nju? :)

Karlo_from_Bjelovar
25-09-2007, 20:49
nisam bas "razumio" onaj dio sa bukom oko hd2900pro... kolka je zapravo buka?

poprilicna 73 db,to joj je izgleda najveca mana.

73dB :o Pa to je glasnije nego relativno glasan ljudski govor!? Užas čovjeće, ako se kupuje ta grafa i ako je stvarno toliko bučna, mislim da je adekvatni Zalman must have za nju! Osobno imam kako bi se reklo silent PC, barem koliko ide sa aktivnim hlađenjem! Sve izolirano i nečujno, tek se sa cca 20-30 cm komp čuje... tak da sumnjam da bi podnio tak glasnu grafu da mi narušava atmosferu u igrama!

signed, iako sada iam poprilicno staru konfu koja nije ciscena 5 godina (y, ftw), buduci da kupujem novi pc u narednih 6 mjeseci, navaznije je da bude tih, i ja sam se zacudio, jer je tolko decibela (gledo na emisiji nekoj) nakon poduzeg vremena slusanja poprilicno iritantno za vecinu ljudi...

Pimp3k
25-09-2007, 20:53
tak da sumnjam da bi podnio tak glasnu grafu da mi narušava atmosferu u igrama![/b]

Kupi si slušalice :P

Svinjoguz
25-09-2007, 20:55
tak da sumnjam da bi podnio tak glasnu grafu da mi narušava atmosferu u igrama![/b]

Kupi si slušalice :P

vidiš o ovom nisam razmišljal.. :D .

Bartuc
25-09-2007, 21:27
tak da sumnjam da bi podnio tak glasnu grafu da mi narušava atmosferu u igrama![/b]

Kupi si slušalice :P

Imam ih :P Ali nije to to! Slušalice mogu nositi eventualno sat vremena pošto mi se vuha znoje i počnu me boliti hrskavice u njima (nažuljaju me)! Imam Logitech Gaming Preciosion Set! Ali one se nemreju mjeriti sa Altec Lansingom 5.1 :D Ima zvjerski dobar woofer i kristalno čisti zvuk na satelitima zbog čega se gejmanje diže na novi nivo!

Na bivšem kompu, igram FarCRY, sve super zvukovi i atmosfera, a ispod nogu CPU cooler na 5000 okretaja dere :rotfl: Ubije te u pojam, nadglasaju zvučnici njega, ali kada nema pucnjave, kada ptičice pjevaju i čuje se potočić u daljini, onda ti takva buka ubija doživljaj atmosfere u igri!

Pimp3k
25-09-2007, 22:18
Ali one se nemreju mjeriti sa Altec Lansingom 5.1 :D Ima zvjerski dobar woofer i kristalno čisti zvuk na satelitima zbog čega se gejmanje diže na novi nivo!

Ja igranje sa zvučnicima nemogu ni zamisliti. Zvučnike čak ni nemam. Sennheiser HD205 :friends:

Bartuc
25-09-2007, 22:25
Uf, kad bi stao pred prave zvučnike, promjenio bi mišljenje :D

Prije ovog Logitech-a, imao sam profesionalne slušalice za gitaru! Zvuk se ne može mjeriti sa 5.1 sistemom! Istina, sa slušalicama imaš nekako bolju orjentaciju zvuka pošto ti durektno zvuk tutnji u vuha, ali slušalicama fali volumen zvuka i niski tonovi kakve samo woofer može isporučiti! Zapravo baš taj bas čini zvuk savršenim!

Neki dan sam se išel prisjetiti kak tutnji woofer i stavio ga na najjače, kako su CD-i popadali sa ormariča kad je to počelo tutnjati... umro sam od smjeha! Samo šteta kaj živim u zgradi pa ga smijem imati pojačanog tek na cca 1/5 od maximuma, ali sve jedno je zvuk savršen!

GrimReaper
26-09-2007, 07:25
ja imam inace hi fi i svoj komp spojen na njega i uvijek mi je zvuk prva liga posto dok sam se nekada igrao sam uvijek preko hi fi imao doživljaje..a dok sam ga nafrljio u Soldier of Fortune 2 susjeda mislila da talibani napadaju

ova mala dva piceka od "zvučnika" što sam dobio skupa s kompjutorom prije 6 god nisam nikad niti palio :rotfl: :rotfl:

Leoo
26-09-2007, 09:11
Ah ja dp prije godinu dana sam igrao na nekim zvucnicima i slusalicama jeftinim, i onda sam za nesto sitno love naso neke zapravo moglo bi se reci isto tako glupe slusalice, samo sto ide preko uha, imaju ono ko koza sto izgleda i platio ih 50 kn..
I sada moj frend kupio Logitech precision gameset, i zvuk je ISTI ko meni, samo sto njega njegove zuljaju, a moje su mekane! Nije uvijek sve skupo i dobro

Pimp3k
26-09-2007, 09:37
Pa "Logitech precision gameset" nije skup, a bome nije ni visoko kvalitetan headset. A sad dal je na njemu zvuk isti ko na slušalicama za 50Kn... Kad sam ga ja imal zvuk je bil osjetno bolji.

Mislim da jeftini 5.1 sistemi za do 1000Kn nisu u stanju konkurirati visoko kvalitetnim slušalicama kaj se tiče kvalitete zvuka. Prema onome kaj sam čul rađe budem dal 600Kn za slušalice nego za 5.1 sistem.

26-09-2007, 09:38
Nije sve u slušalicama ima nešto i u zvučnama!

