PDA

Pogledaj cijelu verziju : komp se jako sporo gasi



Alan Ford
15-09-2007, 15:02
treba mu i 15 min da se ugasi ili restarta,neznam jesam šta slučajno stisnuo ili uključio ali se ne sjećam ničega

tamo ste spomenuli Prefetch folder(možda je zbog njega) ali ništa niste naveli kako se to isključi ili uključi

Bartuc
15-09-2007, 15:50
Si uključio Clear Pagefile on ShutDown? On ti uzrokuje dugo gašenje kompa!?

Skini si XP Antispy (googlaj) i nesmiješ imati kvačinu na: Clear Pagefile on ShutDown opciji! Smiješ ali onda imaš dugačko gašenje kompa!

Druga solucija je da si uključio čišćenje Prefetch Foldera prilikom gašenja sistema ali to nisam opisao kako se radi unutar vodiča tak da to nisi mogao napraviti preko njega!

nick praskaton
15-09-2007, 16:27
pročitaj bartucovu optimizaciju windows xp-a viewtopic.php?t=15608 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=15608)

Alan Ford
15-09-2007, 18:21
Si uključio Clear Pagefile on ShutDown? On ti uzrokuje dugo gašenje kompa!?

Skini si XP Antispy (googlaj) i nesmiješ imati kvačinu na: Clear Pagefile on ShutDown opciji! Smiješ ali onda imaš dugačko gašenje kompa!

Druga solucija je da si uključio čišćenje Prefetch Foldera prilikom gašenja sistema ali to nisam opisao kako se radi unutar vodiča tak da to nisi mogao napraviti preko njega!

vidit ću,ali ja uopće nemogu doć do tog pagefilea preko control panela

Neznam zašto,možda zato šta imam xp Home Edition? :?

kikl0p
15-09-2007, 18:55
http://www.pc-help4u.com/sistemski/brzi ... emski.html (http://www.pc-help4u.com/sistemski/brzi-shutdown-2-sistemski.html)
ovo je tvoje rjesenje koristim ga vec vise od godinu dana i super je

Alan Ford
16-09-2007, 09:33
ništa,nije problem u pagefileu,ovo mi se nikad nije dogodilo,problem je u nečem drugom

dugi
16-09-2007, 09:36
Da li se spjas na net preko adsl-a.Ako da da li imas upisanu fixnu ip adresu u mreznu karticu.Ako je na automatic zna dosta usporiti paljenje/gasenje racunala.

Jedan format c nebi skodio ako to nisi vec duuugo napravio.

Alan Ford
16-09-2007, 09:41
ma kurac,idem preko modema i napravio sam format c prije dva dana

I šta sada ću opet ponovo format c

neznam napravio sam i prije formata c optimizaciju windowsa Bartuc ali je bilo sve ok,ali nakon formata nešto sere stalno sa tim gašenjem i restartom( jedino kad restartam na onaj gumb pali se normalno ali kad ručno start-shut down ili restart traje jedno10-15min

Format c sam morao napravit jer sam išao instalirat bitdefender i nakon toga mi nije radilo jako puno programa(kalo se sa nekim programom),onda sam otišao u safe mode,ni tamo nisam mogao obrisat,pa sam ručno brisao fajl po fajl...duga priča...

Karlo_from_Bjelovar
16-09-2007, 09:53
hmmm... vjerojatno je problem softwerski jer ak stisnes gumb na kucistu i on se "normalno" gasi, a dok ides rucno preko "start>>>turn off computer>>>(itd.)" negdje je nesto ukljuceno/iskljuceno...


btw. stavi xp pro... :wink:

Alan Ford
16-09-2007, 12:59
http://www.pc-help4u.com/sistemski/brzi-shutdown-2-sistemski.html
ovo je tvoje rjesenje koristim ga vec vise od godinu dana i super je

nije moje rješenje,stisnem na ugasi kad se komp zblokira i gotovo,ništa

Dal zna netko u čemu je problem?

Alan Ford
16-09-2007, 18:38
http://www.pc-help4u.com/sistemski/brzi-shutdown-2-sistemski.html
ovo je tvoje rjesenje koristim ga vec vise od godinu dana i super je

nije moje rješenje,stisnem na ugasi kad se komp zblokira i gotovo,ništa

Dal zna netko u čemu je problem?


šta sad

Bartuc
16-09-2007, 18:45
1) Jesi se spojio na net i surfao bez da si prethodno updateao Windowse i zaštitni software?

2) Možda imaš neki virus kaj te muči! Si probao skenirati komp?

3) Dalje, jel imaš HP printer instaliran? HP ima odvratno težak software koji uspori i najjači sistem valjda za 60%!

4) Možda je došlo do nekog sranja tokom same instalacije sustava, ne dešava se često ali i meni se to znalo desiti kojput! Jedini popravak je ponovni format i install sustava! Za to nema ljeka, može se jedino smanjiti šansa da se to ne dogodi pravilnim redosljedom instaliranja sustava! Ali niti to nije osiguranje!

5) Nema 5!

Alan Ford
17-09-2007, 09:30
1) Jesi se spojio na net i surfao bez da si prethodno updateao Windowse i zaštitni software?

2) Možda imaš neki virus kaj te muči! Si probao skenirati komp?

3) Dalje, jel imaš HP printer instaliran? HP ima odvratno težak software koji uspori i najjači sistem valjda za 60%!

4) Možda je došlo do nekog sranja tokom same instalacije sustava, ne dešava se često ali i meni se to znalo desiti kojput! Jedini popravak je ponovni format i install sustava! Za to nema ljeka, može se jedino smanjiti šansa da se to ne dogodi pravilnim redosljedom instaliranja sustava! Ali niti to nije osiguranje!

5) Nema 5!

1. jesam,ali sam instalirao service pack 2 i zonealarm securitii suite ali ne zadnju najnoviju verziju

2.jesam spywere,našao samo dva,ali ne opasna
3.Imam
4.neznam

Bartuc
17-09-2007, 09:55
Vjerujem da je onda došlo do problema kod instalacije sustava! Vidim da imaš HP koji dosta uspori sistem ali nebi se samo zbog njega komp smio toliko sporo gasiti!

Možda je najbolje da ga ponovno formatiraš jer ako kažeš da gasi 15 minuta, to stvarno nije normalno!

17-09-2007, 09:56
Sumnjam da je došlo do tog problema u instalaciji...to je moguče kojih 1% i jako velka rijetkost je!


Daj ti meni screenshot od processusa koji ti trenutno rade.

Bartuc
17-09-2007, 10:01
@AMD Freak, meni se to desilo otprilike 4 puta na kojih 100 formata :D Znači da te ispravim, ima i 4% šanse :D

Nadam se da buš ti znao pomoć! Ja fakat više ne znam kaj bi moglo biti!?

17-09-2007, 10:04
Da tek sam sad proćitao da je problem isti i nakon format c istavljanja friškog os-a....

Veoma čudno...ali znaš šta....miriše mi tu i ramovi..ima 768....da se slučajno ne kolju pločice!

dugi
17-09-2007, 10:04
prvi post si puknuo 15.,znaci vec drugi dan pokusavas pronaci grseku.Nova isatalcija sa svim programima i ponekom igrom ne traje duze od 3-4 sata uz laganu zafrkanciju.Zato,formatiraj ponovno,manje ces zivaca i vremena izgubiti nego ovako.Ako je sve u redu nema se kaj gasiti duze od desetak sekundi a ne 15 minuta.To u zivotu nisam vidio.

17-09-2007, 10:05
prvi post si puknuo 15.,znaci vec drugi dan pokusavas pronaci grseku.Nova isatalcija sa svim programima i ponekom igrom ne traje duze od 3-4 sata uz laganu zafrkanciju.Zato,formatiraj ponovno,manje ces zivaca i vremena izgubiti nego ovako.Ako je sve u redu nema se kaj gasiti duze od desetak sekundi a ne 15 minuta.To u zivotu nisam vidio.

pa reko je da nakon formata ista stvar.

Bartuc
17-09-2007, 10:06
Ne nego je tek počelo sa tim problemom nakon formata! Zato sam i pretpostavio da je instalacija ošla di ne treba!

17-09-2007, 10:19
aha...da istina....

ma nek formatira stavi nov os i nek zaboravi performance edit jer če opet neš zajebat.

Pimp3k
17-09-2007, 11:13
Vi tu formatirate na tjedan dva puta... Mene ova instlacija drži već godinu i pol i nemam namjeru formatirat...

Koje drivere koristiš za grafičku? Meni su modani radili slične glavobolje.

17-09-2007, 11:33
Vi tu formatirate na tjedan dva puta... Mene ova instlacija drži već godinu i pol i nemam namjeru formatirat...


Ovisno kaj radiš na kompu...

Da stalno skidaš iz nepoznatih/neprovjerenih stranica....surfaš svikud....instaliravaš svaki dan hrpu programa/igara....bi te pitao kako ti bi sistem disao s vremenom....


On je pogriješio u jednom dijelu kod optimizacije xp-a....napravio je neku pogrešku i sad ima problema..

dugi
17-09-2007, 11:51
Vi tu formatirate na tjedan dva puta... Mene ova instlacija drži već godinu i pol i nemam namjeru formatirat...

Koje drivere koristiš za grafičku? Meni su modani radili slične glavobolje.

meni to za dobro jutro,prvo format pa tek onda na kavicu i posel :)

Formatiram 1-2 puta godisnje jer ili promjenim neki bitniji dio hardvera pa volim sve staviti na novo ili zajebem windowse raznoraznim skinovima i deinstalacijama igri .Mene ak izbaci neku gresku ruka sama krene u ladicu po instalacijski cd,tak i tak sve programe imam na trecoj particiji na jednome mjestu pa je sve gotovo za 2 sata.

Alan Ford
17-09-2007, 18:39
Sad se promijenilo malo,sad mu treba oko 2-3minute-ne više 15min

Ali opet,prije formata c se gasio za par sekundi

Da nije posrijedi softver,sad imam nero 7 Enchanded

Gwin
17-09-2007, 18:47
nema veze s nerom, nego s windowsima..

ili si neš sjebao pri instalaciji/optimizaciji, ili imaš crve u kompu :D poput kaspersky 6-ice.. (5 i 7 rade besprijekorno, ali 6-ica se ne može nikako ugasit)

Alan Ford
17-09-2007, 18:55
ma ne vjerujem za viruse,pa imam za security suite, i zone alarm firewal,ako on ne spriječi onda neznam šta će

Ali istina je da nemam najnoviji za,skidam ga,težak je 39mb,a nemam ni update za xp-isto preveliki