PDA

Pogledaj cijelu verziju : Shin Megami Tensei: Lunar Quest



Jelash
14-09-2007, 11:01
Evo, odlučio sam i ja objaviti svoju igru... nije baš da se ponosim njom, ali eto...


http://rapidshare.com/files/56437221/Sh ... _.rar.html (http://rapidshare.com/files/56437221/Shin_Megami_Tensei_-_Lunar_Quest__demo1_.rar.html)


SMT: LQ je igra započeta 05.09., tako da ne možete nešto specijalno očekivati od nje (budući da ju radim manje od 2 tjedna).



Kratak ops igre:

LIKOVI:
U igri će biti samo 2 ljudska lika, Jelash (maštovit naziv... ah) i Lucia. Ostala 2 (u borbi mogu biti max 4) će biti monsteri. Da da... Prvobitno sam ovu igru zamislio sa 4 ljudska lika (od kojih samo glavni lik iliti Jelash ništa ne priča, dakle 'silent protagonist'; nešto kao u Dragon Quest ili Breath of Fire serijalima). No, budući da sam još donekle pod utjecajem igre SMT: Nocturne, odlučio sam se za promjenu. Dakle, svaka regija ima svoje protivnike. Te protivnike je moguće prizvati pomoću kristala koji su rasuti po regijama. Ono što je karakteristično za igru jest da se ti prizvani monsteri (ili summoni, kako hoćete), za razliku od regularna 2 lika, ne bildaju - tj. uvijek su istog levela. Nadalje, njihova snaga i magije identične se ''pravim'' čudovištima koje ćete sresti. Uzet ću za primjer monstera po imenu Slime Healer - statistike tog monstera su slijedeće: Max HP: 20 / Max SP: 32 / STR: 1 / DEX: 8 / AGI: 25 / INT: 12 / ATT: 0 / P.DEF: 5 / M.DEF: 5 / EVA: 10 te jedna jedina magija pod nazivom 'Healing Wind'. To su statistike ''pravog'' monstera, a ujedno i onog kojeg ćete vi prizvati. Znači, prizvani monster neće biti ni jači ni slabiji od ovog protiv kojeg ćete se boriti. Možda mislite da je igra samim time lakša. Jest ku*ac! Što vam vrijedi prizvati 'Fire Mage-a' na lokaciji punoj čudovišta koji apsorbiraju vatreni element? Eeeeee... a i nastojat ću da u borbi bude što više protivnika, tako da ćete vrlo rijetko naletiti na jednog ili dva monstera u grupi. Također, prizvani monsteri vrijede samo za lokaciju na kojoj ste ih prizvali tj. ako odete u neku drugu regiju oni će automatski otići iz vaše grupe. Probao, radi.
Isto tako, valja napomenuti da svaki monster ima svoje slabosti, pa pazite koga vodite u borbu. Na početku se to možda ne osjeti, ali kasnije bude. Ali, dat ću jedan primjer... 2. dungeon ima samo 2 protivnika - Fire Mage i Red Jelly. Kao što se može iz imena zaključiti, oba protivnika su vatrenog elementa. INT je visok, ATT nikakav, DEF poprilično usr*n. Ako takve likove odvedete u borbu (protiv točno tih protivnika) mogu vam poslužiti samo kao štit, jer jedine magije koje imaju (Fire i Fire Storm) neće napraviti protivnicima ništa osim hilanja. U kasnijem stadiju igre bit će više ''elementarnih'' protivnika na jednoj mapi + onih sa jadnom obranom od magija ali i velikim STR-om.
(Atlus, hvala ti za Nocturne!! Dugo mi je trebalo da shvatim kakvo je to remek djelo!!)

PREDMETI:
Trgovci će biti na svim mogućim lokacijama, no od njih nećete moći mnogo toga kupiti. Predmeti za liječenje HP-a su u ponudi, predmeti za obnavljanje MP-a ne. Obrambene predmete (armor, helmet, accessory) ćete moći kupiti kod njih, pa tako i početna oružja; kad kažem početna mislim samo na najslabija, naravno. Također, oni bolji predmeti će biti rasuti po dungeon-ima pa ćete morati istražiti svaki kutak. Isto vrijedi i za predmete koji povećavaju MAX HP, MP, STR ili nešto drugo. Velik dio igre bit će prilično linearan i nećete imati mogućnost vraćati se na istu lokaciju, pa stoga treba dobro ''prekopati'' dungeon i uzeti sve što se nudi. No dobro, skrivenih kutija s blagom neće biti, tako da va mništa ne može promaknuti. Predmeta za liječenje statusnih promjena NEMA. U igri imate jednog standardnog healera (Lucia) te eventualno nekog monstera koji posjeduje healing spell-ove. Ako je netko od likova zaražen nekom statusnom promjenom - Lucia liječi. Ako je netko od likova zaražen nekom statusnom promjenom, a Lucia je pod 'Silence' efektom - *ebali ste ježa. Al' da ne bude tako teško, napravit ću da 'Silence' nestane nakon borbe. Razmišljam da li da stavim u igru predmete za rezurektanje ili ne. Možda bolje ne.

KLASE:
U igri će biti moguće birati između 3 klase za glavnog lika - Paladin, Berserker i Lancer. Paladin koristi mač i štit, ima najmanji HP i STR od navedene 3 klase, no zato je jedini koji ima magije (uključujući i Resurrect; Lucia tu magiju neće imati). Berserker koristi 2H axe, ima najveći HP i STR, ali je najosjetljiviji na magije (što se pogotovo osjeti u 2. dungeonu). Lancer koristi 2H spear, STR i HP su mu odsrednji, no zato će jedini imati skillove da napadne više protivnika istovremeno.
Početne armore moći će svi equip-ati, ali nastojat ću da kasnije napravim poseban armor za svaku klasu.
Isto tako, valja napomenuti da nemaju svi istu brzinu level up-anja.

ŠTO OVAJ DEMO NUDI?
Prije svega, loš dizajn mapa, nevjerojatno blesav scenarij (koji je na hrvatskom, btw) i prečeste random encountere. Dvije mape (na jednoj je boss, btw) i ''lagano'' upoznavanje s sistemom. (koliko god ovo blesavo zvučalo)

ŠTO SLIJEDI?
Prilično sam nezadovoljan ovim demo-om. Nisam se previše potrudio oko skillova za Lancer-a i Paladin-a, a i loš dizajn mapa me muči (to sam već spomenuo). Najvjerojatnije će tako i ostati. Random encountere ću možda još ''pojačati'' (budući da je ova igra više orijentirana na fajt), potrudit ću se da naredni dungeoni imaju zagonetke, a i nastojat ću da igra bude što više gramatički ispravna. :D



Pitanje!! Kako napraviti da scrollovi u igri daju nove skillove? To mi se više sviđa neko učenje skillova s novim levelom...





Pa eto... ako se nekom da skinuti ovo petorazredno smeće, go ahead! Svaki komentar je dobrodošao.

Dux
14-09-2007, 13:06
el ovo uopće radi nekome?
skinem, raspakiram, pokrenem aplikaciju za instalaciju, kliknem ok jer ovo ostalo nemam bleke što je, uđem u novi folder di je instalirana, pokrenem igru i otvori se prozor (potpuno crn) i izbaci mi slijedeći error:
http://img502.imageshack.us/img502/7015/erroran7.jpg
EDIT: Skinuti http://mystro-games.tripod.com/downloads/rgss100j.zip
EDIT#2: onda se dobije ovo:
http://img413.imageshack.us/img413/7527/error2ud1.jpg

mislim da moras skinuti RMXP

Jerry
14-09-2007, 13:06
vjerovatno igra rađena u RPG makeru pa zahtjeva rpg maker..ili njegovu biblioteku..gul that sucks

Jelash
14-09-2007, 15:37
Ja idiot zaboravio spomenuti da je rađena u RPG Maker XP-u.
(verzija v1.01 - Postality Knights Edition v2.0; neznam ima li to kakve veze)

Moja isprika.

Dupli post, ispričavam se.


