PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sta vam je bolje: Tiberium Wars ili Generals?



Hamti Damti
14-09-2007, 22:50
Jednostavno pitanje.:D
Sta je vama od ovo dvoje igara bolje, i sta vas smeta kod njih.:D

Moze samo bez glupih komentara.. :D

Bartuc
14-09-2007, 23:00
Meni su obje igre odlične!

Kod Generalsa mi se JAKO sviđa to što nisi ograničen kod izgradnje baze! To je zapravo jedini C&C nastavak u kojemu možeš graditi gdje kod želiš! U ostalim nastavcima pa tako i u TW-u moraš unutar kruga graditi bazu pa si nemreš niti kvalitetno rasporediti zaštitne tornjeve niti nikaj, to me živcira!

Ali zato je TW jako igriv i dinamičan sa savršenom grafikom i ludom optimizaciom zbog čega mi je odličan!

Onak, otprilike:

Generals -> 8/10
Tiberium Wars -> 7,5/10

Moje mišljenje :P

flander
14-09-2007, 23:31
nisam TW odigrao još ali kolko vidim zanimljiva igri, kad dobim priliku da je odigram odma bum, mislim imam igru ali brate nema se harda :D

Nightyx
15-09-2007, 07:28
Dobro je i jedno i drugo 8)

Teon
15-09-2007, 07:33
Tiberium Wars je bolji jer: Kane Lives!!

Inace najbolji C&C mi je RA2, no Generals je bio ok, al mi se ne svidja prevelika americka-patriot propaganda (sjetite se samo: made in the us of a)

Dok kod TW je radnja ipak u buducnosti pa je to malo prikriveno, a RA je super jer je 'sta bi bilo kad bi bilo'

LeftY
15-09-2007, 08:51
generalsi su mi zakon, tw mi je bezveze

M4rc3LL1u5
15-09-2007, 09:12
generalsi su mi zakon, tw mi je bezveze

Samael
15-09-2007, 09:13
Podjednako su dobre.

revenion
15-09-2007, 12:38
ma dobro je jedno i drugo...

Hamti Damti
15-09-2007, 13:16
Meni su obje igre odlične!

Kod Generalsa mi se JAKO sviđa to što nisi ograničen kod izgradnje baze! To je zapravo jedini C&C nastavak u kojemu možeš graditi gdje kod želiš! U ostalim nastavcima pa tako i u TW-u moraš unutar kruga graditi bazu pa si nemreš niti kvalitetno rasporediti zaštitne tornjeve niti nikaj, to me živcira!

Ali zato je TW jako igriv i dinamičan sa savršenom grafikom i ludom optimizaciom zbog čega mi je odličan!

Onak, otprilike:

Generals -> 8/10
Tiberium Wars -> 7,5/10

Moje mišljenje :P

To me isto zivcira kod TW-a sto moras unutar okruglog prostora graditi bazu, inace ostalo je sve ok, pa i grafika, jedino eto cini mi se da malo malcice starcraft kopira..neznam, a i jedinice od onih aliena su mi ruzne..

Generalsi je jedna od najrealnijih strategija do sada sto se tice raketa i eksplozija, a i realan je i u dosta drugim stvarima, jedino eto ima neke malene mane, koje ce se ako bog da rijesiti u novim patchevima, a to je npr kako tenkovima lose ide klanje jedinica(osim kad ih se gazi:D) i glupo je malo sto i obicne jedinice s puskama nemogu pucati na avione, sto mogu samo RPG trooperi :?

Jopax
15-09-2007, 14:59
Bolji mi je generals jer TW prebrzo dosadi
ali što se tiče svih djelova onda RA2 jer je to prejebana igra u svakom pogledu, grafika je jako solidna jer leti i ne šteka ni malo :D
frenetična akcija koja je puno brža od one u TW :wink:

Zv0nZ1
15-09-2007, 15:27
generalsi su mi zakon, tw mi je bezveze

morat ćemo jednu partiju za stare dane odigrat :)

Hamti Damti
15-09-2007, 15:37
hmm RA nikad nisam igrao ali sam kod frendova vidio i nije mi nekaj posebno ali morat cu jedanput posuditi,,

Da_killah
15-09-2007, 15:40
od ova 2, tw čisto zbog priče, a sveukupn također red alert

Prince-Artas
15-09-2007, 18:17
TW nemam želju igrat
generalse sam prešao s guštom

ZorgTheBorg
15-09-2007, 19:55
TW...obožavam scrinove... :pray:
I ja, baš su mješavina NOD-ove taktike i GDI-eve snage

Clutch
15-09-2007, 20:33
Podjednako su dobre.

Demon Hunter
15-09-2007, 22:17
Pa zasigurno Tiberium Wars jel Zero Hour nisam igro.

Dobar je....Dobar je taj Tiberium Wars!

ZorgTheBorg
15-09-2007, 22:29
točno tako...agilni su i jaki...a uz dobru taktiku nema ničeg što može stati pred njih...
POGOTOVO kad se bitka oduži... growth acceleratori su strasno dobar element
Imaju dobar AA, i dobre counter jedinice... tipa carrier vs. vece jedinice, devastator vs. zgrade i tripod vs. manje jedinice

ZorgTheBorg
15-09-2007, 22:43
Tocno, ali mothership... nekak je prespor, ako imas vojsku sta ce ti? Dok on dođe, napuni oružje, pukne, reloada... već može buzzer sravnit bazu sa zemljom :rotfl:

Mafioz0r
15-09-2007, 22:44
Jedino sam igrao Tiberium Wars, pa se nemogu odlučit.

Ogg The Dogg
15-09-2007, 22:57
generali su mi puno zabavniji i igriviji. bolje za rasturat sa ekipom po lanovima i to

ZorgTheBorg
16-09-2007, 17:58
4 Firehawka ga stignu sredit ako ga na vrijeme primijete, da ne govorim o Venomima, a tek AA uniti...

The-Borg
17-09-2007, 19:05
CnC3 sa nerfanom ekonomijom poput zero houra !.. to je vec onda dobra igra

ZorgTheBorg
18-09-2007, 20:22
zero hour je kompletnija igra od tw, no ne sumnjam da ce u ekspanziji i tw dobiti mogucnosti izabiranja nekakve vrste "generala" kao u navedenom.

inace niti jedna od ove dvije igre nije ni do koljena tiberian sunu i firestorm nastavku koji mi je i dan danas igriviji i zanimljivi od navedenih igara koje su si slicne ko jaje jajetu sto se nije smjelo dogoditi!!!
Ne bih se slozio s ovim gore... u ZH istina imas generale i tak, ali u tw-u ima mnogo vise support powera i taktike... u zh ne mozes zaustaviti tank rush TAKTIKOM. U tw-u mozes lijepo counterat ili postavit mine.

Ovo dolje... potpuno si u pravu. Pauza između RA2 i Generalsa unistila je najbolje od C&C-a.

Hamti Damti
18-09-2007, 21:24
zero hour je kompletnija igra od tw, no ne sumnjam da ce u ekspanziji i tw dobiti mogucnosti izabiranja nekakve vrste "generala" kao u navedenom.

inace niti jedna od ove dvije igre nije ni do koljena tiberian sunu i firestorm nastavku koji mi je i dan danas igriviji i zanimljivi od navedenih igara koje su si slicne ko jaje jajetu sto se nije smjelo dogoditi!!!
Ne bih se slozio s ovim gore... u ZH istina imas generale i tak, ali u tw-u ima mnogo vise support powera i taktike... u zh ne mozes zaustaviti tank rush TAKTIKOM. U tw-u mozes lijepo counterat ili postavit mine.

Ovo dolje... potpuno si u pravu. Pauza između RA2 i Generalsa unistila je najbolje od C&C-a.

ma vidi se da nemas pojma o ZH-u hahahhahahah, kad bi bilo tako kako ti tvrdis onda nikako nebi mogao zaustaviti tenk overlorde posto su oni najjaca jedinica u igri.

Daj molim te razmisljaj prije neg pises gluposti MOLIM TE

ZorgTheBorg
18-09-2007, 21:30
[quote=Sch3l3]zero hour je kompletnija igra od tw, no ne sumnjam da ce u ekspanziji i tw dobiti mogucnosti izabiranja nekakve vrste "generala" kao u navedenom.

inace niti jedna od ove dvije igre nije ni do koljena tiberian sunu i firestorm nastavku koji mi je i dan danas igriviji i zanimljivi od navedenih igara koje su si slicne ko jaje jajetu sto se nije smjelo dogoditi!!!
Ne bih se slozio s ovim gore... u ZH istina imas generale i tak, ali u tw-u ima mnogo vise support powera i taktike... u zh ne mozes zaustaviti tank rush TAKTIKOM. U tw-u mozes lijepo counterat ili postavit mine.

Ovo dolje... potpuno si u pravu. Pauza između RA2 i Generalsa unistila je najbolje od C&C-a.

ma vidi se da nemas pojma o ZH-u hahahhahahah, kad bi bilo tako kako ti tvrdis onda nikako nebi mogao zaustaviti tenk overlorde posto su oni najjaca jedinica u igri.

Daj molim te razmisljaj prije neg pises gluposti MOLIM TE[/quote:toahu1xi]
A kak ces drukcije zaustavit overlorde nego hrpom tenkova???
Kak??

U TW-u mozes counterati, jer NI JEDNA jedinica nije jaka na SVE, a u ZH-u overlordi imaju i minigun i topove, dalje kolju sve. Ne mozes manjom silom pobijedit veću.

TW: Rush mamutima!!!
Zracni napad ne ide, mamuti su anit air
Tenkovski napad ne ide, prejaki su mamuti!

NPR:
Bacanje Shockwave artillery koja ce onesposobit tenkove.
Zatim dolazi hrpa venoma koja zakolje par tenkova, kolko stigne dok se masa ne probudi.
Zatim, dolazi pjesadija. Jeftina i kolje, a mamuti cde tesko na nju. Pjesastvo se također grupira kod baznih obrana i svi skupa navale na mamute.

Osim ako neprijatelj nije to predvidio i poslao zracni napad na obranu, a izresetao vojnike manjim vozilima.

To mozes i u ZH-u, ali u puuno manjoj mjeri nego ovdje.

Hamti Damti
18-09-2007, 21:37
[quote="Zorg_The_Borg":3yil8d6t][quote=Sch3l3]zero hour je kompletnija igra od tw, no ne sumnjam da ce u ekspanziji i tw dobiti mogucnosti izabiranja nekakve vrste "generala" kao u navedenom.

inace niti jedna od ove dvije igre nije ni do koljena tiberian sunu i firestorm nastavku koji mi je i dan danas igriviji i zanimljivi od navedenih igara koje su si slicne ko jaje jajetu sto se nije smjelo dogoditi!!!
Ne bih se slozio s ovim gore... u ZH istina imas generale i tak, ali u tw-u ima mnogo vise support powera i taktike... u zh ne mozes zaustaviti tank rush TAKTIKOM. U tw-u mozes lijepo counterat ili postavit mine.

Ovo dolje... potpuno si u pravu. Pauza između RA2 i Generalsa unistila je najbolje od C&C-a.

ma vidi se da nemas pojma o ZH-u hahahhahahah, kad bi bilo tako kako ti tvrdis onda nikako nebi mogao zaustaviti tenk overlorde posto su oni najjaca jedinica u igri.

Daj molim te razmisljaj prije neg pises gluposti MOLIM TE[/quote:3yil8d6t]
A kak ces drukcije zaustavit overlorde nego hrpom tenkova???
Kak??

U TW-u mozes counterati, jer NI JEDNA jedinica nije jaka na SVE, a u ZH-u overlordi imaju i minigun i topove, dalje kolju sve. Ne mozes manjom silom pobijedit veću.

TW: Rush mamutima!!!
Zracni napad ne ide, mamuti su anit air
Tenkovski napad ne ide, prejaki su mamuti!

NPR:
Bacanje Shockwave artillery koja ce onesposobit tenkove.
Zatim dolazi hrpa venoma koja zakolje par tenkova, kolko stigne dok se masa ne probudi.
Zatim, dolazi pjesadija. Jeftina i kolje, a mamuti cde tesko na nju. Pjesastvo se također grupira kod baznih obrana i svi skupa navale na mamute.

Osim ako neprijatelj nije to predvidio i poslao zracni napad na obranu, a izresetao vojnike manjim vozilima.

To mozes i u ZH-u, ali u puuno manjoj mjeri nego ovdje.[/quote:3yil8d6t]


:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Evo ti jedan primjer:
http://www.cncden.com/forums/showthread ... ba&t=21302 (http://www.cncden.com/forums/showthread.php?s=55c0562291ce21a2dae9a9ec7d188dba&t=21302)


Ja s kojim god generalom igram overlordi su mi najmanja sitnica, ali kad igram s njima sve sravnjavam s zemljom.

ZorgTheBorg
19-09-2007, 07:12
:rotfl:
Scorpion rush je nadaleko najbolje zaustavljiv... Ak imas sonic gun samo reseta kroz njih, 2 hitca i ode, da ne spominjem Obeliske ili jace tenkove, pogotovo pjesadiju.

SnowFlake
19-09-2007, 09:40
Generals,ali Tiberium je ispljuvak,samo da EA dobi lovu,tiberian sun,e to je užitak igrati

Da_killah
19-09-2007, 16:17
upravo tako...

ZorgTheBorg
19-09-2007, 17:06
Pa da!

darth burek
19-09-2007, 17:38
Jednostavno pitanje.:D
Sta je vama od ovo dvoje igara bolje, i sta vas smeta kod njih.:D

Moze samo bez glupih komentara.. :D

Fulo si temu...kod ljudi je sve isto jer svi vole C&C bez obzira na radnju.Odgovor je predvidljiv...al već ako moram reći onda Tiberium Sun.To sam igro nazad mnogo godina i još bi ju 200 puta prešo!

Adisuki
12-06-2008, 09:22
Bolji mi je generals jer TW prebrzo dosadi

Ne znam, zavisi od osobe do osobe. Meni npr. TW nije brzo dosadio, te da dan-danas igram ;)

Inače su obje igre uredu, te obje volim zaigrati s vremena na vrijeme.

Wasteful
12-06-2008, 22:56
hmm zero hour mi je bolji

Cthulhu
13-06-2008, 11:15
generalsi su mi zakon, tw mi je bezveze
sign,meni osobno je najbolji c&c red alert 2.

thonchek
13-06-2008, 21:19
tiberium wars je bolji zbog grafike, ali generals volim vise igrat

ScorpiuS
13-06-2008, 21:44
Prilično su mi jednaki, nemogu se uspoređivat po grafici jer je Generals puno stariji od Tiberum Warsa. Al najbolji mi je Red Alert 2.

Grim
17-08-2008, 17:50
Generalsi su mi bolje zabavniji su i sve mi je nekak bolje ne svida mi se C&C: Tiberium Wars

Tegla Ajvara
20-09-2009, 21:17
Generalsi su mi bolje zabavniji su i sve mi je nekak bolje ne svida mi se C&C: Tiberium Wars

:pray:
najgore je kad zabrijes da je neka igra dobra, i onda nasilu igras da bi kasnije shvatio da ti se nesvidja, tak je meni bilo sa c&c3 tw

Raz
20-09-2009, 21:20
Oho, koji revive :)

Generalsi su mi najzabavniji i C&C se napokon tu odmaknuo od Red Alerta i Tiberiuma.
Inače, oni prvi C&C rulaju najviše.

Aral
20-09-2009, 21:41
Tiberium Wars naravno. Generali aka. poluproizvod ne zasluzuju nosit naziv C&C.

Tsaя
21-09-2009, 07:49
Generalsi su najžešći, oni su mi najbolji.

R@pt0r
21-09-2009, 07:57
Generals. Dan danas mogu igrat, nikad ne dosadi.

Don Kihot
21-09-2009, 11:59
Generals... I dan danas u mreži Zero Hour rastura.

neox99buleseye
21-09-2009, 18:00
tiberium wars....
rekli kaj rekli mp je presudio

Tegla Ajvara
21-09-2009, 22:47
malo cu se vratit u formu, pa ako je netko za partiju generalsa preko garene?

i da, jel onaj 1.4 patch sadrzi sve prijasnje patcheve u sebi ili svaki posebno

ja instaliram 1. 1.2 pa 1.3 pa 1.4
ja neznam sta je moj frend na svom kompu instalirao ali malo-malo nas izbaci iz igre jer se nepodudara nesta

ArcL!ght
23-09-2009, 06:05
Igro sam generalse prek neta (konkretno hamachi) s gro ljudi. "Profesionalno" nisam igro nikad, no moram reć da od svih generala vanilla china se pokazala naj sa svojoj red guard rush/swarm taktikom ^_^.

EA je zakupio Generals2.com još pred 2 godine pa jedva čekam da ju naprave... sam da je ne useru ko RA3 (RA je od ozbiljne igre posto cartoony igra... no comment)

W3DR4N
23-09-2009, 07:37
RA je od ozbiljne igre posto cartoony igra... no comment

Ako sam dobro skužio, ti si Red Alert 2 nazvao ozbiljnom igrom?

RA serijal je oduvijek bio šaljiva strana CnC franžize, samo je u trojci izraženije zbog bolje grafike. Ubij saturaciju i shadere 3 i to je to.

Raz
23-09-2009, 07:56
RA je od ozbiljne igre posto cartoony igra... no comment

Ako sam dobro skužio, ti si Red Alert 2 nazvao ozbiljnom igrom?

RA serijal je oduvijek bio šaljiva strana CnC franžize, samo je u trojci izraženije zbog bolje grafike. Ubij saturaciju i shadere 3 i to je to.

Vjerojatno misli na jedinicu koja je imala puno ozbiljniji štih od nastavaka, a i prethodnica je ozbiljnijem Tiberium serijalu. RA2 se već počeo gubiti i naginjat više prema komediji kao i RA3.

Tegla Ajvara
23-09-2009, 21:55
Igro sam generalse prek neta (konkretno hamachi) s gro ljudi. "Profesionalno" nisam igro nikad, no moram reć da od svih generala vanilla chinaSse pokazala naj sa svojoj red guard rush/swarm taktikom ^_^.

EA je zakupio Generals2.com još pred 2 godine pa jedva čekam da ju naprave... sam da je ne useru ko RA3 (RA je od ozbiljne igre posto cartoony igra... no comment)

koji je to general ?
vjerovatno neki mod?

Adisuki
27-09-2009, 13:27
[quote="ArcL!ght":366yue43]Igro sam generalse prek neta (konkretno hamachi) s gro ljudi. "Profesionalno" nisam igro nikad, no moram reć da od svih generala vanilla chinaSse pokazala naj sa svojoj red guard rush/swarm taktikom ^_^.

EA je zakupio Generals2.com još pred 2 godine pa jedva čekam da ju naprave... sam da je ne useru ko RA3 (RA je od ozbiljne igre posto cartoony igra... no comment)

koji je to general ?
vjerovatno neki mod?[/quote:366yue43]
LOL. Engleski ti nije blizak ^^
To je Kina, bez generala :)

Inače ne kužim ljude koji su zapeli za "cartoony grafiku" od ra3. Ja ju ni ne vidim. Igra ima super mehaniku, i vjerojatno je najbolje balansiran C&C ikad :/. Ladder joj je sasvim ok, a sama igra nudi puno više mogućnosti nego prethodnici.

Šteta samo što će i nju ubiti s izlaskom C&C4 :/. EA trči za slavom DoW2, i jednostavno mora u RTS ugraditi RPG elemente bez nekog dubljeg razmisljanja :)

Za mene su RA3 i Gen vrhovi franšize. Za Gen2 se još nadam, ali s obzirom da je čovjek koji je radio kec prešao u Blizzard, i sad radi na SC2 mislim da Gen2 neće dostićni slavu kao prethodnik :)

*Fila*
29-09-2009, 11:25
malo cu se vratit u formu, pa ako je netko za partiju generalsa preko garene?

i da, jel onaj 1.4 patch sadrzi sve prijasnje patcheve u sebi ili svaki posebno

ja instaliram 1. 1.2 pa 1.3 pa 1.4
ja neznam sta je moj frend na svom kompu instalirao ali malo-malo nas izbaci iz igre jer se nepodudara nesta
prijatelju zanima me kako igraš generalse preko garene...ja igram zh al preko hamačija na nekim debilnim networkima di igraju neki talibani
iam garenu ali kak da igram prek nje zh?
hvala

Tegla Ajvara
29-09-2009, 15:09
dogovoris se sa nekim mač prek garene i nadjete se tamo u nekoj sobi od red alert 3 i obojica startate igru i normalno na netvork, lan i sad, ako neprepoznaje hosta, samo upises u direct connect ip adresu od garene od hosta i udje u igru, tak sam ja radio jer meni hamachi nikad nije sljako

al nestabilno je dosta, rjetkko koju ces partiju do kraja izgurat

*Fila*
29-09-2009, 15:26
dogovoris se sa nekim mač prek garene i nadjete se tamo u nekoj sobi od red alert 3 i obojica startate igru i normalno na netvork, lan i sad, ako neprepoznaje hosta, samo upises u direct connect ip adresu od garene od hosta i udje u igru, tak sam ja radio jer meni hamachi nikad nije sljako

al nestabilno je dosta, rjetkko koju ces partiju do kraja izgurat
a ja se jebem preko onog kurca hamačija...stalno rui igru jebe mačku mater...
daj vidi u online gaming u hamači temu tamo sma stavio par hamači networka...probaj skinut zadnji hamači i sredit ga
pa se pridruži...ako imaš volje vremena i živaca
ž
:)

Tegla Ajvara
29-09-2009, 19:54
dogovorit cemo se jednom preko garene, sad jedan dan 8)
1v1 , v1.4 igra
mapa bilkoja za 2 playera (cisto da se nemoramo naganjat po velikim mapama)

*Fila*
30-09-2009, 11:51
dogovorit cemo se jednom preko garene, sad jedan dan 8)
1v1 , v1.4 igra
mapa bilkoja za 2 playera (cisto da se nemoramo naganjat po velikim mapama)
a neznam ako budem mogao...sad mi pčinje fax i neam puno vremena da budem na netu...ali ajde nađi još jednog pa igramo dva na dva...ako si za...:)
ugl ja sam slab tek sam počeo :) :| :wink:

Tegla Ajvara
30-09-2009, 11:57
mogu ja i protiv dvojice, vjeruj mi 8)