PDA

Pogledaj cijelu verziju : Konzolaski mentalitet



Mafioz0r
04-09-2007, 22:05
Ok, sad mi je dosta. Dosta mi je idiota koji ne cijene klasike kao Doom, Monkey Island, itd. samo zbog grafike. Dosta mi je ljudi koji samo hoće brzinu, akciju i tjuning. Dosta mi je ljudi koji ne žele igrati igre u kojima treba razmišljati. Sad mi je prekipilo i nemam druge nego otvorit ovu temu. Da se razumijemo, ja nemam ništa protiv konzola. Na konzolama postoje stvarno genijalne igre koja mi PC-aši nikada nećemo vidjet na našem voljenom PC-ju. Čak nemam ništa protiv konzolaša. Ja govorim o igrama i ljudima s konzolaškim mentalitetom, kojima je preteško u igri pokrenut više od 3 moždane stanice! Zbog takvih idiota ljudi misle da u gamingu nema ni tragova inteligencije. Kad na vjestima prikazuju debilne i primitivne reportaže o gamingu, nikad ne prikažu nikakvu avanturu, RTS, RPG (osim WoWa, ali ok, to je MMORPG).... samo pokažu pucačine, jurnjavu, GTA, ili bilo šta drugo gdje je bilo kakav kvocijent inteligencije suvišan! Molim vas, nemojte braniti "gamere", proizvođače igara ili bilo kakve druge primitivce koji ovako razmišljaju! Jedan takav mi je neki dan rekao da su MORROWIND i OBLIVION debilne igre jer ima previše razgovora, menija i zagonetki, a premalo akcije.
I rest my case.

Jopax
04-09-2007, 22:07
:pray:
tu si u pravu jer radi takvih debila gaming je u ovoj pziciji

Arbiter of Change
04-09-2007, 22:11
Više-manje stvar generacije, bar koliko ja vidim, a i nije da im tržište pruža išta slično starim legendama. Zašto? Zato jer se prilagođava igračima... koji pak definiraju samo tržište.

Začarani krugovi, FTW.

ZorgTheBorg
04-09-2007, 22:11
Konzolasi njet gameri!
Svatko tko ima snage igrati s gamepadom cijelo vrijeme, ili nije čuo za miš, ili mu ne treba. 100% igara koje trebaju mozga, a gameri ih vole toliko da se identificiraju s njima, trebaju miš, tj. fini sustav preciznog upravljanja. Gamepad je podlozan samo casual igracima, ali nikako ne nama, gamerima.

Mafioz0r
04-09-2007, 22:14
Konzolasi njet gameri!
Svatko tko ima snage igrati s gamepadom cijelo vrijeme, ili nije čuo za miš, ili mu ne treba. 100% igara koje trebaju mozda, a gameri ih vole toliko da se identificiraju s njima, trebaju miš, tj. fini sustav preciznog upravljanja. Gamepad je podlozan samo casual igracima, ali nikako ne nama, gamerima.imas pravo, ali ovdje je rijec o ljudima kojima ne pada na pamet koristit mozak dok igraju

dugi
04-09-2007, 22:27
Svasta,pa kaj te briga sto drugi vole ili ne vole.Ti bi ocito zabranio neke igre ili kaj,ne kuzim poantu.Samo je tvoj put pravedan ....ili ti imas objektivan ukus koji bi i drugi trebali prihvatiti... :roll: .

Neven <R>
04-09-2007, 22:42
Prvenstveni cilj igara je zabava. Dakle ako se nekom neda 3 i pol sata razmišljati za zabavu igrat će npr. pucačine, ne vidim gdje je tu problem.

Jopax
04-09-2007, 22:48
Ovdje pljuje po onim igrama i debilnim igračima radi kojih svi misle da je gaming hrpa debila koji nemaju nimalo mozga i koji svoje uzore traže u nasilnim igrama

Herr Schnitzel
04-09-2007, 23:03
Odnosno po noobovima (ne newbovima) koji misle da se gaming sastoji jedino od trcakarnja i klanja minigunom. Zabavno je, ali koliko dugo?

Lord Jambrek
04-09-2007, 23:06
Slažem se s postom, jako se slažem, ali si se malo izrazio.

Taj mentalitet koji spominješ je PS2, X-BOX,PS3,X-36O mentalitet.

PSX ima odlične igre, a ja sam okorijeli SNES-oljubac. Meni se još uvijek danas 1000x zabavnije igrat na SNES-u nego na PC-u, a SNES i PSX su isto konzole.

To ovisi od generacije do generacije.

Rocchiro
04-09-2007, 23:41
debila ima sveposud.i kod pc-a i kod konzola

BINUX
05-09-2007, 00:04
debila ima sveposud.i kod pc-a i kod konzola

Lol singed nema se više šta dodat.

dugi
05-09-2007, 06:09
Ovdje pljuje po onim igrama i debilnim igračima radi kojih svi misle da je gaming hrpa debila koji nemaju nimalo mozga i koji svoje uzore traže u nasilnim igrama


Stvar ukusa a ne inteligencije i stvar pogleda na stvari.

dugi
05-09-2007, 06:25
Odnosno po noobovima (ne newbovima) koji misle da se gaming sastoji jedino od trcakarnja i klanja minigunom. Zabavno je, ali koliko dugo?

Igram se jos iz vremena ZX Spectrum-a i Amige pa danas i dalje smatram fps najbolji zanr u gamingu zbog dinamike,atmosfericnosti i nasilja.Da li me to cini nobom?

Uostalom koje su to "inteligentne" igre na pc-u?Ako mislis na avanture i rjesavanje puzle zagonetki onda ni to nije neka inteligencija,vise strpljenje i stvar pokusaja/promasaja dok ne pogodis.Strategije,osim par poput Hearts of Iron sve se svodi na jednostavnu zabavu ,sportske igre...Gdje je ta inteligencija i "inteligentni" igraci....

Igre na pc su eventualno kvalitetnije od konzolaskih igara ali i o tome bi se dalo raspravljati.Pitanje je koliko je inteligentno nadogradjivati komp svako malo ( i sam spadam u tu skupinu) ili kupiti konzolu i igrati se sa njome 5-6 godina.

Dajem svom igracem stazu na pc-u jos najvise dvije godine i onda prelazim na ps-3,lcd 82 cm vec imam,veliki krevet imam konzolu kad bude imala veliki broj kvalitetnih igara tada kupim (nadam se sa postenim chipom ali nije uvjet) i zavalim se u krevet i gustam,kao sto sam gustao sa PS1.

Joco
05-09-2007, 06:39
Taj problem se javio jer su konzole i pc-ji sada rasprosranjeniji nego ranije,a samim tim i vise debila ima pristup pomenutim.
Nije kao ranije,kada si bio cudak jer imas komp :D

Death By Sexy
05-09-2007, 08:32
opet rasprava o ukusima... e sad mi je dosta :?

medusa
05-09-2007, 10:12
po meni ne možeš bez inteligencije igrati total war (ovo je upućeno dugom)

po meni treba kritizirati taka stav, jer ako dopustimo tržištu da asimilira sve pod jedan grafika-only-zajebi-sve-ostalo sistem, neće više biti kvalitetnih igara. total war će nestati. rpg će nestati. avanture će nestati. rts će biti samo tank rush. znači neće se više proizvoditi igre koje odgovaraju mom ukusu. za to se isplati boriti

dugi
05-09-2007, 11:04
po meni ne možeš bez inteligencije igrati total war (ovo je upućeno dugom)

po meni treba kritizirati taka stav, jer ako dopustimo tržištu da asimilira sve pod jedan grafika-only-zajebi-sve-ostalo sistem, neće više biti kvalitetnih igara. total war će nestati. rpg će nestati. avanture će nestati. rts će biti samo tank rush. znači neće se više proizvoditi igre koje odgovaraju mom ukusu. za to se isplati boriti

Ni jednu igru ne mozes proci bez inteligencije ,i za tetris ti treba inteligencija ali ako mislis da si iznadprosjecno inteligentan zato jer igras strategiju na poteze onda :rotfl: .

Na konzolama imas odlicnih avantura i rpgeova tako da tema koja se zove konzolaski mentalitet nema neke osnove za pljuvanje.

THUNDER_DINIX
05-09-2007, 17:43
konzole daleko ownaju komp sto se tice igara

Arbiter of Change
05-09-2007, 17:46
konzole daleko ownaju komp sto se tice igara
Nemoj da te ljudi čuju.

THUNDER_DINIX
05-09-2007, 17:48
pricaj brate sta oces, al tako je. ima puno vise igrivijih igara. svatko ima svoje misljenje, ali dosta ljudi razmislja ko i ja po tom pitanju

Lord Jambrek
05-09-2007, 17:50
Strategije,osim par poput Hearts of Iron sve se svodi na jednostavnu zabavu

Pa Commandos treba jako puno razmišljanja, uvijek moraš razmislit kaj bi se moglo slijedeće desiti, kako će koji švabo napravit pokret...


