PDA

Pogledaj cijelu verziju : MBO - Help



legija
26-08-2007, 13:01
Evo več se 5 dana lomim po netu i tržim si MBO za svoj novi komp.
Koje od sljedečih bi Vi preporučili:

1.) MSI P6N Diamond
2.) Gigabyte P35T DQ6
3.) Asus P5 Blitz Extreme

Ili neku drugu...???

Grafička će biti Gainward Bliss GF 8800GTX, a CPU Intel E 6850....

Cijena nije bitna...komp mi je za gaming...

Možda imate koju bolju ideju za cijelu konfiguraciju (MBO, CPU, Grafička)...

Hvala...

D@rX
26-08-2007, 13:02
nek ti sastave ljudi ali GTXica je sad overkill malo.

Cali
26-08-2007, 13:23
pa nije overkill ako novac nije problem, a očito je da će ostatak konfe biti i više nego dovoljan da ju gura.

@ legija

od tih ploča ja bih izabrao gigabyte-icu, odlična ploča, fsb ide preko 500 bez problema...

Sickmanno1
26-08-2007, 14:15
MBO ASUS P5N32-E SLI, nForce 680i SLI, DDR2, zvuk, LAN, S-ATA RAID, PCI-E, s. 775 cijena je oko 1800kn

Maticna je fina, majke mi...

Pa fino dok GTXica oslabi ocajacas komp sa jos jednom ^^

Pimp3k
26-08-2007, 14:36
1.) MSI P6N Diamond
2.) Gigabyte P35T DQ6
3.) Asus P5 Blitz Extreme



Teško da s ijednom od tih možeš fulat. Svaka predstavlja vrh ponude od svoga proizvođača. U principu tu se svodi na onu staru "koji proizvođać ti je draži".

[Opaska: Gigabyteica i ASUSica postoje u DDR2 i DDR3 verziji dok MSIca samo u DDR3 verziji.]

S skorim izlaskom X38 nisam baš ziher kolko je pametno davat "velike nofce" za P35 ploču...

legija
26-08-2007, 15:05
Ma da, i to je dio moje dileme (X 38) ali jedina največa novost će na njoj biti PCI-EXP 2.0, no dok ne izbace nove GPU-ove (9800) ništa koristi od toga a i onda će biti upitno kolko će biti poboljšanje....

Tj. dok za 2 g. ne izađe nehalem mislim da se ništa drastično neće promjeniti....ili...????

A meni komp lagano več 2 mjeseca umire i več ga održavam u životu na aparatima :)))....i šta sad...več sam lud od svega toga...što više čitam i više znam, sve manje sam pametan... :))

Pimp3k
26-08-2007, 17:40
Ma da, i to je dio moje dileme (X 38) ali jedina največa novost će na njoj biti PCI-EXP 2.0, no dok ne izbace nove GPU-ove (9800) ništa koristi od toga a i onda će biti upitno kolko će biti poboljšanje....

Tj. dok za 2 g. ne izađe nehalem mislim da se ništa drastično neće promjeniti....ili...????

A meni komp lagano več 2 mjeseca umire i več ga održavam u životu na aparatima :)))....i šta sad...več sam lud od svega toga...što više čitam i više znam, sve manje sam pametan... :))

X38 ploče izlaze u rujnu. A kaj se tiće PCIE 2.0 najkorisnija stvar je IMO povećana snaga koju grafička dobiva putem PCIE-a. Kaj se tiće povećanog "interconnect bit ratea" performance gain je sigurno upitan...

Novi GPUi izlaze isto do kraja godine... IMO u ovom trenutku kupovina GTX je bacanje novaca i mislim da tvoje potreba može zadovoljiti 8800GTS za duplo manje novaca. Razmisli i o radeonu HD2900XT sa poslijednjim driverima čak i pere GTXa.

A na tvoju dilemu glede ploča mogu nadodati još dvije ;)

Abit IP35 PRO i DFI LanParty UT P35 T2R (/T3R).