PDA

Pogledaj cijelu verziju : Discworld Trilogy



Prince of Persia freak
17-09-2007, 10:34
Jel ko igrao Discworld, Discworld 2: Missing Presumed ili Discworld Noir?

Meni je najjača Discworld 2:Missing Presumed. Sve tri su point n' click avanture. U 2 je glavni lik Rincewind naravno i njegova vjerna prtljaga. Fora mi je bilo kada Rincewind mora zamjeniti Smrt, itd. Puno sarkazma i humora.

Death By Sexy
17-09-2007, 10:36
Jel ko igrao Discworld, Discworld 2: Missing Presumed ili Discworld Noir?

Meni je najjača Discworld 2:Missing Presumed. Sve tri su point n' click avanture. U 2 je glavni lik Rincewind naravno i njegova vjerna prtljaga. Fora mi je bilo kada Rincewind mora zamjeniti Smrt, itd. Puno sarkazma i humora.

OLDIES BUT GOLDIES....

Arbiter of Change
17-09-2007, 10:57
Istina, iako bi se dalo raspravljati o Noiru.

Prince of Persia freak
17-09-2007, 10:59
Noir je isto super, ta spika od Lewtona, itd. Ili činjenica da se možeš pretvoriti u vukodlaka pa mirisima tražit kriminalce.

Rocchiro
17-09-2007, 17:05
Discworld Noir je jebena igra,presel sam ju s uzitkom,al fakat.nevjerojatna kombinacija noira,horora i fantasy-a,sve zacinjeno sik humorom.milina

Prince of Persia freak
17-09-2007, 17:58
Šteta je to kaj ih nema sad za kupiti

Sonic_Moronic
17-09-2007, 18:49
Igrao sam jedinicu i nije mi se baš svidjela (iako sam fan knjiga). Ne volim avanture...

Arbiter of Change
17-09-2007, 21:00
Igrao sam jedinicu i nije mi se baš svidjela (iako sam fan knjiga). Ne volim avanture...
Trebao bi probati Discworld Noir... neopisivo mračniji i meni (osobno mišljenje, naravno) dosta bolji od Discworlda. Na kraju krajeva, tko može zaboraviti Malachita i onu izjavu "FIND THERMA". :D

Rocchiro
17-09-2007, 21:44
[quote="Sonic_Moronic":2fnv3iiz]Igrao sam jedinicu i nije mi se baš svidjela (iako sam fan knjiga). Ne volim avanture...
Trebao bi probati Discworld Noir... neopisivo mračniji i meni (osobno mišljenje, naravno) dosta bolji od Discworlda. Na kraju krajeva, tko može zaboraviti Malachita i onu izjavu "FIND THERMA". :D[/quote:2fnv3iiz]

hebote,tu igru sam igral ko klinac prije neznam kolko godina.nisam imal pojma o tim discworld shemicama,i ja si zabrijal da je to neka detektivska avantura kao.ono,ti si detektiv i istrazujes.kad ono odjedanput neki faking kameni lik nosi stvari,ja gledam koj racq?!zbunjen ono :wink: sjecanja,sjecanja

SkunK
17-09-2007, 21:51
[quote="Sonic_Moronic":1vqcnads]Igrao sam jedinicu i nije mi se baš svidjela (iako sam fan knjiga). Ne volim avanture...
Trebao bi probati Discworld Noir... neopisivo mračniji i meni (osobno mišljenje, naravno) dosta bolji od Discworlda. Na kraju krajeva, tko može zaboraviti Malachita i onu izjavu "FIND THERMA". :D

hebote,tu igru sam igral ko klinac prije neznam kolko godina.nisam imal pojma o tim discworld shemicama,i ja si zabrijal da je to neka detektivska avantura kao.ono,ti si detektiv i istrazujes.kad ono odjedanput neki faking kameni lik nosi stvari,ja gledam koj racq?!zbunjen ono :wink: sjecanja,sjecanja[/quote:1vqcnads]

Haha tako i ja :pray:

Prince of Persia freak
18-09-2007, 10:12
Tako i ja, no najbolja mi je scena kada uhvate Lewtona i onda ga Nobby i jedan trol ispituju, koje zbunjole :rotfl: :rotfl:

Grim_Fandango
10-09-2008, 23:50
viđe moje teme :D pa da je malo reviveam. ugl jedna od boljih pnc avantura sa temom po romanima o svijetu diska od terry pratchetta, must have

Lara C.
11-09-2008, 08:23
Igrao dvojku i Noir. Genijalne igre ali nekako mi osim imena nemaju pretjerano veze jedna s drugom. Totalno drugačiji setting, atmosfera, likovi...

a FIND THERMA :rotfl: :pray:

Baldrick
18-09-2008, 16:43
Noir je isto super, ta spika od Lewtona, itd. Ili činjenica da se možeš pretvoriti u vukodlaka pa mirisima tražit kriminalce.
da, to je kao neka fora, a ono ima se koristi od nje samo jednom il dva puta ne sećam se.. ja sam za svakog lika našao njegov miris, pa mi to nije nikad koristilo..

Teon
30-01-2009, 19:11
Lagani revive ...

Na preporuku (u potrazi za nekom krim/noir adventure igrom) sam poceo igrat Discworld Noir (prije se nisam susreo sa Discworld serijalom, niti knjigama) te nisam ocekivao ovakvu kvalitetu. Mislio sam da ovaj fantasy setting mi nekako nece pasati u noir mracnom settingu, no naprotiv. Igra je fenomenalna :pray:

Humor, fantasy setting i sve to zapakirano u noir atmosferu je zbilja predivno napravljeno.

W3DR4N
02-02-2009, 02:38
To je onaj trenutak kad možemo reći: "Danas ih više ne rade takvima." :)

Teon
07-02-2009, 17:48
Upravo sam skuzio da je lijevi (debeli) guard Patrician Palace u stvari Kryten (iz Red Dwarfa) :pray:

Uglavnom, dijalozi (i voice acting) su fenomenalni

DelPiero
05-06-2011, 12:55
Discworld Noir je puna kvalitetnog crnog humora,igrao je davno na psx-u.

Chupacabra
12-06-2011, 02:34
Inače, knjige su super. Moram priznati da me Discworld : Soul Music držala prikovanim za fotelju cijele noći. Nakon te knjige sam postao opsjednut gitarama.

Odigrao sam Discworld 1 i 2, i mogu reći da mi se dvojka manje sviđa od jedinice, ne mogu baš objasniti zašto. S tim da jedinica ima najepskiji kraj ikada.

Babitz
12-06-2011, 11:52
Kolko si se puta konzultirao s prohodom? :D

Chupacabra
12-06-2011, 12:07
Jednom u Discworld 1 i triput u Discworld 2. Nisam ni ja amater :)
EDIT: I koliko je kontradiktoran tvoj sig u ovoj temi.

Babitz
13-06-2011, 04:23
Jel znaš što znači kontradiktorno?

Chupacabra
13-06-2011, 09:47
Htio sam reći da hvališ staru igru ovdje a u sigu citiraš lika koji tvrdi da su nove igre bolje.

(Ali opet, možda je to i sarkazam, više ovdje ne kužim što je sarkazam a što ne)

Babitz
14-06-2011, 03:41
On nije sarkasičan, a ja sam ga citirao jer je izjava toliko retardirana da mi je smiješna.

Cid
14-06-2011, 14:58
Nego, nešto sam danas pročitao u Slobodnoj da se stari Terry namjerava ubiti, zato što ima Alzeheimera.

Kid A
14-06-2011, 15:05
Vjerojatno se onda pokusava ubiti vise puta u toku dana

Cid
14-06-2011, 15:09
:D
Nije, misli se ubiti u nekakvoj klinici, da ispije koktel ljekova. Što nije kul pa da se kao i stari Hemingway,
raznese sačmaricom u glavu.

Kid A
14-06-2011, 15:37
h78xGb83J8U

Feanor
14-06-2011, 15:39
Što ak' zaboravi da se trebao ubit, pa dodju doktori, a on se neda ubit? :shock: :D :D :D

Babitz
15-06-2011, 01:28
On će zaboravit da je mrtav.

Chupacabra
15-06-2011, 01:33
Inače, ovo je neki rijedak oblik alchajmera gdje se stražnji dijelovi mozga osobe polagano uvlače i stišću u sebe.

Terryjeva najnovija knjiga "Snuff" će mu biti zadnja

Arbiter of Change
12-09-2011, 10:36
Retro pogled na Discworld Noir.
http://www.eurogamer.net/articles/2011- ... ir-article (http://www.eurogamer.net/articles/2011-09-11-retrospective-discworld-noir-article)

Parodying detective fiction, which let's face it is hardly the most original of ideas, at least gives rise to some simple spoofery. However, this is combined with some genuinely decent writing - and with the whole effort not screaming about how hard it was trying to be funny the whole time, Discworld: Noir actually manages to be quite funny.