PDA

Pogledaj cijelu verziju : Isplati li se sada kupovati novi komp?



Outmind
07-03-2006, 18:55
Dakle isplati li se nekome tko ima recimo 8-10k kuna u ovom trenutku kupovati novi komp?

Krafna je za gladne i neodlučne...

T.N.T.
07-03-2006, 18:59
Dakle isplati li se nekome tko ima recimo 8-10k kuna u ovom trenutku kupovati novi komp?

Krafna je za gladne i neodlučne...

bolje pricekaj da izade DX10, jer je DX9 pri kraju...znaci kupi komp za koju godinu dana...

Wizard
07-03-2006, 18:59
Mmmmmmm donats :pray:

T.N.T.
07-03-2006, 19:00
Mmmmmmm donats :pray:
kako Homer kaze:

mmmmmmm beer... :D

Babitz
07-03-2006, 19:06
nikad se ne isplati kupovati novi komp jer će uvijek za "2 tjedna" izaći novi hardveraj pa će ovom cijene pasti i onda će onaj prvo namijenjeni postati zastarjeli, itd.
kad kupiš hardware, izgubio si lovu i gotovo. uživaj dok ti traje

Glass
07-03-2006, 19:15
Dakle isplati li se nekome tko ima recimo 8-10k kuna u ovom trenutku kupovati novi komp?

Krafna je za gladne i neodlučne...

bolje pricekaj da izade DX10, jer je DX9 pri kraju...znaci kupi komp za koju godinu dana...

Uvijek će biti neke nove gluposti taman kad izađe DX10 doći se onaj PhsyX PPU pa će izaći grafičke koje će ga imati ugrađenog i tako u nedogled, kao što je Buda rekao "Uživaj u trenutku" ili tako nešto, uglavnom uzmi sada i nežali.

P.S.: TNT tek sam sada primjetio da si napisao da uzme komp za godinu dana :rotfl: pa do tada će izaći mobiteli sa DX10 :rotfl:

Ementaler
07-03-2006, 19:27
kupi sad ... za 8-10k kuna se trenutno može kupit zvjer za gejmanje na high-medium detaljima oko dvije godine... onda ćeš vjerojatno morat kupit još koji stick rama i vjerojatno novu grafu...

proc, matičnu i napajanje kupiš pametno, misleći na budučnost i kasnije samo nadograđuješ grafu i memoriju...

svake dvije godine potrošiš oko 2000kn na nadogradnju kompa i igrat ćeš igre na high cijelo vrijeme...

The-Borg
07-03-2006, 19:40
da to sam i ja napravio....
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

07-03-2006, 20:19
NE!


1.DX10
2.AMD prelazi na novi socket
3.AMD prelazi na DDR2
4.Izlaze 7900 grafičke












5.Izlazi PS3 :D

Ementaler
07-03-2006, 20:25
1. Kog boli kura*
2.isto ko 1
3. isto ko 2
4. isto ko 3






5. sve već navedeno :D


enivej... na sve već navedeno ćemo se načekat... pogotovo ćemo se načekat da to sve postane aktualno i jeftino... rijetko se nađemo u situaciji kad baš i nije povoljno kupit komp nego je bolje malo pričekat. :wink:

W3DR4N
07-03-2006, 20:51
NE

Zato što ti za sve kvalitetne igre ne treba ništa jače od PIII ili kakvog Durona.

*Fila*
07-03-2006, 20:56
NE!Imam komp od 2002.godine u njega sam metnuo samo 1500kn i radi sve kako treba!! :)

Outmind
07-03-2006, 21:03
NE!Imam komp od 2002.godine u njega sam metnuo samo 1500kn i radi sve kako treba!! :)

Kaj su ostatak starci dali :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Imam i ja komp od kraja 2002 i sve do pred mjesec 2 je bilo cist ok, ali quake mi na 800x600 trza ko blesav... a sa oblivionom se lijepo mogu pozdravit...

*Fila*
07-03-2006, 21:06
Ne ide mi sve na high ali da se igrat.Ja ne bacam sve novce u komp treba podmiriti druge račune!! :roll:

Glass
07-03-2006, 21:17
NE!

5.Izlazi PS3 :D

Kad PS3 izađe bit će zastarjeo i PC će ga progutat i i ispljunut.

Sgt. Bull
07-03-2006, 21:53
NE!

5.Izlazi PS3 :D

Kad PS3 izađe bit će zastarjeo i PC će ga progutat i i ispljunut.
:hangin: eto tako ce zavrsit :)

MarkaN
07-03-2006, 22:10
NE barem meni.

Imam Athlon 64 3000+, 2x 512 MB RAMa i ATi Radeon 9800Pro
- znači prije novog UT-a samo stavim bolju grafičku (GeForce 7700?) i to je to! :killyou:

IgGy
07-03-2006, 22:55
Da sada kupis novi komp, napravio bi najvecu glupost koju si mogao zamisliti.

Ucini kako ti ljudi govore; sacuvaj pare, pricekaj DirectX 10, PPU, novi AMD i nForce 5. I to high-end. Naravno, ne FX-60 ili takve idiotarije, vec Dual-Core Athlon u gornjim granicama.

Nemojte mislit da ce PPU i Dual-Core biti bacanje novca. Svi ce noviji naslovi biti Dual-Core ready (Oblivion je recimo jedan od prvih potpuno optimiziranih), dok ce PPU podrzavat vec Ghost Recon Advanced Warfighter.
PPU doduse vec podrzava City of Heroes, no to u ovom trenutku nikome nije od prevelike koristi.

Sve ce te stvari doc brze nego sto mislite, a na proizvodjacima hardvera i proizvodjacima igara stoji kako ce se razvit.

Babitz
07-03-2006, 22:56
a onda nakon toga će ionako opet biti propaganda kak će za 2 mjeseca još novije stvari iza i opet je na istom

IgGy
07-03-2006, 22:58
a onda nakon toga će ionako opet biti propaganda kak će za 2 mjeseca još novije stvari iza i opet je na istom

Ne bih se kladio. Microsoft uvodi novi program razvitka PC gaminga, no o tom potom.

Babitz
07-03-2006, 23:00
isto tak je INTEL htio novi format kućišta :rotfl:

Glass
07-03-2006, 23:08
Da sada kupis novi komp, napravio bi najvecu glupost koju si mogao zamisliti.

Ucini kako ti ljudi govore; sacuvaj pare, pricekaj DirectX 10, PPU, novi AMD i nForce 5. I to high-end. Naravno, ne FX-60 ili takve idiotarije, vec Dual-Core Athlon u gornjim granicama.

Nemojte mislit da ce PPU i Dual-Core biti bacanje novca. Svi ce noviji naslovi biti Dual-Core ready (Oblivion je recimo jedan od prvih potpuno optimiziranih), dok ce PPU podrzavat vec Ghost Recon Advanced Warfighter.
PPU doduse vec podrzava City of Heroes, no to u ovom trenutku nikome nije od prevelike koristi.

Sve ce te stvari doc brze nego sto mislite, a na proizvodjacima hardvera i proizvodjacima igara stoji kako ce se razvit.

Za takve stvari ti se nikad nezna pa barem si ti Iggy u svijetu igara i trebao bi znati da ništa ne izlazi kada bi trebalo a da potkrijepim tvrdnje evo par primjera: WoW, Warcraft 3, Duke Nukem 4ever, čak i Oblivion kasni skoro četri mjeseca, pa zar i Ghoust Recon nije nedavno odgođen.
PPU neće biti bacanje novca ali nije još ni testiran pa tko zna možda bude "tresla se brda rodio se miš", nedo bog ali možda i bude.
A što se Microsofta tiče njima nevjerujem koliko ni crno ispod nokta i to ne bilo kakvog nokta nego nokta opsesivno kompulzivnog perača ruku.

dex
07-03-2006, 23:13
a cujte... svakim danom tehnologija se sve brze i vishe razvija.... ak chete svaki put chekat da izade nesht novo onda na kraju nikad nisht necete kupit... treba jednom rec ok to je to... kupujem... al slazhem se s IgGy-jem... kada toliko "revolucionarnih" stvari dolazi isplati e dochekat... ja samo mogu sanjat o nekoj super konfi jel znam da nikad nechu imat jednu od tih svemirskih.... dobro mozda cu imat al tek nakon jedno 2-3 godine poslje izlaska tih stvari kad im cjene padnu za 50% - 75% :D

IgGy
07-03-2006, 23:25
Za takve stvari ti se nikad nezna pa barem si ti Iggy u svijetu igara i trebao bi znati da ništa ne izlazi kada bi trebalo a da potkrijepim tvrdnje evo par primjera: WoW, Warcraft 3, Duke Nukem 4ever, čak i Oblivion kasni skoro četri mjeseca, pa zar i Ghoust Recon nije nedavno odgođen.
PPU neće biti bacanje novca ali nije još ni testiran pa tko zna možda bude "tresla se brda rodio se miš", nedo bog ali možda i bude.
A što se Microsofta tiče njima nevjerujem koliko ni crno ispod nokta i to ne bilo kakvog nokta nego nokta opsesivno kompulzivnog perača ruku.

Nigdje nisam napisao da covjek spomenute stvari mora kupit istog trena kad se pojave. Svaki normalan hardver entuzijast prije provjeri proizvod za kojeg se interesira, i tek se tada odluci na kupnju.
No uzimati DirectX 9 hardver i opcenito tehnologiju koja je u ovom trenu raspoloziva bilo bi cisto bacanje novca. Valja se strpjeti jos do kraja godine i pocetka iduce.

Sto se Microsofta tice, naravno, niti ja nisam pretjerano optimistican, no zakljucili su kako su im Windowsi primarni izvor zarade, te u tom smislu moraju ucinit neke promjene kako bi prodaja Windows Viste stekla ocekivanja ili bila iznad njih. Jednako tako shvacaju negativan utjecaj duopola nVidije i Atija, koji mogu cinit sto ih je volja, pa i period izlazaka novih tehnologija dodatno smanjit kako bi povecali zaradu.
Microsoft to ne zeli jer milijarda i kusur korisnika Windowsa mogla bi se ozbiljno smanjiti ukoliko prodaja racunala i PC igara dodatno opadnu. Usmjeriti snage totalno na Xbox brand i nije bas tako dobra zamisao, jer ovdje, za razliku od operativnih sustava, imaju itekako dobru konkurenciju.
Svatko tko imalo prati industriju, shvaca kako Microsoft Xboxom (proizvodnjom) gubi prilicne kolicine novca, i logicno je ocekivati kako se upravo zato ne zele profilirati u proizvodjaca konzola.

Schrafciger
08-03-2006, 22:52
Jeh, zato je novi X-box ispo takvo sranje jer je to zavjera sa Sony-jem, tak da i jedni i drugi profitiraju? Kakti, ovi naprave shit konzolu pa poraste prodaja kompova, a konzolasi kupe novu plejku jer je bolja od x-kutije?

Glass
08-03-2006, 23:20
Jeh, zato je novi X-box ispo takvo sranje jer je to zavjera sa Sony-jem, tak da i jedni i drugi profitiraju? Kakti, ovi naprave shit konzolu pa poraste prodaja kompova, a konzolasi kupe novu plejku jer je bolja od x-kutije?

U jebote nije ti ta teorija ni luda.

MarkaN
09-03-2006, 18:54
nije luda, al je glupa :yuck:

v4MP1r3
10-03-2006, 17:01
donuts... grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :sline:

goGAMERo
10-03-2006, 20:53
Hebo va IgGy, oggy i žohari,S:) : D, lol shalapa naravno da se isplati. Pa kada bi se poanašli kako je iggy reko onda bi trebali svako 2 mjeseca kupovati novi dio ili čak komp!


IgGy shefe nemože si svako priuštiti nforce 5, 7900 gtx, amd fx 60....

Joint Op3rat1on
10-03-2006, 23:29
RAĐE PRIČEKAJ DIRECT X10 i nove PROZORE(Vistu) pa odluči.
Inače, moj susjed je uzeo komp za 25000 ćunaSi za tjedan dana od toga je došlo do revolucije cijele kompjuterske tehnike te se sve "iznenada razvilo".
Sad je tip sretan ako može igrati Far Cry na srednjim postavkama, a za ostalo da ne govorim!!!! STVARNO TUŽNO !!!! :( :( :( :(

Glass
11-03-2006, 00:29
RAĐE PRIČEKAJ DIRECT X10 i nove PROZORE(Vistu) pa odluči.
Inače, moj susjed je uzeo komp za 25000 ćunaSi za tjedan dana od toga je došlo do revolucije cijele kompjuterske tehnike te se sve "iznenada razvilo".
Sad je tip sretan ako može igrati Far Cry na srednjim postavkama, a za ostalo da ne govorim!!!! STVARNO TUŽNO !!!! :( :( :( :(

To mu je pouka da ne kupuje komp. za 25K kuna nego ga je trebao kupiti za 10K kuna i za par godina uzeti novi.
I u svijetu kopjutera uvijek traje revolucija i uvijek se sve "iznenada razvije".

dabl eM
11-03-2006, 07:54
ajd nek mi neki gusar kaže jel mou kupit DOBRU,sad kad mislim dobru makinu,oću da za 2 godine i dalje mogu igrat hitove,ne na high,ali igrat.

ich got 6 milja kn

L3VI4TH
11-03-2006, 15:09
Mislim da se novi komp uvjek isplati kupiti jer svaki dan izlazi nesto novo i to covjek nemoze sprjeciti

evo ja imam komp vec 2 godine i mogu pokrenuti sve nove igre na maximum

mravojed
11-03-2006, 15:21
kupi sad,kupuj pametno.

goGAMERo
11-03-2006, 17:08
Mislim da se novi komp uvjek isplati kupiti jer svaki dan izlazi nesto novo i to covjek nemoze sprjeciti

evo ja imam komp vec 2 godine i mogu pokrenuti sve nove igre na maximum


Ja ga imam vec skoro 3 godine, sve igre mogu pokrenuti ali na nekim low/medium detaljim, ništa više, zasada solidno, a za jendo godinu dana NOVA STROJČINA! 8)

11-03-2006, 17:12
kupi sad,kupuj pametno.
nekupuj sad,kupuj pametno

dabl eM
11-03-2006, 17:45
Mislim da se novi komp uvjek isplati kupiti jer svaki dan izlazi nesto novo i to covjek nemoze sprjeciti

evo ja imam komp vec 2 godine i mogu pokrenuti sve nove igre na maximum

kolko si uložio na tu makinu, i jesi ju šta nadograđivo???

D@rX
11-03-2006, 17:49
Naravno da se isplati kupiti. Evo recimo i ja cu si nesto sad kupit.

Prince-Artas
11-03-2006, 19:56
ja čekam novi intel i amd

L3VI4TH
11-03-2006, 20:15
Mislim da se novi komp uvjek isplati kupiti jer svaki dan izlazi nesto novo i to covjek nemoze sprjeciti

evo ja imam komp vec 2 godine i mogu pokrenuti sve nove igre na maximum

kolko si uložio na tu makinu, i jesi ju šta nadograđivo???

Pa imao sam dosta srece...

Jer buraz je skupio para za komp sebi,mrcinu,a kad ga je kupio poceo je radit,meni dao komp a sebi kupio laptop

ulozio je u njega sigurno 10 000 kuna

Graficka-G-force 6600

Procesor-AMD Athlon 64 processor 3200+(2,25GHz)

1GB rama

19 inchni monitor

Maticna je abitova mislim...nisam siguran,akuciste je ČIFTEK :D

goGAMERo
11-03-2006, 20:21
Pa i više nego prosječna GAMERSKA konfa! :bravo:

D@rX
11-03-2006, 20:24
ja planiram DFI Lan PArty i 6800GS

mental_mind
13-03-2006, 16:16
NE barem meni.

Imam Athlon 64 3000+, 2x 512 MB RAMa i ATi Radeon 9800Pro
- znači prije novog UT-a samo stavim bolju grafičku (GeForce 7700?) i to je to! :killyou:

Mrzim te ja iam 512 mb RAM-a,radeon 9600 sa 128 mb i hard disk sa dovoljno memorije za windiws i ikonu neke pravedne igre.

Outmind
15-04-2007, 20:55
Dakle isplati li se nekome tko ima recimo 8-10k kuna u ovom trenutku kupovati novi komp?



Evo oživljavam ov temu nakon više od godinu dana da vidim kakva su vaša mišljenja o nabavci novog stroja danas

Kostolomac
15-04-2007, 21:04
pa ja nebi zasad kupovao radi raznih padova cijena i radi dx10 itd

Tsumetai Ryujin
15-04-2007, 21:08
isplati se kupit novi komp... ... al sam ak ces uzimat DDR2 RAM-e i dvojezgreni proc...

Prince-Artas
15-04-2007, 21:10
i 8600GT

Tsumetai Ryujin
15-04-2007, 21:26
mmmmne?? zake bi moro kupovat tako dobru grafu?? gle... ... ti vec imas komp... i oces bolji komp... ... kupis si dvojezgreni proc i DDR2 RAM-e... i maticnu naravno... i onda ak nades nekog debila kojem ces prodat stare RAM-e, MBO i CPU super... ak ne nista zato (nemres dobit neke dobre pare) (to se odnosi na one koji imaju losije komponente... a ne na vas sinove bogatasa... sto se mene tice kupite si ke ocete...) i staru grafu i HDD si ostavis... HDD ti je jos valjda dobar... a graficku si ostavis dok ne sakupis malo para... a dok ti sakupis pare izade ti neka jos bolja graficka... ...

RIPtheREAPER
16-04-2007, 09:10
DA
zato sto imam celeron 900 mhz, 128 ram, nvidia vanta/vanta 16 mb....

Aerial
16-04-2007, 10:17
Isplati ga se kupiti u svakom trenutku, čak i onda kad AMD najavljuje da za 3 mjeseca izlazi novi 5 puta bolji procesor.

Problem kod odgađanja kupnje novog kompa je što jednostavno ne možeš prestati s time. Zahvaljujući nehumanom lansiranju novih proizvoda svakih 3 mjeseca...

Tako da, možda sad AMD najavljuje nove stvari za 3 mjeseca, pa će ti se učiniti logičnije pričekati.
Naravno, kad prođu ta 3 mjeseca, AMD će izdati novi hardver i opet reći da za 3 mjeseca izlazi još bolji.... pa ćeš pričekati još 3 mjeseca.
KAd prođu i ta tri - pogodi što će se dogoditi.

I tako u nedogled. Zato kpi odmah ako imaš pare :)

Lord Jambrek
16-04-2007, 10:24
DA
zato sto imam celeron 900 mhz, 128 ram, nvidia vanta/vanta 16 mb....

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:


Vanta :pray: :pray: isuse, već sam zaboravio da je to postojalo.

mravojed20
16-04-2007, 10:40
DA
zato sto imam celeron 900 mhz, 128 ram, nvidia vanta/vanta 16 mb....

isuse,onaj ko sa ove konfe preleti na dvojezgrenu zvijer sa 2 gb memorije i directx 10 grafičkom imat će osjećaj ko da se ponovo rodio i da moze letit.

Sova
16-04-2007, 10:45
Isplati ga se kupiti u svakom trenutku, čak i onda kad AMD najavljuje da za 3 mjeseca izlazi novi 5 puta bolji procesor.

Problem kod odgađanja kupnje novog kompa je što jednostavno ne možeš prestati s time. Zahvaljujući nehumanom lansiranju novih proizvoda svakih 3 mjeseca...

Tako da, možda sad AMD najavljuje nove stvari za 3 mjeseca, pa će ti se učiniti logičnije pričekati.
Naravno, kad prođu ta 3 mjeseca, AMD će izdati novi hardver i opet reći da za 3 mjeseca izlazi još bolji.... pa ćeš pričekati još 3 mjeseca.
KAd prođu i ta tri - pogodi što će se dogoditi.

I tako u nedogled. Zato kpi odmah ako imaš pare :)To je istina ali bilo je logicnije pricekat DirectX10 zato jer on ne izlazi tako cesto.

Lord Coldwolf
16-04-2007, 11:03
gle,.vele analitičari da smo negdje blizu granice razvoja računala (barem što se tiče dosadašnjeg načina razvijanja),.
to je meni tužno čuti,.

:D no ak hoces,.pričekaj dok se dođje do te granice, onda sigurno znaš da za 3 mjeseca nebu izašlo ništ bolje :D

McPingvin_v2.0
16-04-2007, 11:46
gle,.vele analitičari da smo negdje blizu granice razvoja računala (barem što se tiče dosadašnjeg načina razvijanja)
bullshit.


ati taman prelazi na 68nm tehnologiju... a ček kakve će belaje bit kad naučimo sintetitezirati srebro i kad ga bude na bacanje...



nano-vodiči od srebra... me likes.

Outmind
16-04-2007, 12:00
Ja samo čekam organsku memoriju i dnaprocesore, vele da će kompovi bit milijun puta brži sa implementacijom tih organskih djelova.

kulamasta
16-04-2007, 12:13
Kada smo kod gamerskih konfi, ja se cist ok igram na intergriranoj Nvidia Quadro grafici i to novije igre; Titan Quest, HOMM 5, KOTOR 2, PES 6... A ta ploca sa tom grafickom kosta 550 kn...

Znci moze se igrat i za male pare, nisu potrebne hrpe novaca, jedino ako mora biti sve na high, ali onda vi ionako igrate igre iz nekih drugih razloga a ne radi same igre...

Signed. Potpuno se slažem s ovom tvrdnjom.

CRO.Monster
16-04-2007, 13:09
Ja samo čekam organsku memoriju i dnaprocesore, vele da će kompovi bit milijun puta brži sa implementacijom tih organskih djelova.


Hmmm? Organsku memoriju? Nabit ce mu mozak ili tako nesto? :rotfl:

Aerial
16-04-2007, 13:13
gle,.vele analitičari da smo negdje blizu granice razvoja računala (barem što se tiče dosadašnjeg načina razvijanja),.
to je meni tužno čuti,.

pa to je super, barem će se proizvođači morati koncentrirati na gamplay i inovativnost umjesto na grafiku i điđi-miđi postavke u Options izborniku :)

THUNDER_DINIX
16-04-2007, 15:02
Hmmmm... ja bih krafnu, mozda se isplati.

ali ja da i imam toliko para, ne bih sada kupovao komp

Lord Jambrek
16-04-2007, 15:13
Ja samo čekam organsku memoriju i dnaprocesore, vele da će kompovi bit milijun puta brži sa implementacijom tih organskih djelova.


Hmmm? Organsku memoriju? Nabit ce mu mozak ili tako nesto? :rotfl:
Nisi čuo za to? Pre brutalna stvar, čitao na iskonu još prije, dobro je rekao outmind, nije ništ krivo rekel. Kad nađem više informacija, onda stavim, čitao sam to na net.hr još davno.

Dyslexia
16-04-2007, 17:35
Nema cekanja to su gluposti nemozes stalno cekat e sad necu kupit ovu grafu ali cekat cu 3 mjeseca da pojeftini, a za 3 mjeseca izade serija novih i tako ti kupis ovu i opet si u k... Tehnologija se prebrzo razvija tako da nema tu zakona kada da se kupuje komp.Ako ga mislis sada kupit normalno da ces uzet da podrzava svu mogucu tehnologija tako da ako izade koja nova grafa ili bilo sta drugo da mozes bez problema nadogradit.

RIPtheREAPER
16-04-2007, 18:07
DA
zato sto imam celeron 900 mhz, 128 ram, nvidia vanta/vanta 16 mb....

isuse,onaj ko sa ove konfe preleti na dvojezgrenu zvijer sa 2 gb memorije i directx 10 grafičkom imat će osjećaj ko da se ponovo rodio i da moze letit.


ahhh...
nemogu docekat taj osjecaj!!!

Outmind
13-11-2007, 10:39
Evo bumpam ovu temu jer je prošlo već 7 mjeseci od prošlog posta, pa da vidimo kaj ljudi sada misle!

Stryder
13-11-2007, 10:42
ja mislim komp kupovat teku proljeće ... :D

Bartuc
13-11-2007, 14:31
Ovisi kaj očekuješ!

Da se složiti odlična konfiguracija koja će sve samljeti pre sobom za 7000 kuna ali ona je već sada tehnološki zastarjela... Zašto? DDR3, PCI-E v2.0, DX10.1... dio njih je izašao, dio će uskoro izać! Ali naravno, koliko god je konfiguracija koju danas složiš prktički bivša tehnologija, toliko je opet zvjerka sa kojom ćeš se debelo zabaviti!

Jedini bad je u tom slućaju sljedeći upgrade konfiguracije zato kaj ćeš kod nje vjerovatno poželjeti uzeti PCI-e v2.0 matičnu koja će zahtjevati DDR3 memoriju (pretpostavka da sada imaš 8800GT)! Tak da imaš veliki trošak pošto se sve veže jedno na drugo!

Ja, da imam novaca za odličan komp (6000-7000 kuna) i da ga želim te trenutno imam neki drekec u kućištu... definitivno nebi čekao te nove điđe i miđe :D

U drugu ruku, ima ljudi koji svoje 8800GTS-ice mjenjaju za 8800GT-jke! Tako da, svaki noob drugačije diše :P Nekima nemreš dokazati isplativost određenog postupka pa da se na trepavice postaviš!

Jedan kolega je jako lijepo rekao (Bezimeni ili Mamlaz ili ..., nemrem se sjetiti), otprilike ga citiram: "Uvijek se preskače jedna grana tehnologije! Ako sada imaš geForce 7 seriju, tek ti se isplati prelazak na geForce 9 seriju..." Ova rečenica govori jako puno ako malo izanaliziraš sve činjenice koje su ti pred nosom! I ta rečenica vrijedi gotovo za čitav svijet računalne tehnologije kod prosječnog korisnika/gamera! Ja sam najbolji primjer toga -> na svojoj konfiguraciji vrtim sve naslove sa zadovoljavajučim performansama i ne pada mi na pemet trošiti novac na praktički zastarjelu geForce 8 seriju ili prvih par serija quad procesora odnosno ddr3 memorije!

Sorry kaj sam malo više toga namljeo :P

GrimReaper
13-11-2007, 14:45
pa dobro si rekao... hehe ja sam malo vise grana preskočio (sa riva tnt2 na 8800 :rotfl: )..

al u planu je sad npr đi fors 10, i sve kaj ce tek tada doc na tržište.. sad sve radi jos kak spada cak i na bartucovoj grafi ..u biti važno je bit u toku kad ce kaj doc i kaj ima na tržištu pa proanalizirat snagu i cijenu i sve..
u biti treba bit dobar ekonomist :D

Peyo
10-12-2007, 16:55
Da li se isplati? Daaaaaaaa!!! Pogotovo ako se ima para!!! :) Da imam od 8 do 10 somova, došao bih u ve-mil ili links brzinom svjetlosti :rotfl:

Skoljo
10-12-2007, 18:13
Pa s tim param kupsi odlican komp, a dalje si ga mozes samo nadograđivat :D

Blaster32
10-12-2007, 21:04
Ovisi za sta ti treba novi komp.
Ako imas određene igre koje bi volio igrati u buducnosti onda bi ja reicmo ovak napravil.

Trenutno cekam SC2, GTA, Mafiu, i FC2.. Kad bi to sve izaslo, onda bih lijepo kupio komp i bio siguran da cu sve lijepo vrtiti..

Peyo
13-12-2007, 04:07
Ovisi za sta ti treba novi komp.
Ako imas određene igre koje bi volio igrati u buducnosti onda bi ja reicmo ovak napravil.

Trenutno cekam SC2, GTA, Mafiu, i FC2.. Kad bi to sve izaslo, onda bih lijepo kupio komp i bio siguran da cu sve lijepo vrtiti..

Da! Samo što hardware-skoj zahtjevnosti nikada nema kraja. Uzmimo sada primjer:

Da recimo bilo tko si kupi pravu mašinu za 10 somova za gaming i da se komotno vrte kojih 4 godine, a to znači da prije ili poslije treba opet novi komp. Kao što si i sam rekao, ("Trenutno cekam SC2, GTA, Mafiu, i FC2.. Kad bi to sve izaslo, onda bih lijepo kupio komp i bio siguran da cu sve lijepo vrtiti"). Zato jer su si neki ljudi tako kupili za nadolazeće hitove poput Crysis-a i BioShock-a isto kao što ćeš si ti kupit za ("SC2, GTA, Mafiu, i FC2").. Tako da nemaš što izgubiti, ako me kužiš? :wink:

Marcellius09
13-12-2007, 10:57
Hmmmm... ja bih krafnu

Peyo
14-12-2007, 04:07
A ovo se zove extreme machine:

:)

Ve-mil

Intel Core 2 Extreme QX6800 BOX, 4×2.93GHz, 1066MHz, 775-pin, 8MB 6.559,00 kn

Thermaltake CL-W0075, vodeno hlađenje Big Water 735, sck AM2/775/939/940/754/BTXS705,00 kn

Zalman 9500LED Cooler, sck 478/775/754/939S419,00 kn

MB NVIDIA nForce 680i SLI, s775, nF 680i SLI, C2D, SLI, FW, ATX 1.609,18 kn

DDR2 2GB (2x1GB kit) PC6400 (800MHz) OCZ, Platinum XTC, DC kit 624,70 kn

DDR2 2GB (2x1GB kit) PC6400 (800MHz) OCZ, Platinum XTC, DC kit 624,70 kn

HDD HITACHI HDS721010KLA330 1TB SATA-300 7200rpm 16/32MB 2.132,88 kn

Blu-Ray SONY BWU-100A, Blu-ray Disc, RetailS6.698,00 kn

FDD 1.44 MB BLACKS48,21 kn

Gigabyte GF 8800 Ultra, 768MB DDR3, TV-out, Dual DVIS5.099,00 kn

Gigabyte GF 8800 Ultra, 768MB DDR3, TV-out, Dual DVIS5.099,00 kn

Sound CL X-FI Xtreme Gamer Fatal1ty Pro EditionS926,04 kn

Thermaltake VA8000BWS big tower Armor,bez PS,alu-maska,crno,USB,2×12cm fan,2×9cm fan,prozorS1.099,00 kn

