PDA

Pogledaj cijelu verziju : PCI-Express X4 ili AGP 8x



Dyslexia
16-09-2007, 22:27
Imam ovu maticnu Asus P4V800D-X
http://www.asus.com/products4.aspx?mode ... =12&l3=243 (http://www.asus.com/products4.aspx?modelmenu=1&model=942&l1=3&l2=12&l3=243)

Ona ima PCI-Express koji radi na 4x a agp je normalan 8x e sada jel puno gubim ako stavim PCI-Express grafu ili da ju bolje ubodem u agp.

Znam da PCI X x4 ima propusnost 2 GB/sec a agp 8X 2.1 GB/sec sad nije to velika razlika, ali jel imao ko takvu situaciju.

Berax0r
16-09-2007, 23:01
Ostani na PCI :wink:

Dyslexia
16-09-2007, 23:08
VGA PCI-E SAPPHIRE ATI Radeon X1650 Pro LR, 256 MB, tv-out, Dual DVI

ova na pci X ali PCI X mi ide samo 4X ili ova


Powercolor Radeon X1650Pro AGP, 256MB DDR2, TVout, DVI

na agpu

Bartuc
16-09-2007, 23:29
Razlike u performansama nečeš osjetiti! AGP 8x ima protok podataka od 2,12Gb/s dok PCI-E 4x ima protok podataka od 2Gb/s! Znači da je razlika minimalna!

A sada kaj se više isplati! Možda je bolje uzeti PCI-e grafu tako da je možeš kasnije preselite na novu matičnu kod novog upgrade-a kompa! A vjerujem da je i jeftinija!

Znači moja preporuka je PCI-e pošto na matičnoj imaš PCI-E 16x utor ali je ograničen na 4x zbog tog duo sistema (agp & pci-e)!

Dyslexia
16-09-2007, 23:35
kontam da cu uzet ovi saphirovu na pcix bolja je ima gddr3 rame bolji clock sve od ove powrcolorove na agpu.

Dyslexia
17-09-2007, 08:01
x1650 nema je nigdje u osijeku. Ja cu poludit.

ATI RADEON™ HD 2600XT jel mi neko moze nesto reci o ovoj grafi. Vidio sam da sije 7600 gt bez beda.

Bartuc
17-09-2007, 08:53
OK je ECS ali uglavnom se loše OC-a! Naravno ima šanse da dobiješ primjerak koji bu se izvrsno OC-ao ali šanse su manje nego kod ostalih proizvođača!

A to je i GT verzija koja je podosta jača od 7600GS i od x1650pro! Mada razmisli da si uštediš još malo para i kupi si x1950GT za cca 800kn! Sa njom buš se dosta duže igrao, a tih 150kn razlike nije puno za podosta bolju grafu!

Dyslexia
17-09-2007, 08:59
mozda i to nego vidio sam ATI RADEON™ HD 2600XT i vidim da je dobro a 765 kn u hgspotu a dobra.

EDIT:

Stalno se premisljam neznam sta da uzmem netreba mi nesto uber dobro nesto tako do 8oo kn max. A vidio sam ovu i na 3 d mark 2006 dobiva 6000 bodova.

Bartuc
17-09-2007, 09:03
U većini igara je razlika za 10% u dobit x1950gt! Ali ova ima podršku za dx10 tak da... Ne znam, teška odluka! Pričekaj da se i ostali forumaši vrate sa svojim prjedlozima!

Osobno bi vjerovatno išao na x1950gt pošto me dx10 ne zanima! Ali obje su dobar izbor!

Dyslexia
17-09-2007, 09:05
Ma ni mene ne znaima bas dx 10. Nije mi zbog toga nego dobra grafa a nisu neki novci.

Bartuc
17-09-2007, 09:08
Ne znam, ja sam za x1950gt ali definitivno pričekaj ostale da daju svoje mišljenje!

Dyslexia
17-09-2007, 09:12
Powercolor Radeon X1950GT u vemilu je ima i 810 kn pa nije ni skupa samo ih moram nazvat da vidim jel imaju.


EDIT : Nazvu narucio sam Powercolor Radeon X1950GT sutra stize. Bartuc legenda si :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: Hvala na velikoj pomoći.

17-09-2007, 09:20
Powercolor Radeon X1950GT u vemilu je ima i 810 kn pa nije ni skupa samo ih moram nazvat da vidim jel imaju.

imaju....imaš moj review ako te zanima...šta da više kažem..ovo je več negdje 3-4 tema o toj grafi....neda mi se ponavljat..malo potraži :D

Bartuc
17-09-2007, 09:24
Powercolor Radeon X1950GT u vemilu je ima i 810 kn pa nije ni skupa samo ih moram nazvat da vidim jel imaju.


EDIT : Nazvu narucio sam Powercolor Radeon X1950GT sutra stize. Bartuc legenda si :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: Hvala na velikoj pomoći.

Nemaš na ćemu! Uživaj u novoj grafi! Vjerujem da buš jako zadovoljan! A i AMD Freak je impresioniran grafom tako da imaš i njegov blagoslov :D

Pozdrav!

EDIT: Od AMD-a tema -> viewtopic.php?t=16131 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=16131)

Dyslexia
17-09-2007, 09:33
Procitao sam post sad sam jos vise nabrijan. Nemogu sad docekat kuzis ono. Nebi vjerovo jucer do 2 h u noci sam pretrazivo na netu koju da grafu uzmem sve zive usporedbe i danas skontam na vemilu ovo jos mi ti kazes i sada procitam post sto je amd napiso. Gotov sam nmogu docekat sutra moram nesto igrat da se smirim . :D :D :D

17-09-2007, 09:36
Procitao sam post sad sam jos vise nabrijan. Nemogu sad docekat kuzis ono. Nebi vjerovo jucer do 2 h u noci sam pretrazivo na netu koju da grafu uzmem sve zive usporedbe i danas skontam na vemilu ovo jos mi ti kazes i sada procitam post sto je amd napiso. Gotov sam nmogu docekat sutra moram nesto igrat da se smirim . :D :D :D

To ti je i meni čest osječaj...ali kad sam tako često nabrijan onda i dolaze problemi nažalost..koje si mogao vidjet na onom topicu...

Rađe nam reci koje napajanje imaš i kolko imaš mjesta od pci-a do najbližeg pata utora....da ti odmah kažem jel če ti stat...uzmi ravnalo i izmjeri.

jer 1950 je dosta velika...čak dosta veća od 7900!

Dyslexia
17-09-2007, 09:45
e neznam jer nisam kod kuce ali mislim da ce stat prokopat cu ako treba :D

E a napajanje nije neka marka PSU Xilence RedWing SPS-XP420W, 12cm, ATX2.2 ali dobro je napajanje ce izdrzat.

Kad dodem doma izmjerit cu.

17-09-2007, 09:46
ok.....grafa je duga 24cm samo za info :wink:

Bartuc
17-09-2007, 09:50
Svi smo isti kad dobivamo novi hardware :D Nemaš veće sreće! Trnci u trbuhu, nemaš mira, nikaj ti se ne jede, ko da si u PMS-u :D

Nadam se da nebuš imao problema sa instalaciom grafe!

Dyslexia
17-09-2007, 09:56
Pa da kontas jos znas da je dobra grafa da ce igre radit sve na high isuse bas stvarno ko da sam u PMS - u. Jucer sam sanjao graficke :)

17-09-2007, 09:58
Pa sad ono sve na high..hah baš i ne...ali za početak si nabavi/stavi carbon,FlatOut2, i Prey....i divi se...slobodno sve nafrljiš na full!

:D

Ivan_87
17-09-2007, 16:16
bolje ti je da ostaneš na agp-u ako ti nije dx10 važan onda si kupi polovnu ili novu odličnu gainward nv7800gs golden simple 512ddr3,256bit takt memorije 1300mhz,gpu oko 515mhz odlična je a čujem da izlaze i dx10 agp kartice :)

Bartuc
17-09-2007, 16:28
bolje ti je da ostaneš na agp-u ako ti nije dx10 važan onda si kupi polovnu ili novu odličnu gainward nv7800gs golden simple 512ddr3,256bit takt memorije 1300mhz,gpu oko 515mhz odlična je a čujem da izlaze i dx10 agp kartice :)

Ajde lijepo objasni zašto bi ostao na AGP-u ako ima i PCI-E utor za grafu? Ako ostane na AGP-u, kod mjenjanja matične, sa grafom nemre ništa! Ako sada uzme PCI-E, kad uzme novu matičnu/memoriju/procesor, imat će i odličnu PCI-E grafu koju može komotno piknuti u novu konfiguraciju!

Ispeci pa reci :D

Ivan_87
17-09-2007, 18:09
ako ce uzet novu matičnu onda je bolje da uzme pci ex,ali ako ima agp matičnu i stariju dobru konfu nek uzme 7800gs ;)

Bartuc
17-09-2007, 18:18
ako ce uzet novu matičnu onda je bolje da uzme pci ex,ali ako ima agp matičnu i stariju dobru konfu nek uzme 7800gs ;)

Ima AGP i PCI-E na matičnoj! Kombo uređaj!

Leoo
17-09-2007, 19:10
Hm ali mislim da ce bit losije preformanse jer ima pci-ex 4x :?
Ja sam isto kupio bas tu grafu, ispalti se imas i moj preporuku :D

Dyslexia
17-09-2007, 20:22
Ma uzimam grafu na pcix kad budem kupovo novu maticnu ostane mi super grafa. A imam pcix 4x pa sta to je isto ko da sam na agpu, prijenos je na pcix X4 2.0 gb/per sec a na agpu 8X 2.1 gb/per sec tako da nema ni malo razlike.

A grafa je narucena sutra mi stize. Javim vam kako radi.

Dyslexia
18-09-2007, 21:49
Ubit cu se dobio danas x1950 Gt i sve super platio ja to u vemilu sav sretan idem kuć. Kad ja doma otvorim ona ogromna dobro super sve valja. I ja ustekam u komp i sav ono nabrijan cekam sad de se upali monitor kad ono puff :cry: :cry: :cry: :cry: jebeni artefakti veličine kuće. Ja goto ono reko sanjam ja ugasim komp, upalim ga ponovno kad ono opet isuse ja gotov umirem. Ajde dobro rekoh izvadim ju ponovno ustekam ono isto. Bio je i kreso aka Streetglow kod mene i sve smo probali ama bas sve. Izvadio sam rame imam gigu i pol izvadim ovih pola ostavim gigu ono opet cak i proc vratim na normalnu frekvenciju sve, mislim mozda napajanje istekam sve uredaje ostane samo grafa, hard i maticna na napajanju. Opet isto ma sve sam probo. Ukljucim i njezino napajanje ima onaj 6 pinski utor to imam na napajanju i dobio sam pretvarac za to ono iz molexa u 6 pinski na sve svoje molexe sam cak probo isto. I onda se sjetim mozda je grafa odem ja kod frenda po njegovu 6600 gt na pcix ustekam ko sebe radi sve savrseno. On ima novu maticnu nedavno kupio ustekam svoju grafu puf i kod njega artefakti nista tvornicka greska previse je overlokana. Moram sutra po novu ali popizdio sam e umirem sad zadavit cu ih tamo. Sad kontam ako budem mogo u vemilu dodat jos 20 kn i uzet Gigabajt 8600gt

Bartuc
18-09-2007, 22:00
A joj koj užas! To je ono najgore kod kupovanja komponenti! Rjetko ko dobije sve ispravno od prve... a to je samo znak da se svi ti proizvodi rade na traku po motu "Ajmo brže da više zaradimo!"! Fakat mi je žao zbog toga!

Dyslexia
18-09-2007, 22:01
e da li da dam jos 20 kn ako budem mogao pa uzmem Gigabyte GF 8600GT
ima u vemilu.

Bartuc
18-09-2007, 22:03
Ona ti je definitivno slabija u DX9 igrama od x1950gt, a u DX10 bu bljurda na veliko! Ne znam da li je to pametna ideja!

Dyslexia
18-09-2007, 22:06
Ok onda nebudem uzo ali sta ako dobijem sutra opet ovakvo sranje. Jao pa kud bas meni. E nemres bolivit.

Bartuc
18-09-2007, 22:09
To je rekao i moj kolega sa faxa kad je kupovao matičnu od 1800 kuna! Isto je dobio neispravan primjerak! Poludio je čovjek!

