PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Story Of Warcraft



Samael
28-08-2007, 11:41
Evo, ovdje možete diskutirati priču Warcraft igre, jer je zbilja opširna, a ima ljudi koje zanima prošlost Azerotha itd.

Prvo pitanje:
WCIII
Kad je Arthas uzeo Frostmourne, i postao deathknight, dali je postao također i undead? Ili je samo mrvicu između života i smrti?

xaviaz
28-08-2007, 12:59
nema duse pa sad....

Upitni
28-08-2007, 13:06
da,ali nije obican undead,jer su undeadovi inace pod vlascu svoga stvaraoca,a arthas iako je pod vlascu licha ipak ima svoju volju,do neke granice...

Shadowhell
28-08-2007, 13:51
Ne

Samael
28-08-2007, 15:04
Kul, uglavnom, neki lik je napisao cijelu povijest od prve invazije do Arthasovog claimanja Frostmournea, no cijeli file je zbrda-zdola, nemoš ništa skužiti.
Oni Undeadovi u WoW-u su zapravo The Forsaken, vođeni Sylvanom, jel tako? I ako undeadovi imaju klasu mage, što ih to zapravo ne čini lichevima?

Lord Ragnarok
28-08-2007, 15:23
neš je između mrtvog i živog.

Shadowhell
28-08-2007, 17:39
Kul, uglavnom, neki lik je napisao cijelu povijest od prve invazije do Arthasovog claimanja Frostmournea, no cijeli file je zbrda-zdola, nemoš ništa skužiti.
Oni Undeadovi u WoW-u su zapravo The Forsaken, vođeni Sylvanom, jel tako? I ako undeadovi imaju klasu mage, što ih to zapravo ne čini lichevima?

File nije zbrda-zdola, prati timeline i svaki događaj temeljito je opisan :)
Ali ugodnije je čitati knjige o tome..

Samael
28-08-2007, 18:26
Može biti, no jel' postoji samo jedan file o cijeloj povijesti?
Koji si ti čitao?
I opet, osvrnite se na undead mage u mojem pitanju, plz

Sgt. Bull
28-08-2007, 18:40
neš je između mrtvog i živog.
Undeadovi i jesu nešto između mrtvog i živog...bolje rečeno da su ud-ovi ustvari podignuti iz mrtvih...

Samael
28-08-2007, 18:43
Undeadovi jesu mrtve kreture, oživljene pomoću crne magije. Jedino za Arthasa znam da je polu-undead.

Karzah
28-08-2007, 20:13
Kad Arthas uzme Frostmourne on gubi dušu, što ga čini undeadom.

Samael
29-08-2007, 12:55
Da, Arthasova duša je bila prva koju je Frostmourne claimao.

Shadowhell
29-08-2007, 13:55
Kad Arthas uzme Frostmourne on gubi dušu, što ga čini undeadom.

Wrong

Karzah
30-08-2007, 07:11
A da? Onda daj bar neko objašnjenje.

Samael
30-08-2007, 08:47
Pa, Arthas nije Undead, on je samo ostao bez duše, no još nije preminuo, pa bio vraćen iz mrtvih.
Valjda Shadowhell na to misli
:|

Shadowhell
30-08-2007, 14:36
The death knights of the Second War were powerful undead necromancers created by Gul'dan to replace the warlocks slaughtered by Orgrim Doomhammer. The most prominent of the death knights was Teron Gorefiend.

Ovo su originalni death knightovi ( o kojima vi ne govorite )

-------------------------------------------------------------------------------------

A new order of death knights emerged during the Third War, in service to the Lich King. They were created from living and undead humans (and occasionally other races) who had been granted unholy runeblades, and most were former paladins who had forsaken the Holy Light.

When Prince Arthas Menethil of Lordaeron gave himself over to Frostmourne during the Third War, he became Lich King Ner'zhul's first death knight, he succumbed to madness after his soul was stolen by the runeblade. He entered into the service of the Lich King, sworn to the Scourge and invested with dark powers to carry out its will. Since then paladin warriors who accede to the call of the Scourge and make a pact to serve the Lich King receive a vampiric runeblade specially crafted for them and are anointed by Ner'zhul as one of his death knights. Thus the Lich King fashions his corrupted paladins: his greatest champions - living or undead - in his campaign to conquer all of Azeroth.

