PDA

Pogledaj cijelu verziju : Priče u igrama i njihove posljedice na vaše misli



darth burek
14-09-2007, 22:57
Meni su glavu rezbile priče ovih igara:
1. Homeworld:nekoliko bi puta dobio napad ludila kad bi ju igrao...stvarno me lijepo iznenadila igra kad sam ju prvi put igro samo me smeta šta se spominju 3 rase...vi,bentusi i taiidan.

2. Morrowind:da si reinkarnacija boga Nerevara,da razgovaraš sa bogom Vivecom čije te priče prate duž igre,da kolješ glavnog boga u igri Dagotha Ura koji ti soli pamet u snovima,da gledaš u noćo nebo i da pomišljaš o još 1000 stvari koje ti se sviđaju...da ne govorim ona dva mjeseca nasred neba!

3. Operation Flashpoint:dobro nije neka priča al ono!Vojnik usred borbe dviju sila za vrijeme hladnog rata...nitko nezna šta se točno događa ali HEY!!!Vojnik tamo vani puca na tebe i tvoju bazu pa ti se ravno jebe!UZMI ABRAMS I ŠALJI IH DOMA U KUTIJAMA!!!

4. Sillent Hill:THE STORY!!!Mislim da sam dobio slom živaca ovog ljeta s Hanzaplastom dok sam s njim pokušao odgonetnuti glevni tijek svega...argh evo ga opet!!!Mislim svi oni bogovi,žrtve,zagonetke,brojevi,lica....SCHRIEEEEE EEEEEEEEKKKKK!!!

5. Star Wars:bilo koji samo recite neki naslov i odmah čete čuti razlog zašto je super...naprosto ako rečete nešto protiv Star Warsa kao da ste nasred Engleske se zaderali da su beatelsi sranje!Osobno bi vas zadavio...Lucas rules!

6. Lord of the Rings:osobno mislim da su super igre napravili ali da su to mogli malo više EPIC!

7. Spava mi se:TJ. idem pojest burek pa u krevet a od vas očekujem da što god napišete...

mravojed20
14-09-2007, 23:12
1. Planescape:Torment

Ova igra,ako se uopće može nazvati igrom,mi je jednostavno natjerala suze na oči.. Čovjek ne može ostati ravnodušan na ovako nešto. Da postaneš besmrtan,a ne znaš zašto si to htio,da umireš tisuće puta,i živiš tisućama godina,jer si izgubio.. neću reći.."odigrajte"..

2. Silent Hill 2

Mračna strana ljudske prirode,baca u tešku depresiju ako je uspiješ shvatiti u potpunosti..

3. Legacy of Kain igre

kako je to opirati se sudbini.. od ove priče zaboli glava,ali kad se sve poveže,ostaneš samo :shock:

4. Deus Ex

Igra koja me ostavila da razmišljam mjescima nakon što sam je odigrao.

Jesmo li svi samo pijuni kojima upravlja netko iz sjene...čovjek se stvarno zamisli.

Ove igre se nebi trebale smatrati običnom elektroničkom zabavom,ovo je nešto više.

Lord Jambrek
14-09-2007, 23:26
Thief I,II,III. Kada sam odigrao thief 3 do kraja i vidio zadnji cinematic, ostao sam još dobrih 5minuta buljit u komp ne vjerujući svojim očima. Misija Robbing The Cradle u T3 mi je utjerala strah u kosti, jedva sam spavao, ideš po napuštenoj ludnici/siročištu kojoj nije bilo žive duše već 100 godina i uđeš u podrum s uzorcima krvi i odjednom čuješ dječji plač, slediš se skroz, sve ti utrne, užas. Mjesec dana sam prolazio tu misiju jer ju se nisam usudio igrat.

Mafia - na kraju - Mister Salieri sends you his regards :pray: nenadjebivo.

Morrowind - Onaj ludi osjećaš kao da baš ideš kroz taj svijet i igra u koju se možeš totalno ufurat, još svi oni likovi i ona muzika
:pray:


Outlaws - Stari western štih, pucačina na kvadrat, još odlična uvodna stvar, ostavio je duboki trag na meni.

