PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mreza



Oklop
24-08-2007, 08:35
Evo ovako...u sobi mi stoje 2 kompa, oba su spojena na router putem wlan usb adaptera. Net radi na oba bez problema. Pokusao sam ih nekako umreziti da vide jedan drugoga, ali mi nikako ne polazi za rukom. Pingati mogu sa oba ovog drugog, imaju istu workgrupu,a li sa jednog naci ovog drugog u mrezi je nemoguce. Ima li tko kakvu ideju?

thx

M1M3
08-09-2007, 09:39
Mislim da ti je to nemoguće... router nije switch ili hub pa da služi za umrežavanje računala. Ipak ako je moguće, prođi network wizard i prati korake pa lijepo namjesti settingse. Možda i uspije. ili moraš mijenjati postavke samog routera LOL

Karlo_from_Bjelovar
08-09-2007, 11:37
koj ruter imas?

Lord Jambrek
08-09-2007, 12:25
Mislim da ti je to nemoguće... router nije switch ili hub pa da služi za umrežavanje računala. Ipak ako je moguće, prođi network wizard i prati korake pa lijepo namjesti settingse. Možda i uspije. ili moraš mijenjati postavke samog routera LOL

Naravno da je moguće, mi smo router koristili kao switch na mini lan party-u.

My Network Places-->Set up a home or small office network-->next-->next-->This computer connects to the internet through a residental gateway or through another computer on my network-->next-->Tu unesi comp desc. i comp. name-->next-->MSHOME-->next-->Turn On file and printer sharing-->next-->next-->sad bi ti trebao graditi network-->just finish the wizard:i don't need to run the wizard on other computers-->next-->finish-->restart ok.


To napravi na oba kompa i trebalo bi radit.

str33t6l0w
11-09-2007, 19:39
meni je radilo sa kasda routerom ali sa bezicnim mi nekad nije htjelo radit...

nekad su se cak mogli i nac.. ali nisu imali pristup jedno drugome... ili se nisu mogli nac u igri..

samo pokusavaj.. ako neuspije iz prve probaj jos par puta (pazi da ti je firewall i antivirus iskljucen) i mora radit ;)