PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s Kingmaxovom memom



Harry
08-03-2006, 11:27
Imam velki problem ljudi...Konfa mi je ovakva kakva piše u potpisu. Imam trenutno unutra kao što vidite 512Mb DDR 433 Kingmax SupeRAM. Od prije imam još jednu pločicu od 512Mb isto Kingmax SuperRam ali na točno DDR400 a ne kao ova 433. Matična ima dva utora,podržava do 2Gb memorije i proc do 3.06GHZ a proc je sad na toj frekvenciji. Stvar je u tome što ove dvije pločice memorije nikako ne žele raditi zajedno. Htio sam nadograditi komp s još 512Mb pa sam si uzeo jednu od te dvije pločice. Dakle, komp jednostavno odbacuje rad s 1Gb Kingmaxa ali je pitanje zašto i
da li se to kako može riješiti? Kad stavim te dvije pločice i idem upaliti komp,komp radi fizički (kanta) ali nikakve slike na monitoru,ama baš nikakve. Stvar je u tome što sam probao staviti i dvije pločice kasnije koje su na istoj frekvenciji (DDR400) ali ni to više ne radi. ZAŠTO??????Ako tko zna,ljudi please.....Ovako mi samo bez veze stoji 512Rama kod kuće koje sam debelo platio (350kuna) :cry:

Thoroughbred B
08-03-2006, 12:06
Probaj ako ta memorija radi samostalno uopce,inace kingmax se zna klat s maticnim plocama,pogotovo ova 400Mhz,vidi ako radi sama,tj provjeri ako je ispravna uopce...nisi jedini kome ta kombinacija ne radi,400 i superram (433)...Ali ako kazes da ti ni obje 400mhz ne rade onda ti maticna definitivno ne voli te cipove,eventualni probaj stavit noviji bios maticne ploce...ako postoji

Harry
08-03-2006, 12:09
E da,zaboravih napomenuti da sam nosio komp na servis za to i stavljen mi je novi Bios ali neće i dalje...Imao sam neko vrijeme i 768rama s tim da je 512 Kingmaxovih (onih na 400) radilo s Samsungovih 256 na 400...

goGAMERo
08-03-2006, 12:32
Uzmi TWIMMOS, možda nije kopmpatabilan, neznam fakt svašat može biti!

Glass
08-03-2006, 12:42
Imam velki problem ljudi...Konfa mi je ovakva kakva piše u potpisu. Imam trenutno unutra kao što vidite 512Mb DDR 433 Kingmax SupeRAM. Od prije imam još jednu pločicu od 512Mb isto Kingmax SuperRam ali na točno DDR400 a ne kao ova 433. Matična ima dva utora,podržava do 2Gb memorije i proc do 3.06GHZ a proc je sad na toj frekvenciji. Stvar je u tome što ove dvije pločice memorije nikako ne žele raditi zajedno. Htio sam nadograditi komp s još 512Mb pa sam si uzeo jednu od te dvije pločice. Dakle, komp jednostavno odbacuje rad s 1Gb Kingmaxa ali je pitanje zašto i
da li se to kako može riješiti? Kad stavim te dvije pločice i idem upaliti komp,komp radi fizički (kanta) ali nikakve slike na monitoru,ama baš nikakve. Stvar je u tome što sam probao staviti i dvije pločice kasnije koje su na istoj frekvenciji (DDR400) ali ni to više ne radi. ZAŠTO??????Ako tko zna,ljudi please.....Ovako mi samo bez veze stoji 512Rama kod kuće koje sam debelo platio (350kuna) :cry:

Ja ti imam isti kingmaxov superram 400 samo od 1gb i meni isto odbija poslušnost, svako mi malo kompjuter izbaci plavi ekran s nekavom porukom tipa page_error_in_unpaged_memory_area ili tako nešto uglavnom zajebava me pa sam kompjuter odnio na servis pa budem vidio što će oni reći.

