PDA

Pogledaj cijelu verziju : Filozofija



Dreadlock
04-09-2007, 21:15
Odaberite temu o kojoj zelite pricat i uzivajte...

MRKI THE MAN
04-09-2007, 21:18
E= MC2SNAKON GODINA ISTRAŽIVANJA EVO SAD SAM TO SKUŽIL! POSTAT ĆU SLAVAN!!!

Samael
04-09-2007, 21:19
Volio bih da imam o čemu filozofirati, ali misli mi već odvlači škola i zadaća koju smo dobili prvi je*eni sat. Možda neki drugi dan.

MRKI THE MAN
04-09-2007, 21:20
Volio bih da imam o čemu filozofirati, ali misli mi već odvlači škola i zadaća koju smo dobili prvi je*eni sat. Možda neki drugi dan.
SVAKA ZADAĆA JE RELATIVNA ODNOSNO SVE JE RELATIVNO, JOJ KAK ĆU POKUPIT NOBELA

Dreadlock
04-09-2007, 21:20
Volio bih da imam o čemu filozofirati, ali misli mi već odvlači škola i zadaća koju smo dobili prvi je*eni sat. Možda neki drugi dan.
SVAKA ZADAĆA JE RELATIVNA ODNOSNO SVE JE RELATIVNO, JOJ KAK ĆU POKUPIT NOBELA

sam tak nastavi :D

Lord Ragnarok
04-09-2007, 21:21
aj isključi caps, izgleda ko da se dereš nepotrebno

MRKI THE MAN
04-09-2007, 21:22
EVO SAD KREĆEM NA ATOMSKU FIZIKU, MOŽDA OTRKIJEM NEŠ NOVO 8)

GrimReaper
04-09-2007, 21:22
vidio sam nekome u sigu definiciju što je vrijeme...

što je za vas vrijeme?

Lord Ragnarok
04-09-2007, 21:23
ono šta prolazi i brzo i sporo u isto vrijeme, pogotovo ak si s krive strane WC-a

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
04-09-2007, 21:24
Kratke definicije, koje se daju u rječnicima, enciklopedijama ili popularnim prikazima, često su manjkave. Npr. Hrvatski enciklopedijski rječnik definira da je filozofija »logičko i kritičko proučavanje izvora i naravi ljudske misli, znanja i spoznaje«, što filozofiju svodi na jedan njen dio, epistemologiju ili gnoseologiju.

Druge definicije sadrže pojmove za čije razumijevanje treba filozofsko obrazovanje, pa laiku koji traži osnovni uvid ništa ne govore, ili ga čak dovode u zabludu jer podrazumijeva svakodnevno značenje riječi. Ti se pojmovi također često različito tumače u raznim filozofskim učenjima (ili ih neka učenja sasvim odbacuju).

U srednjoškolskom udžbeniku Etika 1 (autor: Ivan Čehok) navodi se da je filozofija »znanost o načinima kritičkoga promišljanja čovjekove zbilje, ali i praktičnog odnosa spram nje«. Ovdje se u definiciji spominju pojmovi "znanost", "kritika" i "praktično", koji su složeni i višeznačni; 14-godišnjak teško da ih može razumjeti .Osim toga, ispada da se filozofija bavi samo "načinima promišljanja", ali samim promišljanjem trebao bi se baviti netko drugi; to je u duhu analitičke filozofije, koja zanemaruje većinu filozofske tradicije.

Drugi primjer: često se kaže da je filozofija racionalna djelatnost, ali ima filozofa koji sami sebe opisuju kao iracionaliste ili ih drugi filozofi takvima označavaju. Još važnije: postoje vrlo različite definicije racionalnosti, pa neki filozofi većinu ostalih filozofa označavaju kao "iracionalne".

pa uzivajte filozofi dragi

Dreamer Deceiver
04-09-2007, 21:25
mene samo zanima jedna stvar : ima li svemir kraj ?

Lord Ragnarok
04-09-2007, 21:25
ali zakaj je filozofija kritično razmišljanje? zakaj nebi neko pozitivno, kontruktivno razmišljanje?

Dreadlock
04-09-2007, 21:25
mene samo zanima jedna stvar : ima li svemir kraj ?

nema

MRKI THE MAN
04-09-2007, 21:26
mene samo zanima jedna stvar : ima li svemir kraj ?
MOŽE SE PROVJERIT SAM NA JEDAN NAČIN: DA MAFIOSA ISPALIMO U SVEMIR PA NEK NAM ON KAŽE DAL IMA KRAJ AK SE NEKIM SLUČAJEM USPIJE VRATIT

Jopax
04-09-2007, 21:27
Nama je danas u školi nastavnica iz kemije rekla daje filos(grčki ljubav)i drugi dio rječi mudrost također na grčkom zapravo ljubav prema mudrosti