No One Lives Forever 1,2 - Ne moram ni spominjat, meni najzabavnija igra ikada napravljena.

flander
14-09-2007, 23:29
Hamster ball-- dali je zbilja moguće da hrčak tako nenadjebivo vrti kuglu?

Sonic_Moronic
14-09-2007, 23:31
Sanity - Aiken's Artifact me je dosta zaintrigrirala kasnije kad Cain otkriva svoju prošlost...

scorpion667
15-09-2007, 01:18
deus ex, curse - the eye of isis, half-life, doom, planescape torment. ima ih jos puno. napisat cu kad se sjetim :D

POSA
15-09-2007, 01:40
naravno deus ex
ali sad igram shadow of destiny. toliko o upravljanju vlastitom sudbinom

GrimReaper
15-09-2007, 07:57
Mafia
Star Wars svi koje sam igral
Hitman serijal
Soldier of Fortune I & II
Deus Ex
Monkey Island

Rocchiro
15-09-2007, 09:31
1.Silent Hill 1,2,3,4-genijalna igra,i genijalno razrađena filozofija,religija itd.
2.Morrowind-vec sam u par navrata spomenul,igra koju sam par puta sanjal
3.Call of Juarez-prvi put sam se osjecal ko dio westerna.jebeno.
4.Gotovo sve avanture

Aerial
15-09-2007, 10:03
2. Morrowind:da si reinkarnacija boga Nerevara,da razgovaraš sa bogom Vivecom čije te priče prate duž igre,da kolješ glavnog boga u igri Dagotha Ura koji ti soli pamet u snovima,da gledaš u noćo nebo i da pomišljaš o još 1000 stvari koje ti se sviđaju...da ne govorim ona dva mjeseca nasred neba!

Samo mala ispravka, Nerevar nije bog, a zapravo nisu ni Vivec, Almalexia i Sotha Sil... Oni su GADOVI koji su se moći domogli tako da su te ubili :D

(p.s. primjeti neke sličnosti sa Svetim Trojstvom)

A što se tiče takvih "umnih" igara, glasam za klasike fkorz Deus Ex, Planescape Torment, Morrowind, Final Fantasy 7...

Samael
15-09-2007, 10:17
1. The Elder Scrolls III: Morrowind
tisuće sati igranja su ostavile predubok i neizbrisiv utisak u moju svijest

2. svi D&D rpg-ovi
ma sve u igrama, od religije, neda mi se nabrajati
...

Felix
15-09-2007, 10:48
Zasad mi na pamet pada jedino Morrowind,od trenutka kad sam izasao iz census and excise office igra me zacarala,jednostavno se osjecas kao da si ti stvarno dio tog svijeta,ne samo da upravljas sa elektronickim avatarom.

I to samo ako se igra normalni morrowind,jos ako se ubaci i bloodmoon i tribunal stvarno ima ono nesto.

snowblind
15-09-2007, 11:46
ne vjerujem da nitko nije napisao mgs serijal, još deus ex, silent hill, FFX i ima još neke al se sada nemogu sjetit

WEASEL
15-09-2007, 11:50
Baladurs gate,FF7 i 9, Front mission. Neznam šta da tu napišem, samo da se možeš uživiti u priču xD

Arbiter of Change
15-09-2007, 12:54
I tebi Front Mission? Mene je tako zaintrigirala sva ta politička pozadina tamo, sve pomješano sa likovima ubačenima u nju.

Uf, ne znam sada za sve igre, ali moram reći da su mi to definitivno MGS, gotovo svaki Final Fantasy, Morrowind (iako bi možda bilo ispravije reći TES serijal), Suikoden 2 (ispred kojeg se i moćni Final Fantasy nekad može sakriti), Planescape: Torment (wow, mislim da je sve već rečeno), Legacy of Kain (čitavi serijal i samo ako se gleda u komadu), Advent Rising (epika), Vandal Hearts 2 (sa plejke), itd.