Thoroughbred B
08-03-2006, 12:52
Imam velki problem ljudi...Konfa mi je ovakva kakva piše u potpisu. Imam trenutno unutra kao što vidite 512Mb DDR 433 Kingmax SupeRAM. Od prije imam još jednu pločicu od 512Mb isto Kingmax SuperRam ali na točno DDR400 a ne kao ova 433. Matična ima dva utora,podržava do 2Gb memorije i proc do 3.06GHZ a proc je sad na toj frekvenciji. Stvar je u tome što ove dvije pločice memorije nikako ne žele raditi zajedno. Htio sam nadograditi komp s još 512Mb pa sam si uzeo jednu od te dvije pločice. Dakle, komp jednostavno odbacuje rad s 1Gb Kingmaxa ali je pitanje zašto i
da li se to kako može riješiti? Kad stavim te dvije pločice i idem upaliti komp,komp radi fizički (kanta) ali nikakve slike na monitoru,ama baš nikakve. Stvar je u tome što sam probao staviti i dvije pločice kasnije koje su na istoj frekvenciji (DDR400) ali ni to više ne radi. ZAŠTO??????Ako tko zna,ljudi please.....Ovako mi samo bez veze stoji 512Rama kod kuće koje sam debelo platio (350kuna) :cry:

Ja ti imam isti kingmaxov superram 400 samo od 1gb i meni isto odbija poslušnost, svako mi malo kompjuter izbaci plavi ekran s nekavom porukom tipa page_error_in_unpaged_memory_area ili tako nešto uglavnom zajebava me pa sam kompjuter odnio na servis pa budem vidio što će oni reći.
Eto,uz moju napomenu da taj kingmax stvara probleme,ovo je slucaj koji to dokazuje.Ali SuperRam 433Mhz je sasvim drugi cip,puno bolji i puno manje problema uzrokuje.Iako nazivno 433 Mhz,on radi na 400Mhz ali uz mogucnost podizanja memorije na navedenu frekvenciju.
I vise nego ocito je da je kingmax shvatio kakav proizvod je napravo,jer u suprotnom 433Mhz SuperRam se nebi nikad ni pojavio na trzistu.

The-Borg
08-03-2006, 16:41
da imam i ja King max nazalost ali meni ne stvara probleme.... Osim sto ona radi an 200 mhz .. bar tako kaze everest..

a chip je 400 mhz.. cak je i spojen u dual ddr mode jer sam uzeo 2 x 512..

nema mi plavih ekrana komp je stabilan ali 200 mhz grrrr,,,

trebao sam uzet samsung ...kng max se bas ne moze overcloackat pa zato svi dealeri je preporucuju,,,

Glass
08-03-2006, 19:57
Me have a bit stupid kveščn.
Upravo mi se javio tip iz servisa i veli mi da mi je problem s memorijom izazvan temperatorom jer je navodno ram preblizu procesora pa me zanima jel to moguće?

Thoroughbred B
08-03-2006, 19:57
da imam i ja King max nazalost ali meni ne stvara probleme.... Osim sto ona radi an 200 mhz .. bar tako kaze everest..

a chip je 400 mhz.. cak je i spojen u dual ddr mode jer sam uzeo 2 x 512..

nema mi plavih ekrana komp je stabilan ali 200 mhz grrrr,,,

trebao sam uzet samsung ...kng max se bas ne moze overcloackat pa zato svi dealeri je preporucuju,,,
Ona radi ako je ispravna,i ako su 2 identicna cipa,ali je ne mozes kombinirat s niti jednom drugom memorijom.

Thoroughbred B
08-03-2006, 19:59
Me have a bit stupid kveščn.
Upravo mi se javio tip iz servisa i veli mi da mi je problem s memorijom izazvan temperatorom jer je navodno ram preblizu procesora pa me zanima jel to moguće?
Moguce je,premjesti memoriju u neki drugi slot,da nije preblizu procesora,ili kupi za 50kn pasivni hladnjak za memoriju,ili barem neki povjetarac da bude u kucistu...

