PDA

Pogledaj cijelu verziju : My misc progs...



Burek_fr0m_SPACE
07-09-2007, 10:45
Prije sam imao sličan topic, pa pošto sam sinoć sklepao jedan programčić, odlučih ponovo pokrenuti topic njime. Vjerovatno će toga biti još, ali za početak...


ASCIIgen

http://i191.photobucket.com/albums/z263/Burek_fr0m_SPACE/asciiss50.png

U slučaju da nekome nije očigledno, riječ je o ASCII art generatoru. Dakle, procedura je slijedeća : unesete skup znakova koje želite da program koristi (ili ostavite defaultni), te sračunate "težinu" fonta za taj niz znakova (Calc font), zatim učitate sliku (Load image, BMP, JPG, PNG, GIF) i voila - imate ASCII art. U donjem dijelu su kontrole kontrasta i veličine "bloka". Defaultnih 9x14 znači da će program od 9x14 bloka pixela napraviti jedan znak u ASCII artu. Dakle, time možete kontrolisati "veličinu" rezultujućeg ASCII arta, kao i njegove proporcije. I, da, ta podešavanja u dnu nisu efektivna instantno, već nakon izmjene treba ponovo učitati sliku. Tu je i podešavanje veličine fonta previewa, čisto radi preglednosti.

Program vjerovatno nije ni najbrži, ni najbolji ASCII art generator kojeg ćete naći, jer je sklepan u prilično kratkom vremenu, a i vrijeme utrošeno na optimizaciju je jednako nuli. Inače, program je rađen u Visual C# 2005, pa stoga zahtijeva .NET Framework 2.0. Takođe, ovaj put sam se odlučio uploadati i kompletan source-code... ko zna, možda nekome bude od koristi.

Download (EXE + sources) (http://www.sendspace.com/file/54c8bq)

Rocchiro
07-09-2007, 11:02
mnogo kul burek,super funkcionira :pray:

Burek_fr0m_SPACE
07-09-2007, 17:14
Thx, Hanza. Je l' još iko probao? =)

Sonic_Moronic
07-09-2007, 17:28
Fakin sendspace... Budem probao kad uspijem skinuti...

Skinuo, veri najs... Za neke slikice su rezultati prejebeni :)

Burek_fr0m_SPACE
07-09-2007, 17:38
Fakin sendspace... Budem probao kad uspijem skinuti...

Skinuo, veri najs... Za neke slikice su rezultati prejebeni :)
Evo ti i na RapidShare (http://rapidshare.com/files/54044866/ASCIIgen.zip.html), ako ti drago... Šta znam, ja sa SendSpaceom nisam imao problema.

EDIT : Overrun...

Luka
07-09-2007, 19:16
skinuo sam ... odlično radi ... :bravo:

r0pe
07-09-2007, 19:59
predobro, legendo :pray:

Fenrir
07-09-2007, 20:01
Sad Burek samo čeka da neko kaže da ne valja, pa da mu uvali neki gay emo rank ^^
Inače, koristan proggi, skinuo sam na repdšeru i ne radi mi, neki eror psmtr, probal bum na sendspaceu...

Sonic_Moronic
07-09-2007, 20:47
kak ne radi? si ga pokrenuo? bez toga ne radi...

Nemoj srat? ^^

Inače, ono "overrun" je vjerojatno značilo da je na rapidshare verziji neki zajeb....

spidEY
07-09-2007, 21:07
Svaka čast Burek! :bravo:

EDIT: Jesi li možda to radio u SharpDevelopu? :wink:

Burek_fr0m_SPACE
08-09-2007, 01:01
Napisao sam u čemu sam radio, i, btw, ako ne radi, vjerovatno nemate .NET Framework 2.0... a i to sam napisao.

