PDA

Pogledaj cijelu verziju : BOSD zbog Gamevance programa - pomoć!



Slayer
22-09-2007, 22:27
evo imam jedan problem! instaliro sam program za igre naziva gamevance prije kojih godinu mozda i vise i sad mi pocne bacat addonsove i ja ga izbrisem!

I sto sad, restartam komp upale mi se windows i: BSOD!!!!!Sblue screen of death se pojavi i tako dalje i dalje evo ga ovo pisem u safe modu, sto da sad napravim....

Slayer
22-09-2007, 22:32
pogledaj u registryju el sve maknuto i ako jest (pa i ako nije) digni vindoze nanovo uz format


kak mislis uz format?

Bartuc
22-09-2007, 22:33
Ako si imao program godinu dana, vjerujem da ti ne izbacuje popuopve on već neki spyware koji si negdje pokupio! Da je taj program kriv, imao bi popupove već godinu dana, a ne tek sada!

Ovak iz safe moda skeniraj komp od spyware-a sa Spybot-om i AdAware-om te nekim anti virusom! Ali obavezno iz safe moda tak da ih sve ukloniš!

A ako želiš maknuti do kraja gamevance, onda napravi kaj ti je Hellboy rekel! Nađi ga u registry-u i obriši ga!

Slayer
22-09-2007, 22:37
nikad prije nisam registry otvaro, sad udem u registry editor i gledam al tog je previse, nemrem se snaci a sta se tice spyware imam AVG-anti spyware i nod32 tak da tesko...

a windowse sam vec reinstaliro ( uzeo sam opciju upgrade)

Bartuc
22-09-2007, 22:42
Ne, kada se instaliraju windowsi, instaliraju se od nule! Znači iz DOS-a pokreneš instalaciju (boot sa win cd-a) i prvo formatiraš hdd, a tek onda snimaš OS! Svaka druga metoda je loša jer ne briše viruse i probleme sa hdd-a!

Odi u Hardware podforum i videl buš sticky Instalacija i Optimizacija... to si prouči i prema tome kada bu ti se dalo formatiraj i instaliraj svježi OS!

Ali prije si obavezno napravi back up svih podataka te formatiraj sve particije na kojima nije Windows (sve osim c:\) preko MyComputer -> desni klik na disk/particiju i izabereš opciju Format! Full format je poželjan, quick ne radi ono kaj tebi treba!

Slayer
22-09-2007, 22:46
e sad naso sam u registryu nest vezano uz taj program u NOD32/imon, zna li tko za kakvu vrstu "virusa" je imon?

edit: ja nemogu pogledat jel sam u safe modu

Bartuc
22-09-2007, 22:49
Preporučujem da se ne igraš sa registry-om ukoliko nisi nikada radio u njemu! Mogao bi nešto zeznuti pa ti sistem ode kvargu :D

Trebao bi zapravo otiči na Hkey_Local_Machine i u njemu na Software te tamo nač folder koji se zove ili gamevance ili ime proizvođača od tog programa! Kada to nađeš, sve obriši!

PS: Ali pošto imaš BSOD-ove, mislim da buš morao formatirati pošto se i full iskusni ljudi teško, gotovo nemoguće bore sa njime!

Slayer
22-09-2007, 22:57
dali formatiranje brise sve na disku?

Bartuc
22-09-2007, 23:01
Da, apsolutno sve! Zato kažem da si moraš napraviti dobar Back Up prvo! Najlakša solucija ti je da ako imaš dvije particije, prvo prebaciš svu muziku i fileove (ne programe i igre) sa dodatne particije na C disk, sformatiraš preko MyComputera ostale particije te nakon toga sa C diska vratiš svu mjuzu i fileove nazad na recimo D particiju (ili koji već imaš)!

A kada to napraviš, ubaciš WinXP cd u komp i pratiš AMD-ov vodič za snimanje sustava!

Slayer
22-09-2007, 23:04
da ok al kaj ak ja imam samo 6giga od 42 gige :D na disku :D dal bi mozda pomoglo defragmentiranje?

revenion
22-09-2007, 23:06
ne...gle pomakni samo najvaznije fajlove...ostalo si nabavis opet i sl...

