PDA

Pogledaj cijelu verziju : C++ community



SkunK
09-09-2007, 21:49
SO cemu se radi

Kako je C++ postao sve rasireniji i popularniji na ovim prostorima, žalosno je da mi Hrvati nemamo neki jedinstveni portal/community koji bi se bavio SisključivoSC++-om.
Bas zbog tog problema dosta ljudi odustaje od daljnjeg ucenja, jer nema ono sta im je najpotrebnije :

- Sve stvari na jednom mjestu
- Specijalni community gdje mogu postaviti pitanja i dobivat odgovore na iste.
- Dobivat source-codove na materinjem jeziku i zbog same kompitabilnosti i jednostavnosti ucenja u tom okruzenju.

Zato koristim ovaj post - barem kao iskru svijetla sta se tice informaticke pismenosti da mi se ljudi koji su sposobni :

- SC++ programeri

- SWeb dizajneri s iskustvom programiranja u PHP-u, i radnjom u bazama tipa MySql

- SWeb dizajnerima koji su u stanju napraviti dobar template za buducu stranicu

- SLjudi koji su voljni uciti/pomoci bilokako drukcije ( moram vas podsjetit da bi morali i platiti host ako zelimo dignut stranicu ali naravno to dolazi pred kraj ).


S vremenom ne stojim najbolje ali dat cu sve od sebe da okupim dobru i ravnopravnu ekipu koja bi mogla osnovat jedan novi community za dobrobit informaticke pismenosti pa tako i samog znanja buducih generacija.

PM mi saljite ako ste zainteresirani - nakon toga sljedi kontakt preko MSN-a.

Hvala.

RayDX
10-09-2007, 15:14
Ja sam za...

Jerry
10-09-2007, 16:38
SO cemu se radi

Kako je C++ postao sve rasireniji i popularniji na ovim prostorima, žalosno je da mi Hrvati nemamo neki jedinstveni portal/community koji bi se bavio SisključivoSC++-om.
Bas zbog tog problema dosta ljudi odustaje od daljnjeg ucenja, jer nema ono sta im je najpotrebnije :

- Sve stvari na jednom mjestu
- Specijalni community gdje mogu postaviti pitanja i dobivat odgovore na iste.
- Dobivat source-codove na materinjem jeziku i zbog same kompitabilnosti i jednostavnosti ucenja u tom okruzenju.

Zato koristim ovaj post - barem kao iskru svijetla sta se tice informaticke pismenosti da mi se ljudi koji su sposobni :

- SC++ programeri

- SWeb dizajneri s iskustvom programiranja u PHP-u, i radnjom u bazama tipa MySql

- SWeb dizajnerima koji su u stanju napraviti dobar template za buducu stranicu

- SLjudi koji su voljni uciti/pomoci bilokako drukcije ( moram vas podsjetit da bi morali i platiti host ako zelimo dignut stranicu ali naravno to dolazi pred kraj ).


S vremenom ne stojim najbolje ali dat cu sve od sebe da okupim dobru i ravnopravnu ekipu koja bi mogla osnovat jedan novi community za dobrobit informaticke pismenosti pa tako i samog znanja buducih generacija.

PM mi saljite ako ste zainteresirani - nakon toga sljedi kontakt preko MSN-a.

Hvala.reporting for duty...;)
edit:
mogli bi rađe podići i neki CMS,poput Joomle,Mamba,PHP-Nukea (preporuke,ima integriran phpBB forum u sebi koji se ljepo da moddat),phpfusion i ostale..(primjer php fusiona je cromaiden.croaxes.com,samo može se jo ši više moddat)

SkunK
10-09-2007, 16:43
SO cemu se radi

Kako je C++ postao sve rasireniji i popularniji na ovim prostorima, žalosno je da mi Hrvati nemamo neki jedinstveni portal/community koji bi se bavio SisključivoSC++-om.
Bas zbog tog problema dosta ljudi odustaje od daljnjeg ucenja, jer nema ono sta im je najpotrebnije :

- Sve stvari na jednom mjestu
- Specijalni community gdje mogu postaviti pitanja i dobivat odgovore na iste.
- Dobivat source-codove na materinjem jeziku i zbog same kompitabilnosti i jednostavnosti ucenja u tom okruzenju.

Zato koristim ovaj post - barem kao iskru svijetla sta se tice informaticke pismenosti da mi se ljudi koji su sposobni :

- SC++ programeri

- SWeb dizajneri s iskustvom programiranja u PHP-u, i radnjom u bazama tipa MySql

- SWeb dizajnerima koji su u stanju napraviti dobar template za buducu stranicu

- SLjudi koji su voljni uciti/pomoci bilokako drukcije ( moram vas podsjetit da bi morali i platiti host ako zelimo dignut stranicu ali naravno to dolazi pred kraj ).


S vremenom ne stojim najbolje ali dat cu sve od sebe da okupim dobru i ravnopravnu ekipu koja bi mogla osnovat jedan novi community za dobrobit informaticke pismenosti pa tako i samog znanja buducih generacija.

PM mi saljite ako ste zainteresirani - nakon toga sljedi kontakt preko MSN-a.

Hvala.reporting for duty...;)
edit:
mogli bi rađe podići i neki CMS,poput Joomle,Mamba,PHP-Nukea (preporuke,ima integriran phpBB forum u sebi koji se ljepo da moddat),phpfusion i ostale..(primjer php fusiona je cromaiden.croaxes.com,samo može se jo ši više moddat)

Nisi napisao koju funkciju bi htio odradjivati.

Ne zanima me niti joomla,mamba i ostale predefinirane gluposti, ako ides nesto radit ides od scratcha, od pocetka, dizes forum posebno i cms posebno i to svoj cms koji ce se radit 1-2 mjeseca ali ce biti poseban.

Jerry
10-09-2007, 17:01
- Web dizajneri s iskustvom programiranja u PHP-u, i radnjom u bazama tipa MySql

- Web dizajnerima koji su u stanju napraviti dobar template za buducu stranicu

nego,jbg nemam iskustva i znanja za podizati svoj cms/forum

SkunK
10-09-2007, 17:11
Pokazi nam svojih par uradaka, znaci svoj php kod, svoj neki template...

Jerry
10-09-2007, 17:19
ehm..nemam svoj php kod,ali dosta moddam forume,znaći njihov kod preuređujem,dodajem svoj i to..možeš pogledati http://croaxes.comSgdje sam dodavao nove barove,dodavao akcije,rss,preuređivao quick reply (dodao u njega smajliće,bbc kodove i sve ostalo) i napravio izvode iz pravila,u reply (odgovor) integrirao uploader slika,te preuredio admin panela,dodao shoutbox ručno u admin panel i ostalo....što se tiče template,s šugavom instalacijom linuxa obrisali su mi se sve radovi a sve mi je bilo pohranjeno na disku od 180 gb,samo da kažem nisam neki dizajner..no normalan standarni dizajn mogu napraviti..:)

SkunK
10-09-2007, 17:35
Hm, gle Jerry te modove i ostale stvari namjestit, to uzmes manual u ruke i znas napravit za sat-dva.

Probaj se potrudit napravit neki dizajn pa ga tu postaj, dizajn treba biti jednostavan ali treba se i vidjeti da je tematika programiranje/informatika.

Jerry
10-09-2007, 17:37
olooooool
nije tu riječ u modovima!!imam par modova,ali to nisam naveo


SMF Sitemap
Qucik Register 1.0 (koji radi na default temi samo,nepostoje nikakvi manuali i ostalo z adruge teme,no ja sma natjerao mod da radi i na mojoj default temi :D )
Country Flags
PM On Registration
K-Detection
vMoveTopic Notify by PM
Add PM Info To header (v1.0)
hidden for guests
to je moj kod.....

SkunK
10-09-2007, 18:46
Kazem "modovi i ostale stvari".
Nazalost ako zelis suradjivat trebalo bi nam nesto konretno sta se tice samog cms-a stranice tj. dizajna, znaci izricito tvoj rad ili dosta znanja u php-u jer ce nam trebat i baza.

Jommla,Mambo i ostalo bi nabavio tek u zadnjem slucaju.

SkunK
10-09-2007, 19:02
Trebali bi nekog za dizajn nabavit pod hitno i onda se naci svi na IRC-u , tako
da su nam sad najpotrebniji upravo web dizajneri.

Jerry
10-09-2007, 19:25
u svome timu imam jednog koji bi to mogao napraviti,kontaktirati ću ga da pogleda ovu temu,uglavnom dečko lijepo zna raditi bannere,dizajnirati i ostalo ;)

SkunK
10-09-2007, 19:37
u svome timu imam jednog koji bi to mogao napraviti,kontaktirati ću ga da pogleda ovu temu,uglavnom dečko lijepo zna raditi bannere,dizajnirati i ostalo ;)

Ok kontaktiraj ga jer je sad najmanji problem sta se tice programera c++-a, treba nabavit covjeka koji ima dizajn stranica u malom prstu da nam moze nesto napravit pa kad se pocme onda je vec lakse.

SkunK
11-09-2007, 16:23
Skupili smo vec manju ekipicu ali stvarno smo gladni sta se tice programera, a Jerry ti probaj neki dizajn napravit ili sta vec znas pa cemo vidjet kako ti ide, treba pocet od malih stvari.

R4v3n_g4m3r
11-09-2007, 17:14
eto ja sam vam to. neaktivan sam bio dugo vrijeme. i nisam vise onaj stari.
jerry je meni rekao da tu dodjem i nestao je na MSN-u.
znaci prijavljujem se (valjda) za grafickog dizajnera. ako trebate neki primjer moga rada, recite.

SkunK
11-09-2007, 17:26
Kontaktiram te putem msn-a.
Evo ovo je najbolje sta ja mogu od navigacije napravit :(

http://img442.imageshack.us/img442/4085 ... ijavp8.jpg (http://img442.imageshack.us/img442/4085/navigacijavp8.jpg)

Edit by: Hellboy
koristi edit u buduće...