RayDX
08-09-2007, 12:33
Nije loše, fala na sourceu... Interesting! :friends:

Jerry
08-09-2007, 13:58
loše je,napravi ga za linux :D

DragonSoul
08-09-2007, 18:50
Odličan program! Uvijek sam htio napraviti takvu sliku :)

[_[_[Sk8man]_]_]
09-09-2007, 20:00
Ovaj sam program duuuuuuuuuuuuuugo trazio. Tnx Burek :pray: :pray: :pray:

Burek_fr0m_SPACE
09-09-2007, 20:35
Istina, mislim da bi Google vrlo brzo pomogao, ali ipak mi je drago da vam se sviđa =)

U međuvremenu se nešto novo kuha... Ima li ko da posjeduje bar osnovno znanje C/C++/C# i da bi se želio okušati u obradi slike?

Luka
10-09-2007, 20:27
Istina, mislim da bi Google vrlo brzo pomogao, ali ipak mi je drago da vam se sviđa =)

U međuvremenu se nešto novo kuha... Ima li ko da posjeduje bar osnovno znanje C/C++/C# i da bi se želio okušati u obradi slike?

ja znam nešto c++ i c# ... o ćemu se radi ?

Burek_fr0m_SPACE
10-09-2007, 23:13
Ne volim unaprijed pričati stvari i obećavati, ali kad već pitaš... Radim na "host" aplikaciji za obradu slike koja bi trebala imati dva ključna featurea :

- standardizovan i streamlineovan sistem pluginova (po jednostavnom šablonu bi se u par minuta mogao napisati neki jednostavniji filter u obliku DLLa)

- mogućnost batchanja i automatizacije (zbog standardizacije interfacea sa pluginovima, skoro svaki parametar bi se mogao batchovati/animirati)

Možda ovaj tech-stuff zvuči komplikovano, ali stvar je (tj. tek treba biti) jednostavna. Npr. neki jednostavan filter tipa box-blur, brightness/contrast i sl. se može izvesti tipkanjem svega par linija koda, što će omogućiti i početnicima da se okušaju u svemu ovome; dok bi oni napredniji čak mogli napraviti i nešto korisno.

Burek_fr0m_SPACE
03-10-2007, 07:12
Kad već imam topic za ovakve stvari, da ga i ovdje spomenem... Inspirisan zahtjevom za pomoć oko ŠĐČĆŽ slova, u prilično kratkom vremenu sam sklepao...

http://img74.imageshack.us/img74/3996/renamz0rfn6.png

Renamez0r. Napravljen specifično za slučaj kada treba ukloniti sva "naša" slova iz naziva fileova i foldera, kako bi se osigurala kompatibilnost s filesystemima koji ne podržavaju ista. Tj. to je ono što po defaultu radi - ostavio sam mogućnost proizvoljnog definisanja slova/znakova za zamjenu. Početna vrijednost mora biti jedno slovo, a može biti zamijenjeno sa do 5 slova. Tu je i poseban feature - inteligentno postavlja zamjenu slova Đ : "ĐERDAP" će postati "DJERDAP", dok "Đerdap" neće postati "DJerdap" (kako je zapravo i definisano), već "Djerdap". Kewl, ain't it? I, da, čak i ako ste downloadali prog s onog topica, ponovo ga downloadajte odavde jer je u međuvremenu program doživio jedan major bugfix bez koga je do tada imao prilično ograničenu funkcionalnost.

DOWNLOAD (http://www.sendspace.com/file/s40qzv)S(6 kB)
(zahtijeva .NET Framework 2.0)

I, da, dobre vijesti za spidEYa - sinoć si me napokon natjerao da uradim nešto po pitanju Noyza. Napisao sam osnovni kod za generaciju Perlin noisea u C#. Ovaj put je dosta fleksibilniji, pa je jedan od podrazumijevanih featuresa rendanje u proizvoljnoj veličini. Now just to wrap it up... a to bi moglo potrajati =)

Arbiter of Change
03-10-2007, 08:53
E hvala, baš mi je ovakvo nešto trebalo da preimenujem one stare CATDRAWING filese, a da se pritom ne ubijem ručno mjenjajući svakog. :wink:

Burek_fr0m_SPACE
03-10-2007, 09:31
E hvala, baš mi je ovakvo nešto trebalo da preimenujem one stare CATDRAWING filese, a da se pritom ne ubijem ručno mjenjajući svakog. :wink:
@ ur service, as always :wink:

Samael
03-10-2007, 09:45
odlično :pray:

Rocchiro
03-10-2007, 13:57
Burek,svaka čast,vrlo zgodno i korisno ekšli

Jerry
03-10-2007, 18:56
yep..već sam renejmo par folder a:D

RayDX
03-10-2007, 22:20
Kad već imam topic za ovakve stvari, da ga i ovdje spomenem... Inspirisan zahtjevom za pomoć oko ŠĐČĆŽ slova, u prilično kratkom vremenu sam sklepao...

http://img74.imageshack.us/img74/3996/renamz0rfn6.png

Renamez0r. Napravljen specifično za slučaj kada treba ukloniti sva "naša" slova iz naziva fileova i foldera, kako bi se osigurala kompatibilnost s filesystemima koji ne podržavaju ista. Tj. to je ono što po defaultu radi - ostavio sam mogućnost proizvoljnog definisanja slova/znakova za zamjenu. Početna vrijednost mora biti jedno slovo, a može biti zamijenjeno sa do 5 slova. Tu je i poseban feature - inteligentno postavlja zamjenu slova Đ : "ĐERDAP" će postati "DJERDAP", dok "Đerdap" neće postati "DJerdap" (kako je zapravo i definisano), već "Djerdap". Kewl, ain't it? I, da, čak i ako ste downloadali prog s onog topica, ponovo ga downloadajte odavde jer je u međuvremenu program doživio jedan major bugfix bez koga je do tada imao prilično ograničenu funkcionalnost.

DOWNLOAD (http://www.sendspace.com/file/s40qzv)S(6 kB)
(zahtijeva .NET Framework 2.0)

I, da, dobre vijesti za spidEYa - sinoć si me napokon natjerao da uradim nešto po pitanju Noyza. Napisao sam osnovni kod za generaciju Perlin noisea u C#. Ovaj put je dosta fleksibilniji, pa je jedan od podrazumijevanih featuresa rendanje u proizvoljnoj veličini. Now just to wrap it up... a to bi moglo potrajati =)

Hehe gg na programu :D Ime je :pray: :D

Berax0r
03-10-2007, 23:53
super programcici budem sutra skinuo...posebno mi se dopao onaj prvi 8)

Burek_fr0m_SPACE
10-10-2007, 22:12
I još jedan program, relativno koristan, i čak prilično dorađen (s obzirom na moje uobičajne navike). Predstavljam vam...

http://img227.imageshack.us/img227/5435/logotipz0rjpegtj1.jpg

Logotipz0rS- program za utiskivanje logotipa na seriju slika. Radi tako što sastavite listu JPEG slika (bilo pojedinačno, bilo više fileova od jednom, ili sve slike iz foldera) koje želite obraditi, PNG logo koji želite utisnuti, odredište za nove slike i ugao u kojem želite da logo bude. Tu je i mogućnost pregleda slika (klikom na thumb otvara se novi prozor). Ako je logo učitan, i on će biti prikazan u tom prozoru. Program podržava alpha kanal/providnost u logou - zato i jeste pala odluka na PNG format. Sve u svemu, prilično jednostavan i straight-forward program kojeg bi svi mogli koristiti kad se žele "potpisati" na veći broj slika. Jedina mana mu je što nije previše brz, ali nije ni da nema posla - svaki JPEG treba dekodirati, blendovati logo, te ponovo enkodirati i zapisati u file. Srećom, proces je moguće prekinuti, a i praktično je nemoguće zahebati originalne fileove. Downloadajte i uživajte.

DOWNLOAD (http://www.sendspace.com/file/zx5gqy)S(10 kB)
(zahtijeva .NET Framework 2.0)

Arbiter of Change
10-10-2007, 22:32
To se traži. Ovaj online converter (kojeg koristim) koji podržava dodavanje logoa ima fiksni položaj tako da je ovaj poboljšanje u odnosu na njega.

Još jedan "made by Burek" u moju kolekciju. :wink:

Burek_fr0m_SPACE
21-10-2007, 21:31
Zadnjih par dana radim na jednom blago-eksperimentalnom projektu radnog naziva BurekView. Radi se o 3D ubrzanom pregledniku slika s nekim "futurističkim mogućnostima" - donekle inspirisano Media Centerom i onim novim Microsoftovim high-tech stvarima. Uglavnom, cilj je bio upotrijebiti snagu grafičke kartice kako bi manipulacija slikama bila što glađa (za razliku od štucavog Windows Picture and Fax Viewera, npr.). A kad je 3D ubrzanje već tu, ubačena je i mogućnost proizvoljne rotacije slika - što praktično nije ostvarivo sa čisto-softwareskim rješenjem. Za sada je program još uvijek opasan i po sebe i po okolinu, tako da vam umjesto funkcionalnog programa (za sada) pokazujem YouTube video (uZyGT7U_TVk). Uživajte.

7DaysBakeRolls
22-10-2007, 09:58
Poprilično bolesno... Jesi ti ovo pravio za CSI. Oni imaju nešto ovakvo :D , ali ne ovako dobro. GJ burek

Burek_fr0m_SPACE
22-10-2007, 10:06
Poprilično bolesno... Jesi ti ovo pravio za CSI. Oni imaju nešto ovakvo :D , ali ne ovako dobro. GJ burek
Yep, CSI me angažovao... inače u slijedećem patchu dodajem mogućnost beskonačnog zooma i izoštravanja slike, kao i mogućnost zavirivanja iza zidova na slikama - jbg, CSI ima visoke standarde.

cropir
22-10-2007, 11:11
nije bas nesto ovaj 1. program...mislim nis se ne kuziu slovima ovim, samo obrisi...

cu sad dobit emo gay rank? : D

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
22-10-2007, 14:11
jesus, bureq view :pray:

Arbiter of Change
22-10-2007, 16:11
No wai.... a ja baš mislio pitati za download link.
Odlično je. :thumbs2:

Burek_fr0m_SPACE
22-10-2007, 17:57
No wai.... a ja baš mislio pitati za download link.
Odlično je. :thumbs2:
Za sada imam neke prilično gadne tehničke poteškoće, pa nisam u mogućnosti objaviti stabilan/funkcionalan demo. Kad (i ako) to uspijem riješiti - stiže download. Hvala svima još jednom.

Iron Storm
22-10-2007, 18:54
Burek car si :pray:
Nadam se da ćeš reći planove za idućih 20 projekata :)
Program za utiskivanje logotipa na slike će mi biti koristan, sad mogu u vlastite slike dodavati svoj logotip 8)

Usput, i ja nešto kuham, ne spada pod korisne programe, nego više za razonodu, i to razonodu u društvu...

LukA33
22-10-2007, 22:06
Burek care šta ti ne osnuješ neku ovako firmicu koja bi pravila programe ima ljudi koji bi htjeli pomoć to sam 100% siguran

Burek_fr0m_SPACE
22-10-2007, 23:07
Nadam se da ćeš reći planove za idućih 20 projekata :)
Kad baš hoćeš... evo šta se nalazi u "Projects" folderu :

IsoSDL

http://img85.imageshack.us/img85/6932/isosdldj3.png

Prototip izometriskog enginea koji za grafiku koristi SDL. Ne predviđam blistavu budućnost, jer trenutni pristup rezultuje suboptimalnim performansama, a sumnjam da ću odvojiti vremena da krenem na novo.


MRAVS(Maxo's Room AdVenture)

Engine za point'n'click avanture prilično jednostavne konstrukcije kome treba još malo dorade. Možda čak i sklepamo nekad neku avanturu...


Noyz v3

http://img86.imageshack.us/img86/9586/noyz3hs3.jpg

Nova verija Noyza je potpuni re-write (i programski jezik je promijenjen), tako da bi, kada se završi, trebala imati neke zanimljive nove mogućnosti.


OSBIP

Ovo sam već spomenuo - batch program za obradu slika temeljen na sistemu DLL plug-inova. Ako uspijem realizovati ono što sam zamislio, biće to jedan jako moćan komad softwarea.


Syekach

Još jedan u nizu alata za baratanje slikama - ovaj put za automatizovano sasijecanje jedne slike na više manjih.


Hybrid2

Mislim da će vijerni fanovi znati šta bi ovo trebalo biti =)


Eto, sad kad sam pokvario sva iznenađenja, moram napomenuti i da ne računate ni na šta od ovoga, a pogotovo da to ne očekujete uskoro :wink:

EDIT : @Luka, nije da mi je ideja strana, ali eto... za sada još ništa.

Rocchiro
23-10-2007, 14:12
samo naprjed burek leđendo.bas me interesira taj MRAV

Iron Storm
23-10-2007, 14:21
Samo daj, nastavi...

Ideje ti dolaze kao muhe na jelo... :)
Kako si krenuo, oskoro ćeš se zaposliti u jednoj tvrtci ili sam osnovati svoju 8) :) :rotfl:

Sonic_Moronic
23-10-2007, 16:13
Već planiraš projekte unaprijed? Izometrija pwnz0rs, lookin' forward to it.

Inače, imena programa su ti odlična, uvijek me nasmiju. :)

Burek_fr0m_SPACE
23-10-2007, 17:28
@Hanzaplast, kad te baš interesuje, evo ti download (http://www.sendspace.com/file/dzvvri)S=) U pitanju je rezultat cca polusatnog rada. Cilj "mini-igre" je izvaditi CD iz kompa. Nezaboravna avantura, definitivno. Takođe, u prog je integrisan i editor (koji baš i nije user friendly). Ako ne skužiš sam kako radi, pitaj.

@Iron Storm, ma kakva tvrtka - odoh se zaposlit' u EA... kao vodoinstalater.

@Hellboy - nemoj se iznenaditi kad ugledaš to =)

@Sonic_Moronic, nope, ništa od ovoga nisu planovi. Kao što rekoh, sve se ono nalazi u "Projects" mi folderu, što znači da su to uglavnom neki polu-funkcionalni prototipi, tj. da je bar dio posla već gotov. O budućim planovima definitivno neću. I, da, ako se nadaš izometriji sa IsoSDL screenshota - bojim se da ćeš ostati razočaran, pošto sumnjam da ću dalje raditi na tome. Ali zato postoji poveća šansa da ugledaš izometriju u Hybrid2 enđinu. A imena programa... mah, znaš mene =)

Sonic_Moronic
26-10-2007, 15:19
Nastavljaš raditi na hybridu, eh? Lijepo je to znati, mislio sam da je projekt izumro.

Burek_fr0m_SPACE
26-10-2007, 15:47
Pa... i jeste izumro. Ovo i nije baš "nastavak" rada, prije novi početak. Još jedan.

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
26-10-2007, 22:35
Pa... i jeste izumro. Ovo i nije baš "nastavak" rada, prije novi početak. Još jedan.
sretno enivej :D

Burek_fr0m_SPACE
28-10-2007, 15:03
Ovog jutra mi bilo dosadno, pa sam krenuo u realizaciju dan i po' stare ideje... i do sada je manje-više gotovo, kao što se vidi iz priloženog :

http://img233.imageshack.us/img233/3323/newtubeshr7.jpg

Series of TubesS- oni koji su u zadnje vrijeme hax0rovali po Bioshocku, osjećaće se kao kod kuće. Za one kojima cilj igre nije očigledan - da bi uspješno završili partiju, trebate omogućiti protok zelene tešnosti od starta do cilja (dva polja otkrivena na početku) otkrivajući cijevi ispod znaka "?", te ih izmjenjujući klikovima miša (ne drag, samo klik). Naravno, da stvar ne bi bila prelagana, tečnost je od početka u pokretu, tako da se traži doza spretnosti. Prije početka partije (uključuje i Game Over) možete sa numeričkim plusom i minusom podesiti brzinu - na većim brzinama se dobija više bodova. Takođe, više bodova se dobije i kad iskoristite više cijevi. Igra se završava ako je tok prekinut ili ako uspijete dovesti tečnost do crvenog polja. Sa P ili Pause možete privremeno zaustaviti igru, na Xić izlazite. As simple as that. I ako igra ne radi, provjerite imate li .NET Framework 2.0 i zadnje DirectX DLLove. Enjoy!

DOWNLOAD (http://www.sendspace.com/file/4l1llk)S(70 kB)
(zahtijeva .NET Framework 2.0)

Nefron
28-10-2007, 15:13
Restekpa. :pray: :pray: :pray:

DrunkyDuck
28-10-2007, 15:21
Trebas tileove? :)

Burek_fr0m_SPACE
28-10-2007, 15:25
Ne bi bilo zgoreg =) Vidjeće ova igra još iteracija, vjerovatno. Ako uspiješ sastaviti šta, javi, by all means.

Paran0a
28-10-2007, 15:27
Nemam sta reci ..
gj

Rocchiro
28-10-2007, 15:50
jebenica :pray:

The Boz
28-10-2007, 16:23
Možda zaigram ukoliko baciš link igdje osim na sendspace smeche...

DrunkyDuck
28-10-2007, 16:59
???

Kliknes na ime datoteke, za sekundu download pocne, iducu sekundu je vec gotov.

Burek_fr0m_SPACE
28-10-2007, 17:11
@ SendSpace (http://www.sendspace.com/file/sn6vez)
@ RapidShare (http://rapidshare.com/files/65805148/SeriesOfTubes.7z.html)

Inače, blago osvježena i oku ugodnija verzija je u pitanju - i ako ste već downloadali, downloadajte opet.

The Boz
28-10-2007, 17:12
SDownload Link: Please wait... link is loading...
Već sat vremena :D

mamlaz
28-10-2007, 20:21
Šta je to?

Iron Storm
28-10-2007, 20:36
Burek ti si car :pray:
JAko me podjeća na jednu staru igru, zove se Pipe Mania gdje je isto takav cilj, samo ima par 20-tak sekundi prije kretanja i treba slagati cijevi kako dolaze...

Pitanje: pisano u C# ili VBu?

Bartuc
28-10-2007, 21:55
Pazi se CroTeam, Burek Almighty je tu :bravo:

Burek_fr0m_SPACE
28-10-2007, 22:11
Pisano u C#, iako bi se to dalo relativno lako prevesti u VB. Da pogodim - tebi treba neka grafička osnova u VBu na čemu bi ti napravio nešto svoje?

Ripaz
29-10-2007, 10:33
Burek zbog tebe sam morao instalirati .NET. Ali se isplatilo (iako mi sada zbog njega blokaju programi :-x )

Burek_fr0m_SPACE
29-10-2007, 10:35
Koji to? Pa ja instališem .NET čim instališem Windoze i nisam zbog toga imao problema.

Ripaz
29-10-2007, 10:45
JBG ja zaboravim kako se zovem a kamoli da se sjetim instalirati NET.

R4Z0R
29-10-2007, 10:55
Svaka čast Burek! Jedva čekam BurekView®

Arbiter of Change
29-10-2007, 11:41
Dobar. Mislim da je ovakvo nešto bilo u ST: Elite Force 2. :wink:

Burek_fr0m_SPACE
29-10-2007, 12:13
Dobar. Mislim da je ovakvo nešto bilo u ST: Elite Force 2. :wink:
Aha, sjećam se. Nije da mi je ideja svježa, ali šta je - tu je.

Čux
29-10-2007, 16:47
Odlična, ko klinac sam znao igrat neš slično još u DOS-u.

Ove su mi najdraže :D

http://img91.imageshack.us/img91/2223/57897164nr2.th.jpg (http://img91.imageshack.us/my.php?image=57897164nr2.jpg)

Burek_fr0m_SPACE
29-10-2007, 18:54
Ove su mi najdraže :D

http://img91.imageshack.us/img91/2223/57897164nr2.th.jpg (http://img91.imageshack.us/my.php?image=57897164nr2.jpg)
Ah znam... nisam se ni trudio oko toga. Ako budem i dalje radio na ovome (a vjerovatno hoću), onda će i to biti ispravljeno.

Sonic_Moronic
29-10-2007, 18:59
SDownload Link: Please wait... link is loading...
Već sat vremena :D
O, da. Tako se slažem. Sendscape mi u 50% slučajeva ne radi. Bar sad znam da nisam lud.

Eh, igra mi baci error. Net framework valjda imam, jer sam mogao bez problema pokretati ostale programe za koje si isto rekao.

Burek_fr0m_SPACE
29-10-2007, 19:20
Skini DirectX Web Update i pokreni. Moguće da ti fale zadnji Managed DX fileovi.

Iron Storm
29-10-2007, 19:33
Pisano u C#, iako bi se to dalo relativno lako prevesti u VB. Da pogodim - tebi treba neka grafička osnova u VBu na čemu bi ti napravio nešto svoje?

Da, htio bih sad početi nešto poput toga, imam sve potrebne alate (i volju, of course), ali ne znam gdje naučiti programirati nešto takvo...

Plexihack
29-10-2007, 21:54
Ako želiš imam ti ja knjigu za pisanje igara u C sharp-u (C#)
pa ako te zanima piši na pp :)

Burek_fr0m_SPACE
29-10-2007, 21:55
[quote="Burek_fr0m_SPACE":29fn71iq]Pisano u C#, iako bi se to dalo relativno lako prevesti u VB. Da pogodim - tebi treba neka grafička osnova u VBu na čemu bi ti napravio nešto svoje?

Da, htio bih sad početi nešto poput toga, imam sve potrebne alate (i volju, of course), ali ne znam gdje naučiti programirati nešto takvo...[/quote:29fn71iq]
Aj, ako mi se bude dalo, prevešću osnovni kod na VB.NET, pa ti javim.

Bartuc
30-10-2007, 20:55
Što se ASCII generatora tiče, princip rada je jednostavan - program prođe kroz sve znakove/slova, nacrta ih na off-screen površinu i sabere vrijednosti svih pixela, tako da nakon toga program zna koliko je koje slovo "tamno", tj. kolika je površina zatamnjenog dijela. Ostatak je jednostavan - uzmeš blok pixela, sračunaš prosječnu svjetlinu, nađeš odgovarajuće tamno slovo (iz unaprijed sračunate tabele) i to je to.

Hvala na objašnjenju! Mislio sam si da je na taj način ali nisam bio ziher!

Nije mi bilo jasno kako pogodi ASCII kod za pojedinu boju, ali ovaj dio o svjetlini pixela je sve objasnio!

@Burek, kak ti leži izrada web stranica? I ako leži, imaš li iskustva sa Dreamweaverom? Možeš mi i na PP odgovoriti tak da nejdemo u off topic!

Burek_fr0m_SPACE
30-10-2007, 23:36
Ne brini, ja ovdje određujem šta je offtopic =) Web mi i nije baš područje rada (a time ni Dreamweaver), iako, sad smo u školi počeli s HTMLom, pa lagano počinjem izučavati i to i PHP. Zašto pitaš?

Bartuc
31-10-2007, 00:09
Pitam pošto se kužiš u dosta toga pa sam se nadao da mi možeš dati koj Hint u vezi Dreamweaver-a. Ili barem stranicu sa koje si naučio štogod o njemu. Znam solidno raditi u Dreamweaveru ali uvjek su hintovi o optimizaciji stranica, bilo za pretraživače ili korisnike, dobro došli!

Sad idem raditi novu stranicu za svoju firmu i imam 2 potencijalna klijenta koji žele da im radim stranice tak da želim malo nadopuniti znanje prije nego se upustim u to!

Burek_fr0m_SPACE
31-10-2007, 00:51
Ako radiš stranicu za firmu, onda si vrlo vjerovatno već bolji od mene u tome, tako da ti ja tu ne mogu biti od pomoći.

Berax0r
01-11-2007, 22:53
nie burek :bravo:

ludkopuska
09-11-2007, 14:06
The application failed to initialize properly (0xc0000135). Click OK to terminate the application.

Kaze kad probam pokrenut burekovu Series of Tubes Oo

Burek_fr0m_SPACE
09-11-2007, 16:45
Pobrini se da imaš .NET Framework 2.0. Ako opet neće, pokreni DirectX Web Update. To sam već napisao par puta... i smanji sig.

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2007, 19:41
PassGenS(Password Generator)

http://img227.imageshack.us/img227/1184/passgensi7.png

Uslijed svih ovih sigurnosnih prijetnji na PCP Forumu, preporučljivo je mijenjati passworde i to, po mogućnosti, u neku opskurnu kombinaciju malih i velikih slova, zajedno s brojevima. Stoga sam u zadnjih 20-ak minuta ležernog rada napravio ovaj mali alat za nasumično generisanje passworda (niza znakova, tehnički) proizvoljne dužine, koristeći znakove koje korisnih odabere. Tu je i mogućnost generisanja passworda bez ponavljanja istih znakova, kao i dodatno polje za isprobavanje passworda. U paketu dolazi i nedokumentovan source-code, pa ako nekoga nešto interesuje, slobodno nek' pita. Uživajte.

DOWNLOAD (http://www.sendspace.com/file/6uvql5)S(21 kB)
(zahtijeva .NET Framework 2.0)

DragonSoul
03-12-2007, 19:48
Niceeeeeeeeeeee, downloadam. Downloadam, ali me više zanima source-kod nego program :D

Paran0a
03-12-2007, 20:12
o boy o boy..thx. :D

RIPtheREAPER
16-12-2007, 23:29
Burek, mozes li ponovo uploadat taj generator passworda?
Kaze da je preslo vremenski limit :P

I gdje mogu skinut taj .NET Framework 2.0?

RayDX
16-12-2007, 23:33
Burek, mozes li ponovo uploadat taj generator passworda?
Kaze da je preslo vremenski limit :P

I gdje mogu skinut taj .NET Framework 2.0?

Ovdje (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0856EACB-4362-4B0D-8EDD-AAB15C5E04F5&displaylang=en)

Burek_fr0m_SPACE
16-12-2007, 23:40
Burek, mozes li ponovo uploadat taj generator passworda?
Kaze da je preslo vremenski limit :P

I gdje mogu skinut taj .NET Framework 2.0?
Evo, ovaj put na RapidShareu, pošto oni imaju duži timeout brisanja (bar mislim da je tako). Download (http://rapidshare.com/files/77067600/PassGen.7z.html)SA .NET Framework 2-0... Google it, da ne moram ja.

Shadowhell
23-12-2007, 16:07
Može upload icy towera za mob? Tražio sam na http://hybridproject.7.forumer.comS, više nema na rapidshare..