PDA

Pogledaj cijelu verziju : Thieves



Rang€r
27-08-2007, 17:33
Prije pola sata sam se uclanio u thievse guild i kolko sam primjetio to je najbolji izvor zarade u MW :D sam kradem i obavljam zadatke i kupujem novu opremu, za razliku od obliviona ovdje je vrlo lako prodati ukradene stvari sto je super, nego ak neko zna neko super mjesto u DF, MW, Obl nek kaze i taktike krade, sve vezane uz kradu i lopove uglavnom

mravojed20
27-08-2007, 17:56
U oblivionu je sama krađa bolje izvedena,ali zato ne možeš prodati nikome osim njih par "fensova",to mi ful glupo. Ja u morrowindu ni nisam normalno krao nego nabavim one divine intervention scrollove,dođem do predmeta koji želim maznuti,klik,klik gotovo. Čak se ni poruka "Your crime has been reported" ne uspije pojaviti :D

Arbiter of Change
27-08-2007, 18:26
Dobra mjesta za krađu u MW-u su ti Telvani tornjevi jer imaju dosta raznovrsnih dobara za "posuditi". A da, u Oblivionu kao da svaki predmet ima serijski broj pa ga ne možeš nikome prodati... please.

btw. jeste li ikada probali NE krasti? Npr. iz one 1. sobe u MW gdje možete sve živo pokrasti? Nevjerojatno je teško igrati ako ste pošteni.

Rang€r
27-08-2007, 18:33
Nevjerojatno je teško igrati ako ste pošteni.

Istina :shock:

nego sta su ti divine interventioni?

P.S. Znam da je to noob pitanje, al' jbg ipak sam noob :D

Arbiter of Change
27-08-2007, 18:38
To ti je fora iz Morrowind (nema fast-travel crapa). Scroll ili magija koja te prebacuje/teleportira u najbliži Imperijalni kult. Imaš još i Almsivi Intervention koji te prebacuje u najbliži Temple.

TheJopa
27-08-2007, 18:45
Chameleon 100% rula i u MW i Oblivionu 8)

kelvix
27-08-2007, 18:48
Istina. :D

Rang€r
27-08-2007, 18:48
To ti je fora iz Morrowind (nema fast-travel crapa). Scroll ili magija koja te prebacuje/teleportira u najbliži Imperijalni kult. Imaš još i Almsivi Intervention koji te prebacuje u najbliži Temple.

zakon idem to odma kupit :D

sad cu se napljackati, jel moze neki hint od 2. questa u thievse guildu kad moram dobit kljuc od top floor on manora za onu zensku iz guilda

P.S. Sad sam drpio gradmasters mortar&pestle kod one alkemicarke u balmori :D lol kod nje kupim invisibility i drpim cuvaru pred ocim xD kak zakon igra...

axgamad
27-08-2007, 19:30
Dobra mjesta za krađu u MW-u su ti Telvani tornjevi jer imaju dosta raznovrsnih dobara za "posuditi". A da, u Oblivionu kao da svaki predmet ima serijski broj pa ga ne možeš nikome prodati... please.

btw. jeste li ikada probali NE krasti? Npr. iz one 1. sobe u MW gdje možete sve živo pokrasti? Nevjerojatno je teško igrati ako ste pošteni.


Call me a n00b, al ja uopće ne kradem. Poslje ne mogu prodat kad izvučem iz špilje.


sad cu se napljackati, jel moze neki hint od 2. questa u thievse guildu kad moram dobit kljuc od top floor on manora za onu zensku iz guilda


To moraš od tipa maznut, al ja preporučam da ubiješ njega i sve tamo. To ti je quest za lika iz forta.

cropir
27-08-2007, 19:42
meni se sviđa sta samo fencovima mos prodat
mislim nerealno ali u morrowindu se obogatis u 10 minuta jer sve svima prodas.

revenion
27-08-2007, 19:49
meni se sviđa sta samo fencovima mos prodat
mislim nerealno ali u morrowindu se obogatis u 10 minuta jer sve svima prodas.


pa neg sta...a sta mislis kak lopovi zaraduju....kak bi ovaj u oblivionu mogo znat da mi je ova salica od 2 coina ukradena iz grada udaljenog 20km :o

cropir
27-08-2007, 19:50
pa to je glupo ali zato imaju modovi di ako u bravilu silujes bretonku lejavinci ti nece nis rec

Mafioz0r
29-08-2007, 07:53
Dobra mjesta za krađu u MW-u su ti Telvani tornjeviSjer imaju dosta raznovrsnih dobara za "posuditi". A da, u Oblivionu kao da svaki predmet ima serijski broj pa ga ne možeš nikome prodati... please.

btw. jeste li ikada probali NE krasti? Npr. iz one 1. sobe u MW gdje možete sve živo pokrasti? Nevjerojatno je teško igrati ako ste pošteni.
Imaš pravo o telvanni tornjevima, ali najbolja mjesta za pljačkanje ikada su sredista Telvanni, Hlaalu i Redorana u Vivecu. U njihovim zgradama su na gornjem katu treasury, a u treasury su, naravno, vaultovi. Uđete u vault, zaobiđete stražu na bilo koji način i sadržaj vaultova je vaš! You gonna be rich!

Rang€r
29-08-2007, 08:32
eh sad se meni pojavluje problem, tolko toga sam nakrao i nasao u rusevinama da nemam kome prodat, imali u vivecu nes kao market district?

Kka ce tek biti za tjedan dana vise nitko novaca nece imati :shock:

Arbiter of Change
29-08-2007, 10:22
Ma lova ti se resetira NPC trgovcima nakon nekog vremena. :wink:
@Mafioso: Istina, ali ja sam mislio na mjesta koja je relativno lagano opljačkati. :) Ordinatori nikad nisu bili osobe sa kojima sam se ja volio petljati.

Jopax
29-08-2007, 10:50
Ima dobrih stvari u onim dwemer ruinsima gdje moraš uzet onu kocku(coins, jedan vrijedi 100 golda)
korisno za krađu je naučiti telekinezu jer tako možete krasti iz daljine :D

Samael
29-08-2007, 12:36
Usput, ukradene uber armore i oružja prodavajte uvijek Creeperu, ja sam se za nekih 3-4 sata već popeo preko 100k golda.

Stormcrow
29-08-2007, 13:35
eh da, meni je najdraze u oblivionu uci u draguljarnicu u imperial city-ju, i ukrast sve zivo od tamo :D skupi su predmeti, i puno para zaradim

cropir
29-08-2007, 14:00
a da ono red nesto...nema bas puno vrijednoga ali kad imas OOO :pray:

Mafioz0r
29-08-2007, 20:36
Ma lova ti se resetira NPC trgovcima nakon nekog vremena. :wink:
@Mafioso: Istina, ali ja sam mislio na mjesta koja je relativno lagano opljačkati. :) Ordinatori nikad nisu bili osobe sa kojima sam se ja volio petljati.Nema zabave bez izazova.

cropir
29-08-2007, 21:57
kradite iz gratskih dvoraca ako ste fensi :)

ZorgTheBorg
29-08-2007, 22:37
Usput, ukradene uber armore i oružja prodavajte uvijek Creeperu, ja sam se za nekih 3-4 sata već popeo preko 100k golda.
Zatim ubij (dobro si cuo) creepera, uzmi sve njemu prodane stvari i kreni mudcrab merchantu i prodaj sve za duplo. (http://www.buttersky.com/morrowind/#talking_mudcrab)

@Mafioso, Arbiter of Change
Frenzy Humanoid 100 points na 4 sekunde rjesava takve sitnice.

Bartuc
29-08-2007, 23:16
Dobra taktika krađe u Morrowindu ti je:

1) Baciš si neki Invisibility spell na sebe (ili potion)
2) Čućneš se u sneak mode
3) Uperiš mišem u predmet sa određene udaljenosti (cca 3-5 metara od predmeta) i baciš Telekinesis spell!

- nauči si te spellove i malo istreniraj skill za njih! To ti je do jaja metoda za krađu dobro čuvanih itema!

ZorgTheBorg
29-08-2007, 23:20
1) Enchantas item sa Frenzy Humanoid spellom
2) Bacis na sva dobrocudna NPC smetala s ocima koji te mogu prijavit
3) Pocisti i njih i sve vrijednosti

Mislim da je ovo mrvicu iznad jajna metoda od klasicne thiefovske...

Bishop_45_(2)
30-08-2007, 22:15
zaboravio sam gdje sam ga pokupio, ne mogu se sjetiti,
znam da je bila nekakva vjestica pokraj nekakvog jezera koja me zamolila da pokupim jedan prsten iz vode, kada pokupim taj prsten, tada zenska prizove duha i pojavi se jos jedan lik koji koristi taj prsten te me napadnu.
gdje bi ta lokacija mogla biti?

na onom poluotoku na sjeverozapadu, negdje na sredini tog poluotoka, na njemu su 2 mjesta jedno na sjeveru kojem se imena ne sijecam i Ginisis na jugu (u tom je mjestu ona utvrda generala Dariusa, tamo idete za pridruziti se u Legiju, zato sam zapamtio), eh sreo sam 'lady in distress' tocno negdje na pol puta !!!

Arbiter of Change
30-08-2007, 22:20
Yup, na nju naiđeš kad obavljaš onaj rani quest od Legije.

Samael
31-08-2007, 10:59
Jel zna tko čemu služi ona glava Argonijaca u Hlaalu ili St. Olms cantonu u Vivecu?
Scourge se zove, mislim da je easter-egg, nisam siguran.

SkunK
31-08-2007, 11:08
Kad sam prije par godina prvi puta zaigrao Morrowind , naletio sam na tu kucku...

Prince-Artas
03-09-2007, 18:36
obavezno odigraj
http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Ahna ... ial_Friend (http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Ahnassi%2C_a_Special_Friend)

cropir
03-09-2007, 20:33
poceo sam sa kađitom, normali ninđa skilovi i misticizam (telekineza), thief sign i tako, sad pokusavam nac gild...dobio sam pismo samo kad sam poslje ponoci tamo nema onog okupa, samo je argonian onaj tamo, jednom sam vidio onu žensku bahatu isto ali crnca onog nigdje...maknut cu modove pa se uclanit i stavit ih opet.

Mafioz0r
04-09-2007, 20:45
Jel zna tko čemu služi ona glava Argonijaca u Hlaalu ili St. Olms cantonu u Vivecu?
Scourge se zove, mislim da je easter-egg, nisam siguran.
To je glava Argoniana kojeg je jedan programer u Bethesdi koristio na Betatestu, lik mu se zvao Scourge i programer je odlučio stavit njegovu glavu u bar s prigodnim imenom (Lizard's Head Cornerclub). Ja tu glavu imam u svom hlaalu strongholdu.
BTW, taj bar je u Telvanni cantonu

Mafioz0r
07-09-2007, 19:27
Evo, opet double postam, ali s dobrim razlogom
Braćo forumaši, master thief Mafioso ima zadatak za vas. Idite zapadno od Urshilaku campa, prođite daedric ruševine i naći ćete pećinu Ibar-Dad. Uđite unutra, opljačkajte apsolutno sve, bez da ikoga ubijete. Ne zaboravite na Eleidon's ward, vrijedan štit kojeg možete dati u museum of artifacts u Mournholdu (vrijednost : 200.000). Ako vam je preteško nikoga ne ubiti, sjetite se one stare izreke - if you can't stand the heat, get out of the nuclear reactor. Good hunting out there.

ChR0NoS
26-09-2007, 11:27
Chameleon 100% rula i u MW i Oblivionu 8)Da, ali je nepobitna činjenica da je to kukavičluk i u neku ruku varanje

Prince-Artas
27-09-2007, 19:40
Chameleon 100% rula i u MW i Oblivionu 8)Da, ali je nepobitna činjenica da je to kukavičluk i u neku ruku varanje

to je jedan od načina igranja :wink:
druga je stvar to što si ti navikao sve riješit sjekirom

Samael
27-09-2007, 19:44
Chameleon 100% rula i u MW i Oblivionu 8)Da, ali je nepobitna činjenica da je to kukavičluk i u neku ruku varanje

nije varanje.
Možeš sve lijepo namjestiti pomoću soulgemova i chameleon spellova, te enchantanja.

ChR0NoS
05-10-2007, 15:31
Chameleon 100% rula i u MW i Oblivionu 8)Da, ali je nepobitna činjenica da je to kukavičluk i u neku ruku varanje

to je jedan od načina igranja :wink:
druga je stvar to što si ti navikao sve riješit sjekirom
Baš naprotiv, ja se u oblivionu uvijek oslanjam na stealth. Ali nije mi moralno da ja mogu raditi što god poželim u igri sa chameleon 100%, a da nijedan od NPC-ova ne reagira. Nije istina da to nije varanje.
Ako ti ko thief koristiš chameleon 100%, po meni je to kao da warior koristi god mod

Sonic_Moronic
05-10-2007, 16:57
Kakvo varanje, isuste... Ja osobno varanjem ne smatram ni bug abuse, a kamoli još nešto što je PROGRAMIRANO U IGRU...

ChR0NoS
05-10-2007, 18:43
Kakvo varanje, isuste... Ja osobno varanjem ne smatram ni bug abuse, a kamoli još nešto što je PROGRAMIRANO U IGRU...
ako nije varanje, onda nema dvojbe da je nemoralno. Onda nije ni varanje onaj bug u skingradu kad ti count beskonačno puta isplaćuje nagradu za riješen quest???

ChR0NoS
05-10-2007, 23:16
gle...činjenica da ti možeš igrati s 100% chameleon-om nije varanje...to je metoda igranja...da je varanje onda ne bi bilo moguće igrati s tim...i zake bi bilo nemoralno? možda netko voli biti nevidljiv? a taj bug je varanje
to je metoda igranja, ali metoda s kojom možeš preći cijelu igru a da ne ubiješ ni jednog lika, da kradeš, a da nedobiješ ni 1 bounty i sl. Ako neko voli tu metodu igranja, nek igra.