PDA

Pogledaj cijelu verziju : Najčešći problemi i kako ih riješiti



marijanovic
26-08-2007, 20:11
Imate problema s računalom?
Evo, ovdije ću nastojati u nekoliko navrata opisati najčešće pojavljujuće probleme
do kojih dolazi pri radu računalom s posebnim fokusom na to kako ih riješiti.

Evo za početak...

Problem:
Računalo mi sporo pokreće internet. Ponekad samo poziva vezu. Kad sam na internetu otvaraju mi se čudni prozori. Posvuda osvajam nekakve online nagrade. Mailbox mi je zatrpan upitnom poštom. Sustav mi se sruši kad surfam itd... itd...

Objašnjenje & Rješenje:
U Vašem slučaju vjerojatno se radi o Spyware programima ili Dialeru (štetni programi koji se u računalo usele s znanjem korisnika -rijetko- ili bez Vašeg znanja -često- ), šansa da se radi o ovakvom obliku napasnika je 90%. Evo rješenja.
Treba vam samo par programa da se riješite ovih problema.

Odite na http://www.safer-networking.org/hr/download/index.html
i skinite program SpyBot Searc&Destroy. Njega ažurirajte i proskenirajte sustav. Nači će ih večinu.

Nakon toga odite na http://www.lavasoftusa.com/products/ad_ ... 29c57e005d (http://www.lavasoftusa.com/products/ad_aware_free.php?PHPSESSID=c209baac2c7b976829c6c0 29c57e005d)Si skinite program Ad-Aware. Njim proskenirajte sustav kako biste osigurali da SpyBot nije nešto ostavio iza sebe.
Problem riješen.

Uskoro se javljam opet s novim problemom i rješenjem.

Bartuc
26-08-2007, 21:19
Ajd malo update-aj to, bum ti pomogao :D Samo copy/paste u prvi post!

Evo ovak...

Problem:

Imate nForce 2 matičnu ploču i AGP 7600GS grafičku karticu te vam prilikom prikaza bilo kakvog media file-a usporava komp, a zauzeče CPU-a skače na 100% te jedino ostaje manualno resetiranje kompa!

Rješenje:S

Snimite najnovije drivere za vašu platformu -> Driveri za nForce 2 platformu (http://www.nvidia.com/object/nforce_udp_winxp_5.10.html)

---------------------------------------------------------------

Problem:

Abrnormalno vam krči zvuk u igrama i muzici!

Rješenje:

Pokraj sata u Taskbaru (notification area), kliknite 2x na ikonicu zvučnika te smanjite sve slidere na sredinu ili mrvicu iznad! Ukoliko su vam bili na MAX postavkama, dolazi vam do izobličenja signala te samim time do krčkanja zvuka!

---------------------------------------------------------------

Za početak bu dosta... odo se malo igrati Resident Evil-a 4 :D

Pozdrav!

spidEY
26-08-2007, 21:37
Evo i ja pomažem. :)

Problem:

Imam Windows Vistu x86 i kada pokrenem instalaciju Alcohola 120% prikaže mi se Blue Screen Of Death. Nakon što se računalo ponovno pokrene i uđe na Desktop BSOD se i dalje prikazuje i ne mogu pristupiti System Restoreu i drugim programima!

Rješenje:

Prilikom pokretanja računala stiščite F8 kako bi pristupili Boot opcijama. Kada vam se prikaže menu sa izborima odaberite Last Known Good Configuration. Računalo će se normalno dignuti bez BSOD-a. Zaputite se u direktorij gdje ste instalirali Alcohol 120% i obrišite ga, zatim se zaputite u Registry Editor u "HKEY_CURRENT_USER\Software" i nađite kljuć "Alcohol soft" i također ga izbrišite. Restartajte računalo kako bi se promjene prihvatile. Prilikom sljedečeg dizanja Windowsa sve bi trebalo biti u redu. Uzrok BSOD-u je vjerovatno bila kriva verzija programa (nije komatibilna sa Vistom). Zaputite se na offical stranice i skinite verziju za Vistu.
_______________________________

Problem:

Kupio sam novo računalo/grafičku karticu. Operativni sustav je Windows Vista x86. U Visti nakon ocjenivanja računala Windows Experiance Index mi prikazuje ocjenu 1.0 za grafičku karticu i ne mogu uključiti sućelje Aero.

Rješenje:

Skinite najnovije upravljačke programe (drivere) za vašu ATI/nVIDIA grafičku karticu i updateajte Windows Experiance Index. Aero bi se sam trebao uključiti.

nVIDIA
http://www.nvidia.com/object/winvista_x86_162.22.html

ATI
http://ati.amd.com/support/drivers/vist ... sta32.html (http://ati.amd.com/support/drivers/vista32/common-vista32.html)

Rang€r
26-08-2007, 22:11
Evo i ja cu.... na neki nacin

ProblemS Kopjuter sporo otvara foldere, sporo se pokrece, sporo surfa..., pretpostavljate da ima nekih bugova...

RiješenjeSInstaliraj Ad-Aware sa bilo kojeg PCP novijeg DVD-a i pokreni promgram, scaniraj i unisti "kukce".

ProblemSDisk vam ima premalo memorije iako ste obrisali sve vece datoteke i memorija je manje iz dana u dan

RiješenjeSPokreni Disk Defregmener i zatim disk clean up system tools u Accessories folderu.

Dobro?

spidEY
26-08-2007, 22:50
Pitanje:

Zašto kada prikopčam USB memoriju ne mogu iskoristiti RedyBoost?

Rješenje:

Vaša USB memorija vjerovatno ne zadovoljava uvjete RedyBoosta ili ste prikopčali USB memoriju u USB 1.1 port.


Pitanje:

Nakon što sam napravio Windows Update i restartanja raćunala, Windowsi su me počeli upozoravati da sam žrtva falsificiranja i nude mi "Resolve Now" ili "Resolve Later". Jesam li pokupio spyware/virus?

Rješenje:

Ovo nije spyware/virus nego Microsoftov način provjere da li su Windowsi legalni (Windows Genuine Advantage). Stavili su ovu "zakrpu" kao kritičnu da se provjeri legalnost Windowsa (Windows Genuine Advantage Notifications). Kada korisnik instalira ovu "zakrpu" ovaj alat će provjeriti product key i vidjeti da li su Windowsi legalni. U suprotnom će vam nuditi da kupite Windowse na internetu. Znači jedino je rješenje da kupite legalne Windowse.

marijanovic
27-08-2007, 18:50
Problem:
Računalo se za vrijeme rada ugasi ili restarta. Do gašenja najčešće dolazi pri korištenju zahtjevnih aplikacija tipa igara ili benchmark programa.

Opis & Rješenje:
U Vašem slučaju vjerojatno se radi o problemu sa pregrijavanjem procesora ili nekog od ostalih dijelova računala.
Preporučam da si nabavite neki od programa za provjeru temperature dijelova. Osobno koristim SpeedFan.
Možete ga besplatno skinuti sa:
http://www.almico.com/sfdownload.php

Ako u njemu zamijetite da vam temperature imaju dosta veliku vrijednost
(Za procesor npr >65 Stupnjeva) najbolje odmah ugasite računalo i odnesite ga kod stručne osobe na servis.
Oni pak iskusniji, mogu sami provjeriti hoće li im mijenjanje termalne paste na procesoru riješiti problem.

Ako pakSproblem nije vezan uz temperaturu, računalo također odnesite na servis jer se u tom slučaju vjerojatno radi o tome
da Vam napajanje ne može pružiti određenu količinu struje dijelovima koji ju zatrebaju te da ćete ga trebati promijeniti
ili vam je neispravna matična ploča i nemože dovesti određeni napon na dio koji ga zahtjeva.

Zato najbolje nosite komp u servis ako imate ovakvih problema.

PS: Više slijedi uskoro... :)

marijanovic
30-08-2007, 19:18
Evo me opet...

Problem:
Računalo mi radi nekako usporeno. Osječam da radi lošije nego prije.
Kad su mi zadnji put stavljeni novi windowsi? Jakooo davno...
komp nije star, no zeza me ko da je kamenodobac. Frendov komp ima slabiji hardware a brži je...
Inače često instaliram programe, natrpavam komp i puno brišem.

Opis:
Ovakvi problemi najčešće su vezani uz:
1. lošu optimizaciju Windowsa
2. Registry windowsa pretrpan glupostima
3. Nedefragmentiran hard i preopterečen neobrisanim podacima koji ostanu nakon instala i uninstala

Rješenje:
1. Prođite upute za Optimizaciju WinXP kolege Bartuca, dobro je obavio posao.
Nači ćete ih na: viewtopic.php?t=16289 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=16289)

2. i 3. Iskoristite program TuneUP Utilities 2007 (disk cleaner, registry cleaner i registry defragmenter u njemu). Link je:
http://www.tune-up.com/products/tuneup-utilities/

Nakon toga preporučam i postupak za popravak prvog problema navedenog u ovoj temi, uklanjanje spywarea jer i takvi napasnici znaju dobrano usporiti komp.

Vorban
09-12-2007, 21:10
Rješenje:
1. Prođite upute za Optimizaciju WinXP kolege Bartuca, dobro je obavio posao.
Nači ćete ih na: viewtopic.php?t=15608 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=15608)

link ne valja, može ispravak?

InfernoCRO
15-12-2007, 18:43
ako vam se iz nekog slucaja nece otvoriti explorer.exe kao sto se meni prije 5 min nije htio otvoriti napravite sljedece (problem je bio utxtheme.dll)

stavite Windows xp cd u cd/dvd rom
stisnite CTRL+ALT+DEL ili CTRL+Shift+Esc da bi otvorili Task Manager
kliknite na File-New Task(run...) i upisite "command" (bez navodnika)
kad se otvori command prompt upisite "scannow" (bez navodnika)
ukoliko scan nade neki file koji je 3rd party kao sto je bio kod mene automatski ce ga zamijeniti sa orginalnim file-om skoro sam poludio ;) dobro da znam barem malo raditi u run-u have a fun

Raoul Duke
10-03-2008, 12:54
Jeli se pod piratizaciju misli i problemi s daemon toolsom? xD

Raoul Duke
10-03-2008, 13:16
preformuliraj pitanje da bude razumljivo nama koji se služino hrvatskim kao primarnim jezikom...Jeli se pod piratizaciju misli i problemi s daemon toolsom? xD

10-03-2008, 13:20
preformuliraj pitanje da bude razumljivo nama koji se služino hrvatskim kao primarnim jezikom...Jeli se pod piratizaciju misli i problemi s daemon toolsom? xD

Onaj tvoj post ima veze s pirat.ijom...točnije topic ima veze s time...neke igre koje nisu original prepoznaju daemon toolse i neorginalni drive...Normalno da postoje načini da se isti prekriju ali to ilegala...barem za ovaj forum.

Tako da budi sretan što nisi popio marked ili ban.A pošto imaš preko 900 postova to bi i sam trebao znati.U biti pravila foruma još uvijek postoje pa bi bilo ok da ih pročitaš još jednom.

Raoul Duke
10-03-2008, 13:49
[quote=Hellboy]preformuliraj pitanje da bude razumljivo nama koji se služino hrvatskim kao primarnim jezikom...Jeli se pod piratizaciju misli i problemi s daemon toolsom? xD

Onaj tvoj post ima veze s Ekipa za očevid.ijom...točnije topic ima veze s time...neke igre koje nisu original prepoznaju daemon toolse i neorginalni drive...Normalno da postoje načini da se isti prekriju ali to ilegala...barem za ovaj forum.

