PDA

Pogledaj cijelu verziju : Oscar!



Wizard
06-03-2006, 19:39
Oscar je glup nekad je dobivanje Oscara bilo privilegija najboljih filmova, redatelj, glumaca, sada to vise nije tako i to je lose :cry: :cry: :cry:

Prince-Artas
06-03-2006, 19:45
Oscar je glup nekad je dobivanje Oscara bilo privilegija najboljih filmova, redatelj, glumaca, sada to vise nije tako i to je lose :cry: :cry: :cry:

potpis :)

W3DR4N
06-03-2006, 20:35
Oscar je glup nekad je dobivanje Oscara bilo privilegija najboljih filmova, redatelj, glumaca, sada to vise nije tako i to je lose :cry: :cry: :cry:


Argumentiraj i obrazloži, onda tek potvrdi svoje riječi.

Glass
06-03-2006, 21:31
Čudno mi je kako pederplanina nije dobila niti jedan Oscar.

Rocchiro
06-03-2006, 21:44
Čudno mi je kako pederplanina nije dobila niti jedan Oscar.

:rotfl:

neko u žiriju je homofoban :)

Chesterix
06-03-2006, 21:47
dobil je za režiju ak se ne varam

nego, SW: ROTS nije bio niti među nominacijama za specijalne efekte :thumbs1:

W3DR4N
06-03-2006, 22:11
Čudno mi je kako pederplanina nije dobila niti jedan Oscar.

Brokeback je zasluženo odnio 3 Oscara.

Glass
06-03-2006, 22:34
Čudno mi je kako pederplanina nije dobila niti jedan Oscar.

Brokeback je zasluženo odnio 3 Oscara.

Radi se o pederskoj ljubavi u kaubojskom okruženju :rotfl: , to nespada u kategoriju drame nego komedije

Babitz
06-03-2006, 22:43
tebi je to još jedna kućna kolekcija :rotfl:

W3DR4N
06-03-2006, 23:31
@ Broken Mirror, Wizard...

Iako to nikad ne radim, i nisam je ni pitao da li smijem, svejedno ću to učiniti. Kopirati ću kvalitetan, i prije svega subjektivan dojam Brokebacka. Kad jedan od vas pogleda film i napiše osvrt približne dužine, priznat ću vaše mišljenje valjanim. Do tad... ovakvim ispadima ispadate jadni.


...Brokeback Mountain...
...konacno se odvazih i na taj korak...i moram priznati da sam iz kina izasla pomalo razocarana...i to unatoc cinjenici da sam otisla pogledati film bez ikakvih ocekivanja, spremna da me ponese bilo kakvo ludilo koje Ang Lee ima za ponuditi...ocito je, ipak, da smo on i ja dvije dijametralno suprotne osobe...
...Lee je zasigurno talentiran redatelj, no jedan je od problema filma, barem za ovu specificnu kriticarku, cinjenica da on svoj talent usmjerava "na krivi put"-odlucivsi se film rezirati kao "klasicnu love story", odmah je odustao od pridobivanja moje pune naklonosti, jer mi taj tip prica naprosto "ne lezi" - iako to ocito radi svjesno, s namjerom da gledateljima bolje pojasni polozaj u kojem su se nasli glavni junaci, Lee svoj film svjesno pretvara u ljubavnu dramu u kojoj nedostaje josh samo...hmmmmm, Clint Eastwood to, medjutim (djelomicno i zbog niza predivnih kadrova same planine, zbog kojih sam bila voljna mnogo toga oprostiti), ne bi bio problem da sve ostalo odlicno funkcionira - ali nije tako...
...jedan od kljucnih problema je casting glumaca za pojedine uloge...Ennisova supruga, Alma, je izrazito lose odabrana, bolja nije ni Jackova zena, a Jake Gyllenhall kao Jack naprosto ne funkcionira...bez sumnje je rijec o talentiranom mladom glumcu, ali on mi je naprosto previse neizrazajan (malo govori licem, josh manje tijelom) da bi dao primjeren portret svog lika - a cinjenica da treba biti "juznjak" nimalo mu ne olaksava stvar...kao da je Lee birao glumce nekom meni nedokucivom logikom...posebna prica je jedino Ledger, ali doci cu i do toga...
...da je problem samo u glumcima, josh bi i islo, ali likovi nekih od tih glumaca krajnje su mi stereotipno portretirani, i iako je to, cini se, djelomicno uradjeno namjerno, ne pomaze filmu bash puno...citav je niz manjih propusta zasmetao mome oku - tako likovi stare pomalo "neravnomjerno", nemaju nikakvih masnica nakon tucnjava (hvala bogu, kosulje su im prljave!!! i oni sami su cak prljavi!!! Bravo Lee!) i tako neke bedastoce, ali ne budimo sitnicavi ...a kao slag na torti - glazba je grozna (a zaista nije morala biti - soundtrack je bash za ovakav film mogao biti bozanstven...country and all...)
...ipak, unatoc svemu navedenom, nije rijec o losem filmu, a najvise zasluge za to ima mr. Heath himself, sto je meni doista bilo iznenadjenje...njegov je "uspjeh", medjutim, sretan spoj dvaju okolnosti - zaista izvrsne glume i krasne razrade lika...Ennis je, ukratko, sve ono sto ja volim u filmovima - intrigantan, ocaravajuc i naprosto (da ukradem jedan lijepi novohrvatski izraz) zavoljiv na prvi pogled...ali ne u onom megalomanskom, junackom smislu, vec posve suprotno - na stidljivi, drazesni nacin, sakriven iza u najmanju ruku kamenog zida...ne postoji nista tako "razoruzavajuce" poput iznutra rastrganog covjeka koji zeli i ima toliko za reci, ali nije u stanju to uciniti, artikulirati sve te neuhvatljive misli i osjecaje - a Ang Lee i Ledger to ocito znaju, i tako vjesto koriste (za sto je, uostalom, film kao medij savrsen, jer nam daje da vidimo i ono nevidljivo u "stvarnom zivotu")...Ledgerov Ennis, nasrecu, nema govornu manu (*ja ih inace obozavam, da ne bude nasporazuma *), ali je njegov hendikep u komunikaciji sa okolinom i mnogo tezi, a samim time je meni bio bolniji za gledanje, ali i uspjeliji - iako u nekim trenutcima malo gubi na uvjerljivosti (bash u sceni koja je mozda i sredisnja u filmu), Ledger je generalno u stanju natjerati vas ne da cujete, vec da vidite i dozivite osobu kao sto je Ennis, osjetite kako se "lomi", sto je doista tezak zadatak...na trenutke me sjecao na Gourmetovog Oliviera, ali je gledati potonjeg ipak bio daleko bolnije i stresnije iskustvo-ali svejedno mu je to veeeeliki kompliment on je taj koji film izdize iznad prosjecne nesretne ljubavne price (homoseksualnost glavnih likove tek je otegotna okolnost, ali ne i sredisnje mjesto), i nadam se da je P.S. Hoffman zaista majstorski odradio svog Capotea, jer bi se moglo dogoditi da ostane bez Oscara pored ovakve predstave

...sve u svemu - zanimljiv, nelos film, sa nekoliko prekrasnih scena i dosjetki (kraj koji je pretuzan, prekrasno ponavljanje slike Ennisa koji je dva puta prisiljen sve sto ima i sto mu je vrijedno doslovno staviti u - papirnatu vrecicu koje je heartbreaking...), koji svakako treba vidjeti, ali koji po meni nema sve ono sto bi najbolji film godine trebao imati - dodir laganog ludila i genijalnosti...u Oscare, ipak, ne sumnjam ni na tren...

Wizard
06-03-2006, 23:49
Ne govorim samo o ovoj dodjeli Oscara nego o svim u zadnje vrijeme, pogotovo 11 Oscara po meni nezasluzenih za LOTR-a, itd., Brocken nisam niti mislim pogledati jer se radi o pederima.

Glass
07-03-2006, 13:04
Wedrane ja nisam komentirao samu kvalitetu( u to nespada samo radnja nego i zvuk,gluma,efekti,koncept radnje itd....) filma, nego samu bazu priče koja je recimo blago degenerična, redatelj u homofoban svijet(kojeg ovakvim filmovima prisiljavaju da homoseksualnost prihvati kao nešto normalno) donosi film o dvojici kauboja koji su "rastrgani" između svoje homoseksualnosti i normalnog obiteljskog života kojeg su sebi stvorili.
Sad bi otprilike trebala ići rečenica tipa "nemam ja ništa protiv homoseksualaca..." ali neće ići jer ja imam nešto protiv homoseksualaca i to nikad neću prihvatiti kao nešto normalno i prirodno, normalno možda i postane jednog dana jer društvo diktira što je normalno a što ne, ali homoseksualnost nikad neće biti prirodna iz jednostavnog razloga što je priroda odlučila da treba biti muškarac i žena a ne muškarac s muškarcem.
No da se mi vratimo na film, redatelj donosi film koji se protivi svim zakonima prirode i zdrave logike i iz toga razloga ovaj film ja nikad neću pogledati a vjerujem da u tome nisam sam.

Osiru$
07-03-2006, 13:23
nisam gledao brokeback mountain, ali hoću prvom prilikom, kao i Capote.

Ovo sam već napisao na gamerovom forumu, ali eto zanima me i vaše mišljenje. Meni se nekako onaj fake wester naglasak Heath Ledgera čini lošim i neuvjerljivim. Ponavljam: film nisam još pogledao, samo isječke.

IgGy
07-03-2006, 13:43
oscari su se poceli dijelit sapkom i kapkom. nije vise to tak zanimljivo.

str33t6l0w
07-03-2006, 15:16
istina... vse nije ono sto je nekad bilo......

Harry
08-03-2006, 12:32
Da su se počeli dijeliti šakom i kapom to nije istina...Da je takvo stanje onda bi na ovoj dodjeli imali film koji bi dobio popriličan broj kipića kao što je pretprošle to dobio LOTR:ROTK. Ove godine su bile kao prvo čudne teme, svaka je imala svoju manu za koju su u žiriju znali da će i oni biti popljuvani kao ocjenjivači ako jednoj od tih daju previše nagrada. Bojali su se da šta će ljudi misliti ako Planini Brokeback daju 6 Oscara otprilike. Iako mi je drago što je Fatalna Nesreća dobila Oscara za najbolji film,ostao sam razočaran što npr. iako je to film više za djecu- Harry Potter i Plameni pehar nije dobio Oscara za Art Direction nego ga je dobio fil Sjećanja jedne Gejše. Mislim,ono...Što se tiče drugog filma,Narnijske kronike koji je dobio Oscara za šminku,tu sam sasvim zadovoljan. Ipak,ne može se reći da je na dodjeli bio nominiran neki film koji se stvarno isticao. Nije bilo filma poput Djevojke od milijun dolara koji je po meni možda i najbolji film Clinta Eastwooda, pogotovo jer je on tu bio redatelj ali i glumac. Ako mislite da LOTR nije zaslužio 11 Oscara onda samo okrenite glavu prema Titanicu koji je također dobio toliko. Zar je Titanic bolji film??????Ne bi se složio...

Rocchiro
08-03-2006, 13:51
Wtf. je Oscar? :)

to za mene ne postoji...jedini žiri za filmove sam JA sam SEBI i briga me.

Wizard
08-03-2006, 14:06
Da su se počeli dijeliti šakom i kapom to nije istina...Da je takvo stanje onda bi na ovoj dodjeli imali film koji bi dobio popriličan broj kipića kao što je pretprošle to dobio LOTR:ROTK. Ove godine su bile kao prvo čudne teme, svaka je imala svoju manu za koju su u žiriju znali da će i oni biti popljuvani kao ocjenjivači ako jednoj od tih daju previše nagrada. Bojali su se da šta će ljudi misliti ako Planini Brokeback daju 6 Oscara otprilike. Iako mi je drago što je Fatalna Nesreća dobila Oscara za najbolji film,ostao sam razočaran što npr. iako je to film više za djecu- Harry Potter i Plameni pehar nije dobio Oscara za Art Direction nego ga je dobio fil Sjećanja jedne Gejše. Mislim,ono...Što se tiče drugog filma,Narnijske kronike koji je dobio Oscara za šminku,tu sam sasvim zadovoljan. Ipak,ne može se reći da je na dodjeli bio nominiran neki film koji se stvarno isticao. Nije bilo filma poput Djevojke od milijun dolara koji je po meni možda i najbolji film Clinta Eastwooda, pogotovo jer je on tu bio redatelj ali i glumac. Ako mislite da LOTR nije zaslužio 11 Oscara onda samo okrenite glavu prema Titanicu koji je također dobio toliko. Zar je Titanic bolji film??????Ne bi se složio...
Nisam ja ni rekao da je Titanick bolji film od LOTR-a ali veliki sam fan Tolikenovih knjiga pa mi film nije bio dovoljno opsiran, prekratak je previse toga je izostavljeno.

Babitz
08-03-2006, 14:09
dodjele oscara su sranje 8)

Wizard
08-03-2006, 14:10
Zlatna Malina rulla :pray:

Babitz
08-03-2006, 14:29
Zlatna Malina rulla :pray:
:rotfl:
true doduše