PDA

Pogledaj cijelu verziju : Poglejte me kako pljujem po Codegenu :)



Bartuc
25-08-2007, 19:35
Pogonjen frustraciom i ljutnjom na neuke pizdeke koje dizajniraju Codegen-ova kučišta, pišem vam ovaj post!

Danas sam trebao hitno kupiti neko jeftino kučište sa napajanjem i zaputio sam se u VeMil po svemogućeg Codegen-a! Došao sam doma i krenuo sa slaganjem konfiguracije, a ono vidi vraga...

Kučište ima 7 mjesta za HDD, od tih 7 mjesta, nemre se iskoristiti niti jedno jedino mjesto u čitavom kučištu :-x

1) Ako stavite HDD na dno kučišta, HDD prekriva Floppy konektor i dio IDE konektora:

http://img208.imageshack.us/img208/8962/dsc00804cr9.th.jpg (http://img208.imageshack.us/my.php?image=dsc00804cr9.jpg)

2) Ako stavite HDD mjesto iznad, tada prekriva oba IDE konektora:

http://img515.imageshack.us/img515/6203/dsc00805ak7.th.jpg (http://img515.imageshack.us/my.php?image=dsc00805ak7.jpg)

3) Ako ga stavite jedno mjesto iznad, ista stvar se dešava:

http://img113.imageshack.us/img113/192/dsc00806xz7.th.jpg (http://img113.imageshack.us/my.php?image=dsc00806xz7.jpg)

4) Ako pak želite staviti HDD još malo više, tada prekriva Memorijske konektore - prstom pokazujem memorijski modul:

http://img113.imageshack.us/img113/982/dsc00807jh9.th.jpg (http://img113.imageshack.us/my.php?image=dsc00807jh9.jpg)

5) Evo slike cjelog tog djela, lijepo se vidi 7 mjesta za HDD, a niti jedan se NE može iskoristiti:

http://img515.imageshack.us/img515/8966/dsc00808vs2.th.jpg (http://img515.imageshack.us/my.php?image=dsc00808vs2.jpg)

Na kraju, sva sreća da sam imao jednu ladicu u koju sam strpao HDD i stavio ga na mjesto optike :-x

Osim toga, morate biti vraški jaka osoba da možete upaliti komp jer je Power gumb, pa i Reset gumb toliko tvrd da vam malte ne treba čekić za paljenje i resetiranje sistema! Strava i užas!

Materijal izrade je jeftina plastika sa još jeftinijim aluminiom! Zbog toga, kučište je potencijalno vrlo glasno i pati od teških vibracija!

Zaključak -> Nikada, ali nikada, nemojte kupovati Codegen, pa i MS kučišta! To je čista škart roba i jednostavno se ne isplati imati takvo sranje za čuvanje vašeg ljubimca...

Kaj je najbolje, u uputstvima (u kojim apsolutno nikaj ne piše), imaju napomenu kako su Codegen kučišta jedna od najkvalitetnijih na svjetu jer ih rade ljudi sa 10 godišnjim profesionalnim iskustvom te imaju odličan raspored ventilatora po kučištu! Ironija, nema niti jednog venta u kučištu, ima jedno jedino mjesto odzada za 8x8 ventilator, a bočne stranice su izrešetane nekim loše dizajniranim rupama za "bolji" protok zraka! Sramota!

Ovo je kučište o kojemu vam pričam -> Pogledajte me, kakvo sam sranje!!! (http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=7740007)

Hvala na pozornosti! Nadam se da ste izvukli pouku o Codegenu... I samo neka mi se netko u skoroj budučnosti protivi kada pljujem po NoName komponentama kao što su Codegen i MS :D

Gwin
25-08-2007, 19:46
ne mogu vjerovat.. imao sam svašta u rukama, ali ovako loše dizajnirano kućište nisam nikad vidio.. čak ni JNC nije imao ovakvu katastrofu od dizajna

ovdje mogu stat samo matične koje su dizajnirane kontra.. poput moje DFI, sa memorijom iznad proca, a IDE utorima tu di je tebi RAM..

ako ti još uvijek treba, imam jedno MS kućište, mislim da je nešto dublje pa da normalno stanu komponente..pa se možemo zamijenit

Bartuc
25-08-2007, 19:55
Hvala na ponudi! Uspio sam sa onom ladicom, a HDD #2 bum stavio skroz dolje ako uspijem, FDD mi tak i onak ne treba!

Sad kontam kak spojiti Power gumb na matičnu, sve konektore ima osim izgleda power konektora :D Poludil bum :D Imam jedan M/B konekotor, njega sam piknuo kao power ali mi ne radi kučište... Sad idem kontat kaj sam krivo spojio jerbo nema uputa u kojima se ikaj korisnoga spominje!

100EURO
25-08-2007, 20:20
Zato sam ja kupio tt armora , da mi se to nebi dogadalo :nonono:

White
25-08-2007, 20:22
rofl
ne mogu vjerovat, ovo nije za ljude... svašta...

probaj okrenuti disk okomito, možda se rupe poklapaju :)

HalF-DeaD
25-08-2007, 20:30
gdje ima za kupit ladica za hdd da mogu stavit na mjesto optičkog uređaja

Karlo_from_Bjelovar
25-08-2007, 20:43
kako sam se nasmijo (a zapravo je tuzno), skoro pa ode 200 kn u k... mogo si jedan lijepi gamepad il kaj ja znam sta kupit.. xD mogo si dodat jos 50-100 kn i postedit si zivce i vrijeme sto si sliko i stavljo na forum (iako je to za nas korisno, necemo kupit :D )...

Bartuc
25-08-2007, 20:54
Nisam mogao kupiti nikaj bolje jerbo kučište nije za mene već za nekog drugog sa vrlo limitiranim buđetom! Ali sve je OK, sva sreća kaj doma imam komponenti i djelova za napuniti jedan omanji dučančić :D

A ovo sam stavio na net tak da ljudi vide zašto ne kupovati Codegena! Nebi ga nit ja kupio da nije fakat bilo hitno pošto je čovjeku krepao bivši komp, nije mogao odvojiti više para za bolje jer mu je trebalo i napajanje kaj bu vrtilo taj komp :D

@Half-DeaD, trebalo bi biti u dučanima sa informatičkom opremom! Raspitaj se u VeMilu ili sl.

I da, uspio sam posložiti kablove, sada radi kak spada, ali... Komp je GLAAASAAANNN, za poludit! Nema nikakvu zvučnu izolaciju kučište, katastrofa!

@Moderatori, ostavite ovaj Thread ovdje! Možete ga lockati, ali nemojte ga prebaciti u Banned zato da se može dati link na ovu temu ukoliko netko diže Codegena u nebesa... tak da sprječimo ljude u kupnji istoga te time napravimo dobro djelo :D Hvala!

dugi
25-08-2007, 21:04
Fino sve zapakiraj nazad kako je bilo i trazi drugi model ili povrat love.Ako te budu zezali fino im das ovaj link i zaprijeti da ces isto napraviti na svim forumima za koje znas i time im smanjiti prodaju tog smeca.

Bartuc
25-08-2007, 21:08
Ma nije bitno! Taj komp tak i onak služi samo za mjuzu i Solitare :D Nutra sam stavio svoj HDD od 40Gb, a još bu došao jedan od 40Gb ako ga uspijem ugurati, mada sumnjam u to jerbo sam uvidio jedan problem!

Za optiku/HDD kombo, sam morao iskoristiti oba IDE konektora, a oni su pri vrhu kučišta! Novi HDD jedino stane na dno kučišta, ali je pre mali razmak između konektora na kablu da bi se taj HDD mogao spojiti :rotfl: Jebiga :D Moral bum nekaj kombinirati!

Ima li tko iskustva kako radi komp kada se stavi HDD na Slave, a optika na Master?SJedino ako to napravim, mogu imati još jedan IDE konektor slobodan za drugi HDD!

McPingvin_v2.0
25-08-2007, 21:10
Ima li tko iskustva kako radi komp kada se stavi HDD na Slave, a optika na Master?SJedino ako to napravim, mogu imati još jedan IDE konektor slobodan za drugi HDD!
ja sam radio obrnuto i nije bilo problema :)

Bartuc
25-08-2007, 21:21
Ima li tko iskustva kako radi komp kada se stavi HDD na Slave, a optika na Master?SJedino ako to napravim, mogu imati još jedan IDE konektor slobodan za drugi HDD!
ja sam radio obrnuto i nije bilo problema :)

Obrnuto od ovoga što pitam ili obrnuto od logičnoga :rotfl:

McPingvin_v2.0
25-08-2007, 21:31
HDD master, optika slave :)

Bartuc
25-08-2007, 21:33
Juuuj Pingvin, tak i treba biti :-x Mene zanima obrnuta situacija :D

dugi
25-08-2007, 21:37
Mislim da hard mora biti master,tj.nikada mi nije ni pala na pamet pomisao da napravim obrnuto a slozio sam poprilicno kanti.Zanimljivo pitanje,mozda se netko izjasni tko je isprobao.

Bartuc
25-08-2007, 21:40
Bilo bi dobro da se netko izjasni jerbo je to jedini način da si oslobodim 1 IDE konektor. Tada bi mogao staviti HDD i optiku na 1 kabl, a drugi HDD na drugi kabl!

Bartuc
25-08-2007, 21:48
ehm...nije mi došlo dalje od provjere sustava prije win boota...ne znam zake...

Znači, išao si probati? Hvala na toj potvrdi! Budem i ja možda sutra probao, ne zato jer želim, već zato jer moram :(

Hvala!

Pimp3k
25-08-2007, 21:48
Nije da EPoXice imaju genijalan layout....

Bartuc
25-08-2007, 21:51
Nije da EPoXice imaju genijalan layout....

Vjeruj mi, u ovom kučištu, niti na mojoj Gigabyte-ici nebi mogao spojiti S-ATA uređaje na dnu i vrlo vjerovatno memoriju pri vrhu :D

Sve matične imaju slićne layout-ove! Ali opet, proizvođači kučišta bi se morali ravnati tako da svaka matična paše u njihovo kučište, zar ne?

Gwin
25-08-2007, 21:59
umm.. sistem se mora bootat neovisno da li je hdd master ili slave.
ja sam imao svojedobno, posla radi, tri instalacije na tri diska

u svakom slučaju.. spoji kak ti odgovara, da ti bude bliže..
a onda prebaci jumpere.. ni slučajno ih ne mećeš na "cable select", nego metneš jumper od hdd-a u poziciju master, a jumper na optici na slave. uopće nije bitno na koju poziciju kabla ih spojiš, ako su jumperi ispravno podešeni

kabel radi probleme samo ako si metnuo jumpere na uređajima na "cable select"

dugi
25-08-2007, 22:04
umm.. sistem se mora bootat neovisno da li je hdd master ili slave.
ja sam imao svojedobno, posla radi, tri instalacije na tri diska

u svakom slučaju.. spoji kak ti odgovara, da ti bude bliže..
a onda prebaci jumpere.. ni slučajno ih ne mećeš na "cable select", nego metneš jumper od hdd-a u poziciju master, a jumper na optici na slave. uopće nije bitno na koju poziciju kabla ih spojiš, ako su jumperi ispravno podešeni

kabel radi probleme samo ako si metnuo jumpere na uređajima na "cable select"

eto od silne pameti nitko da se sjeti ,fakat smo ispali nobovi.A x puta sam to radio i uvjek podesim jupere i nikada ih ne drzim na cable select.Moram poceti uzimati antisklerin.

Svaka cast Gwin.

Gwin
25-08-2007, 22:10
meni su ti takve stvari sasvim normalne.. jer samo bacim pogled kroz bočnu stranicu..

a urezalo mi se u mozak..prošli mjesec na lan partyu smo ugurali u komp 3 sata diska, 3 ata diska i 3 dvd-a.. trebalo nam je pola sata dok smo konačno usuglasili sve mastere i slejvove da nam pronađe sve uređaje :D

Bartuc
25-08-2007, 22:20
Hvala Gwin na Hintu, držim jumpere tak kak treba ali nisam znao da onda zanemaruje konektore na kablu! Uvjek sa kablove spajao tak da mi radi i na Cable Selectu ako treba :D

Sutra javim ako uspijem rješiti stvar :D

Sickmanno1
26-08-2007, 14:09
Bartuc cini mi se da je jedino rijesenje da odrezes komad maticne :rotfl:

Enivej dobar post, nasmijao si me fino :thumbs2:

ivan
26-08-2007, 14:56
prema "teoriji", brzina uređaja na slave-u nemože biti veća od one na masteru, ali kako bi se to u praksi pokazalo, pojma nemam :o

ak je komp još kod tebe, probaj. nemaš kaj izgubit

edit: zanemarite, nisam vidio 2. stranicu topica :oops:

Bartuc
26-08-2007, 14:59
prema "teoriji", brzina uređaja na slave-u nemože biti veća od one na masteru, ali kako bi se to u praksi pokazalo, pojma nemam :o

ak je komp još kod tebe, probaj. nemaš kaj izgubit

Budem probao, kasnije, sad mi se fakat ne da! Trenutno starome sređujem komp, to su 3 komada u 2 dana i to format i ajmo od nule :| Poludit ću :scared:

Javim do navečer kak to funkcionira, osim ako naravno uspije Gwinov prjedlog! Ali i u tom slućaju bum javio kak je uspjelo!

Gwin
26-08-2007, 15:07
pa probaj na njegovom kompu.. a sistem radi..

ako ne znaš, zovi pa ću ti ja složit :D

a onda ćemo poslikat i razglasit na forumu da gwin mora doć bartucu složit komp :D

Bartuc
26-08-2007, 15:39
pa probaj na njegovom kompu.. a sistem radi..

ako ne znaš, zovi pa ću ti ja složit :D

a onda ćemo poslikat i razglasit na forumu da gwin mora doć bartucu složit komp :D

Pa nisam niti mislio na svome :rotfl:

Na tom drugom kompu bum stavio optiku i HDD na isti kabl ali obrnutim redosljedom i pravilnim pinovima! Trebalo bi raditi :D

| | \| i X 4 |
26-08-2007, 19:24
Žao mi je bartuc :( kume moj


i ja ću rađe dati pare za bolje kučište jer ću ga i sam slagati (PC) pa da se ne bi dogodila ovakava sranja

Bartuc
26-08-2007, 21:06
Hebiga, nisam se uspio netjerati danas da probam ono sa zamjenom kablova.. budem sutra :(

26-08-2007, 23:22
Evo par prijateljskih savjeta:
-Premjesti RAM modul više lijevo, da stoje jedan kraj drugog
-Probaj dali sad HDD stane
-NIKAD, ali NIKAD ne stavljaj HDD i DVD rom u isti IDE, osim ako imaš samo IDE0 na matičnoj, a većina ima IDE0 i IDE1
-Ako baš MORAŠ staviti na isti IDE, onda HDD MORA biti master
-Ako je DVD rom master, HDD će ti raditi na MX brzini DVD roma, tj bit će trom, jer DVD ima puno manju propusnost, upravo zato HDD treba IDE kabal od 80 žila, a DVD zadovoljava i kabal od 40 žila

-Dakle, probaj na IDE0 staviti HDD0 i HDD1, a na IDE1 DVD0 i DVD1

GL!

Bartuc
26-08-2007, 23:26
Evo par prijateljskih savjeta:
-Premjesti RAM modul više lijevo, da stoje jedan kraj drugog
-Probaj dali sad HDD stane
-NIKAD, ali NIKAD ne stavljaj HDD i DVD rom u isti IDE, osim ako imaš samo IDE0 na matičnoj, a većina ima IDE0 i IDE1
-Ako baš MORAŠ staviti na isti IDE, onda HDD MORA biti master
-Ako je DVD rom master, HDD će ti raditi na MX brzini DVD roma, tj bit će trom, jer DVD ima puno manju propusnost, upravo zato HDD treba IDE kabal od 80 žila, a DVD zadovoljava i kabal od 40 žila

-Dakle, probaj na IDE0 staviti HDD0 i HDD1, a na IDE1 DVD0 i DVD1

GL!

Probao sam micati rame, nejde :D Nejde zato jer onda nemrem od memorije piknuti IDE kabl u HDD! Nema mjesta jerbo HDD gotovo dodiruje memoriju :D

Ovo ostalo bum nastojao izbječ! Mada morat ću ih staviti na isti kabl, ali bum se potrudio da budu pravilnim redosljedom podešeni! Hvala na info-u!

27-08-2007, 00:55
Jel imaš dodatnih rupa na kućištu?

Možda da izbušiš 4 nove rupe, i prilagodiš si zadnju stranu?

Gwin
27-08-2007, 08:25
-Ako baš MORAŠ staviti na isti IDE, onda HDD MORA biti master
-Ako je DVD rom master, HDD će ti raditi na MX brzini DVD roma, tj bit će trom, jer DVD ima puno manju propusnost, upravo zato HDD treba IDE kabal od 80 žila, a DVD zadovoljava i kabal od 40 žila
pa to smo već riješili. nije uopće bitno na koji konektor spoji koji uređaj, ako pravilno podesi jumpere na uređajima.

27-08-2007, 17:23
-Ako baš MORAŠ staviti na isti IDE, onda HDD MORA biti master
-Ako je DVD rom master, HDD će ti raditi na MX brzini DVD roma, tj bit će trom, jer DVD ima puno manju propusnost, upravo zato HDD treba IDE kabal od 80 žila, a DVD zadovoljava i kabal od 40 žila
pa to smo već riješili. nije uopće bitno na koji konektor spoji koji uređaj, ako pravilno podesi jumpere na uređajima.

Bitno je da ne spaja HDD i optiku na isti kabal, jer se onda HDD dosta usporava...


Nego, jesi li razmotrio situaciju da razjebeš zadnju stranu, i izbušiš nove rupe za matičnu?

Gwin
27-08-2007, 18:26
mda. ali on ima opciju samo jednog IDE kabla.. jer do ostalih nemre doć, tak da je sjeban :D

misliš da pomakne cijelu matičnu prema natrag, da mu ploča strši van kućišta par cm??

dugi
27-08-2007, 18:36
Nemoze mu ploca strsati otraga jer nebi mogao montirati kartice na takvo kuciste.Trebao im je to fino vratiti.

Bartuc
27-08-2007, 18:43
Rješio sam problem :D Samo sam morao malo logiku uključiti! Ali tješi me to da se nitko te laičke solucije nije sjetio u ovom topicu :D Uspio sam spojiti optiku i HDD na prave strane kabla za svaki slućaj :D

Napravio sam ovako:

Iznad utora za HDD-ove, ima mjesta za 3 optikanera! U najgornjem mi je bila optika, a ispod nje je bio HDD u ladici! E sada, pošto je na kraju kabla Master konektor, a na sredini Slave konektor, morao sam držati optiku ili na drugom IDE kablu ili na masteru, a HDD na slave-u ili na drugom IDE kabelu! Problem sam rješio tako da sam zamjenio mjesta HDD-a i optike :DSSada mi je HDD na vrhu kučišta, taman da se u njega pikne Master konektor, a optika mi je ispod HDD-a, drito na Slave dio kabla :D

Kako sam dobar :D Uspio sam i pravilnim redosljedom popikati komponente! Ali treba se toga sjetiti kad si toliko ogorčen sa svime :D

Uglavnom, hvala svima na prjedlozima! Sada imam 1 IDE na matičnoj slobodan na koji bum piknuo novi HDD na samom dnu kučišta (ako bu HDD tamo stao)!