PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dijonice



| | \| i X 4 |
12-09-2007, 15:29
E jel ko zna kolko će cca biti T - HT - ove dionice

tj kolko će biti 1 komad

baš bi si htio ugrabiti par komada

ili kada će se to znati *

Rocchiro
12-09-2007, 15:37
treaš biti punoljetan

Bartuc
12-09-2007, 15:40
Gdje se mogu kupiti te dionice?

| | \| i X 4 |
12-09-2007, 15:52
treaš biti punoljetan

znam , da ispričavam se

poslat ću mamu ili tatu


složili su se

a imam svoju karticu (glasi na mamino ime)

radio preko ljeta pa imam para

a i valjda mi stara / stari ispuni to sranje taj obrazac za kupnju dionica a ja odem u bank i predam kao da je bed ako nemre onda stari / stara

Bartuce kolega

našao sam nekej

http://www.tportal.hr/gospodarstvo/posl ... /fset.html (http://www.tportal.hr/gospodarstvo/poslovnivodic/fset.html)

cijena dionice

130 kn-a - 190 kna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bartuc
12-09-2007, 16:01
Super Nixa, hvala na info-u! Deda ide po dionice pa za njega pitam!

| | \| i X 4 |
12-09-2007, 16:05
Super Nixa, hvala na info-u! Deda ide po dionice pa za njega pitam!

hehe

nadamo se da će se nešto zaraditi

sada stara rekla ok

kupit ću 10 komada i dobi još jedan kao fol gratis

ništa kolega bartuc hvala i tebi :wink:

još tu ima kaj treba isfurat

http://www.tht-dionica.com.hr/

Bartuc
12-09-2007, 16:08
Zakaj meni zahvaljuješ? Pa nisam ti nikaj korisnoga rekel u ovoj temi :D

Nego, realno, koliko misliš da buš profitirao sa tih 10 dionica? Daš 2000 kuna za njih, i koliko očekuješ da bu se to isplatilo?

streetrace777
12-09-2007, 16:12
Pa bude odbio po mojoj odlicnoj matematici 2100kn :D.Zajebavam se.Meni je baba dobro profitirala prije na dionicama Errcisona Nikole Tesle uzela ih za nekih 200 i manje i kasnije su bile po 700kn a nadam se da ce biti nesto i od ovih dionica

| | \| i X 4 |
12-09-2007, 16:18
ewo za malodobne

Roditelj/skrbnik koji Obvezujuću ponudu podnosi za ponuditelja koji je malodoban, odnosno kojem je postavljen skrbnik, treba donijeti na uvid izvornike sljedećih dokumenata:
Izvod iz matične knjige rođenih / Rješenje suda o skrbništvu
dokument kojim se dokazuje hrvatsko državljanstvo ponuditelja (ako se podnosi ponuda uz pravo prvenstva i posebne pogodnosti)
dokument na kojem je vidljiv MBG ponuditelja
identifikacijski dokument roditelja/skrbnika
karticu tekućeg računa roditelja/skrbnika.

Bartuc kolega hvala još jednom

ovako happy sam

a kolko ću profitirat , nadam se a kolko profita ? puno !!!!! a i vlada je rekla da će davati bonuse onima koji ih zadrže tj ne prodaju ih u nekome roku a taj rok iznosi nemam blage!

moj stari ima dionice Tehnike gdje i radi 30 godina

ima 80 dionica a prije 2 godine smo se veselili kada je narasla za 1300 na 1800 a ewo danas su 10 000 kuna :D

pa eto mog duha za dionice !

Bartuc
12-09-2007, 16:32
Možda si i ja odem kupiti par za soma eura! To je zapravo kao štednja ali s malim postotkom rizika pošto sumnjam da firma poput HT-a može propasti! U takvoj firmi možeš samo profitirati, nadam se! Osim ako ne dođe neka izravna konkurencija HT-u pa da ga pojede do temelja... ne pričam o H1 i tele2 :D

Ali još bum prije razmislio i konzultirao se sa starcima!

streetrace777
12-09-2007, 17:11
Hm kolko znam THT je drzavna firma a drzavna firma nemoze nikada propasti.Ma da su neznam koji ratovi drzavne firme ne mogu propasti

The Boz
12-09-2007, 17:30
To je zapravo kao štednja ali s malim postotkom rizika
:rotfl:
Vidi se da ne radiš u financijama.
Dakle, dionice: najaktivniji i najrizičniji vid ulaganja. I to daleko. Od T-HTa pogotovo u ovo vrijeme, kada dolaze strani provideri fiksne i mobilne telefonije i interneta, a tvrtka gubi monopol nad infrastrukturom. Dakle, ako ste hrabri, svakako, ali pošto su dionice, nitko nemože sa sigurnošću procijeniti neku dobit.
A što se tiče cijene, čuo sam od JP Morgana procijenu od 240 i 310 kn, i nekako mi je čini točnije nego neko naklapanje u medijima uz sav taj hype, reklame, itd. A vjerojatno bu bila i viša, do 320 i 400injak kn čak.
Ali... sjetite se INA-e, i njenih. Pustili dionice po cca1690 kn, nakon godinu dana su se napuhale do cca3350, što u svijetu mnogi vjeruju da je bilo ilegalno napuhavanje dionice, i eto, prošao rok držanja dionice, i kad ono, PRAS, ode dionica u troznamenkastu vrijednost. Obogatili se oni koji jesu, gubitak broji mnogo više, a onih par besplatnih dionica nije značilo ama baš ništa, a cijena, kao i sama dionica kao takva, je tek sad u stvari zrela za tržište, u ovim cijenama od 2600 kn.
Stoga, bez da se KVALITETNO informirate okolo o tome, nemojte ići u dionice vlastoručno.

| | \| i X 4 |
12-09-2007, 17:57
hehe u bliže vrijeme t -com povećava brzine i to mnogo

čitaj teme

babababa

Rocchiro
12-09-2007, 17:57
Mislim da bi bilo pametno ako vec ulazete u neku tvrtku da ulozite i u neku konkurentsku da ne zavrsite u minus ako neka tvrtka zajebe

Neven <R>
12-09-2007, 18:19
Najbolje je pitati svog brokera za savjet(ako već netko želi investirati), jer ulaganje je vrlo rizična stvar. Sve je ok dok tržište raste, ali kad počne padati... eh. A sad T-HT je'l se isplati ili ne, ne znam u svakom slučaju oni koji su uložili u INA-u na početku imali su prinose oko 50%.

Ps1ho
12-09-2007, 18:20
zato kupis dijonice jedne, i druge
i ladis jaja

Bartuc
12-09-2007, 18:31
---cut---

Pa iskreno mislim da je mali rizik jer HT nema izravnu konkurenciju! Ako ima samo jendu pravu konkurenciju, molio bih te da je navedeš! Uz to, HT je državna firma, a državne firme teško padaju u Hrvatskoj!

Ali iskreno, u pravu si, ne bavim se financijama i nemam gotovo ništa iskustva u tom području tak da je svaka informacija vrlo korisna!

The Boz
12-09-2007, 18:42
T-HT više nije državna firma, a do kraja ove godine(ili proljeća sljedeće) gubi monopol nad državnom infrastrukturom, iliti kablovinjem koji NIJE platila tvrtka nego država preko poreza. Izravnu konkurenciju ima u vidu Optime, i još nekih konkurenata u povojima poput Amisa, iako su na hr tržištu duže vrijeme.
Nije sad da ti ja branim, ili savjetujem da ne kupueš, nego da se prvo vrlo kvalitetno opskrbiš informacijama jer ipak pričamo o lovi.

Bartuc
12-09-2007, 18:50
Odlično, puno hvala kaj si se javio u ovu temu! Baš sam i sa starim malo popričao o tome i kaže da za tih soma eura nemrem kupiti dovoljan broj dionica da bi mi se to isplatilo u odnosu na rizik! Rekao je da rađe odem na neku stambenu štednju pošto se na taj način i ostvaruju neke povoljnosti za nas mlade kod prve kupnje stana... To bum se također morao raspitati u nekoj banci kak funkcionira!

dugi
12-09-2007, 18:57
T-HT više nije državna firma, a do kraja ove godine(ili proljeća sljedeće) gubi monopol nad državnom infrastrukturom, iliti kablovinjem koji NIJE platila tvrtka nego država preko poreza. Izravnu konkurenciju ima u vidu Optime, i još nekih konkurenata u povojima poput Amisa, iako su na hr tržištu duže vrijeme.
Nije sad da ti ja branim, ili savjetujem da ne kupueš, nego da se prvo vrlo kvalitetno opskrbiš informacijama jer ipak pričamo o lovi.


optima i amis su firme bez telekomunikacijske infrakstruture tj. sve sto nude su T-COM-ove veleprodajne usluge koji onda oni preko sebe ucine maloprodajnom i dobar dio vracaju pravom vlasniku t-comu.Nasi stari bi rekli prekupci ili sverceri :) .

T-com nikada,ali nikada nece izgubiti svoje kablove jer inace bi to bila nacionalizacija i povratak u neka prosla vremena.Znaci ne gubi infrakstruturu vec eventualno moze izgubiti vlsnistvo nad cijevima illiti kanalizaciju kroz koju ti kaplovi prolaze iliti DTK.

Osobno sam na vagi kupiti za 38 tkn dionice i prodati ih odmah nakon izlaska na burzu ili propustiti mogucu priliku.Konacnu odluku cu donjeti kada vidim konacnu cijenu dionice u ponudi.Nikada nebih cekao godinu dana zbog tih nekoliko besplatnih dionica.Takvu opciju uopce ni ne razmatram.

edit: ne slusajte mene nemam nisam neka faca za zgrnuti pare...

| | \| i X 4 |
12-09-2007, 19:02
Ma ja ću uzet 10 dionica dobim još jednu pa što bude bude

nemre T-HT past ispod 300 kn-a

Najvaljuje se da će cijena biti 130 - 190 kn-a ako vlada odobri neki k neki popust ili šta ja znam evo citata sa tportala :

Nakon isteka rokova i zaključenja knjige svih pristiglih ponuda, Vlada će donijeti odluku o prodajnoj cijeni, koja će se kretati unutar raspona kojega će Vlada objaviti 13. rujna. Analitičari procjenjuju da bi raspon cijene mogao biti u granicama od 200 do 250 kuna, što znači da bi pojedinac mogao upisati između 152 i 190 dionica.

@ Slažem se dugi

gledam po forumima i puno ljud kaže da će prodat odma čim kupe dionice jer će im jako skočiti cijena !

dugi
12-09-2007, 19:07
| | \| i X 4 | posto mi se neda obilaziti forume javi kako ljudi disu mozda pomogne oko donosenja doluka..

| | \| i X 4 |
12-09-2007, 19:14
| | \| i X 4 | posto mi se neda obilaziti forume javi kako ljudi disu mozda pomogne oko donosenja doluka..

ewo za swe

http://www.imamnovac.com/Forum/

ovaj forum odma 1 podforum ulaganje u dionice

idi pa vidi

ewo 75 stranica o T-HT dionicama

http://www.forum.hr/showthread.php?s=c3 ... f&t=162902 (http://www.forum.hr/showthread.php?s=c365fec27738457c8a2a1643f9a3a53f&t=162902)

cropir
12-09-2007, 19:25
Možda si i ja odem kupiti par za soma eura! To je zapravo kao štednja ali s malim postotkom rizika pošto sumnjam da firma poput HT-a može propasti! U takvoj firmi možeš samo profitirati, nadam se! Osim ako ne dođe neka izravna konkurencija HT-u pa da ga pojede do temelja... ne pričam o H1 i tele2 :D

Ali još bum prije razmislio i konzultirao se sa starcima!


mogu se dogodit ekstremne stvari, tipa izgori im neka glavna zgrada ili razvijemo sposobnost telepatije

ugl mene je to oduvijek zanimalo, kao i valute...jos malo da ustedim pa cu kupit neke, sa soma kuna ih nebi bas puno mogao kupit...