Sickmanno1
26-09-2007, 15:39
Nije sve u slušalicama ima nešto i u zvučnama!

no shit!!! :shock:

Slayer
26-09-2007, 19:04
evo mog misljenja.... : intel rulz :D i nvidia takoder :D i nemre ih nitko dobit.... to je ko kod nas kao s t-comom, postaje dominantan na trzistu, intel i nvidia takoder, a onda uskacu drugi s jeftinijim ponudama i tu je AMD protiv intela, i ATI protiv nvidie tak da posto su intel, i nvidia veci, imaju vece korporacije i sl. tesko je da ce ih itko pobit... mozda na neko kratko vrijeme al sto se moze protiv velesila, samo mi mozemo iskoristi to sto mozemo kupit jeftinije jer se u sukobu cijene smanjuju :D



EDIT: intel - AMD ATI - Nvidia

koji su uocljiviji... AMD i ATI zbog velikih slova, pokusavaju se istici ali intel i Nvidia to ne pokusavaju jer im to netreba jer su dosta popularni...

Pimp3k
26-09-2007, 19:44
evo mog misljenja.... : intel rulz :D i nvidia takoder :D i nemre ih nitko dobit.... to je ko kod nas kao s t-comom, postaje dominantan na trzistu, intel i nvidia takoder, a onda uskacu drugi s jeftinijim ponudama i tu je AMD protiv intela, i ATI protiv nvidie tak da posto su intel, i nvidia veci, imaju vece korporacije i sl. tesko je da ce ih itko pobit... mozda na neko kratko vrijeme al sto se moze protiv velesila, samo mi mozemo iskoristi to sto mozemo kupit jeftinije jer se u sukobu cijene smanjuju :D



EDIT: intel - AMD ATI - Nvidia

koji su uocljiviji... AMD i ATI zbog velikih slova, pokusavaju se istici ali intel i Nvidia to ne pokusavaju jer im to netreba jer su dosta popularni...

Vidim da i iz zagreba pa učini svijetu uslugu i baci se pod tramvaj...

Slayer
26-09-2007, 19:48
evo idem ja nac tramvaj :D

ja imam intel P3 i nvidiu geforce mx400 vec oko 6 godina i sve radi super do dana danasnjeg :pray:

26-09-2007, 19:49
evo mog misljenja.... : intel rulz :D i nvidia takoder :D i nemre ih nitko dobit.... to je ko kod nas kao s t-comom, postaje dominantan na trzistu, intel i nvidia takoder, a onda uskacu drugi s jeftinijim ponudama i tu je AMD protiv intela, i ATI protiv nvidie tak da posto su intel, i nvidia veci, imaju vece korporacije i sl. tesko je da ce ih itko pobit... mozda na neko kratko vrijeme al sto se moze protiv velesila, samo mi mozemo iskoristi to sto mozemo kupit jeftinije jer se u sukobu cijene smanjuju :D



EDIT: intel - AMD ATI - Nvidia

koji su uocljiviji... AMD i ATI zbog velikih slova, pokusavaju se istici ali intel i Nvidia to ne pokusavaju jer im to netreba jer su dosta popularni...

Vidim da i iz zagreba pa učini svijetu uslugu i baci se pod tramvaj...

Treba li išta reći na ovakav komentar na ovakvom forumu.
Pimpek preiskompleksiran si da bi prihvatio tuđe mišljenje. :boohoo:

Pimp3k
26-09-2007, 19:53
Treba li išta reći na ovakav komentar na ovakvom forumu.
Pimpek preiskompleksiran si da bi prihvatio tuđe mišljenje. :boohoo:

LOL naravno jer sam iskompleksiran nemogu prihvatiti tuđe mišljenje... Mora da patim od kompleksa manje vrijednosti...

Kakav je forum, takavo je on i navel mišljenje - a bome je takav komentar i od mene dobil.

McPingvin_v2.0
26-09-2007, 20:29
koji su uocljiviji... AMD i ATI zbog velikih slova
fyi...
AMD
Intel
nVIDIA
ATi

Toliko o velikim slovima.
Dalje, korporacije... Ako postoji jedna velika korporacija, to je AMD, koji je kupio ATi. Ne pametuj o stvarima o kojima ne znaš ;)

Bartuc
26-09-2007, 20:39
Žao mi je lockati ovu temu, nekak je postala popularna! Ako je želite imati odključanu, probajte se kontrolirati i zadržati se na kulturnom nivou!

Drugim rječima, nemojte mi se flejmati... još samo par takvih postova bum tolerirao!

PS: Ovo nije ciljano na post iznad, nego na prethodnih nekoliko postova!

Ivan_87
26-09-2007, 21:03
by borlic5:)

Bartuc
26-09-2007, 21:04
by borlic5:)

Imaš opomenu :|

Ivan_87
26-09-2007, 21:06
sorry frende,dal neko zna ako ima di za kupit novih kartica vga još od pixel view-a???

29-09-2007, 13:49
sorry frende,dal neko zna ako ima di za kupit novih kartica vga još od pixel view-a???

novih?Pa na kakvu vrstu grafičkih ciljaš?I zašto baš pixel view?

Gwin
29-09-2007, 13:57
relativno "novih"

s obzirom da se zadnjih godina u hrvatskoj može pronać samo pixelview TV oprema ; kartice i projektori.
pixelview i dalje radi grafe, samo se kod nas ne prodaju

http://www.pixelview-graphics.com/