Glass
08-03-2006, 20:07
[quote="Broken Mirror":17ar0tyj]Me have a bit stupid kveščn.
Upravo mi se javio tip iz servisa i veli mi da mi je problem s memorijom izazvan temperatorom jer je navodno ram preblizu procesora pa me zanima jel to moguće?
Moguce je,premjesti memoriju u neki drugi slot,da nije preblizu procesora,ili kupi za 50kn pasivni hladnjak za memoriju,ili barem neki povjetarac da bude u kucistu...[/quote:17ar0tyj]

Povjetarac imam uragan u kućištu:
Ventilator na:Procesoru,grafičkoj(nekoliko malih na memoriskim čipovima), 3 velika(2 za odvod 1za dovod), na napajanju(integrirani) i neki mali na matičnoj.
Ali niti jedan bilzu RAm-a :cry: :cry: :cry:

AtOmIc
08-03-2006, 20:19
meni tu nest smrdi...nije mi jasno, lega mi je uzeo iste te rame, slotovi za ram su mu tik do procesora, kuciste mu je mini tower, natrpano kablovima svih mogucih vrsta (toliko da se moras probijat da bi doso uopce do slotova), sto znaci da bi ti rami po takoj nekoj logici trebali vec davno umrijeti :D Kako to da onda njemu rade, a nekima prave tolike probleme !!! sumnjam da je to iskljucivo zbog temperature !!! vjerovatno je jos nest u pitanju, a serviserima nikad ne valja sljepo vjerovat, pogotovo ne ovima iz HGSpota(Osijek) koji pojma nemaju(mom legi su uspjeli sprzit 2 matice, 1 proc i 1 napajanje, nevjerovatno),oni ako neznaju sta je izmisle neki problem sto oni misle da je !!! Pobogu meni nisu bili u stanju glupog misa popraviti kojih mjesec dana !!!!!!!!!!!

Thoroughbred B
08-03-2006, 20:30
[quote="Thoroughbred B":2qvvajp8][quote="Broken Mirror":2qvvajp8]Me have a bit stupid kveščn.
Upravo mi se javio tip iz servisa i veli mi da mi je problem s memorijom izazvan temperatorom jer je navodno ram preblizu procesora pa me zanima jel to moguće?
Moguce je,premjesti memoriju u neki drugi slot,da nije preblizu procesora,ili kupi za 50kn pasivni hladnjak za memoriju,ili barem neki povjetarac da bude u kucistu...[/quote:2qvvajp8]
Ali niti jedan bilzu RAm-a :cry: :cry: :cry:[/quote:2qvvajp8]
Tu si sve rekao :boohoo:

Thoroughbred B
08-03-2006, 20:36
meni tu nest smrdi...nije mi jasno, lega mi je uzeo iste te rame, slotovi za ram su mu tik do procesora, kuciste mu je mini tower, natrpano kablovima svih mogucih vrsta (toliko da se moras probijat da bi doso uopce do slotova), sto znaci da bi ti rami po takoj nekoj logici trebali vec davno umrijeti :D Kako to da onda njemu rade, a nekima prave tolike probleme !!! sumnjam da je to iskljucivo zbog temperature !!! vjerovatno je jos nest u pitanju, a serviserima nikad ne valja sljepo vjerovat, pogotovo ne ovima iz HGSpota(Osijek) koji pojma nemaju(mom legi su uspjeli sprzit 2 matice, 1 proc i 1 napajanje, nevjerovatno),oni ako neznaju sta je izmisle neki problem sto oni misle da je !!! Pobogu meni nisu bili u stanju glupog misa popraviti kojih mjesec dana !!!!!!!!!!!
Ne mora svakom stvarati probleme,individualno je,ovisi koji procesor je blizu memorije,recimo Prescott ce svakako biti problem za memoriju kada je u pitanju zagrijavanje,jer je to daleko najtoplija Inetlova jezgra danasnjice,dok recimo Northwood,najhladnija Intelova jezgra sigurno nece stvarati probleme.Obicno u servisima stavljaju BOX coolere koji ruku na srce nisu sposobni adekvatno hladiti Prescott jezgre,nazalost situacija kod trgovaca u Hrv i je i vise nego sramotna,svi rade po principu "prodaj,uvali,bas me briga",ali nije ni vani bolje...Danas jednostavno moras znat sta kupujes,bilo sto.

