PDA

Pogledaj cijelu verziju : particija



Jerry
14-09-2007, 16:38
ovako,sjebo sam s linuxom particije,tj imam disk od 180 gb praznog,neformatiranog pa ga ne vidim u windowsima,kako mogu ga formatirati?jer mogu preko nekog managera particija?

Bartuc
14-09-2007, 16:46
Stisni desni klik mišem na My Computer i izaberi Manage opciju! Otvoril bu ti se novi prozor u kojemu izabereš (sa ljeve strane) "Disk Menagment"! Tu budeš vidio taj ne iskorišteni dio HDD-a i možeš ga formatirati (desni klik na ne iskorišteni dio i format)!

Jerry
14-09-2007, 17:54
okej,mikso sam i smikso sve radi..but..but imam 2 win xpa...:D
kak oda obrišem ??ugl jedan je..točnije jedan je SETUP!! :D pa me živcira stalno mi ga boota :?

Bartuc
14-09-2007, 18:02
Na koju foru imaš 2 sustava, a da do sada nisi znao za to :D Ako je na nekoj drugoj particiji od glavnog sustava, onda tu particiju formatiraj (prvo napravi backup)!

PS: Si uspio srediti particije na način kaj sam ti gore opisao ili si radio preko nekog drugog programa?

Jerry
14-09-2007, 18:07
preko windows setup sranja..ono kad bootaš cd i ideš instlirati widnows :cry: jer sam imo ubuntu na toj od 180 a da nisam ni znao..bila je swap i sjebala mi bootove,pa sam pravio novi setup da mi vrati boot postavke,i onda repairo ovaj i imam sad dva boota...btw taj setup sustav sam formatirao

Bartuc
14-09-2007, 18:13
Bome si sve zeznuo :D Najlakše je vjerujem potrošiti 2 sata i zbootati cd od XP-a te si izbrisati sve particije, ponovno ih kreirati kako ti pašu, snimiti windowse na c particiju i formatirai ostale particije nakon instalacije :P

Jerry
14-09-2007, 18:24
al na forumu je prije bilo kako makniti to sranje iz boota...nešta moram upisivat u run ili tražiti po mycompteru :cry:

Teon
14-09-2007, 18:30
E puno hvala, ova fora sa Drive Menagmentom je i MENI pomogla :pray: :pray: (onaj moj topic (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=15976))

Jerry
15-09-2007, 08:46
preko windows setup sranja..ono kad bootaš cd i ideš instlirati widnows :cry: jer sam imo ubuntu na toj od 180 a da nisam ni znao..bila je swap i sjebala mi bootove,pa sam pravio novi setup da mi vrati boot postavke,i onda repairo ovaj i imam sad dva boota...btw taj setup sustav sam formatirao

HalF-DeaD
15-09-2007, 10:11
Jerry, ako imaš jednu instalaciju wina a pišu da imaš dvije probaj ovo: uključi da vidiš skrivene datoteke i sistemske datoteke, onda desni klik na C:\boot.ini i makni read-only. Sad ćeš moć editirat, i vidjet ćeš u tome nešto tipa ovo:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn
Makni jedan redak ako su isti, ovisno o tome koji NE koristiš. Sejvaj i stavi ponovo read-only.

Btw, šta je s tim da je Ubuntu najbolji OS na kojem si bio? :D

Jerry
15-09-2007, 11:21
pa i je..ali sluške što je stari kupio s integriranom zvučnom (onboard spržena,hgspot garancija -.- ) podržavaju samo windowse :D
edit
odem u C:/ /u moj slučaju E:/ i nemam boot.ini :/

Bartuc
15-09-2007, 11:51
pa i je..ali sluške što je stari kupio s integriranom zvučnom (onboard spržena,hgspot garancija -.- ) podržavaju samo windowse :D
edit
odem u C:/ /u moj slučaju E:/ i nemam boot.ini :/

Boot.ini ti je hidden file! Prvo moraš izabrati opciju "Show hidden files..."!

Jerry
15-09-2007, 20:32
jesam

Jerry
15-09-2007, 20:36
Jerry, ako imaš jednu instalaciju wina a pišu da imaš dvije probaj ovo: uključi da vidiš skrivene datoteke i sistemske datoteke, onda desni klik na C:\boot.ini i makni read-only. Sad ćeš moć editirat, i vidjet ćeš u tome nešto tipa ovo:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn
Makni jedan redak ako su isti, ovisno o tome koji NE koristiš. Sejvaj i stavi ponovo read-only.

Btw, šta je s tim da je Ubuntu najbolji OS na kojem si bio? :Dkako da znam koji da zbrišem :)

Bartuc
15-09-2007, 20:38
To se i ja pitam :rotfl: Eci peci pec... :D