PDA

Pogledaj cijelu verziju : Powercolor 1950gt "review" by amd freak



11-09-2007, 15:31
U međuvremenu dok sam imao hlađenje desile su se mnoge neobične stvari u mojem životu tako i jedna ova vezana za moje računalo:


14.8.2007:

Pošto sam danas imao 1200kn u džepu i dobrog bratića koji je imao slobodan dan ali i auto odlučio ja otići u zg u nabavu...Iskreno moj cilj je bio nabaviti 7900gs i to od proizvođača xfx....

Prvo smo posjetili links u kojem naravno nismo ništa našli...zatim smo se uputili u magazin rs i na vratima piše otišli smo po robu...brzo se vračamo....dođemo za 3 sata još ih nema..a kažu brzo se vračamo...heh piše u slučaju hitnosti nazovite na mob 098 xxx xxxx...Nazovem ja naravno nitko se ne javlja...dakle...od 10-15 sati niti radio shop niti se tko javio na telefon....Sav bijesan ja bratić i frendovi koji su išli s nama posjetili obližnji mcdonalds i tako se okrijepili i sredili živce na tankim linijama....Moj um je bio sav kao u drogama...u podsvjesti mi je pisalo ati....a ne nvidia...jer nvidiu obožavam...i vidi vraga mi otišli u ve-mil kad ono ni jedne jedine 7900gs u prodaju..ni jedne!!!!!!Ja puko i reko ajmo na ati...niš me ne pitajte...i tako ja uzeo Powercolor 1950 gt...za laganih 856 kn....heh gledam ja malo u izlogu grafu...a ono cooler ružan da ružniji nemože biti...mislim si ja hej pa ja imam još love....i reko sebi ajmo jednog zalmana...i to vf 700cu..pitate se zašto cu a ne alcu....e pa zato jer alcu nisu naravno imali a razlika je u 25kn....pa reko neka bude....Dođem ja doma...sav uzbuđen..metnem odma zalmana....sav sretan kako to lijepo izgleda,,,još sam one spajkove stavio koje dobijem sa zalmanom i grafa je izgledala premočno!!!!!!Znam da te pikice ne odnose temp uopče...ali baš me briga.,..ionako ovu grafu neču klokat..bar neko vrijeme...:p ...slijedi ugradnja..ja sav veseo kad ono wtf?????imam 2 ata konektora koja trebam i smetaju grafi jer je preduga....ja se primio za glavu..Bože zašto se to meni događa..zašto baš meni..prvo me preobratiš na ati a sad i ovo....ajme poludio zamalo...i reko ma šta neam druge nego je stisnut kolko ide pa ako če radit ok a ako ne budem kupio sata disk neki...za prvi silu...i sve ja to lijepo složim...znoj se cijedi iz mene..ono fakat več pun k svega...i onda čujem stari zove..ajde Ivane idi pokositi travu..ja več ono a koji ti k,,,sad hočeš..oprostite na izrazu al zbilja sam puko taj tren...al sam skužio da nije dobre volje i reko ajd neka mu bude..kad me sve jebe neka me jebe...i tako ja kosim..opet sav mokar i cijelo vrijeme u mislima a šta ako grafa neče raditi jer nije do kraja sjela...i tako ja brzo pokosim...niti se oprao nisam..odmah za komp...paljenje....radi....dobro....dođem u win...nema zvuka...baci error..ja ono wtf je tebi sad...gasim komp...izvadim zvučnu opet je vratim...palim radi...valjda sam je izmaknuo dok sam grafu stavljao...reko dobro...ajde sad če valjda bit ok....pali everest...palim atitool kad ono wtf???pokazuju mi da mi ram memory na grafi radi na 2376mhz i overclock od 98%....ja ono w00t???
http://img125.imagevenue.com/loc791/th_18844_loool_122_791lo.JPG (http://img125.imagevenue.com/img.php?image=18844_loool_122_791lo.JPG)

I dokučio da je to do starih drivera i windowsa koji su u kur....pa opet sav živčan ajmo sve fajlove na dvdove..svu mjuzu...pjesme...xxx...i sve nanovo,,,opet izgubio koja 2 sata...napon sve stavim kao treba...idem izmjerit 3dmark 2006....solidnih 4300bodova....to je dobar rezultat pošto imam amd 3200+,,,,instalam carbon....sve na full...1024x768...na nekih 43fps-a..najmanje mi je bilo 27...full igrivo doživljaj nenadjebiv...nikad nisam imao prilike igrati carbon na full....stavim Prey...ista situacija...auuu koja grafa,.,,sline mi cure....stavim one auteke flatout...lijepa priroda...sve na full lijepo igrivo....
Šta da kažem..drivere sam stavio ja mislim 7.6 verziju ali bez onog control centra kojeg nikome ne preporučujem ako ga zbilja netreba jer troši rame itekako..radi čega sam i mrzio ati...ali sad sam zadovoljan...i nikad nisam bacio 850kn na bolju stvar za komp....iskreno mislim da za 850kn nema bolje grafe kod nas na tržištu....256mb....256 bitova...36 pajpi..da a 7900gs ih ima 20...taktovi bi trebali ič na taktove od pro i više pošto je isti čip.....dakle hebeno dobra grafa....i svakome gejmeru tko ima 800 kn bi je preporučio,,,,od negativnih strana jedino bi izdvojio to što grafa ne temp. senzor... i što je dosta duga....te je serijski cooler jako ružan...a neki vele i bučan..iako me nemojte držat za riječ---jer ga nisam ni čuo...odmah je išao zalman...ALi kada rezimiramo cijeli score sa dobiveno/uloženo mislim da ove negative stvari ne predstavljaju neku negativnost...jer za cijenu nema bolje...

Ewo nadam se da ste uživali balem malčice u mojem kratkom dijelu života koji je zbilja uzbudljiv i nikad dosadan...za par dana pčekujte i neke slike..bolji rezime...i cijeli test,,,te naravno overclocking sposobnosti....


amd freak je ocjenio ovaj proizvod s ocjenom:8.8/10


original writed at insanebyte.com

| | \| i X 4 |
11-09-2007, 15:35
E ovaj tekst pročitam swaki dan i nikada mi ne dosadi

Bartuc
11-09-2007, 15:46
Dobra priča, zanimljiv dan si imao! Još samo stavi SS-ove od rezultata u raznim 3dMarkovima tak da vidimo malo zvjer u radu :D Ja na svom kompu nemrem pokrenuti 3dMark2006, imam isti problem kao još jedan kolega sa PCE foruma... imamo iste konfiguracije :(

str33t6l0w
11-09-2007, 19:32
svaka cast :D... meni ati nije los.. ali ipak se drzim nvidie :D

al slazem se.. za 800kn sigurno nema bolje grafe ;)

13-09-2007, 10:17
Dobra priča, zanimljiv dan si imao! Još samo stavi SS-ove od rezultata u raznim 3dMarkovima tak da vidimo malo zvjer u radu :D Ja na svom kompu nemrem pokrenuti 3dMark2006, imam isti problem kao još jedan kolega sa PCE foruma... imamo iste konfiguracije :(

Aha da vidiš dal je tvoja 7900gs bolja??? :D

X1950Pro je brza i od 7900GT a kamoli ne od 7900GS...A pošto moja gt ide na pro frekve sve ti može bit jasno....a ima 36 pajpi :yuck: :rotfl:


MA budem bartuc...čim dobim volju stavit svjež os....jer ču to na svježem testirat,,,al koči me proc dosta....trebao bi testirat 2003 u kojem proc ima najmanju ulogu za razliku od 2006 i 2001.

Bartuc
13-09-2007, 11:05
Ma nije zbog toga! Svjestan sam ja da je 7900GS daleko bolja od ATI-a :P Nego me samo zanimaju testovi od RL korisnika u usporedbi sa možebitno potplačenim web rezultatima! Nikaj drugo :D Nemaš žurbe, kad god napraviš, napraviš!

dugi
13-09-2007, 11:48
The Way It's Meant To Be Played by

NVIDIA :wink: .


http://www23.tomshardware.com/graphics_ ... &chart=318 (http://www23.tomshardware.com/graphics_2007.html?modelx=33&model1=726&model2=712&chart=318)

neklokane su podjednake ili je 7900 gs nesto brza a svi znamo da se nvidia bolje kloka :boohoo: .

mravojed20
13-09-2007, 11:56
Jep,taj slogan mi sve manje zvuči ko marketinški trik a sve više ko činjenica.

13-09-2007, 14:44
The Way It's Meant To Be Played by

NVIDIA :wink: .


http://www23.tomshardware.com/graphics_ ... &chart=318 (http://www23.tomshardware.com/graphics_2007.html?modelx=33&model1=726&model2=712&chart=318)

neklokane su podjednake ili je 7900 gs nesto brza a svi znamo da se nvidia bolje kloka :boohoo: .

od svih linkova ti meni daš svoj dobroglasni tomshardware...a več sam ti reko i ja i ekipa sa PCE-e da negledaj samo tamo!

A i kaj se tvojeg linka tiče 1950 pro i ima veči skor od 7900gs o čemu ja i govorim cijelo vrijeme!

Dao sam ti dva linka na stickiju od bartuca pa si pogledaj...

1950 pro na default je 100% brži od 7900gs....nisu baš podjednaki..jer razlika je 10:3 u igrama za ati ovaj put....a ne 5:5...naravno sam novim 7.9 driverima za ati.

ew pa si gledaj:

http://img124.imagevenue.com/loc737/th_91408_ccc_122_737lo.JPG (http://img124.imagevenue.com/img.php?image=91408_ccc_122_737lo.JPG)

dugi
13-09-2007, 15:23
Znam ja jako dobro sto kaze ekipa sa pc eksperta

http://www.pcekspert.com/articles/474-8.html

nVidia 7900GS 1065,41

ATI X1950Pro 956,49

ali nema veze,uzivaj u novim driverima i novoj kartici,odlicna kupnja za 850 kuna.Znam samo da ce moja iduca kartica biti ponovno nvidia i to nadam se najnovija generacija negdje oko kraja godine,8900 gts ako cijena nebude prepaprena.Previse sam ja zivaca i novaca izgubio sa atijem.Kupovao sam njihove kartice godinama....vjerovatno nikada vise.

13-09-2007, 15:26
Znam ja jako dobro sto kaze ekipa sa pc eksperta

http://www.pcekspert.com/articles/474-8.html

ali nema veze,uzivaj u novim driverima i novoj kartici,odlicna kupnja za 850 kuna.Znam samo da ce moja iduca kartica biti ponovno nvidia i to nadam se najnovija generacija negdje oko kraja godine,8900 gts ako cijena nebude prepaprena.

To je ukupna ocjena s klokanjem...na default nije tako...a uz to isplativost opet ide na stran ati-ja...

A na tom linku driver nemogu bit noviji :D

Ewo i tebi i jedan linkić!

http://forum.pcekspert.com/showthread.p ... 874&page=2 (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=77874&page=2)

Od srv-ovog posta nadalje!


p.s:Ej pa ček kaj nisi reko da vjeruješ tomshardweru pošto si mi dao link od pceksperta???? :rotfl: Očito netko laže...

Ne nitko ne laže 1950 je po defaultu sigurno bolji od 7900gs....samo što na pceskpertovom review-u su prastari driver radi čega je grafa suksala u nekim igrama i dobila manji scor!

To se kaže PWNED :rotfl: Ma šalim se...samo se nemoj razljutiti i lokat topic... :wink: Idem s curom van pa navečer možemo nastavit!

dugi
13-09-2007, 15:40
sve 5 imas najbolju karticu na svijetu....Da barem ja imam tekve perfomanse,sve bi dao.Ati je najbolji i nema postenu konkurenciju jer drzi najveci dio gaming trezista i ako tako nastavi nvidia ce sigurno propasti.Koji su to tulipani u nvidi,trebaju se ugledati na ati jer je The Way It's Meant To Be Played by ATI :pray: .

Jako kvalitetan link,sto bi mi jadnici bez gurua sa pc eksperta...

Jungheinrich
13-09-2007, 16:29
1950 Gt nije da je najbolja na svjetu ali definitivno vrijedi 850 kn. Za taj novac se takodjer moze dobiti i XFX model 7900 Gs kartice sa usporedivim performansama. Uglavnom, koja got da se odabere nemoze se pogrijesit. Svaka ima svoje minuse i pluseve i stvar je afiniteta buduceg vlasnika spram Atia odnosno nVidie.

Model 1950 Pro na tvornickim postavkama je definitivno brzi od 7900 Gs kartice, izuzev nekih naslova, vecinom OpenGL.
Medjutim za usere koji se vole nazivat i "poweruserima" iliti "mali od kloka", i 7900 Gs moze biti dobar izbor, cak i bolji od 1950 Pro modela.

Koliko sam upoznat sa 1950 Pro modelima imaju problema sa klokanjem tj. izgleda da im tvornicki jezgra daje maksimum. Drugim rijecima, sto platite to i dobijete. Medjutim, tu 7900 GS serija kartica upravo briljira. U overclockingu. Gotovo svaki model uz adekvatno hladjenje da se znacajno klokat i tada se ravna pa i prestize u performansama 1950 Pro model.

Takodjer treba napomenut da 1950 Pro modeli znaju imat problema sa pregrijavanjem videomemorije.

Uglavnom, bilo da se netko odluci za model iz Atia odnosno Nvidie, nece pogrijesit.

Moj odabir bi bio neka 1950 Gt ili XFX 7900 GS

Bartuc
13-09-2007, 16:36
Nebi se smjeli svađati oko ATI vs nVidia tematike! Ali npr. pogledajte ovo -> Klik (http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=34406)Spa nakon toga komentirajte da je x1950pro (a kamoli gt verzija) jača od 7900gt (odnosno OC-ane 7900GS)!

dugi
13-09-2007, 16:50
Nebi se smjeli svađati oko ATI vs nVidia tematike! Ali npr. pogledajte ovo -> Klik (http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=34406)Spa nakon toga komentirajte da je x1950pro (a kamoli gt verzija) jača od 7900gt (odnosno OC-ane 7900GS)!

naravno nikakve svadje,nema sanse ili se ovo locka,jednostavno sam bio potaknut favoriziranjem kartice koja istina to i zasluzuje ali sad da je to neki uber nvidija kiler,nema sanse ,ni izdaleka.

@Jungheinrich jako dobar post,slazem se sa svime uostalom to su sve poznte stvari onima koji se barem malo zanimaju za danasnji pc hardver.

13-09-2007, 19:00
Nebi se smjeli svađati oko ATI vs nVidia tematike! Ali npr. pogledajte ovo -> Klik (http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=34406)Spa nakon toga komentirajte da je x1950pro (a kamoli gt verzija) jača od 7900gt (odnosno OC-ane 7900GS)!

naravno nikakve svadje,nema sanse ili se ovo locka,jednostavno sam bio potaknut favoriziranjem kartice koja istina to i zasluzuje ali sad da je to neki uber nvidija kiler,nema sanse ,ni izdaleka.

@Jungheinrich jako dobar post,slazem se sa svime uostalom to su sve poznte stvari onima koji se barem malo zanimaju za danasnji pc hardver.

Ovdje ja fakat ne vidim nikakvo favoriziranje niti svađe niti išta slično...Pobogu daleko od toga da hvalim svoju karticu...A još k tome sam nvidia fan...MI pričamo o pro modelu a ti mješaš u to moj gt model...Za favoriziranje mogu jedino reč da to ti dugi radiš jer je tebi jako teško reć i dokazat da je 1950 pro model na defaultu jači od 7900gs...Jer mi ne pričamo o klokiranju niti ničem sličnom...Dokazao sam ti i bio sam u pravu pa bih te zamolio da drugi puta poslušaš i savjete drugih...

Pa ču ti sad i reč pozitivne i negativne strane nasparam 7900gs :

NEGATIVNE:
-Veče zagrijavanje naspram referentne kartice
-Slabije overkloking mogučnosti naspram referentne kartice
-Velki pad performansi ukoliko driveri nisu up-to-date -II-
-Veča potrošnja el. energije(struje) -II-
-Bučniji i ružniji koler -II-
-MRvicu manja frekvencija -II-

POZITIVNE:
-Još uvijek nešto manje cijene u pojedinim šopovima naspram referentne kartice
-36 pixel shadera naspram 20 kolko ima referentna kartica



Dakle gledajuči u obzir i sam osobno sam dokazao da ima više negativnih stvari nego pozitivnih...tako da nema nikakvog favoriziranja kod mene osobno...

Bilo kako bilo i 1950 i 7900 su modeli koju su trenutno ajmo reč neki mainstream i reko bi must have za bilo kojeg gamera...tj minimalno što se mora ako se žele igrat i neke zahtjevnije stvari...Sve je na osobnom odabiru...ako si ati fan uzmi ati ako si nvidia fan uzmi nvidiu jer s nijednom nečeš pogriješiti...Jer ako ti dugo ili bilo tko drugi osjeti razliku između ovih dvije grafulja čestitam mu kao najpreciznijeg hardweraša godine,,,jer kad če patiti jedna grafulja vjerujte patiti če i druga!

Jungheinrich
14-09-2007, 03:29
Nego AMD Freak... Vidim danas u Diskontu 24 da doticna kosta 760 kn... Sto je stvarno povoljno... I ubo bi jednu posto sam na intergriranoj... U biti nije da i mi i treba bolja, al kada je tako povoljno sto da ne...

Zato mi reci... Koliko se da klokat?

Koliko si platio Zalmana?

14-09-2007, 08:06
Iskreno da ti velim samo sam je probao stavit na taktove pro-a i tako igrao jedan dan i sve je bilo u redu....ali sam je svejedno vratio na default jer nekih 5-10% u ubrzanju mi ne znači nešto previše...iako znam da straha za brigu ne bi smjelo biti pošto je tu zalman...

GRAFA:810KN
ZALMAN:215KN
----------------------
UKUPNO:1025KN


@dugi:ewo ti još jedan citat od gurua SRV-A:

"X1950GT je brža od 7900GS, govorim o grafama na defaultu. Dok X1950Pro puse za vrat jednoj 7950GT. To tvrdim nakon bar 20 review-ova koje procitah. A ni u OpenGL-u nvidia nije nadmocna kao recimo u doba 6800 i X800 grafa.

Za 7900GS se obicno kaze da se moze naclockat do bola, e pa ja imam bas obrnuta iskustva. GPU na mojoj Leadtek 7900GS nije mogao preko 520MHz. Dok X1950GT koju imam ide ko luda - stabilno na 655MHz.

Takojder, da se 7900GS manje grije i manje trosi su price za malu djecu. Uopce nije istina. Razlika je cca 10%."

dugi
14-09-2007, 09:36
Vec sam ti napisao da imas nvida killer tak da ne vidim svrhu da mi detaljnjije objasnjavas,najvjerovatnije vec u nedjelju idem pu tu aticu a ovu svoju funjavu 7900 gs bacam u smece.Tak da ono ne trosi tipkovnicu uzalud.Jedva cekam da se preporodim ,sigurno bum mogao igrati sa tom aticom i ove nove igrice
......

14-09-2007, 09:58
Netrebaš ič po nju...samo nemoj da veliš da 7900 jede 1950 :wink:


Kaj se mene tiče sad možete i lockat dok ne izvrtim 3d markove.

ivan
14-09-2007, 13:33
pa kaj si moral ić u zagreb...? dostava je iz većine trgovina za iznose iznad 1000kn besplatna.. potrošil si vrijeme da bi na kraju nabavil lošiju karticu od planirane :P

jk

kuhl cijena za takvu karticu, a što se tiče usporedbe sa 7900GS, ni jedna nije nadmoćna nad drugom. tu su negdje... promjeni nick u ati freak (ovo se rimuje) :)

14-09-2007, 15:00
Pa nisam u glavnom gradu hrvatske svaki dan pa me veseli kad idem tako malo u haj lajf i s time da kupim hardware...Pa se lijepo i najedem...pa se i popije...znaš već kak to ide...a ne dok si naručim pa sam 3 dana u isčekivanju.



Pa nije nijedan nadmoćna ali je ati bolji.,..pročitaj sve pa če ti bit jasnije...a ne samo uletiti sa takvom spikom..jer sam već dokazao i objasnio.

Bartuc
14-09-2007, 21:57
Pazite da ovo ne ode u flejm topic!

EDIT: Malo samo ti počistio temu! Ostavim je otključanu tak da možeš staviti rezultate kad smogneš volje i vremena!

Leoo
15-09-2007, 13:07
evo ovo je on-topic...
Ja sam takodjer prije 2-3 tjedna kupio istu grafu (x1950gt) i prezadvoljan sam za tu lovu, i preporucam je svakome, jer za tu lovu nemozete nac nista bolje...
Jaca je i jeftinija od 7900gs...

15-09-2007, 13:12
Kakav ti je ostatak konfe ak smije znat???Testiraj 3dmark pa čemo razmjenit scorove :wink:

ivan
16-09-2007, 08:21
rađe izmjerite fps u par igara na određenim detaljima, jer 3dmark 99% ovisi o grafi

16-09-2007, 08:35
rađe izmjerite fps u par igara na određenim detaljima, jer 3dmark 99% ovisi o grafi

opet dođeš bez da pročitaš postove...nasumce....i onda bubneš---daj se skuliraj :wink:

Imamo iste grafe...al mene zanima kakav ima proc pošto ja imam jednojezgreni pa da usporedimo...

dugi
16-09-2007, 08:47
rađe izmjerite fps u par igara na određenim detaljima, jer 3dmark 99% ovisi o grafi

opet dođeš bez da pročitaš postove...nasumce....i onda bubneš---daj se skuliraj S:wink:

Imamo iste grafe...al mene zanima kakav ima proc pošto ja imam jednojezgreni pa da usporedimo...

Ide pod kljuc zbog freak-ovog nepotrebnog buntovnog tona.Pitam se koliko ce jos tema zavrsiti na slican nacin prije nego pregrizem jezik i posaljem neki pp adminima.