Znam da ih ima još, ali se jednostavno ne mogu sjetiti imena.

snowblind
15-09-2007, 13:48
nadodao bih još vargant story

Jopax
15-09-2007, 14:39
War3 ima prejebenu priču
Wh40k nije više priča nego cijeli univerzum koji je tako razrađen da se bojite da se može stvarno desiti
SWINE priča nije dubokoumna ali parodira WW2 na najbolji način :pray:
Half life serijal ima dobru priču
i još neki ne mogu ih se sjetiti :D

Arbiter of Change
15-09-2007, 15:43
nadodao bih još vargant story
I to isto, iako je početak dozlaboga spor.

kamikaza
15-09-2007, 16:53
wolfika i wow.... netrebam nis valjda reci...

Đevad
15-09-2007, 18:54
Sanity - Aiken's Artifact me je dosta zaintrigrirala kasnije kad Cain otkriva svoju prošlost...

akakva je to vrsta igre?

MENI dARK FALL
sCRATCHES

Demon Hunter
15-09-2007, 22:28
Fable The Lost Chapters ima dobru Pricu.... :D

I ima jos jedna Igra koju sam igro ali bila je previse tuzna sad se nemogu sjetit. :cry:

M4rc3LL1u5
16-09-2007, 00:51
prica me u igri uopce ne zanima :yuck:

Da_killah
16-09-2007, 00:55
loše... :thumbs1:

Prince-Artas
16-09-2007, 09:40
Fahrenheit - predobra priča
Still Life - nažalost zbog propasti proizvođača 3 dio serijala nikad neće ugledat svjetlo dana
TES serijal - komentar suvišan
KOTOR - niti jedan SW film nema bolju priču od KOTOR serijala
Half Life serijal - FPS s (vjerojatno) najboljim pričom
šta se tiče rtsa svidjele su mi se priče iz age of mythologyja i warcraft serijala

edit: MGS serijal sam zaboravio :oops:

M4rc3LL1u5
16-09-2007, 09:51
loše... :thumbs1:
jbg igra je za mene samo igra i prica mi nije bitna niti me zanima , jedino mi je vazna igrivost , a ostalo ko je**
ako bas hoces eto gta serijal i w3

Aerial
16-09-2007, 10:08
E, da, spomenuo bi još i Forgotten Realms... tj igre iz te serije, jelte, BG, Icewind, Neverwinter i to.

Ne toliko zbog same priče kao takve nego zbog svijeta u kojem se odvija. Nešto slično kao i LOTR, svijet je tako user-friendly i uvjerljiv da vas nakon nekog vremena jednostavno povuče u sebe... Sve se doima ko jedna stvarna enciklopedija ili povjesna knjiga.

Pjesak na Sword Coastu, šume i druidi u Tethyru, zmajevi na sjeveru i ostaci vilenjačke utvrde Hand Of Seldarine iza Spine of the Worlda... dovraga, opet me hvata :)

Rang€r
16-09-2007, 10:49
TES 4 Oblivion, LotR tj. cjeli taj svijet, CoD 1&2 koja atmosfera :pray: i jos onaj dnevnika svojeg avatara :pray: , Diablo 1&2(kako to niko nije reko ccc)
i jos neke igre al se nemogu sjetit

Prince of Persia freak
16-09-2007, 10:57
Prince of Persia: The Sands of Time
Prince of Persia: Warrior Within
Prince of Persia: The Two Thrones

Herr Schnitzel
16-09-2007, 11:28
Mafia: Na razini "Kuma", komentari nepotrebni
KotOR (pogotovo dvojka): Nenadjebiva Star Wars triler prica. Uvijek kompleksna radnja sa karizmaticnim likovima kojima nikada ne mozete u potpunosti vjerovati... Dvojka je totalna depresivna mrakaca od samog pocetka, s fino umijesanim, blagim humorom...
MorrowindS(ma jbg, cijeli TES serijal): Pokusajte vi osmisliti cijelu jednu zemlju do takvih detalja da vam moze postati drugi dom (malo pretjerujem, al' dobro...).
Fahrenheit: Moram li objasnjavati?

Ima jos puno odlicnih igara sa izvrsnim pricama, ali ovo su umjetnicka djela na razini kojekakvih slavnih pisaca..

revenion
16-09-2007, 11:30
Morrowind-(e jebemu mat**,cim napisao opet mi doslo da ga instaliram,e majke mi ubit cu bethesdu...)
Mafia-Aj ima i tu necega...
KOTOR-Najbolji SW ikada napravljen...
Fahrenheit-Jedna od najboljih prica koje sam ikad vidio
Half Life-Valjda znate o cem pricam...

Prince of Persia freak
16-09-2007, 11:31
Mafia: Na razini "Kuma", komentari

I to

Mafioz0r
16-09-2007, 13:09
Mafia ima bolju priču od svih filmova, knjiga i igara ikada!
U Morrowindu je super priča, ali sam crkavao kad sam prvi put vidio Dagoth Ura! Posvuda čuješ kako je on strah i trepet cijelog Morrowinda, kako je nepobjediv, kako se od njegove vojske trese zemlja, kako će njihove strijele zakloniti sunce (upsss, kriva priča), a na kraju vidiš da je on običan Dunmer koji u gaćama pleše salsu dok priča s tobom na odvratnom američkom naglasku....

Demon Hunter
16-09-2007, 14:23
prica me u igri uopce ne zanima :yuck:

Pa koliko ja znam ovdi se raspravlja o pricama a ne o Igrivosti!

Nefron
16-09-2007, 15:24
1. Morrowind
2. Front Mission 3
3. Metal Gear 1
4. Soul Reaver
5. Fahrenheit

Simon the Dreamer
16-09-2007, 16:08
Morrowind i Santarium su jedine koje su me stvarno dojmile. Brrrr, i danas se stresem kad se sjetim onog drugog nivoa s onom djecom u selu...

Prince of Persia freak
16-09-2007, 19:08
Mafia ima bolju priču od svih filmova, knjiga i igara ikada!
U Morrowindu je super priča, ali sam crkavao kad sam prvi put vidio Dagoth Ura! Posvuda čuješ kako je on strah i trepet cijelog Morrowinda, kako je nepobjediv, kako se od njegove vojske trese zemlja, kako će njihove strijele zakloniti sunce (upsss, kriva priča), a na kraju vidiš da je on običan Dunmer koji u gaćama pleše salsu dok priča s tobom na odvratnom američkom naglasku....
Not, PoP ima najbolju priču

Prince-Artas
16-09-2007, 19:18
aj ne dosađuj
svatko ima svoj ukus

Da_killah
16-09-2007, 22:57
da, stvarno, ajde da je bar realan.
neću reć ništa novo ako kažem morrowind, mafia, kotor

darth burek
17-09-2007, 14:18
[quote="darth burek":cmj1vyll]2. Morrowind:da si reinkarnacija boga Nerevara,da razgovaraš sa bogom Vivecom čije te priče prate duž igre,da kolješ glavnog boga u igri Dagotha Ura koji ti soli pamet u snovima,da gledaš u noćo nebo i da pomišljaš o još 1000 stvari koje ti se sviđaju...da ne govorim ona dva mjeseca nasred neba!

Samo mala ispravka, Nerevar nije bog, a zapravo nisu ni Vivec, Almalexia i Sotha Sil... Oni su GADOVI koji su se moći domogli tako da su te ubili :D

(p.s. primjeti neke sličnosti sa Svetim Trojstvom)

A što se tiče takvih "umnih" igara, glasam za klasike fkorz Deus Ex, Planescape Torment, Morrowind, Final Fantasy 7...[/quote:cmj1vyll]

Čuj hebe mi se...spominju se kao bogovi i oni su meni bogovi...isitna kuje jedne ubile te...ali zato ionako ne koristim njihova sranja koristim samo Nerevar's blesing...Vivec je ružan ko ku a za ostalih mi se...

A da ne spomenem Painkiller!!!Jedna od najbrutalnijih igara pogotovo kad ubaciš nešto hard rocka ili heavy metala...samo što je šteta što nisu napravili Hell edition...onako male anđele gađat sačmaricom i...OK sad...


Morrowind-(e jebemu mat**,cim napisao opet mi doslo da ga instaliram,e majke mi ubit cu bethesdu...)

Ja ga već instaliro nazad tjedan dana i već sam Grandmasteru Hlalu,Knight Of The Imperial Dragon(ili već) u Legiji i još mi fali samo glavna priča i Temple i nadmašio sam samog sebe...hehehehe već jesam!

Arbiter of Change
17-09-2007, 14:31
Sabio sve u posljednji post.
Nemoj raditi double, ili još gore triple, postove za redom. :wink:

Dreadlock
17-09-2007, 19:38
Morrowind (ponesao me)
Mafia (ono,ponese te)
Kotor(ponese te,al ne bas onolko koliko bi ti htio da te ponese)

:D

100EURO
17-09-2007, 20:22
POSTAL
-jer igra nema veze s vezom
LULA 3D
-ko tu koga jebe
SIMS
-zamrsena prica , previse likova , nista ne razumim , igra nakon koje si zamislim , ko zna mozda neko i nama tako upravlja :rotfl:

Demon Hunter
17-09-2007, 22:24
E da Gothic II ima odlicnu pricu koja te bas unese u Igr!

E da pa jebote Max Payne,prehebana prica...to sam zaboravio...a i tuzno je :cry:

Da i Metal Gear Solid!

Lord Ragnarok
18-09-2007, 14:15
nikad mi se nisu sviđale priče, sam wc3, predobra priča.
ali da je neka igra utjecala na moje misli nebi reko

Chieftain
18-09-2007, 16:35
Warcraft- najbolja prica po meni, užasno je razrađena da dok igram danima nakon toga razmisljam ok njoj... kakav je Illidan bio kad je bio mali i njegov braco Furion, kaj bude bilo s lich kingom dok umre, kakvi su ostali realmovi itd itd

Star Wars- prica bez kraja... nenadjebivo

Stalker- prica je tako depresivna da sam ju izbrisao i danima nisam mogao spavat sa pitanjem kak bi to bilo da je tak stvarno

half life- evo sad ga opet igram i htio bih opet zaigrati jedinicu, blue shift itd.

darth burek
19-09-2007, 17:26
Sabio sve u posljednji post.
Nemoj raditi double, ili još gore triple, postove za redom. :wink:

E pa fala nekad pogrješim...dobro sad...često!

Unnamed
22-09-2007, 07:58
Davno, kad sam igrao warcraft 3 prica mi je bila super.

Armed assault od novijih igara ima super pricu, ne volim vise one igrice sa nekom fantasy pricom.

Herr Schnitzel
22-09-2007, 08:45
BEZ FLEJMA MOLIM.

marijanovic
25-09-2007, 10:25
Znam samo jednu igru poslije koje sam, čujte ovo...
Igrao sam igru Private NurseSjedno 5-6 sati neprekinuto i nakon toga otišo spavat. Ujutro se probudim, mislim si "Zašto ne kašljem?" (Lik iz igre ima neku bolest od koje jutrom kašlje) i "Gdje je Maria?" (Privatna medicinska sestra što njeguje lika...)... Ono, dok se nisam razbudio mislio sam da sam lik iz igre!!!
Morate probati da biste znali o čem pričam.
Inače igra je rađena kao Anime (Hantai), skup slika i puuuuno teksta.
U igri imaju tri ženske s kojima možete završiti, ovisno o vašim odabirima odgovora na pitanja u igri...

Od ostalih igara gdje mi se svidjela priča, sa sličnim efektom kao ova gore navedena (samo ne toliko snažnim), tu su:
Jade Empire
The Suffering
Dungeon Siege
TES4: Oblivion
Prince of Persia: The Sands of time
... ima možda još koja, no sad se nemogu sjetit...

Morate probati barem Private Nurse i Jade Empire :)

Regnikolarna Deputacija
30-09-2007, 11:23
Ma ne serite, najbolja je: ACHTUNG, DIE KURVE! To je najžešća igrica, koju, naravno, moj ludi razred igra po malim odmorima i zauzme sve kompjutere u hodniku(nas je duplo manje od drugih razreda, a samo mi smo na kompovima). To je najžešća stvar. Nađite ju ako vam se da. I to se igra barem u dvoje, al može vas stat negdi 6-7 (ako se uspijete natrpat svi na jednu tipkovnicu). :killyou:

Svinjoguz
30-09-2007, 11:25
Baldur's Gate-Izvrstan i kompleksan svijet i priča.

Planescape:Torment-"teška" atmosfera i progresivna priča.

RIPtheREAPER
30-09-2007, 11:30
Ja znam da mi je Diablo 2 iskuhao mozak.
:|

Lord Coldwolf
30-09-2007, 11:41
E, da, spomenuo bi još i Forgotten Realms... tj igre iz te serije, jelte, BG, Icewind, Neverwinter i to.

Ne toliko zbog same priče kao takve nego zbog svijeta u kojem se odvija. Nešto slično kao i LOTR, svijet je tako user-friendly i uvjerljiv da vas nakon nekog vremena jednostavno povuče u sebe... Sve se doima ko jedna stvarna enciklopedija ili povjesna knjiga.

Pjesak na Sword Coastu, šume i druidi u Tethyru, zmajevi na sjeveru i ostaci vilenjačke utvrde Hand Of Seldarine iza Spine of the Worlda... dovraga, opet me hvata :)


PA forgotten realms je meni definitivno ( a i vecini ) najbolji fantasy svijet ikad napravljen.
Stvarno ima veliku povijest, sve je pojasnjeno kako funkcionira svijet (planesi) :)

evo, mogao bih cak reci da je Planescape Torment igra koja je uvelike promjenila moj um
--Endure, in enduring grow strong
--what can change a nature of a man?
-- sve one frakcije, a svaka od njih ima svoj stav i kroz igru sam za svaku od njih pomislio da ima ono nesto zbog cega bi se ja pridruzio bas toj frakciji.

slij igra je Arcanum, doduse nema toliko filozofije ko u planescapu, al ono sto ima nije nista manje vrijedno. Zadnji razgovor sa necromancerom koji
opisuje zasto bi bilo dobro unistiti cijeli svijet,..predivno :D

a onda gothic,.
rpg tako sa tako realnim razgovorima,.
atmosfera gdje se stvarno osjecas slab na pocetku, nov si zatvorenik, svi te j***.
Onaj osjecaj dok ojacas, nabavis novo oruzje,odjecu,. predivno :)

Rocchiro
30-09-2007, 12:27
slij igra je Arcanum, doduse nema toliko filozofije ko u planescapu, al ono sto ima nije nista manje vrijedno. Zadnji razgovor sa necromancerom koji opisuje zasto bi bilo dobro unistiti cijeli svijet,..predivno :D

zapravo tip ima skroz dobre razloge :roll:

Teon
30-09-2007, 12:39
Kojima zna napravit dobru pricu, MGS :pray:

Zbilja ima igara koje te potaknu na neko (dubokoumno) razmisljanje: razne teorije zavjere tipa XIII, MGS, Tom Clancy-eve igre, PoP je imao zanimljivu price (No man can change his fate ... I'm architect of my own destruction) :pray:, Fallout ...
Mozda se sjetim jos nekih, jako je zanimljivo kad naprave uz odlican gameplay pricu koja te tjera dalje, mislim da bi to trebao bit neizostavan elemnt

Bikica_Koja_Gejma
05-10-2007, 16:14
ima dosta igri sa zanimljivim pričama, ali mafia i njezin kraj... neprocjenjivo :pray:

Sickmanno1
05-10-2007, 16:21
KOTOR, dio dok skuzis da si ti Reven :o

Predobro....

A best prica mi je StarCraft...

Da_killah
05-10-2007, 16:38
damn, Revan je jebemu, nhf, ali barem ime napiši pravilno
to je i meni isto najbolji dio kotora, tamo na leviathanu, pa ona cut scena kad skida masku...