Može li mi netko objasniti ovaj tutorial?
http://www.rpg-palace.com/tutorials/tidbit/ffix_ap.php

Ništa ja tu ne kužim... :cry:

edited by Luka : više nije dupli ;)

[TFD]Hunter
15-09-2007, 15:36
dobro da si naveo tu verziju jer ima jako puno veze..... al ugl....
ima nacin kako se rijesit toga da ljudi skidaju rpg maker....
OVDJE (http://dux.net.ms/)
odi pod tutorials i onda ces tamo vidjet..... igra ce ti doduse biti dosta veca, al jbg.... i tut je na eng.... 8)

Jelash
15-09-2007, 20:06
Hvala na linku, no mene zanima jedno - naime, tutorail kaže da u folder s igrom moram kpirati CIJELI 'Graphics' i 'Audio' folder. Eh sad, zašto bih ja kopirao sve te fajlove ako ih neću koristiti?
Zvukove sam sve uzeo (udarac oružja, otvaranje škrinje...) no sva glazba u igri su midi fajlovi koje sam ja stavio. Monstere NISU defaultni, stoga nema smisla kopirati ih u taj folder gdje je moja igra. Da skratim, SVE što koristim u igri sam kopirao u folder sa samom igrom. To je dovoljno, zar ne?

Berax0r
16-09-2007, 18:03
Yup...

[TFD]Hunter
16-09-2007, 19:42
i onda trebas u rpg makeru disable-at njegov runtime..... sve ti tamo pise, i pise da ne skopiras sve(prvo kaze sve, al onda kasnije objasni da zbog velicine skopiras samo ono sto koristis).....

Luka
16-09-2007, 20:51
radi do dijela sa "dobrodošao" i onda se sruši ... :nonono:

Jelash
16-09-2007, 21:30
But, but... dao sam bratiću igru i njemu radi. :cry:
Jao...


Idem ja ''izbaciti'' RTP pa opet uploadat... na 56k vezi. Dam link za kojih pola sata.



EDIT:
http://rapidshare.com/files/56437221/Sh ... _.rar.html (http://rapidshare.com/files/56437221/Shin_Megami_Tensei_-_Lunar_Quest__demo1_.rar.html)

EDIT2:
Izbacio sam RPT, pa je do dovelo do nekih komplikacija. Evo, nanovo sam uploadao i sve bi trebalo raditi.
Ispričavam se svima koji su skinuli, a nisu mogli pokrenuti. Prokleti RTP me s*ebo... :cry:

Luka
17-09-2007, 16:37
nakon nekoliko restartova proradilo je :)

Jelash
17-09-2007, 21:37
A čuj... treba ju malo ''zagrijati''. :D

Jel' barem teška ili još treba proraditi na tome? (kad već scenarij ne valja... :cry: )

Luka
18-09-2007, 07:53
A čuj... treba ju malo ''zagrijati''. :D

Jel' barem teška ili još treba proraditi na tome? (kad već scenarij ne valja... :cry: )

prestao sam igrati nakon 5 min

Jelash
18-09-2007, 11:53
Vjerovao ti ili ne, ovo što sam uploadao je EASY mode. Kada završim igru, ''izbacit'' ću i NORMAL, HARD te HERO ONLY mode.

Nisam bezveze stavio Shin Megami Tensei u naslov... pretpostavljam da nisi igrao nijednu igru iz te serije?

Luka
18-09-2007, 14:09
nije zbog toga, nego zbog nekog bossa ili čega već kojeg sam udario cca 50 puta a njemu ništa :(

Jelash
18-09-2007, 16:50
Igra je namjerno tako napravljena. Htio sam da, ako je već scenarij loš, bude što teža. Znam da će to odbiti mnoge igrače, ali ionako to radim za ''svoju dušu'', a ne za druge.
Pretpostavljam da imaš problema već na samom početku, nakon razgovora s trgovcem. Jelda? Prodaj onaj Ring of Dexterity i kupi si bolje oružje. Jasno, malo ćeš teže pogoditi protivnika, ali damage je veći. I postoji jedna lokacija gdje je jako malo protivnika u grupi te je idealno za bildanje... ali, nebi bilo u redu da spoilam.
Primjetit ćeš da su random encounteri vrlo česti i da se lova teško zarađuje - kopirao sam Dragon Quest serijal. :cry:
Kasnije to možda promijenim, ali ovako - demo traje duže. Računaj barem sat ipo igre dok ga ne prođeš.

Igra je manje-više čisto klanje, tako da... odmah sam rekao da ne valja, zar ne?