PDA

Pogledaj cijelu verziju : Powercolor 1950 GT Part II by Jungheinrich



Jungheinrich
17-09-2007, 18:32
Pala je odluka a nakon nje Powercolor 1950 GT Part II
Kupljena prije 2 sata u Ve-Milu za 810 kn. Mozete ju nac u Diskontu 24 za 760 kn.

Prvi dojmovi...

Dolazi u maloj i neuglednoj kutiji samo sa driverima i par kablova... Nikakav bundle...
Kartica je veca od 7900 GS serije kartica a Powercolorov model dolazi sa uvjerljivo najruznijim kulerom u konkurenciji svih kulera ovoga svjeta.

Instalacija same kartice i drivera prolazi bez problema... Problemi dolaze nakon toga...

Nisam stoo posto siguran al postoji velika mogucnost da Čuftek 360 W nije dovoljan za kartušu... Ostatak konfe:

AMD Athlon64 Brisbane 3600+ kloknut na 2.6 Ghz
2 x 1gb Kinhmax 800Mhz
160 gb HDD Segate Baracuda
2 x Optikaner
3 x 120mm ventilatori unutar kucista

Pri paljenju kompa testira se procesor, memorija.... i dalje nista... sve se smrzne... moram komp par puta resetirat i tek tada krene dalje, prikaze i HDD i opticke i dalje nastavlja butat...

Sa integrusom i prije toga sa 7600 GS nije bilo takvih problema...

Dok sam imao obisno single core Athlona + Gigabyte 7900 GS isto to se nije desavalo...

Nakon toga sam sam nabavio Dual Core proc i imao sam jedno kratko vrijeme ECS 7900 GS i koliko me sluzi sjecanje znao se desiti slican problem.

Necu jos nista tvrditi al ta konfa mogla bi biti mozda malo prejaka za 360 Čufteka.

Probat cu veceras ili sutra posuditi jace napajanje i onda istestirat....

Toliko o tome zasada...

Kartuša dolazi na taktovima 500 za jezru, 1200 za memoriju... Malo sam probao igrat Carbon i cini mi se da ima vise "snage" od 7900 GS... To je ovako subjektivno, nisam bencho...

Kloking...

Za pocetak sam lagano dignuo taktove malo iznad 1950 Pro serije, dakle jezgru na 600 Mhz a memoriju na 1400 Mhz i za sada radi :D
Malo cu to istestirat sada pa se javim...

PLIZ, No SpamS :D

dugi
17-09-2007, 18:57
Da li si u biosu iskljucio integriranu grafu?

Znam da ce ti neki reci da ne treba instalirati kompletni os na novo ali sigurno nece skoditi.

To napajnje bi trebalo biti dovoljno ali da budes siguran investiraj u novo za samo 288 kuna

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=3798

sigurno bu dovoljno,bilo bi dovoljno i za puno veceg gutaca struje.

17-09-2007, 19:02
Carbon??Pa da...36 shedera naspram 20 :D

Nego nisam baš kužio tvoje probleme...prvo veliš da ti se ekran ne pali a sad ti radi carbon.. :shock:


Napajanje bi trebalo bit dovoljno...disejblaj integrušu!

ivan
17-09-2007, 19:16
Nego nisam baš kužio tvoje probleme...prvo veliš da ti se ekran ne pali a sad ti radi carbon.. :shock:


Pri paljenju kompa testira se procesor, memorija.... i dalje nista... sve se smrzne... moram komp par puta resetirat i tek tada krene dalje, prikaze i HDD i opticke i dalje nastavlja butat...

takav problem s bootanjem ukazuje na napajanje.
možeš probati malo downclockati proc

Leoo
17-09-2007, 19:19
Nevjerujem da bi proc ako spustis taktove ustedit energije puno, samo nabavi napajanje, mislm da ce radit

Jungheinrich
17-09-2007, 19:27
Carbon??Pa da...36 shedera naspram 20 :D

Nego nisam baš kužio tvoje probleme...prvo veliš da ti se ekran ne pali a sad ti radi carbon.. :shock:


Napajanje bi trebalo bit dovoljno...disejblaj integrušu!

Ne zeli butat svaki put... Tek nakon par restarta buta i dalje je sve ok onda...

Sada idem do cure a zatim cu se jos malo poigrat sa tim...

17-09-2007, 19:29
1.Resetiraj bios
2.Updejtaj bios
3.isključi integru
4.Posudi drugo napajanje
------------------------------------------

dugi
17-09-2007, 19:34
Carbon??Pa da...36 shedera naspram 20 :D

Nego nisam baš kužio tvoje probleme...prvo veliš da ti se ekran ne pali a sad ti radi carbon.. :shock:


Napajanje bi trebalo bit dovoljno...disejblaj integrušu!

Ne zeli butat svaki put... Tek nakon par restarta buta i dalje je sve ok onda...

Sada idem do cure a zatim cu se jos malo poigrat sa tim...

znaci kada bi napajanje bilo pre slabo onda bi ti komp smrzavao u trenutku kada je najvise opterecen,dok se igras,a igras se normalno.Ili nisi iskljucio integriranu grafu ili promjeni granu napajnja koju si prikljucio na grafu,gledaj da je slobodna tj. da ju ne dijelis sa hardom ili dvd-om.

ali svejedno ako mozes kupi ono napajanje koje sam ti predlozio cisto radi neke sigurnosti da ne ode sve u vjetar bez veze.

ivan
18-09-2007, 08:01
Nevjerujem da bi proc ako spustis taktove ustedit energije puno, samo nabavi napajanje, mislm da ce radit

ma nisam mislio da je povezan oc s napajanjem, nego je možda problem sa stabilnošću...