EDIT: Koju matičnu ti frend ima kod kojega su artefakti?

Dyslexia
18-09-2007, 22:12
E neznam znam da je Asus isto kao i moja. Uglavnom nova je ausica. Nema tjedan dana

Bartuc
18-09-2007, 22:16
Onda je vjerovatno do grafe! Mislio sam da slućajno nije matična kriva ali pošto je i na novoj takva greška, onda vjerovatno nije do nje!

Dyslexia
18-09-2007, 22:21
Ma ja dono od njega njegovu 6600 gt na pcix i sve radi ko sat. Stavim ovu sjeb. Moram sutra vratit samo neznam oce mi odma dat drugu grafu.

Dyslexia
19-09-2007, 09:48
Danas nazovem vemil i kazem sta mi je sa grafom i normalno pitam ih jel mi mogu danas dati drugu. nazalost nemozete nas serviser ima pune ruke posla tako da neznamo kada. Ja popi otici cu danas tamo i majku cu im..... e znate kako sam ljuti dam 800 kn i onda mi nevalja. I moram jos cekat. Kao on meni mozda ima fizickih ostecenja pa stoko izvadio sam ju iz kutije i stavio u komp pa nisam igro kosarko s njom. Isuse kako mi je lik digao tlak. I sad jos moram i cekat dok oni to skontaju. Otici cu danas kad se budem poceo derat po vemilu dat ce mi ju odma garantirram. Poludio sam mrzim takve stvari novo novcato i nevalja. :twisted:

ezav
19-09-2007, 10:01
Ha desi se :)

Ista prica je bila s mojom 7900GT od gainwarda (kupljena u ve-mil) ...

Kupil sve komponete dosel doma sve pospajal upalil prvi put komp a ono zelene strafte prek ekaran ...

Samo ju odfuraj u servis i odmah dobijes novu (ja sam im samo opisal kaj se deseva i dali su mi odmah novu).

19-09-2007, 10:02
Danas nazovem vemil i kazem sta mi je sa grafom i normalno pitam ih jel mi mogu danas dati drugu. nazalost nemozete nas serviser ima pune ruke posla tako da neznamo kada. Ja popi otici cu danas tamo i majku cu im..... e znate kako sam ljuti dam 800 kn i onda mi nevalja. I moram jos cekat. Kao on meni mozda ima fizickih ostecenja pa stoko izvadio sam ju iz kutije i stavio u komp pa nisam igro kosarko s njom. Isuse kako mi je lik digao tlak. I sad jos moram i cekat dok oni to skontaju. Otici cu danas kad se budem poceo derat po vemilu dat ce mi ju odma garantirram. Poludio sam mrzim takve stvari novo novcato i nevalja. :twisted:

Malo povisiš ton...kažeš da ti kartica treba za posao,imaš firmu...I nemaš vremena za zajebanciju.Da si zgrošen i da su tolko neljudski da nemožeš vjerovat.I vratit če ti brzo.Jako brzo :wink:

Bartuc
19-09-2007, 10:04
Spomeni i udrugu za zaštitu potrošača! To pali svugdje :D

Dyslexia
19-09-2007, 10:06
Heheh pa da ko fol ono srat cu im da mi treba odma, faks ovo ono komp mi hitno treba zbog posla koji radim... :D :D :D :D


EDIT: Omatam 3 kile dinamita oko sebe i takav usetam ja mislim da ce mi dat i dvije grafe a ne jednu. :D :D :D :D :D

19-09-2007, 10:09
Pa da ak češ bit ko pica neka..radit če što žele....

Ja lijepo stavim majicu bez rukava...dođem im tamo i kad mi neda samo pitam e dečko u čem je problem?? :D

Gle neam se ja vremena tu s vama zajebavat daj mi zamjeni dok sam dobre volje...i da vidiš...A ako to ne pali pozovem starog koji je na kavi vani dok čeka..pa da vidiš kad ti dođe lik 2 metara i 110kila... :rotfl:

Dyslexia
19-09-2007, 10:12
Pa da ak češ bit ko pica neka..radit če što žele....

Ja lijepo stavim majicu bez rukava...dođem im tamo i kad mi neda samo pitam e dečko u čem je problem?? :D

Gle neam se ja vremena tu s vama zajebavat daj mi zamjeni dok sam dobre volje...i da vidiš...A ako to ne pali pozovem starog koji je na kavi vani dok čeka..pa da vidiš kad ti dođe lik 2 metara i 110kila... :rotfl:


heheh dobra ideja idem pitat prijateljevog starog oce ici samnom u vemil :D


EDIT: Sad sam se sjetio slikat cu im to preko fotica i pokazat ocu odma novu grafu i gotovo.

ezav
19-09-2007, 14:36
I mislis da ce to netko ozbiljno pogledati ...??

Kada sam im ja dosel s svojom grafickom na reklamaciju (koja je bila stara onak 4 sata :D ) i pocel opisivati tipu kaj se dogada i da birjem da je folti mem na grafi , tip me samo bljedo pogledao i rekel da on samo zaprima robu na servis i da se ne kuzi u te stvari!!!!!

E onda sam ja pukel (i da imam 205 i 117.8kg) i rekel da pozove servisera ..

Bez pol beda je serviser dosel do pulta , ja mu opisal kaj se deseva i samo je rekel da pricekam i dofural zapakiranu glanc novu graficku ... i isprintal novu garanciju .. i to je bilo to ..

Zato vjeruj s slikama i prek tel neces nista postici ... morati ces protegnuti se do vrbana ili do bastijanove hebiga ...

Bartuc
19-09-2007, 14:44
U Baštijanovoj više nema nikaj! Skladište vemila vam je pokraj druge autobusne stanice od križanja baštijanova/drvinje (prema mažurancu naravno)! Poslje te stanice skrenete desno i vidjet ćete ogromno skladište, piše končar na njemu! E, od tog skladišta živim 3 minute pješice :D

PS: Ali robu nosite na drugi kat na vrbanima ukoliko trebate servis! Malo prošvrljajte po laberintu gore i našli bute servis! Otprilike ravno/ljevo/ravno/desno :D

Dyslexia
19-09-2007, 16:20
Uglavnom dobio sam danas novu. Dosoa o trgovinu oni me rekli idi gore u servis ja oso. Neki decki rade, kazem sta se desava pogledali su slike sa fotica ubacili grafu isto sranje i kod njih. Lik kaze ovome idu po drugu a ja reko de ti provjeri i tu on provjerio radi. Super napisao racun novi ono garancija sve. Zamijenili i kuc. Sretan i zadovoljan a oni bi meni 3 dana ma mars. Ugl grafa radi odlicno super sve vrti jos sad cu navecer oblivion instalirat pa da vidim kako vrti. E freak jesi ju ti overloko sta

Bartuc
19-09-2007, 16:38
Ma to te ja pitam! Full mi je drago kaj ti radi pošto sam čak i ja osječao neku krivnju pošto sam ti je preporučio! Vjerujem da buš jako zadovoljan karticom i da buš se zvjerski naigrao na tom kompu!

Što se OC-a tiče, pročitaj niže u ovom podforumu imaš dvije teme od AMD-a i od čovjeka na J (nemrem se sjetiti nicka, kompliciran je :D)!

Dyslexia
19-09-2007, 16:55
hvala buraz ma nemas frke nisi ti nista kriv jebiga tvornicka greska nisu ni oni mogli znat samo kuzis das pare, jedva cekas da dobijes to i onda neradi.

Ali dobro bitno je da sada radi sve ludo. Bas Igram Overlord ma ide ko sat.
Ako hoces mozes lockat ovu temu.


E i da Hvala svima forumasima a posebno Bartucu i Amd Freaku sto su mi pomogli. :wink:

Bartuc
19-09-2007, 17:02
Ma nemaš na ćemu! Drago mi je da si zadovoljan!

Po novim pravilima, teme se lockaju samo ako nema apsolutno nikaj korisno u njima ili ako krše pravila... ova tema se ne kvalificira kao takva tako da ostaje odključana ;)

19-09-2007, 17:11
Aj i meni je drago..pošto vidim da ni ti nekad nemaš sreće kao ja...ajd sad se nauživaj. :wink: