PDA

Pogledaj cijelu verziju : Divine Divinity



kulamasta
02-03-2006, 21:13
Evo upravo poceo igrat ovaj malo stariji RPG i mogu rec da je vise nego odlican! Stara skola RPG!
Igra netko slucajno? Mozda namjerno??? :D

L3VI4TH
02-03-2006, 21:15
Igrao davno i nije me se bas dojmio

Outmind
02-03-2006, 22:23
Vidio recenziju, i ništa više. Malo mi liči na dijablo plagijat, ali nisam igrao p ne znam.

kulamasta
02-03-2006, 22:49
je, pomalo se fura na diabla, sto po meni nije uopce lose jer je diablo odlican!
A posto je zadnje vrijeme na PC suša sto se tice RPG-a, ova igra mi je i vise nego dobro legla!

Outmind
02-03-2006, 22:53
Probaj sacred. izvrsna igra diablovog kova!

DeusEx
03-03-2006, 12:10
dobra igra ali nisam ju mogao prec do kraja zbog trzanja.

ROCCO_GRANDE
03-03-2006, 16:37
Koliko mi je poznato Divine Divinity, Diablo 2 i Sacred su više-manje u istom stilu, pa budući da nikad nisam igrao nešto takvo, volio bih da ih usporedi netko tko je igrao sve tri. Koliko mi je poznato takva vrsta RPG se naziva hack'n slash, ali meni nije previša jasno št se točno krije iza tog naziva. Da li se možda time misli na RPG s pogledom iz izometrijske perspektive ili nešto manje očito?

W1k1n6
03-03-2006, 16:49
Koliko mi je poznato Divine Divinity, Diablo 2 i Sacred su više-manje u istom stilu, pa budući da nikad nisam igrao nešto takvo, volio bih da ih usporedi netko tko je igrao sve tri. Koliko mi je poznato takva vrsta RPG se naziva hack'n slash, ali meni nije previša jasno št se točno krije iza tog naziva. Da li se možda time misli na RPG s pogledom iz izometrijske perspektive ili nešto manje očito?
To ti se zapravo radi o tome da mišem klikaš ko lud da bi nekog priklao :) Dakle, moraš se malo žešće fajtati nego u većini RPG-ova.

ROCCO_GRANDE
03-03-2006, 16:59
Koliko mi je poznato Divine Divinity, Diablo 2 i Sacred su više-manje u istom stilu, pa budući da nikad nisam igrao nešto takvo, volio bih da ih usporedi netko tko je igrao sve tri. Koliko mi je poznato takva vrsta RPG se naziva hack'n slash, ali meni nije previša jasno št se točno krije iza tog naziva. Da li se možda time misli na RPG s pogledom iz izometrijske perspektive ili nešto manje očito?
To ti se zapravo radi o tome da mišem klikaš ko lud da bi nekog priklao :) Dakle, moraš se malo žešće fajtati nego u većini RPG-ova.

Znači nije toliko bitno bildanje lika kao recimo u Morrowindu?

Outmind
03-03-2006, 19:10
[quote="ROCCO_GRANDE":1jg6rln5]Koliko mi je poznato Divine Divinity, Diablo 2 i Sacred su više-manje u istom stilu, pa budući da nikad nisam igrao nešto takvo, volio bih da ih usporedi netko tko je igrao sve tri. Koliko mi je poznato takva vrsta RPG se naziva hack'n slash, ali meni nije previša jasno št se točno krije iza tog naziva. Da li se možda time misli na RPG s pogledom iz izometrijske perspektive ili nešto manje očito?
To ti se zapravo radi o tome da mišem klikaš ko lud da bi nekog priklao :) Dakle, moraš se malo žešće fajtati nego u većini RPG-ova.

Znači nije toliko bitno bildanje lika kao recimo u Morrowindu?[/quote:1jg6rln5]

O, dapače vrlo je bitno. Jedino što možeš zaboravit na bio što suptilnije od "kreni na mjesto X prikolji kretena Y i donesi artefakt neizmjerne vrijednosti Z" pristupa...

ROCCO_GRANDE
10-03-2006, 17:14
[quote="ROCCO_GRANDE":2sfvs2ni]Koliko mi je poznato Divine Divinity, Diablo 2 i Sacred su više-manje u istom stilu, pa budući da nikad nisam igrao nešto takvo, volio bih da ih usporedi netko tko je igrao sve tri. Koliko mi je poznato takva vrsta RPG se naziva hack'n slash, ali meni nije previša jasno št se točno krije iza tog naziva. Da li se možda time misli na RPG s pogledom iz izometrijske perspektive ili nešto manje očito?
To ti se zapravo radi o tome da mišem klikaš ko lud da bi nekog priklao :) Dakle, moraš se malo žešće fajtati nego u većini RPG-ova.

Znači nije toliko bitno bildanje lika kao recimo u Morrowindu?

O, dapače vrlo je bitno. Jedino što možeš zaboravit na bio što suptilnije od "kreni na mjesto X prikolji kretena Y i donesi artefakt neizmjerne vrijednosti Z" pristupa...[/quote:2sfvs2ni]

Pa zar nisu i questovi u Morrowindu većinom na tu foru?

10-03-2006, 22:28
Koliko mi je poznato Divine Divinity, Diablo 2 i Sacred su više-manje u istom stilu, pa budući da nikad nisam igrao nešto takvo, volio bih da ih usporedi netko tko je igrao sve tri. Koliko mi je poznato takva vrsta RPG se naziva hack'n slash, ali meni nije previša jasno što se točno krije iza tog naziva. Da li se možda time misli na RPG s pogledom iz izometrijske perspektive ili nešto manje očito?

IGRE - sve imaju izometrijski pogled, sve su hack'n slash - definicija uzeta iz PcPlay-a "silovanje lijeve tipke miša", sve su RPG i najvažnije sve su ZAKON

Diablo II - legenda svih legendi, meni najbolja igra svih vremena, da barem naprave Diablo III, princip igranja je vrlo jednostavan = idi tamo, ubij toga (neki veliki tip, glavni), malo linearno (ne treba gotovo uopće znanje engleskog za igranje jer je igra jednostavna) jer je mapa napravljena tako da nemaš više izbora - krenuti lijevo ili desno, napraviti nešto tako ili na drugi način, skilovi, oružja, armor, spelovi i ostalo je zakon i ima nekoliko tisuća kombinacija za svaki item, neki itemi imaju i sockete za staviti unutra dragulje koji daju određene atribute (vitality, agility itd), malo zastarjela grafika i rezolucija 640x480, LOD povećava na 800x600, ali za danas je to vrlo loša rezolucija, no ipak nedaj se zavarati, Diablo II je bio najprodavanija igra - prodan u više milijuna primjeraka i danas se puno igra online
OCJENA: 95%

Divine Divinity - princip igranja je malo kompliciraniji od Diabla II jer imaš neke questove za razmišljanje i logičko zaključivanje, imaš dvije ogromne mape i jednu manju po kojima se krećeš kako želiš (ako te prejaki protivnici ne ubiju, naravno) tj imaš slobodu, oružja je puno manje nego u Diablu II jer imaš puno unique oružja, itemi također imaju sockete koje popunjavaš s draguljima zbog istog cilja, puno questova, puno ljudi za razgovor i puno sati igranja, sviđa mi se što broji koje i koliko protivnika ubiješ, grafika je puno bolja od Diabla II no igra je i kasnije izašla
OCJENA:86%

Sacred - definitivno najduža igra od ovih, nisam je završio jer je mapa OGROMNA, bez šale (igrao sam 25 h i otkrio sam 11% mape), jednostavno rečeno Sacred je spoj Diabla II i Divine Divinity-a, ima slobodu kretanja, PUNO oružja, uglavnom opreme kojom opremaš lik, PUNO questova, glavnih i sporednih (neki i malo smiješni - npr idi nekome po cvijeće u šumu), zanimljive su kombinacije napada - imaš neke napade koje npr barbarian može koristiti i iz njih napraviš kombinaciju od 4 napada po tvom izboru, mogu i 4 ista - vrlo korisno za neke jake protivnike, iako je igra vrlo zanimljiva i lijepo izgleda, al' ipak mi se čini preduga, grafika je po meni ovdje najbolja od ovih triju igara
OCJENA:92%

Ocjene su subjektivne i ne bi trebale utjecati na tvoje mišljenje već samo izražavaju moje mišljenje o svakoj igri