PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kabel za ADSL router



M1M3
08-09-2007, 09:31
Da li se router spaja običnim crossover kabelom (onim za umrežavanje dvaju računala putem LAN-a) ili je to neka druga vrsta kabela? Nemojte mi sad reći da spojim preko USB-a :wink:

HalF-DeaD
08-09-2007, 09:35
straight-through kabal

M1M3
09-09-2007, 17:33
argghhh :rotfl: ispaljujem :cry: što se trebe točno napraviti sa routerom a da se na njega spoje 2 (ili više njih) računala koja će na netu bez obzira da li je jedno računalo upaljeno ili ne. svaki od frendova mi trubi neku svoju priču :twisted: daklem, imam router, spojen je na net, što dalje? molim da mi netko pomogne :shock: može li se obični crossover kabel ikako modificirat pa da ga se može koristiti za spajanje sa routerom? Hvala unaprijed :)

Berax0r
09-09-2007, 18:49
Hmm znaci ti oces spojiti dva Računala u kući da ti imaju pristup internetu bez obzira dali je jedno upaljeno ili nije?Ili?

Sickmanno1
09-09-2007, 22:09
ako imas Kasadu odhebi radnju...

r0pe
09-09-2007, 23:09
ako imas Kasadu odhebi radnju...

misliš Kasdu...ja ju imam i radi...zašt nebi radilo na Kasdi?

Neven <R>
09-09-2007, 23:23
Je'l ju imaš u route ili bridged mode?

r0pe
09-09-2007, 23:28
a neznam ja šta je šta :oops: al uglavnom 2 kompa su mi na netu neovisno o drugom

Karlo_from_Bjelovar
10-09-2007, 08:46
a neznam ja šta je šta :oops: al uglavnom 2 kompa su mi na netu neovisno o drugom

jeb***, pa reci koji router imas, tada cemo ti moci pomoci... el ti router podrzava WLAN?

M1M3
10-09-2007, 09:04
imam kadu. želim da su dva računala neovisno na netu, tada bi adsl trebao biti na router modu rada ja mislim.
imam kasdu :P i jednu šugavu tipkovnicu koja će letit kroz prozor :?

Ne radi double postove -Kenyi

Karlo_from_Bjelovar
10-09-2007, 09:12
rofl... ovako, taj router ne podrzava wlan, barem koliko sam ja informiran... to znaci da ces ih morati spojiti lan kablom...

ovako, router moras stavit u routing mode, onda lan kablom (ne znam strucni naziv) spojiti router i komp... sto znaci, kabel ces ustekati u mreznu karticu (na kompu, koja se nalazi odstraga pretpostavljam) a drugi kraj kabla u "uticnicu" odostraga router... tako uciniti i s drugim kompom...


sta je routing mode? routing mode ti je da se na internet ne spajas tako sta napravis "konekciju" preko windowsa, vec da kada ukljucis router, on se automatski spaja na internet (lozinku i password moras upisati "u" router)..

M1M3
10-09-2007, 12:37
znam da ne podržava wlan, on mi i ne treba. znam kako se to spaja i instalira sve na jednom kompu i preko usb-a i preko lan kabla :) znam sta je to routing mode i sve to :) s mrežnim karticama imam dosta iskustva, bilo integriranim ili sa posebnim, no opet nije jednako spojiti jedno i spojiti više od jednog računala. treba postaviti ip adrese itd. recimo kasda ima 4 izlaza za utp kabel ali samo se 2 mogu koristiti za računala a ostala 2 su za maxtv itd. opet to se u postavkama može promijeniti i na sva 4 bi se mogli priključiti računala. meni zanima kako :)