PDA

Pogledaj cijelu verziju : Starcraft 2



Stranica : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

SkunK
03-09-2007, 17:57
SŠto je Starcraft 2 ?

Starcraft 2 je igra za PC koju proizvodi Blizzard Entertainment kao nastavak uspiješnog Starcrafta 1. Starcraft 2 je prvi puta objavljen 19. Svibnja 2007 u Seulu , Južna Koreja. Ovaj RTS u stvarnom vremenu nema jos tocan datum izlaska, nego citiram Blizzard : "Kad bude gotov". Iako je demo multiplayer inačica bila moguca za igranje na Blizzconu 2007.Starcraft 2 ce biti kompatibilan s DirectX-om 10 i koristit ce Havok physics engine.

SPriča

Znamo da se priča nastavlja 4 godine nakon Starcraft : Brood War-a, i vracaju se heroji poput Zeratula i Jim Raynora. Na Blizzconu je pokazana scena gdje sudjeluju oba lika tako da je njihov povratak siguran. Biti ce tu i starih planeta kao sta su Char, Mar Sara, i Braxis, pa tako i novih recimo Bel'Shir. U priču će biti i uvedena Xel'Naga, rasa koja je odgovorna za stvaranje Protossa i Zergova.

Po nastavku priče, Kerrigan je porazila Terrane, i napala dom svih Protossa, planet Auir. Kerrigan se zatim vraca na Char jer nema dovoljnu moc da kompletno ostvari svoj cilj.Kerrigan moze napasti svakog trenutka kad skupi dovoljno jaku vojsku za nastavak napada.

Arcturus Mengsk pokusava dignut Dominion iz mrtvih a tu dolazi i novi lik, Valerian Mengsk koji je vazan lik i biti ce od velike vaznosti za politiku Dominiona. Od novih likova tu su Tychus Findlay - marinac koji je u posadi s Jim Raynorom i Matt Horner je koji je zamjenik Raynora.

Potreseni smrću Raszagal-a, Protossi se vracaju na planet Dark Templara, Shakuras.Artanis daje sve od sebe da napokon nauci Protosse sloznosti i pokusava ih uvjeriti da samo slozni mogu pobjediti.S druge strane, Zeratul je nestao trazeci tragove i pokusavajuci shvatiti o cem je pricao Samir Duran kad je mislio na "Hibride".


SIgra

Kao i svaki RTS u realnom vremenu Starcraft 2 je zasnivan na 3 rase : Protosse, Terrane i Zergove. Svaka rasa ima svoje mane i prednosti, i svaka je unikatna sama po sebi. Cilj je osposobit bazu, imat jaku ekonomiju i proizvest vojsku koja moze unistiti protivnika. Ekonomija se zasniva na skupljanju minerala i plina s kojima se rade gradjevine iz kojih se gradi vojska. Tu dolazi do doslovno stotine mogucih strategija i trikova koje igraci mogu izvesti. Singleplayer je nesto manje igran sta se tice Starcrata ali je isto tako popularan i dobar je uvod u samu mehaniku igre i preporuca ga se igrati prije igranja multiplayera protiv stvarnih igraca.


SLinkovi

Sluzbena stranica
http://www.starcraft2.com/

Sluzbeni forum
http://www.battle.net/forums/board.aspx?ForumName=sc2-general

Fan Site-ovi
http://www.sc2armory.com/
http://www.sc2league.com/
http://www.starcrafttwo.com/
http://starcraftzone.com/

---------------------------------------------------


Linkovi drugih starih Starcraft 2 tema sažeti na jednom mjestu kako bi se konačno uvela kakva-takva preglednost u ovaj forum. Sticky-ati po potrebi.

Starcraft fakultet (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=20&t=30300&start=30)
STARCRAFT 2 HRV BATCHES * ALL * (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=20&t=20960&start=15)
*STARCRAFT 2 JEDINICE * (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=20&t=22255&start=0)
TeamLiquid otvorio masovnu Wikipedia Starcraft stranicu (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=20&t=32132&start=0)
STARCRAFT 2 PRE-BETA TECH TREE (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=20&t=31689&start=0)
Službeni Starcraft 2 BETA Tech tree + Beta vijesti Blizz HQ (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=20&t=32753&start=0)

Updejtao i 1. post.

WEASEL
03-09-2007, 18:49
Osim što su uveli heroje kao u wc3 (što je veliki minus), igra više liči na expanziju sa novom grafikom nego na nastavak koji je bio idle neznam ni sam koliko godina. Mogli su barem novu rasu stavit.

Usput, mislim da ima već tema

Prince-Artas
03-09-2007, 19:20
Osim što su uveli heroje kao u wc3 (što je veliki minus),
kako kome


igra više liči na expanziju sa novom grafikom nego na nastavak koji je bio idle neznam ni sam koliko godina.
neću ni komentirat jer nisi iznio nikakav argument


Mogli su barem novu rasu stavit
mogli su stavit al to ne znači da će igra bit nužno lošija

JedimiNjoke
03-09-2007, 19:38
Uveli su heroje jer se misle poslije orijentirat na MMO Starcraft (čitaj World of Starcraft).

WEASEL
03-09-2007, 19:49
Pa, iste rase, druga priča, 2-3 nova unita, nadam se da će glazbu promijeniti(u što sumnjam), nemam zašto iznositi argumente jer je to samo moje mišljenje. Ja nisam vidio ništa posve novog zasada.
Kao što rekoh, mogli su barem staviti jednu novu rasu. Očekivao sam više sa obzirom koliko godina nije ništa novog izašlo na starcraft temu.

SkunK
03-09-2007, 20:17
Pa, iste rase, druga priča, 2-3 nova unita, nadam se da će glazbu promijeniti(u što sumnjam), nemam zašto iznositi argumente jer je to samo moje mišljenje. Ja nisam vidio ništa posve novog zasada.
Kao što rekoh, mogli su barem staviti jednu novu rasu. Očekivao sam više sa obzirom koliko godina nije ništa novog izašlo na starcraft temu.

Dobio si potpuno novi graficki engine, puno novih unita, novu muziku, novi single player novi sustav multiplayera novi battlnet ( od trazenja protivnika automatch do cijelog grafickog sucelja), heroji samo u singleplayeru, igra je jos u ranoj ranoj beti a ti ides sudit i gluposti pricati tu, pogledaj trailer Starcraft 2 i odigraj Starcraft 1 mislim...

WEASEL
03-09-2007, 20:35
Pa, iste rase, druga priča, 2-3 nova unita, nadam se da će glazbu promijeniti(u što sumnjam), nemam zašto iznositi argumente jer je to samo moje mišljenje. Ja nisam vidio ništa posve novog zasada.
Kao što rekoh, mogli su barem staviti jednu novu rasu. Očekivao sam više sa obzirom koliko godina nije ništa novog izašlo na starcraft temu.

Dobio si potpuno novi graficki engine, puno novih unita, novu muziku, novi single player novi sustav multiplayera novi battlnet ( od trazenja protivnika automatch do cijelog grafickog sucelja), heroji samo u singleplayeru, igra je jos u ranoj ranoj beti a ti ides sudit i gluposti pricati tu, pogledaj trailer Starcraft 2 i odigraj Starcraft 1 mislim...

ne idem sudit samo govorim mišljenje šta si se napalio :) , meni je starcraft 1 odlična i zabavna igra, a starcraft 2 mi pari na komercijalu namjenjenu da samo skupi pare,a ako su heroji samo u singleplayeru, odlicno ^^

što se tiče grafičkog enginea, proći će samo zato jer je to starcraft, da je bilo koja druga igra imala ovakav popljuvali bi je iste sekunde.

MasaKrisT
04-09-2007, 18:00
Osim što su uveli heroje kao u wc3 (što je veliki minus), igra više liči na expanziju sa novom grafikom nego na nastavak koji je bio idle neznam ni sam koliko godina. Mogli su barem novu rasu stavit.

Usput, mislim da ima već tema

heroji su samo u singleplayeru hehe,dakle nema ih u MP a to je jedino bitno:)

SkunK
04-09-2007, 19:12
Osim što su uveli heroje kao u wc3 (što je veliki minus), igra više liči na expanziju sa novom grafikom nego na nastavak koji je bio idle neznam ni sam koliko godina. Mogli su barem novu rasu stavit.

Usput, mislim da ima već tema

heroji su samo u singleplayeru hehe,dakle nema ih u MP a to je jedino bitno:)

Masko procitaj post moj, vec sam mu rekao... a uglavnom vec je dosta dugo receno da nece biti u multiju heroja.Neka tako i ostane.

WEASEL
04-09-2007, 19:27
da, samo je problem sto su smanjili max broj igrača, nadam se da neće ostati tako^^(ionako je ovo manji problem jer najviše volim 2vs2)

SkunK
04-09-2007, 19:28
1v1 je realni pokazivac skilla :)

Lord Myrkul
04-09-2007, 19:29
S
Kao što rekoh, mogli su barem staviti jednu novu rasu.

brzo benzina da spalimo ovoga heretika :rotfl:




nova rasa... :-x

SkunK
04-09-2007, 20:04
Da se ubaci nova rasa sve bi se trebalo ponovo balansirat, a Blizzard radi na principu : "Ako je dosad bilo dobro, zasto mjenjat" - i ja ih podrzavam.

JedimiNjoke
05-09-2007, 12:10
Blizzard je pobornik principa: "Ako mogu must novce na ovom što imam sad, neću mijenjati." Trebali su ubaciti Xel`Nage, to im je veliki minus. Sjećam se dok sam kao klinac igrao SC 98e, a kasnije i BroodWar i kad smo pričali po igraoni: "Jedva čekam nastavak da napokon i vidim te Xel`nage kao novu rasu (svi smo htjeli s njima igrat :P)" - a eto ti sad friška figa (možda će i ubacit par misija s njima, al sve je to voda). Isto kao što je minus bio da nisu ubacivali novu klasu u WoW: TBC, nego su izabrali put "manjeg otpora" i samo zamijenili klase. Zato ih i ljudi jesu gazili kad je TBC izašao, al kasnije to dođe na isto kao u stvarnom životu npr. sa političarima - pomiriš se sa onim što imaš.

Ako Xel`Nage ne iziđu, veliki minus na stranu Blizzarda.

Edit: zašto mislite kako je Starcraft i dan danas jedan od najjačih RTS-ova? Jer ga je Blizzard radio dok su još bili u područnim uredima i trudili se da igra ispadne što bolja, ne za lovu, nego za igrače. Ovaj val "lijenosti" na njihovoj strani me uopće ne iznenađuje, to je ljudska psiha (must dok ide, kad ne ide e onda malo stisni i mijenjaj - to vidite kod kampanjskih učenika, radnika na poslu...). Točno se vidi trud usmjeren prema igračima, a točno se i vidi trud kada radiš preko kurca.

Ipak ovo neće pokvariti SC2, samo sam htio da se uoči ova po meni povelika mana. Izgleda da ne može čovjek protiv svoje prirode.

Rocchiro
05-09-2007, 13:06
veselim se igri prvenstveno editora radi.najzabavniji segment warcrafta 3 mi je bil editor i custom mape

MasaKrisT
05-09-2007, 15:59
[quote="JedimiNjoke"]Blizzard je pobornik principa: "Ako mogu must novce na ovom što imam sad, neću mijenjati."

blizzard radi po principu da sc2 testiraju progejmeri,i njihova sugeriranja se uvode.Takodjer glasovi na official forumu puno znace.recimo
-publici se nije svidjao izgled tenka,svi rekli da je pre djetinjast,preradili su ga
-nije im se svidio tempest umjesto carriera,vratili su carriera
-nisu im se svidjeli heroji u mp,nece ih biti

Dakle gleda se da balans bude savrsen,opce nije vazan single player jer ce milijuni kineza,a prvenstveno Koreanaca igrati samo multiplayer(nacionalni sport kod njih)...dakle blizzardu je puno vaznije napraviti savrsen multiplayer nego staviti xel nage i pi++arije zbog single playera pa poslije cackati po mp.

WEASEL
05-09-2007, 18:29
Da se ubaci nova rasa sve bi se trebalo ponovo balansirat, a Blizzard radi na principu : "Ako je dosad bilo dobro, zasto mjenjat" - i ja ih podrzavam.

pa zašto onda uopće izdavati nastavak -.-

Karlo_from_Bjelovar
05-09-2007, 19:23
kao prvo, kada igra izlazi?
drugo, zasto novi nastavak? pa ne znam, mozda poboljsaju sistem gradnje, battlea, grafiku (meni ne znaci bas al, ruku na srce, jako puno "gamera" (to zapravo nisu pravi punokrvni gameri) se pale na grafiku), sta ja znam, podrska za battle.net ( :pray: ) i tak... evo ti, mislim da ima dovoljno za novi nastavak...

eh da, nova prica u campignima?

WEASEL
05-09-2007, 19:28
ma shvaćam ja to sve, al sa obzirom da sam rts sf frik očekivao sam malo više od nastavka legende osim lijepe grafike xD
(naravno, igra ima jos do izlaska tko zna što će još staviti) :)

Sickmanno1
05-09-2007, 19:59
Blizzard je pobornik principa: "Ako mogu must novce na ovom što imam sad, neću mijenjati." Trebali su ubaciti Xel`Nage, to im je veliki minus.

lol, bilo bi totalno glupo da se s njima moze igrati. Jerbo ako su oni napravili Zergove i Tosse, kakava je tek njihova moc :o

Realno bi bili nepobijedivi...

SkunK
05-09-2007, 21:51
Blizzard je pobornik principa: "Ako mogu must novce na ovom što imam sad, neću mijenjati." Trebali su ubaciti Xel`Nage, to im je veliki minus.

lol, bilo bi totalno glupo da se s njima moze igrati. Jerbo ako su oni napravili Zergove i Tosse, kakava je tek njihova moc :o

Realno bi bili nepobijedivi...

Nekad je sin jaci od oca, nekad je ucenik jaci od ucitelja kad tad.

@Karlo

Nezna se jos nista, kaze Blizzard " Kad bude gotova izaci ce".

Jopax
05-09-2007, 23:08
ček bit će heroja u igri
ako bude onda nek budu ko u SC1 da su to samo malo jači uniti sa posebnom slikom :D

JedimiNjoke
06-09-2007, 00:16
@ Bolesnilikbroj1 - s obzirom da je podosta vremena i prošlo od nestanka Xel`naga i s obzirom da ih je vrlo vjerojatno zadesila neka velika nesreća bi se moglo reći da bi isto tako oni mogli biti vidno oslabljeni, pa tako i izbalansirani da budu uvedeni u igru. Zar ne?

SkunK
06-09-2007, 00:23
Isto tako te Xel'nage vjerovatno nisu evolucijom dobili sta i Protosi ili Zergovi, posto oni kao "masteri" te dvije rase su vjerovatno dostigli svoj evolucijski kraj.

Jopax
06-09-2007, 08:01
Svejedno trebali bi biti moćni
barem da im je osnovni infrantry jak kao ultralisk :rotfl:

WEASEL
06-09-2007, 10:07
Svejedno trebali bi biti moćni
barem da im je osnovni infrantry jak kao ultralisk :rotfl:

to bi se riješilo kada bi stavili cap 10/10 dok bi drugi imali 200/200 :)

MasaKrisT
06-09-2007, 22:23
smrt cetvrtoj rasi,sc je savrsen ovakav:)!!!

CRO_P1xel
10-09-2007, 12:46
opce nije vazan single player jer ce milijuni kineza,a prvenstveno Koreanaca igrati samo multiplayer

A tebe će kao sfc member jako brinuti multyplayer :wink:

MasaKrisT
13-09-2007, 07:39
opce nije vazan single player jer ce milijuni kineza,a prvenstveno Koreanaca igrati samo multiplayer

A tebe će kao sfc member jako brinuti multyplayer :wink:

cek sta to treba znacit?da smo noob ili?ja prelazim na sc2 istog dana kad izadje.moze pojasnjenje?

SkunK
13-09-2007, 10:21
Zasto prelazis odma na sc2? Koja logika, sta ako igra bude losa?Mislis da ces automatski bit oldskool i dobar ako odma pocmes igrat?

MasaKrisT
18-09-2007, 14:16
nisam ja nikad rekao da cu obrisat sc:))) dvojku cu zaigrati kao i svaki sc fan.ako bude dobra(a bit ce) igrat cu je ,ako ne,bazirat cu se na bw ,a sc2 pomalo

SkunK
30-09-2007, 20:18
Novi update :

Battlecruiser

http://www.starcraft2.com/features/terran/battlecruiser.xml

Jopax
30-09-2007, 21:07
nisam ja nikad rekao da cu obrisat sc:))) dvojku cu zaigrati kao i svaki sc fan.ako bude dobra(a bit ce) igrat cu je ,ako ne,bazirat cu se na bw ,a sc2 pomalo

tako je frend rekao za war3 ne brišem ga dok ne dođe četvorka a možda ni tad

SkunK
03-10-2007, 21:25
http://www.worldcybergames.com/poll/selection2008.asp

glasajte za starcraft/starcraft 2.

Robespierre
16-10-2007, 16:00
Osim što su uveli heroje kao u wc3 (što je veliki minus), igra više liči na expanziju sa novom grafikom nego na nastavak koji je bio idle neznam ni sam koliko godina. Mogli su barem novu rasu stavit.

Usput, mislim da ima već tema

Ja mislim da trebaš sačekat da uopće izađe prije nego možeš takve stvari komentirati.

Starcraft je sam po sebi na prvi pogled bio komentiran kao "isto ko vorkraft samo u svemiru"..... pa se ispostavilo da je to bilo totalno krivo, a Starcraft vrhunska kvaliteta.

Al uglavnom nemreš komentirat dok nisi još ni jedan zealot rush oprobao ili nekog selju marincima streljao..... :nonono:

Teon
16-10-2007, 17:27
He he, Artanis: "This isn't Warcraft in space ... It's much more sophisticated" :pray:

Maxo
19-10-2007, 19:27
nisam ja nikad rekao da cu obrisat sc:))) dvojku cu zaigrati kao i svaki sc fan.ako bude dobra(a bit ce) igrat cu je ,ako ne,bazirat cu se na bw ,a sc2 pomalo

Ja chuo da se zatvara bnet za sc1 kad izadje sc2 (logichno da bi namuzli shto vishe para,ko da su im malo milijarde od WoW-a), jel to tachno il "nije istina".

Mislim da cu se ja prebacit na sc2 ako bude valjo,a vjerujem da hoce,pa ope kad izadje wc4 neki vratit se na njega...