Incredible machine je igra za malo razmislit isto, iako se zna svest na sjebi/pokušaj ponovo

ZorgTheBorg
05-09-2007, 17:50
pricaj brate sta oces, al tako je. ima puno vise igrivijih igara. svatko ima svoje misljenje, ali dosta ljudi razmislja ko i ja po tom pitanju
Ako si naviknut na mis i tipkovnicu, gamepad ne mozes niti zamislit.

dugi
05-09-2007, 17:52
konzole daleko ownaju komp sto se tice igara

ne prtjeruj,igre su na pc u globalu kvalitetnije .Uostalom barem 60-70% igara je danas multiplatformsko,iste se igre danas rade i za konzole i za pc osim exkluziva koje su u manjini.

THUNDER_DINIX
05-09-2007, 17:53
kak mislis gamepad ne mogu ni zamislit? pa na kompu bas i ne mogu da, ali lezeci na krevetu ispred TV-a sa Sonyevim gamepadom i mogu

Jopax
05-09-2007, 18:21
Ma nema do avantura (pojnt en'klik) jer su one jako napredne u odnosu na igra na konzolama
i samo se pitam kako rts mogu izvest na konzoli
@dinix
komp owna konzole jer sve što može na konzolu može i na komp ali situacija nije obrnuta :D

Sonic_Moronic
05-09-2007, 18:39
Konzole valjaju kad okupiš ekipu pa derete turnire u Mortal kombatu/PES-u/nečem desetom. Ja nemam s kim igrati pa onda se bolje okrenem kompu. Neki rpg-ovi su dobro riješeni na konzolama ali brate nema do miša.

Armachus
05-09-2007, 18:43
Sčazem se oino glede grafike u prvom postu u temi!

Meni rođak (doduše ima tek 6) ne voli igre sa lošom grafikom. Kupio je Tekken 5 i Supermana i Supermana neće igra jer je lik napravljen od jedne kocke kako on kaže, a Tekken 3 mu je odmah pao zaborav radi dobre grafike u 5. i on meni govori jesi ti glup, kako ti 3 može biti bolja!

A dobro ne zaboravimo da ima 6 godina i jebote u nekim je igrama Expert.. eto taj Tekken 5. Mene često ubije s onim Fengom. I Harry Potter 4 ne loše igra...

medusa
05-09-2007, 19:03
Ni jednu igru ne mozes proci bez inteligencije ,i za tetris ti treba inteligencija ali ako mislis da si iznadprosjecno inteligentan zato jer igras strategiju na poteze onda :rotfl: .

Na konzolama imas odlicnih avantura i rpgeova tako da tema koja se zove konzolaski mentalitet nema neke osnove za pljuvanje.
ak ti misliš da za tetris treba više inteligencije onda :rotfl:

dugi
05-09-2007, 19:28
Ni jednu igru ne mozes proci bez inteligencije ,i za tetris ti treba inteligencija ali ako mislis da si iznadprosjecno inteligentan zato jer igras strategiju na poteze onda :rotfl: .

Na konzolama imas odlicnih avantura i rpgeova tako da tema koja se zove konzolaski mentalitet nema neke osnove za pljuvanje.
ak ti misliš da za tetris treba više inteligencije onda :rotfl:

sve si reko ,ni post neznas prociitati kako spada...

medusa
05-09-2007, 19:35
Ni jednu igru ne mozes proci bez inteligencije ,i za tetris ti treba inteligencija ali ako mislis da si iznadprosjecno inteligentan zato jer igras strategiju na poteze onda :rotfl: .

Na konzolama imas odlicnih avantura i rpgeova tako da tema koja se zove konzolaski mentalitet nema neke osnove za pljuvanje.
ak ti misliš da za tetris treba više inteligencije onda :rotfl:

sve si reko ,ni post neznas prociitati kako spada...
znam ja dobro šta si htio reći.
dugi, ne možeš ni otići srati bez inteligencije, ono što sam ja rekao je to da ne može svaki idiot doći i igrati total war.

Fenrir
05-09-2007, 19:36
dugi, ne možeš ni otići srati bez inteligencije, ono što sam ja rekao je to da ne može svaki idiot doći i igrati total war.

Kaj ne igraš ti Total War?

dugi
05-09-2007, 19:44
Ni jednu igru ne mozes proci bez inteligencije ,i za tetris ti treba inteligencija ali ako mislis da si iznadprosjecno inteligentan zato jer igras strategiju na poteze onda :rotfl: .

Na konzolama imas odlicnih avantura i rpgeova tako da tema koja se zove konzolaski mentalitet nema neke osnove za pljuvanje.
ak ti misliš da za tetris treba više inteligencije onda :rotfl:

sve si reko ,ni post neznas prociitati kako spada...
znam ja dobro šta si htio reći.
dugi, ne možeš ni otići srati bez inteligencije, ono što sam ja rekao je to da ne može svaki idiot doći i igrati total war.

da to igraju samo super inteligentni gameri...

Mafioz0r
05-09-2007, 19:45
Ma nema do avantura (pojnt en'klik) jer su one jako napredne u odnosu na igra na konzolama
i samo se pitam kako rts mogu izvest na konzoli
@dinix
komp owna konzole jer sve što može na konzolu može i na komp ali situacija nije obrnuta :DMafioso se u potpunosti slaže s tobom.

medusa
05-09-2007, 19:55
da to igraju samo super inteligentni gameri...
sarkazam je izlaz u slučaju kad nemaš argumenata... :wink:

Babitz
05-09-2007, 19:57
Konzolasi njet gameri!
Svatko tko ima snage igrati s gamepadom cijelo vrijeme, ili nije čuo za miš, ili mu ne treba. 100% igara koje trebaju mozga, a gameri ih vole toliko da se identificiraju s njima, trebaju miš, tj. fini sustav preciznog upravljanja. Gamepad je podlozan samo casual igracima, ali nikako ne nama, gamerima.ja placem, e :(

r.kO?
05-09-2007, 20:05
tbh,jedino sto igram na konzolama,tocnije na PSP3(to imam) je tekken,čak i PES igram na PC-u,jer imam joysticke

peace!

dugi
05-09-2007, 20:05
da to igraju samo super inteligentni gameri...
sarkazam je izlaz u slučaju kad nemaš argumenata... :wink:

Istina,nisam na i nemogu biti na nivou jednog Total war gamera ,ipak su to stratezi kakve bi i West Point pozelio u svojim redovima.

Respect.

Babitz
05-09-2007, 20:16
dugi
pogledo sam ti sliku u sigu
dobar izbor misa
imamo isti ukus u tom

medusa
06-09-2007, 18:38
da to igraju samo super inteligentni gameri...
sarkazam je izlaz u slučaju kad nemaš argumenata... :wink:

Istina,nisam na i nemogu biti na nivou jednog Total war gamera ,ipak su to stratezi kakve bi i West Point pozelio u svojim redovima.

Respect.
i to je sve što imaš reći.
ok 8)

Korpse
26-09-2007, 21:35
konzole i konzolaši suxaju

ZorgTheBorg
26-09-2007, 21:36
konzole i konzolaši suxaju
Kratko i jasno :)

Samael
27-09-2007, 08:17
konzole i konzolaši suxaju

Prekratko i prejasno, premda ne posve točno... :wink:

Svinjoguz
27-09-2007, 10:44
konzole i konzolaši suxaju

Prekratko i prejasno, premda ne posve točno... :wink:

Firespirit je sve rekel..nema bolje neg igrat PES na plejki za pare i to jos na veeeeeliiikoooom tv-u.

THUNDER_DINIX
27-09-2007, 13:50
konzole i konzolaši suxaju

XD...
koja budalastina...

Rang€r
27-09-2007, 15:30
konzole i koznolasi na veliko suxaju duze i jasnije :D

THUNDER_DINIX
27-09-2007, 16:50
smijesno... kazes da suxaju zato sto vjerovatno nemas ni 1 konzolu. inace nebi tako govorio

Korpse
27-09-2007, 20:08
ja ne volim konzole. ko voli nek izvoli.
meni je pc only baby :boohoo:

ZorgTheBorg
27-09-2007, 21:01
Neka igraju i gameboy popodne, ali ipak nisu full-fledged gameri.

Mafioz0r
27-09-2007, 21:58
ja nikad ne bih kupio Playstation ili bilo kakvu drugu konzolašku tvorevinu...

THUNDER_DINIX
28-09-2007, 11:32
koji je razlog?!? kao mrzis konzole, a nisi ih nikada ni imao vjerovatno

THUNDER_DINIX
28-09-2007, 11:51
pa da... to je veci dozivljaj neg igrat na PC-u (u drustvu mislim). a i ovak se mos lijepo izvalit na krevet sa gamepadom i gledat na velikom tv-u, a ne na malom monitoru

Mafioz0r
28-09-2007, 12:02
koji je razlog?!? kao mrzis konzole, a nisi ih nikada ni imao vjerovatnoma nemam ja ništa protiv konzola (ownam u Tekkenu), ali mi je na PC-u jednostavno bolje. Nikad nisam imao potrebu da kupim bilo kakvu konzolu (da sam htio, valjda bi dosad imao playstation 3)

Neven <R>
28-09-2007, 12:51
Meni nije jasno što vi spominjete causal gamere i full fledged gamere. Po meni je to jako glupo jer gaming i postoji kako bi se zabavili, nije to stil života i nešto što daje smisao našem životu tj. barem ne bi trebalo biti. Zato mi je presmiješno što ismijavate ljude koji koriste igre kao (je'l to moguće) zabavu.

medusa
28-09-2007, 13:42
ah, ali postoji dubokoumna i maloumna zabava :D
a gaming bi polako mogao postati stil života. puno stvari (recimo glazba) koje nisu imale veze s običnim životom su na kraju pokrenule lifestyle. imaš repere, metalce, oni se oblače drugačije od ostalih, neki i furaju spike koje pokupe iz lyricsa pjesama....

THUNDER_DINIX
28-09-2007, 14:38
i kao ovi sto su na konzolama su noobare i nemaju pojma, a ovi s PC-a su prepametni, a?

THUNDER_DINIX
28-09-2007, 14:46
pa ja sam isto vise na PC-u naravno i vise volim PC od konzola, normalna stvar, ali ne i sto se tice igara. tu mi definitivno rulaju konzole

medusa
28-09-2007, 14:48
i kao ovi sto su na konzolama su noobare i nemaju pojma, a ovi s PC-a su prepametni, a?
ne. ja sam samo rekao da na konzolama ima malo dubokoumnih igara. to je više zbog komercijalizacije konzola, ali donekle i zbog publike. svi žele akcijske kvazi rpg-ove umjesto pravih.

THUNDER_DINIX
28-09-2007, 15:03
pa da, konzola je onako vise za razbibrigu (zajebanciju)

Maloki
28-09-2007, 15:23
igre bi i trebale bit samo za to, zabavu i zajebanciju. I o kakvim vi to dubokoumnim i maloumnim igrama pricate? :| Ako su maloumne igre svi fps-ovi, onda se smatram maloumnim jer nakon cijelog prijepodneva provednog u skoli dodjem doma i igram nekaj nabrijano, umjesto da idem rijesavat zagonetke. Nemojte me krivo shvatit, cijenim ja MI, total war, commandose i slicne igre koje spominjete tu da za njih treba imat mozga, ali mi je glupo ovo sa maloumnim i dubokoumnim igrama :|

Sonic_Moronic
28-09-2007, 15:25
Ne kužim vas, to su možda kompliciranije igre, ali da moraš biti pametan da ih igraš, to je bedastoća...

Commandosi ne zahtijevaju taktiku, već 1000000+ quicksave/quickload.

Neven <R>
28-09-2007, 15:28
Pa bit je igre da nas zabavi, hoće li nekoga zabaviti FPS, a drugoga Panzer General nije bitno. Konzole služe svojoj svrsi, zapravo one i jesu namijenjene samo za igranje (dobro danas ima i drugih điđa miđa), za razliku od PC-a.

THUNDER_DINIX
28-09-2007, 15:37
ma najjaca mi fora kad neko izvali "preglup si za tu igru". a lega sta je on, retardirani streber onda?!?

medusa
28-09-2007, 15:47
ja se slažem da je to sve zabava, kao što je i svejedno jel netko igra nogomet ili košarku.
ali postoji razlike između udri hops igre, fpsa, rtsa, rpg-a, sportske simulacije itd. ovo je tema o pljuvanju po konzolaškom mentalitetu. ja pljujem po tome da je na konzolama fokus na akcijski orijentiranim igrama, te da u novije vrijeme kada konzole preuzimaju tržište polako svi žanrovi bivaju podređeni njima. industrija igara želi potisnuti pc u drugi plan, a proturiti konzole. konzole su oduvijek bile za casual igranje, kad ti ekipa dođe da zabaciš pes, što znači da polako sve igre postaju orijentirane na takvo, casual igranje. danas se to još i ne osjeti previše, ali za 5 godina će se govoriti kako samo n00bare igraju na pc-u.

Maloki
28-09-2007, 15:51
a casual igranje je lose zbog?

Neven <R>
28-09-2007, 15:51
(@medusa:)Pa to je dobro. Bolje da se igre igraju na koji sat sa frendovima nego da ko neki asocijalni geek igraš 18h+. To je bio i bit igara koje zapravo i potiču sa konzola. (pac man, space invaders itd. anyone) Tako da ti pljuješ po samoj biti igara.

To što je svaka igra koja danas izače slična i nema puno inovacija je potpuno druga stvar koja nema toliko veze sa konzolama koje su puno inovativnije od PC-a. (nintendo wii, ds, playtoy itd.)

medusa
28-09-2007, 16:09
a casual igranje je lose zbog?
možda ne vole svi casual?
a nevene, ja jesam asocijalni geek :D

neki vole s ekipom igrati sat vremena pes, neki vole 6 sati derati wow. smatram da konzole isključuju hardcore igranje, te ako one preuzmu tržište i odguraju pc, da će sve igre biti casual. što znači da će jedan dobar dio žanrova se ili prilagoditi ili otići na totalnu marginu.

Hamti Damti
02-10-2007, 10:09
Ok, sad mi je dosta. Dosta mi je idiota koji ne cijene klasike kao Doom, Monkey Island, itd. samo zbog grafike. Dosta mi je ljudi koji samo hoće brzinu, akciju i tjuning. Dosta mi je ljudi koji ne žele igrati igre u kojima treba razmišljati. Sad mi je prekipilo i nemam druge nego otvorit ovu temu. Da se razumijemo, ja nemam ništa protiv konzola. Na konzolama postoje stvarno genijalne igre koja mi PC-aši nikada nećemo vidjet na našem voljenom PC-ju. Čak nemam ništa protiv konzolaša. Ja govorim o igrama i ljudima s konzolaškim mentalitetom, kojima je preteško u igri pokrenut više od 3 moždane stanice! Zbog takvih idiota ljudi misle da u gamingu nema ni tragova inteligencije. Kad na vjestima prikazuju debilne i primitivne reportaže o gamingu, nikad ne prikažu nikakvu avanturu, RTS, RPG (osim WoWa, ali ok, to je MMORPG).... samo pokažu pucačine, jurnjavu, GTA, ili bilo šta drugo gdje je bilo kakav kvocijent inteligencije suvišan! Molim vas, nemojte braniti "gamere", proizvođače igara ili bilo kakve druge primitivce koji ovako razmišljaju! Jedan takav mi je neki dan rekao da su MORROWIND i OBLIVION debilne igre jer ima previše razgovora, menija i zagonetki, a premalo akcije.
I rest my case.


gle moze tebi biti dosta toga ali morate svi shvatiti da je mozda samo par puta u filmovima bio spomenut PCgaming ako me kuzite jer na kojem god filmu da se spominje ili snima neke tipove kak igraju igre, ti tipovi u filmovima igraju neke konzole a ne komp.igre i to je jedan od hrpe dokaza kako bi bez konzola gaming propadao a i debilni konzolasi koji sramote u svijetu gaming bi krenuli na nas dragi PC sto bi pak dodatno pogorsalo gaming scenu u svijetu..

I meni je npr dosta wowa i wow igraca koji isto gaming svijetu prikazuju u losem smislu, a isto tako mi je dosta Cajki ali jbg, ja i nitko drugi to necemo nikada moci promijeniti..

DesertEagle
04-10-2007, 10:44
konzole su nista

ChR0NoS
04-10-2007, 23:14
konzole su za seljake koji ih igraju u međuvremenu dok ne obrađuju poljoprivredne površine

Joe_Strummer
14-10-2007, 16:12
Nemam ništa protiv konzola ali imam protiv tupavih ljudi

Eo baš neki dan posudim frendu Morrowind koji je on htio isprobat nakon što sam ja epove o njemu ispjevo. On mi ga vrati nakon jednog dana i kaže kako je igra glupa i retardirana jel nije znao di treba ić.Na početku je uzeo nekog random lika i nije ni gledo šta uzima jer je po njemu sve to "isti qurac"
razgovore je preskako jer je čeko da se pofajta s nekim, uletio u divljinu i ubio ga štakor. On je reko kakva je to igra di štakora nemoš ubit.

Nuff said!

Babitz
14-10-2007, 16:32
konzole su za seljake koji ih igraju u međuvremenu dok ne obrađuju poljoprivredne površinevrlo seljacka izjava, ako smijem primjetiti

100EURO
14-10-2007, 18:11
Konzolasi suSvecinom likovi koji nemaju pojma o kompovima , al vole igrat igre pa nemogu nista drugo nego si kupit neku konzolicu i na njoj se izivljavat dok ne dode nova generacija kantica al oni svejedno nemaju pojma kaj je u nutra i boli ih briga glavno da se igra novi halo ili tak nes

omfgnoob1
14-10-2007, 18:40
pc mi se pocinje gadit, a konzolu jos nisam imao ali razmisljam o kupnji

Panzer Grenadier
14-10-2007, 18:54
pc mi se pocinje gadit, a konzolu jos nisam imao ali razmisljam o kupnjiOh noes we gonna lose another one!

shai_hulud
14-10-2007, 19:03
konzole su za seljake koji ih igraju u međuvremenu dok ne obrađuju poljoprivredne površinevrlo seljacka izjava, ako smijem primjetiti

tako je, igre su igre i iz svoje kože ne mogu van.u pretrpanom košu interaktivne zabave na kraju i nema neke stroge klasifikacije.

korijen frustracije PCjaša s konzolašima mi je ovakav otprilike. od prije par godina bilo je vidljivo da gaming indrustrija brzo maršira u kompliciraniju budućnost, napredak koji bi ju primaknuo filmskoj, ili eventualno nekoj kategoriji "umjetnosti", a to je i zaslužila, složili bi se ljudi koji profesionalno i amaterski prate gaming zbivanja malo dalje od svog FF kontrolera.
i onda uleti baby boom konzolaškog marketinga koji tu nazovi-svijetlu budućnost srozava na nekakvu MTVprodukciju dječje razbibrige i intelektualnog mediokriteta.
Naravno da čovjeka koji jednog dana i sebi i drugima mora opravdati vrijeme provedeno pred "igricama", takav poraz naljuti. mene osobno svakako.

Who
14-10-2007, 21:45
Imao sam nintendo,PS1,xbox360 ali nikada ni blizu nisu mogli da pridju PCu,konzola je za ljude koji ne zele da se zahebavaju sa instaliranjem igara i tako to nego samo plug and play.A igrati FPS na konzoli je smjesno isto udarati glavom u zid imo,nemam nista protiv konzola ali PC>konzole always,jedini razlog sto su ovako popularne jer ovaj neki hype koji se napravio oko njih i neke overrated igre koje su "inovativne" (halo 1,2,3 anyone most hyped shit in the world)Uglavnom gledam TV (ovdje u Svedskoj) milion reklama za ovu konzolu ovu igru sa konzole i tako to.I naravno da ce mladje generacije reci uf konzole su cool PC suxa ili tako nesto jednostavno iz razloga sto nas truju sa tim podatcima.

Who
15-10-2007, 02:09
Kad smo kod Halo3 evo nesto genejalno(bar meni)


http://www.escapistmagazine.com/article ... ion-Halo-3 (http://www.escapistmagazine.com/articles/view/editorials/zeropunctuation/2304-Zero-Punctuation-Halo-3)

Babitz
15-10-2007, 18:10
konzole imaju 30x inovativnije igre danas od pc-a
tolko o tome

Who
15-10-2007, 18:46
konzole imaju 30x inovativnije igre danas od pc-a
tolko o tome

Ok ajde reda radi recimo da imaju,ajde sada fino naboroji koje i sta je inovativno u njima,a onda cu ti ja nabrojati igre stare 5-15godina koje ih ownaju moze?.

Babitz
15-10-2007, 19:37
konzole imaju 30x inovativnije igre danasSod pc-a
tolko o tomečitaj bolje

naravno da stare igre tipa fallout, deus ex, etc. pwnaju boga u bilo kojoj igri, no štos je da na ovom forumu se gleda na konzole kao najveće zlo svijete i za seljake, dok su zapravo najveće seljačine oni koji ih pljuju toliko

konzole su gg
preferiram pc, al se volim igrat na gemboju
pis


Konzolasi suSvecinom likovi koji nemaju pojma o kompovima , al vole igrat igre pa nemogu nista drugo nego si kupit neku konzolicu i na njoj se izivljavat dok ne dode nova generacija kantica al oni svejedno nemaju pojma kaj je u nutra i boli ih briga glavno da se igra novi halo ili tak nes
os da ti dovedem ovdje konzolasa koji o hardveru zna vise od ikog ikad na ovom forumu?

ChR0NoS
15-10-2007, 20:11
SMRT KONZOLAMA I KONZOLAŠIMA :hangin:

Who
15-10-2007, 20:16
Nigdje ja osobno nisam pljuvao po konzolama i govorio da su za seljake.Ali da su over hyped i vise casual playerima prilagodene toga se drzim.

Ixy
15-10-2007, 20:21
Kao prvo, pozdrav svima na forumu.

Što se tiče PC vs. konzole, trenutno stajem na stranu konzola.

Kad kažete da su konzole za seljake i da su ljudi koji igraju konzole informatički nepismeni, odajete svoje neznanje, a možda čak i nešto niži IQ. Ovo zadnje inače ne bih napisao jer mi je totalno glupo preko forumaSnekome pisati da je glup ili slično, ali upravo to vi radite. Također, koliko vas ovdje se može pohvaliti nekim informatičkim znanjem koje se ne svodi na crackiranje igre? Vjerojatno bi vas se ovdje i skupilo nekoliko, ali vi ste (htjeli, ne htjeli) rekli da su konzolaši informatički nepismene seljačine, a PC-jaši nisu. U mom razredu pola razreda igra igre na PC-ju. I to samo na PC-ju. Velika većina njih je gotovo potpuno informatički nepismena.

Što se tiče originalnosti, nemate niti jedan jedini argument. Zapravo, imate jer ste ili toliko ograničeni ili namjerno ignorirate neke konzole, pa za primjer uzimate samo Halo 3 i slične. Da, takve igre se najbolje prodaju, ali želite li reći da sve igre na PC-ju zasluže svoju prodaju?

Uzmite DS ili Wii. Dvije Nintendove konzole. Obje imaju prilično revolucionarne načine igranja. Ako govorimo o inovativnosti, PC se tu ne može mjeriti. Dakako, inovativnih igara ima i na PS-u (2, 3, PSP-u) te Xboxu. Doduše, u nešto manjoj mjeri, ali postoje. S druge strane, na PC-ju se rijetko kad pojavi nešto inovativno, a da nije dostupno i na konzolama.

Nadalje, ako se priča o grafici, trenutno su NG konzole i PC tu negdje. BioShock je dostupan i na PC-ju i Xboxu 360 i izgleda isto. UT3 izgleda čak i malo lošije od Gears of Wara (odigrao GeoW i zaigrao UT3). Kad dođe Crysis, to će vjerojatno biti grafički najbolji naslov ikad izdan. I eto, vjerujem da će već sljedeće godine PC sa dosta svojih igara prestići konzolaške naslove. Što se grafike tiče, jel. No opet, vi ste spominjali seljačine, a ako vam je grafika najvažnija, ili imate 12 godina ili ste jednostavno - seljačine.


Ne želim nikoga kvotati, ali dosta vas pljuje po konzolama bez ikakvog navedenog razloga. Ako već i navedete razlog, to je uglavnom jedan naslov koji vam se ne sviđa. Primjerice, vidim da je Halo 3 vrlo "popularan".
A situacija je zapravo takva da ne možete biti dalje od istine.
Imam Xbox 360 pa ću navoditi igre koje su nedavno izišle ili će uskoro izići, a da morate bit jebeni retardi da ih popljujete:
BioShock (da, ima i na PC-ju)
Project Gotham Racing 4
Mass Effect
Skate
Call of Duty 4 (isto ima na PC-ju)
Battlefield Bad Company
Forza Motorsport 2
The Orange Box (DA, ZNAM DA IMA I NA PC-JU!!)
Lost Odyssey
Ace Combat 6: Fires of Liberation
Stranglehold
Eternal Sonata
Lost Planet
Too Human
MoH Airborne
Colin McRae DiRT

... i još mnogo drugih.

Vjerujte mi, moguće je i kvalitetno igrati na konzolama. Pače, meni se čini isplativije dati tri tisuće kuna za konzolu koja će biti aktivna još barem 4 godine nego dati 5-6 tisuća kuna za PC na kojem za godinu dana pola igara neću moći pokrenuti.


Zapravo, sve se svodi na ukuse pri odabiru igara. PC je definitivno jači u FPS-ovima (prvenstveno zbog nadmoći tipkovnice&miša u odnosu na kontroler) i RTS-ovima. U RPG-ovima također, ali samo hack 'n slash i onima tipa Obliviona/Morrowinda/nešto treće. Ako volite japanske RPG-ove, nemate izbora.
Konzole, pak, ownaju u simulacijama i arkadnim vožnjama. Gotovo jedina arkadna utrka na PC-ju je NFS, a jedine ozbiljnije simulacije su Race i TOCA. Također, survival horrora je mnogo više na konzolama. Kao i tabačina. I party igara.

Ma, ne da mi se više pisati, jer kako bi kolega Mortal (ne za ovaj forum) rekao, pismenost na ovom forumu dostiže svoj literarni vrhunac u postovima tipa "Bok ja se zovem Marica ime mi je dala mama ona je super živimo na selu ja bi kravu". Time ne želim nikoga uvrijediti, već reći da već vidim da će moj pokušaj stvaranja konstruktivne rasprave završiti neuspješno.

Arbiter of Change
15-10-2007, 20:26
Slažem se ja većinski s tobom, ali vidiš mene od svih tih igara zanimaju samo 2-3, a ja nisam tip osobe koja bi kupila neku konzolu (ma kakvu grafiku podržavala) zbog nekolicine igara.

Korpse
16-10-2007, 20:19
SMRT KONZOLAMA I KONZOLAŠIMA :hangin:
hahahahaha, to sam ja mislio napisati.. :rotfl:

medusa
16-10-2007, 21:07
Kad kažete da su konzole za seljake i da su ljudi koji igraju konzole informatički nepismeni, odajete svoje neznanje, a možda čak i nešto niži IQ. Ovo zadnje inače ne bih napisao jer mi je totalno glupo preko forumaSnekome pisati da je glup ili slično, ali upravo to vi radite. Također, koliko vas ovdje se može pohvaliti nekim informatičkim znanjem koje se ne svodi na crackiranje igre? Vjerojatno bi vas se ovdje i skupilo nekoliko, ali vi ste (htjeli, ne htjeli) rekli da su konzolaši informatički nepismene seljačine, a PC-jaši nisu. U mom razredu pola razreda igra igre na PC-ju. I to samo na PC-ju. Velika većina njih je gotovo potpuno informatički nepismena.
to znači da us tvoji kolege budale, a o informatičkom znanju- puno više ćeš naučiti na kompu, čak i bez previše truda, jer meni mal mal pa rikne nešto, pa htio-ne htio moram prčkati i popravljati. par se stvari može naučiti. ja ne tvrdim da koznolaši nemaju pojma o hardwareu, naprotiv, ali smatram da se većina puno manje bavi hardwareom i softwareom, čisto zbog namjene koznole, koje su čisti plug and play. te ne potiču čovjeka da uči o hardwareu.

Što se tiče originalnosti, nemate niti jedan jedini argument. Zapravo, imate jer ste ili toliko ograničeni ili namjerno ignorirate neke konzole, pa za primjer uzimate samo Halo 3 i slične. Da, takve igre se najbolje prodaju, ali želite li reći da sve igre na PC-ju zasluže svoju prodaju?
originalne igre na konzolama su utopljene u moru neoriginalnih.

Uzmite DS ili Wii. Dvije Nintendove konzole. Obje imaju prilično revolucionarne načine igranja. Ako govorimo o inovativnosti, PC se tu ne može mjeriti. Dakako, inovativnih igara ima i na PS-u (2, 3, PSP-u) te Xboxu. Doduše, u nešto manjoj mjeri, ali postoje. S druge strane, na PC-ju se rijetko kad pojavi nešto inovativno, a da nije dostupno i na konzolama.
ako govoriš o inovativnosti u samom načinu igranja, da, onda wii owna pc, ali u samim igrama ne.


Ne želim nikoga kvotati, ali dosta vas pljuje po konzolama bez ikakvog navedenog razloga. Ako već i navedete razlog, to je uglavnom jedan naslov koji vam se ne sviđa. Primjerice, vidim da je Halo 3 vrlo "popularan".
A situacija je zapravo takva da ne možete biti dalje od istine.
Imam Xbox 360 pa ću navoditi igre koje su nedavno izišle ili će uskoro izići, a da morate bit jebeni retardi da ih popljujete:
BioShock (da, ima i na PC-ju)
Project Gotham Racing 4
Mass Effect
Skate
Call of Duty 4 (isto ima na PC-ju)
Battlefield Bad Company
Forza Motorsport 2
The Orange Box (DA, ZNAM DA IMA I NA PC-JU!!)
Lost Odyssey
Ace Combat 6: Fires of Liberation
Stranglehold
Eternal Sonata
Lost Planet
Too Human
MoH Airborne
Colin McRae DiRT

... i još mnogo drugih.
možda će netko i popljuvati te igre, jer nema svatko isti ukus.


Vjerujte mi, moguće je i kvalitetno igrati na konzolama. Pače, meni se čini isplativije dati tri tisuće kuna za konzolu koja će biti aktivna još barem 4 godine nego dati 5-6 tisuća kuna za PC na kojem za godinu dana pola igara neću moći pokrenuti.
ovo je glupost, ako toliko daš za komp možeš pokretati bar 4 godine, možda na low, ali ako ti je grafika najvažnija, onda si i sam rekao

Nadalje, ako se priča o grafici, trenutno su NG konzole i PC tu negdje. BioShock je dostupan i na PC-ju i Xboxu 360 i izgleda isto. UT3 izgleda čak i malo lošije od Gears of Wara (odigrao GeoW i zaigrao UT3). Kad dođe Crysis, to će vjerojatno biti grafički najbolji naslov ikad izdan. I eto, vjerujem da će već sljedeće godine PC sa dosta svojih igara prestići konzolaške naslove. Što se grafike tiče, jel. No opet, vi ste spominjali seljačine, a ako vam je grafika najvažnija, ili imate 12 godina ili ste jednostavno - seljačine.


Zapravo, sve se svodi na ukuse pri odabiru igara. PC je definitivno jači u FPS-ovima (prvenstveno zbog nadmoći tipkovnice&miša u odnosu na kontroler) i RTS-ovima. U RPG-ovima također, ali samo hack 'n slash i onima tipa Obliviona/Morrowinda/nešto treće. Ako volite japanske RPG-ove, nemate izbora.
Konzole, pak, ownaju u simulacijama i arkadnim vožnjama. Gotovo jedina arkadna utrka na PC-ju je NFS, a jedine ozbiljnije simulacije su Race i TOCA. Također, survival horrora je mnogo više na konzolama. Kao i tabačina. I party igara.
na pc-u su puno ozbiljniji rpg-ovi, istina ako netko voli japanske bolje mu je na koznolama, ali puno više je akcijskih i hack and slash rpg-ova na koznolama

Ma, ne da mi se više pisati, jer kako bi kolega Mortal (ne za ovaj forum) rekao, pismenost na ovom forumu dostiže svoj literarni vrhunac u postovima tipa "Bok ja se zovem Marica ime mi je dala mama ona je super živimo na selu ja bi kravu". Time ne želim nikoga uvrijediti, već reći da već vidim da će moj pokušaj stvaranja konstruktivne rasprave završiti neuspješno.
boldani dio je cold hard truth.

Babitz
16-10-2007, 21:47
Što se tiče originalnosti, nemate niti jedan jedini argument. Zapravo, imate jer ste ili toliko ograničeni ili namjerno ignorirate neke konzole, pa za primjer uzimate samo Halo 3 i slične. Da, takve igre se najbolje prodaju, ali želite li reći da sve igre na PC-ju zasluže svoju prodaju?
originalne igre na konzolama su utopljene u moru neoriginalnih. rofl
to vrijedi za pc trostruko više

Rang€r
16-10-2007, 22:26
meni vise ne treba nikakva inovativnost... sam da igra ispadne dobro u svim argumentima i da ima temelje tog zanra usavrsene...

sto se tice toga da ti pola razreda igra igre na kompovima i niko nema pojma...
pa sta se cudis??? kod mene niko nema pojma, na cjeloj skoli ima sam jedan koji se kuzi u softwear i hardwear...
a o konzolasima i njihovom mentalitetu potpisujem, jer imam mnogo prijatelja koji su presli sa PS1 i PS2 na PC i neigraju nista sto nema shiny grafiku i da se barem malo mora misliti, primjer je novoizasli ETQW koji ima super grafiku ALI treba tu i misliti malo, a ne se samo napucavati ili Oblivion, cisto savrsenstvo, najlijepsi RPG na trzistu, ali ne kao sto je vec receno pa tu se samo blebleta bezveze i nista se ne radi... jednom je mene i neke moje frendove cula razrednica dok smo pricali o diablu...
i kaze "ma to je grafika sranje, sam nes pricam sa likovima a onda se odem potuci na mene naleti 50 njih i odma me ubiju", dode razrednica kaze, ja sam igrala diablo dok sam na faksu bila i sve bez problema prolazila svaku noc... ja se samo slatko nasmijao i oso... ista stvar je sa baldurs gateom kojeg je igrao i na PS2...

Ixy
17-10-2007, 14:20
to znači da us tvoji kolege budale, a o informatičkom znanju- puno više ćeš naučiti na kompu, čak i bez previše truda, jer meni mal mal pa rikne nešto, pa htio-ne htio moram prčkati i popravljati. par se stvari može naučiti. ja ne tvrdim da koznolaši nemaju pojma o hardwareu, naprotiv, ali smatram da se većina puno manje bavi hardwareom i softwareom, čisto zbog namjene koznole, koje su čisti plug and play. te ne potiču čovjeka da uči o hardwareu.

Slažem se. No isto tako postoje oni ljudi kojima PC služi više za rad, programiranje... bilo što osim igara. Jer igraju na konzolama. Kužiš? Ja sam samo aludirao na to ja de glupo generalizirati.


originalne igre na konzolama su utopljene u moru neoriginalnih.

Kao što je kingmortal gore rekao... Isto vrijedi i za PC. Jedino što možeš nabrojati nekoliko puta više nekih novih originalnih igara na konzolama nego na PC-ju.


ako govoriš o inovativnosti u samom načinu igranja, da, onda wii owna pc, ali u samim igrama ne.

Da, govorio sam za način igranja. A što se tiče samih igara, opet konzole imaju vrlo velik broj originalnih i inovativnih igara. Ususdim se reći i veći broj nego PC.


možda će netko i popljuvati te igre, jer nema svatko isti ukus.


Tako je. Slažem se u potpunosti. Ali netko ne voli hack 'n slash RPG-ove. Ili FPS-ove. Možda taj isti svršava na auto simulacije. I popljuvati takvu osobu samo zato jer igra na nekoj konzoli je prilično djetinjasto.


na pc-u su puno ozbiljnijiSrpg-ovi, istina ako netko voli japanske bolje mu je na koznolama, ali puno više je akcijskih i hack and slash rpg-ova na koznolama

Ne razumijem boldani dio. Ozbiljniji po čemu? Po priči? RPG sistemu? Ili čisto zato jer (možda) misliš da su konzolaški RPG-ovi igrice, a ne igre?

Ma gle - moje mišljenje je da je prepirka zapravo glupa.
Mi smo tu zbog igara.SNisu bitne platforme. Bitna je dobra zabava i dobre igre. A oboje donosi i PC i konzole.

Jedino što je mene zasmetalo je to generaliziranje i pljuvanje bez razloga. Jer očito kad kažem da sam konzolaš, neki ljudi već stvaraju neku sliku o meni. Često ne pozitivnu. Nije OK.

ZorgTheBorg
17-10-2007, 14:31
Ixi, ti u 1 postu dajes vise korisnih informacija nego Desert Eagle u 120.... :pray: :pray:

Slazem se s ovime, etiketiranje nije u redu, ali sta ces... konzole =/= PC kako god bilo... ali konzolasi i gameri = ljudi.. a 100 ljudi 100 ćudi

Nefron
17-10-2007, 15:45
Nije to "konzolaški mentalitet".To je mozda arkadni mentalitet,ne igraju svi samo Teken.Na konzolama ima puno igara gdje treba ukljuciti mozak.

Front Mission anyone?

Panzer Grenadier
17-10-2007, 16:35
@ Ixy - Imaš samo 8 postova, ali jedan nokautira konja.

shai_hulud
17-10-2007, 16:57
dobri argumenti u oba tabora. u globalu, svi smo u istoj kaši prema onima koji gaming ne razumiju.
PCjaši imaju dosta samokritike, gaming je u globalu usko vezan uz hardver,sam sustav patchanja igri vec je dodir s programiranjem istih, spremnis smo pljuvat po jednom i dizat drugo u nebesa, a jos ce ostat u sredini za svakoga.
kad bi se konzolaši malo manje busali u prsa svojim natuniranim kutijama, bili spremniji prihvatiti kritiku, naglasiti pogodnosti, a ne branit zubima ko pas svoju kućicu, bilo bi daleko manje etiketiranja.

a o marketingu, i radi li on u korist inteligencije ili tupavosti, šteta trošiti riječi. bili PCjaši il konzolaši, nemremo im ništ.

ZorgTheBorg
17-10-2007, 17:22
Ha da, dok smo mi tiho ratovali... marketing je zario zube u naše blago ... :cry:

Ixy
17-10-2007, 20:29
Marketing je nešto posebno. Zapravo, nešto meni fascinantno.

Prije nego što je gaming industrija postala tako profitabilna, igre (gotovo sve) su se radile iz gušta. I igrale su se iz gušta. I svi su uživali. Tada su nastale legende gaming svijeta kojih se i danas rado sjećamo, a neke i danas rado zaigramo.

Danas je situacija gotovo obrnuta. Gaming je postao biznisSi sada se dosta igara radi samo zbog zarade. Budžeti za razvoj igara su se višestruko povećali, a neke igre skuplje su i od holivudskih filmova (ne govorim o Ratu Svjetova). No, ne staje tu. Zamislite samo koliko je gaming časopisa i e-zine-a na neki način potkupljenoSza dobru ocjenu? Driv3r je najbolji primjer.

Zato i jest problem naći nešto kvalitetno - u moru recenzija, od kojih svaka stvara drukčiju sliku igre, teško je naći nešto kvalitetno.

Da, utjecaj marketinga preočit je. No, nije nužno negativan.
Većina razvojnih studija, kad dobiju velike financije, izrađuju naslov s ciljem da bude tržišni uspjeh. Možda im to odredi izdavač, a možda se jednostavno boje neuspjeha ako eksperimentiraju.

Nasreću, još uvijek postoje developeri koji znaju pametno uložiti novac.
Noviji primjeri su BioShock, Mass Effect i The Orange Box.
BioShock valjda ne trebam objašnjavati.
Mass Effect je svojim proračunom (navodno) uspio osigurati potpuno savršeni lip sync, odličnu grafiku, priču (navodno su mladi SF pisci radili na priči) i pametan marketing.

The Orange Box je vjerojatno najsvijetliji primjer. Sve što ima veze sa Half Life-om uvijek dobije kultni status. Ali, umjesto da dečki zgrću pare na raznim glupostima, oni naprave The Orange Box. Vjerojatno najpošteniji gaming paket ikad.

Recentni primjer lošeg iskorištavanja budžeta bi bio Stranglehold. Razvoj igre koštao je preko 30 milijuna dolara, što je zbilja vrtoglava brojka.
Igra će teško prodajom opravdati tu brojku, jer su gotovo jedini highlightsi igre Chow Yun Fat, Tequila Time i Massive Destruction. I činjenica da se u naslovu nalazi John Woo's
S tim da je Tequila Time samo fensi riječ za bullet time.
A Massive Destruction je, kao što i samo ime kaže - destrukcija okoline. I to je već viđeno, a najavljuje se i za mnoge novije naslove. Dakle, neće po tome biti jedinstvena. No, možda sam i prestrog, jer postoje i gori primjeri (ne)iskorištavanja budžeta. Ali 30 milijuna dolara... :pray:

Panzer Grenadier
17-10-2007, 20:56
Ja sam sve do prije par mjeseci bio konzolaš, ali onda sam prešao na light side

Plexihack
17-10-2007, 20:58
Joj,fala bogu da postoji negdje ovakva tema.
Mrzim ljude koji imaju taj konzolaški ja-imam-PS2-a-ti-PC-a-ja-ne-trebam-instalirat-igre-i-mjenjat-grafičku stav...
Sa dosta njih sam se potukao zato jer su govorili kako je plejka bolja od PC-a...ajd neka mi kažu dali mogu radit web site na plejki...nabim im plejku.Da bar nikad PS nije nastao,gaming bi bio dobar kao i uvijek,a ne ovakav kakav je sad.Djeca igraju GTA:SA,NFS,DMC i Simseke 2 i hvale se da su gameri.Ajde daj nekom ko igra PS2 stalno Hitman-a u ruke i daj mu šifre.Napravio sam to.Frend probao igrat hitmana,ali nezna igrat,pa mora koristit šifre.SVE koji su se hvalili da su predobri igrači,uključujući spomenutog frenda,sam izazvao da igramo BILO KOJU igru.Razbijao sam ih samo šta sam prvi put zaigrao.

Tekken (koji god su htjeli) - T0tal pwnag3
SW III - ček...ti si rekao da tjednima igraš ovu igru?
EyeToy igre - zijev....

Ti konzolaši misle ako razbiju jedan drugoga da mogu razbit bilo koga...
Onom frendu sam dao CS 1.6 da igramo na nekom serveru skupa.
Imao je rekordan score (-7):23 .
Kad sam mu dao Morrowind,nije znao šta radit,pa je išao tgm i ubijao uokolo.Oblivion je kupio i prešao zbog grafike.Jedini RPG koji kuži je runskejp.Oni su samo djeca koja misle da su gameri ako kupuju nove igre za plejku.

princeNightmare
07-07-2008, 11:44
Joj,fala bogu da postoji negdje ovakva tema.
Mrzim ljude koji imaju taj konzolaški ja-imam-PS2-a-ti-PC-a-ja-ne-trebam-instalirat-igre-i-mjenjat-grafičku stav...
Sa dosta njih sam se potukao zato jer su govorili kako je plejka bolja od PC-a...ajd neka mi kažu dali mogu radit web site na plejki...nabim im plejku.Da bar nikad PS nije nastao,gaming bi bio dobar kao i uvijek,a ne ovakav kakav je sad.Djeca igraju GTA:SA,NFS,DMC i Simseke 2 i hvale se da su gameri.Ajde daj nekom ko igra PS2 stalno Hitman-a u ruke i daj mu šifre.Napravio sam to.Frend probao igrat hitmana,ali nezna igrat,pa mora koristit šifre.SVE koji su se hvalili da su predobri igrači,uključujući spomenutog frenda,sam izazvao da igramo BILO KOJU igru.Razbijao sam ih samo šta sam prvi put zaigrao.

Tekken (koji god su htjeli) - T0tal pwnag3
SW III - ček...ti si rekao da tjednima igraš ovu igru?
EyeToy igre - zijev....

Ti konzolaši misle ako razbiju jedan drugoga da mogu razbit bilo koga...
Onom frendu sam dao CS 1.6 da igramo na nekom serveru skupa.
Imao je rekordan score (-7):23 .
Kad sam mu dao Morrowind,nije znao šta radit,pa je išao tgm i ubijao uokolo.Oblivion je kupio i prešao zbog grafike.Jedini RPG koji kuži je runskejp.Oni su samo djeca koja misle da su gameri ako kupuju nove igre za plejku.

Kako lažeš :rotfl:
Strahota jedna. Znam da si ljubomoran na to što na PC-u nema više igara i dobivate portove s konzola. Zato ja imam i konzolu i računalo. Zašto se opredjeliti za jedno? Pročitaj si zadnjih par rečenica is Mravojedove kolumne. Čovjek je to jako pametno napisao.

Maloki
07-07-2008, 11:58
Joj,fala bogu da postoji negdje ovakva tema.
Mrzim ljude koji imaju taj konzolaški ja-imam-PS2-a-ti-PC-a-ja-ne-trebam-instalirat-igre-i-mjenjat-grafičku stav...
Sa dosta njih sam se potukao zato jer su govorili kako je plejka bolja od PC-a...
Ček, ti si se tuko sa ljudima zbog tako debilnog razloga? :pray: Ak to nije za Nobela, onda ne znam kaj je, majke mi moje.


Sajd neka mi kažu dali mogu radit web site na plejki...nabim im plejku.Da bar nikad PS nije nastao,gaming bi bio dobar kao i uvijek,a ne ovakav kakav je sad.
Da, 99% korisnika PC-a radi web site, to je primarna funkcija za kaj im koristi PC.


Djeca igraju GTA:SA,NFS,DMC i Simseke 2 i hvale se da su gameri.Ajde daj nekom ko igra PS2 stalno Hitman-a u ruke i daj mu šifre.Napravio sam to.Frend probao igrat hitmana,ali nezna igrat,pa mora koristit šifre.SVE koji su se hvalili da su predobri igrači,uključujući spomenutog frenda,sam izazvao da igramo BILO KOJU igru.Razbijao sam ih samo šta sam prvi put zaigrao.Ti konzolaši misle ako razbiju jedan drugoga da mogu razbit bilo koga...
Onom frendu sam dao CS 1.6 da igramo na nekom serveru skupa.
Imao je rekordan score (-7):23 .
Kad sam mu dao Morrowind,nije znao šta radit,pa je išao tgm i ubijao uokolo.Oblivion je kupio i prešao zbog grafike.Jedini RPG koji kuži je runskejp.Oni su samo djeca koja misle da su gameri ako kupuju nove igre za plejk
Isuse e :pray:
Prvo se moram naviknut na tr00 metalce, sad i na tr00 gamere. Ma ljudi e, fakat ste legende svoje vrste, svaka bi vas majka u kući poželjela.

EDIT: Tek sad vidim da sam citiro prastar post :)

Electromaster
07-07-2008, 12:17
Ja sam na PC-u oduvijek, jedina konzola koju sam ikad imao je bila je SNES na kojem sam uživao.
Nedira me puno to svađanje konzole/PC al mi uvijek idu na živce portovi i igre koje se razvijaju istovremeno za konzole i PC. Jedan takav primjer je Tiberium Wars kod kojeg je, zbog istovremenog razvoja, zoom tako očajan da kad si na najvećoj udaljenosti od tla još vidiš lica svih unita! :?
To me grozno izživciralo, jer sam navikao na Tiberian Sun, kod kojeg se radnja odvija na sasvim pristojnoj udaljenosti...

Mislim da su korisnici PC-a puno prilagodljiviji, kad sam prvi put kod frenda na PS 2 zaigrao Burnout 3, totalno sam ga rasturio, a on je kao ''Burnout master'' među PS 2 ekipom u razredu...

Ali moram napomenut da budale mogu postojat na svakoj igraćoj platformi, a na PC-u tu posebno ističem n00bove u FPS-ovima i Sims generaciju ženskica... jedna od takvih me nakon 3 GODINE igranja još pita kako se učini backflip u wormsima, kako se koristi jetpack... :cry:

Outmind
07-07-2008, 12:36
Kao što već negdje rekoh, problem je u komercijalizaciji gaminga. Najbolje je bilo tamo 80-ih, kada je 50 ljudi na zemlji plaćalo 20 dolara po satu (ne, ne pretjerujem, look it up) Kako bi igrali jedan mud u kojem trebaš konstantno razmišljat. Pa i pred 11 godina kad sam se ja počeo baviti gamingom je to još (barem kod nas) bila dosta apstraktna pojava. Sad je svaki tom dick i harry gamer, jer je to posljednjih godina postao mainstream. Konzolaški mentalitet uspijeva upravo zbog otužnog (američkog?) prosjeka. Konkretno, ljudima se ne da zajebavat sa instalacijama, krekiranjem (sry, morao sam xD), stavljanjem postavki itd kada mogu samo otvorit kutiju ubacit nutra onaj frizbi kaj se sjaji i "derat po plejstejšnu". Pada mi na pamet moj brat, koji ima komp 11 godina isto koliko i ja, a ja mu još uvijek (nevoljko) moram instaliravat kojekakve codove i kaj ti ja znam kaj, jer je lijen zapamtit 3-4 jednostavna koraka. Dakle, ljudi u prosjeku su glupi, lijeni i nezainteresirani za ikakav iole veći mentalni napor. Frustrirajuće? Pametnom čovjeku sigurno, ali jgb to je naša stvarnost, protiv koje jadni mali pojedinci baš i nemaju šanse.

croat1gamer
07-07-2008, 15:49
neda mi se pisati sav silni tekst, jer bi se sam sa sobom kosio, ali kako je poznato, ja sam anti-konzolas, vecinom zbog toga sto se stalno daje prendost konzolama za igre zbog profita, nego zelim samo jednu stvar napomenuti:
na cemu se rade sve igre- na kompjuteru, pa barem neka konzolasi imaju malo postovanja prema nama jer mi imamo alat koji stvara njihove igre, nekazem da svatko moze stvarati igre, nego da je kompjuter pocetna tocka za stvaranje igre, pa nece se valjda na konzolama tipkati kod za igre xD

i jos jedno- pc kompjuterasi su slozniji, odrzali smo se dulje od vas, istina, odrzavanje je skupo, ali ne moramo kupovati svake 3-4 godine novu konzolu, te igre od 500 kn

Maloki
07-07-2008, 18:58
1. Čemu silovanje toga "mi na našem stroju možemo ovo iako to nikad nećemo radit jer smo lijena đubrad, vi to ne možete"?
2. Zašto bi netko prema tebi trebo imat poštovanja ako radiš predrasude prema tome tko se na čemu igra?
3. Zašto silovanje "konzole nisu tr00, jedino je pc gayming tr00!!!!" spike?
4. Koji penis je pc kompjuteraš?
5. Upravo zbog ovog stava "ne moram kupovat original igre od *umetni broj*" dosta izdavača prijeti da će odustati od PC gaymanja.

Bravo brate, bravo.

croat1gamer
07-07-2008, 19:10
1. Čemu silovanje toga "mi na našem stroju možemo ovo iako to nikad nećemo radit jer smo lijena đubrad, vi to ne možete"?
erm, pa ja se bavim moddingom (amaterski), ali nije mi bas nekakvo :( pa ne usavrsavam
2. Zašto bi netko prema tebi trebo imat poštovanja ako radiš predrasude prema tome tko se na čemu igra?
ne radim predrasude prema njima, radim ih prema konzolama, zapravo, prema izdavacima ako pogledam bolje, ali to vodi do intergalakticara :( koji su na kompovima
3. Zašto silovanje "konzole nisu tr00, jedino je pc gayming tr00!!!!" spike?
pokusavam zadrzati privrzenost kompovima, jer vecina pc gamera prelazi na konzole jer im se neda cekati rokove izlaska igara, dok se konzolasi slaste s ekskluzivama :(
4. Koji penis je pc kompjuteraš?
... pc gamer, nije mi palo na pamet gamer tada, ozbiljno ...
5. Upravo zbog ovog stava "ne moram kupovat original igre od *umetni broj*" dosta izdavača prijeti da će odustati od PC gaymanja.
ja nemam taj stav

edit> sad sam otkrio proklestvo i blagodat kompjutera: internet, da konzole imaju internet kao kompjuteri, onda bi isli istovremeno izdavanje na kompove i konzole, jer bi intergalakticari bili isti

Maloki
07-07-2008, 19:25
Ovo se nije odnosilo samo na tebe, nisi jedini koji ima postove "ONI NE MOGU RADIT *RANDOM RADNJA* A MI MOŽEMO ZATO FOF!!!!!"

Arbiter of Change
07-07-2008, 19:38
1. Čemu silovanje toga "mi na našem stroju možemo ovo iako to nikad nećemo radit jer smo lijena đubrad, vi to ne možete"?
2. Zašto bi netko prema tebi trebo imat poštovanja ako radiš predrasude prema tome tko se na čemu igra?
3. Zašto silovanje "konzole nisu tr00, jedino je pc gayming tr00!!!!" spike?
4. Koji penis je pc kompjuteraš?
5. Upravo zbog ovog stava "ne moram kupovat original igre od *umetni broj*" dosta izdavača prijeti da će odustati od PC gaymanja.

Da iznese svoje stavove po ovim pitanjima (bolje nego da sam pišem svoj post).

1. Vjerojatno zbog samog pristupa konzolama i načinu na koji su igre prezentirane na njima u usporedbi sa istima na PC-ju, ali ta granica je po meni danas samo i jedino prisutna zahvaljujući lijenosti developera da porade na stvarno dubokoj igri za konzole i činjenici da većina ne posjeduju moguću periferiju za konzole koje bi mogle istinski promijeniti gameplay kod konzola (miš i tipkovnica, uglavnom). Sam hardvere je više nego sposoban pratiti high-end PC mašine i to stvarno više ne može služiti kao izlika.

2. Iako je više nego očigledno na koje su skupine igrača konzole ciljane, moje predrasude (ako ćemo ih tako nazvati) su više orijentirane prema pojedinim igračima nego li su prema skupinama igrača (vjerujem da ima drugih na forumu koji su više orijentirani prema masama hate-u), a svi znamo da glupih i kratkovidnih likova ima na objema stranama ovog imaginarnog rata. Ali moram priznati da ja i dan-danas još uvijek imam izrazitu antipatiju prema ovim novim klincima koji obožavaju konzole kao da će im se Mesija doći ako se deru nekome u uho preko Live-a.

3. Stara vjerovanja da su konzole nesposobne imati kompleksne igre, te da su te iste rezervirane za "napredni i uber PC", a da su konzole samo za sportske simulacija i JRPG naslove. Stereotipi kojima igrači nasjedaju, a developeri podržavaju i potiču taj smjer razvoja.

4. Personal Computer kompjuteraš - jedna riječ je viška. :P


/nema volje više pisati, bole prsti.

croat1gamer
07-07-2008, 19:42
Ovo se nije odnosilo samo na tebe, nisi jedini koji ima postove "ONI NE MOGU RADIT *RANDOM RADNJA* A MI MOŽEMO ZATO FOF!!!!!"
ok,
arbiter, mi objasnis pod 3.

Arbiter of Change
08-07-2008, 19:29
arbiter, mi objasnis pod 3.
Što s tim? Mislim da sam dobro objasnio... ili nisam?

Mislim na to kako je i dan danas uvriježeno razmišljanje da su konzole nepodobne za nekakve "više i komplicirane" žanrove igara, a to je mišljenje koje trebalo izumrijeti pojavom PS2 i XBox-a kad su konzole već postale dostatno napredne da se mogu mjeriti sa PC strojevima, posebno konzole ove zadnje generacije (PS3 i XBox 360, s tim da je Wii svoja klasa).

Problem s konzolama ne leži u igrama koje su one sposobne podržavati već u činjenici što su mase voljne prihvatiti, a developer samo igraju na tu kartu da bi maksimizirali svoj vlastiti profit (zašto se zamarati proizvodnjom iznimno duboke i komplicirane igre, kad će 80% igrača biti zadovoljno plitkim i pristupačnim naslovom, unatoč željama manjima?). Na PC-ju je stanje drugačije iz jednostavnog razloga, a to je da PC kao igrača platforma postoji duže i na njemu je došlo do formiranja različitih skupina igrača sa istaknutim željama.

bezimeni
08-07-2008, 19:51
Svašta..pa još je ps 1 pokrenuo revoluciju atmosferičnih igara kakvih na pc-u nije bilo.

nosferatu25
08-07-2008, 20:21
da, ali sve to ne umanjuje činjenicu da su većinaSkonzolaša deca koja nikada ne bi imala strpljenja odigrati neku težu i komplikovaniju igru kakve većina tvrdokornih pc igrača obožavaju. dajte im neku tabačinu ili trkačinu i mirni su.

bezimeni
08-07-2008, 20:30
Igre na konzolama su u većini teže od igara na pc-u.Od onih arkada za djecu koje znaju biti teške do bola do raznih puzzle zagonetka iz raznih avantura za stariju publiku.Ne poznajem nikoga tko je prošao, kad već spominješ trkačine, npr. GT 3 100% jer zna biti težak do bola.Vidim da se baš i nisi nagrao na jednom ps 1 ili ps 2.Glupa je rasprava što je bolje pc ili konzola.Oboje je dobro i bilo bi idealno imati i dobar pc i novu konzolu.

croat1gamer
08-07-2008, 20:49
tnx na objasnjenju
@ bezimeni- mi ne raspravljamo izravno sto je bolje, nego o tome (za)sto se gaming industrija osvrce vise konzolama nego kompovima (op.a. ovo je moje shvacanje teme)

nosferatu25
08-07-2008, 21:26
zato što je mnogo lakše praviti igre za konzole, jedna te ista formula uvek pali, konzolaši nisu razmaženi kao pc igrači, te ps3 i xbox360 još nisu unhakovani.

Arbiter of Change
08-07-2008, 21:40
zato što je mnogo lakše praviti igre za konzole, jedna te ista formula uvek pali, konzolaši nisu razmaženi kao pc igrači, te ps3 i xbox360 još nisu unhakovani.
Iskreno se ne slažem i gotovo suprotno mislim kad su igrači u pitanju, a to je da konzolaši postaju (zapravo, ima već dugo da su takvi) razmaženi, a PC igrači jednostavno moraju biti glasna većina (i sam sam svjestan koliko je to čudno) kad vide da im se konfe na koje potroše tisuće kuna/dolara/kikirikija marginaliziraju kad su neke igre u pitanju ili jednostavno služe za direktne (ne)kvalitetne portove istih sa konzola... ubija se duh PC gaminga, ako mi opraštaš dramu.

Da je igre lakše raditi za konzole je još jedan stereotip.

Maloki
08-07-2008, 21:53
da, ali sve to ne umanjuje činjenicu da su većinaSkonzolaša deca koja nikada ne bi imala strpljenja odigrati neku težu i komplikovaniju igru kakve većina tvrdokornih pc igrača obožavaju. dajte im neku tabačinu ili trkačinu i mirni su.
Ja sam oduvjek mislio da se igre rade da bi se ljudi zabavljali, ne da se razbija glava. Očito sam bio u zabludi.

Da se razumjemo, preferiram PC igre, to je sigurno. I da nebi sad netko pomislio da volim samo igre koje se baziraju na mozak-na-paši-a-ti-deri-ko-manijak principu - nije tako. Ali smeta me kad tr00 gaymeri kenjaju kako su konzole užasne, kako je PC 1337 i sve to. Obožavam sa nekime odigrati Tekken, Crasha, neke random trke ili neku random sportsku na PS2, tako da me užasno živcira kada ljudi idu sa spikom "PLEJ STEJŠN NIKAD NIJE TREBO BIT NAPRAVLJEN TO JE DOŠLO IZ PAKLA I MI TR00 GAYMERI MORAMO POKLAT SVE KONZOLAŠE JER ONI NE CIJENE IGRE ONI SU FAKIN POZER!!!!11!11!1" :(

nosferatu25
08-07-2008, 22:10
@Arbiter i Maloki: ja više volim pc, da raščistimo (i jednostavne i složene igre; i pucačine i tabačine i sve što mi se sviđa). mislim da je tačno da se igre za konzole mnogo lakše prave nego one za pc; pre svega zato što se prave za jedan sistem koji je uvek isti: npr ps3; optimizuje se igra na 30 ili 60fpsa i tako je na bilo kom ps3. na pc-u, koji je svugde različit, igra je optimizirana za ati ili nvidiju; amd ili intel; prave se podešavanja vezana za rezoluciju, detalje (što je u poslednjim multiplatformskim igrama skoro iščezlo). pod tim da su konzolaši manje razmaženi od pc igrača mislio sam na činjenicu da pc igrači uglavnom nikad nisu zadovoljni: ili je igra unela previše inovacija, ili uopšte nije napredovala u odnosu na žanr; znam za slučaj: pitam frenda koji ima ps3 kakav mu je assasins creed, on odgovori: zakon igra, prezanimljiva i slično; dok moj drugi frend (pc igrač) kaže: ne sviđa mi se, pa joj tu nađe hiljadu malih zamerki. imam utisak da celo pc tržište unapred zna da će popljuvati određenu igru (kao slučaj za oblivion) jer se načulo da će uneti određene promene što se mrgudima nije svidelo. tako će da bude i sa starcraftom 2, falloutom 3 (oni uneli ovo, oni izbacili ono, frstprson pogled je shit itd)... Da se razumemo, pričam o dobrim igrama. Koja dobra igra za ps3 nije oduševljeno dočekana? Dok se sa druge strane crysis i unreal tournament 3 ne prodaju dobro.

EDIT: ja nisam protiv konzola. ali nisam zato da one pokopaju pc. a za propadanje pc-a kao igračke platforme krivi su i ti zadrti igrači koji ne cene inovacije, a sa druge strane pljuju igre koje su kopije svojih predhodnika.

Arbiter of Change
08-07-2008, 22:51
Istina, ja sam prvenstveno mislio na konceptualni pristup izradi igara i u potpunosti zaboravio na nedostatak potrebe za optimizacijom kod konzola... mea culpa. :D

PC igrači, po mom iskustvu i mišljenju, nisu zadovoljni jer većina misli da PC UVIJEK nadmašuje konzolu, jer imaju više iskustva za različitim žanrovima koji su često već dovedeni do savršenstva na PC-ju kad se tek pojave na konzolama (HALO fanboys, anyone?) i iz tog razloga nisu zadovoljni kad vide samo klonove popularnih igara. Mislim, ako PC neće tjerati revolucije u određenim žanrovima njemu naklonjenima (RTS, FPS, TBS, da navedem neke) tko će?

Nisam ni ja protivnik konzola (naprotiv, PC i konzole volim podjednako iako me uz konzole prvenstveno vežu sjećanja na SNES i PS1), ali slažem se s tobom oko toga kako konzole vode PC gaming u mračne vode ako je vjerovati trenutnom trendu.