PDA

Pogledaj cijelu verziju : nemam zvuk



nemam ime
13-09-2007, 14:40
ovo je moj prvi post pa da za pocetak pozdravim sve članove ovog foruma :wink:

imam problem sa zvukom:

igrao sam igricu i odjednom mi je nestao zvuk.
gledao sam tamo u Control Panelu i ovak nešto mi ispadne --> This deviece cannot start (Code 10)

još mi kaze da trebam skinut neke drivere (nove) :? , pa jel mi netko može, please, pomoci di da nadem te drivere.

Lijepi pozdrav! :wink:

McPingvin_v2.0
13-09-2007, 14:47
koja matična ploča, koji windowsi, koja zvučna ako nije onboard... detalji kolega, detalji :)

13-09-2007, 14:55
Ako je zvuk samo stao u normalnom radu ili je nešto izgorilo ili si tukao po kompu ili su ti windowsi in the deep shit...

nemam ime
13-09-2007, 15:37
ili si tukao po kompu

ROFL nisam.

ugl. fala ljudi, zvao sam frenda ciji je laptop i kaze da je i on ima s tim problema da je dao na servis i da neznaju. da se zvuk pojavi sam of sebe :rotfl:

enivej, fala, slobodno zakljucajte temu. :wink:

W1k1n6
13-09-2007, 16:03
[quote="amd freak":2xwuoeso]ili si tukao po kompu

ROFL nisam.

ugl. fala ljudi, zvao sam frenda ciji je laptop i kaze da je i on ima s tim problema da je dao na servis i da neznaju. da se zvuk pojavi sam of sebe :rotfl:

enivej, fala, slobodno zakljucajte temu. :wink:[/quote:2xwuoeso]
To je tipični kvar na elektronskim uređajima koji nazivaju i "hladni spoj", vjerojatno kad nemaju drugog tumačenja. Radi se uglavnom o slaboj ili povremenoj (ne)provodljivosti na nekom dijelu neke štampane ploče, dakle ne da je nema, nego malo ima, malo nema. Naravno, po Murphyevom zakonu, obično sve radi kad uređaj odneseš u servis. Ja sam takav problem imao svojevremeno s nekom jeftinom telkom, mislim da se deset servisera izredalo, svima je kao "proradilo", no kad je telka stigla doma... za poludit.
Da ti je laptop pod garancijom, možda bi ti to riješili drastičnom zamjenom neke komponente, ovako čisto sumnjam.