Iron Storm
20-10-2007, 13:08
Nemojte mi pljuvati po Blizzardu, jer kad vam pošaljem 100 zerglinga na vrata neće vas spasiti ni Battlecruiser (hehe)...
Ok, dosta šale, ali što se tiče Blizzarda ozbiljno to mislim.Odigrao sam sve njihove poznate igre (osim Diabla 1 i 2) tako da znam njihovu kvalitetu.
Heroji? Za to nisam čuo, no kako heroji imaju i u SC1 (Jim Raynor) oni će vjerojatno biti samo pojačane verzije unita(Jim Raynor - Fragmentation grenade dmg 30 vs vulture fragmentation grenade dmg20).
Što se tiče Xel'Naga, vjerojatno će ih uvesti samo u kampanje kao u W3:TFT, no to neće značiti da ih se neće moći ubaciti u World/Campaign editoru, no onda to neće biti melee mape.
Vjerujem da SC2 testiraju (pro)gameri, jer sam i ja bio da ostane Carrier.
Isto tako bit će hrpa novih unita za sve 3 rase, te što duže pratim to mi više sline cure :D
A i osim toga, na http://eu.starcraft2.comSza Zerg sekciju piše "Coming soon" što znači da će Zergove dosta preraditi (Sjećate li se u SC: Brood Waru kako je otkriven Protoss-Zerg hibrid)?
Evo to je sve za sad od mene, i još jednom: nemojte mi pljuvati po Blizzardu!

Jayson
21-10-2007, 10:43
Ma nema razloga da se pljuje po Blizzardu, pljujte radije po Vivendiju koji je preuzeo Blizz i komrecijalizirao ga pa sad nam serviraju WoW u razblazenom obliku za koji se samo jos zanimaju klinci iz osnovne i retardijnosi a sve ga vise unistavaju, pa pobogu Ilidan je pao nakon 2mjeseca.. ILIDAN.. ali ok, nije ovo tema o wowu vec o SC2!
Da, keca sam preletio vise puta i nema se sta reci, legenda! Ali sto se tice dvojke... nekako mi se cini da je to "samo" nabrijana verzija jedinice, bolja grafika, par novih jedinica, malo inovacija kod gradjevina i to je to. Iz trailera da se prepoznati da je gameplay u sustini ostao isti sto ce najvise obradovati naciju pro gamera u StarCraftu, nase drage Koreance.
Prije nego sto posaljete slavu flamova i postova na ove moje komentare samo da dam do znanja da cu naravno igrati SC2 i da jedva cekam da se opet okusam sa ludim koreancima na battlenetu!

SkunK
23-10-2007, 07:04
UPDATE : BATCH 18 Q&A

1) Dali ce se povecati broj "drangulija" koje cemo moci postaviti u editoru (više od 256)?

1) Da, vjerujemo da ce broj biti jednak kao i u Warcraftu 3, znaci negdije oko 10,000 znaci puno vise od 256.

2) Dali ce se povisiti broj lokacija/uvijeta povisiti? Limitacija lokacija stvarno unistava neke ideje.

2) Kod obadvije stvari ce se napraviti pomak na limit od nekoliko tisuca.

3) Oce li novi editor podrzati SVE uvijete (triggere) ?

3) Da, čak više nego u Warcraftu 3. Želimo osigurati da sve skripte budu dostupne u editoru.

4) Dali ce se maksimalni broj jedinica na mapi povisiti? Sadašnji maksimalni broj unita na mapi baš i nije nešto a nitko ne voli CCMU (Cannot create more units)?

4) Ne sjecam se koji je bio tocan limit jedinica u originalnom Starcraftu, ali u novom editoru ce sigurno doci do napredka, vise nego u Warcraftu 3. Nista jos nije sigurno jer sve ovisi o optimatizaciji koja je tu neposredno prije izdavanja igre.

5) Oce li novi editor podrzavati neke neiskoristene jedinice poput srusenih scouta, turreta,eggs-a,nukes-a,scrabs-a ili srusenog command centra?

5) Sve jedinice definirane u data file-ovima ce moci biti iskoristene u editoru. Mislim da je tako i u Warcraftu 3.

source : http://www.cry.sc-gamer.net

SkunK
21-11-2007, 08:35
http://sc.gosugamers.net/images/news/zerghydrasc2.jpg

Dustin Browder, glavni izvrsitelj/programer ili kako vec zelite, "Tata Starcrafta 2" kaze da nisu "namjerno" zaustavili pokazivanje Zergovskih jedinca na sluzbenoj Starcraft 2 stranici. One "jednostavno jos nisu gotove" - kaze Dustin.



Sve je zapocelo kad je jedan fan na battle.net zapitao zasto vec nema Zergovskih unita kad smo dobili u uvid Terranove i Protoss jedinice. Na to je Dustin odgovorio da nista nije namjerno, da su jedinice u izradi i da nece cekati neki veliki dogadjaj kao npr. Blizzcon da ih objave. Usprkos tome, nekog odredjenog vremena nema, na sta je Dustinov zadnji komentar ostavio mnoge ravnodusne je : " Kada je neki veliki dogadjaj povezan s objavom novih jedinica, vise je zabavno".

-ReiKo

http://www.cryteam.sc-gamer.net/

SkunK
21-11-2007, 21:49
Ko nezna Starcraft 1 pricu tu moze procitat sve sta ga zanima :

http://www.starcraft2.com/features/storysofar.xml

SkunK
22-11-2007, 08:42
http://sc.gosugamers.net/images/news/sc2222222.jpg

1Q) Hoćemo li napokon moci mjesati 2 razlicita tileseta u jednoj mapi, a ne da smo samo zapeli na jednom ( recimo Jungle ili Twilight )?

1A)[Dustin Browder]S- Da, terreni i tileset-ovi se sad mogu mješati.

[Brett Wood]S- Isto tako sad mozete definirati/raditi svoje tileset-ove, što nije bio slučaj u Warcraftu 3.

2Q) Hoće li Starcraft 2 editor imati podršku za bojanje teksta,player-a 12 ( neutralnog player-a)?

2A) [Dustin Browder]S- Da, sve od navedenog će biti podržano.

3Q) Hoce li mape biti vece od 256x256

3A) [Brett Wood]S- Maximum će još uvijek biti 256x256, i to ne mislimo mjenjati

4Q) Hoće li novi editor podržavat zaključavanje mape? Ljudi mrze kad gube zasluge za svoje mape.

4A)[Dustin Browder]S- Da, razmišljamo o tome. Uvodjenjem takve opcije mod starcraft scena ce dobiti vecu zelju za izradom svojih map-a.

5Q) Hoce li novi editor podrzavati izradu "square" zgrada ?

5A) [Dustin Browder]S- Hoce. Korisnik ce moci isto tako odredit duzinu / sirinu iste.

http://www.battle.net


- ReiKo

Hamti Damti
22-11-2007, 23:49
hoće li starcraft2 biti tehnički zahtjevan?

Jopax
23-11-2007, 00:54
Znajući blizz vjerovatno neće, pa će moći ići na nekim med detaljima na prosječnoj konfi, ako ne i više :D

SkunK
06-12-2007, 23:06
1Q) Hoce li u Starcraft 2 u singleplayer kampanji biti isto toliko cutscena koliko i u Starcraftu 1?

1A) Bit ce nekoliko cutscena - bolje kvalitete nego u Starcraftu 1 naravno manjeg rendera. Biti ce to nesto sta se dosad nije vidjelo u Starcraftu 1.



2Q) Hoce li Ghost moci koristiti EMP a kratko nakon toga Nuclear Strike?



2A) Zasad nema restrikcija kod koristenja takvih mogucnosti dok god jedinica ima dovoljno energije.



3Q) Hoce li Ghost-ov EMP djelovati na zgrade - njihov stit i energiju?

3A) Da, EMP zasad djeluje na stit i energiju zgrade ali moramo napomenuti da Ghost mozda izgubi EMP mogucnost radi balansa.



4Q) Hoce li u Starcraftu 2 biti nekih "wall" struktura za druge rase?

4A) Kraj samih "wall" zgrada kao sta su npr. red Supply Deapot-a - nece biti drugih takvih zgrada. Ali u drugu ruku takve zgrade ce biti moguce raditi u Singleplayer-u i bit ce dodane u Map-editor.

5Q) Hoce li u Starcraftu 2 biti mehanika na principu Warcrafta 3, recimo kad se selektira vise jedinica koje nisu istog tipa, a neka jedinica je sporija od drugih - pa ce se sve ostale jedinice prilagodit najsporijoj?

5A) Ne, nece se sve jedinice kretati istom brzinom. Sporije jedinice ce morat kontrolirat igrac da bi pratile ostale u grupi.



-ReiKo

http://www.cryteam.sc-gamer.net/

Iron Storm
07-12-2007, 09:51
Šteta što neće biti formacija, tj. da se ostale jedinice u grupi prilagode najsporijoj. To je mene naživciralo u epizodi 5 misija 1 kad sam mogao raditi samo vulturse t marince. Označio bih ja lijepo 7 marinaca i 5 vultursa i vultursi bi "odletili" naprijed i došli prvi na ceremoniju vatrenog krštenja. Kad bi marinci stigli oni bi zasebno dobili vatreno krštanje i zbog toga nism nogao ništa protivniku.
Ghost ima EMP Shockwave? Mislio sam da to ima Science Vessel. Njega su izbacili? Koji će onda unit biti detector (Science Vessel je bio detektor)?

Teon
07-12-2007, 10:35
Hmm, zanimljivo ... mozda se mislilo na Lockdown ...

Meni je to ok da se nece uniti prilagodjavat, trebat ce vise skilla u kontroli unita :)

Lijepo Ctrl + 1 Marinci, Ctrl + 2 Vulture :D

SkunK
07-12-2007, 12:09
Šteta što neće biti formacija, tj. da se ostale jedinice u grupi prilagode najsporijoj. To je mene naživciralo u epizodi 5 misija 1 kad sam mogao raditi samo vulturse t marince. Označio bih ja lijepo 7 marinaca i 5 vultursa i vultursi bi "odletili" naprijed i došli prvi na ceremoniju vatrenog krštenja. Kad bi marinci stigli oni bi zasebno dobili vatreno krštanje i zbog toga nism nogao ništa protivniku.
Ghost ima EMP Shockwave? Mislio sam da to ima Science Vessel. Njega su izbacili? Koji će onda unit biti detector (Science Vessel je bio detektor)?

Kad nemas skilla, jebiga nemozes napravit sve automatizirano u tome i je car Starcrafta, sta moras puno stvari manualno i sam.

Teon
07-12-2007, 12:46
He he, to sam i ja mislio ^^

Nego, jel mozes potvrdit da li Ghost sad ima EMP Shockwave il' se to mislilo na Lockdown ?

Iron Storm
07-12-2007, 16:26
Čujte, kad mi se to dogodilo lijepo sam vidio da nema druge nego podjela po grupama da u grupu dođu uniti s istom brzinom, što znači da brzo učim jer sam na StarCraft sceni tek oko 3 mjeseca. Usput, ne vjerujem da se EMP odnosi na Lockdown:



3Q) Hoce li Ghost-ov EMP djelovati na zgrade - njihov stit i energiju?

3A) Da, EMP zasad djeluje na stit i energiju zgrade ali moramo napomenuti da Ghost mozda izgubi EMP mogucnost radi balansa.


U StarCraftu(1) je EPM Shockwave djelovao i na unite i na zgrade, te to povezuje s navedenim EMPom. Usput, zašto Ghostu davati više "powera" kad ne treba? Koliko znam, ima (barem u demonstraciji) Cloack, Sniper, Lockdown te Launch Nuclear Missle/Armed Pod

SkunK
15-12-2007, 10:15
Batch 24

1Q) Hoce li biti nacina za fansite-ove da upload-aju repleye na svoj site i zorno prikazu rase,broj resursa i ostale detalje tog replaya?

1A) Detalji jos nisu gotovi ali smisljamo bolji nacin za prikazivanje i trazenje replay-a.

2Q) Soul Hunter se smatrao dobrom jedinicom protiv Zerga, zasto ste makli Soul Huntera iz Starcrafta 2?

2A) Bilo je vise razloga, ali najveci je bio taj sta je tu jedinicu bilo tesko prepoznati u vecim bitkama posebno nakon upgrade-a. Isto tako jedinica je bila stalno napadnuta, zato jer je imala jako malo health point-a.

3Q) Dali je Merc Haven maknut odkad se Reaper proizvodi iz Barake? Ako je, sto ga zamjenjuje?

3A) Merc Haven se vratio, zasad treba Factory da bi ga bilo moguce izraditi.

4Q) Hoce li biti dodan "skriveni sadrzaj", tipa raznih "Art packova", "Skrivenih misija" i slicno?

4A) Razmatramo te opcije koje mozda ugradimo u neke aspekte igre.

5Q) Jeli moguce napraviti Phase cannon, pretvoriti ih u energiju i micati po mapi cak do svojeg protivnika, tj. njegove baze uz pomoc Phase Prism-a.

5A) Da, ta ce taktika biti moguca.

6Q) Kako Zergov Overlord leti?

6A) Da bi letio, Overlord koristi plinske vrece (napunjene helijem) kombinirane s slabom telekinetickom moci i motivacijskom snagom.

-ReiKo

http://www.cryteam.sc-gamer.net/

SkunK
19-12-2007, 22:54
Pogledajte ove gluposti tu : http://www.starcraft-source.com/game-gu ... e=gameplay (http://www.starcraft-source.com/game-guide/?race=general&type=gameplay)

Build Queues

Prakticki opet "Noob friendly" opcije, moci cemo queuekat zgrade, pa necemo morat za svaku zgradu davat "posebnu naredbu", opet se gubi car igre tj. micromanagment.

Improved Pathing

Inace u Starcraftu 1 postoji nesto sta se zove "splitanje workera" tj. da se posalje svaka radilica na svoj mineral patch, ovdije dolazi nekakav improved pathing, i sad je dovoljno samo kliknut na mineral i radinici ce se sami od sebe rasporedit. Jadno i za njubove.

Auto-Gather

Prakticki se moze rally-at radnike na minerale i gas izvore, opet veliko i nepotrebno olaksavanje i smanjivanje izazova igre.

To nije dovoljno, tu je i : Idle Workers
Znaci u desnom doljnjem kutu nam se pokazuje koji radnici nam "ne rade" pa samo je dovoljno kliknut na ikonicu i odma dozivamo tog ljenog radnika...ovo je sve gore i gore.

Auto-casting :

Pa da, zasto bi se igraci uopce mucili kod koriscenja magija, bolje da to komp radi za njih....

Iron Storm
20-12-2007, 20:01
Što se tiče tvojeg prvog posta (15. 12.), da kažem ja nešto.

Soul Hunter? Koji je to unit? Nisam ga primjetio u Brood Waru, bar ne po tom imenu. Isto tako ne znam koji unit je Merc Haven te Reaper, a često igram StarCraft Brood War, preko Battle.Neta i kampanju.
Phase (Photon) Cannon će se moći isto "teleportati"? Omiljena taktika za neke. Kad sam zadnji put igrao na Batte.Netu, naletio sam na 2 "momčića" koji su me zatvorili Photon Cannonima, no zaboravili su na moje Overlorde.

Što se tiče drugog posta (19. 12.):

Queuanje zgrada prisutno je i u nekim drugim strategijama "Supreme Sommander", no bolje bi bilo da su ostavili stanje kakvo je u Brood Waru. Improved Pathing je u Brood Waru isto moguć, no rijetko. Rasporedit će se samo na bliže mineralse, i to rijetko. Auto-Gather, čini mi se, isto je prisutan i u Brood Waru (uspio sam nekako postići). Auto-Casting je prisutan samo kod Medica, za sve ostalo je totalno bezveze koristiti autocasting. Idle Workers je prisutan u WarCraftu 3, no time se gubi čar StarCrafta.

Teon
20-12-2007, 22:22
Soul Hunteri su bili u jednom traileru za StarCraft 2 .., neki brzi Protoss unit koji je mogao pucati i kretati se, izgledali su ko neki motor/chopper (barem meni) lol :)

Ne svidja mi se ovo sa auto castom .. sve mi se cini da ce bit i previse spellova/special abilitya za StarCraft :(

Iron Storm
20-12-2007, 23:32
Koliko sam vidio, brzi unit koji je mogao pucati dok se kreće je Banshee, i to kod Terrana. Ako ima još koji trailer, nabavljam ga i pregledavam (hranim se StarCraftom 2). A autocast, da, ni meni se ne sviđa, jer onda previše toga bude, najbolje je da autocast ostane samo kod Medica (Terran) jer Medic nema damage. A previše special abilitya ubija igrivost, jer ne stigneš ti u žaru borbe pocastati sve abilitye...

SkunK
23-12-2007, 00:29
1Q) Mogu li Nomad-ovi auto-turreti napadati zracne jedinice?

1A) Ne, auto-turreti zasad samo napadaju jedinice na zemlji. Ali Nomad-ov napad je jako dobar za "worker-radi-ove" i podrsku pri napadu.



2Q) Hoce li Nomad moci izgraditi jos neku mehaniku osim auto-turret-a?

2A) Da, Nomad ce moci izgraditi vise stacioniranih obrambenih pozicija. Zasad isprobavamo neke od njih da vidimo koje ce se najbolje uklopit sa Nomad-om.



- ReiKo


http://www.cryteam.sc-gamer.net/

Iron Storm
23-12-2007, 00:38
Zgodno, zgodno... Kad ne mogu nigdje drugdje naći informacije bar ih ovdje nalazim, hvala...
Usput, kad će izaći neke informacije o zgradama ili Zergovima? To je ono što mi fali...
Btw gdje ti nabavljaš sve te informacije?

MasaKrisT
29-12-2007, 12:35
Btw gdje ti nabavljaš sve te informacije?

http://www.starcraft-source.com

Sterpo
29-12-2007, 18:21
dali će biti ograničenja ljudstva u SC2?
ako da barem da bude više od 200

SkunK
23-01-2008, 16:57
1Q) Sta se zapravo događa s Protosovim jedinicama kad poginu? Sta je zapravo ona plava svijetlost kad umru?

1A) U kaosu borbe, Protoss-ove jedinice se bore s velikom zestinom. Protosovi protivnici inace svjedoce jakom svijetloscu, Protossova jedincia nestane u brzom trenutku ostavljajuci iza sebe zarku svijetlost.Ta svijetlost ostavlja u strahu primitvne rase i nepriatelje Protossa iako nema nadnaravni ucinak. Ali u drugu ruku, to je dokaz Protossove naprednosti, tj. jedne vrste teleportacije, koja je od jacih strana Protossove tehnologije. Protossovi ratnici imaju ugrađen teleportacijski mehanizam u njihovim stitovima, stoga ako je jedinica ostecena do te mjere da joj sljedi umiranje,mehanizam se pali i jedinicu teleportira u najblizi i najsigurniji raj.

Protossova jedinica koja je ozljedjena ali jos uvijek ziva, moze postat dio Dragoon-a tj- Immortal-a da bi nastavila borbu. Ovo je izbor svakog individualnog ratnika. Neki Protossi izabiru nositi teret medju zivima prije nego odlaziti u zivot Protossa koji je usko vezan uz Khala koji vise nisu zasebni "entiteti", kao sta nadalje nemogu izvrsavat svoje duznosti "per se". Ali sjecanjima i iskustvima se moze pristupiti. Samo najbolji Protossi mogu locirati svoje zelje za daljnjim znanjem. Veliki znacaj prezivljelih i ocuvanih je cinjenica da mogu iskusiti Protossovo iskustvo na individualnom levelu.

2Q) Hoce li biti vise nacina da se prenosi energija(mana) nekom caster-u?

2A) Protoss caster-i ce moci prenositi energiju(manu) jedni na druge. Ova mogucnost daje nove opcije sta se tice micromanagment-a da se maksimizira koncentracija energije(mane) u pojedinom caster-u za maksimalan ucinak i broj pojedinih magija.

3Q) Na kojoj bazi rade Protossovi stitovi? Jesu li bazirani na PSI energiji, kako je moguce da Terranov EMP moze ostetiti i iscjediti takve stitove?

3A) Protosovi izvori energije su vrlo ezotericni jer je njihova pocetna tocka i sama Protosova psionicka moc da se zastite,da napune alat i oruzje,ili da manipuliraju ili otope materiju. Kroz vrijeme, Protossov tehnoloski napredak je donio mogucnost da se takve moci mogu kopirat putem mimike - takve psi procese i sad mogu konstruirati ne-organske masine koje stupaju univerzalnom procesu power shield-ova, oruzja ,robota. Ali, recimo energijsko polje projektirano od strane Pylon-a koji daje energiju Protossovim zgradama se nemoze nazvat psionickim u prirodnom smislu, samo Protossovi stitovi nisu u cijelovitosti tehnoloskog podrijetla. Ta dva procesa su povezana da su skoro ista. U ovom slucaju zato su ti stitovi tako slabi na distrupciju kao sta je EMP oruzje. Ali, isto tako ta energija moze biti vracena kroz artifikalnu spremljenu energiju.

4Q) Imate li u planu izradit jos par figurica(statua), recimo Kerrigan figuru(statu)?

4A) Imamo u planu jos vise istrazit realm sa puno Starcraft 2 robe, i da, projekti su u tijeku.

- ReiKo


http://www.cryteam.sc-gamer.com

Iron Storm
23-01-2008, 18:22
Vidi vidi, lijep opis... Hvala na informaciji.

SkunK
26-01-2008, 12:26
1Q) Kako ce biti odredjen map pool? Samo Blizzardove mape ili ce biti prilike da mapmaker-i daju svoj doprinos? Ako da, kako ce nove mape biti balnsirane i koliko ce se puta napravit update izabranih mapa?

1A) Mape za poll ce biti samo Blizzardove mape i mape koje je Blizzard odobrio. Uvijek se veselimo novim mapama iz zajednice, i kad vidimo neku cool mapu naravno da cemo je uvrstiti u nas map pool. Neznam stvarno koliko cesto ce se ovo dogadjati. Sve ovisi o map-makerima i o nasem rasporedu. Isto tako imamo cool mod ppodrsku za Battle.net i Starcraft 2, koje cemo predstaviti zajednici uskoro. S velikim entuzijazmom smo gledali mod-maker-e koji su imali veliki utjecaj na nase igre recimo na Warcraft 3, i stvarno zelimo nastaviti davati podrsku ovoj zajednici.


2Q) U Starcraftu 1 Terran je imao vrlo interesantnu dinamiku, boreci se protiv Zerga sa puno pjesadije i Sience Vessel-a a protiv Protossa s puno Factory jedinica - vodeci ka razlicitom gameplayu kod ova dva matchupa. Ova dinamocnost je postojala i kod Terran vs Terran matchupa - Gholiati ,Battlecruiseri i Wraithovi su jako korisni u Terran vs Terran matchupu,ali ih ne vidimo toliko protiv Prtossa i Zerga ( jedino Gholiathi protiv Carriera).

Ista stvar kod Protossa i Zergova - Protoss bi trebao puno Corsaira,Zelaota i Archona protiv Zerga i puno Dragoon-a,Arbitera i Carrier-a protiv Terrana, bez Zealot-a dok ne dodje speed upgrade. Zerg bi ponekad koristio Hidre protiv Protossa,ali uvijek bi ih prvo morph-ao u Lurkere protiv Terrana prije nego sta dodje Plague reaserch.

Za neke ljude ovo je pozitivni aspekt Starcrafta, dok su neki razocarani sta Terran nemoze realno uvrstit pjesadiju protiv Protossa, kakav ce biti gameplay stil Starcrafta 2? Hoce li 9 razlicitih matchupa biti unikatno? Ili ce se igra pobrinuti da svaka jedinica ima posebnu ulogu u svakom matchupu?


2A) Zasad je Starcraft 2 jako slican Starcraftu 1, svaki drugi matchup znaci razliciti mix jedinica. U desing timu mi volimo ovakav nacini igre, korisnik moze koristiti stvarno puno i razlicite strategije i koristiti razlicite jedinice na razlicite rase. Nas cilj je da svaka jedinica ima svoju zadacu protiv neke rase. Borit cemo se da niti jedna jedinica ne bude beskorisna protiv neke rase, ali ce definitivno biti boljih i losijih izbora, ovisit ce to o mapi,protivnickoj rasi,strategiji i vasoj startnoj poziciji.


3Q) U Starcraftu 1 prve jednostavne jedinice su bile balansirane protiv vecin tech jedinica, bile su unikatne i mogle su parirati tim naprednijim tech jedinicama, i dobivale su puno iz standardnih upgrade-a. Koliko ulazete u to da te jednostavne jedinice dobivaju opciju daljnjeg upgrade-a kroz tech?

( ovo pitanje je doslo zbog Marine-ovog +HP upgrade-a koji je po meni vrlo jeftin)


3A) Puno ulazemo u to da te prve jedinice budu korisne kroz cijelu igru. Isto tako dajemo sve od sebe da stvorimo upgrade-ove koji ce moci malo i izmjenit jedinicu i nacin na koji je koristite(ali bez da mjenjamo njezinu prvotnu ulogu u igri ). Marinac je primjer work-in-progress jedinice. Mislimo da stit izgleda cool,ali jos radimo na tome kako ce djelovati na gameplay. Zapravo, u sadasnjim build-ovima Marinci+Medici+Stim su toliko mocni da stit toliko nije potreban u puno matchup-ova.



4Q) Neke nove mape u Pro-sceni za Starcraft, su koristile neke permanentne magije kao sta su : "Dark Swarm" ili "Disruption Web" kao dio terena. Ima li planova za ovakve dijelove specijalnog terena po defaultu ili dati mogucnost map-maker-ima dodavanja specijalnog atributa terenu?

Recimo, hoce li neki dijelovi terrena usporiti protok za sve jedinice,ili recimo da teren stvara imunost za missle paljibu kao recimo Dark Swarm ili da uniti nemogu pucati kao kod npr. Disruption Web-a.

Ako cete to ukljuciti, hoce li biti dostupno u Melee-u ili samo u UMS-u?



4A) Nas data editor nam omogucuje da radimo takav teren. Tako da se lagano moze takav tip terena stavit u Melee mapu. Jos nismo nista finalizirali sta se tice ovog terena tako da neznam sta ce biti s Blizzardovim mapama.


- ReiKo

http://www.cryteam.sc-gamer.net

SkunK
28-01-2008, 21:14
Obavezno pogledat :

http://www.youtube.com/v/rx4sOAt2EPM

SkunK
04-02-2008, 22:23
1Q) Stalkerova "blink" mogucnost je izgledala kao da je na cooldown-u(kao i vecina mogucnosti u World Of Warcraft-u). Ovo izgleda dobro za neke mogucnosti, ali je li ovo samo slucaj kod Stalkera ili i durge jedinice imaju podrzan cooldown umjesto gubljenja prave energije?

1A) Zasad Stalkerova "blink" mogucnost ima 15 sekundi cooldown-a i to je mogucnost koja ne treba energiju. Ovo je napravljeno da igrac nebi imao problema da polovica njegovih Stalkera se recimo , popne na uzvisinu a polovica ostane ispod uzvisine. Protossov Phoenix ima Overlord mogucnost, koja je isto zasnivana na cooldownu a ne na energiji. Hoce li Stalker ili Phoenix koristiti energiju,biti ce odluceno kroz balansiranje igre.


2Q) Thor je sad protuzracna jedinica, hoce li imati jos uvijek zemlja-zemlja napade?


2A)Zasad je Thorova uloga promjenjena tako da mu je osnovna zadaca pucatipo zemlji, dok je Viking preuzeo zracne borbe. Isto tako Viking se sadradi iz Factory-a a ne Starport-a.


3Q) U orginalnom Starcraftu Irradiate i Psy Storm su imali efekta na nevidljive jedinice i ubijali bi ih iako ih nebi vidjeli.Hoce li Phoenixov Overlord napad imat utjecaja na nevidljive jedinice.


3A) Da, Phoenixova mogucnost "Overlord" ce utjecati na nevidljive jedinice, npr. na Terranov Banshee.


4)Q Hoce li se energija u Starcraftu 2 puniti brze nego u Starcraftu 1? Sve je ubrzano pa mozda i taj dio igre bude ubrzan?


4A) Energija se rengenerira isto tako i u Starcraftu 1. U Fastest modu igre, nebi se trebala osjetiti razlika u brzini izmedju Starcrafta 2 i Starcrafta 1.


5Q) Sad kad Nullifier ima "Power Field" mogucnost, jel Templar dobio neke nove mogucnosti? Jel jos uvijek ima Hallucination magiju?


5A) High Templar vise nema Hallucination magiju, ali ima Anti-Gravity magiju uz Psy Storm.Anti-Gravity magija omogucuje High Templaru da podize stvari u zrak,onemogucavajuci im da se pokrecu i postaju zracna meta. To se moze upotrijebiti i na Supply depote-ima koji zatvaraju choke, i cak na Thor-ovima, ili cak na Pylonu koji daje energiju bazi. Ovo je prva magija s kojom su proizvodjaci zadovoljni, koja daje izbor igracu, upotrijebiti Anti-Gravity magiju ili Psy Storm magiju. Magija se jos balansira, koliko ce dugo jedinica ili zgrada ostat u zraku nakon sta se baci magija,kostanje same magije i hoce li High Templar moci nakon te magije upotrijebit neku drugu magiju ( recimo Psy Storm) ili za vrijeme trajanja Anti - Gravity magije.


6Q) Hoce li na ljevoj strani ekrana biti mala ikona na kojoj ce biti prikazan broj radnika koji ne rade nista?

6A) Da, zasad smo to integrirali u UI(user interface - igracevo okruzenje)


- ReiKo

Iron Storm
04-02-2008, 22:29
Zanimljivo, jako zanimljivo, pogotovo ovo o High Templaru...
Imam pitanje: hoće li biti samo Twiligh Archon ili će biti i Archon i Dark Archon?

SkunK
04-02-2008, 23:56
Zanimljivo, jako zanimljivo, pogotovo ovo o High Templaru...
Imam pitanje: hoće li biti samo Twiligh Archon ili će biti i Archon i Dark Archon?

Zasad samo Twilight Archon.

Jopax
05-02-2008, 01:19
Jel iko vidio Raynorovu biografiju, izgleda da su je objavili

SkunK
09-02-2008, 00:14
1Q) Imaju li Terrani sad pravu protuzracnu jedinicu koja zamjenjuje Gholiatha i Wraith-a?


1A) Ne, zasad je Viking primarna Terranska anti-air jedinica koja se gradi u Factory-u. Zasad Viking u "Ground Mode-u" moze pucat i po zemlji i po zraku, ali se moze i transformirati u "Air - Mode" radi bolje mobilnosti i economy raid-ova.


2Q) Dali Auto-Turrets koje gradi Nomad pucaju na nasumicne ciljeve kao bunker u Starcraftu 1, ili ce igrac moci izabrat metu kao sta je to slucaj kod Missle Turret-a?


2A) Auto Turret igrac moze kontrolirat kao da je stacionirana jedinica. Mozete izabrat vise njih i fokusirat vatru prema jednoj meti. Kada im se ne da naredba, pucaju prema prvoj najblizoj meti.

Nomadova druga opcija za izgradnju je Mine drone,kojeg igraci nece lako kontrolirati. Mine drone je stacionarska obrambena struktura, koja ima mine oko sebe, nakon izgradnje postaje nevidljiva zgrada i mine oko nje. Kao i Spider mine iz Starcrafta 1 - radi ce kaos u nepriateljskoj vojsci, bez mogucnosti detekcije nevidljivih jedinica. Rade 50 damage-a plus 50 damage-a jedinicama s oklopom. Isto tako Mine drone zamjenjuje mine koje su eksplodirale, tako nakratko otkrivajuci svoju prisutnost i poziciju. Isto tako i Auto Turret, za izgradnju ovih struktura Nomad ce trebat energiju, ali ce izgradnja biti vrlo kratka.


3Q) Kako Rivera vise nema, a njegova sige uloga je dana Warp Ray-u, kome ce biti dana uloga nositelja "splash stete" ?

3A) Protoss Colossus sada ima linearnu splash stetu iz kojeg se puca iz horizontalnog smjera za dobar efekt, od kuda se Colossus prema meti okrece. Kao i kod svih efektivnih napada ovog tipa , Colossuss beam je savrsen za eliminiranje bliskih grupa marinaca i mase Zealota.


4Q) Voda je vec dobila mjesto na nekim od mapa, hoce li biti dopusteno da modderi iskoriste ovu vodu za nove ideje?


4A) Ovo bi trebalo biti moguce , ali jos ce trebat puno eksperimentiranja od strane moddera. Siguran sam da ce biti jako dobrih i fantasticnih mod ideja i kreacija iz communitya.


5Q) U kakvom je stanju Starcraft 2 AI ?


5A) StarCraft IIs AI (artificial intelligence) je daleko superiorniji onome iz Starcrafta 1 u puno nacina. AI vise istrazuje ( scout-a ) i na osnovi scouting-a radi odluke. Ako je scouting neuspiješan - AI ce pokusat igrat na standardan nacin ili ponovit scouting.


- ReiKo



http://www.cry-team.sc-gamer.net

ChakNorris
09-02-2008, 01:23
reiko... smijem iskreno?





VOLIM TE :oops:

SkunK
09-02-2008, 10:41
lol :rotfl:

vazno da me neces tuci ipak je chuk svemocan :pray:

SkunK
15-02-2008, 22:01
1Q) Hoce li biti moguce programirati igru tako da map-makeri mogu napraviti mapu gdje ce biti moguce da igraci zaustave neku magiju koja je bacena?

1A)Ovo bi trebalo biti moguce kroz kostumizaciju podataka(data) ili trigger-a.

2Q) Hoce li biti izbor muskog/zenskog spola svake jedinice?

2A) Ne, zasad nemamo plan da imamo muske/zenske verzije svake jedinice.

3Q) Hocemo li imati mogucnost da damo igracima nova oruzja u igri?

3A) Zasad nemamo nikakve planove za specijalizirano sucelje za ovo, bilo bi moguce koristeci visoko-fleksibilan sistem mogucnosti.

4Q) Hocete li link-at multiplayer mape, tako da map-makeri mogu napravit multiplayer kampanje?

4A) Da, planiramo dati podrsku za multiplayer kampanje i linkane mape.

5Q) Hoce li sve zgrade biti samostojece i hocemo li imati mogucnost onemoguciti neki tech tree?

5A) Tech tree ce se moci u potpunosti konfigurirati kroz podatke(data) ili triggere.

6Q) Hoce li biti moguce da kroz neko istrazivanje omogucimo izgradnju neke zgrade? Recimo da istrazimo Stim Packs i tek onda mozemo izgradit factory.

6A) Da, ovaj upgrade sistem ce biti moguce konfigurirati u editoru.

7Q) Hoce li biti moguce da se naredi AI-u da istrazi neku odredjenu stvar, ili upgrade, izgradi zgradu na tocno zadanom mjestu, izgradi jedinicu na tocno zadanom mjestu ili da se povuce s lokacije?

7A) Da, to ce biti moguce... biti ce produzena podrska za AI skripte.

8Q) Hoce li map-makeri imati mogucnost napraviti vremenske nepogode koje mogu promjeniti terren i poremetiti gameplay za igrace? Jeli ovo za svugdje ili samo za specificne lokacije?

8Q) Efekt vremenskih nepogoda jos nije finaliziran. Iako, vremenski efekti ne utjecu na gameplay , moglo bi biti moguce da se upotrijebe triggeri s vremenskim efektom - i dobije zeljeni rezultat.


- ReiKo

http://www.cryteam.sc-gamer.net

SkunK
26-02-2008, 23:33
1Q) Kako ce se marinci ukrcati u pod ? Jeli se ova radnja izvrsava uz pomoc barake, neke još ne-najavljenje zgrade ili neke jedinice slicne Dropship-u koja jos nije najavljena?

1A) Terranova pješadija se zasad ukrcava u "Shadow Ops" zgradu ( koja je potrebna za izgradnju Ghost-a). Ghost nakon toga moze koristiti "Drop Pod", koji polazi od te zgrade.

2Q) Može li igrač narediti Ghost-u u bunkeru da koristi Nuke napad ili Drop Pod-ove?

2A) Da, Terranova pješadija zasad ima sve mogucnosti osim SCV repair mogucnosti dok se nalaze u bunkeru, ukljucujuci Nuke-ove i Drop Pod-ove.

3Q) Koje su magije specificno pod efektom Nullifierovih mogucnosti? Hoce li fizicke magije poput Stim Pack-ova marinaca, Ghost-ovog Nuke-a ili Reapear-ovih mina biti neutralizirane? Isto tako hoce li magije biti biti koristene prije nego li se udje u podrucje pod efektom ( npr . Ghost pod cloack-om ).

3A) Jedine mogucnosti kojima treba energija biti ce neutralizirane dok god su u podrucju Null Void efekta. Isto tako, Null Void mogucnost ce onemoguciti cloack kao npr. kod Ghost-a. Zasad otkriva i zakopane Zergovske jedinice, ali o ovome se jos debatira zbog balansa.

4Q) Koliko smo zadnji puta culi, Veterancy je bio aktivan za Terrane ali nismo nista culi o tome od tog zadnjeg puta, jeli to još u igri?

4A) Veterancy će vrlo vjerovatno biti u Single player kampanji, ali ne i u Multiplayeru.

5Q) U Starcraftu neke jedinice su imale instant-napad animacije (Corsair,Mutalisk,Vulture) . Ovo je omogucilo ljudima s dobrim microm da pomaknu unite i napadnu. Isto tako postojale su jedinice koje su imale animaciju napada koje su zaustavile jedinice da stanu i napadnu. Ovo je omogucilo ljudima da "plešu" s unitima ( pomakni se,napadni,pomakni se i napadni - maksimizirajuci distancu koju mora preci napadnuta protivnicka jedinica dok trpi štetu ). U Warcraftu 3, jedinice su imale napad-animacije - koje su trajale kao i cooldown za napad, sta je stvorilo efekt da je mikro gotovo pa nepostojeci.

Hoce li jedinice u Starcraftu 2 imati napad-animacije koje ce biti izrazene koliko i cooldown, kao i u Warcraftu 3? ili ce igraci moci "plesati" ( micanje izmedju napada) kao u Starcraftu 1? Isto tako, hoce li biti neka jedinica sa instant-napad animacijom koja ce se moci micrati da omoguci pucanje i micanje kao u Starcraftu 1?

5A) Balans ce biti prvi prioritet kad cemo odlucivati o animacijama za jedinice. Kako je receno, biti ce jedinica koje ce igrac moci korsitit da "pleše", isto tako bit ce nekih jedinica koje ce biti prisiljene da stanu i tek onda napadnu. Neke jedinice u Starcraftu 2 nece morat samo stat da bi napale, ali ce zato nanositi dodatnu štetu kad se fokusira na jedinicu koju napada . Sve ove karakteristike ce odlucitit kako ce jedinica biti koristena u kompetativnim igrama i biti ce izabrana prema balansu.

6Q) Kada je jedinica cloacked ili zakopana, moze li Sensor Tower vidjeti tu jedinicu u fog of war-u?

6A) Da, Sensor Tower ce otkriti sve jedinice u fog of war-u, ukljucujuci cloacked ili zakopane jedinice. Sensor Tower je glavna Terranska zgrada, radilo se o obrani ili o

napadu.

la50
29-02-2008, 23:39
ja ne pratim baš zbivanja oko starcrafta II,pa vas pitam
starcraftII nije još izašo(jel tako),ili???

SkunK
01-03-2008, 06:55
Nije još izašao, imas ljepo prije napisano ( spominjalo se barem 1001 put )

la50
01-03-2008, 11:44
a ne kuiš jucer odem u školu i neš raspravljamo o igrama i ovaj jedan debil kaže meni"koji si ti debil starcraft II je izašao prije 5 mjeseci"
a ja nisam tad zano dal da mu se smijem u facu il da mu kažem odjebi
reko sam mu "odjebi" i ponizno se pokupio ća

SkunK
09-03-2008, 01:33
Nemas se sta ponizavat, on je ispao neznalica i seljacina.

Jerry
09-03-2008, 01:40
starcraft 2 je izisao prije pet mjeseci
ocete me zaklat sada?

SkunK
09-03-2008, 01:53
Ne, najveca ti je kazna sta ispadnes glup :rotfl:

Jerry
09-03-2008, 01:55
starcraft je glupa igra

enemy.deleted
09-03-2008, 07:34
starcraft je glupa igra

E ti neznaš što pričaš! Nemoj više od sebe budalu radit.
Sad ljepo otiđi u crkvu, ispovijedi se bogu (on ti trenutno jedino može oprostit) i nemoj više nikad ovo ponovit!.....
:nonono:

SkunK
09-03-2008, 09:32
Dobro, nemozes mu zamjerit sta ima takvo misljenje.
Dok smo mi igrali Starcraft on vjerovatno jos nije bio niti u planu :rotfl:

Teon
09-03-2008, 10:48
Dobro, nemozes mu zamjerit sta ima takvo misljenje.
Dok smo mi igrali Starcraft on vjerovatno jos nije bio niti u planu :rotfl:

Ownt :pray:

Nego, tek sam sad skuzio na sto je referenca citata kad klikces na Marinca: "How do I get out of this chickenshit outfit!?"

Prije par dana sam po n^2-ti put gledao Aliens i skuzio da cini mi se Hudson kaze isto to :rotfl:

Ma zato StarCraft owna, Blizzard zna napravit zabavnu igru. I sjetite se mudrih Artanisovih rijeci: "This is not Warcraft in Space ... It's much more sophisticated!" :pray:

Systematic Reverse
09-03-2008, 14:33
Aj Jerry nemoj pisat gluposti, ako ti je SC sranje otvori topik u pljuvacnici i pljulj po njemu, makar brijem da cesh samo ti postat tamo al np.

Jerry
09-03-2008, 19:41
kuzis,podjebavam gospodina,ReiKa,koji je savrseni
inace,sc mi je jedna od najboljih rtsa :/

Systematic Reverse
09-03-2008, 21:50
Podjebavaj ga negdje drugdje, barem ti znash kakva su pravila...

SkunK
10-03-2008, 00:09
Al gle, lik prvo prizna da me podjebava sta je usko vezano uz prekrsaj pravila, jer na kraju krajeva ja nisam dosao ovdije da nekog "podjebavam" niti ne zelim da me se "podjebava".

Druga stvar, mali je dobio dojam da sam "savrseni" - sta mi je jako ljepi kompliment.

Obozavam kad ljudi sami sebi uskacu u usta...
i fascinantno je kako se ponasaju tako "preko žice"... mislim lik daj pogledaj, pol foruma te ismijava a ti to niti ne kuzis i uporno postas svoje slike i kao smijes se sam sebi, radis tu odma offtopic a imas 3 vrece postova...

znam da si mali al ono, probaj se organizirat.

SkunK
10-03-2008, 22:09
Zerg Q&A


1Q) Koliko daleko je dospjela produkcija Starcrafta 2? I koliko ce toga biti u u finalnoj verziji?

1A) Nista zasad nije sigurno. Trebalo nam je toliko puno vremena jer smo radili i druge igre. Zbog naseg perfekcionizma nemozemo sa sigurnoscu reci kad ce izac Starcraft 2.

2Q) U videu nema Kerrigan. Jeli Queen Kerrigan? Ako ne, kako ce se Kerrigan prezentirati? Isto tako, Roach izgleda kao... roach ( žohar ). Ljudi zovu Paladine iz WoW-a Roach-ima ( žoharima) , dakle jeli to razlog?

2A) Roach nema veze s Paladinom. Kerrigan je unikatna jedinica i bit ce je moguce kontrolirati samo u single-player kampanji.


3Q) Koliko ljudi koji su radili na Starcraftu 1 radi na Starcraftu 2 zasad? Cuo sam neke ljude koji su radili na C&C-u , da su dovedeni i tako da nije "pravi" nastavak Starcrafta 1.

3A) 12 ljudi koji su radili na Starcraftu 1 sada upravo radi na Starcraftu 2. To vrijedi i za original pa tako i za nastavak! Radili smo tesko da bi ovo bilo zabavno i dali smo sve od sebe da zadovoljimo izbirljive igrace koji pretezno igraju multiplayer.

4Q) Cuo sam da Starcraft 2 koristi novi graficki engine. Mozete nam reci detalje?

4A) Nisam ekspert za grafiku, ali vam mogu reci da imamo vise unapredjenih grafickih tehnika koje se koriste.

5Q) Zerg-ov scenario je zavrsio sa Protossovim napadom, ali Terrani su pokoreni od Protossovog napada. Jeli nastavak odan originalnoj prici? Queen izgleda kao da se koristi kao heroj. Dali nam treba tech da bi je mogli koristiti?

5A) Jos razradjujemo pricu. Nemozemo vam zasad dati ikakve detalje. Queen-a je moguce koristiti od pocetka i specijalizirana je za obranu. Vise o tome kasnije.

6Q) Na WWI Mothership je bio super jedinca ali se ipak promjenila u normalnu jedinicu na Blizzconu. Queen je postala super jedinica, sta je na kraju onda s Mothershipom? Imaju li Terrani kakvu super jedinicu? Grafika izgleda super i sistemski uvjeti izgledaju vrlo pogodni.

6A) Nemozemo vam zasad nista tocno reci.Queen zapravo nije super jedinica, nego vise specijalizirana jedinica. Slaba je kad nema dobru obrambenu podrsku.Nije heroj. Sistemski uvjeti su jako niski tako da vecina igraca moze igrati igru. Graficka kartica sa Pixel Shader 2.0 je potrebna.

7Q) Rekli ste da ce proces produkcije igre biti dosta dug,ali Activision Blizzard - Bruce Hack je rekao da ce biti vani uskoro. Kada ce Starcraft 2 biti gotov? I sta ce se dogoditi s prodajom Starcrafta 1 i njegovim marketingom kad Starcraft 2 bude u prodaji?

7A) Nemozemo reci kada ce igra biti gotova. Idemo prema savrsenstvu. Isto tako imamo razlicita stajalista sa Bruce Hackom.Ali svi zelimo da izdamo igru sta prije. To sta imamo Starcraft 2 ne znaci da cemo zaboraviti na Starcraft 1. Ako postoji jedan igrac koji voli Starcraft 1, nastavit cemo s njime.

8Q) Zerg Infestor. U Starcraftu 1 infestacija se nije bas koristila. Kako ce se ovo koristiti u Starcraftu 2? Dali infestirane jedinice povecavaju populaciju=

8A) Infestacija je jos u test-fazi. Samo smo pokazali nas rad koji je jos u izradi. Mi pokusavamo napraviti infestaciju kao dobru taktiku u Starcraftu 2. Supply deapot-i mogu biti infestirani isto tako.Ovo ce biti korisna mogucnost.Zasad samo mozete proizvoditi infestirane marince, ali i to se moze promjenitit.

9Q) Danas, sve 3 rase su objavljene. Svaka rasa ima svoje prednosti i mane. Sta mislite, kao producent igre, koje su prednosti i mane svake od 3 rase?

9A) Mi proizvodjaci se ne fokusiramo toliko puno na prednosti i mane. To je zasto ne dodajemo puno nepotrebnih stvari. Na igracu je - sta su prednosti a sta mane neke rase.

-ReiKo

Rang€r
10-03-2008, 22:22
SGraficka kartica sa Pixel Shader 2.0 je potrebna.


za ovo mi je zapelo oko :o

blizz svaka cast :pray:

cito sam jos negdje do infestacije a dalje mi se nije dalo

Arbiter of Change
10-03-2008, 22:51
Neki materijali (ispričavam se ako je već postano, ali malo mi je net sada spor da idem pogledati):

Starcraft Zerg Trailer (http://www.gametrailers.com/player/usermovies/187045.html)
Zerg Gameplay Footage (9 Minutes) (http://www.gametrailers.com/player/usermovies/187040.html)
Zerg Units & Artworks (http://www.gametrailers.com/player/usermovies/187118.html?playlist=featured)

Rang€r
11-03-2008, 14:12
Neki materijali (ispričavam se ako je već postano, ali malo mi je net sada spor da idem pogledati):

Starcraft Zerg Trailer (http://www.gametrailers.com/player/usermovies/187045.html)
Zerg Gameplay Footage (9 Minutes) (http://www.gametrailers.com/player/usermovies/187040.html)
Zerg Units & Artworks (http://www.gametrailers.com/player/usermovies/187118.html?playlist=featured)

ja znam ko ih nije pogledo :D

Jopax
16-03-2008, 20:12
Ne znam zašto ali zergovi mi izgledaju nekako owerpowerani, svaki drugi unit im se burrowa, imaju tri-četri unita koja corruptaju neprijatelje, queen se od ability only(ako me sjećanje dobro služi) pretvorio u beštiju koja je u moći jednaka ultralisku :nonono:

SkunK
16-03-2008, 22:36
Da , Queen je bio "ability-only" ali posto sad Protoss ima mothershipa, Zerg ima Queen-a e sad cemo vidjeti sta ima Terran.

Jopax
16-03-2008, 23:04
Pa Terrani imaju Thora :|

SkunK
16-03-2008, 23:35
Ali nije tako unikatan kao ovo dvoje.

Commander
17-03-2008, 14:29
Pa Terrani imaju Thora :|
Terrani imaju nešto mnogo jače od Thora

SkunK
17-03-2008, 16:39
Marinca s štitom?
Dropship koji lječi? :rotfl:

whiskey
17-03-2008, 18:47
Atomsku bombu.. 8)

Commander
17-03-2008, 19:15
Atomsku bombu.. 8)
Tako je

Commander
17-03-2008, 19:17
Marinca s štitom?
Dropship koji lječi? :rotfl:
Nemoj mi vrijeđat marince

Teon
17-03-2008, 21:57
Pa ali marinci sa stitom su najveca uvreda ikada!!! :? :killyou: :cry:

Mislim pogledajte mi sig ˘˘ pa ko bi takvom liku dao stit

Commander
18-03-2008, 13:27
Pa ali marinci sa stitom su najveca uvreda ikada!!! :? :killyou: :cry:

Mislim pogledajte mi sig ˘˘ pa ko bi takvom liku dao stit
Si ti vidio kak su marinci nabildani

Teon
18-03-2008, 18:29
Yep, Stim Pack, Steroidi i rehabilitation ftw :rotfl:

Bas sam procitao prvu knjigu u knjizi (lol) StarCraft Archive (zove se Liberty's Crusade, mislim xD), dosta toga opise

Sterpo
29-03-2008, 11:55
marinci rulaju
a za ovakve navale zergova pripremite atomsku bombu :wink:

MasaKrisT
29-03-2008, 12:04
Protiv dobrog igraca rijetko kad se doce do njuke...u zadnjih god dana sam vidio svega par pro repova sa njukama,jednostavno rizik velik,a efekt ne mora biti nikakav...

Ubizec Corporation
21-04-2008, 14:51
Starcraft 2 če bit prejebena igrica ma što neki srali!OVAK I ONAK BUMO VIDLI!

Systematic Reverse
01-05-2008, 20:07
Ubizec smiri se i prestani spammat jbt

Obrisao sam zadnjih par postova, josh jedan spam i gg

SkunK
01-05-2008, 23:00
bananu dajemo? xD

SkunK
03-05-2008, 22:45
Najace mi je kad netko tvrdi da je rasa owerpowrana a nije igrao igru a kamoli rasu.

SkunK
04-05-2008, 16:12
Pa to nista neznaci, ti teleportiraj Zealote recimo a ja ti unistim pylon i transformacija je gotova... u Starcraftu sve visi o niti.

SkunK
04-05-2008, 19:50
Pa to je oduvijek bila jedna od najboljih karika starcrafta.

MasaKrisT
17-06-2008, 09:13
huh huh huh....pa princip ce u biti biti veoma slican,ono sto nevidis nemozes pogodit,isto kao sto nisi vidio tenka na klifu na LT...

SkunK
01-07-2008, 08:37
Ovo sam poslikao u obliznjoj prodavaonici auta :)
Slikano mobitelom :

http://img164.imageshack.us/img164/8/fo ... 006eo7.jpg (http://img164.imageshack.us/img164/8/fotografija0006eo7.jpg)

la50
01-07-2008, 09:37
http://img164.imageshack.us/img164/8/fotografija0006eo7.jpg
rofl,hehehe

Lord Ragnarok
10-07-2008, 17:13
zolko o sc, a niko ni spomenuo da je demo izasao...
http://www.starcraft2z.com/S[imate slikicu sc2 demo free dl]

kolko je to pouzdano nisam siguran jer nisam skinuo

SkunK
10-07-2008, 18:04
:D

Systematic Reverse
11-07-2008, 08:42
jel skinuo ko?

Reiko?

:)

FI4
11-07-2008, 08:58
ja ocem skinut i NOD mi pocne javljat da je virus, reko opa decko. Ne kuzim kak tak velika firma moze virus stavit na net :S

Sterpo
11-07-2008, 10:13
ja ocem skinut i NOD mi pocne javljat da je virus, reko opa decko. Ne kuzim kak tak velika firma moze virus stavit na net :S

postali su zločesti :D

Systematic Reverse
11-07-2008, 10:46
lol, sumnjam da je virus unutra :/

SkunK
11-07-2008, 14:28
Ma ne, meni samo nije jasno koliko tup moraš biti da shvatiš da je nemoguce da je to SC2 demo :)

Systematic Reverse
11-07-2008, 14:56
Zango -_-

croat1gamer
18-07-2008, 10:22
ste pogledali uopce cija je stranica (ono na dnu)

Copyright 2007-2008 JSL Creations. All Rights Reserved.

blizz se ni ne spominje, jel netko instalirao?

ako nije sa ove stranice nije to sto se govori

http://www.starcraft2.com/downloads.xml

SkunK
19-07-2008, 11:35
Znate li vi da je igra jos u alphi?
Neznam kako onda uopce moze netko pomisliti da je to sluzbeni demo? Ili demo uopce...

Znate li vi da ce se zemlja rastvoriti, da ce sunce vjecno sjati i da ce svaka drzava imati nacionalni praznik kad izadje SC2 demo?

Tada cete znati da je official.

MasaKrisT
26-07-2008, 00:43
Ovaj post je kraljevski :ave!

Adisuki
13-10-2008, 01:12
Evo uploadao sam prvi Yellow vs Sonkie SC2 match na youbito.
Vidi se da je Yellow SC1 igrac, dok je Sonkie pr0 u WC3. Obojca su imali samo par sati da playtestaju SC2 tako da ne ocekujte nesto epicno (mada yellow lijepo koristi Stalkere) :D

QCqYvjtFSEo
l0w2JTk2IfI

Dustin Browder i jos neki lik komentiraju :D

Uskoro slijedi vise toga :)

------------------------

EDIT: u drugom traileru vidimo 2 novosti:
1. Protossi mogu pushati produkciju gasa, tako da brzo mogu forsirati 200-300 gasa, da bi im se onda Gasara ugasila na kratko vrijeme
2. potvrda da prije vidjeni zuti kristali donose vise minerala (nesto slicno kao i plavi tiberium u C&C3:TW)

SkunK
13-10-2008, 08:26
Ajmo svima olakšati ovako :)


fpvod of cloud
http://www.wfbrood.com/movie/jb/movie_32935.html
fpvod of jangbi
http://www.wfbrood.com/movie/jb/movie_32936.html
fpvod of nada
http://www.wfbrood.com/movie/jb/movie_32937.html
fpvod of yellow
http://www.wfbrood.com/movie/jb/movie_32953.html


NaDa vs Jangbi (1)
http://www.wfbrood.com/movie/guowai/movie_32929.html
NaDa vs Jangbi (2)
http://www.wfbrood.com/movie/guowai/movie_32930.html
Jangbi vs sAviOr (1)
http://www.wfbrood.com/movie/guowai/movie_32931.html
Jangbi vs sAviOr (2)
http://www.wfbrood.com/movie/guowai/movie_32932.html


sAviOr vs NaDa (1)
http://www.wfbrood.com/movie/guowai/movie_32926.html
sAviOr vs NaDa (2)
http://www.wfbrood.com/movie/guowai/movie_32927.html
sAviOr interview
http://www.wfbrood.com/movie/guowai/movie_32928.html


Yellow vs Sonkie p1 http://au.youtube.com/watch?v=HGCg_aRABQs
Yellow vs Sonkie pt2 http://au.youtube.com/watch?v=mhxxwmWvR9k

Zeratul vs Kerrigan&Hydras HD Cinematic http://www.gametrailers.com/player/41396.html

Protoss vs Terran HD http://www.gametrailers.com/player/41336.html

Terran vs Zerg HD http://www.gametrailers.com/player/41335.html?type=


http://www.mymym.com/en/coverage/529.htmlS Velika vecina interviewa s Blizcona (koristite desno panel za navigaciju)

Adisuki
13-10-2008, 16:17
Sluzbena Blizzcon Video Arhiva:
http://www.blizzard.com/blizzcon/video/ ... ml?rhtml=y (http://www.blizzard.com/blizzcon/video/archive.xml?rhtml=y)

SkunK
19-12-2008, 17:40
Prvi Blizzard SC2 battlereport :) :
http://www.starcraft2.com/features/battlereports/1.xml

uzivajte!

SkunK
26-12-2008, 18:16
Terran tech tree :

http://img238.imageshack.us/img238/1662/sc2terrantechtree1zl7.jpg


Protoss tech tree :

http://img238.imageshack.us/img238/267/sc2protosstechtree1hs7.jpg

Zerg tech tree :

http://xs135.xs.to/xs135/09043/zergtechtree601.jpg

SkunK
09-01-2009, 09:15
Blizzard nam je ponudio da glasamo za najbolji dizajn Dark Templara :

http://starcraft2.com/features/protoss/ ... r-vote.xml (http://starcraft2.com/features/protoss/darktemplar-vote.xml)

Adisuki
09-01-2009, 21:06
Poll Results For: "Which Dark Templar would you like to see?"
1) The Lenassa - 26.9%
2) The Zer'atai - 9.7%
3) Both - 63.4%

Sudeći po ovom battle.net pollu izgleda da će i biti BOTH, ali opet ne znam, ja sam više za opciju da se samo jedan odabere. Mislim, radi se o kompetativnom MP igranju, gdje različit dizajn iste jedinice može dovesti do zbunjenosti. Dark Templar je ionako nevidljiv za protivnika (manje-više), tako da će random promjene modela raspizditi samo igrača koji ih koristi, hehe.

Povrh svega, ako ćemo u SC2 ubacivati različite modele za različite jedinice onda nam se javlja i ono staro pitanje o ženskom i muškom modelu Ghosta.

Koliko god BOTH lijepo zvučalo (ne trebamo razmišljati ako nam se oba modela sviđaju), nekako za MP gameplay i nije potrebno. U SP kampanji će se ionako pojaviti oba predstavnika, tako da nećemo previše propustiti. And sorry for being such a pooper, ali zar ne bi trebao biti različit stas jedinice koja ima dodatni zerg bone shielding i twin blade spear od ovog klasičnog Zealot Dark Templara? XD

Morat ćemo čekati finalni proizvod kako bi provjerili kako BOTH koncept radi. Ja glasam za dodavanje opcije koja na lokalnoj mašini prikazuje samo jedan od 2 modela, hehe XD.

Mislim da bi bilo idealno kad igra počne da zaključaju Dark Templara na jedan od 2 modela, što bi izbjeglo konfuziju. Idući put kad budemo igrali locka na drugog itd. Šarena skupina Dark Templara baš i nije za mene. Pored toga, jebeni dual scythes izgleda kao da će prije ubost DT-a nego protivnika -> totaly nepraktični fail XD. Znam, nismo mogli ići na sigurno s "dual spearom" jer je bilo too freakin' starwars, ali opet praktičnije, hehe.

Pozdrav =)


I da, nisi gore dodao Zerg tech tree:
http://communitystarcraft.com/images/te ... chtree.jpg (http://communitystarcraft.com/images/techtrees/zergtechtree.jpg)
(prevelika je slika pa je ne bi stavljao u tagove) =)

Adisuki
21-01-2009, 21:04
Na Battle.net forumu se pojavio trač o skorom početu SC2 bete - konkretno u trećem mjesecu ove godine. Pronađena je skrivena ReCaptcha slika koja je izgledala ovako:
http://www.starcraftwire.net/gallery/data/520/Beta_in_March.jpg

Iako ReCaptcha slike se inače sastoje od 6 znakova, ova ih je iz "nekog" razloga imala 9. Na slici se jasno vidi natpis: "Beta in March". Pored toga, slika ima zvjezdanu podlogu koja se razlikuje od klasične WoW podloge koja se javlja na tim slikama. Svi znamo da Blizzard se voli zajebavati s glavama ljudi (Diablo 2 i Diablo 3) tako da ovo nije preveliko iznenađenje.
Još jedan nagovještaj na betu se pojavio u jednoj drugoj temi. Poznato je da devteam članovi ne postaju previše na battle net forumu (nego samo kad imaju nešto značajnije za reći). Jučer se Dustin Browder javio u temi "Calm before the storm" i odgovorio na pitanje fana:

There's been a bit of a lack of posts recently.. Anyone think Blizz is preparing for some sort of announcement or flood of posts?[...]



Sorry, busy, must make game.

:D :D :D :D :D :D :D


Nije još ništa službeno, ali nakon što smo saznali iz nedavnog intervjua s Dustinom da je beta skoro spremna i da IMA već određen i fiksiran datum, samo ću reći: "Hell, it's about time."

Adisuki
22-01-2009, 01:38
Damn, ipak je bilo too good to be true. Možda previše očekujem SC2 pa vjerujem sve što je i malo vjerojatno.
Ovo sa b3t41nmar je smislio jedan forumaš na battle.netu; podjebavao ljude (mene XD).

Anyway, ovaj dio de je datum bete fixiran i određen (unutar Blizzarda) je istinit :D

Nada umire posljednja, i zbog toga se ipak nadam da će beta biti bar najavljena u 3. mjesecu :)

SkunK
19-02-2009, 17:03
Blizzard nam danas ( 19.2.2009) donosi slike nekih grafički preuređenih jedinica barem što se Zerga tiče.

Slike govore više od 1000 riječi.


Prije - Poslje

Drone

http://img21.imageshack.us/img21/4746/updateddroneam0.th.jpg (http://img21.imageshack.us/my.php?image=updateddroneam0.jpg)

Overlord

http://img25.imageshack.us/img25/9751/updatedoverlorddd4.th.jpg (http://img25.imageshack.us/my.php?image=updatedoverlorddd4.jpg)

Hydralisk

http://img102.imageshack.us/img102/448/updatedhydraliskic2.th.jpg (http://img102.imageshack.us/my.php?image=updatedhydraliskic2.jpg)

Overseer

http://img102.imageshack.us/img102/1516/updatedoverseerna7.th.jpg (http://img102.imageshack.us/my.php?image=updatedoverseerna7.jpg)

Baneling

http://img23.imageshack.us/img23/1058/updatedbanelingcc6.th.jpg (http://img23.imageshack.us/my.php?image=updatedbanelingcc6.jpg)

Arbiter of Change
19-02-2009, 17:16
Ček ček, to je poboljšanje već prezentirane S2 grafike? Sviđa mi se ozbiljniji štih.

Systematic Reverse
19-02-2009, 17:16
fino

rigoletto
01-04-2009, 17:17
Šta je s tom betom, jel to vani? Kad će???

MasaKrisT
01-04-2009, 17:33
when it's done.

Deadwalker
01-04-2009, 17:36
Šta je s tom betom, jel to vani? Kad će???

W1k1n6 je sve lijepo objasnio :roll:
Dakle, ako oces sudjelovat u skorasnjoj zatvorenoj beti, lijepo posaljes mail i oni ce te obavijestiti da li ces sudjelovat ili ne...Ja bi slao sigurno, al me net ogranicava u bilokakvom online igranju...KOMA :(

rigoletto
01-04-2009, 17:39
Šta je s tom betom, jel to vani? Kad će???

W1k1n6 je sve lijepo objasnio :roll:
Dakle, ako oces sudjelovat u skorasnjoj zatvorenoj beti, lijepo posaljes mail i oni ce te obavijestiti da li ces sudjelovat ili ne...Ja bi slao sigurno, al me net ogranicava u bilokakvom online igranju...KOMA :(

da, znam, već sam se prijavio, zato sam se i reggo na forum, i baš je do jaja :-x

Unkn0wN
01-04-2009, 18:12
kad je ovo za beta key počelo biti aktualno,nemojte zaboravit da je danas prvi april

rigoletto
01-04-2009, 18:18
kad je ovo za beta key počelo biti aktualno,nemojte zaboravit da je danas prvi april
a jesam glup, ovo je već treći put danas da sam popušio...

Teon
01-04-2009, 18:21
Ha ha nisi jedini, doduse ovo mi je prvi put danas.

Cak sam u mejlu napisao 'da ak je prvi april da sam lijepo nasjeo' al sam svejedno morao slat.
Nece skodit ak nije prvo aprilska sala (al 90% da je)

Unkn0wN
01-04-2009, 18:24
ja mislim da je zato šta na službenoj stranici nema ništa za beta key

Sh4d0whunt3r
01-04-2009, 18:32
ja mislim da je fake...na službenim fan site stranicama nista nepise da je i pcplay u tome programu za closed beta...tak da i ako je prvo aprilska fora sam i ja nasjeo.
:bravo:

Teon
01-04-2009, 18:33
Da tako sam i ja utvrdio, no ima na dosta drugih stranica na kojima pise o beti... a sad nisam gledao datume, no moguce je da je puno stranica isto uzelo u obzir to kao stvar salu

Unkn0wN
01-04-2009, 18:38
Ma igra je daleko od izlaska i nevjerujem da će beta tak skoro

IGoR_2803
01-04-2009, 18:47
ccccccc.... ja sam čak i odgvorio u wikingovoj temi i napisao da li je to prvotravanjski štos... post mi je netragom nestao... :)

Sh4d0whunt3r
01-04-2009, 18:58
kao da su se sve te stranice udružile i napravile nam jednu veliku šalu...ajme... kako me je sad :oops: :oops: :oops:

Adisuki
01-04-2009, 19:22
Meni je cijela stvar presumnjiva. Svjestan sam da je Fan Site Program počeo (mada nema službene obavjesti na Blizzardu - ili je nisam našao), ali isto znam da stranica poput PcPlaya ne zadovoljava kriterije FSP-a.

Kad stranica poput SCLegacy-ja kaže da dijeli key oni se ne zajebavaju, jer imaju tisuće fanova na cjedilu, i vjerujte, kad bi ja njima slao prijvu i oni meni rekli: "HA-HA APRILS FOOL"; odmah bi napustio sajt i nikad se više vratio. Isto vrijedi za PCP.

Ako je šala, stvarno je neukusna. Vjerujem da i u Hr ima jako puno podanika SC-a, i na ovaj način se igrati s njima je podlo i jadno. Međutim, ako nije šala, onda stvarno svaka vam dala; ne znam odakle ste nabavili keyeve, ali hoću jedan :D
Propustio sam već par prilika za key, tako da još u ovo ulažem nadu.

Sigurno šaljem neki kvazi sastavak, ipak JASnemam što izgubiti.

rigoletto
01-04-2009, 20:03
Meni je cijela stvar presumnjiva. Svjestan sam da je Fan Site Program počeo (mada nema službene obavjesti na Blizzardu - ili je nisam našao), ali isto znam da stranica poput PcPlaya ne zadovoljava kriterije FSP-a.

Kad stranica poput SCLegacy-ja kaže da dijeli key oni se ne zajebavaju, jer imaju tisuće fanova na cjedilu, i vjerujte, kad bi ja njima slao prijvu i oni meni rekli: "HA-HA APRILS FOOL"; odmah bi napustio sajt i nikad se više vratio. Isto vrijedi za PCP.

Ako je šala, stvarno je neukusna. Vjerujem da i u Hr ima jako puno podanika SC-a, i na ovaj način se igrati s njima je podlo i jadno. Međutim, ako nije šala, onda stvarno svaka vam dala; ne znam odakle ste nabavili keyeve, ali hoću jedan :D
Propustio sam već par prilika za key, tako da još u ovo ulažem nadu.

Sigurno šaljem neki kvazi sastavak, ipak JASnemam što izgubiti.

bravo

Deadwalker
01-04-2009, 20:04
Jesus, pa da...tek mi je sad sinulo da je danas 1.april i da je vec bilo slicnih gluposti od strane Pcplay-a dok se jos nije znalo sluzbeno za D3. Bože, bas sam nasjeo... :(

Adisuki
01-04-2009, 20:36
Jesus, pa da...tek mi je sad sinulo da je danas 1.april i da je vec bilo slicnih gluposti od strane Pcplay-a dok se jos nije znalo sluzbeno za D3. Bože, bas sam nasjeo... :(
Ja sam svoje rekao. Svjestan sam da je 1. april, ali ipak ovo nije stvar s kojom se zajebava.

I napravili su odmah grešku kad su rekli da im je Blizz poslao keyeve. Ne, nije! FSP je možda počeo i izabrao sajtove, ali im nije poslao keyeve. Oni keyeve dobijaju tek u drugom stadiju bete. Loša fora.

btw. nisam poslao XD

Pored toga, ispada debilno da dobijete 20 super-duper vrijednih keyeva za SC2 i da ih uručite prvim sretnicima koji pošalju mail - a još kao zahtjevate da se poštuju neka pravila. Beta key je vrijedniji u rukama nekog ko se razumije u SC, ko je odgovoran beta tester, nego u nekolicini drugih. Budemo sutra vidjeli. Zlatno pravilo 1. aprila kaže da se 2. aprila trebaju stvari demantirati, kak bi se svi smijali/hejtali zbog njih =)

Evo moj prvi kraj na "životopis":


Et, toliko, volim vas puno, a ako bude zajebancija napuštam forum (i idem se informirati kak izgledate, tako da vas "pozdravim" ako vas sretnem u tramvaju).

btw. Jesam li spomenuo da sam trenirao 6 godina Taekwondo i vec 1 godinu se bavim JiJutsuom?! :angry_rts_gamer_with_issues_reporting:

Pozdrav,
Adi.

Nakon toga sam stvar učinio malo više "pop kultura" friendly, shvativši da ako je istina tako neću scoreati XD

Čujemo se sutra :)

Aral
02-04-2009, 10:53
Evo nove jedinice, mrak

http://www.gametrailers.com/player/47495.html

:rotfl: :rotfl:


Haha jos jedan xD

http://www.gametrailers.com/player/47494.html

"Hell, it's morphing time" :rotfl: :pray:

Teon
02-04-2009, 11:12
Precarski :pray:

Adisuki
02-04-2009, 11:24
- cut -
Znaš, postoje i službeni linkovi :)

http://us.starcraft2.com/features/terran/terratron.xml

Aral
02-04-2009, 11:46
Ah, ma ja ti 90% sve sa GT-a uzimam, brzo, pouzdano, visoka kvaliteta, tak je svejedno od kud je. Btw nisam sc2 stranicu posjetio valjda od nove godine, od kad su odlucili sve podijelit na tri djela i zgrtat vise para zgadilo mi se sve. Al opet, dow2 je napravio istu stvar pa im mogu to sve nekak oprostit i cekat da zaigram ovo cudo ^^

SkunK
02-04-2009, 18:59
Ma igra je daleko od izlaska i nevjerujem da će beta tak skoro

Beta bi trebala poceti prije 6. mjeseca.
I igra nije daleko od izlaska.

Unkn0wN
02-04-2009, 20:28
za mene je lijeto još daleko :D

SkunK
02-04-2009, 23:10
Slijeto

Normalno da je kad to godišnje doba ne postoji ;)

Deadwalker
03-04-2009, 11:17
Slijeto

Normalno da je kad to godišnje doba ne postoji ;)

lol :)

A ono, ako dođe do kraja godine, taman. A i Blizzard ima običaj izbacivat igre tam oko kraja godine ak se ne varam...

Adisuki
03-04-2009, 11:31
Slijeto

Normalno da je kad to godišnje doba ne postoji ;)

lol :)

A ono, ako dođe do kraja godine, taman. A i Blizzard ima običaj izbacivat igre tam oko kraja godine ak se ne varam...
Vjerojatno će se igra pojaviti krajem godine, pred Božić, ali beta bi trebala procvjetati u 6., eventualno 7. mjesecu :)

SkunK
03-04-2009, 17:08
Uglavnom neki čovjek koji radi za "Saturn" kompaniju je zaprimio nekoliko Starcraft 2 vrećica.
Očito nije trebao uslikati ovu sliku pošto je sve trebalo biti "tajno" no eto, leakano je :


http://www.losttemple.de/misc/sc-tuete.jpg


Znači li to da je ovo svojevrsna priprema za nešto žešći marketing od strane Blizzarda za promoviranje igre u sljedećih par mjeseci?

Adisuki
03-04-2009, 18:05
A to mi i nije baš neki slap in da face. Već par mjeseci se na razne načine reklamiraju novi Starcraft stripovi i nadolazeće starcraft knjige, tako da to nije iznenađenje. Navedene vrećice se upravo na njih odnose. Sumnjam da se nešto više iza toga krije.

Meni je veći surprise leak PREBETA slika s battle.neta :)

SkunK
03-04-2009, 20:47
A to mi i nije baš neki slap in da face. Već par mjeseci se na razne načine reklamiraju novi Starcraft stripovi i nadolazeće starcraft knjige, tako da to nije iznenađenje. Navedene vrećice se upravo na njih odnose. Sumnjam da se nešto više iza toga krije.

Meni je veći surprise leak PREBETA slika s battle.neta :)

Da ali pazi ja romane i promotivne materijale Starcrafta vec duze skupljam, to je postojalo (Starcrft romani) cak prije objave Starcrafta 2 kao projekta.

Znaci, radi se o Starcraft loreu kao podlozi za te romane i nisu sluzili kao promocija Starcrafta 2 jer su opcenio bili malo pod utjecajem Blizzarda a i nije bio "objavljen" puku Starcraft 2. Znači to baš i nije bilo u promotivne svrhe, dok ovo pomalo misteriozno najavljuje početak marketinga. Što znači da se bližimo finalnom produktu ;) Živi bili pa vidili i igrali. :D

Systematic Reverse
04-04-2009, 00:05
to je postoljalo

pih

jel ovo moguce?

:D

SkunK
04-04-2009, 01:08
Ah, što brzina pisanja radi od čovjeka. Pogotovo kad se razglaba o vrućoj temi kao što je Starcraft 2 :D

On topic plz :)

Adisuki
04-04-2009, 11:42
Što znači da se bližimo finalnom produktu ;) Živi bili pa vidili i igrali. :D
All righty then :D. Let's hope so :thumbs2:

Karune je implicirao da beta neće početi prije nego što objave još informacija o Battle.netu i SP-u, a idealna prilika za to je nadolazeći Blizzcast (ne slijedeći, nego onaj nakon toga). Dakle, 2-3 mjeseca tops. Ujedno je Blizzcast prilika i da betu najave (ukoliko leakaju info o SP-u i battle.netu prije toga).

Ništa, čekajmo :)

btw. ovo smo danas iskopali s battle.neta:
https://us.battle.net/account/_images/game-boxes/en-GB/S2.jpgS

Yey :shock:
Dum spiro spero.

MasaKrisT
06-04-2009, 20:23
treba li pricat o fejku xD

SkunK
06-04-2009, 21:29
http://www.starcraftwire.net/blog/comme ... attle.net/ (http://www.starcraftwire.net/blog/comments/more-starcraft-ii-beta-content-found-on-battle.net/)


Još špekulacija, pročitajte - zanimljivo je.

Deadwalker
07-04-2009, 14:54
da, zanimljivo u svakom slucaju...Mislim da ce nas Blizzard iznenadit betom, ko grom iz vedrog neba... :wink:

Adisuki
07-04-2009, 15:10
da, zanimljivo u svakom slucaju...Mislim da ce nas Blizzard iznenadit betom, ko grom iz vedrog neba... :wink:
One thing at a time.

Za sada držim fige da prvo Battle Report 2 izbace. Nakon toga držim fige za iduća 2 Blizzcasta, i do tad će već taj grom udariti :)

SkunK
11-04-2009, 18:15
Kratko vrijeme, barem mi koji svako malo radimo F5 na Starcraft2.com je osvanuo - Battlereport #2. Očito je Blizzard nešto mutio, ili se zezao s nama koji refreshamo stranicu dan i noć u nadi da će doći neka novost.

Nažalost, sve je bilo kratkog vijeka i sad URL od Battlereporta #2 vodi na stari Battlereport #1 : http://starcraft2.com/features/battlereports/2.xml

No to sigurno znači da je Battlereport #2 blizu! :thumbs2:

Evo nešto što se uhvatilo

Mapa :

http://us.starcraft2.com/features/battlereports/images/Blistering%20Sands.jpg


Transkript :


Spoiler alert!S;)









Map: Blistering Sands
Commentators: Dustin Browder, Robert Simpson
Welcome to Blizzard Entertainment's first official shoutcast for StarCraft II, which is currently in the alpha phase of development. This match features two of the StarCraft II team's associate game balance designers, Matt Cooper and David Kim.
This transcript will automatically update to reflect the on-screen action. If you prefer, you can view the full transcript by clicking the button labeled "Expand Full Transcript" above.

[ 00:25 ]Matt Cooper and David Kim from the StarCraft II development team will be playing this match, with Cooper playing as Zerg, and Kim as Terran on a new 1v1 map called Blistering Sands.

[ 01:00 ]There's a single ramp entry to each base, along with one natural expansion point. There's also a narrow choke point into each base.

[ 01:20 ]Near the natural expansion is another expansion point with yellow crystals. The yellow crystals are worth more than blue crystals, meaning that minerals can be harvested from them more quickly than a regular expansion. Destructible rocks block the ideal building placement point at this expansion, however.

[ 01:33 ]A pair of Xel'Naga watch towers are in the center of the map, which can be captured by a single unit, giving players a huge sight radius in the area. Controlling these watch towers gives the player a big tactical advantage to track enemy movement in key areas.

[ 01:50 ]The Terran player finishes a barracks and sends an SCV to scout his opponent. The zerg player sends a drone out to establish a hatchery at his expansion point, but hides the drone off in the corner to prevent the SCV from blocking the expansion as it enters into the zerg base. The zerg player is able to place his fast expansion without interference.

[ 03:10 ]The Terran player sets a bunker down next to the fast expansion, hoping to get some marines into the bunker before the Zerg player can establish any defenses. A drone attacks and harasses the SCV building the bunker, preventing it from being completed.

[ 03:30 ]The Terran player moves across the map with a marine and another SCV to reinforce the position. The Zerg spawning pool completes, and four zerglings are being created to try and chase off the harassing Terrans. The Zerg player also sets down a baneling nest, as the bunker completes, and a single marine loads inside, protected so that it can freely attack the hatchery.

[ 04:25 ]The zerglings are forced to retreat from the bunker, but they move to the choke point to try and block additional marines from entering the bunker. The zerg player also sets down a spine crawler by the expansion, which will help attack the bunker. As the spine crawler finishes, 10 zerglings and a queen destroy the bunker as well as the accompanying SCVs.

[ 05:10 ]As the terrans are chased off, some extra larvae pop out next to the hatchery – zerg queens now have the ability (at the cost of some energy) to periodically induce hatcheries to produce more larvae, increasing the production capacity for zerg. This is a new macro mechanic that's being tested in the current build.

[ 05:20 ]Meanwhile, the Terrans have produced two bunkers with tech lab add-ons. The add-ons will enable the production of marauders. In conjunction with the mercenary haven that's also being built, the Terran player will be able to buy tech upgrades for marines as well as produce reapers from his barracks.

[ 05:33 ]A small group of zerglings explore the ramp to the terran base, but are immediately chased off by four marines and a trio of SCVs. The zerglings retreat and then begin morphing into banelings. Banelings are a new unit in StarCraft II that act as suicide bombers, rolling into infantry or buildings for massive area effect damage.

[ 06:00 ]The Terrans push out of their base into a small group of zerglings and banelings. Most of the Terrans are slaughtered by an exploding baneling as the remaining marine and SCV are forced to retreat. The zerg push into the Terran base but miss an opportunity to attack the SCV line as the small zerg force is blocked in between the Terran buildings. A pair of reapers help fend off the attack.

[ 07:10 ]Back at the zerg base, the spine crawler picks up and repositions itself, a new feature to zerg defenses in StarCraft II. He also creates a roach warren to field the new roach unit on the battlefield. Roaches have a short ranged attack and can regenerate health quickly.

[ 07:30 ]Another small skirmish between zerglings and reapers is fought outside the Terran base, with the reapers preventing the Zerg from pushing into the base. More zergling reinforcements arrive and kill a reaper attempting to scout.

[ 08:05 ]The Terrans begin construction of a new command center to try and establish at the new expansion and gain additional resources. Meanwhile, the zerglings begin attacking the destructible rock protecting the back ramp entry to the main Terran base. The Terrans are alerted to this threat when an SCV starts building a supply depot by the rocks. Reapers arrive on the scene and jump down from the cliff to chase off the zerglings, who retreat behind some tall brush and burrow. The reapers opt not to chase through the tall brush, which blocks their line of sight, as they risk walking right into an ambush.

[ 08:50 ]The reapers move to capture the nearby watch tower as some roaches move up to reinforce the Zerg's forward position. Roaches and zerglings chase the reapers off the watch tower as the Terrans are again forced back into their base.

[ 09:30 ]The Zerg go back to attacking the rocks at the backside ramp, as additional reapers move to defend the rock. Roaches move in to continue the attack on the rocks as the Terrans move out over the choke point with reapers and marines. D-8 demolition charges from the reapers vaporize several roaches while most of the Terran infantry are annihilated by banelings.

[ 10:30 ]The remaining two banelings and roaches move into the Terran expansion, attacking an empty bunker as three marines load inside. One wounded roach burrows to regenerate hitpoints while the remaining roach scurries into the main base, where it's quickly dispatched by a marauder.

[ 10:55 ]The other roach harasses the mineral line at the Terran expansion, but reinforcements are unable to reach it as the bunker fends off the trickle of Zerg forces coming in. Without detection however, the Terrans can do little about the lone roach burrowed in the mineral line.

[ 11:50 ]Several banelings burrow outside the Terran base, but the Zerg player opts to let them walk by, luring them into a trap at the nearby watchtower. Once pinned into the tower platform, the entire Terran force is wiped out by banelings.

[ 12:55 ]The Zerg are finally able to break through the backside rocks, but some well-placed bunkers discourage the Zerg player from rampaging in the Terran base. The Zerg force retreats, content for now to maintain map control against the Terrans, and to attempt to establish a third base on the Terran side of the map.

[ 14:25 ]The Terran player does spot the Zerg expansion with an SCV scout and has also created a trio of starports with tech labs, allowing for the creation of banshee and nighthawk aircraft. The Zerg have not advanced high up the tech tree yet, so there's currently little anti-air capability to combat these aircraft.

[ 15:20 ]A pair of banshees take out the third Zerg base before it can be established. The banshees move into the Zerg base to attack an infestation pit, but a nearby infestor creates some infested marines to chase off the banshees.

[ 16:00 ]As the banshees retreat from the Zerg base, they stumble upon a group of roaches and zerglings. This zerg force can't shoot air units, so they're forced to burrow underground to safety. Some Terran nighthawks immediately fly in, and with their passive detection ability they're able to spot the burrowed Zerg, allowing the banshees to attack and chase the roaches and zerglings into their own base. The banshees attempt to pursue but are turned away by a queen and some hydralisks.

[ 16:30 ]Meanwhile a group of marines takes on some roaches camped outside the Terran base. Banelings make short work of of the marines, but another group of Terran infantry, backed by nighthawks, cleans up the remaining Zerg forces, including a burrowed infestor.

[ 17:00 ]The combat shield upgrade for Terran marines finishes, giving marines an additional 10 hit points. Banshees continue to harass Zerg forces, this time next to the northwestern watch tower. Hydralisks chase off the banshees.

[ 17:30 ]A concentrated force of zerglings, hydralisks and roaches runs headlong into a group of marines and nighthawks. Though the Terrans are badly outnumbered in this fight, the hunter-seeker missiles of the nighthawks allow the Terrans to thin out the zerg forces considerably. Hunter-seeker missiles lock on and strike at an enemy for a good amount of damage as well as some splash, making it an ideal choice for clumps of enemy troops. The decimated hydralisks attempt to push into the Terran base, but are turned away.

[ 18:25 ]The nighthawks again use hunter-seeker missile to great effect, scattering the Zerg forces. A massive firefight in the middle results in the Zerg being chased off, with the Terrans losing lots of marines but only one of the expensive nighthawks in the process.

[ 19:30 ]With the Zerg on their heels, the Terran move to establish a new expansion. The Terrans drop in several mule gatherers to assist in harvesting minerals at the new base. Mules are a new ability that can be called in from orbital command, which is an upgrade to Terran command centers. Mules can gather minerals much faster than an SCV but break down after a period of time. A nearby overlord attempts to block the command center from landing by spreading creep, but is a few seconds too late.

[ 20:00 ]The Terran army attempts to push the Zerg even further back, but even with the assistance of auto turrets from the nighthawks, there are simply too many hydralisks and roaches to contend with. The surviving Zerg forces attack the defenseless Terran expansion, but a massive band of reinforcements arrives to chase off the Zerg.

[ 21:20 ]As the Terrans counter-attack, they encounter some zerglings caught in the midst of evolving into banelings. These are dispatched easily and the Terran infantry push the Zerg defenders deep into their own base. When another massive group of reinforcements arrive, the Zerg player is forced to surrender. GG!

MasaKrisT
12-04-2009, 13:47
sline. :pray:

Teon
12-04-2009, 18:48
Yay, vidjet cemo Zergoce, my favorite :thumbs2:

SkunK
12-04-2009, 21:42
Yay, vidjet cemo Zergoce, my favorite :thumbs2:

Issah Tu!, Sarag ha! Koh rak

Jepaka zoen.

Kah karadas...

Adisuki
12-04-2009, 22:38
Yay, vidjet cemo Zergoce, my favorite :thumbs2:

Issah Tu!, Sarag ha! Koh rak

Jepaka zoen.

Kah karadas...
Tipični primjer Starcraft fana koji predugo čeka -> simptom broj 14: spamanje na zergovskom :D

http://img6.imageshack.us/img6/6605/user1307pic561238487762.jpg

Teon
13-04-2009, 08:46
Erm, jeste da nisam tolki fan, no sta nije ono Prottoski a ne Zergovski ? :wink:

P.S. E Adisuki, bi mogo stavit si u sig i tko je rekao to ('In life there is from 'A' ...) Mislim da je to bio neki iz Yamakasia, uglavnom ono sto hocu rec je da me zanima ko je to reko pa usput stavis ga u sig tak da i ostali puk cuje :)

Edit: Upravo sam skuzio da sam u ono proslom postu napisao Zergoce a ne Zergove :rotfl:

SkunK
13-04-2009, 09:04
Yay, vidjet cemo Zergoce, my favorite :thumbs2:

Issah Tu!, Sarag ha! Koh rak

Jepaka zoen.

Kah karadas...
Tipični primjer Starcraft fana koji predugo čeka -> simptom broj 14: spamanje na zergovskom :D

http://img6.imageshack.us/img6/6605/user1307pic561238487762.jpg

:o

Bogohuljenje!

Spamao sam na Protosskom!

Teon
13-04-2009, 09:22
Mislis Tassadarhuljenje a ne bogohuljenje :rotfl:

SkunK
13-04-2009, 09:54
Mislis Tassadarhuljenje a ne bogohuljenje :rotfl:

Adunhuljenje.

Adisuki
13-04-2009, 16:17
S:o

Bogohuljenje!

Spamao sam na Protosskom!
Tipični primjer Starcraft fana koji predugo čeka -> simptom broj 26: ne razlikovanje zergovskog i protosskog

Protoss spellchecker anyone? :D

SkunK
13-04-2009, 16:56
S:o

Bogohuljenje!

Spamao sam na Protosskom!
Tipični primjer Starcraft fana koji predugo čeka -> simptom broj 26: ne razlikovanje zergovskog i protosskog

Protoss spellchecker anyone? :D


??

Pa ti si taj koji je rekao da je to Zergovski, a nije nego je Protosski i to od jedinica Zealot, Dragoon, High templar,Scout i Arbiter.

Sjedni, jedan :P ;)

Adisuki
13-04-2009, 17:13
S:o

Bogohuljenje!

Spamao sam na Protosskom!
Tipični primjer Starcraft fana koji predugo čeka -> simptom broj 26: ne razlikovanje zergovskog i protosskog

Protoss spellchecker anyone? :D


??

Pa ti si taj koji je rekao da je to Zergovski, a nije nego je Protosski i to od jedinica Zealot, Dragoon, High templar,Scout i Arbiter.

Sjedni, jedan :P ;)

ROFL. Rekao sam to gore za sebe, ne za tebe.
Quote je pao zbog konteksta, a ne iz razloga što to tebi poručujem :)

@Teon: Izvor ove parkourovske izreke baš i nije poznat. Pala je s neba, hehe.

Sickmanno1
16-04-2009, 09:23
Yay, vidjet cemo Zergoce, my favorite :thumbs2:

Issah Tu!, Sarag ha! Koh rak

Jepaka zoen.

Kah karadas...

E smijao sam se sad dobrih 5 minuta hahahaha

:pray:

SkunK
16-04-2009, 12:04
Yay, vidjet cemo Zergoce, my favorite :thumbs2:

Issah Tu!, Sarag ha! Koh rak

Jepaka zoen.

Kah karadas...

E smijao sam se sad dobrih 5 minuta hahahaha

:pray:


In kas-meen...


Kokal tula :yuck:

SkunK
16-04-2009, 13:40
Inače, TeamLiquid site je dobio par odgovora na svoj Q&A batch pa evo par zanimljivosti koje su meni kao igraču Starcrafta bile zanimljive :


1. Blizzard se muči s Dark Pylonom. Misle da je jednostavno imbalanced nasuprot Queen-ovim i Mule mogućnostima(Kod Terrana) tj. da Protoss igrač za jako malu cjenu može podignuti dosta Dark Pylona koji mu pruža puno pogodnosti, dok Zergovski i Terranski igrači moraju dobro razmisliti ( i ako se ne pokaze efekasnim u zadnano vrijeme) mogu ispaštati zbog krivog odabira raznih mogućnosti koje pruža Queen ili pozivanje Mule-a da pomognu SCV-ima pri skupljanju resursa.

2. Pitanje je bilo i oko "snipe-anja" jedinica. Ako duze vrijeme igrate Starcraft, znate da je contain veoma jak, pogotovo kod Zerga kad ti ispred baze postavi 102045 lurkera s overlordima koji detektiraju observere (koji su tebi potrebni da bi uopce detektirao i zakopane lurkere) s hydrama koje ti "snajpaju" observere i onda naletiš s jedinicama na lurkere koji te pokose i tu je više manje gg . Blizzard kaze da iako nema jedinica kao "scourge" koji su inače bili "snajperi", poboljšana je mogućnost detekcije takvih napada (npr. dropova u bazu) pa je stoga moguće i bolje kazniti igrača koji te zeli dropati, containati itd. Pod time misle na one Xel'Naga towere koji ti daju viziju određenog dijela fog-of-wara ili upgrade za veći doseg Turreta itd.

3. Što se upgrade-a tiče, nastavljaju u duhu Starcrafta 1. Znači, dok nisu upgradeani, Zealoti ubijaju Zerglinga u 3 udarca, dok s +1 upgradeom ubijaju s 2 udarca. To Zerg moze kontrirati s +1 carapace (obrambenim) upgradeom kad je opet sve na "square 0" i potrebno je Zealotu da s 3 udarca opet ubije Zerglinga.Ista stvar je i u Starcraftu 2 npr. Marine s upgradeom "combat shielda" umire od Banelinga s 2 udarca a ne od 1.

Naglasak je tu i na nešto veoma inovativno kod Starcrafta( naspram Warcrafta i ostalih RTS-a) a to je da se full upgraded jedinica veoma razlikje od one bez upgradea. Znači, full upgraded ( sa svim upgradeovima) Zergling, (još poznatiji kao "crackling") dobiva potpuno novu funkciju i potpuno novu dimenziju i veoma je različit od prve jedinice po pitanju uporabe(što nas dovodi do zaključka da je zapravo broj jedinica u Starcraftu uvijek - dupli ! :D).

4.Projektile i npr. Lurkerove bodlje je moguće izbjegavati s micro skillom ( znači mehanički manulano, u duhu starog Starcrafta :bravo: )

5.Na map editoru se radi jako puno i biti će moguće zasita Ssve Snapraviti. Ovo će biti vjerovatno revolucionarni map editor.

S6. OVO MI JE NAJAČE : Sada ćete kao observer u igrama ili kad gledate replay, moći vidjeti točno što igrač radi! Znači, ne iz jedne perspektive (observerske) nego baš kao da gledate igrača preko njegovog ramena, kako igra! Fenomenalno ! S :bravo:

7. Observeri će ovaj puta imati još više funkcija osim takve, a još se razmatra i administriranje igara putem observerskog sučelja (npr. bananje ingame bad manner obseva itd.)

8.Još nije odlučena funkcija F4 i F2 tipki koje su u Starcraftu 1 služile za "pamćenje" dijelova mape na koje ste se mogli brzo vratiti pritiskom na određenu tipku (F2 ili F4) , kad odluče koje će zadaće te tipke izvršavati - javiti će nam :)

Adisuki
16-04-2009, 17:43
Upravo stigao BR2:
http://us.media.blizzard.com/starcraft2 ... ort_02.flv (http://us.media.blizzard.com/starcraft2/movies/battlereports/battlereport2/battlereport_02.flv)

Teon
16-04-2009, 18:23
Upravo stigao BR2:
http://us.media.blizzard.com/starcraft2 ... ort_02.flv (http://us.media.blizzard.com/starcraft2/movies/battlereports/battlereport2/battlereport_02.flv)

OMg OMG, downloadam

Edit: Skidam preko blizzardove official aplikacije, ima neki 670MB (za vecu rezoluciju :D) i jos 2h omg. Ovo se przi kao i svaki dosad traileri na dvd i pravac TV :pray:

Arbiter of Change
16-04-2009, 18:52
Također skidam HD... presporo (jedva 20kB/s). Jedva čekam, samo su vjerojatno opet ona 2 komentatora koja su mi u 1. lagano išla na jetru. :)

Teon
16-04-2009, 19:03
Da da. Najbolje kad se kolju mislim stalker i marine il tako nes. I sad ovaj napravio frku ko da je neznam sta:

Stalker shoots, oh and marine is still alive, but marine fires. Wow 2hp left for stalker. Marine is runing, the stalker is chasin but blink can't be researched so fast ...

I tako ono. Uzas, al bolje to neg oni japanci :rotfl:

Edit: Brzina mi skocila na 50kbps al prosjek je 40. Jos samo 3h :cry:

Arbiter of Change
16-04-2009, 19:11
Meni oko 4, ali stalno varira tako da... pogledam sutra. :)
Ma pusti ti Japance - možda ih ne razumijemo ali znam da bar sto puta bolje prenesu doživljaj i dramu od ovih Amera.

Teon
16-04-2009, 19:13
Jao e jedva cekam vidjet Zergove ufff

Arbiter of Change
16-04-2009, 20:45
Pogledao... "What a great move by [insert race]Splayer!"... Isse, komentatori, argh. :)

Ali to na stranu, dobar video i poprilično impresivan comeback Terrana. Također, onaj Overlay sistem je bogom dan koliko je odličan. Zergovi k'o Zergovi, zanimljivo da se borba većinom vodila osnovnim jedinicama bez nekih posebnih kerefeka (čak se i zadnju push sastojao od osnovnih jedinica).

SkunK
16-04-2009, 22:17
Nisu Japanci nego Koreanci! Japanci su jako mala zajednica što se tiče PC gamera, oni zbog malog životnog prostora favoriziraju konzole, tj. svoje miljenike Playstation i Nintendo Wii :)


Što se tiče Starcrafta 2, nisam siguran kako će netko u Widescreen rezoluciji od minimalno 1680x1050 moći raditi micro sniping observera ili mutalisk stackingom ubijati SCV-e ubojitom preciznošću no bili živi pa igrali.

Isto tako boje nisu najbolje riješene, npr. scouting SCV nije predobro istaknut, upotpunosti se "blenda" s Zergovim creepom, jedinice bi trebale biti veće, ili to ili neka smisle drugi način da se istakne bolje unit pošto će biti nemoguće raditi razor-sharp precizni micro koji uključuje samo 50tak akcija za jednu jedinu micro tehniku !

Arbiter of Change
16-04-2009, 22:27
I nitko me do tebe nije ispravio. :)

Zašto misliš da će widescreen biti problem? Pa ne baratamo više spritevima tako da bi scaling trebao biti proporcionalan u odnosu na rezu ekrana. Jedino će se biti teško odviknuti od originalne rezolucije, ali doći će s praksom valjda. Mene više brine to što je pathfinding ne nekoliko situacija u video failao lagano (ono kad je jedan Reaper poginuo jer je krivo doskočio i ostao iza ekipe, npr).

SkunK
17-04-2009, 01:35
I nitko me do tebe nije ispravio. :)

Zašto misliš da će widescreen biti problem? Pa ne baratamo više spritevima tako da bi scaling trebao biti proporcionalan u odnosu na rezu ekrana. Jedino će se biti teško odviknuti od originalne rezolucije, ali doći će s praksom valjda. Mene više brine to što je pathfinding ne nekoliko situacija u video failao lagano (ono kad je jedan Reaper poginuo jer je krivo doskočio i ostao iza ekipe, npr).


Kad te bude Zerg containao s hrpom lurker-hydra-ling kombom vidjeti ces koliko bi mogao doci do izrazaja problem s previsokom rezolucijom :D. No to nije problem ispraviti ako s malo više istaknu jedinice, veličinom i detaljima. Praksa radi čuda, naviknut će se ljudi, doći će se sigurno na jedan novi level, instinkt,reakcija,brzina zapažanja i preciznost će evoluirati sama od sebe no bilo bi fora da to malo bolje podese. Nemogu niti zamisliti kako je dosada s 300 APM-a neke stvari na ekranu bilo nemoguće pohvatati koliko je potrebno biti brz, a s dolaskom većih rezolucija i monitora, i većeg FOV-a - stvarno ćemo imati posla s dostizanjem jednog novog levela igranja RTS-a.


Pathfinding ce vjerovatno riješiti pošto je ovo tek alpha, a on u većini slučajeva nije problem i čisto je programerske prirode.

Adisuki
17-04-2009, 12:42
ono kad je jedan Reaper poginuo jer je krivo doskočio i ostao iza ekipe, npr.
U tom konkretnom slučaju ne vidim velik problem, jer je DavidKim zapravo kliknuo ispod litice (tako da je ovaj što joj je bio najbliži odmah skočio - da bi DK u međuvremenu kliknuo i na lijevo i ova druga 2 se spasili). Ne čini mi se kao neki pathfinding issue, nego više kao smotan micro :).

Anyway, igru je uvijek lijepo vidjeti kak se igra. Primjetite da se Baneling više ne kotrlja, onda Banshie nema više ženskog pilota, nego muškog, te damn, nisam znao da su Zerglinzima ukinuli krilca kod speed upgradea.

Baneling je došao do izražaja u matchu; što bi Dustin rekao "Terrible, terrible damage", ali ipak u poređenju s NightHawksima su ništa. Dok one hunter seeker rakete nanesu sličnu (istu?) štetu, NightHawksi ostanu nakon toga čitavi, i čak mogu ponovo castati raketu, dok se baneling baca u vodu. Kad god napravi korak naprijed, zegovski igrac napravi i korak nazad s njima. Ne znam, tješim se s tim da nisu dobro korišteni u ovom matchu.

SkunK
17-04-2009, 17:21
ono kad je jedan Reaper poginuo jer je krivo doskočio i ostao iza ekipe, npr.
U tom konkretnom slučaju ne vidim velik problem, jer je DavidKim zapravo kliknuo ispod litice (tako da je ovaj što joj je bio najbliži odmah skočio - da bi DK u međuvremenu kliknuo i na lijevo i ova druga 2 se spasili). Ne čini mi se kao neki pathfinding issue, nego više kao smotan micro :).

Anyway, igru je uvijek lijepo vidjeti kak se igra. Primjetite da se Baneling više ne kotrlja, onda Banshie nema više ženskog pilota, nego muškog, te damn, nisam znao da su Zerglinzima ukinuli krilca kod speed upgradea.

Baneling je došao do izražaja u matchu; što bi Dustin rekao "Terrible, terrible damage", ali ipak u poređenju s NightHawksima su ništa. Dok one hunter seeker rakete nanesu sličnu (istu?) štetu, NightHawksi ostanu nakon toga čitavi, i čak mogu ponovo castati raketu, dok se baneling baca u vodu. Kad god napravi korak naprijed, zegovski igrac napravi i korak nazad s njima. Ne znam, tješim se s tim da nisu dobro korišteni u ovom matchu.

Imho baneling bi trebao biti brži.

Baneling je tipičan primjer jedinice koja ima svrhu kao i "Reaver" iz Starcrafta 1 - mass ubojica. No prespor je, i svaki kvalitetniji igrač koji je igrao 2-3 godine SC1 i zna micrat će snajpat takve jedinice ko od šale ako provede min 2 sata uz Starcraft 2 na dan.

I dodatno bi se ubrzala micromanagment tehnika u samoj bitci. Ova dvojica samo puste da se jedinice kolju, umjesto da maksimiziraju njihov učinak tako da upotrijebe neke osnovne micro tehnike. Koliko sam vidio, i tako je bilo bitki između "soft-counter" jedinica, tj. jedinica koje specijalno "ne gube" uvijek protiv odrđene jedinice nego se mogu boriti više manje OK sa svim ostalim jedinicama, tj. nije bilo klasičnog kame-škare-papir stil bitki.

EDITS:

Sad sam pogledao par puta video , i malo me straši što u ovom buildu(a i ni prije nije bilo) Anti-Aliasinga, što je evidentno kad se i pogleda na UI u igri. No opet u drugu ruku to je normalno jer sve manje igara ima tu opciju iz više razloga, no da ne idemo u tehnikalije, nadam se da će i ubaciti druge tehnicke opcije tipa Vertical SYNC itd.

EDIT 2S: Neznam zašto, no nekako mi se ne uklapa ovaj Xel'Naga feature u cijeli Starcraft 2, ista stvar kao s onom kupovinom unita u Warcraftu 3 TFT, ne sviđaju mi se takve stvari i mislim da bi tu trebalo upotrijebiti onu "KISS" (Keep it simple, stupid!).

Inače, bacite oko na ovu mini(višeserijsku) perspektivu na cijeli Battle Report video : http://www.gosugamers.net/starcraft/new ... depth-look (http://www.gosugamers.net/starcraft/news/9804-starcraft-ii-battle-report-2-in-depth-look)

SkunK
18-04-2009, 17:20
Jedan glitch ako ste primjetili u Battle Reportu #2

http://www.gosugamers.net/starcraft/images/news/Baneling_Bug.jpg

Kao što vidite, Terranovu vojsku flankaju Banelinzi, i jedan od njih eksplodira i naravno uništava tu vojsku. No zanimljivo je to što se dogodio bug/glitch, zato jer ako bolje pogledate - Zergova vojska koja je bila veoma daleko je isto tako uništena.

Teon
18-04-2009, 17:32
Ne. Pa sta nije ovdje uletio heat-seekng missile od Nighthawka? Kolko sam ja skuzio tako je bilo u traileru... Te su simultano i jedna i druga vojska pretrpjele velike gubitke

Adisuki
18-04-2009, 17:46
EDITS: Sad sam pogledao par puta video , i malo me straši što u ovom buildu(a i ni prije nije bilo) Anti-Aliasinga, što je evidentno kad se i pogleda na UI u igri. No opet u drugu ruku to je normalno jer sve manje igara ima tu opciju iz više razloga, no da ne idemo u tehnikalije, nadam se da će i ubaciti druge tehnicke opcije tipa Vertical SYNC itd.

EDIT 2S: Neznam zašto, no nekako mi se ne uklapa ovaj Xel'Naga feature u cijeli Starcraft 2, ista stvar kao s onom kupovinom unita u Warcraftu 3 TFT, ne sviđaju mi se takve stvari i mislim da bi tu trebalo upotrijebiti onu "KISS" (Keep it simple, stupid!).
A i mene je watch tower malo bunio, jer mi on kao takav više odgovara C&C serijalu, te ovdje nema neku konzestentnu ulogu. Anyway, poslije nekog vremena sam se prepustio devovima, i vjerujem da su napravili dobru odluku. Scoutanje je prošireno za jedan element što ne može biti loše, a ukoliko se ispostavi kao loša stvar, jednostavno ćemo vidjeti mape bez toga :). Nije pretjeran problem.

Što se grafike tiče, a čuj, ljudi nisu nikad igrali SC zbog eye candyja, tako da sumnjam da će se populacija buniti. :D



Jedan glitch ako ste primjetili u Battle Reportu #2

Kao što vidite, Terranovu vojsku flankaju Banelinzi, i jedan od njih eksplodira i naravno uništava tu vojsku. No zanimljivo je to što se dogodio bug/glitch, zato jer ako bolje pogledate - Zergova vojska koja je bila veoma daleko je isto tako uništena.
LOL. Ja tu nikakav glitch ne vidim. Samo vidim 2 reapera kako bacaju D8 charge koji uništva oslabljenu zergovsku vojsku.
D8 je bio dovoljno udaljen od Banelinga da im ne nanese neku štetu, dok banelingov splash damage ne utječe na friendly jedinice.

Teon
18-04-2009, 17:49
E da, to je s pocetka, to su oni njihovi chargovi. My bad!

Ja jos nemam neko misljenje o tim towerima.

Nekako me previse vuce na sad ove nove RTSe u kojima se boris oko control pointova. Posto ovo nije control point nema neku veliku ulogu pa mi i na pase. Cemu onda, no opet bas zbog toga sto mu uloga nije prevelika zadrzava se klasika StarCrafta pa onda mogu to podnijet. Stajaznam, vidjet cemo kako ce funkcionirat. Pa ipak rade nastavak, ne rade remake ;)

SkunK
18-04-2009, 17:51
Ne. Pa sta nije ovdje uletio heat-seekng missile od Nighthawka? Kolko sam ja skuzio tako je bilo u traileru... Te su simultano i jedna i druga vojska pretrpjele velike gubitke

Pogledaj sliku malo bolje, banelingov splash damage se glitchao.


@ Teon

Ako je SC1 prodan zbog svojeg gameplaya u 10+ milijuna primjeraka, zašto ne dijelom napraviti remake i remetiti balans? Neide mi u glavu ljudi koji traže pre-radikalne promjene koje mogu biti hazardne (ne kazem da ti to zelis no ima ljudi, najvise klinaca koji nisu niti prvi Starcraft igrali).

Arbiter of Change
18-04-2009, 17:58
Sad sam pogledao par puta video , i malo me straši što u ovom buildu(a i ni prije nije bilo) Anti-Aliasinga, što je evidentno kad se i pogleda na UI u igri. No opet u drugu ruku to je normalno jer sve manje igara ima tu opciju iz više razloga, no da ne idemo u tehnikalije, nadam se da će i ubaciti druge tehnicke opcije tipa Vertical SYNC itd.

EDIT 2S: Neznam zašto, no nekako mi se ne uklapa ovaj Xel'Naga feature u cijeli Starcraft 2, ista stvar kao s onom kupovinom unita u Warcraftu 3 TFT, ne sviđaju mi se takve stvari i mislim da bi tu trebalo upotrijebiti onu "KISS" (Keep it simple, stupid!).
Dobro kažeš za AA, ali mislim da mi to ne bi trebalo smetati (osim možda kod UI-a, ali to ionako nije pretjerano bitno) jer će se valjda "nazubljenost" manje vidjeti kad raspalim na višu rezu. Ova perspektiva pogleda, koju si već spominjao, je puno važnija od grafičkog detalja.

Da, watchtower fora se čini kao da definitivno ne pripada u SC, ali koliko sam vidio dobra je za scouting premda su je ova dvojica malo koristila u meču. Znaš li kakve detalje koliko (dugo) jedinica treba biti pored jednog da ga aktivira ili tako nešto?

Teon
18-04-2009, 18:12
Ne. Pa sta nije ovdje uletio heat-seekng missile od Nighthawka? Kolko sam ja skuzio tako je bilo u traileru... Te su simultano i jedna i druga vojska pretrpjele velike gubitke

Pogledaj sliku malo bolje, banelingov splash damage se glitchao.

Kad pogledam malo bolje, vidim dva chargea od Repeara koji eksplodiraju u istom trenutku

Adisuki
18-04-2009, 18:13
Pogledaj sliku malo bolje, banelingov splash damage se glitchao.
Ou jea, nije zabavno, ali ponavljanje je majka mudrosti ne :P

"LOL. Ja tu nikakav glitch ne vidim. Samo vidim 2 reapera kako bacaju D8 charge koji uništva oslabljenu zergovsku vojsku.
D8 je bio dovoljno udaljen od Banelinga da im ne nanese neku štetu, dok banelingov splash damage ne utječe na friendly jedinice."

@Teon: ReiKo malo zanemaruje upozorenja da je neko postao dok je on pisao post (ili jednostavno ignorira moje postove), hehe.



Ako je SC1 prodan zbog svojeg gameplaya u 10+ milijuna primjeraka, zašto ne dijelom napraviti remake i remetiti balans? Neide mi u glavu ljudi koji traže pre-radikalne promjene koje mogu biti hazardne (ne kazem da ti to zelis no ima ljudi, najvise klinaca koji nisu niti prvi Starcraft igrali).
SC2 je od početka zamišljen kao nastavak koji će biti jako sličan prethodniku XD. Malo čudno zvuči, ali tak je. Uglavnom, remake nije nikako moguć, što je Dustin na više prilika izjavio. Mehanika, pathfinding, grafika, ai i štoveć je ovih godina jako napredovala, te bi stvari bile zbrda zdola da se ugrade u stari SC. Hell, oni su probali i rezultat je bio kaotičan :)

SC2 je za mene odličan, i svakom promjenom postaje bolji :). Valjda devovi znaju što rade. Sumnjam da im je glavna publika amerikanizirana pop kultura trinaestogodisnjaka.



Da, watchtower fora se čini kao da definitivno ne pripada u SC, ali koliko sam vidio dobra je za scouting premda su je ova dvojica malo koristila u meču. Znaš li kakve detalje koliko (dugo) jedinica treba biti pored jednog da ga aktivira ili tako nešto?
Xel'naga WT se instantivno aktivira dok mu se jedinica približi. Ukoliko se blizu njega nađu jedinice 2 suprotna teama Xel'naga Tower se gasi i ni jedna strana ne koristi njene prednosti :). Odnos broja jedinica nije bitan; samo JEADAN team ga moze kontrolirati u JEDNOM vremenu.

SkunK
18-04-2009, 18:29
@ Adisuki

Jezus marija, evo ti cijeli post s objašnjenjem kad uporno odbijaš :

http://www.gosugamers.net/starcraft/news/9813

Pročitaj, detaljnije ti je objašnjeno o kakvom se glitchu radi, neznam kako ti nije jasno da je splash damage banelinga Soštetio Sunite koji su previše udaljeni.

Ne ignoriram tvoje postove niti mi je javljeno da si postao.


Nitko ne trazi potpuni remake, no ja znam da u svih mojih 9 godina igranja Starcrafta, bolji balans ne postoji, preporučam ti da pročitaš ovo :

http://www.teamliquid.net/forum/viewmes ... c_id=90505 (http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=90505)

Jedan od boljih tekstova o balansu i legacyu Starcrafta.


Isto tako, nitko nije niti nebi trebao usavršavati Starcraft 1 s boljim pathfindingom,grafikom itd. Igra je s tehničke strane jako dobra za Alphu ( puno bolja nego Starcraft beta 1997/8 koju sam imao prilike igrati) no netreba dirati stvari koje čine Starcraft - Starcraftom.

Još uvijek nemogu probaviti Xel'Naga tower. Kad počmete i ako počmete s kompetativnim gamingom, vidjeti ćete zašto - a mozda i već sad kuzite sto me smeta ;)

Adisuki
18-04-2009, 18:38
Jezus marija, evo ti cijeli post s objašnjenjem kad uporno odbijaš :
http://www.gosugamers.net/starcraft/news/9813

Pročitaj, detaljnije ti je objašnjeno o kakvom se glitchu radi, neznam kako ti nije jasno da je splash damage banelinga Soštetio Sunite koji su previše udaljeni.

Ne ignoriram tvoje postove niti mi je javljeno da si postao.
Ovako, otišao sam na stranicu i napisao "glitch" u search i skočilo mi je na komentare. Na njima je jedan lik rekao isto kao ja, da bi na to još jedan odgovorio: "Yep, sorry my bad, i will fix that. Edit: Fixed, thanks for the tip.".
Taj što je odgovorio na komentar je Simon "Go0g3n" Pheonix, koji je slučajno i lik koji je napisao cijeli članak.

I ja uporno odbijam?! Ja sam tvrdoglav a?! Naravno, i, sjeti se, koristim realne argumente (ipak je ovo diskusija).
Hate to say I told you so :)

EDIT: ovo s ignoriranjem je bila šala; NHF.



Nitko ne trazi potpuni remake, no ja znam da u svih mojih 9 godina igranja Starcrafta, bolji balans ne postoji, preporučam ti da pročitaš ovo :

http://www.teamliquid.net/forum/viewmes ... c_id=90505 (http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=90505)

Jedan od boljih tekstova o balansu i legacyu Starcrafta.

Isto tako, nitko nije niti nebi trebao usavršavati Starcraft 1 s boljim pathfindingom,grafikom itd. Igra je s tehničke strane jako dobra za Alphu ( puno bolja nego Starcraft beta 1997/8 koju sam imao prilike igrati) no netreba dirati stvari koje čine Starcraft - Starcraftom.
Ma da, ali je većina fanova odmah reklo ako im se ne svidi SC2 imaju opet SC1. No harm done :). Doduše, malo se igra imidžom i pričom, ali oni imaju na to pravo :)

Anyway, budem pročitao taj članak gore, tnx.

Teon
18-04-2009, 18:42
Idem i ja citat.

A kad pocnemo sa kompetitivnim igranjem bumo vidli, a nadam se sto prije :) (kad ce vise izac!)

SkunK
18-04-2009, 18:55
Jezus marija, evo ti cijeli post s objašnjenjem kad uporno odbijaš :
http://www.gosugamers.net/starcraft/news/9813

Pročitaj, detaljnije ti je objašnjeno o kakvom se glitchu radi, neznam kako ti nije jasno da je splash damage banelinga Soštetio Sunite koji su previše udaljeni.

Ne ignoriram tvoje postove niti mi je javljeno da si postao.
Ovako, otišao sam na stranicu i napisao "glitch" u search i skočilo mi je na komentare. Na njima je jedan lik rekao isto kao ja, da bi na to još jedan odgovorio: "Yep, sorry my bad, i will fix that. Edit: Fixed, thanks for the tip.".
Taj što je odgovorio na komentar je Simon "Go0g3n" Pheonix, koji je slučajno i lik koji je napisao cijeli članak.

I ja uporno odbijam?! Ja sam tvrdoglav a?! Naravno, i, sjeti se, koristim svoje realne argumente (ipak je ovo diskusija).
I hate to say I told you so :)

EDIT: ovo s ignoriranjem je bila šala; NHF.



Nitko ne trazi potpuni remake, no ja znam da u svih mojih 9 godina igranja Starcrafta, bolji balans ne postoji, preporučam ti da pročitaš ovo :

http://www.teamliquid.net/forum/viewmes ... c_id=90505 (http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=90505)

Jedan od boljih tekstova o balansu i legacyu Starcrafta.

Isto tako, nitko nije niti nebi trebao usavršavati Starcraft 1 s boljim pathfindingom,grafikom itd. Igra je s tehničke strane jako dobra za Alphu ( puno bolja nego Starcraft beta 1997/8 koju sam imao prilike igrati) no netreba dirati stvari koje čine Starcraft - Starcraftom.
Ma da, ali je većina fanova odmah reklo ako im se ne svidi SC2 imaju opet SC1. No harm done :). Doduše, malo se igra imidžom i pričom, ali oni imaju na to pravo :)

Anyway, budem pročitao taj članak gore, tnx.


Nitko ti nije rekao da si tvrdoglav, ali vidim da si bezobrazan dovoljno da mene nazoves tvrdoglavim ( indirektno jel).

Isto tako potrazi malo diskusiju o ovom BR #2 na tl.netu ( ako nisu šmugnuli taj topic pošto je bilo flame-a baš zbog ovoga, jedna strana svoju priču druga strana svoju) ja se ne slažem s ovom konstatacijom jer ako cemo detaljnije o tome, upravo gledam reapareove mine i banelingov attack.

Po mom mišljenju baneling attack se dogodio mozda par milisekundi prije nego što je mina eksplodirala, što je moglo uzrokovati glitch.

Naravno, to ne znači da sam ja ili netko drugi u pravu, svakako je moguće da je to mina uzrokovala što je logičnije, no opet je teško suditi o takvim stvarima kad se radi o alphi, glitchevi su moguci i vrlo vjerovatni. Nebih se zacudio da je u istom trenutku eksplodirala mina + baneling attack donio nekakav mikrokosmoz u kod-u igre i potaknuo sljed događaja koji je prouzročio glitch a mi ga nismo skuzili jer smo mislili da je to samo efekt mine :D


U svakom slučaju moze biti da sam i ja u krivu, a moze biti i da si ti u krivu, nisam samo siguran čemu daljnja špekulacija kad su uniti na kraju dana - mrtvi!


Još jedan notice koji sam htio napomenuti je da mi se baš ne sviđaju Terranove animacije izgradnje zgrada, malo su mi previše isforsirane, prenapadne...


btw. TeamLiquid ima jedne od najboljih SC based članaka , preporučam da si uzmete vremena i pročitate ih, veoma su zanimljivi.

IGoR_2803
18-04-2009, 19:15
o majko mila, dajte se pokoljite... :D čak i ako je glitch, zar niste sigurni u to da će blizzard to ispraviti? kao što reiko kaže, ovo je alpha pobogu... so, chill out... :)

Adisuki
18-04-2009, 19:19
Nitko ti nije rekao da si tvrdoglav, ali vidim da si bezobrazan dovoljno da mene nazoves tvrdoglavim ( indirektno jel).
Au contrair, mon ami. Ja shvatih upravo obrnuto (indirektno jelte).
Nije da se bunim, jesam tvrdoglav, ali priznam kad nisam u pravu :) --> edit: s ovim ne želim reći da ti nisi u pravu, za sebe govorim (zato me ne uzimaj za jezik) =)
Inače se ispričavam ako sam te kako uvrijedio. Nije mi to bila namjera.

Kako bilo da bilo, mislim da si sad većina može stvoriti sliku što se tiče ove (beznačajne) diskusije. Ja ostajem pri tome da Glitch nije nikad postojao; čak je i autor koji je cijelu stvar pokrenuo to priznao, ali dobro.

Nego, što se tiče BR2: Dustin i Robert su rofl. Koliko god seru, toliko su mi zanimljivi :D. Svaka im čast. :thumbs2:
Jeste skužili da ona 2 Bunshija nisu uopće uništili zergovsku ekspanziju, nego je lik cancelao je i zakopao radnika? To sam baš danas primjetio jer mi je bilo sumnjivo da su je tak brzo uništili :).

S druge strane, maybe it's just me. Neko možda kaže da su je uništili, da su OP, jer ipak su uniti na kraju dana - mrtvi! :rotfl:
P.S. ova gore referenca je šala, tako da je ne uzimaš osobno zaboga :)

Teon
18-04-2009, 19:25
Citas Agathu, Poirota? Kako si dobro upotrijebio francuski :pray:

Uglavnom, idem ja jos jednom gledat da nadjem koji (ne)postojeci glitch ...

Edit: Evo bas gledam, kak Reiko veli gradnja terranskih zgrada je isforcana, no po meni ak ne smeta frame rateu onda ok. Malo eye candie i dodatnih grafickih featuresa ne skodi. A ako je u pitanju kompetitivnost, pa zasigurno je svaka zgrada drugacija te ce se moc prepoznat pri startupu (naravno nakon sto upamtis kako koja pocinje)

SkunK
18-04-2009, 19:45
Citas Agathu, Poirota? Kako si dobro upotrijebio francuski :pray:

Uglavnom, idem ja jos jednom gledat da nadjem koji (ne)postojeci glitch ...

Edit: Evo bas gledam, kak Reiko veli gradnja terranskih zgrada je isforcana, no po meni ak ne smeta frame rateu onda ok. Malo eye candie i dodatnih grafickih featuresa ne skodi. A ako je u pitanju kompetitivnost, pa zasigurno je svaka zgrada drugacija te ce se moc prepoznat pri startupu (naravno nakon sto upamtis kako koja pocinje)


Ako si mozda igrao C&C : Zero Hour , ista stvar s Amerikancima...malo se forsira taj štih ...

@ Adisuki, np isto se ispricavam ako sam ti nesto rekao sto te uvrijedilo.

Teon
18-04-2009, 19:47
Erm, pa nis me nije uvrijedilo... Neznam, samo sam upotrijebio tvoj izraz jer neznam kako bih drugacije rekao do sto si mislio u vezi izgradnje...

SkunK
18-04-2009, 19:55
Erm, pa nis me nije uvrijedilo... Neznam, samo sam upotrijebio tvoj izraz jer neznam kako bih drugacije rekao do sto si mislio u vezi izgradnje...

Ma sorry zamjenio sam tebe i Adisuki-a, stalno vas zamjenim neznam zas, kao da si ti prije imao ovaj Naruto avatar...ili sam ja to sanjao. :D

Teon
18-04-2009, 20:32
Bit ce da si sanjao, ne pratim bas naruto tako nit nemam avatare takve...

Eto gledam battle report, ste primijetili da u jednom trenutku neki od zergova, hydralisk mislim "polize ekran" na HUDu. Odlicna fora

Edit: Hatchery zerg polize ekran pri samom pocetku i ostane fleka :pray:

Marinci bolje izgledaju sa stitovima no sto su bili prvotno prikazana no mislim i dalje da je to sugavo

Adisuki
18-04-2009, 20:41
Eto gledam battle report, ste primijetili da u jednom trenutku neki od zergova, hydralisk mislim "polize ekran" na HUDu. Odlicna fora
Lol :)
Vidio sam da se ruga i svašta, ali to nisam uočio. Good find.
Ja sam primjetio da Hydralisk koristi melee napad kad je blizu marinca, dok spineove baca na daljinu :)

Teon
18-04-2009, 20:48
Kao sto sam se ispravio nije hydralisk, vec hatchery (i ostane mrlja kao da je mokro).

E vidis ovo sa clawsima je fora.

Nadalje, odlican mi je detalj dok Nighthawkov pilot pocne lupati po monitorima/kompjuterima. To je bilo usred borbe sad neznam dal je to idle animacija ili mozda je slozeno da bude tako dok je pod napadom.

Uglavnom igra ima toliko sitnih detalja koje je tesko odma primijetit no cine igru boljom (iako bi se mogli smatrat bespotrebnima)

Adisuki
23-04-2009, 01:05
Haha, dobri su Blizzardovci.

U BR2 ima Easter Egg. Na početku su u intro stavili slike devteama i Dustina :D
http://img151.imageshack.us/img151/1052/slika1.jpg
http://img232.imageshack.us/img232/4313/slika2.jpg

SkunK
27-04-2009, 20:21
Starcraft 2 MOD za Starcraft :)

http://starfeeder.gameriot.com/blogs/Th ... raft-2-Mod (http://starfeeder.gameriot.com/blogs/The-Starfeed/Starcraft-to-Starcraft-2-Mod)


http://farm4.static.flickr.com/3641/3469451364_e5b9cff0bc.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3534/3469451422_a7ee424c49.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3628/3469451278_bd0e27f358.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3662/3468638583_9e8b087ce9.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3563/3469451396_f8f7a1d553.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3548/3469451146_49d13aa5af.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3525/3469451108_20ec75c3a3.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3478/3469451070_3a2507fa16.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3485/3469451440_f9f23c93e8_o.jpg

IGoR_2803
27-04-2009, 20:37
:pray: ovo je unbe-fuckin-lievable...

Adisuki
27-04-2009, 22:27
Hahah, svaka čast na findu xD
Skidam obavezno ^^

SkunK
28-04-2009, 23:59
Blizzard otkazao WII 2009. To znači jedan Starcraft/Warcraft/WOW turnir manje. Recesija ili spajanje WII-a s Blizzconom ? Tko će ga znati.

http://www.worldofraids.com/news/587.html
http://www.sk-gaming.com/content/2371.. ... on__No_WWI (http://www.sk-gaming.com/content/2371...lizzard_unsafe_from_recession__No_WWI)

Deadwalker
30-04-2009, 08:30
nekako sumnjam da Blizzarda muci recesija... :wink:

SkunK
30-04-2009, 12:08
nekako sumnjam da Blizzarda muci recesija... :wink:

Pa i ja mislim da nije do toga ali morao sam nekako napraviti efekt "zone sumraka" s pitanjem... zašto, zašto nema WII-a? Recesija ili zavjera protiv gamera?

NzlG28B-R8Y

W1k1n6
30-04-2009, 13:45
Ako Blizzard propadne onda gledajte u nebo, mjesec će postati crven, ptice će umirati u letu, sunce će postajati sve veće i veće dok ne bubne... Ukratko propast Blizzarda kao još jedan neopisivi užas koji će objaviti apokalipsu :)

Rang€r
30-04-2009, 18:46
propast WoWa=propast blizzarda :) (meh imaju oni još za 3 života da im tvrtka radi..

al ono kad im WoW propadne(ako ikad propadne) mislim da će ih to tak gadno strefit da neče niš radit godinu dana

inače ovo mi več počinje ličit na stvarno dobru igru, baš me zanima očel icefrog napravit dotu za ovo :)

Systematic Reverse
30-04-2009, 18:51
Ma da je samo WOW..

Tu su SC, WC i Diablo jos covjece...

SkunK
05-05-2009, 12:21
Opet mali teaser, ovaj puta od strane Kineskog distributera koji je očito potpisao ugovor o distribuciji Starcrafta 2 za Kinesko tržište sa Blizzardom.

http://starcraft.incgamers.com/blog/com ... t-ii-beta/ (http://starcraft.incgamers.com/blog/comments/netease-counts-down-to-starcraft-ii-beta/)

Delirium
06-05-2009, 10:30
nebesa će se prolomiti, zvijezde će padati s neba, ljudska carstva će umirati i kao zadnji znak apokalipse Blizzard će bankrotirati!

datosamja
06-05-2009, 11:03
jedvam ćekam ćek sam 2008 kad su digli prašinu ali mene to ne dira igra po meni ima veeeeeeeeeeeliki gapmeplay meni odlično :killyou: :killyou:

SkunK
07-05-2009, 14:35
Zerg Queen i Spawning Pool su doživljeli mali makeover :

http://www.gosugamers.net/warcraft/images/news/UpdatedQueen.jpg

http://www.gosugamers.net/warcraft/images/news/UpdatedSpawningPool.jpg

Arbiter of Change
07-05-2009, 16:58
Ja se ne mogu svaki put iznova načuditi kakav talentiran tim Blizzard ima kad može manjim alteracijama modela i fenomenalnim novim teksturama stvoriti odličan vizualni dojam na inače ne toliko kompleksnim modelima. Impresivno. Inače, sviđa mi se što su sa svim novim inkarnacijama Zergovima išli prema organskom dizajnu i izgleda, bez oštrih rubova i čudnih kutova.

Paran0a
07-05-2009, 18:19
Sve receno , me likes :D.

SkunK
08-05-2009, 10:49
Blizzardov predsjednik Mike Morhaime se izjasnio za jedan portal da bi externo beta testiranje (prvo za Sjevernu Ameriku , potom za Aziju i Europu pošto žele ići s time pomalo da hvataju bug po bug nego da im hrpa ljudi iz raznih krajeva svijeta navali s mnoštvom mogućih "problema" + lakšoj lokalizaciji igre ) - da bi trebla početi tijekom ljeta.

Smatramo da je to ili tijekom lipnja ili početak srpnja, što znači da će stignuti izdati igru na police trgovina u vrijeme masovne kupovine darova za Božić i Novu Godinu.

No jeli tih 5 mjeseci dovoljno za hvatanje bugova u igri koja će sigurno biti "The RTS" u narednih 10 godina?

Lord Ragnarok
08-05-2009, 10:52
tesko, no moguce je to izvesti. u najgorem slucaju ostati ce dosta bugova koji ce se ispraviti u narednih mjesec dana (nakon izlaska igre) u obliku 3-4 patcha.
i ps kako znas da ce to biti the rts narednih 10 godina? :D da mozda nisi upao u pcplay closed beta group? xD

SkunK
08-05-2009, 11:19
tesko, no moguce je to izvesti. u najgorem slucaju ostati ce dosta bugova koji ce se ispraviti u narednih mjesec dana (nakon izlaska igre) u obliku 3-4 patcha.
i ps kako znas da ce to biti the rts narednih 10 godina? :D da mozda nisi upao u pcplay closed beta group? xD


Mozda sam upao u onaj pravi beta closed gorup ? :P

A i u tom slučaju nebih mogao znati da će biti "The RTS" narednih 10 godina, no osjećam to u kostima :D I've gotta feelin' :D

Arbiter of Change
08-05-2009, 11:53
No jeli tih 5 mjeseci dovoljno za hvatanje bugova u igri koja će sigurno biti "The RTS" u narednih 10 godina?
Mislim da je, budući da je Blizzard već vjerojatno interno testirao igru do bola (vjerojatno će i nastaviti kroz tih 5 mjeseci), a ovo je sad više da vide kako će se ponašati na različitim konfiguracijama i općenito dojmovi gamera, dojmovi koji su već ionako utjecali na sami vizualni dojam igre.

Adisuki
08-05-2009, 12:30
No jeli tih 5 mjeseci dovoljno za hvatanje bugova u igri koja će sigurno biti "The RTS" u narednih 10 godina?
Mislim da je, budući da je Blizzard već vjerojatno interno testirao igru do bola (vjerojatno će i nastaviti kroz tih 5 mjeseci), a ovo je sad više da vide kako će se ponašati na različitim konfiguracijama i općenito dojmovi gamera, dojmovi koji su već ionako utjecali na sami vizualni dojam igre.
A čuj, ni jedna igra nije betom bila u potpunosti balansirana. Cilj bete je čisto da glavne probleme izbaci, kako bi daljnje patchanje bilo što bezbolnije.

Na ljeto ćemo vidjet SC2, a sad da li će to biti za 2 ili 3 mjeseca, pitanje je sad :)

SkunK
13-05-2009, 19:45
Eh kad se sjetim moje kratke dogodovštine 97' kada sam na tada 56k modemu igrao Starcraft betu... i onda kada sam skupa s ostalim beta testerima zgotovio, zaprepastio sam se koliko je finalni proizvod bio drukčiji od bete :)


Kad smo već kod Blizzarda, na ovogodišnjem Blizzconu tkz. "goody bag" kojeg dobivaju svi nazočni će se sastojati i od ove igračkice :

http://www.youtube.com/v/VpVDpvg4ct8&hl=en&fs=1


Pošto se slavi skora beta Starcrafta 2, ovo je Murlock u odjelu Marinca koji brani Azeroth of naleta Zergova i Burning Legiona :)

Lord Ragnarok
14-05-2009, 15:31
nece ga valjda bozanski gusteri sa neba sabotiratti/ukrasti samo za sebe? :(

Lord Ragnarok
14-05-2009, 15:55
nadam se da se salis :(

MasaKrisT
14-05-2009, 23:22
nov je,daj mu vremena da se uklopi.
Groznica sc bete lagano krece...

Lord Ragnarok
14-05-2009, 23:29
nisi bas citao teh_zohove (njegov stari bannani account) postove?
potrazi u alt-f4 topic o evoluciji. uzivaj u citanju.
ps zintara = teh_zoh=thezoh

nakon toga shvatit ces o cem pricam

Deadwalker
15-05-2009, 20:35
Moram priznati, dok citam tu neke postove(posebice ReiKove i Adisukiove) nekako mi se cini da nemam pojma o igri jer ono, decki, vi znate detalje o igri gotovo kao i sami developeri :pray: . Svaka cast, bit cete kvalitetni suparnici u svakom slucaju, hehe... :rambo:
joj, jedva cekam... :)

SkunK
15-05-2009, 21:32
Moram priznati, dok citam tu neke postove(posebice ReiKove i Adisukiove) nekako mi se cini da nemam pojma o igri jer ono, decki, vi znate detalje o igri gotovo kao i sami developeri :pray: . Svaka cast, bit cete kvalitetni suparnici u svakom slucaju, hehe... :rambo:
joj, jedva cekam... :)

Nazalost, zbog naravi ovog RTS-a, bez lazne skromnosti - oni koji vec duze godina igraju Starcraft i spremni su izvdojiti na dan 8-9 čiste prakse će biti miljama daleko. Neznam koliko "Adisuki" igra Starcraft ali mislim da je to sve bilo svedeno na campaign.

Deadwalker
15-05-2009, 21:36
vjerujem, zato kazem, bit ce mi zanimljivo igrati recimo s takvim profesionalcem koji zna svaki komadic igre :wink: U svakom slucaju, multiplayer ce biti jako zanimljiv, pa eto, mozda i ja pocnem to trenirat da budem malo bolji suparnik, ne!? :)