Tako da budi sretan što nisi popio marked ili ban.A pošto imaš preko 900 postova to bi i sam trebao znati.U biti pravila foruma još uvijek postoje pa bi bilo ok da ih pročitaš još jednom.[/quote:3il4f414]procitao san ih ja davno i dobro.Popio san marked.Sretan :S xD

10-03-2008, 13:53
[quote="OvErDo$eD":17dm8d0k][quote=Hellboy]preformuliraj pitanje da bude razumljivo nama koji se služino hrvatskim kao primarnim jezikom...Jeli se pod piratizaciju misli i problemi s daemon toolsom? xD

Onaj tvoj post ima veze s Ekipa za očevid.ijom...točnije topic ima veze s time...neke igre koje nisu original prepoznaju daemon toolse i neorginalni drive...Normalno da postoje načini da se isti prekriju ali to ilegala...barem za ovaj forum.

Tako da budi sretan što nisi popio marked ili ban.A pošto imaš preko 900 postova to bi i sam trebao znati.U biti pravila foruma još uvijek postoje pa bi bilo ok da ih pročitaš još jednom.[/quote:17dm8d0k]procitao san ih ja davno i dobro.Popio san marked.Sretan :S xD[/quote:17dm8d0k]

Isto tako ti nesmije odgovoriti na pm.Jer nikad neznaš kakav se user može naći po strani i prijaviti me kojem admini da dijelim riješenja za izbjegavanje zaštita kod igara.Sorry man. :wink:

Raoul Duke
10-03-2008, 14:09
[quote="amd freak":sxccflgu][quote="OvErDo$eD":sxccflgu][quote=Hellboy]preformuliraj pitanje da bude razumljivo nama koji se služino hrvatskim kao primarnim jezikom...Jeli se pod piratizaciju misli i problemi s daemon toolsom? xD

Onaj tvoj post ima veze s Ekipa za očevid.ijom...točnije topic ima veze s time...neke igre koje nisu original prepoznaju daemon toolse i neorginalni drive...Normalno da postoje načini da se isti prekriju ali to ilegala...barem za ovaj forum.

Tako da budi sretan što nisi popio marked ili ban.A pošto imaš preko 900 postova to bi i sam trebao znati.U biti pravila foruma još uvijek postoje pa bi bilo ok da ih pročitaš još jednom.[/quote:sxccflgu]procitao san ih ja davno i dobro.Popio san marked.Sretan :S xD[/quote:sxccflgu]

Isto tako ti nesmije odgovoriti na pm.Jer nikad neznaš kakav se user može naći po strani i prijaviti me kojem admini da dijelim riješenja za izbjegavanje zaštita kod igara.Sorry man. :wink:[/quote:sxccflgu]ok ok .Oprostite na svemu imam mark i svi sretni.Pogreska videna i izbrisana iz uma xD

Sterpo
06-04-2008, 13:44
spajam se na net preko d linka, mijenjao sam password na t-com korisničkim stranicama
upišem onu IP adresu da promjenim password, promjenim i sve radi, ali kad isključim net i opet upalim piše da je pogrešan password pa opet trebam upisivati novi :?
kako da to riješim?

paja_9124
09-04-2008, 12:26
vako: rastavljao sam napajanje i ocistio pa ponovo sastavio,kada sam upalio pc vidio sam da mi neradi niti jedan od dva ventilatora, neznam koji je uzrok. kompjuter mi normalno radi ali ventilatori unutar napajanja ne, opet sam rastavio i ucvristio kablove od ventilatora ali oni nerade. molim strucni savjet! :cry:

croat1gamer
09-04-2008, 14:03
provjeri jesu li dobro namjesteni (orijentacija kabela) i jesu li u pravim uticnicama

paja_9124
15-04-2008, 17:11
nesto mi je "oslo" u napajanju a ja sam stavio ventilatore da se napajaju iz maticne ploce a ove izvadio i sada radi sve samo sto je nest oslo u napajanju i sada da stavim da mi se ventilator napaja iz utora u napajanju ono nece raditi!
hvala na brizi!

paja_9124
22-04-2008, 08:50
novi problemi!
1.NEMOGU restartat pc kad stisnem restart switch,ja stisnem i nista se ne dogodi!
provjerio sam dali je nest iskopcano ali sve je ustekano!
2.za kopiranje jednog dvd-a treba mi 2 SATA(IMAM 2,5 GB RAMA I INTEL 3.06GHz) NEZNAM ZASTO! :hangin:
pomozite!

Sickmanno1
22-04-2008, 15:04
1. Ako je dobro ustekan, onda znaci da je stgan dugmic ili gubi negdje kontakt ili je na maticnoj problem...
2. Problem je u DVD-RWu znaci probaj zadnji firmware installirati...ako je i dalje problem...przilica je pri kraju i nosi je ako imas garanciju da ti zamjene...ako nemas 200kn ti negine xD

CHOLIK
08-07-2008, 21:15
1.MOžda si u Control Panelu promijenio funkciju Restart Buttona na nothing.Sad se nemogu sjetiti gdje se nalazi to al pročačkaj,možđa budeš imao sreće.

zoky
08-07-2008, 21:19
Možete li mi reći koju opciju moram uključiti ili isključiti da uspijem pročitati tekst koji piše kada mi se pojavi BSOD...
Nešto me zeza komp, jer mi se barem jedanput pojavi BSOD i komp se odma restarta...prekjučer sam mjenjao windowse, tak da sumnjam u neki hardver

croat1gamer
09-07-2008, 14:37
reko bih da je pod control panel, system, advanced: startup and recovery

Snake
09-07-2008, 14:56
reko bih da je pod control panel, system, advanced: startup and recovery

i tu isključiš opciju automatic restart

zoky
09-07-2008, 15:01
Thx...sad ću proučiti tekst

homie
14-07-2008, 22:31
http://img299.imageshack.us/my.php?imag ... 543ud3.jpg (http://img299.imageshack.us/my.php?image=79739543ud3.jpg)S

kako da makenen ovakav nacin gasenja windowsa ,tako m ise cudno i pale ...
a neznan jbg-a :thumbs2:


pls help ide mi ovo na zivce

mronki
14-07-2008, 22:37
Odi na Control Panel-user accounts-change the way users log ona and off i tu stavi kvačicu na Use the Welcome screen

icecoldkilla
16-08-2008, 09:49
e svaka cast onom koje otvorio ovu temu
neka vasa rjesenja su mi pomogla i na tom vam zahvaljujem, jer sam imao nekih tak sitnih problema i uspio sam ih sad rjesiti

dyonza
23-04-2009, 12:04
dada svaka cast....sad mozda uspijem otkrit sta mi je problem....posto mi se odma restarta nakon prikaza texta....ty ty ty javit cu vam sta mi pise kad zamrzne... :pray: :friends:

flander
06-05-2009, 20:57
kako da riješim problem sa BS playerom

kod ućitavanja hrvatskih subova ne ućitava mi Č i Ć,nek su neki znakovi

?

C
07-05-2009, 10:58
Promijeni njegov font (prijevoda) slova u podešenjima na font koji ima ta slova.

flander
07-05-2009, 14:22
neće,probal sam sve fontove i ništa

C
07-05-2009, 16:03
Pri instalaciji biraš language koji ćeš instalirati. Ti si vjerojatno instalirao na engleskom, a engleski nema naše znakove. Reinstaliraj BSP na hrvatski i sve će biti. :wink:

flander
07-05-2009, 20:35
i dalje nula bodova

flander
07-05-2009, 21:19
evo dela sada

trebalo nariktat na Central European

tnx na pomoći ;)

Insert
08-05-2009, 14:19
kako da u photoshop CS4 prebacim layer jedne slike na drugu sliku?

fear
08-05-2009, 20:57
kako da u photoshop CS4 prebacim layer jedne slike na drugu sliku?

desni klik na layer-duplicate layer- u sekciji destination si odabereš sliku u koju kopiraš layer

T3rm1n4t0r
13-05-2009, 11:49
http://www.conectica.ro/images/CAM66U_m.jpg
može li mi neko reći koja je ovo kamera

C
13-05-2009, 14:40
Pa imaš kameru, šta će ti još jedna, a ne koristiš ni tu što imaš, kao ni ja?
Nemoj gledati samo izgled kamere, gledaj njezine specifikacije. Šta će ti na oko lijepa kamera koja je 0 u svojim specifikacijama i mogućnostima.
Dâm ti ja ovu svoju od 350 KN ako hoćeš. :wink:

T3rm1n4t0r
13-05-2009, 19:35
joj C jesi smotan nije za mene već za frendicu.
Izgubila cura driver a ne zna koja je cam i ja sad njoj ne mogu nać driver jer ne znam koja je camera, ali evo našao sam driver pa mi ne moraš govoriti. driver radi, cam radi, sve je cool

C
13-05-2009, 20:18
Pa mogao si reći odmah da je riječ o vozaču smonatcu. :D

power12
09-04-2010, 14:27
Sve vrste problema rijesavamo brzo i kvalitetno. www.pc-elite.net (http://www.pc-elite.net)

azrael
13-04-2010, 11:59
ee ovak, dok upalim komp, odma kak se windowsi dignu baci mi svchost exe error....
probal sam na sve načine riješit ali nejde, imate nožda vi koje riješenje?? a da nije reinstalacija windowsa......

L. Ivan Svečnjak
09-07-2010, 14:06
Imam problem sa windows-om 7.
Previše basa u igricama ili na internetu kad gledam video.
Našao sam equalizer u windows playeru ali on sam vrijedi za pijesme koje slušam u windows playeru.
Znali tko riješenje ???

C
09-07-2010, 16:57
Skini s neta ili drugog Windowsa (koji i ti imaš) isti svchost.exe i stavi ga u system32. Moguće da je taj tvoj zaražen.

accursed
16-08-2010, 22:03
problem: kad idem gledat video na youtube umjesto videa mi se pojavi zelena pozadina, i explorer se crasha, mozilla isto, a chrome kaže da shockwave ne reagira, jednom sam to nekako riješio, reinstalirao sam flash i shockwave, sad taj isti način neće, p.s. promijenio sam grafu pa mislim da ima veze s tim,

rješenje: ?

C
16-08-2010, 23:27
Meni se danas resetirao PC dok sam bio na YouTube-u. Resetirao se iz čista mira, samo vidim opet se diže, i pokrene se i izbaci prozorčić da se crashao zbog "Reason: BlueScreen", i check solution, odem na to i veli mi dvije stvari. Prva, izašli su novi driveri za moj double Wireless, druga, izašao je novi Flash. :S Ponudio mi je da ih upgradeam, prekinuo sam to, nisam ništa učinio, i dalje sam na netu i pičim po svom.

Jeli ti se to na jednom počelo dešavati?

majstoro
15-12-2010, 22:14
dakle ESET mi je detektiro virus i u ovom trenutku trazim taj vrisu sa spybotom
zanima li me da li smijem izbrisati taj virus pod imenom win32/Agent.FGYIOLB trojan
mislim,jednom je bio detektiran virus i ja obriso sve sto je zarazeno i eto problema,skoro sve sto upalim bio je error
pa da budem siguran da smijem obrisat :D

C
15-12-2010, 23:20
Ha, čuj, ako ti je zarazio Windows fajlove, ako obrišeš taj Windows file koji je zaražen, osakatiti ćeš Windows, i više neće normalno moći raditi, a ako ga ne obrišeš, tvoj PC će i dalje ostati zaražen.
Tako da ti je najbolje dignuti nove Windowse i sve nove programe, tako da ništa ne bude zaraženo. Puno ti je lakše, brže i učikovitije.

Systematic Reverse
16-12-2010, 20:00
Sve vrste problema rijesavamo brzo i kvalitetno. http://www.pc-elite.net

lol

Burek_fr0m_SPACE
17-12-2010, 16:40
dakle ESET mi je detektiro virus i u ovom trenutku trazim taj vrisu sa spybotom
zanima li me da li smijem izbrisati taj virus pod imenom win32/Agent.FGYIOLB trojan
mislim,jednom je bio detektiran virus i ja obriso sve sto je zarazeno i eto problema,skoro sve sto upalim bio je error
pa da budem siguran da smijem obrisat :D
A da ti neko pošalje taj fajl sa svojih zdravih Windoza i da ga samo zamijeniš? O kom se tačno fajlu radi?

CHOLIK
18-12-2010, 15:55
Problem:
Računalo se za vrijeme rada ugasi ili restarta. Do gašenja najčešće dolazi pri korištenju zahtjevnih aplikacija tipa igara ili benchmark programa.

Opis & Rješenje:
U Vašem slučaju vjerojatno se radi o problemu sa pregrijavanjem procesora ili nekog od ostalih dijelova računala.
Preporučam da si nabavite neki od programa za provjeru temperature dijelova. Osobno koristim SpeedFan.
Možete ga besplatno skinuti sa:
http://www.almico.com/sfdownload.php

Ako u njemu zamijetite da vam temperature imaju dosta veliku vrijednost
(Za procesor npr >65 Stupnjeva) najbolje odmah ugasite računalo i odnesite ga kod stručne osobe na servis.
Oni pak iskusniji, mogu sami provjeriti hoće li im mijenjanje termalne paste na procesoru riješiti problem.

Ako pakSproblem nije vezan uz temperaturu, računalo također odnesite na servis jer se u tom slučaju vjerojatno radi o tome
da Vam napajanje ne može pružiti određenu količinu struje dijelovima koji ju zatrebaju te da ćete ga trebati promijeniti
ili vam je neispravna matična ploča i nemože dovesti određeni napon na dio koji ga zahtjeva.

Zato najbolje nosite komp u servis ako imate ovakvih problema.

PS: Više slijedi uskoro... :)

hmm. ja imam laptop. acer aspire 8930g i stalno mi se ovo dogadja. problem nestane nakon reinstalacije windowsa, ali nakon par mjeseci se opet pojavi. koristim windows 7. speedfan mi javlja da je gpu 65, core 1 55 i core 2 55 stupnjeva. help xD

C
18-12-2010, 16:24
Misliš, to su temperature u idleu?
Inače taj laptop ima malo lošije hlađenje naspram prethodnika i većinom je namjenjen filmovima i sl. multimediji.
Možda ti je u BIOS-u isključen fan ako je temperatura ispod neke određene. Možda ti je pun prašine, pa se ne može hladiti kako treba, ili mu je okolina topla, kao preko ljeta.

CHOLIK
18-12-2010, 16:39
da, idle temperatura.
a znam, al za razliku od prethodnika, ima 3 gige ddr3 rama pa mi je bio bolja opcija.
redovito cistim prasinu, tako da nevjerujem da je to. okolina nije topla, niti su dovodi blokirani.
kad igram evo npr Batman arkham asylum, po defaultu je rezolucija i detalji max, i izgasi se nakon 5 min, al igra ne steka ni nista, savrseno ide. a kad smanjim grafiku na medium ili low, potraje pola sata, pa se svejedno izgasi.

C
18-12-2010, 18:00
Moj je 6930G, tj. prethodnik, samo nabrijan i ima 3GB DDR3, 8930G mi je ljepši, ali sam baš htio zvijer za iste pare. :D
Pogledaj u BIOS-u, možda ti je namješteno da se PC gasi kada je na 80°C ili da se fan pali kada kada se već pregrije da se ugasi. Kako god checkiraj BIOS za početak. Onda možeš pročeprkati po njegovim opcijama napajanja i sve što ide uz to, kao i podesiti grafičku na max. performanse.

Ogg The Dogg
21-06-2011, 14:18
da, idle temperatura.
a znam, al za razliku od prethodnika, ima 3 gige ddr3 rama pa mi je bio bolja opcija.
redovito cistim prasinu, tako da nevjerujem da je to. okolina nije topla, niti su dovodi blokirani.
kad igram evo npr Batman arkham asylum, po defaultu je rezolucija i detalji max, i izgasi se nakon 5 min, al igra ne steka ni nista, savrseno ide. a kad smanjim grafiku na medium ili low, potraje pola sata, pa se svejedno izgasi.
na koji ga nacin tocno cistis?
ja svog ispirim sa kompresorom i temp mi bude manja za 10-15 stupnjeva.