Bartuc
22-09-2007, 23:08
Ne! Defragmentiranje ti samo slažu podatke na HDD u određeni sljed kako bi se oni brže pokretali i bili odazivniji! Znači, on ti optimizira komp ali ne briše viruse i ostale probleme koji se vremenom javljaju u sistemu zbog kojekakvog nestručnog rukovanja!

Ako sam te skužio, imaš HDD od 40Gb, a popunjeno samo 6Gb (ili je to prazno), onda ti nije teško napraviti back up! Sve ti stane na 1 DVD, to si napraviš formatiraš i nazad vratiš sve dokumente sa DVD-a na komp!

Slayer
22-09-2007, 23:09
imam samo 6 slobodno, a dali bi neki kernel debugger pomogo to sam sad negdje procito

revenion
22-09-2007, 23:11
kaj ne vidite da tolko inzistira na tim stvarima kad nemre sprzit jer nema dvd-a/cd-a ili przilicu uopce...

Bartuc
22-09-2007, 23:13
Ma ne!? Gle, format sa instalaciom svih programa i igri ti traje cca 2-4 sata! Odvoji si to malo vremena, sistem bu ti bio zahvalan!

Znači imaš 35Gb zauzeto! Od tih 35Gb, na backup ti idu samo dokumenti (office, photoshop, corel...), muzika, favoriti sa neta, driveri za komponente i to je to! Nemre biti više od 1 DVD! Kada snimiš friški OS, ponovno moraš snimati sve programe i kada ih snimiš, vratiš si sve dokumente sa DVD-a nazad na HDD!

revenion
22-09-2007, 23:13
a disketa od 1.44mb :rotfl:

edit:bartuc ne inzistiraj tolko na tom dvd-u ak vidis da oce nesto drugo po 2-3 put vec...

Bartuc
22-09-2007, 23:14
:D Splita si svaku pjesmu u .rar-u i snima jednu pjesmu na 2-3 diskete! Tak kojih cca 20Gb podataka :D

PS:

@Revenion, nema ti oš neš, ako želi da mu komp proradi kako spada, moral bu se žrtvovati za njega! Ipak je BSOD u pitanju!

revenion
22-09-2007, 23:16
a kaj ne vidis da nema przilicu :o

Slayer
22-09-2007, 23:17
imam przilicu :D

revenion
22-09-2007, 23:18
PA ONDA PRZI BOKTE A NE DA SE TU POCNEM SVADAT... :? :nonono:

Bartuc
22-09-2007, 23:20
Ajmo smirit strasti malo :D

Nego, Slayer, sve ti je objašnjeno! Imaš savjete u ovoj temi, imaš vodič od AMD-a (isprintaj si ga - copy/paste u word i print) te formatiraj sustav!

A sada, ja odo njonjat, laka vam noć društvo!

revenion
22-09-2007, 23:20
pozz...ja cu lurkat po forumu cijelu noc.

Slayer
22-09-2007, 23:29
Ajmo smirit strasti malo :D

Nego, Slayer, sve ti je objašnjeno! Imaš savjete u ovoj temi, imaš vodič od AMD-a (isprintaj si ga - copy/paste u word i print) te formatiraj sustav!

A sada, ja odo njonjat, laka vam noć društvo!

e a sta ak nemam printer :D :D :D

revenion
22-09-2007, 23:31
imas olovku i papir...

Slayer
22-09-2007, 23:36
ma znam snaso sam se ja :D

Karlo_from_Bjelovar
23-09-2007, 09:22
imas olovku i papir...


sta ce mu papir? neg uzme cd-e pa po njima pise...

Slayer
23-09-2007, 14:11
evo ga reinstaliro sam

Bartuc
23-09-2007, 14:14
Nisi odabrao hrvatsku tipkovnicu pri instalaciji! Sad sve ispočetka :D

Šalim se :D

Odi na Control Panel -> Regional and Language optionsSte tu izaberi tab Languages i stisni na Details te odaberi u opcijama Croatian-Croartian opciju te klikni na apply!

Ako nemaš Croatian-Croatian, onda moraš u koraku prije podesiti sve opcije na Croatian i kliknuti na Apply!

EDIT: Vidim da si editirao svoj post :D Ali sve jedno ti je tu odgovor ;)