| | \| i X 4 |
12-09-2007, 19:28
Cropir ja bi bio sretan da ih kupim za 1 k , to ti je cca 5 dionica

nije puno ali može se zaraditi :D

ni ja neću puno kupiti ,10

ono za prvi put mi je čist ok

a stari mi je predložio da proda 3 swoje dionice pa da dobi 30 000 kna pa da kupi za to T-HT - a možda to i naprawi nikad se ne zna !

cropir
12-09-2007, 19:31
a gle nevolim tako odjednom puno potrosit, to sam od igara pokupio :D
tak da svojih 970 kn odjednom dam nekamo cudno bi se osjecao
e sad, ici cu u petak u dalmaciju kod familije i kad ponude pare necu vise onak "ma daj, nemogu uzet"

jooj jedva cekam :D :D

Paran0a
12-09-2007, 19:36
stari razmislja da kupi...iako cemo se jos malo vise informirati..

Neven <R>
12-09-2007, 20:00
Odlično, puno hvala kaj si se javio u ovu temu! Baš sam i sa starim malo popričao o tome i kaže da za tih soma eura nemrem kupiti dovoljan broj dionica da bi mi se to isplatilo u odnosu na rizik! Rekao je da rađe odem na neku stambenu štednju pošto se na taj način i ostvaruju neke povoljnosti za nas mlade kod prve kupnje stana... To bum se također morao raspitati u nekoj banci kak funkcionira!
Uloži u investicijske fondove, imaju veći rizik od štednje ali puno veće prinose. Moj stari je uložio i ima zaradu oko 30% u zadnjih godinua dana.

Munjeni jarac
12-09-2007, 20:38
razmisljao sam da si kupim par dijonica,i kupit cu :D
valjd ce bit zarade... :D

Prince-Artas
12-09-2007, 21:19
Odlično, puno hvala kaj si se javio u ovu temu! Baš sam i sa starim malo popričao o tome i kaže da za tih soma eura nemrem kupiti dovoljan broj dionica da bi mi se to isplatilo u odnosu na rizik! Rekao je da rađe odem na neku stambenu štednju pošto se na taj način i ostvaruju neke povoljnosti za nas mlade kod prve kupnje stana... To bum se također morao raspitati u nekoj banci kak funkcionira!
Uloži u investicijske fondove, imaju veći rizik od štednje ali puno veće prinose. Moj stari je uložio i ima zaradu oko 30% u zadnjih godinua dana.

baš sam to htio spomenut, investicijski fondovi su dosta sigurniji jer prodaju i kupnju dionica i ostalih vrijednosnih papira vrše školovani i iskusni strčnjaci
na vama je samo da uložite određenu sumu
i da prosječna zarada u inv. fondovima se kreće baš oko 30%

Bartuc
12-09-2007, 21:37
A kak funkcionira taj investicijski fond? Koje su mu mane i koliko je to sigurno?

The Boz
12-09-2007, 21:38
Tako je. Imaš 4 vrste fonda, i uz to možeš odabranom fondu odabrat koliko konzervativna ulaganja želiš. Ali! Trenutno su dionički fondovi u stagnaciji, jer su ostvarili 40 i 50% dobitak u zadnjih godinu dana, neki i iznad 90%.
4 su osnovne vrste fonda dakle: novčani, obveznički, mješoviti i dionički. Prvi je najsigurniji od fondova, drugi nešto malo manje. To dvoje se u zadnje vrijeme često koriste kao zamjena za štednu knjižicu/oročenje/itd. Mješoviti i Dionički su najriskantniji, ali i sa najboljom dobiti. Čisto radi računjanja, očekivane dobiti su 3-6-7% za novčani, 4-7-8% za obveznički, 9-11-12% za mješovit te na kraju 11-15% za dionički.
U stvari, najbolje bi bilo da itko koga zanima fond ili išta osim dionice se obrati meni :)

Neven <R>
12-09-2007, 21:42
A kak funkcionira taj investicijski fond? Koje su mu mane i koliko je to sigurno?
To su fondovi u koje ljudi ulažu novac, a njima upravljaju stručnjaci. Dakle uložiš recimo 1000kn i tako još npr. 500 ljudi i stručnjaci u fondu odabiru gdje će ulagati novce. Ima više vrsta fondova neki ulažu samo u dionice (najrizičniji) neki u obceznice, neki u devize itd.

Bartuc
12-09-2007, 21:46
Zanimljivo! Trebao bi ja definitivno sjest sa nekim iz banke i popričati o tome!

A ti Boz, ti nam napravi sticky sa svim stečenim znanjem od financijama! I mi bi željeli omastiti prste tom lovom :D

The Boz
12-09-2007, 21:53
E, vidiš, to bi bilo malo... loše.
Naime, ja sam zaposlenik OVB Allfinanza, na putu za Financijskog Savjetnika. Pošto trenutno nisam još ovlašten od HANFA-e kao Financijski Savjetnik, ja ne smijem dijeliti kakve savjete, samo ovakve paušalne informacije.
Zanimljivo da si se dotaknuo teme objektivnosti sa riječima "definitivno sjest sa nekim iz banke". Banka i fond nije isto, zato je AZ(Allianz-ZaBa) mirovinski fond najslabiji II stup, jer nemaju nikavog iskustva s fondovima, usprkos tome što su udruženje najače Banke u regiji, i jednog od najjačeg osiguratelja.
Ono čime se moja tvrtka, dakle time i ja, bavi je objektivno savjetovanje o kapitalnim ulaganjima. Dakle, SVE na financijskom tržištu što ti pada na pamet(osim dionica izravno, ali da za dioničke fondove) je najbolje da ide preko nas, upravo zbog tog "objektivno" u našem imenu(ObiektivVermogensBeratung).
Koga što zanima, PM me slobodno.

RIPtheREAPER
12-09-2007, 22:25
Ja bi rade kupio od ine dionice.
Telekomunikacije mi se cine zajebane...sijecam se da je HT prije 4-5 godina odpustio hrpu zaposlenika pa je vrijednost dionica jako pala.

Prince-Artas
12-09-2007, 22:36
sad će se na ininim dionicama teško zaradit kao prije godinu dana
onda je država prodala dionice debelo ispod tržšne vrijednosti
sad ih ti kupuješ po toj tržišnoj vrijednosti jer nema više povlastica prvokupa i teško je za očekivat daljni značajan rast vrijednosti dionica ine

moje mišljenje je da je investicija u dionice HTa najsigurnija investicija u neku dionicu na zagrebačkoj burzi

Bartuc
12-09-2007, 23:14
@The Boz, super je znati za takvu firmu! Znači ja mogu doč k vama na savjetovanje za stambenu štednju odnosno za investicijski fond? Jel imate kakvu web stranicu na kojoj se mogu informirati o tome? Tražio sam ali vidim samo za ostale države taj OVB!?

The Boz
12-09-2007, 23:30
http://www.ovb.hr/
Ukoliko si iz Zagreba(jesi), možemo se dogovorit preko telefona za jedan sastanak s tobom ili tvojim ocem, kako ti odgovara.
...bilo bi bolje da prenesemo na PM ovo...

Empe Tri
13-09-2007, 11:12
ove dionice od T ht-a su predizborna sprdancija, samo namamljuju ljude :boohoo: da ih kupe za nisku cijenu zato i je primamljivo pa ce vecina ljudi ici kupit te shugave dionice od HT-a i onda na kraju boga pitaj ocete li dobit sta i dali cete uopce biti u plusu .... ne :rotfl: , da se mene pita ja nebi kupovo jer ta HT gamad samo kupi nasu lovu oni su supci i prevaranti..... zao molim vas onaj koji bude isao kupovat nek 1. se raspita malo bolje i nek onda razmisli o kupovini.....
a za mene je to jos jedna mala prevara gamadi iz drzave i HT...... supci

:P
toliko od mene uvezi dionica :D

| | \| i X 4 |
13-09-2007, 16:42
da

kako ti kažeš empe tri ti si si expret ukratko NOT


i ne prodaje t-com dionice pa da nam uvali sranje poput njihovih modema njubino

ove pare kaj ti plaćaš , a t - com pun kufer zarađuje pa mora ići negdje taj sav novac a kud će bolje nego u dionice
odi na poslovne forume i načitaj se :roll: pa se javljaj
a ako izgubim ako cijena padne ispod tih bjedni 245 kuna onda ću ti se ispričati

Cijena dionice T-HT-a od 245 do 320 kuna

Sonic_Moronic
13-09-2007, 17:44
Jao, stari mi sad brije na to, govori da će dići kredit od 100k kuna...

dugi
13-09-2007, 18:11
Jao, stari mi sad brije na to, govori da će dići kredit od 100k kuna...

to se na kerdit bas i ne isplati kupovati,treba izracunati kolike ce kamate platiti na taj kredit,mislim da je to prerizicno,sretno,nadam se da ce zaraditi.

Empe Tri
13-09-2007, 18:16
da

kako ti kažeš empe tri ti si si expret ukratko NOT....

nisam ja ekspert, al jesam noob :D , ajde citaj malo po novinama sta pisu o tim dionicama pise da uopce nisu sigurne i da ih se bas i ne isplati kupovat.....

Bartuc
13-09-2007, 18:52
Jao, stari mi sad brije na to, govori da će dići kredit od 100k kuna...

to se na kerdit bas i ne isplati kupovati,treba izracunati kolike ce kamate platiti na taj kredit,mislim da je to prerizicno,sretno,nadam se da ce zaraditi.

Kaj nije rečeno da se može kupiti samo u iznosu od 38'000 kuna? Ili sam ja polupao lončiće?

dugi
13-09-2007, 19:00
Jao, stari mi sad brije na to, govori da će dići kredit od 100k kuna...

to se na kerdit bas i ne isplati kupovati,treba izracunati kolike ce kamate platiti na taj kredit,mislim da je to prerizicno,sretno,nadam se da ce zaraditi.

Kaj nije rečeno da se može kupiti samo u iznosu od 38'000 kuna? Ili sam ja polupao lončiće?

na zenu kupis za 38,na sebe za 38,na dijete za 38 itd,bitno je da imas lovu lako za ostalo...

Istina treba imati zenu i djecu..

Bartuc
13-09-2007, 19:04
Vidiš to mi je palo na pamet ali tek minutu nakon postanja :D Po osobi je 38k a ne po obitelji :D

Prince-Artas
13-09-2007, 19:05
prema pisanju novina cijena dionice bi trebala bit negdje od 240 do 310kn
razlog povećanja je velika zainteresiranost, neki kažu oko 200 000 građana - potencijalnih kupaca

dugi
13-09-2007, 19:11
imam osjecaj da bu velika pusiona zbog prevelikog interesa,nabiti ce maximalnu cijenu i vjerovatno smanjiti maximalnu svotu po osobi sa 38 na 20 t. kuna ili manje.

Lord AngelRI
13-09-2007, 20:40
ma možda bude dobra investicija ali ne zanima nit mene nit starce te dionice kupit ćemo neke sada ubrzo pa ćemo vidjet....

25-09-2007, 20:41
Istina i Bog da je "Kanader" rekao da neće naplačivati porez na moguću dobit od dionica tako da je i to jedan veliki plus.Istina i Bog da se radi o Njemcima...a svi znamo kako oni vode posao kako treba.
Predviđanja su razna, neki kažu da će rasti do 150% neki kažu da će vrlo malo rasti...
Normalno da postoji i šansa da odu u ku..., ali to je ipak vrlo malo vjerojatno...

Znate onu što je burza??? "To ti je mjesto gdje cu ja tebe sjebati ili ces ti mene" :D

Ali upitajte se jednu stvar da li bi vi prodali to nekome da znate da od toga možete ugrabiti masnu lovu???Vjerovatno ne
Cijene padaju iz dana u dan,konkurencija raste.Slika t-coma je u katastrofi.Svi ga pljuvamo.2008 je sigurno godina koja ce unistiti T-com jer ce se petlje napokon raspetljati i znat ce se tko je vlasnik mreze (parnica).T-com trenutno otpusta radnike, jel tako?? odgovor znas da je DA! A zasto drzava prodaje dionice , pa jer ce morati platiti otpreminu radniku, jel tako, ona se trenutno krece oko 120'000 kn po svakome, neko manje netko vise.

Sada malo istine da vam kazem, zasto nije bilo tako sa INOm , pa zato sto nisu htijeli da gradani navale nego se gospoda krupnog zuba podjelila među sobom.

Sve vam je to ruski rulet...a tko voli neka izvoli


:wink:

SnowFlake
25-09-2007, 20:45
na kraju će se dogoditi da će propasti dijonice,možda ne ht,ali možda neke druge tvrtke u koju će svi ulagati,i onda će svi odustati od tih dijonica,bla bla,

Dreamer Deceiver
25-09-2007, 20:55
ja sma danas kupio za 1600 kn...
nije puno ali jebiga, nemam posao, a ovo mi je 2/3 usteđevine :(

Armachus
25-09-2007, 21:52
I ja imam neke. Ne znam za koliko... i ne zanima me! :D

Prince-Artas
26-09-2007, 00:04
šta mislite oće li na cijenu ht dionica na burzi uzrokovat cijena dionica DTa na njemačkim burzama, čuo sam da su tamo u stalnom padu (cijena 1 dionice stoji oko 13EUR koliko sam čuo) i da DT ne stoji baš dobro

26-09-2007, 12:15
šta mislite oće li na cijenu ht dionica na burzi uzrokovat cijena dionica DTa na njemačkim burzama, čuo sam da su tamo u stalnom padu (cijena 1 dionice stoji oko 13EUR koliko sam čuo) i da DT ne stoji baš dobro

baš zato če i sve to propasti.

medusa
26-09-2007, 13:22
ček ako se to samo tkao razdjeli, i svi krenu prodavati dionice čim poraste vrijednost za 3% zar neće pasti vrijednost?
da ja sam n00b. neam blage o ekonomiji.

Šteker
26-09-2007, 13:57
Nije da se kužim , ali mislim da će dionice dobro ići jer to radi vlada a vlada tj sanader tj hdz se prije izbora ne smije sjebati jer gubi puno glasova za izbore

Simon the Dreamer
26-09-2007, 14:25
Nije da se kužim , ali mislim da će dionice dobro ići jer to radi vlada a vlada tj sanader tj hdz se prije izbora ne smije sjebati jer gubi puno glasova za izbore
Upravo tako, ako padnu prije izbora popušili su, tako da će tu biti i mutnih poslova, al dok ja zaradim ja sam hepi.

Btw, skinite si limun.hr widget s jahuove stranice, da možete lakše pratiti burzovno stanje.

medusa
26-09-2007, 14:32
i onda će mjesec dana poslije izbora pasti. i to jako.
imam doja mda će to ovako ići: cijene polako rastu, izbori krenu, završe, mijesec dana poslije cijene padnu big time

Lord AngelRI
26-09-2007, 20:19
ma jeste vidili kolko ljudi želi kupit T-com dionice svi misle zaradit neznam baš nebu to dobro prošlo....

ma vlada će sada sigurno smanjit paket....

Simon the Dreamer
26-09-2007, 20:21
i onda će mjesec dana poslije izbora pasti. i to jako.
imam doja mda će to ovako ići: cijene polako rastu, izbori krenu, završe, mijesec dana poslije cijene padnu big time
Ali niko nije glup da ih drži poslije izbora...

Šteker
26-09-2007, 20:22
da , tko će ih kupiti odmau prvih par tjedana će ih i prodat jer tada će im cijena narasti

Lord AngelRI
26-09-2007, 20:27
ma nitko ne može znat kada će porast il past to ćemo vidjet možda će najprije past pa nakon 2 - 3 tj. porast....