( 2. red death knightova nastalih iz undeadova ili humana - zadržavaju rasu )

Other once-noble paladins would follow in Arthas' steps.

Much as Arthas had before them, these renegade paladins succumbed to bitter hatred over the course of their grueling quest. When they finally reached Ner'zhul's icy fortress in Northrend they had become dark and brooding. The Lich King offered them untold power in exchange for their services and loyalty. The weary, vengeful warriors accepted his dark pact, and although they retainedStheir humanity, their twisted souls were bound to his evil will for all time. Bestowed with black runeblades and shadowy undead steeds, death knights serve as the Scourge's mightiest generals.

~ http://www.wowwiki.com/Death_Knight

Samael
30-08-2007, 16:30
E kul, thx, sad je i to riješeno

Karzah
30-08-2007, 17:08
cut

Ovo je dovoljnohttp://img50.imageshack.us/img50/3825/iconcheerssw6.gif

Samael
30-08-2007, 17:13
Evo pitanja!
na kraju WCIII:TFT, Arthas se borio s Illidanom, no nije ga ubio, pošto se Illidan vratio u WoW-u kao boss Black Templea?
I zašto onda Kil'jaeden nije ispunio onu prijetnju Illidanu?

Shadowhell
30-08-2007, 19:02
Illidan je final boss Black Temple-a, nema veze s CoT

Samael
30-08-2007, 19:09
Istina, moja greška, ne igram WoW, no u nekom tekstu se spominjao Illidan i Caverns of Time, pa sam to samo povezao.
Duboke isprike!
Znači, Illidan je živ?

Frky
30-08-2007, 19:14
Jel' postoje warcraft knljige?

Samael
30-08-2007, 19:19
Valjda, tako su meni bar rekli par postova nazad.
:|

Karzah
30-08-2007, 19:29
Jel' postoje warcraft knljige?

Postoje, imaš ih u Algoritmu.

Samael
30-08-2007, 19:31
Možda to dođe kao patch, ne znam :|

Svinjoguz
31-08-2007, 21:06
Teron Gorefiend je također i boss u BT.

i nemojte kupovat knjige u algoritmu jer mozete sve to naci besplatno na

http://www.wowwiki.com

ludkopuska
21-10-2007, 00:30
MOLIM vas da mi kazete kako se tocno zove knjiga, to MORAM imat!!! AAA


EDIT: Svinjoguze, :pray: :pray: Nadam se da vu nac nest sztra jerbo je sad 15 do 2

Iron Storm
21-10-2007, 08:15
Ovako, pitanje:
Odigrao sam W3:RoC i TFT tako da znam priču do kraja. Zna li nekto što je bilo poslije?
U misiji "The Simfony of Frost and Flame" Anthas i Illidan dolaze do ulaza u Frozen Throne, bore se i Arthas ubija Illidana (ispravite me ako griješim u nečemu). Što je onda bilo poslije s Nagama i Blood Elfovima?
Što je bilo sa Kel'Thuzadom nakon što je Arthas otišao u Northrend?
Sylvana i Varimathras su ovladali Lordareonom, za to nemam pitanja...
Što je bilo sa Maiev, budući da je Kael i Lady Vashj (vjerojatno) nisu ubili kad su spašavali Illidana?
To je za sada sve od mene.

xaviaz
21-10-2007, 16:16
Inage i blood elfovi su ostali sa svojim liderima osim odredena grp blood elfova koja se prikljucila hordi.Kel'je bio u naxxu u EP ubijen je (wow),za maiev neznam ne sjecam se ne sjecam se ni price cijele iz w3 vise P

_ZlayA_
24-10-2007, 09:41
sta kog vraga arthas/lich king samo sjedi ondje ko kakva pickica, da sam ja na njegovom mjestu ja bi pwno sve zivo na svijetu......

Prince-Artas
24-10-2007, 10:47
sta kog vraga arthas/lich king samo sjedi ondje ko kakva pickica, da sam ja na njegovom mjestu ja bi pwno sve zivo na svijetu......

pa dolazi nova exp za wow sa njim u glavnoj ulozi

Arbiter of Change
24-10-2007, 11:26
sta kog vraga arthas/lich king samo sjedi ondje ko kakva pickica, da sam ja na njegovom mjestu ja bi pwno sve zivo na svijetu......
Tele-pati mah boy, tele-pati. :wink:

Svinjoguz
17-11-2007, 22:29
mene zanima jel K'Aresh jos uvijek postoji il je u olupinama?

_ZlayA_
18-11-2007, 10:30
mene zanima jel K'Aresh jos uvijek postoji il je u olupinama?
nepoznato, ni wowwiki ne zna :shock: :shock:

Prince-Artas
18-11-2007, 11:13
mene zanima jel K'Aresh jos uvijek postoji il je u olupinama?
nepoznato, ni wowwiki ne zna :shock: :shock:

nije da nezna već blizz jednostavno nije objavio nikakav info vezan za to

Jopax
18-11-2007, 12:33
sta kog vraga arthas/lich king samo sjedi ondje ko kakva pickica, da sam ja na njegovom mjestu ja bi pwno sve zivo na svijetu......
Tele-pati mah boy, tele-pati. :wink:

kao što je i lich king samo sjedio, ipak tip razmišlja i upravlja za cijelu hordu undeada
kel thuzad-a je vjerovatno sredila slyvannas jer su forsaken slobodni tj. nema druge undead frakcije u lordaroneu(kako li se već piše), osim onih mindlessa ali to je neš drugo, to su ostatci scourgea :D

_ZlayA_
18-11-2007, 12:59
sta kog vraga arthas/lich king samo sjedi ondje ko kakva pickica, da sam ja na njegovom mjestu ja bi pwno sve zivo na svijetu......
Tele-pati mah boy, tele-pati. :wink:

kao što je i lich king samo sjedio, ipak tip razmišlja i upravlja za cijelu hordu undeada
kel thuzad-a je vjerovatno sredila slyvannas jer su forsaken slobodni tj. nema druge undead frakcije u lordaroneu(kako li se već piše), osim onih mindlessa ali to je neš drugo, to su ostatci scourgea :D

ma sjedi ondje drka po cijeli dan na frostmourne i premotava backbroke mountain....
nisam dobio marked zbog onoga xD

Samael
28-02-2008, 20:52
Ja ne vjerujem... za warcraft IV ili expanziju trice ćemo se načekati...

za sada se priča nastavlja u WoW, a orkovi su nakon RoC svoju dom našli u Durotaru

bigdanger
03-04-2008, 10:22
Koje su vama najbolje jedinice?Meni su orcovi jer oni su jednostavno najbolji imaju super magije... :D

I moram vam jos ovo rec: Ja nikako nemogu prec zadnju misiju is warcrafta...jednostavno nemogu :?

bigdanger
03-04-2008, 10:22
Koje su vama najbolje jedinice?Meni su orcovi jer oni su jednostavno najbolji imaju super magije... :D

I moram vam jos ovo rec: Ja nikako nemogu prec zadnju misiju is warcrafta...jednostavno nemogu :?

Marcellius09
03-04-2008, 10:45
Koje su vama najbolje jedinice?Meni su orcovi jer oni su jednostavno najbolji imaju super magije... :D

I moram vam jos ovo rec: Ja nikako nemogu prec zadnju misiju is warcrafta...jednostavno nemogu :?

viewtopic.php?f=38&t=115 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=38&t=115)

Systematic Reverse
03-04-2008, 11:20
Orcov i Pacov ftw a?

Shta nemozesh preci? RoC ili TFT?

Na Marcovom linku odgovori xP

Rang€r
05-04-2008, 16:58
bas sam neki dan prico sa stryderom o tom pa sam shvatio kolko neznam o warcraft loreu...
sad idem na taj wowwiki(il kak se zove) vidjet neke stvari onda namjeravam opet prec RoC i FT

Rang€r
06-04-2008, 20:01
evo sad sam preso RoC i FT u 24h nemam vise volje za igranjem spa dok Ac ne izade :)
ugl... mnogo stvari mi je postalo jasno, al im ajos mnogo puno tog sta nije...

npr. ko je medivh iliti prophet i sta je bio?
kak je ilidan ziv u WoWu ak ga arthas na kraju ubija?

RIPtheREAPER
06-04-2008, 22:10
Procitajte warcraft novelu Posljednji zaštitnik.
Toliko je toga objasnjeno da mi je to mozak jedva upio :D
Sad bi vam tak rado spojlao a nesmijem :D
Ranger, u toj knjizi ces naci odgovor na pitanje tko je Medivh

Sickmanno1
07-04-2008, 13:08
Pa koliko sam ja skuzio kroz igru Medivh je bio neki mocni carobnjak koji je oslobodio orcove, tj. dopeljao orcove na zemlju...sad nejasno mi je kako je to uspio i zasto je to napravio >_<

Rang€r
07-04-2008, 21:14
sad nejasno mi je kako je to uspio i zasto je to napravio >_<

da to i mene zanima....

a jel zna neko kak je illidan ziv kad ga arthas ubio?

RIPtheREAPER
09-04-2008, 17:05
Medivhova stara je bila neka zastitnica Tirisfala. I tako jednom ona sredila nekog Sargerasa, vodu Plamtece Legije. Ali Sargeras nju zajebo: usadio svoju esenciju u njezine stanice. I tako se jednom Medivhova stara odlucila na napravi dijete koje ce nasljediti njezinu moc. To dijete je Medivh. Ali posto je Sargeras usadio dio sebe u nju imao je kontrolu nad Medivhom. Tako je Medivh imao svoj alter ego koji je radio sranja po kraljevstvu, a jedno od tih sranja je dovodenje orkova u svijet ljudi.
Medivh, odnosno Sargeras ce bit prokuzen i ubijen. Nakon toga ce se Medivh vratiti( poput Gandalfa???) bez Sargerasa u svojoj glavi i pokusat ce vratit svijet u raznotezu.

Sry na spojlanju

edit: zan li netko koja je knjiga nastavak Posljednjeg zastitnika?

Rang€r
10-04-2008, 19:17
Medivhova stara je bila neka zastitnica Tirisfala. I tako jednom ona sredila nekog Sargerasa, vodu Plamtece Legije. Ali Sargeras nju zajebo: usadio svoju esenciju u njezine stanice. I tako se jednom Medivhova stara odlucila na napravi dijete koje ce nasljediti njezinu moc. To dijete je Medivh. Ali posto je Sargeras usadio dio sebe u nju imao je kontrolu nad Medivhom. Tako je Medivh imao svoj alter ego koji je radio sranja po kraljevstvu, a jedno od tih sranja je dovodenje orkova u svijet ljudi.
Medivh, odnosno Sargeras ce bit prokuzen i ubijen. Nakon toga ce se Medivh vratiti( poput Gandalfa???) bez Sargerasa u svojoj glavi i pokusat ce vratit svijet u raznotezu.

Sry na spojlanju

edit: zan li netko koja je knjiga nastavak Posljednjeg zastitnika?

aha... e sad je mnogo jasnije sve, thx :wink:
btw super su napravli kad je reko ono "i failed humanity once, i hope shall not again" tak nes xD zaboravio sam...

LukA33
16-04-2008, 19:10
Jel mi netko moze objasniti odakle su dosli undeadovi?
Ja mislim da bi trebali napravit jos ekpanzija za WoW da se otkrije i ostatak planeta recimo da se moze otici u Twisting Nether i ubiti pokojeg dreadlorda i da se moze otici recimo na Argus.

Rang€r
17-04-2008, 13:12
Jel mi netko moze objasniti odakle su dosli undeadovi?
Ja mislim da bi trebali napravit jos ekpanzija za WoW da se otkrije i ostatak planeta recimo da se moze otici u Twisting Nether i ubiti pokojeg dreadlorda i da se moze otici recimo na Argus.

undeadovi su kolko znam nastali, od necromancera, daklem ziva bica raiseana od necromancera, tak nes xD

a forsakeni iliti undeadovi u WoWu su undeadovi oslobodeni od lich kongove volje i slobodni su, a vodi ih lady sylvanas... nek me ispravi neko ko bolje zna

LukA33
17-04-2008, 21:18
a jel mi sad mozete rec kako je Lady Sylvanas dosla do Forsakena kad je ona NE?
i zasto su u WoWu (svi koji su u Warcraft 3 normalne velicine) elite mobovi ogromni

Systematic Reverse
18-04-2008, 09:15
a jel mi sad mozete rec kako je Lady Sylvanas dosla do Forsakena kad je ona NE?


Ownali su je ili Dreadlordovi ili Arthas ili Lich, nesjecham se dobro >_<

Rang€r
18-04-2008, 11:23
ona je branila silvermoon kolko se sjecam, prcala je arthasa u mozak, sjecam se one recenice sto arthas na krjau jedne misije kaze "that ranger women is starting to vex me great" tak nes xD i na kraju ju arthas ubije, a bude ozivljena od strane lich kinga mislim

Jopax
20-04-2008, 02:53
Oživi je kel'thuzad da bi je kaznio za ometanje njihova plana, ona kasnije na nagovor dreadlordova nekom strijelom pogodi arthasa i to ga kao oslabi ili nešto tako, u međuvremenu dreadlordi oko dalarana je se žele riješiti jer je postala premoćna i neposlušna, ona se brani i pri tome ubija većinu, bez dreadlordsa lich king ja mislim ne kontrolira više undeadove i tako su rođeni forsaken.
I undeadsi su nastali tako što je lich king širio bolest northrendom i potčinjavao sebi razna bića, tu su bolest kasnije kultisti prenijeli u lordaon(kako li se već piše)
A sve to fino ima u wowikiu koji ima dosta informacija o svijetu i pričama, nastanak draneia, orkova, nerubiansa, svega na što pomislite :D

Chieftain
26-04-2008, 13:45
ovako... Lich king je zapravo orc shaman Ner'zhu("My life for Ner'zhul" ak vas je poznato) koji je umro od strane Kil'jaeden zato sto mu nije htio pomoci kad je namjeravao preuzeti cijeli rasu orcova, a Ner'zul je prisegnuo da ce Kil'jaedenu sluziti zauvijek pa ga je ovaj raskomadao, al mu nije unistio dusu nego ju je sacuvao, a za zamjenu je uveo Gul'dana, prvog i najmocnijeg warloca u povijesti Warcrafta(on je u Warcraft III TFT kad se igra sa Night Elfovima ona misija na Naga otocima u onim katakombama, Skull of Gul'dan).Kil'jaeden je odlucio dati Ner'zhulu jos jednu priliku tako da ga je ozivio i dao mu ogromne demonske ledene moci i morao je preuzeti cijeli Azeroth, al ga je stavio u Northrend i zarobio ga u led (Frozen Throne) i da bude siguran poslao je Dredlorde da nadgledavaju Lich Kingov rad. Prvo je krenuo sa ekperimentiranjem svojih moci na ljudima koji su imali camp Dragonblight na Northrendu tako da ih je otrovao i za nekoliko dana svi su poumirali i postali zombii koje je on kontolirao i tako je on sve vise jacao i za kratko vrijeme je napravio cijelo carstvo na Northrendu. Kad su to vidjeli rasa pauka zvani Nerubiani iz carstva Azjol-Nerub krenuli su zaustavit razvoj Lich Kinga, ali na zalost nisu uspjeli jer je svakog mrtvog Nerubiana Lich King pretvorio u svoje slugu, a osim toga preuzeo je i arhitekturu Nerubianskih građevina. Zatim je krenuo na Kel'thuzada, mocnog Arcmaga koji je odlucio slijediti misterizan glas i napustio je Kirin Tor i krenuo na putovanje. Kad je stigao proucavao je Lich Kingovu moc i zakljucio da bi bilo dobro se pridruziti tako mocnom vladaru i kad je dosao do Frozen Throna, Ner'Zhulova straza ga je samo pustila do njega i on je dao svoju dusu Lich Kingu za ogromnu moc i besmrtnost. Njegov prvi zadatak je bio vratiti se u Northen Kingodms i uvjeriti ljude kako je dosao novi bog Lich King tako da je osnovao sektu Cult of the Damned, a ljudi koji su bili u toj sekti kasnije ce postati oni graditelji kod Undeda. Tada je poslao brodove koji su prevazali u Eastern Kindoms plague-cauldrone koji su širili bolest i pretvarali tamosnje stanovnistvo u Undedove...

LukA33
26-04-2008, 14:04
Sve mi je jasnije procitao sam cijelu povijest Warcrafta ali dijelovi kod Warcraft ROC i TFT su najzabavniji

AVGstar
07-05-2008, 16:03
Pa koliko sam ja skuzio kroz igru Medivh je bio neki mocni carobnjak koji je oslobodio orcove, tj. dopeljao orcove na zemlju...sad nejasno mi je kako je to uspio i zasto je to napravio >_<
arthas ga ko fol nije ubio nego kao samo ranio pa je ovaj pobjego u onaj wasteland i btw wc ima prebrutalnu prichu :p