Chieftec power supply 850W Turbo Series, Cable management, 4×12V, Active PFC, 14cm fanS1.169,00 kn

Chieftec power supply 850W Turbo Series, Cable management, 4×12V, Active PFC, 14cm fanS1.169,00 kn

Logitech G15 Gaming keyboard USB /967599-0100S599,00 kn

Logitech G5 Laser Mouse USB /931376-0914S459,00 kn

Logitech Chillstream gamepad za PC USB / 963435-0914S249,00 kn

Monitor Samsung SM 245B, 24" LCD, 5 ms, DVI, crniS3.989,00 kn

OEM. Windows Vista Ultimate 64-bit EnglishS1.753,56 kn



Ukupno 41.028,83 kn

Gwin
14-12-2007, 09:11
mislim stvarno.. ajd se suzdrži od pametovanja sa "extreme machine" spikama.

na prvi letimični pogled nađem 3 kardinalne greške

1. memorija je dobra, ali ima i boljih..recimo Mushkin
2. DVA napajanja?? za kaj?? i to chiefteca. chieftec je SOLIDAN, ne vrhunski. jedan Corsair TX750 je jači od ovog chiefteca. i dosta je jedan. ne trebaju 2. a čak i corsair izgleda blijedo kad se usporedi sa jednim PCPnC TurboCool ili Etasis Gaming napajanjima
3. Seagate Barracuda je brža od ovog Hitachi diska.
4. ajd mi molim te objasni šta će ti vodeno hlađenje i istovremeno ovaj Zalman ?? oćeš vodeno ili zračno. odluči se.
5. Zalman suxx. Thermaltake Big Typ ga pojede. a i od njega ima boljih

molim moda da ovo splita u hardver da se malo smijemo, ili nek obriše ako hoće čovjeka poštedit ismijavanja

Peyo
14-12-2007, 14:42
mislim stvarno.. ajd se suzdrži od pametovanja sa "extreme machine" spikama.

na prvi letimični pogled nađem 3 kardinalne greške

1. memorija je dobra, ali ima i boljih..recimo Mushkin
2. DVA napajanja?? za kaj?? i to chiefteca. chieftec je SOLIDAN, ne vrhunski. jedan Corsair TX750 je jači od ovog chiefteca. i dosta je jedan. ne trebaju 2. a čak i corsair izgleda blijedo kad se usporedi sa jednim PCPnC TurboCool ili Etasis Gaming napajanjima
3. Seagate Barracuda je brža od ovog Hitachi diska.
4. ajd mi molim te objasni šta će ti vodeno hlađenje i istovremeno ovaj Zalman ?? oćeš vodeno ili zračno. odluči se.
5. Zalman suxx. Thermaltake Big Typ ga pojede. a i od njega ima boljih

molim moda da ovo splita u hardver da se malo smijemo, ili nek obriše ako hoće čovjeka poštedit ismijavanja

A zašto bih se pravio pametan? :?
100% sam siguran da postoje komponente još bolje nego što si ti nadodao, pa tako možemo onda do prekosutra raspravljat što je pravi extreme!!! I samo da znaš, da bi si mogao malo pogledati po netu za promjenu da si likovi koji žele imati extreme slažu ovako kao što sam ja sastavio i vidio na youtube na svoje oči da si je lik stavio dva napajanja, vodeno hlađenje i zalmana i druga stvar Zalman rastura. Vjerojatno su tebi bolji hladnjaci oni sa smetlišta. :rotfl:

Lord Jambrek
14-12-2007, 14:48
mislim stvarno.. ajd se suzdrži od pametovanja sa "extreme machine" spikama.

na prvi letimični pogled nađem 3 kardinalne greške

1. memorija je dobra, ali ima i boljih..recimo Mushkin
2. DVA napajanja?? za kaj?? i to chiefteca. chieftec je SOLIDAN, ne vrhunski. jedan Corsair TX750 je jači od ovog chiefteca. i dosta je jedan. ne trebaju 2. a čak i corsair izgleda blijedo kad se usporedi sa jednim PCPnC TurboCool ili Etasis Gaming napajanjima
3. Seagate Barracuda je brža od ovog Hitachi diska.
4. ajd mi molim te objasni šta će ti vodeno hlađenje i istovremeno ovaj Zalman ?? oćeš vodeno ili zračno. odluči se.
5. Zalman suxx. Thermaltake Big Typ ga pojede. a i od njega ima boljih

molim moda da ovo splita u hardver da se malo smijemo, ili nek obriše ako hoće čovjeka poštedit ismijavanja


Ne samo to, ode mu samo 10000kn na grafulje.

Uzme se GTX ili GT, proći ćeš puno jeftinijie, a svi znamo da je Ultra ništa više od naklokane GTX-ice sa mega velikom cijenom.

Blu-Ray je nepotreban i pre skup, floppy je nepotreban i treba ga zakonom zabranit.

Gwin
14-12-2007, 15:34
A zašto bih se pravio pametan? :?
100% sam siguran da postoje komponente još bolje nego što si ti nadodao, pa tako možemo onda do prekosutra raspravljat što je pravi extreme!!! I samo da znaš, da bi si mogao malo pogledati po netu za promjenu da si likovi koji žele imati extreme slažu ovako kao što sam ja sastavio i vidio na youtube na svoje oči da si je lik stavio dva napajanja, vodeno hlađenje i zalmana i druga stvar Zalman rastura. Vjerojatno su tebi bolji hladnjaci oni sa smetlišta. :rotfl:
da, imaš pravo.. ja ne znam ništa o računalima i slaganju hardvera. oprosti što sam ti se miješao u posao

14-12-2007, 15:40
A zašto bih se pravio pametan? :?
100% sam siguran da postoje komponente još bolje nego što si ti nadodao, pa tako možemo onda do prekosutra raspravljat što je pravi extreme!!! I samo da znaš, da bi si mogao malo pogledati po netu za promjenu da si likovi koji žele imati extreme slažu ovako kao što sam ja sastavio i vidio na youtube na svoje oči da si je lik stavio dva napajanja, vodeno hlađenje i zalmana i druga stvar Zalman rastura. Vjerojatno su tebi bolji hladnjaci oni sa smetlišta. :rotfl:
da, imaš pravo.. ja ne znam ništa o računalima i slaganju hardvera. oprosti što sam ti se miješao u posao

i da za info ovo nije ni približno extreme.A kaj se tiče bahačenja sli sa dvije grafe je ništa.Ako misliš na 3 grafe onda već je extreme.Ali vjerujem da za to ni neznaš. :wink:

A kaj se tiče znanja vjerujem da po konfi koju si složio ti Gwin može biti profesor tog područja.

A doma te vjerovatno nisu ni učili da je dobro slušati druge,i da nijedan savjet nije loše dobrodošao.
Al ipak ti znaš i ti si najbolji...svaka ti čast na tome..sve se bojim kaj bi složio za neke određene cifre...

Lord Jambrek
14-12-2007, 15:51
A zašto bih se pravio pametan? :?
100% sam siguran da postoje komponente još bolje nego što si ti nadodao, pa tako možemo onda do prekosutra raspravljat što je pravi extreme!!! I samo da znaš, da bi si mogao malo pogledati po netu za promjenu da si likovi koji žele imati extreme slažu ovako kao što sam ja sastavio i vidio na youtube na svoje oči da si je lik stavio dva napajanja, vodeno hlađenje i zalmana i druga stvar Zalman rastura. Vjerojatno su tebi bolji hladnjaci oni sa smetlišta. :rotfl:
da, imaš pravo.. ja ne znam ništa o računalima i slaganju hardvera. oprosti što sam ti se miješao u posao

i da za info ovo nije ni približno extreme.A kaj se tiče bahačenja sli sa dvije grafe je ništa.Ako misliš na 3 grafe onda već je extreme.Ali vjerujem da za to ni neznaš. :wink:

A kaj se tiče znanja vjerujem da po konfi koju si složio ti Gwin može biti profesor tog područja.

A doma te vjerovatno nisu ni učili da je dobro slušati druge,i da nijedan savjet nije loše dobrodošao.
Al ipak ti znaš i ti si najbolji...svaka ti čast na tome..sve se bojim kaj bi složio za neke određene cifre...


Pa čak i ja koji nisam nikakav hardver guru vidim da je ova konfa bacanje para.

The Boz
14-12-2007, 15:53
Kad smo na temi, svojedobno sam složio i prodao jedan komp vrijedan 26 kilokuna.

14-12-2007, 15:59
Logitech G15 Gaming keyboard USB /967599-0100S599,00 kn

Logitech G5 Laser Mouse USB /931376-0914S459,00 kn
:pray:

407 postova i vjerovatno još nisi pročitao pravila foruma.Naime ja ču ti pomoći pa ču ti reć da se jedan smajlić smatra spmamo i nabijanjem postova.
A da bude tužnije tvoj smajlić klanjanja ne govori ništa.Jel se klanjaš tipkovnici i mišu jer misliš da su vrhunske kvalitete ili misliš da su extreme?? :|

ajoj...

Gwin
14-12-2007, 16:00
:D tek sam sad skužio, moja keyba košta više nego njegova keyba i miš zajedno..

travar
14-12-2007, 16:00
Logitech G15 Gaming keyboard USB /967599-0100S599,00 kn

Logitech G5 Laser Mouse USB /931376-0914S459,00 kn
:pray:

Meni tipkovnica i miš sveukuno ne koštaju 100 kn :pray:

Gwin
14-12-2007, 16:01
travar, pomnoži tu svoju cifru sa 16, tolko košta moj komplet.. a moj je još razumno jeftin :D

14-12-2007, 16:15
Mislim da smo ga dovoljno "popljuvali"....jedva čekam kontru.. :wink:

Peyo
14-12-2007, 17:32
Mislim da smo ga dovoljno "popljuvali"....jedva čekam kontru.. :wink:

Uuuuuuuuu je**** ubili ste me u pojam. :rotfl: Dok sam se ja doma sam učio sve o software-u i hardware-u i završio školu koja nema nikakve veze sa računalima, vama su mamice i tatice plačali koje kakve školice da bi njihovi sinčići brijali ovdje glavne face na forumu koji su tzv. KINGS OF KNOWLEDGE. Uostalom ja se nisam ništa bahatio i nemožete tako brijat, jer ja sam dao samo jedan primjer za extreme PC o njih mnogo, ali vidim da ovdje se nemože ni prdnut, već svi imaju pesimistične komentare i mišljenja o drugim forumašima kao da imaju svi PTSP. Ja nisam osoba slabih živaca, uvijek sam strpljiv, mogu poslušat tuđe savjete, al pošto svi uletavate kao Talibani sa negativnom energijom, nemamo se što više raspravljati o ovoj temi i nemožete me napraviti glupim sam zato jer neki @amd freak se kuži više od mene i ne, nisam ljubomoran, samo želim reći da ima većih stvari u životu oko čega se ljudi svađaju, a ovo sve djeluje kao pravi balkanski moral. Svaka čast urednicima PCPlay časopisa, ali neki si ljudi na ovom forumu previše dopuštaju i ne želim se natjecati tko će koga skuriti u forama jer to je glupo i djetinjasto a ja nisam nijedno o toga.

Burek_fr0m_SPACE
14-12-2007, 18:03
Dok sam se ja doma sam učio sve o software-u i hardware-u i završio školu koja nema nikakve veze sa računalima, vama su mamice i tatice plačali koje kakve školice da bi njihovi sinčići brijali ovdje glavne face na forumu koji su tzv. KINGS OF KNOWLEDGE.
Većina stručnjaka za hardware i/ili software koje poznajem (uključiću tu i sebe) nisu skoro ništa u školi naučili. Bar ne u usporedbi s onim što su naučili "na svoju ruku". I nemoj praviti double postove.

Peyo
14-12-2007, 18:09
Dok sam se ja doma sam učio sve o software-u i hardware-u i završio školu koja nema nikakve veze sa računalima, vama su mamice i tatice plačali koje kakve školice da bi njihovi sinčići brijali ovdje glavne face na forumu koji su tzv. KINGS OF KNOWLEDGE.
Većina stručnjaka za hardware i/ili software koje poznajem (uključiću tu i sebe) nisu skoro ništa u školi naučili. Bar ne u usporedbi s onim što su naučili "na svoju ruku". I nemoj praviti double postove.

Pa onda to i dokaži da nisam naučio ništa u školi "SVEMOGUĆI ADMINU"

The Boz
14-12-2007, 18:18
Opa!
*goes to grab popcorn*
This is gonna be good!

Burek_fr0m_SPACE
14-12-2007, 18:28
Pa onda to i dokaži da nisam naučio ništa u školi "SVEMOGUĆI ADMINU"
Hvala, hvala... Ček' da vidim jesam dobro shvatio. TI hoćeš da JA dokažem kako TI nisi ništa naučio u školi? Pojasni mi smisao toga, moliću.

Outmind
14-12-2007, 18:36
Ajde držite se teme i ne mrcvarite mi topick. Za prepiranje uvijek postoji pješčanik...

bezimeni
14-12-2007, 18:41
Isplati li se sada kupovati novi komp?

Ne,kupovina kompa je u zadnjih 5-6 godina porez na budale ( u koje i sam spadam..) osim ako se ne kupuje za posao ili učenje.Ako se kupuje za zabavu tada se ne isplati.Zatvoreni krug u kojemu svake godine izađe neka igra ili neki novi "enđin" koji ti pokaže kao si prije godinu dana kupio komp za 10000 kuna a danas ti je tek srednja žalost.

Zadnji puta sam kupio onako kompletni komp od a do ž prije nekih 6 godina i od tada na ovamo ga konstantno nadograđuje po principu prodam staru i dodam za novu konponentu.Na taj način sam stalno u "toku" a ne osjetim ništa posebno manjak u džepu tj. nema neki osječaj da sam pljuno paru.

Razmišljam kupiti konzolu (ps3) i jednu poštenu original igru mjesečno a komp imajti za net i za ispržiti kakav dvd,isprinatai nešto i sl.Jedini problem vidim u kvalitetnijim naslovima za PC pa nikako da se odlućim.Ali vjerujem i nadam se danu kada ću reči zbogom nadogradnji pc-a.

14-12-2007, 18:49
Dok sam se ja doma sam učio sve o software-u i hardware-u i završio školu koja nema nikakve veze sa računalima, vama su mamice i tatice plačali koje kakve školice da bi njihovi sinčići brijali ovdje glavne face na forumu koji su tzv. KINGS OF KNOWLEDGE.
Većina stručnjaka za hardware i/ili software koje poznajem (uključiću tu i sebe) nisu skoro ništa u školi naučili. Bar ne u usporedbi s onim što su naučili "na svoju ruku". I nemoj praviti double postove.