Glass
08-03-2006, 20:46
meni tu nest smrdi...nije mi jasno, lega mi je uzeo iste te rame, slotovi za ram su mu tik do procesora, kuciste mu je mini tower, natrpano kablovima svih mogucih vrsta (toliko da se moras probijat da bi doso uopce do slotova), sto znaci da bi ti rami po takoj nekoj logici trebali vec davno umrijeti :D Kako to da onda njemu rade, a nekima prave tolike probleme !!! sumnjam da je to iskljucivo zbog temperature !!! vjerovatno je jos nest u pitanju, a serviserima nikad ne valja sljepo vjerovat, pogotovo ne ovima iz HGSpota(Osijek) koji pojma nemaju(mom legi su uspjeli sprzit 2 matice, 1 proc i 1 napajanje, nevjerovatno),oni ako neznaju sta je izmisle neki problem sto oni misle da je !!! Pobogu meni nisu bili u stanju glupog misa popraviti kojih mjesec dana !!!!!!!!!!!
Ne mora svakom stvarati probleme,individualno je,ovisi koji procesor je blizu memorije,recimo Prescott ce svakako biti problem za memoriju kada je u pitanju zagrijavanje,jer je to daleko najtoplija Inetlova jezgra danasnjice,dok recimo Northwood,najhladnija Intelova jezgra sigurno nece stvarati probleme.Obicno u servisima stavljaju BOX coolere koji ruku na srce nisu sposobni adekvatno hladiti Prescott jezgre,nazalost situacija kod trgovaca u Hrv i je i vise nego sramotna,svi rade po principu "prodaj,uvali,bas me briga",ali nije ni vani bolje...Danas jednostavno moras znat sta kupujes,bilo sto.

Pazi najviši mi je problem što ja imam namjeru nadograđivati kompjuter i onda mi nema drugog izbora osim uzet još jednu superram 400 memoriju a nakon onoga što sam pročito ovdje stekao sam dojam da je ta memorija sranje.

Prince-Artas
08-03-2006, 23:02
da imam i ja King max nazalost ali meni ne stvara probleme.... Osim sto ona radi an 200 mhz .. bar tako kaze everest..

a chip je 400 mhz.. cak je i spojen u dual ddr mode jer sam uzeo 2 x 512..

nema mi plavih ekrana komp je stabilan ali 200 mhz grrrr,,,

trebao sam uzet samsung ...kng max se bas ne moze overcloackat pa zato svi dealeri je preporucuju,,,

treba si uzet geil :)

goGAMERo
08-03-2006, 23:06
E hebiga gotovo je sada! :) A fakat je trebao!

AtOmIc
09-03-2006, 10:04
ja imam geil (1Gb) :D

Harry
09-03-2006, 13:51
Dobro jel se ovdje priča o mom problemu ili o nekom desetom?????Stvorite si sami svoj topic pa onda u njega bubajte offtopice kakve ošte!!!!!!

blacklord
09-03-2006, 14:11
Super RAM zna raditi velike probleme. Običan Kingmax je OK, ali super RAM je smeće. Morat ćeš prodati memoriju preko oglasa i kupiti nešto što valja tipa PQI ili GEIL. Ono o pregrijavanju što je lik iz servisa rekao je čista glupost i trebao bi se sramiti zbog te izjave. Ako ništa drugo, kingmax nikada nije imao problema s pregrijavanjem.

mravojed
09-03-2006, 14:15
jebote.....ja imam 4 utora na nforce 2 matičnoj, i dve pločice od 256mb kingmax superram 433, i sad sam si mislio uzet jednu od 512mb. isto superram 433,a vi tu pišete svašta pa sam se us**.

ako uzmem 400 možda ću imat probleme ko i vi,ako uzmem 433 onda neću? bemti :shock:

Glass
09-03-2006, 15:16
Super RAM zna raditi velike probleme. Običan Kingmax je OK, ali super RAM je smeće. Morat ćeš prodati memoriju preko oglasa i kupiti nešto što valja tipa PQI ili GEIL. Ono o pregrijavanju što je lik iz servisa rekao je čista glupost i trebao bi se sramiti zbog te izjave. Ako ništa drugo, kingmax nikada nije imao problema s pregrijavanjem.

Oće ko kupit super ram 1 gb :D

-Jojo-
09-03-2006, 21:30
Ja imam isto superRAM kingmax ddr400 i sve mi radi ok i to jos sa 512 nekih tam žbljkm hynix memorijom znaci imam 2x512 kingmax i 1x512 hynix i sve je ok...nema plavih ekrana ni nista... 8)

Prince-Artas
09-03-2006, 21:43
imam 1x512 kingmax ddr400 i 1x512 kingmax ddr433. sve radi ok 8)

Glass
10-03-2006, 00:20
imam 1x512 kingmax ddr400 i 1x512 kingmax ddr433. sve radi ok 8)

ddr 400 superram ili?

blacklord
10-03-2006, 12:14
I ja sam do nedavno imao 400MHz kingmax (2*256) i radilo je ok, osim što je kod clockanja proca bila malo nestabilna, no bježite od superrama. Sada imam 1GB PQI i mema je hebena. Iz igre izlaziš za sekundu dvije, windowsi ti nakon toga nisu usporeni pa ih ne moraš restartati da bi se očistio RAM i nema nikakvih nestabilnosti. Imam je vrlo kratko vrijeme, ali za sada je stvarno OK.

Prince-Artas
10-03-2006, 20:36
[quote="Prince-Artas":37ch7c30]imam 1x512 kingmax ddr400 i 1x512 kingmax ddr433. sve radi ok 8)

ddr 400 superram ili?[/quote:37ch7c30]

da 8)

Harry
16-03-2006, 09:04
Heh,evo ljudi riješio sam...Otišao sam zamijeniti dva keksića od 512 za jedan od gige i sve radi ok. Saznao sam i u čemu je bio problem...Jednom riječju: CHIPSET. Naime u uputama od matične sam pronašao ovo: "When using FSB800/DDR400 overclocking mode features it's recomended to populate only one DIMM slot due to the chipset limitation. Eto odgovora zašto meni neće radit moj "Kingmax" u paru. E sad kako stvari stoje i kako se nadam da će stajat, najkasnije do kraja godine ali vjerojatno prije, mijenjat ću tri komponente: matičnu,proc i grafičku. Ako soc. 775 i dalje bude ovako skup kao što je sada,biti ću prisiljen kao zadrti Intelaš Intelu baciti maramu u oči i
okreniti se nekom Athlonu 64 koji će moći ispuniti sva moja očekivanja. Ipak, ne mislim još duže vrijeme prelaziti na DDR2 memoriju jer po testovima za koje znam, DDR400 i dalje je najbolja kvaliteta prema uloženom/dobivenom.
Što se tiče pak AMD-ova soc. 939, pričekat ću još malo jer sam načuo o novom soc. valjda M2 ili takjo nešto ne znam, a to bi me možda i zanimalo. I na kraju što se tiče grafičke,do kraja godine prelazim na PCI-Express ali hehehheehhehe na Nvidiu se oslanjam i dalje. Drago mi je da sam barem napokon riješio problem s memom. Pozzz ljudi!!!!!!! :D :D :wink: :boohoo:

Glass
20-03-2006, 21:55
Evo sada upravo zvao servis i oni meni vele da samsungova memorija radi na mojoj matičnoj(DFI LanParty nForce 4 ultra-D) a kingmaxsov SuperRam DDR400 neradi zbog "nekompatabilnosti" matične s memorijom pa me zanima jeli to može biti istina tj. jeli takvo nešto postoji?

ivan
21-03-2006, 14:23
naravno da postoji... ali ja sam mislio da DFI nema problema s kompatibilnošću :?
možda nova serija? ko zna...

Glass
23-03-2006, 23:06
Me in deep shit now.

Zove me tip iz ve-mila i kaže da mi i samsungova memorija izbaciva grešku i kaže da će sada smanjiti brzinu memorije za oko 5% pa da će testirat, može li to napravit ikakvu razliku jer u suprotnome moram slat ploču u Zagreb, a to znači više mjesečna zajebavanja.

Thoroughbred B
24-03-2006, 11:54
Evo sada upravo zvao servis i oni meni vele da samsungova memorija radi na mojoj matičnoj(DFI LanParty nForce 4 ultra-D) a kingmaxsov SuperRam DDR400 neradi zbog "nekompatabilnosti" matične s memorijom pa me zanima jeli to može biti istina tj. jeli takvo nešto postoji?
Naravno da postoji

vinja
02-04-2006, 22:14
decki ja sam bio na apacerima i ostat cu jest da ima bolje memorije ali ya moje potrebe cist dosta, nagovara me frend da uymem kingmax ali poslije ove price bit ce apacer 2x512!!!!!!!