PDA

Pogledaj cijelu verziju : Paintball!



JedimiNjoke
13-09-2007, 13:47
Zanima me ima li ljudi na forumu koji se bave paintballom, turnirskim ili amaterskim. Napišite svoje dojmove o samoj igri, a i nedostatke ako ih nađete :D

Ako možda nikad niste zaigrali Paintball, a živite u Zagrebu i okolici, evo jedan teren od Paintball kluba Velika Gorica, kojeg ću i sam postati član uskoro. Dečki koji drže teren i opremu su stvarno ljudi na mjestu, i uvijek spremni pomoći igračima i njihovim zahtjevima (platiš rentu i kuglice, na raspolaganju imaš za igru 2 terena i šumu iza njih - šumu preporučam za vrijeme zime, predobro ako ima snijega). Dečki će ostat i cijeli dan ako mislite igrat toliko.

Dakle link ovdje: http://paintball-vg.hr/S:killyou:

ludkopuska
13-09-2007, 14:19
Cool... Cijeli zivot slusam price o pejntbolu, al nikad ga nisam isprobo. Hvala na savjetu ^^

JedimiNjoke
13-09-2007, 15:19
lol, lud ćopio si me na foru ova 2 linka haahaha. Vrati mi moje 3.5kila mesa!

ivan
13-09-2007, 15:27
tema je premještena iz podforuma "Sport" jer nema veze s igrama

Dreamer Deceiver
13-09-2007, 15:29
igrao jednom u životu i bilo mi je prejebono, iskustvo koje želim ponoviti :D

unknown
13-09-2007, 15:32
igrao, dosadno mi

SkunK
13-09-2007, 15:33
Volio bi probat a i ima paintball klub tu di zivim ali ljen sam jebiga :)

Human m0nst3r
13-09-2007, 15:35
Bio i ici cu opet naravno prejebeno mi je.

JedimiNjoke
13-09-2007, 15:39
tema je premještena iz podforuma "Sport" jer nema veze s igrama

Istina, moja greška. Nisam pročitao "fine print" ispod.

Armachus
13-09-2007, 16:02
Volio bi probat a i ima paintball klub tu di zivim ali ljen sam jebiga :)

signed

MTF*
13-09-2007, 17:18
bio 4 puta, idem opet za 2 tjedna...
prejebno mi je to...

Sonic_Moronic
13-09-2007, 17:43
igrao, dosadno mi

r0pe
13-09-2007, 17:46
e imam jedno pitanje, uvijek čitam kak se paintball plaća 200-300 kn, pa zelim znati je li to po ekipi ili pojedinačno?

Human m0nst3r
13-09-2007, 17:55
e imam jedno pitanje, uvijek čitam kak se paintball plaća 200-300 kn, pa zelim znati je li to po ekipi ili pojedinačno?
Po osobi.

r0pe
13-09-2007, 18:07
e imam jedno pitanje, uvijek čitam kak se paintball plaća 200-300 kn, pa zelim znati je li to po ekipi ili pojedinačno?
Po osobi.

omfg :shock: nedam ja te pare

NIKOLA RADIŠIĆ
13-09-2007, 18:08
http://www.paintballcroatia.com/cjenik.htm

Jopax
13-09-2007, 18:46
U mostaru je bilo nešto ali se niko nikada nije organizirao
volio bi probat ali neam sa kime jer većina to gledao kao igre bauk,trošenje vremena i para na gluposti :( :killyou:

JedimiNjoke
13-09-2007, 20:01
200 - 300 kuna... Baš i ne. Ovako ti je:

1. Iznajmljivanje opreme je negdje 60kn
2. Plaćaš kuglice, svakih 100 kuglica je negdje 35kn

Dakle izađe te negdje 150 - 200kn (a to igraš cijeli dan s tolko potrošenih kuglica)

MTF*
13-09-2007, 20:05
pa di je tak jeftino?
ja kaj sam bio prosjek je 120kn oprema + 100 kuglica, a svaikh daljnih 100 kuglica 40-50kn...
inace je, mislim, 3h, ali se po dogovoru moze i duze, naravno, ako termin nije zauzet...

Human m0nst3r
13-09-2007, 20:07
Ja sam igrao cijelo popodne za 200 i nesto kuna dobili 300 kuglica fakat smo se dugo fajtali i jos bili u sumi.

xaviaz
13-09-2007, 20:19
Ekipu za rodendan dofuro napucavali se ko panjevi cijelo popodne )

r0pe
13-09-2007, 20:20
a jel se osjeti šta preko odijela???

Human m0nst3r
13-09-2007, 20:22
a jel se osjeti šta preko odijela???
Da to ti je odijelo koje te ustvari samo od boje stiti da se ne zamazes. Uf kako je dobro pogoditi nekoga u dupe :rotfl:

Lord AngelRI
13-09-2007, 20:26
ma to je super mada nisam nikad igrao ali imam želju i mislim da ću još ove godine probat samo moram nać di kod mene u Rijeci ima okupit ekipu i to je to.....

xaviaz
13-09-2007, 20:29
tad ne adrenalin ak se uzivis poslje si lagano plav )

Berax0r
13-09-2007, 20:49
jbt u Zagrebu ima sve :(

Human m0nst3r
13-09-2007, 20:54
jbt u Zagrebu ima sve :(
Jebiga. Zivot je kurva.

Rocchiro
13-09-2007, 20:59
nisam imal jos priliku probati,ali planiram.cini mi se poprilicno zabavno

Lord AngelRI
13-09-2007, 21:01
jel zna netko dal ima u Rijeci i okolici koji poligon??

JedimiNjoke
13-09-2007, 21:34
Ne znam za Rijeku, al ovo jeftino je u Velikoj Gorici, 17km od Zagreba (75 000 stanovnika grad). Kod ovih ljudi nema termina, ako ti kažeš da želiš bit cijelo popodne, bit ćeš cijelo popodne. Kao što sam rekao, dečki su prva liga, ako želite možda doći možete se javiti meni ili kontakt broj na stranici.

Povedite cure, frendove, obitelj, koga god hoćete - javite što želite. Možete i roštiljat, meso možete donijet svoje ili da dečki kupe, imaju roštilj tako da nije problem, radi se i kotlovina. Markeri (puške) su mrak, precizni, ako želite mogu se otfrljit da lete jače nego određeno po renti (umjesto 90 m/s, 120 m/s recimo). Stvarno fleksibilan dogovor.

Što se tiče odjeće, dobit ćete na raspolaganje kombinezone iste kakve ima interventa policija (ne govorim o onim štitnicima kakve imaju :P) također imaju i debela maskirna odjela preko kojih se skoro ništa ne osjeti jer su vrečasti dosta, ako se netko stvarno boli udarca, imaju i par pancirki preko kojih ništa nećete osjetit. Stvarno ne boli jako, ja sam dobio s 2 metra pod rebra i nije bolilo previše, samo osjetiš šus, boli 2 sekunde i onda prestane - govorim o 2 metra, iz daljine se skoro ništa ne osjeti.

K4ciga
13-09-2007, 21:36
hm,nisam dosada bio u prilici zaigrati paintball,ali zvuči super :)

BlackDCRO
13-09-2007, 21:37
Vec postoji tema cini mi se...

Inace, volio bi probat.

JedimiNjoke
13-09-2007, 21:37
Našao sam paintball u Rijeci mislim, vidi link: http://www.paintball-kvarner.hr/onama.htm#

suljo
13-09-2007, 21:56
Preeejebeno moram to sa svojim frendovima isporbat.

Lord Jambrek
13-09-2007, 22:04
Bio sam na paintballu nedavno, odlično iskustvo, ali mi je malo skupo.

JedimiNjoke
13-09-2007, 23:22
Što je, je malo je skupo. Iskreno radije neću pušit i pit petkom/subotom navečer pa preko vikenda s frendovima otić na to svaki 2-3 vikend. Em si s frendovima, em se baviš nečim što je zdravo (trčanje :P), em se jako dobro zabavljaš, em te adrenalin lupa... :killyou: 8)

Master_of_Soup
14-09-2007, 08:04
nisam imal jos priliku probati,ali planiram.cini mi se poprilicno zabavno

Death By Sexy
14-09-2007, 08:16
skup ali prezabavan sport.. 2 bio na poligonu i 1 u šumi... teška adrenalin pumpa... METKE!!! NEMAM METKE!!! TUP

Clutch
14-09-2007, 09:25
nisam nikad bio mada me sad vise privlaci airsoft od toga

JedimiNjoke
14-09-2007, 10:00
Airsoft lako napraviš od speedballa, ali obrnuto baš i ne :P Airsofta ima jako malo u Hrvatskoj nažalost trenutno.

kec
14-09-2007, 15:21
Airsoft lako napraviš od speedballa, ali obrnuto baš i ne :P Airsofta ima jako malo u Hrvatskoj nažalost trenutno.

pa gle, speedball je igra u paintballu a i u airsoftu bi se dalo napravit nes slicno speedballu jer su paintball markeri i airsoft replike u biti zracne puske podjednake snage...
bio sam jednom na paintballu a sad se bavim airsoftom i mogu rec da je puno bolji dojam drzi airsoft

po meni jedina prednost paintballa je sto ostane mrlja nakon pogodtka tak da je nepriznavanje moguce al teze neg u airsoftu
sve ostalo je na strani airsofta :D

btw, airsofta ima taman u hr :P

Da_killah
14-09-2007, 16:00
Našao sam paintball u Rijeci mislim, vidi link: http://www.paintball-kvarner.hr/onama.htm#

imaš i na gornjem zametu, bezjakima, štaveć, bio sam tamo pred 3 mjesec i zakon je, samo sam popizdio kad su mi se i naočale i maska maglile, pa sam skinuo naočale, ali je sve bilo do maske, druga mi se nije maglila. kasnije sam se ufurao pa sam odigrao par partija samo s maskom i markerom, bez vojnih uniformi u bijeloj majici :D a još smo i napravili roštilj u šumici pa je bilo prezakon

Lord AngelRI
14-09-2007, 18:18
Našao sam paintball u Rijeci mislim, vidi link: http://www.paintball-kvarner.hr/onama.htm#

hvala....

JedimiNjoke
14-09-2007, 21:02
Oboje speedball i airsoft su "grane" paintballa, sa malim paradoksom u njima što airsoft ne ostavlja fleke :) Znam da ima u blizini Gorice Airsoft, al za adrenalin pumpu je speedball, makar je airsoft nekad zabavniji jer se odvija u šumi, razni scenariji itd.

Al nema stari kad igraš 5 v 5 i kad malo proviriš si najebo!

r0pe
14-09-2007, 21:28
e a jel maska čuva cijelo lice ili su to samo kao naočale?

MTF*
14-09-2007, 21:32
sve, i usi...
ali ne i straznji i gornji dio glave...

JedimiNjoke
14-09-2007, 21:34
Maska, s tim da ako se bojiš stavi si šiltericu na glavu i to ti je dosta i nešto si za oko vrata ponesi. Eh vi ko da ste ženske, jel boli, jel ovo, jel ono. Svi bi jebali, a ne bi umočili! 8)

kec
14-09-2007, 22:02
Oboje speedball i airsoft su "grane" paintballa
upravo si uvrijedio sve airsoftere u hr i sire :killyou: airsoft NIKAKO NIJE "grana" paintballa
ako je neko u dilemi izmedju airsofta i paintballa nek razmisli koja mu je igra bila draza unreal tournament i sl. igre (paintball) ili operation flashpoint ili bilo koji drugi takticki fps (airsoft)

v4MP1r3
14-09-2007, 22:22
imam veliku zelju no oprema je skupa ko sam vrag pa ...

JedimiNjoke
15-09-2007, 00:23
Nisi me razumio... na kraju dobiješ isti vrag, ljudi pucaju po ljudima - makar je airsoft započet ranije od paintballa (11 godina ranije u Japanu, točnije 1970.), "pripao" je pod ogranak paintball franšize jer je paintball trenutno popularniji (zadnje desetljeće).

Igre se razlikuju u potpunosti kao što sam naglasio ranije, ako sam nekoga uvrijedio predlažem da se isti malo bolje informiraju i pročitaju sve naglas ispočetka pa će razumijeti.

To što se balavci svađaju isto kako se prepiru tu o nekim igrama (ova je bolja zbog tog, tog i tog), iskreno, nije moj problem (gle one paintballaše/softiće koji šupci, mi rulamo bla bla) - ono piss off lol! :killyou:

kec
15-09-2007, 09:38
paintball i airsoft su dva slicna pojma, ali nisu ista, airsoft nikako ne moze bit grana, franšiza paintballu...
paintball se razlikuje po vise stvari od airsofta, pocevsi od zastitne opreme pa do markera dok postoje i "grane" paintballa koje se zovu woodsball a to onda vise slici na airsoft jer oponasaju mil-sim

airsoft se vise bazira na ratnoj simulaciji, ima scenarije tipa spasavanje pilota, unistavanje repetirora, minobacaca, spasavanju talaca... normalno moze se sve isto napravit u paintballu, al paintball je ipak za brzu igru, vise akcije u manje vremena

u pravu si sto se tice onog da sve sjedne na isto mjesto, eliminiraj sto vise mozes premda ce ti pravi airsoft mil-simer rec da mu je ipak vaznije obavit zadatak od eliminiranja protivnika :wink:

JedimiNjoke
15-09-2007, 14:02
Istina ovo zadnje, al airsoft sada ubrajaju u paintball (speedball, woodsball, airsoft...) upravo zbog marketniške raširenosti paintballa. Sad ti reci laiku airsoft, pogledat će te blijedo i pitat: "Baseball?", dok mu kažeš paintball je već lakše kapirat di je šta.

Objective je važniji u airsoftu, istina - igram paintball, upravo zboh toga što se može lako pretvorit u airsoft (woodsball), to su samo nijanse koje debili koriste za prepucavanje, vjeruj mi.

btw. sutra idem na paintball (jedva čekam), samo što je bed marker mi još nije došao pa ću morat rentat od kluba Sad Baš sam se veselio da ću rokat s novim Proto railom (zrakom punjen, elektronički ubacivač kuglica itd. itd. Very Happy).

ludkopuska
15-09-2007, 18:41
Oboje speedball i airsoft su "grane" paintballa
upravo si uvrijedio sve airsoftere u hr i sire :killyou: airsoft NIKAKO NIJE "grana" paintballa
ako je neko u dilemi izmedju airsofta i paintballa nek razmisli koja mu je igra bila draza unreal tournament i sl. igre (paintball) ili operation flashpoint ili bilo koji drugi takticki fps (airsoft)

Meni se cini da bi mi onda vise odgovarao airsoft ^^ Taktika i to jel? Brain over reflex... Kind'a thing :ekipa: a ne :kill:

Ako sam dobro shvatio ^^

TheJopa
15-09-2007, 19:15
Meni se cini da bi mi onda vise odgovarao airsoft ^^ Taktika i to jel? Brain over reflex... Kind'a thing Ekipa a ne Kill Spree

Ako sam dobro shvatio ^^

Airsoft i meni zvuči bolje, ono grupna taktika, sve ko pravo. Mada to nema ovde. Ali brat je iša na paintball jednom i bilo u je dobro, pa sljedeći put idem s njim.

Lord AngelRI
16-09-2007, 16:22
imam veliku zelju no oprema je skupa ko sam vrag pa ...

a čuj ono što valja to ima i cijenu....

JedimiNjoke
16-09-2007, 19:16
Airsoft ti je scenario bitke, dakle realnije ratovanje - speedball je nešto kao UT, maksimalno 5 v 5 mislim, poligon sa jastucima na napuhavanje. Meni je osobno airsoft super iskustvo, ali malo dugo traje i kad si pogođen sjediš izvan igre dok se drugi ne poubijaju (stave vas 40 vs 40 u šumu sa kompasom i čim sve ne, pa se snađi). Speedball mi je kad se želim ispuhat i da me malo adrenalin puca. Sad će bit big game paintball u Kutini na koji ću ić (50 v 50), jedan od razloga zašto sam uzeo speedball jer ti sa svojim markerom (puškom) možeš igrat oboje (paintball se može igrati u šumi, scenario bitke također itd.). Možeš si kupit paintball pušku koja je direktna kopija M16 i sličnih puški. Jedina razlika između paintball i airsoft puške je ta što airsoft puška puca gumene kuglice, dok paintball puca one sa bojom.

U speedballu ti je brain vrlo, vrlo dobro napregnut. Trebaš negdje u 5 minuta (tolko po prilici traje jedan meč), izbacit sve protivničke igrače taktikom, nemaju refleksi tu puno utjecaja, samo vježba. Proviriš i dobiješ metak u čelo ako ne paziš, evo ja danas izbacio dvojicu i skine me frajer iza zadnje zapreke jer ga nisam vidio. Komunikacija u timu - vrlo važna :D

Evo primjer iskrcavanja na Normandiju scenario:

SizbuvMY ... ed&search= (SizbuvMYS6c&mode=related&search=)S - paintball

JedimiNjoke
16-09-2007, 19:19
Pogledajte i ovo :D

ddMowxKc ... ed&search= (ddMowxKchko&mode=related&search=)

^B4$t4rD^
16-09-2007, 20:01
Pogledajte i ovo :D

ddMowxKc ... ed&search= (ddMowxKchko&mode=related&search=)

omfg :rotfl: :rotfl:

r0pe
16-09-2007, 20:07
Pogledajte i ovo :D

ddMowxKc ... ed&search= (ddMowxKchko&mode=related&search=)

omfg :rotfl: :rotfl:

loooooooooool :rotfl:

a što je i taj lik pametan...ono kad ga pogodi izgleda ko da mu je mozak rasuo

King tiger
16-09-2007, 20:16
ja jebote ko da ga je neko iz mauzerke pogodio.

Necto
17-09-2007, 12:22
Evo primjer iskrcavanja na Normandiju scenario:

SizbuvMY ... ed&search= (SizbuvMYS6c&mode=related&search=)S - paintball

Evo primjer Operation Irene (Blackhawk down):

http://youtube.com/watch?v=xkIQCss0Pb0S - Airsoft

Razlika je oooocigledna :D

olio
17-09-2007, 13:38
omg predobro sa operation irene

JedimiNjoke
17-09-2007, 17:40
Sad uzmi u obzir da je u airsoft igri Operation Irene sudjelovala velikim dijelom američka vojska i puno profesionalnih vojnika (promotorske svrhe), dok je paintball d-day u potpunosti amaterski napravljen. Daj zamisli koja bi te cifra izašla da dovedeš ono oklopno vozilo ili samo da nabaviš autohtone uniforme... Takva vrsta airsofta je jebeno skupa (da ne govorim koju količinu sponzora moraš imat), dok je paintball također skup, ali ipak bar malo približen masama. Kolko ljudi tu misli da je paintball skup, što bi tek rekli za airsoft, ipak ne zarađuju svi astronomske cifre ili imaju roditelje koji zarađuju toliko. Ja sam student, počinjem sa turnirskim paintballom i sve si sam sponzoriram zasad (čitaj radim i studiram) i jedva pokrijem troškove, to što ste vidjeli nije baš realno, barem u Hrvatskoj i okolici.

SnowFlake
19-09-2007, 10:30
Sad uzmi u obzir da je u airsoft igri Operation Irene sudjelovala velikim dijelom američka vojska i puno profesionalnih vojnika (promotorske svrhe), dok je paintball d-day u potpunosti amaterski napravljen. Daj zamisli koja bi te cifra izašla da dovedeš ono oklopno vozilo ili samo da nabaviš autohtone uniforme... Takva vrsta airsofta je jebeno skupa (da ne govorim koju količinu sponzora moraš imat), dok je paintball također skup, ali ipak bar malo približen masama. Kolko ljudi tu misli da je paintball skup, što bi tek rekli za airsoft, ipak ne zarađuju svi astronomske cifre ili imaju roditelje koji zarađuju toliko. Ja sam student, počinjem sa turnirskim paintballom i sve si sam sponzoriram zasad (čitaj radim i studiram) i jedva pokrijem troškove, to što ste vidjeli nije baš realno, barem u Hrvatskoj i okolici.


pa nije to toliko skupo,kojih 1000 eura za ono super trinketse

Human m0nst3r
19-09-2007, 16:13
Pa da sta je to 1000 eura sitnica. :boohoo:

JedimiNjoke
19-09-2007, 16:39
1000 eura za što? To valjda misliš po odijelu jednom? Nemreš nać nigdje kod nas autentične američke odore, jedino da ih sam sašiješ... kako bi to izgledalo... :nonono:

kec
19-09-2007, 18:14
ima americkih uniformi kod nas i mogu se nabavit u hr :wink:
nisam cito o irene 3 nit sam nis posebno trazio, al mi se ipak cini bolje organiziraniji d-day nego irene...
sve u svemu, ne bi se zalio da sam prisustvovo na ajrin :roll:
al bio paintball il airsoft uvijek ti je ona stara narodna: kolko para tolko muzike
al postoji jedna skupa "grana" airsofta reenacating i mali topic o njemu (http://forum.cro-airsoft.org/viewtopic.php?t=241&start=0)