Pa onda to i dokaži da nisam naučio ništa u školi "SVEMOGUĆI ADMINU"

Dečko dragi bavim se računalima već 12 godina.Od 7-e godine sam zaluđenik za računalnom tehnologijom.To je nešto što me ispunjava i u tome ne volim griješiti.Htio bih vidjeti tebe na mojem mjestu da s 12 godina iskustva,gubljenja živaca i proučavanja hardwera vidiš post koji si ti napisao.Meni nije normalno staviti extreme konfiguraciju sa procesorom za 6500kn.Tebi možda je ali očito neznaš koliko taj proc realno vrijedi.Šta ti misliš da su meni roditelji dali novac za sva moja računala???Da sam samo reko ej tata hoču komp??e pa varaš se jako.Ti tu nas sad vrijeđaš da smo tatekovi sinovi a dajem se kladit da imam slabije socijalno stanje doma nego ti.Hardwere se ne uči na papiru.Za to trebaju godine a ne dani i mjeseci.A ako nisi u toku bolje da šutiš.Sječam se svojeg prvog računala kad mi je jedan striček složil konfiguracija.Bila je celeron 902mhz,128mb rama i geforce 2 32mb...Meni je to bilo nešto najljepše kaj sam ikad mogao dobiti.Prvi komp sam dobio od bake i djeda i bio sam presretan.Da bi danas nakon tolko godina proučavanja ja sa 19 godina mogao učiti toga stričeka koji ima faks i pitaj boga kolko diploma.Snalazilo se na sve načine,nadograđivo se svakako i kupovalo na crno...pa oni počeci overklokiranja..uff kad se samo toga sjetim..pa kad se sjetim kad sam došao kao neka faca da nešto znam na pcekspert pa su me pljuvali a ja kao nadobudno derište se kurčio da znam.E pa vidiš bio sam u krivu.Ali pogledaj situaciju danas..dobio sam 2 ponude za posao kao hardwerski tester za 2 časopisa u hrvatskoj koja namjerno neču imenovat...i šta??odbio sam ih..ponuda je bila nemoralna a moje znanje nitko nemože uzeti.Ja to radim za sebe i zato jer to volim.I zato mi je žao ako si ti nas shvatio u krivom kompleksu ali nemožeš se takvim riječnikom postavljat na nas.Danas kada dođem u neki specijalizirani shop o hardweru mogu iz večine radnika radit budale.Oni su samo radnici ne i stručnjaci.ALi zašto to raditi?Kad znam da možda rade za kruh i da prežive a ja gubim dane doma i gledam i najmanju grešku u pojedinoj komponenti da bi je diskutirao.Ako sada još uvijek sumnjaš u moje znanje i misliš da sam zloban i da sam namjerno stao protiv tebe pozivam te da dođeš na hardwere podforum.pročitaš moje stickije koje sam napisao samo za vas.Za sve one kojima želim izreći svoje znanje i iskustvo.Slobodno možeš i pitati nešto,ići ču ti na ruku i pomoći ču ti u svakom pogledu.Zar se nimalo ne cijeni naš trud i gublljenje živaca?Zar misliš da je tako lako svakog dana slagati i po 5-10 konfiguracija uz određene želje...da dodam uz to još i konkurenciju drugih ljudi?Shvačaš li sad koliko moraš žrtvovati svoje vrijeme i novac i živce da bi bio in.Trebao bi ako samo malo sagledaš moju situaciju.

Outmind
14-12-2007, 18:52
@ Bezimeni - Ali opet s druge strane, ako usporediš razvoj hardvera u razdoblju op posljednjih 10 godina, nameće se zaključak da je u prvih 5 godina tog razdoblja razvoj hardvera bio mnogo brži no u drugoj polovici. Na primjer, krajem 97. je pila bio neki mmx proc na 200mhz sa 32 rama i 4mb grafičkom te diskom od nekih 2.5gb. Ja asm si krajem 2002. kupio ovaj komp, koji sam onda platio 9k kuna. Pentium 4 od 2ght - 10 "puta" brži, ak ćemo samo frekvu gledat. 512 rama - 16puta više. 128mb grafa - 32x više. 60gb disk - 30x više. Sad je kraj 2007, i solidan komp bi recimo bio jedan sa e6750 - 2.5x brži od mog (opet samo frekvu gledam), 4gb rama (overkill) - 8x više. 760mb grafa - 5x više. 320gb disk - 5xviše. Dakle ako se gleda samo kvantiteta industrija je definitivno malo usporila.

bezimeni
14-12-2007, 19:02
@ Bezimeni - Ali opet s druge strane, ako usporediš razvoj hardvera u razdoblju op posljednjih 10 godina, nameće se zaključak da je u prvih 5 godina tog razdoblja razvoj hardvera bio mnogo brži no u drugoj polovici. Na primjer, krajem 97. je pila bio neki mmx proc na 200mhz sa 32 rama i 4mb grafičkom te diskom od nekih 2.5gb. Ja asm si krajem 2002. kupio ovaj komp, koji sam onda platio 9k kuna. Pentium 4 od 2ght - 10 "puta" brži, ak ćemo samo frekvu gledat. 512 rama - 16puta više. 128mb grafa - 32x više. 60gb disk - 30x više. Sad je kraj 2007, i solidan komp bi recimo bio jedan sa e6750 - 2.5x brži od mog (opet samo frekvu gledam), 4gb rama (overkill) - 8x više. 760mb grafa - 5x više. 320gb disk - 5x brže. Dakle ako se gleda samo kvantiteta industrija je definitivno malo usporila.

Sve sam to isam prošao još iz vremena ZX Spectrum pa naovamo.
Bez obzira na sve te uber komponente najbolje vrijeme svog gaminga bez dvumljenja mogu proglasiti ono iz vremena PS 1 konzole.To je jednostavno bilo istraživanje svemira za stvarno nikakve novce.Prije si kupio ZX Spectrum za 1000 dojč maraka,što je onda u jugi bila dobra para, ali bio si miran bez nekih konstantnih nadogradnji.Tada je došla popularna Amiga i ponovno bez puno turbulencija.Dolaskom 3d igara na računalo počinje utrka sa hardverom i softverom a nama potrošačima ne preostaje ništa nego da to pratimo ili dignemo ruke od svega.Zato mi se konzole ponovno sve više sviđaju jer pratim situaciju i vidim što nam dolazi kroz svega nekoliko godina.GPU i CPU se pretvaraju u jedno ,hardovi odumiru u ovom obliku u kojemu su danas....
Porez na budale,bez uvrede,mislim na sebe.

Outmind
14-12-2007, 19:05
Dakle moglo bi se reći kako je Voodoo stvarno prokleo svijet pc-a svojim "voodoo-om" :rotfl:

FPS lover
14-12-2007, 19:08
[quote=dpeica]Dok sam se ja doma sam učio sve o software-u i hardware-u i završio školu koja nema nikakve veze sa računalima, vama su mamice i tatice plačali koje kakve školice da bi njihovi sinčići brijali ovdje glavne face na forumu koji su tzv. KINGS OF KNOWLEDGE.
Većina stručnjaka za hardware i/ili software koje poznajem (uključiću tu i sebe) nisu skoro ništa u školi naučili. Bar ne u usporedbi s onim što su naučili "na svoju ruku". I nemoj praviti double postove.

Pa onda to i dokaži da nisam naučio ništa u školi "SVEMOGUĆI ADMINU"

Dečko dragi bavim se računalima već 12 godina.Od 7-e godine sam zaluđenik za računalnom tehnologijom.To je nešto što me ispunjava i u tome ne volim griješiti.Htio bih vidjeti tebe na mojem mjestu da s 12 godina iskustva,gubljenja živaca i proučavanja hardwera vidiš post koji si ti napisao.Meni nije normalno staviti extreme konfiguraciju sa procesorom za 6500kn.Tebi možda je ali očito neznaš koliko taj proc realno vrijedi.Šta ti misliš da su meni roditelji dali novac za sva moja računala???Da sam samo reko ej tata hoču komp??e pa varaš se jako.Ti tu nas sad vrijeđaš da smo tatekovi sinovi a dajem se kladit da imam slabije socijalno stanje doma nego ti.Hardwere se ne uči na papiru.Za to trebaju godine a ne dani i mjeseci.A ako nisi u toku bolje da šutiš.Sječam se svojeg prvog računala kad mi je jedan striček složil konfiguracija.Bila je celeron 902mhz,128mb rama i geforce 2 32mb...Meni je to bilo nešto najljepše kaj sam ikad mogao dobiti.Prvi komp sam dobio od bake i djeda i bio sam presretan.Da bi danas nakon tolko godina proučavanja ja sa 19 godina mogao učiti toga stričeka koji ima faks i pitaj boga kolko diploma.Snalazilo se na sve načine,nadograđivo se svakako i kupovalo na crno...pa oni počeci overklokiranja..uff kad se samo toga sjetim..pa kad se sjetim kad sam došao kao neka faca da nešto znam na pcekspert pa su me pljuvali a ja kao nadobudno derište se kurčio da znam.E pa vidiš bio sam u krivu.Ali pogledaj situaciju danas..dobio sam 2 ponude za posao kao hardwerski tester za 2 časopisa u hrvatskoj koja namjerno neču imenovat...i šta??odbio sam ih..ponuda je bila nemoralna a moje znanje nitko nemože uzeti.Ja to radim za sebe i zato jer to volim.I zato mi je žao ako si ti nas shvatio u krivom kompleksu ali nemožeš se takvim riječnikom postavljat na nas.Danas kada dođem u neki specijalizirani shop o hardweru mogu iz večine radnika radit budale.Oni su samo radnici ne i stručnjaci.ALi zašto to raditi?Kad znam da možda rade za kruh i da prežive a ja gubim dane doma i gledam i najmanju grešku u pojedinoj komponenti da bi je diskutirao.Ako sada još uvijek sumnjaš u moje znanje i misliš da sam zloban i da sam namjerno stao protiv tebe pozivam te da dođeš na hardwere podforum.pročitaš moje stickije koje sam napisao samo za vas.Za sve one kojima želim izreći svoje znanje i iskustvo.Slobodno možeš i pitati nešto,ići ču ti na ruku i pomoći ču ti u svakom pogledu.Zar se nimalo ne cijeni naš trud i gublljenje živaca?Zar misliš da je tako lako svakog dana slagati i po 5-10 konfiguracija uz određene želje...da dodam uz to još i konkurenciju drugih ljudi?Shvačaš li sad koliko moraš žrtvovati svoje vrijeme i novac i živce da bi bio in.Trebao bi ako samo malo sagledaš moju situaciju.[/quote:3s8t36oo]

To poštujem. Respect :pray: ja isto tako već igram igre od svoje pete godine, sjećam se svoga prvog nintenda. Dečki jel može pomirdba? Ne želim se više svađat. Tu sam s istim razlogom kao i vi jer volimo Hardware, Software, ovaj forum i PCPlay časopis i ovdje smo da jedni drugima pomažemo, komentiramo, dajemo savjete i ostalo. Žao mi je što što smo ušli u konflikt. :( Vidite da sam čak zbog svađe napravio novi profil :)

bezimeni
14-12-2007, 19:12
@FPS lover "nepristojno" je citirati tako velike postove,stranica ispadne "neuredna"... :wink: .

NiX4
14-12-2007, 19:15
E situacija mi je ista kao kod AMD Freak , samo što meni nisu nudili posao :)


dpeica

Sa 6 - 7 (97-98) godina sam dobio novi PC , teta koja je radila u Njemačkoj , u nekoj kompanij sa računalim donjela mi je 1.stroj !Nisam znao što je to ! Sve dok nisam sjeo , i malo gledao to. Bio sam malo dijete ! Bogu hvala imao sam starijih osoba (od kumova pa do tatinih prijatelja sa posla) da mi pomognu.Jedino što se jako dobro sjećam je to da sam jedanput popunio desktop sa kojekakvim strochevima i naučio sam ih brisati . Onda se sjećam kako sam Doom 1 igrao sa 7 godina i svaku noć sam imao noćne more ! Sjećam se 1 CD -a kojeg nikada neću prežaliti jer neznam di je ni kako se zvao.Ubacio sam taj CD i vidio sam kartu svijeta i na svaki grad sam mogao kliknuti i dobiti informacije i vidijeti kratki clip o tome mjestu.Slabo se sjećam klipa , mislim da je bio iz Škotske kako se jedan deda vozio na motoru po brdima a pokraj su bila stada ovaca.Imao sam Windovse 95 i to su bili moji 1.windovsi ! Onda je došla 2001 sa Hthinetom i tada sam dobio internet i i e-mail ! sve sam sam učio ili mi je nekada od frenda buraz pomogao ili kum !
I tako su prolazili moji dani za računalom , i kada sam ga 1.puta otvorio i gledao unutra.I tada je došla 2006 kada je pao i novi PC sa kojega sada pišem!Sjebao sam ga mnogo puta pogotovo jebene windose , a i nekda kada sam ga otvarao koji kabel sam počupao pa opet slganje.I tada sam došao na PCP forum gdje su me ljdui poput Gwina i AMD freaka uveli u pravi svijet računala i hardvera! prva dva Kompa je stari kupio (i teta) , a drugi je pao tako da se odvojilo malo moje i burazove ušteđevine malo je stari dodao i moja plaća od rada preko ljeta !

I sve do dan danas kada čitam ovo govno od tvojeg računala kojeg si napisao da je extreme.Extreme računala su za tatine sinove , a pravi gameri i oni kojii svoj nova krvavo zarađuju će uzeti sve činjenice u obzir pa si složiti konfu , a ne samo najbolje komponente iz vemila nabacati !


FPS lover , nemoj ga braniti jer vidim i tvoju konfu koja je isto OVERKILL i wannabe extreme , a samo je bacanje para !

uživaj !

Slayer
14-12-2007, 20:38
a nombastican komp :D trebo bi monitor biti za 30k i onda bi bio machine :D :P :D :P :D :P

pimp
14-12-2007, 22:14
nix4- fps lover i dpeica je jedno te isti covjek

NiX4
15-12-2007, 10:10
nix4- fps lover i dpeica je jedno te isti covjek

mogao sam si i misliti

Da_killah
15-12-2007, 13:48
pa i sam je napisao :)

master of bullshit
15-12-2007, 14:23
Ipak Pekara!

Peyo
16-12-2007, 03:05
nix4- fps lover i dpeica je jedno te isti covjek

mogao sam si i misliti

Kao i što kažem da mi nije drago što smo imali konflikt i ispričavam se ljudima koje sam uvrijedio jer ja osobno volim računala i sve što je vezano uz njih. Vi na isto brijete kao i ja znači software/hardware i te spike i nema razloga za svađu, jer tu smo da se družimo i pomažemo jednim drugima. :wink: