PDA

Pogledaj cijelu verziju : Team Game Development



UnrealOOP
27-08-2007, 21:57
Bok, evo dosao sam do ideje da nas se skupi nekoliko sa foruma pa da počnemo raditi neku "simple" igru. Znači ako netko zna dobro programirati ili dobro crta a zanimaju ga igre neka se javi na jura3ds@net.hr!

-----------------------------------------------------------------------------

MilkShape 3D za 3D modeliranje (low-poly modela).

QuArK za 3D modeliranje interijera.

Paint Shop Pro za teksture.

Audacity za snimanje muzike.

UVMapper za skinove.

UltraEdit-32 za pisanje tekstova i za programiranje.

-----------------------------------------------------------------------------

Burek_fr0m_SPACE
27-08-2007, 22:08
Prva primjedba - "3D" i "simple" nekako ne idu zajedno.

RIPtheREAPER
27-08-2007, 22:15
Ako mislite da je onaj "Ej ajmo napravit igru, ja imam scenarij vi tipkajte" tip, e nije.

Ja vjerujem da se lik kuzi u programiranje barem prema onome sto mi je rekao preko msn-a.
Ima moju preporuku ako ista vrijedi. :D:D

UnrealOOP
27-08-2007, 22:19
Nisam mislio doslovno simple igru :D

Burek_fr0m_SPACE
27-08-2007, 22:21
Mislim da bi jedna "doslovno" simple igra bila dobra da se tim malo uhoda, zar ne? Zapravo, kakvim znanjem i resursima raspolažeš?

UnrealOOP
27-08-2007, 22:29
Kuzim se u game development i u programiranje, a i gotovo sve znam sto zelim s ovom igrom :D

Burek_fr0m_SPACE
27-08-2007, 22:39
Kog bi žanra igra trebala biti i kako planiraš izvesti grafiku, fiziku, AI i sl.? Pisaćeš svoj engine ili koristiti nešto postojeće?

DrunkyDuck
27-08-2007, 22:41
Ah, what the hell, pribiljezi me za glazbu, map editing i zvukove (nakon sto uspjesno odgovoris na Burekovo pitanje :) ).

Sad je vec kasno, a sutra radim pa se kasnije detaljnije dogovorimo (MSN).

UnrealOOP
27-08-2007, 22:44
Koristit cu Torque Game Engine :roll:

DrunkyDuck
27-08-2007, 22:45
A tip igre ce biti...?

UnrealOOP
27-08-2007, 22:49
Radit cemo AkcijskeSili RPG-ove .Budem do sutra sve pogledal jos jedanput pa ti kazem na MSN-u :killyou:
-----------------------------------------

UnrealOOP
27-08-2007, 22:51
Dogovorio sam se s frendom on ce nam napravit Web Site 8)

DrunkyDuck
27-08-2007, 22:54
Heh, RPG nije bas u kategoriji jednostavnog.

Moj prijedlog akcijske igre (no nebitan):

-kreacija glavnog lika i mini level-a igre (osnove) - odluciti izmedju 3rd i 1st person
-rijesavanje fizike/animacije/kretanja lika
-ubacivanje 1. NPC-a
-oruzje
-nadogradjivanje na postojece (tek tu pocinje izrada igre - prica, leveli, itd.)

Laku noc.

UnrealOOP
27-08-2007, 22:58
Ajd cujemo seS:D

RayDX
27-08-2007, 23:45
Koristit cu Torque Game Engine :roll:

Da navedem nekoliko problema... TGE engine je prilično ograničen kao prvo... Engine sadrži ingame editor neki sa gui editorom, potpuni crap ako se mene pita... Mislio sam i ja entuzijastično prije ali slab je... Baziran je na TorqueScriptu, nije baš nešto intuitivno previše, izgleda kao typeless C# mada govore kao da je typeless C++. Arhitektura outcome fajlova je poprilično gola, imaju dva tipa client i server koji, kako objašnjavaju da je TGE napravljen u obliku multiplayer igre od samog početka iako se koristi za SP. Da bi se igra bila RPG, ovaj engine bi trebao mnogo čačkanja ispod haube, mijenjanja jer jednostavno za punokrvni RPG nije razvijan... I da, nešto vrlo gadno je nedinamično osvjetljenje i ne podržava većinu novih tehnologija... Torque Game Engine Advanced je nešto bolji po polycount udarcu kojeg može donijeti zato što dozvoljava normal mapping, bolje refleksije, ali opet nema dinamičnog osvjetljenja nego nakon svake promjene na geometriji treba potpuno relight napraviti... koliko ja iskustva s njim imam, početna verza TGEa nema ama baš nikakvog alata da bi se razvio dobar level design baš zbog činjenice da postoji samo jedno svjetlo, sun light directional, a posebno kreiranje svjetala je usrano totalno, a pod usrano mislim, nema ga :cry:

UnrealOOP
28-08-2007, 00:46
Znao sam sve to i prije citao sam knjigu o Torque Game Engine-uStako da
znam sve sto me ceka :)

cerberi
28-08-2007, 09:14
ljudi ako hoćete raditi rpg ja sam već počeo imate screenove pa si vidite na kreiram rpg i trebam pomoć. uglavnom nemojte bezveze sad počinjati novu igru iz početka, a kao što je raydx rekao da tge nevalja, bar što se tiče dinamičnog osvijetljenja, a program u kojem ja radim 3d gamestudio nije revolucija ali ima dinamično osvijetljenje, te sve efekte poznate(HLSL). trebala bi pomoć projektu od strane modelera najviše.

E da uz to igra već ima izdavača Cro Axes

pogledajte:
http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=15383

UnrealOOP
28-08-2007, 11:35
Ja bi ti pomogao da znam modelirat. Ja sam Game Producer ako budes trebao pomoc javi :roll:

cerberi
28-08-2007, 12:35
kako to misliš???

UnrealOOP
28-08-2007, 13:33
Ako ti bude trebala neka idejaSza nesto ili nesto slicno :killyou:

RayDX
28-08-2007, 13:52
Ako ti bude trebala neka idejaSza nesto ili nesto slicno :killyou:

jedinom game produceru kojem bi ja htio biti podložan je Jade Raymond iz Ubisoft Montreala... Zato što je žensko... i to vrlo pretty žensko :) :pray:

UnrealOOP
28-08-2007, 14:29
Jade Raymond ona mislim sad radi na Assassin's Creed-uS:killyou:

[_[_[Sk8man]_]_]
28-08-2007, 14:57
no shit Sherlock... :?
Mrzim sarkazam :killyou: