PDA

Pogledaj cijelu verziju : Misljenje o ovim komponentama za novi komp



banana
01-09-2007, 13:09
Dakle, nedavno (ili mozda malo davno) sam otvorila temu u kojoj sam trazila savjete za kupnju procesora, maticne, graficke i rama. Rekli ste da se javim par dana prije nego sto odem kupit, ono kad budem imala pare. Eto imam pare i u ponedjeljak idem narucit te navedene komponente + jos hard disk. Budzet je 6000 ili par kuna vise. Ja sam se odlucila za ovo, pa molim misljenje (ili potvrdu).

MB Gigabyte P35-DQ6,sock. 775
Proc Intel Core 2 Duo E6750
Graficka Gigabyte GF 8800 GTS 320 MB
Ram Kingmax DDR2 1 GB,800 MHz x 2
HDD Seagate SATAII 250 GB,16 MB

Unaprijed zahvaljujem

mravojed20
01-09-2007, 13:22
Dobar je komp,jako dobar :thumbs2:

Možda bi ti ovi znalci ovdje uspjeli složiti i nešto bolje,ali po meni je super.

banana
01-09-2007, 13:43
A sto se ostalog tice, imam napajanje Enermax liberty od 500W i Samsung SM 206BW. Ostalo nije toliko bitno. Samo se nadam da ce ovo sve zajedno izdrzat vise od godinu dana.

nick praskaton
01-09-2007, 13:44
umjesto P35-DQ6 uzmi P35-DS3 jer je razlika mizerna i umjesto seagatea uzmi : samsung, WD ili hitachi


EDIT: zaboravih reć da bi bilo bolje uzet grafu sa 640mb jer bi ti velicina ekrana mogla prestavljat problem u igrama

Cali
01-09-2007, 15:20
pa i nije baš mizerna, vjeruj mi...

da si rekao da uzme ds4 onda ok, ali ds3 među ostalim: nema crossfire podršku, nema firewire, nema silentpipe, slabije raid mogućnosti, daleko slabiju naponsku jedinicu, itd...

ds4 je već odlično riješenje, pogotovo ver 1.1 gdje silentpipe nije više onako ogroman, već nalikuje 965p-ds4 i dq6 silentpipeu...

što se hdd-ova tiče, rekao si mu da ne uzme najboljeg nego slabije proizvode. seagate je najpouzdaniji, najbrži i tu nema diskusije (o tihoći bi se još dalo raspravljati...).

mravojed20
01-09-2007, 15:26
umjesto P35-DQ6 uzmi P35-DS3 jer je razlika mizerna i umjesto seagatea uzmi : samsung, WD ili hitachi


EDIT: zaboravih reć da bi bilo bolje uzet grafu sa 640mb jer bi ti velicina ekrana mogla prestavljat problem u igrama

Frend ima taj monitor a grafa mu je 8600GTS 256mb pa vrti Oblivion na max,25-30 fps.

03-09-2007, 00:10
Dakle, nedavno (ili mozda malo davno) sam otvorila temu u kojoj sam trazila savjete za kupnju procesora, maticne, graficke i rama. Rekli ste da se javim par dana prije nego sto odem kupit, ono kad budem imala pare. Eto imam pare i u ponedjeljak idem narucit te navedene komponente + jos hard disk. Budzet je 6000 ili par kuna vise. Ja sam se odlucila za ovo, pa molim misljenje (ili potvrdu).

MB Gigabyte P35-DQ6,sock. 775
Proc Intel Core 2 Duo E6750
Graficka Gigabyte GF 8800 GTS 320 MB
Ram Kingmax DDR2 1 GB,800 MHz x 2
HDD Seagate SATAII 250 GB,16 MB

Unaprijed zahvaljujem

hi banana =D

prvo se postavlja pitanja, za sta ti treba komp? Za rad (office) ili samo za igranje? Ali recimo da je za igranje. 6000kn, ja mislim da je to negdje oko 900Eur, right? Anyway, probaj cu ti poboljsat malo konfig., ali to su samo moji savjeti, tako da je odluka ipak na tebi - logicno.

"MB Gigabyte P35-DQ6,sock. 775"
- oko ovog motherboard tipa se slabo razumijem, ali garantiram ti da ti svaki nForce 680 SLI obrije ove druge motherboard-e sto se tice dodatnih FPS-ova u igrama. Vidio sam u raznim benchmarkovima sirem internet-a, neda mi se sad trazit. Savjetujem npr. ovaj:
Asus P5N32-E SLI (nForce 680i SLI), 6x S-ATA, 2x LAN, 10x USB
Nazalost, za ovaj spomenuti cijena se krece kod mene u online shopovima od 198-222Eur. Ali zato vrijedi. Tu je naravno i Asus Striker Extreme (nForce 680i SLI), 8x S-ATA, 2x LAN, 10x USB, ali njemu je cijena od 232Eur pa nadalje. Ovaj ima vrlo dobre Overclocking funkcije i brz je isto kao raketa. Ali ga nepreporucujem, jer je skuplji i nije po meni bas tako bolji od onog proslog navedenog. Sorry, sto sam bas nabrojio jedne od najboljih i nazalost prilicno skupih. Ali ako budes imala na raspolaganju vecu budzet za komp, sad imas informaciju. No IT tehnologija brzo napreduje kako znamo, pa ovo navedeno ce biti sigurno vec "staro" za 6 mjeseci.

"Proc Intel Core 2 Duo E6750"
- Ovaj tvoj navedeni proc je na 2x2.67GHz 4096kB 1333FSB i ok je. No jeftiniji i ne tako losiji Intel Core 2 Duo E6550 (2x2.33GHz 4096kB 1333FSB) ti vise savjetujem, jer je jeftiniji i da se bolje overclockat.

"Graficka Gigabyte GF 8800 GTS 320 MB" (cijena kod mene ~250Eur)
- odlicna graficka. Tesko da mogu sta nadodat ovdje, ali mogu par extra informacija. Kod mene ovdje mozes npr. u jednom online shopu kupit za samo 50Eur vise GeForce 8800 GTX Extreme 768MB PCIe koja ima jaci ( 612MHz / 1900MHz) takt od GTS-ove. Serija 8 kao sto znamo podrzava DX 10 i to je super.

"Ram Kingmax DDR2 1 GB,800 MHz x 2"
- isto ok, posto je 2GB. Ako bude vise novca, uzmi 2048MB Corsair TWIN2X Dominator DDR2-1066 CL5 (2x 1024MB), nova memorija, super. Ali skupa memorija (170Eur za 2GB se mora najmanje izbrojat). Ili uzmi istu memoriju iz kuce, koja je jeftinija od Dominator serije: 2048MB Corsair TWIN2X DDR2-800 CL4 (2x 1024MB). Ovih 2GB kosta "samo" 125EUR.

"HDD Seagate SATAII 250 GB,16 MB"
- Vise ti savjetujem 320GB od Samsung-a / Hitachi-a/ Seagate-a, 7200U/Min 8MB S-ATA2. Ali stavi u RAID0, za brzi transfer podataka. Znaci
(2x 160GB RAID0).

Od napajanja savjetujem "be quiet! Straight Power 500W 120mm"

lijep pozdrav

edit: oh, vidim da vec imas Enermax Liberty, to je isto ok.

Pimp3k
03-09-2007, 02:21
@ChocolinoR (nisam kvotal jer bi onda post koji bude dug bil još dulji)!

Mislim ovo je PCPlaySforum; kompjuter mu sigurno netreba za izračunavanje aproksimacija štete na "spejs šatlu" koja je nastala kao posljedica udara "spjes šatla" u mjesec... :wink:

Ploča koju si je on odabral predstavlja sam vrh ponude P35 ploča u HR. To kaj nije okičena inim "for gamer" naljepnicama po kutiji ne znači da nije i više nego odlična ploča za svakoga gamera. S druge strane P35 je noviji čipset od 680i, hladniji čipset od 680i, "overklokabilniji" i jeftiniji! Ne tvrdim da je 680i loš čipset. Naprativ on slijedi konkurenciju. Samo da si malo bolje upućeni u ploče onda bi znal da P5NE-SLI nije 680iSploča! Ploča je svojevrsni hibrid između 650i sli "nortbriđa" (C55) i 570SLI "sautbriđa" (MCP55P). S tom kombinacijom ASUS je postigel da ploča ima više-manje sve funkcije 680i čipseta za VRLO nižu cijenu.
Striker Extreme je 680i ploča i spada u ASUSov ROG program (kao dizajnirana za gamere). Puna je 1001 gluposti koja privlači mlade DFPSkupce poput tebe. (npr. raznobojne LEDice, LCD display...)
Najnegativnija stvar je to da je dotična ASUSica skuplja od navedene Gigabyteice nekih 1000Kn. I ta razlika nije OPRAVDANA!

O tome kolko se koji procesor bolje kloka možeš samo nagađati uz pomoć staklene kugle. Kod nas su (veli svi) E6X50 procevi G0 steping koji se vrlo dobro clocka. Moj osobni odabir bil bi onaj s većim množiteljem znaći E6750.

Grafička kartica je OK i kod nas za 50Eura više nemožeš dobiti GTX model... Moja osobna preporuka "kupcu" je da ušpara na ploči (uzme recimo P35-DS4), a protegne se do Radeona HD2900XT. Sa zadnjim driverima predstavlja odličan izbor.

Corsair u Dominatoru naplačuje par sitnica: ime, "izgled" (hlađenje), SLI ready (točnije EPP)... Da ima jeftinijih i boljih memorija netrebam ni pričat (ovo se tiće 1066 modela). Kaj se tiće 800 modela to je najskuplja memorija sa ProMOS čipovima (to su oni koji se slabo clockaju i slabo podnose voltaže!). Ako se ima para Crucial Ballistix (800) su "way to go".

RAID 0 nije ni loša ideja...

Cali
03-09-2007, 10:52
nvidia i intel... dobra kombinacija, ali ne opravdava cijenu.

p35 je way to go. dq6 je odlična ploča, ds4 isto tako.

03-09-2007, 17:29
Hehe, ja nisam ni rekao da bi si kupio Asus Striker Extreme, jer to je po meni bacena lova..Naravno da nije za one entuziaste ili wanna-be progamer-e. To sto se kod vas vise nemoze dobiti GTX za 50eur vise, nisam znao. Samo sam rekao kako je ovdje kod mene. Tu ima brdo online shop-ova, pa biraj. Ionako preporucujem kupnju samo preko online shop-ova, jer su definitivno jeftiniji nego kod prodavaca hardware-a iza sljedeceg ugla. Npr. predpostavljam da u Algoritam radnji u Zgb dobijes skuplji Hardware-a nego u vecini online shopova. Ali dobro, neke stvari sad znam i od tebe =)

cya

Pimp3k
03-09-2007, 17:35
Pa Algoritmu nije na prvom mjestu prodaja informatičke opreme... da iskreno priznam nikad mi nije ni palo na pamet da odem u Algoritam kupiti nekaj drugo osim IgreSili Knjige. Kaj se tiće ponude u nas dosta je dobra i ne pretjerano skupa. on-line kupovina nije previše udomaćena (vjerojatno zbog toga jer smo tek ovo godine dobili podršku za paypal), ali zato veći "nacionalni" lanci imaju dobru ponudu npr Ve-mil, Hgspot..

HalF-DeaD
03-09-2007, 17:58
tek ovo godine dobili podršku za paypal

fakat? nisam znao. Jej.

Pimp3k
03-09-2007, 18:44
tek ovo godine dobili podršku za paypal

fakat? nisam znao. Jej.

Yep možemo slati nofce (znači plačati). Trebaš samo CC karticu, ali može i debitna sa CV brojem.

05-09-2007, 13:29
kreditnu karticu? Ja ju netrebam nuzno za Paypal. Skoknem samo do svoje banke, uplatim sumu novca na konto, onda odem online i napravim putem online banking-a transakciju na paypal konto (traje 2-3 dana). Istotakva stvar je i sa Neteller online kontom i drugim online kontima. Ali istina je da sa kreditkarticom ide sve najbrze i najlakse..

cya

Matilda Mother
05-09-2007, 13:48
@ChocolinoR (nisam kvotal jer bi onda post koji bude dug bil još dulji)!

Mislim ovo je PCPlaySforum; kompjuter muSsigurno netreba za izračunavanje aproksimacija štete na "spejs šatlu" koja je nastala kao posljedica udara "spjes šatla" u mjesec... :wink:

ovo je cura :D

nadam se da će ostat na pcplayu :gitara:

Pimp3k
05-09-2007, 21:05
Znači ovo je Ban ANA?

banana
10-09-2007, 18:57
ne,nego Mateja...anyway,doslo je do malih preinaka u kompu. umjesto kingmaxa sam uzela patriot memoriju (isto 2 GB) i umjesto 320 MB kartice onu sa 640 MB memorije (moram malo mislit na buducnost, jer iako sada mozda sve igre vrti dobro i ona sa 320 MB, poslije ce sigurno igre trazit vise memorije, a nije bas napeto ic svakih 6 mjeseci ili godinu dana kupovat novu graficku). ovo bi trebala sve zajedno slozit sutra,ako dodje..hvala na savjetima :D