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
04-09-2007, 21:28
Nama je danas u školi nastavnica iz kemije rekla daje filos(grčki ljubav)i drugi dio rječi mudrost također na grčkom zapravo ljubav prema mudrosti
stara filozofinja

GrimReaper
04-09-2007, 21:28
mene samo zanima jedna stvar : ima li svemir kraj ?

svemir je najlakše zamisliti kao tijesto koje se uz pomoć kvasca(big beng) širi... a sad pitanje koliko je velik kalup i dal uopće postoji

Dreadlock
04-09-2007, 21:29
mene samo zanima jedna stvar : ima li svemir kraj ?

svemir je najlakše zamisliti kao tijesto koje se uz pomoć kvasca(big beng) širi... a sad pitanje koliko je velik kalup i dal uopće postoji


svemir je beskrajan...

Jopax
04-09-2007, 21:31
hmmm
svemir ima kraj ali je predaleko da ga vidimo ili stignemo i dok mi dođemo do tog kraja svemira neće biti
ali ne zamarajte svoje glavurde time
radije se pitajte zašto noge smrde i ko je izbušio švicarski sir

Mafioz0r
04-09-2007, 21:31
mene samo zanima jedna stvar : ima li svemir kraj ?
MOŽE SE PROVJERIT SAM NA JEDAN NAČIN: DA MAFIOSA ISPALIMO U SVEMIR PA NEK NAM ON KAŽE DAL IMA KRAJ AK SE NEKIM SLUČAJEM USPIJE VRATITPredlažem ti da štediš dah, trebat će ti da napušeš svoju curu.

Dreadlock
04-09-2007, 21:32
svemir je beskrajan...koliko puta to trebam ponavljat??

ZorgTheBorg
04-09-2007, 21:32
mene samo zanima jedna stvar : ima li svemir kraj ?
MOŽE SE PROVJERIT SAM NA JEDAN NAČIN: DA MAFIOSA ISPALIMO U SVEMIR PA NEK NAM ON KAŽE DAL IMA KRAJ AK SE NEKIM SLUČAJEM USPIJE VRATIT

Tko bi vjerovao da je svemir nakupina atoma, kvarkova, nekog zracenja, blah blah, sve bi trebalo biti ili vrlo komplicirano ili vrlo jednostavno.

Vjerojatno nema kraj, jer sila koja je iz nicega stvorila nesto mora bit beskrajna
.
Bolje je pitanje
KAKO JE POBOGU SVE NASTALO???
Odakle smo mi??
Zasto zivimo? Zasto jednostavno nema nicega nigdje, niti svemira, niti praznine, nista, tko je ovo stvorio i zasto je to bas OVAKVO, i tko je stvorio ono sto je stvorilo svemir??

I ako je to sto je stvorilo svemir ima beskonacnu moc, zasto onda pobogu nije i nas stvorilo sam beskonacnim mocima??
Cijeli svijet je zapravo JEDNOSTAVAN i ne prilici sili koja je iz nicega stvorila nesto...

Dreamer Deceiver
04-09-2007, 21:33
svemir je beskrajan...koliko puta to trebam ponavljat??

si siguran ? sve šta ima svoj početak ima i svoj kraj, a sad ima li svemir početak ?

Jopax
04-09-2007, 21:34
svemir je beskrajan...koliko puta to trebam ponavljat??

si siguran ? sve šta ima svoj početak ima i svoj kraj, a sad ima li svemir početak ?

Ne baš vrijeme ima svoj početak ali nema kraj jer ono teče li teče i baš ga briga za nas i neće prestat teći :D

unknown
04-09-2007, 21:34
[quote=Morgoth]mene samo zanima jedna stvar : ima li svemir kraj ?
MOŽE SE PROVJERIT SAM NA JEDAN NAČIN: DA MAFIOSA ISPALIMO U SVEMIR PA NEK NAM ON KAŽE DAL IMA KRAJ AK SE NEKIM SLUČAJEM USPIJE VRATIT

Tko bi vjerovao da je svemir nakupina atoma, kvarkova, nekog zracenja, blah blah, sve bi trebalo biti ili vrlo komplicirano ili vrlo jednostavno.

Vjerojatno nema kraj, jer sila koja je iz nicega stvorila nesto mora bit beskrajna
.
Bolje je pitanje
KAKO JE POBOGU SVE NASTALO???
Odakle smo mi??
Zasto zivimo? Zasto jednostavno nema nicega nigdje, niti svemira, niti praznine, nista, tko je ovo stvorio i zasto je to bas OVAKVO, i tko je stvorio ono sto je stvorilo svemir??

I ako je to sto je stvorilo svemir ima beskonacnu moc, zasto onda pobogu nije i nas stvorilo sam beskonacnim mocima??
Cijeli svijet je zapravo JEDNOSTAVAN i ne prilici sili koja je iz nicega stvorila nesto...[/quote:156gyr3s]

većina uvijek izabire najlakše odgovore na komplicirane probleme, a taj odgovor je bog

Dreadlock
04-09-2007, 21:35
svemir je beskrajan...koliko puta to trebam ponavljat??

si siguran ? sve šta ima svoj početak ima i svoj kraj, a sad ima li svemir početak ?

ja mislim da svemir nema kraja jer jednostavno nebi mogao zamisliti sto bi bilo na tom kraju??
mozda tabla na kojoj pise "The end" ili tako nesto?
samo bjelina,prazan prostor?

Jopax
04-09-2007, 21:36
To je ona nečija teaorija ili nešto
neka oštrica ili tako nekako
Ako na jendo pitanje ima više odgovora, uzmi onaj sa provjerenim argumentima ili ako nema takvog uzmi onaj sa najmanje potrebnih objašnjenja

GrimReaper
04-09-2007, 21:37
preprimitivni smo da pojmimo stvari na Zemlji,kamoli izvan nje

Master_of_Soup
04-09-2007, 21:37
[quote=Morgoth]mene samo zanima jedna stvar : ima li svemir kraj ?
MOŽE SE PROVJERIT SAM NA JEDAN NAČIN: DA MAFIOSA ISPALIMO U SVEMIR PA NEK NAM ON KAŽE DAL IMA KRAJ AK SE NEKIM SLUČAJEM USPIJE VRATIT

Tko bi vjerovao da je svemir nakupina atoma, kvarkova, nekog zracenja, blah blah, sve bi trebalo biti ili vrlo komplicirano ili vrlo jednostavno.

Vjerojatno nema kraj, jer sila koja je iz nicega stvorila nesto mora bit beskrajna
.
Bolje je pitanje
KAKO JE POBOGU SVE NASTALO???

Odakle smo mi??
Zasto zivimo? Zasto jednostavno nema nicega nigdje, niti svemira, niti praznine, nista, tko je ovo stvorio i zasto je to bas OVAKVO, i tko je stvorio ono sto je stvorilo svemir??

I ako je to sto je stvorilo svemir ima beskonacnu moc, zasto onda pobogu nije i nas stvorilo sam beskonacnim mocima??
Cijeli svijet je zapravo JEDNOSTAVAN i ne prilici sili koja je iz nicega stvorila nesto...

većina uvijek izabire najlakše odgovore na komplicirane probleme, a taj odgovor je bog[/quote:1zlhv4lm]

Nikad nećemo saznati odgovore na ta pitanja .... :cry:

Dreadlock
04-09-2007, 21:37
neznam nis o ostrici...
ne stvarno...mislim da je beskrajan...jednom kada se nadete u prirodi pogledajte zvjezde na nebu...svaka ta zvjezda ima svoj planet i stih planeta se moze vidjeti jo toliko zvjezda i tako stalno...

Lord Ragnarok
04-09-2007, 21:40
sve je negdje počelo, ali mislim da nikad nećemo moći naći kako je sve nastalo, jer jednostavno nije moglo postojati samo od sebe ili nastati samo od sebe
(nema ničeg i onda to ništa postane nešto; ali to je moguče jedino ak je ništa nešto)

Dreadlock
04-09-2007, 21:41
sve je negdje počelo, ali mislim da nikad nećemo moći naći kako je sve nastalo, jer jednostavno nije moglo postojati samo od sebe ili nastati samo od sebe
(nema ničeg i onda to ništa postane nešto; ali to je moguče jedino ak je ništa nešto)

a sto ako je uvijek bilo nesto?

edit: vise ne postam u ovom topicu... :D

ZorgTheBorg
04-09-2007, 21:42
Ok ok beskrajan je ima hrpe stvari stvorio ga je bog itd itd
Sto je s nasim nacinom zivota?
Zasto ljudi govore da bi trebali voljeti i postovati jedni druge? Sto dobivamo time?
Zasto se ne bi svi poklali? Sto pak dobivamo time?
Rezultat je isti!!! Zivimo i umiremo, ponekad smo sretni, a ponekad tuzni... sve je isto, kako god okrenes


sve je negdje počelo, ali mislim da nikad nećemo moći naći kako je sve nastalo, jer jednostavno nije moglo postojati samo od sebe ili nastati samo od sebe
(nema ničeg i onda to ništa postane nešto; ali to je moguče jedino ak je ništa nešto)

a sto ako je uvijek bilo nesto?

edit: vise ne postam u ovom topicu... :D
I zasto je to nesto BEZGRANICNE MOCI nas stvorilo tako JEDNOSTAVNIMA da cak razumijemo svoju biologiju
Mislim bice koje je iz nicega stvorilo nesto, dakle bog... lol... pa moze napravit nesto vise od nase biologije i nasih poluprimitivnih mozgova...

...mozda to jos nismo otkrili? mozda smo na putu u otkrivanje, a dobivamo levele??
u kamenom dobu covijek je prezivljavao, danas covijek misli.... podsjeca na RPG... svijet je samo jedan veliki MMORPG u kojem je cilj dovesti populaciju do najviseg levela...

HalF-DeaD
04-09-2007, 21:43
S obzirom na obzir da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, najobzirniji obzir je taj obzir da uzmemo u obzir da tvoj obzir ne dolazi u obzir.

Lord Ragnarok
04-09-2007, 21:43
istina zorg

@dreadlock a kako je to nešto nastalo, jer nije jednostavno moglo postojati, moralo je nastati iz nečeg ili ničeg

@Half de prevedi :D

Jopax
04-09-2007, 21:44
Neću kvotat tu izreku 3 puta ali ću reći ovo
zašto postavljamo pitanja na koja nikada nećemo naći odgovor
sad sam zaključio nešto , onako filozofski
Čovjek je drukčiji od životinja u tri stvari:
Može voljeti druge
Ubija svoju vrstu samo zato jer može
Postavlja pitanja za koja zna da neće naći odgovor

GrimReaper
04-09-2007, 21:45
Neću kvotat tu izreku 3 puta ali ću reći ovo
zašto postavljamo pitanja na koja nikada nećemo naći odgovor
sad sam zaključio nešto , onako filozofski
Čovjek je drukčiji od životinja u tri stvari:
Može voljeti druge
Ubija svoju vrstu samo zato jer može
Postavlja pitanja za koja zna da neće naći odgovor

i životinje mogu voljeti,al ne u istom smislu ili na isti način..ljubav je relativni pojam

kowE
04-09-2007, 21:50
Neću kvotat tu izreku 3 puta ali ću reći ovo
zašto postavljamo pitanja na koja nikada nećemo naći odgovor
sad sam zaključio nešto , onako filozofski
Čovjek je drukčiji od životinja u tri stvari:
Može voljeti druge
Ubija svoju vrstu samo zato jer može
Postavlja pitanja za koja zna da neće naći odgovor
si siguran?

Mafioz0r
04-09-2007, 21:50
Dosta o ljubavi, svemiru..... takve teme samo sluze za silovanje mojih moždanih stanica.... nego, vjerujete li u sudbinu, da su sve naše odluke u životu beskorisne, jer nam neka viša sila upravlja životima?

kowE
04-09-2007, 21:53
Dosta o ljubavi, svemiru..... takve teme samo sluze za silovanje mojih moždanih stanica.... nego, vjerujete li u sudbinu, da su sve naše odluke u životu beskorisne, jer nam neka viša sila upravlja životima?
lol
obrnuto

ZorgTheBorg
04-09-2007, 21:54
Dosta o ljubavi, svemiru..... takve teme samo sluze za silovanje mojih moždanih stanica.... nego, vjerujete li u sudbinu, da su sve naše odluke u životu beskorisne, jer nam neka viša sila upravlja životima?

To ima korijene u ljubavi i svemiru, ali siluje mozdane stanice koje upravo filozofiraju o tome.


Neću kvotat tu izreku 3 puta ali ću reći ovo
zašto postavljamo pitanja na koja nikada nećemo naći odgovor
sad sam zaključio nešto , onako filozofski
Čovjek je drukčiji od životinja u tri stvari:
Može voljeti druge
Ubija svoju vrstu samo zato jer može
Postavlja pitanja za koja zna da neće naći odgovor
I bavi se stvarima koja nemaju apsolutni nikakve veze sa fizickim zivotom (sva "razmisljanja" zivotinje su zapravo usmejena, blize ili dalje, na fizicki zivot), i ne mora prezivljavati, kreativan je, itd

Zasto smo, pobogu, takvi???
Majmuni su nam slicni, ali, ono, NEMAJU dosta nasih mogucnosti (koje BTW i mi tesko razumijemo - filozofija, svemir, zivot --lol!)

Jopax
04-09-2007, 21:55
ne
i am the maker of my destiny :D

kowE
04-09-2007, 22:36
Neću kvotat tu izreku 3 puta ali ću reći ovo
zašto postavljamo pitanja na koja nikada nećemo naći odgovor
sad sam zaključio nešto , onako filozofski
Čovjek je drukčiji od životinja u tri stvari:
Može voljeti druge
Ubija svoju vrstu samo zato jer može
Postavlja pitanja za koja zna da neće naći odgovor
dodao bih jos to da jedini ne mari o (genetskom) opstanku svoje rase :roll:

Jopax
04-09-2007, 22:38
ZAšto bi i mario kad ubija svoju vrstu a i ima nas ko žohara

Simon the Dreamer
04-09-2007, 23:12
Neko je pito jel ima svemir kraj. Definiraj kraj. Možda svemir ima kraj, ali ne prostorni, već vremenski. Gledaj na to ko na x/y graf, samo sa prostorom i vremenom. Ima jedna dobra reklama za pepsi...

Arbiter of Change
05-09-2007, 00:25
Yup, što volim kad sve gledamo samo u našim granicama shvaćanja.

ssalG
05-09-2007, 04:43
Evo još jedna filozofska tema:
Kad ti peder kaže "Nabijem te na k.urac!!!" jeli ti on želi reći da mu se sviđaš ili da odjebeš?

Joco
05-09-2007, 06:08
sve je negdje počelo, ali mislim da nikad nećemo moći naći kako je sve nastalo, jer jednostavno nije moglo postojati samo od sebe ili nastati samo od sebe
(nema ničeg i onda to ništa postane nešto; ali to je moguče jedino ak je ništa nešto)
Ufff...zasto mislis da jednostavno nije moglo postojati?na osnovi primera koje si doziveo?sta je to uopste dozivljaj?
Nista je mozda nesto,ali to neces nikada saznati,a i da saznas sta ti to znaci?sve je relativno i uvek ce i da bude!

Zanimljiva tema

Setim se "tako toga" barem 2 puta mesecno (sto je previse) i uvek budem na ivici depre...ne znam zasto :(

medusa
05-09-2007, 11:08
Neko je pito jel ima svemir kraj. Definiraj kraj. Možda svemir ima kraj, ali ne prostorni, već vremenski. Gledaj na to ko na x/y graf, samo sa prostorom i vremenom. Ima jedna dobra reklama za pepsi...
ja bih još pitao što on smatra svemirom? jer prostor je vječan, bra koliko mi vidimo, dok se čestice materije šire

Mafioz0r
05-09-2007, 13:26
Ja mislim da svemir kao prazan prostor između planeta nema kraja, ali dio svemira ispunjen planetima, zvjezdama i ostalim svemirskim tijelima definitivno ima kraj... tj. imat će kad se čestice materije prestanu širiti (ako ikad prestanu)

ZorgTheBorg
05-09-2007, 13:47
Kad se prestanu širiti, skupit će se... malo po malo, u točku beskonačne gustoće, i čekati drugi veliki prasak.

Mafioz0r
05-09-2007, 13:51
Kad se prestanu širiti, skupit će se... malo po malo, u točku beskonačne gustoće, i čekati drugi veliki prasak.Vjerojatno, ali barem ne za vrijeme naših života.... :D

Sonic_Moronic
05-09-2007, 13:58
Ja se ne zamaram takvim pitanjima, boli me ona stvar za svijet i njegov nastanak. Što se mene tiče, nakon što umrem može cijeli svijet otići u pi*** materinu...

ZorgTheBorg
05-09-2007, 14:01
Ja se ne zamaram takvim pitanjima, boli me ona stvar za svijet i njegov nastanak. Što se mene tiče, nakon što umrem može cijeli svijet otići u pi*** materinu...
Mda mda tako svi mislimo... al ono zanimljivo je pricat o takvim sranjima...

Lord Ragnarok
05-09-2007, 14:14
Ja se ne zamaram takvim pitanjima, boli me ona stvar za svijet i njegov nastanak. Što se mene tiče, nakon što umrem može cijeli svijet otići u pi*** materinu...
pa mislim da se niko ne zamara s tim, ja am ovdje raspravljam znajući da me boli kurac za to

unknown
05-09-2007, 14:22
Yup, što volim kad sve gledamo samo u našim granicama shvaćanja.

a kako bi ti da to gledamo

MRKI THE MAN
05-09-2007, 15:06
E LJUDI KLIKNITE BRZO ALT+F4 I POJAVIT ĆE VAM SE NEKI TAJNI PODFORUMI 8) UPRAVO SAM TO SKUŽIL AL NEŠ MI NE VALJA SA KOMPOM PA MI SE ZGASILA MOZZILA

Master_of_Soup
05-09-2007, 16:07
Evo još jedna filozofska tema:
Kad ti peder kaže "Nabijem te na k.urac!!!" jeli ti on želi reći da mu se sviđaš ili da odjebeš?

Znaš ono "pedere nabijem na kurac, a žene na kitu"?

Ima neka razlika između kur*a i kite, ku*ac je više nešto kao uvreda i vulgarna riječ dok je kita pravi 10-inčni komad spužvastog organa u erekciji. Dakle kad bi netko rekao homoseksualcu aka pederu: "Nabijem te na kitu!!", peder bi to mogao doslovno protumačiti.

U tvom slučaju koji si napisao, kolega, mislim da dotična osoba želi reći homoseksualcu da, kako bi to vi rekli, "odjebe".

Leoo
05-09-2007, 18:01
Danas treci dan u je**noj gimnaziji doso nam je neki profesor... I doso nam s pricom kako mi gradimo nasu srecu i da zapravo kao male bebe, mozemo biti sretni, i da mi biramo kakve smo mi volje.. da su svi ti osjecaji u nama, samo je problem sto nam od malena stavljaju u glavu da ako nisi najbolji najjaci najbogatiji, nisi ni sretan.. A da bi mislili da necega imamo odvoljno (nopr love) moramo se tako i ponasat, dakle kad vidi nekoga na ulici da prosi, dati mu novaca, jer ces jedinbo tako i vjerovati da imas necega dovoljno... A ja sam bas poceo padat u depresiju jer nevidjam frendove, a vec moram ucit i da nema sanse da imam dobre ocjene... I sad nekako me ovo sto nam je on pricao utjesilo... Sto mislite vi o toj teoriji pozitivnog razmisljanja?

Ah ja mislim da kad imas curu sretan si i gotovo, to mi najvise i fali.. A to naravno nemam -.- Nekako neda mi se ni pokusat nesto s nekom u uvjerenju da necu uspjet jer nisam ovakav ili onakav (ubija me fizicki izgled) tako da me i tu utjesite...

medusa
05-09-2007, 19:13
pozitivno razmišljanje- programairanje (pranje) mozga. garantirano djeluje. ali ne mora značiti da će ti biti bolje, ako netko misli da je faca, ne znači da JE faca.
ali kao si u nekoj depresiji, bez prevelikog razloga može ti pomoći. i neki smatraju da od plakanja nema koristi. ja sam to malo radio, nije me do kraja poboljšalo, ali bar nisam je beno depresivan.

NoNCoNFoRMiST
05-09-2007, 19:29
mene samo zanima jedna stvar : ima li svemir kraj ?

ja mislim da ima i nema

mi smo preglupi da shvatimo 'odakle smo dosli'... ma preglupi da ista tako komplicirano shvatimo jer nemamo odredjeno znanje..pa to pretacemo u vjeru i take pizdarije....

stvarno bi bilo besmisleno da nema nikog osim nas u svemiru i da svemir ima kraja =>ali je beslisleno i da ga nema...to jest mora postojati nesto vece...mi ne mozemo shvatiti sto je ovo..ne znamo nista

edit: na kraju svega....sto je to "stvaranje" i odakle je pocelo i kako..ma nista od toga..

Karlo_from_Bjelovar
05-09-2007, 19:37
evo ga, malo da dignemo topic :D

˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
05-09-2007, 20:42
najbolja tema ikada... ili nije? hm tehnicki je al fizicki i opet od strane psihomentalnog sustava nije... :rotfl:

Ps1ho
05-09-2007, 20:43
najbolja tema ikada... ili nije? hm tehnicki je al fizicki i opet od strane psihomentalnog sustava nije... :rotfl:

To! TO! TOOOOOOOO!

Leoo
06-09-2007, 14:13
pozitivno razmišljanje- programairanje (pranje) mozga. garantirano djeluje. ali ne mora značiti da će ti biti bolje, ako netko misli da je faca, ne znači da JE faca.
ali kao si u nekoj depresiji, bez prevelikog razloga može ti pomoći. i neki smatraju da od plakanjaSnema koristi. ja sam to malo radio, nije me do kraja poboljšalo, ali bar nisam je beno depresivan.
Nisam bas opet toliko nesretan :D

ZorgTheBorg
06-09-2007, 17:05
pozitivno razmišljanje- programairanjeS(pranje) mozga. garantirano djeluje. ali ne mora značiti da će ti biti bolje, ako netko misli da je faca, ne znači da JE faca.
ali kao si u nekoj depresiji, bez prevelikog razloga može ti pomoći. i neki smatraju da od plakanja nema koristi. ja sam to malo radio, nije me do kraja poboljšalo, ali bar nisam je beno depresivan.
To je keyword
Governing attribute - willpower
Ako se u nesto UVJERIS, mozes lako mijenjati vlastite osjete i osjecaje, uz malo treninga i vise

Arbiter of Change
06-09-2007, 17:42
Mislim da je riječ koju tražiš kondicioniranje. Teoretski, ja bi mogao nekoga kondicionirati da se izvali na pod mrtav kad ja izgovorim neku posebnu riječ svojom jedinstvenom intonacijom glasa.

Teoretski.

Helena
06-09-2007, 17:44
Mislim da je riječ koju tražiš kondicioniranje. Teoretski, ja bi mogao nekoga kondicionirati da se izvali na pod mrtav kad ja izgovorim neku posebnu riječ svojom jedinstvenom intonacijom glasa.

Teoretski.

Teoretski, ja bih mogla s Johnnyjem Deepom u krevet, pa se to neće nikad dogodit.

GrimReaper
06-09-2007, 17:48
Mislim da je riječ koju tražiš kondicioniranje. Teoretski, ja bi mogao nekoga kondicionirati da se izvali na pod mrtav kad ja izgovorim neku posebnu riječ svojom jedinstvenom intonacijom glasa.

Teoretski.

Teoretski, ja bih mogla s Johnnyjem Deepom u krevet, pa se to neće nikad dogodit.

nikad ne reci nikad :)

Arbiter of Change
06-09-2007, 17:49
Mislim da je riječ koju tražiš kondicioniranje. Teoretski, ja bi mogao nekoga kondicionirati da se izvali na pod mrtav kad ja izgovorim neku posebnu riječ svojom jedinstvenom intonacijom glasa.

Teoretski.

Teoretski, ja bih mogla s Johnnyjem Deepom u krevet, pa se to neće nikad dogodit.
Sad bi rekao toucheSda nema placebo efekta.

ZorgTheBorg
06-09-2007, 18:16
Mislim da je riječ koju tražiš kondicioniranje. Teoretski, ja bi mogao nekoga kondicionirati da se izvali na pod mrtav kad ja izgovorim neku posebnu riječ svojom jedinstvenom intonacijom glasa.

Teoretski.
Ne, vise autosugestija - uvjeris se u nesto, pa to i osjecas. Malo je realnije i vise teoretski nego kondicioniranje.

Fenrir
06-09-2007, 19:17
Mislim da je riječ koju tražiš kondicioniranje. Teoretski, ja bi mogao nekoga kondicionirati da se izvali na pod mrtav kad ja izgovorim neku posebnu riječ svojom jedinstvenom intonacijom glasa.

Teoretski.

Teoretski, ja bih mogla s Johnnyjem Deepom u krevet, pa se to neće nikad dogodit.

Ako ćemo teoretski, mogao bi ja sa njim i sa tobom u krevet,u piđami :oops:

medusa
06-09-2007, 19:23
Mislim da je riječ koju tražiš kondicioniranje. Teoretski, ja bi mogao nekoga kondicionirati da se izvali na pod mrtav kad ja izgovorim neku posebnu riječ svojom jedinstvenom intonacijom glasa.

Teoretski.
ne ne, jel znaš onu "laž koju dovoljno puta ponoviš postaje istina"
ali zato možeš nekoga uvjeriti da si bog, pa mu reći da se ubije
tako rade kultovi:

official guide to manipulating people
prvo pobiješ teorije što zna, moraš biti simpatičan pri tome. pristup varira odosobe do osobe. kod nekih tvrdoglavijih i intelignetnih nećeš uspjeti, jer njihov um je zatvoren, ili će te prozrijeti. nakon pobijanja onoga u što vjeruje, um će mu biti zbunjen, pa ćeš moći ubaciti svoje ideje. nekad ne moraš ćal mo sa, zbunjivati sam, nego se to odvija samo od sebe, recimo kršćanin koji počinje sumnjati u boga, te je već na rubu, a ne zna u što da vjeruje. tada ti ulaziš :wink:
ja ne vjerujem u te teorije o onom, mislim pavlovljevom efektu, gdje možeš baš ubiti nekoga. jer taj efekt ide metodom pogreške, pogtka, i nagrade. kao će biti pogreška i pogodak ako možeš ubiti nekoga samo jedanput?
doduše, to se čini kao savršena zabava za necromancera :D


Teoretski, ja bih mogla s Johnnyjem Deepom u krevet, pa se to neće nikad dogodit.
ako se uvjeriš u to, počet ćeš halucinirati, pa češ na neki način biti s deppom, jer percepcija definira našu stvarnost, makar nam je percepcija sjebana.

Helena
06-09-2007, 19:42
Teoretski, ja bih mogla s Johnnyjem Deepom u krevet, pa se to neće nikad dogodit.
ako se uvjeriš u to, počet ćeš halucinirati, pa češ na neki način biti s deppom, jer percepcija definira našu stvarnost, makar nam je percepcija sjebana.


Tko kaže da ne haluciniram o Deppu u svom krevetu? :oops:

MoNDi
06-09-2007, 21:31
mene samo zanima jedna stvar : ima li svemir kraj ?

50 posto da ima, 50 posto da nema. :)

Ma svejedno je to pitanje jer mi ljudi necemo toliko dugo egzistirati da si slozimo super svemirske brodove koji su sposobni doci do kraja svemira. :wink:

Albert Einstein je na tu temu rekao:
"Dvoje stvari su bezkrajne: univerzum i ljudska glupost, ali za prvo si jos nisam siguran." :D

Arbiter of Change
06-09-2007, 21:45
@Medusa: Sugestije su spore i podložne opiranju. Moj način mi se više sviđa. :P

ZorgTheBorg
06-09-2007, 22:04
Kako ti ide?:P
Meni sugestija odlično!

Prince of Persia freak
07-09-2007, 10:04
Dreadlock, ajde stavi anketu za ono s čašom :D

medusa
07-09-2007, 10:05
@Medusa: Sugestije su spore i podložne opiranju. Moj način mi se više sviđa. :P
:D a kako ćeš znati jel funkcionira? :wink:

Dreadlock
07-09-2007, 10:25
Dreadlock, ajde stavi anketu za ono s čašom :D

pa da onda lockaju ovu totalno nepotrebnu temu gdje se ljudi natjecu ko je pametniji?:D:D

salim se...

Prince of Persia freak
07-09-2007, 10:28
Dobra, dobra.

Evo jedne.

What is here? Isn't here there without a t?

Death By Sexy
07-09-2007, 10:43
Dobra, dobra.

Evo jedne.

What is here? Isn't here there without a t?

dobar mi je sig a?

Prince of Persia freak
07-09-2007, 10:44
To sam čuo u šalama s PCP broja 100

Arbiter of Change
07-09-2007, 11:10
@Medusa: Sugestije su spore i podložne opiranju. Moj način mi se više sviđa. :P
:D a kako ćeš znati jel funkcionira? :wink:
Kako ću znati? Zato jer je uglavnom trenutačna i odmah izvršiva radnja. Ja bi trebao pitati kako se kod sugestije zna da funkcionira? Nikako, jer ti samo "pasivno" predlažeš ideju.

Prince of Persia freak
07-09-2007, 11:43
Ne pokušavaj ubiti muhu topom :D

medusa
07-09-2007, 20:24
[quote="Arbiter of Change":1djvux63]@Medusa: Sugestije su spore i podložne opiranju. Moj način mi se više sviđa. :P
:D a kako ćeš znati jel funkcionira? :wink:
Kako ću znati? Zato jer je uglavnom trenutačna i odmah izvršiva radnja. Ja bi trebao pitati kako se kod sugestije zna da funkcionira? Nikako, jer ti samo "pasivno" predlažeš ideju.[/quote:1djvux63]
khm da, ali ti možeš naučiti psa da slini kad god čuje zvonce, i to možeš testirati, a ovako ne bi bio siguran do situacije kad bi ga ubio. znači, ili bi ga ubio bez veze jer bi to isprobavao, ili bi riskirao do kraja :D

Arbiter of Change
07-09-2007, 22:09
khm da, ali ti možeš naučiti psa da slini kad god čuje zvonce, i to možeš testirati, a ovako ne bi bio siguran do situacije kad bi ga ubio. znači, ili bi ga ubio bez veze jer bi to isprobavao, ili bi riskirao do kraja :D
Pa neću na sebi isprobavati. Znaš onu: No pain, no gain! :)

Dobrovoljci voljni biti pokusni kunići... slobodno se javljate.

m777
07-09-2007, 22:27
Mislim da je riječ koju tražiš kondicioniranje. Teoretski, ja bi mogao nekoga kondicionirati da se izvali na pod mrtav kad ja izgovorim neku posebnu riječ svojom jedinstvenom intonacijom glasa.

Teoretski.
Why don't you ask Derren Brown...

Rocchiro
08-09-2007, 00:18
danas sam imal prvi sat filozofije u svome zivotu.ovaj lik je nekaj pripovedal,a ja sam si fino iz knjige cital Nietzsche-a.pametan momak,taj Nietzche,nema sta :pray: . inace drag mi je i Voltaire,al on ima nekih malo blentavih bisera,ali u globalu,kul frik

McPingvin_v2.0
08-09-2007, 07:10
danas sam imal prvi sat filozofije u svome zivotu.ovaj lik je nekaj pripovedal,a ja sam si fino iz knjige cital Nietzsche-a.pametan momak,taj Nietzche,nema sta :pray: . inace drag mi je i Voltaire,al on ima nekih malo blentavih bisera,ali u globalu,kul frik
Voltaire mi je carčina nad carčinama.
Znam da je rekao našto u stilu "Ovdje je kraljevnom naredbom zabranjeno izvoditi čuda." :rotfl:

medusa
09-09-2007, 18:32
khm da, ali ti možeš naučiti psa da slini kad god čuje zvonce, i to možeš testirati, a ovako ne bi bio siguran do situacije kad bi ga ubio. znači, ili bi ga ubio bez veze jer bi to isprobavao, ili bi riskirao do kraja :D
Pa neću na sebi isprobavati. Znaš onu: No pain, no gain! :)

Dobrovoljci voljni biti pokusni kunići... slobodno se javljate.
ma ne, nego ne bi ni na drugima mogao isprobati. kontaš, kako bi bio siguran da si ga naštimao da umre? :D
o čemu ja sve raspravljam :boohoo: