PDA

Pogledaj cijelu verziju : Empire: Total War



Stranica : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Durin
22-08-2007, 12:48
Novi nastavak Total Wara!!! :pray:
Dolazi nam 2008 a radnja će nam se zbivati u 18 stoljeću.Po prvi puta imamo priliku upravljati brodovima,dakle pomorske bitke i kolonije europskih sila!
SEGA® Europe Ltd. and SEGA® of America, Inc. today announced Empire: Total War™, the revolutionary new instalment of The Creative Assembly’s wildly successful, multi award winning Total War™ RTS franchise. Empire: Total War™ will maintain the series genre leading 3D battles, grand turn based campaign map and rich historical flavour while for the first time introducing 3D naval combat into the series.

Empire: Total War™ is set in the 18th century a turbulent era that is the most requested by Total War’s™ loyal fan base and a period alive with global conflict, revolutionary fervour and technological advances. With themes such as the Industrial Revolution, America’s struggle for independence, the race to control Eastern trade routes and the globalisation of war on land and sea, Empire: Total War™ promises to be amongst the richest and most dynamic PC RTS games of all time.
Empire: Total War™ will see the debut of 3D naval combat within the Total War™ franchise. PC Gamers will be able to intuitively command vast fleets or single ships upon seascapes rich with extraordinary water and weather effects that play a huge role in your eventual glorious success or ignominious defeat. After pummelling your enemy with cannon fire, close in to grapple their ship and prepare to board taking control your men as they fight hand to hand on the decks.

Along with the revolutionary introduction of Naval Combat, Empire: Total War™ will see further enhancements to the Total War™ series signature 3D battles and turn based campaign map. Real time battles will pose new challenges with the addition of cannon and musket, challenging players to master new formations and tactics as a result of the increasing role of gunpowder within warfare. And the Campaign Map – for many the heart of Total War™ – will see new improved systems for Trade, Diplomacy and Espionage with agents, a refined and streamlined UI, improved Advisors and extended scope taking in the riches of India, the turbulence of Europe and the untapped potential of North America.

“Empire: Total War™ is a huge revolutionary step for the series. We’re delighted to introduce true 3D naval combat, something that adds a totally new dimension to Total War™ games.” commented Mike Simpson, Studio Director at The Creative Assembly and the father of the Total War™ franchise. “We’re genuinely excited about what we’re achieving with the naval battles and also by the scale of the improvements being made to the core of the game – the land battles and the campaign. This will undoubtedly be the biggest and best Total War™ game we’ve ever made.”

Empire: Total War™ has already been secretly in development at The Creative Assembly’s Horsham studio for over a year and is priming its forces for a release in 2008.

Stay tuned to TotalWar.com for all the latest Empire: Total War™ news and screenshots!

Prve slike Empire:Total Wara!Prva je artwork a ostale tri su ingame screenshoots.
http://media.pc.ign.com/media/958/958390/imgs_1.html

Ovo će vjerojatno značiti da ćemo napokon dobiti cijelu mapu svijeta a ne samo Europu i sjever Afrike.CA je najavila da će se mapa protezati do Indije.Naravno,na forumima je zavladalo silno uzbuđenje nakon ove eksplozije,vode se rasprave o veličini mape,novim svjetskim silama,frakcijama itd.Po meni bi trebali biti uključeni Otomansko Carstvo,Nizozemci,Britanci,Španjolska,Austro-Ugarska Monarhija,Kina,Rusija,Italija,Prusija,Francuska itd.

The Boz
22-08-2007, 12:56
Vlažim se.

Arbiter of Change
22-08-2007, 12:58
Brodovlje... ja se ne veselim baš dok ne čujem jop konkretnih informacija. Počeo se i TW štancati kao lud.

Durin
22-08-2007, 13:06
http://www.computerandvideogames.com/ar ... 0&skip=yes (http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=170570&skip=yes)

Izvlačim citate:" There are some fundamental truths to Total War. The first is the holy trinity of pikes, archers and cavalry. Cavalry will cut down archers, no question, but will buckle if charged into pikes. But pikes are slow and vulnerable to archer fire.

In Empire, that's a thing of the past. The new 1700s-to-early-1800s setting, with its muskets and artillery, demands new stratagems. Generals will have to rethink their entire approach. "

" Total War's third fundamental is that you're there to paint Europe your nation's colour, invading your neighbours from the outset, developing a giant hammer of an army to crack open the continent.

That, too, is no longer true. Empire is about exploration and conquest, founding colonies and fighting wars away from home. Sure, you can invade your neighbour. But there's wealth to be had in India and the Americas."


Cavalry lost its dominance. "In this period, the key use of cavalry was not to plough into the infantry, but to scare and harass the infantry into remaining in a square formation."

Ovaj put su veoma važne formacije jedinica.Kockasta formacija će odbiti konjicu,ako stavite pješake u red oni će moći pucati sa mušketama u neprijateljske vojnike a ako su u kocki samo će četvrtima vojnika moći pucati.

McPingvin_v2.0
22-08-2007, 13:09
oću hrvate kao naciju :)

Durin
22-08-2007, 13:11
oću hrvate kao naciju :)
Bojim se da ćeš dobiti Habsburgovce.Ja hoću Fridrika Velikog!I vjerojatno ću ga dobiti,sa Prusijom. :P

The Boz
22-08-2007, 13:15
Ja se iskreno nadam da 2010/2011 možemo očekivati World: Total War, sa I i II svjetskim ratom, od 1903. pa do negdje 1968. Kako bi to bilo zakon!

Durin
22-08-2007, 13:18
Ja se nadam da ću dobiti LOTR:TW.Ali pustimo to,jedva čekam Empire!!!
Možda dobijemo Amerikance kao novu frakciju.Zatim,u nekim smo filmovima imali priliku vidjeti kako muškete pucaju jedni na druge tek kada se približe,što je naravno najbolje.Mi ćemo imati priliku dati zapovjed "fire" kada god hoćemo,ako prerano vojnici će teško pogoditi koga,ako prekasno moglo bi se dogoditi da nam pokose cijelu jedinicu.Ovaj put melee combat nema više važnu ulogu,već zaklon,zaklon od metaka.Sada građevine na bojištu nemaju estetski detalj,već jedinica može okupirati npr. farmu ili vjetrenjaču.

McPingvin_v2.0
22-08-2007, 13:19
Ja se iskreno nadam da 2010/2011 možemo očekivati World: Total War, sa I i II svjetskim ratom, od 1903. pa do negdje 1968. Kako bi to bilo zakon!
not :)

Dweller
22-08-2007, 14:10
yes

Durin
22-08-2007, 19:11
The game will include 10 playable factions including Britain, Prussia, France, Spain, America and the massive Ottoman Empire.

Za ostale frakcije se još ne zna.Odlično što se može igrati sa Amerikom.Igra treba izaći u zadnjoj četvrtini 2008 ili početkom 2009,tako da ćemo se još dobro načekati.

Akul
23-08-2007, 10:24
Ja se nadam da ću dobiti LOTR:TW.


Zašto ne downloadiraš "Fourth Age: Total War"? Mod je izvrstan, lore-correct a gameplay je isto tako dobar.


Bojim se da ćeš dobiti Habsburgovce.

-proglasiti Zagreb glavnim gradom
-nakon što moja moć naraste, otići u .txt fileove i sve preimenovati u "Croatian" te preimenovati "Habsburg Empire" (ili kako već) u "Croatian Empire".
-nitko nam neće moći stati na put...

McPingvin_v2.0
23-08-2007, 10:37
to da akul :)

Herr Schnitzel
29-08-2007, 12:19
Durin, pretekao si me u prenosenju ove novosti, jer cim sam na twcenter.net vidio vijest odmah sam pomislio na forum, ali sam mislio da je patka.

IPAK NIJE!

Inace, bio bi grijeh da izostave Austriju/Habsburgovce, jer smo ipak i mi u toj kasi... Malo me sve ovo vuce na Cossacks II, ali valjda ce bit puno bolje.

Creative Assembly ionako ne zna napravit losu igru...

Durin
29-08-2007, 12:24
Hehe ja sam vidio vijest nekoliko sati nakon što su je objavili.
Zasada nisam pretjerano uzbuđen jer nas još puuuuuuuno vremena dijeli od igre ili barem demoa,ali kako će vrijeme prolaziti tako će nas oni nabrijavati sa novim screenshotovima,teaser trailerima i ingame filmićima.Sada jedva čekam da nabavim Kingdomse,četiri ekspanzije u jednoj!

Herr Schnitzel
29-08-2007, 12:53
Ja sam vidio 22. 8. ja mislim...

Rang€r
29-08-2007, 16:03
Mogo bi ja Medivial total war zaigrat (to ima dva djela jel tak?) kad je vec tak dobro, nedostaju mi nekako strategije

Orla
29-08-2007, 17:00
Jedva čekam

Herr Schnitzel
01-09-2007, 11:17
S kojom drzavom cete igrati? Ja definitivno s Habsburgovcima...

Orla
01-09-2007, 15:04
Habsburgovci i Englezi :)

cropir
01-09-2007, 16:41
hasburgovci il austrija
inace mislim da nece bit bas nesto al igrat cu svejedno

Prince-Artas
03-09-2007, 10:54
riječi su suvišne
kratim vrijeme do izlaska expanzijom za M2 TW

Dux
03-09-2007, 11:24
riječi su suvišne
kratim vrijeme do izlaska expanzijom za M2 TW

jel dobra ekspanzija??
sta igra sada onda tezi oko 16 gb ili?? jer sam cuo da je ekspanzija na 2 dvd-a.

Prince-Artas
03-09-2007, 11:30
riječi su suvišne
kratim vrijeme do izlaska expanzijom za M2 TW

jel dobra ekspanzija??
sta igra sada onda tezi oko 16 gb ili?? jer sam cuo da je ekspanzija na 2 dvd-a.

sorry krivo sam se izrazio
kratit ću vrijeme novom expanzijom
nemam je još :)

DJ Not Nice
18-10-2007, 15:31
Najveća vijest ovog Total War nastavka su definitivno 3D bitke na moru, znaći, brodovima ćete zapovijedati vi osobno.
Borbu nećete morati završavati samo topovima, već i približavanjem protivničkom brodu možete završiti pucnjevima mušketa vaših mornara il' pak i samim ukrcavanje na protivnički brod.
Radnja će se odvijati u 18 stoljeću i neće biti samo EU zastupljena, već i Novi kontinent, U,S and A.
Puno kopnenih jedinica, te nam i novih brodova[za to vrijeme ].
Ono ćemu se također veselim je i pametniji AI, nadam se da se neće događati stvari kao npr. u RTW, di napravite 'V' formaciju s kopljanicima dok branite grad[neosvojivo], ili pak u MTW, di gazite neprijateljske jedinice s strijelcima dok branite utvrdu[dok neprijatelj još nije izgradio 'ramove'].
A sve to će pokretati i novi fizički engine.

McPingvin_v2.0
18-10-2007, 18:06
Radnja će se odvijati u 18 stoljeću i neće biti samo EU zastupljena, već i Novi kontinent, U,S and A.
sva sreća pa je onda postojala europska unija.

callista
18-10-2007, 18:14
nekako sam skeptičan... za dvije godine mislim da možemo očekivati neki total war tipa supreme commander. al ajd, vidjećemo

DJ Not Nice
18-10-2007, 18:34
sva sreća pa je onda postojala europska unija.

Kad sam napisao EU, mislio sam na Europu/Evropu, kako god želiš.
___ ___ ___

Al vratimo se mi temi, TW serijali su uvijek imali ono 'nešto', mislim da TW neće nikad ići putem SC. Pročitao sam da će se pobaljšati sustav diplomacije, menadžmenta, itd. Također sam pročitao da bi trebao negdje oko ljeta izaći.

Durin
18-10-2007, 20:20
To smo sve već rekli,ali ima još puno toga za saznati.Nažalost,CA je još uvijek škrta sa informacijama,tek tu i tamo pokoji upad na forum službenog osoblja koje radi na igri.Ako želiš još toga saznati,davati prijedloge itd. idi na http://www.totalwarforums.com
Inače,jedva čekam prvi trailer pa makar bio i teaser,glavno da je "official".

DJ Not Nice
18-10-2007, 20:39
Hvala na linku. Zaista me zanima ova igra.

Rang€r
18-10-2007, 22:41
To smo sve već rekli,ali ima još puno toga za saznati.Nažalost,CA je još uvijek škrta sa informacijama,tek tu i tamo pokoji upad na forum službenog osoblja koje radi na igri.Ako želiš još toga saznati,davati prijedloge itd. idi na http://www.totalwarforums.com
Inače,jedva čekam prvi trailer pa makar bio i teaser,glavno da je "official".

jesi igro BfME 2?
Imas war of the ring mod, koji daje mapu meduzemlja i imas svoj teritorij, biras scenarie... 6 rasa(3 dobre 3 zle) vojske vode generali(elves:elrond, glorfindel...), ali naravno tesko ces dostici broj od 1000 vojnika no vrlo je lijepa alternativa, nije "to to" ali slicno je...

Empire jedva cekam... nevjerujem da cu sa ovim kompom moci pokretat igru no dok izade stici ce novi komp :D , jel moze neko reci kolko je velik mtw2?

Prince-Artas
19-10-2007, 19:32
jesi igro BfME 2?
Imas war of the ring mod, koji daje mapu meduzemlja i imas svoj teritorij, biras scenarie... 6 rasa(3 dobre 3 zle) vojske vode generali(elves:elrond, glorfindel...), ali naravno tesko ces dostici broj od 1000 vojnika no vrlo je lijepa alternativa, nije "to to" ali slicno je...



ne spominji bfme2 i war of the ring mod u ovom topicu
to je bogohuljenje

McPingvin_v2.0
20-10-2007, 10:23
rang€r, nije ni blizu alternative.

meroveh
21-10-2007, 10:52
To smo sve već rekli,ali ima još puno toga za saznati.Nažalost,CA je još uvijek škrta sa informacijama,tek tu i tamo pokoji upad na forum službenog osoblja koje radi na igri.Ako želiš još toga saznati,davati prijedloge itd. idi na http://www.totalwarforums.com
Inače,jedva čekam prvi trailer pa makar bio i teaser,glavno da je "official".

jesi igro BfME 2?
Imas war of the ring mod, koji daje mapu meduzemlja i imas svoj teritorij, biras scenarie... 6 rasa(3 dobre 3 zle) vojske vode generali(elves:elrond, glorfindel...), ali naravno tesko ces dostici broj od 1000 vojnika no vrlo je lijepa alternativa, nije "to to" ali slicno je...

Empire jedva cekam... nevjerujem da cu sa ovim kompom moci pokretat igru no dok izade stici ce novi komp :D , jel moze neko reci kolko je velik mtw2?

meni je ispalo 7.80 GB i mogu ti reći da je fantastična

meroveh
21-10-2007, 10:55
Može li mi ko reći šta s dešava kad ispucam sve turnove na M2,je li to kraj igre ili se može ići i priko toga?

Durin
31-10-2007, 15:56
Empire:Total War Q&A,objavljeno na http://www.totalwar.comSdonosi zanimljiv uvid i odgovara na par pitanja o nadolazećem Empireu.Ujedno oprostite na dužini posta:


Will the emergence of new governmental systems be reflected in the game? Will we be able to play as a monarchy or republic and will that affect the gameplay?
Revolution is a key theme of the era. In Empire there are three different potential forms of government. Players will have to decide how to contend with social changes as their society "progresses". This is a really exciting area we're currently developing at CA. Ruling a monarchy with an iron fist involves different challenges from governing a republic. The three government types have their own advantages and disadvantages and as pressure for reform grows, revolution and civil strife can occur, and players will have to deal with the consequences of that.

Will religion play an important role in Empire: Total War?
It's clear that the Enlightenment caused a few headaches for some of the clergy of the time. With that in mind, religious issues are still relevant in Empire, but less important than in Med II. The Pope won't be dropping Lord Nelson a line asking him to retake the Holy Land, but religion does play a part in social order and diplomatic relations.

Will diplomacy be improved?
The 18th century was a little more civilized than some periods we've covered in previous Total War games. To reflect this we're giving our diplomatic AI a complete overhaul. Previously in Total War the diplomacy AI and the campaign map AI were separate entities but in Empire we've unified these two aspects so they work more harmoniously. Diplomatic relations are now much more closely linked to your activities on the campaign map. And you probably won't get your ambassador's head back in a bag.

Will trade be more important than previous Total War games?
Absolutely. Empire is a game about war AND colonialism. The expansion of trade was a driving force of the European colonial effort. Trade is the both the impetus for and the engine that powers imperial advancement so we're obviously paying a great deal of attention to this area of the campaign system. Combined with the new naval battles, establishing and protecting your trade routes have become a very exciting new aspect of strategy.

Will you try to improve the computer AI during battles?
Again, the changes in the period require a massive shift in AI. This is as true of warfare as it is of diplomacy. The tactics of the 18th century battlefield require a completely different mindset to the largely simple tasks of running one bunch of men with sharp objects into another bunch of men with sharp objects. Winning the day on an Empire battlefield will require a more intricate tactical awareness than in previous centuries. It was less about pure brawn, more about brains. Our AI routines have had to change radically to reflect this fact.

War in the 18th century? Won't troops just line up in front of each other and fire away?
Um, no. It's a bit of a paradox that the "romanticized" idea of the warfare is one that can be interpreted as dull. Men did not line up in orderly queues to be shot while singing their national anthems (apart from anything else, there were no national anthems). Muskets are not modern assault rifles, and once you'd fired your gun you had to close with the enemy and use cold steel. There's nothing tame about a battlefield of any era, and hand-to-hand fighting was still a major part of any engagement. The bayonet is invented during our period! Melee fighting was as vicious in the 18th century as it had ever been. Cavalry played an important role on the battlefield too, not only in some famous charges but as a vital harassing force, constantly menacing the enemy into formations which were vulnerable to artillery. Formation discipline was crucial to victory so players will have to learn and master these, making more intelligent use of formation and maneuver than before. Add to that the importance of finding cover from enemy fire plus the ability to occupy and defend buildings and you have an environment more diverse and tactically challenging than any previous Total War battlefield.

How are the physics of naval combat going to work? Are there going to be factors to do with the wind/weather etc.
Naval battles are one of the most exciting new things for us in Empire. We've wanted to do proper naval warfare for ages but this is the first time that the era and our technology have been up to the standard we've demanded. Those high standards had to include factors like wind and weather. The sea battles in Empire are not just lip-service to naval conflict, we're as serious about them as we are about our land battles and that means, wind, weather and of course water. We've had one guy just working on getting the water to behave realistically for two years! We're doing stuff like modeling every cannonball so we can map accurate damage to masts and sails, things that will make Empire's naval battles feel truly authentic.

Will the game be moddable?
Of course. We've always wanted to encourage our modding community and help them out. There's been a lot of great work created for previous Total War titles and we'll be looking to encourage more of the same for Empire.

Will land battles suffer and lose attention, from the incoming sea battles.
Not a chance. As we've already mentioned the change in land warfare is so dramatic in this period that if anything we've had to concentrate on that aspect of the game more this time around than ever before. All previous Total War games have dealt with a largely similar style of combat. This time around we're having to work and think extra hard to get authentic land battles that accurately reflect the period.

Will naval battles be fun and easy to command?
We're working hard to get a balance between ease of use and depth in naval combat. We're confident that we're heading in the right direction and it's already fun to play naval battles in the office, even roping in members of the CA staff who haven't been working on the naval stuff, so it can't be that hard to pick up!

Will multiplayer actually be considered when the game is created?
Multiplayer is very important to us this time around. A lot of the team are long-term multiplayer fans and we felt it was time to address their needs more openly. We're trying some things out in multiplayer that are completely new to Total War which we hope players will find interesting.

Herr Schnitzel
01-11-2007, 13:41
Zasto sam se uopce trudio napisat najavu...

:rotfl:

McPingvin_v2.0
01-11-2007, 14:35
zato jer si ti bar preveo na hrvaCki :*

Unnamed
02-11-2007, 12:52
Kolika je preporučena konfiguracija?

Prince-Artas
05-11-2007, 19:50
mislim da nisu još objavili info o tome
očekuj 20-30% veće zahtjeve od M2

Durin
22-12-2007, 18:32
Za vrijeme Božića programeri su bili toliko ljubazni da nam daju još informacija.Ovaj puta se najviše govori o brodovima,piratskim i vašim,te naravno o moru.Ima par zanimljivih stvarčica,poput npr. animacija kada se mornari drže za brod koji tone,ili kada se utapaju jer većina mornara u 18. stoljeću nije znala plivati.Nažalost,nećemo moći popravljati brodove u neutralnim ili savezničkim lukama,već ćemo trebati imati svoje luke dobro raspoređene po cijelome svijetu.Da ne duljim evo službenog Q&A sa stranice:

Hi guys,

Just in time for Christmas, we are pleased to bring your our third Empire: Total War Q&A, featuring more of your questions from the official forums. This month we are taking the fight to the seas with an indepth look at Naval warfare.

Q: Will naval battles be fun and easy to command?
A: Where possible we have tried to use intuitive and easy to grasp controls.
There are a fair number of elements of control and game play that are shared with the land battles in Empire. Most people who have played Total War or another RTS game will select units, give basic orders and be able to move the camera around without a tutorial.
We have also been working extremely hard at making naval battles fun to play from the first minute, while leaving room for depth in the gameplay. The variety of ships available just adds to that depth and enjoyment.
The user HUD is going in the right direction, but is still undergoing refinement and development. It’s a good sign that the fans over at the Total War Center were able to work out the functionality of a lot of the prototype interface in one of the screenshots, and all with a little guesswork and no help from tooltips.

Q: What’s the maximum number of ships we’ll be able to command in battle?
A: The number of ships that will be commanded by the player is still subject to development. There are gameplay issues being resolved. It’s very likely that it will not be more than 20 per player. More than that could make battles too tricky to control, certainly for most “normal” people (or “us”, to use the shorthand term). Experts will, of course, scoff at our uselessness, but then we only have the standard number of fingers having not stitched on extra ones to give us an advantage in WOW.
What has to be remembered is that most ships have two broadsides to fire, as well as boarding actions to fight. When you mix in the effects of wind, waves, shot type selection, timing of broadsides, hull and sail damage, and the crew being killed… Well, the experience is already epic and engaging. With too many ships to control, battles could be overwhelming rather than fun.

Q: Will ships gain experience and associated bonuses and, if so will, they be gained by ships sunk or men killed?
A: Ships crews will gain battle experience and this will have gameplay effects. We’ll talk more about this another time.

Q: How are the Physics of naval combat going to work - are there going to be factors to do with the wind/weather?
A: That’s cheeky, more than one question in a question? It’s a taste of the cat, for you! Not easy to answer in a short Q and A either. Where do I start?
In this game we are looking at trying to create the best and most realistic environment and sea battles you will have ever seen, running in real time, in a game. Golly.
Ships have buoyancy models that effect their motion through and across the waves. Get a big hole in your hull and you will sink. All ships have location modelling of hull damage too.
The wind itself is modelled using simplified physics acting upon the ships, the ships sails and the sea. Rain, fog and snow are also weather that will be present in battles.
The projectiles fired from cannon each have their path and velocity tracked individually and so will cause varying amounts of damage to anything (sails, masts, rigging, hull, decks and men) that block that path. Obviously a big first-rate ship of the line is going to be able to take a pounding; a sloop, on the other hand, is going to have to rely on keeping out of the way of the big guns.
As part of creating a realistic sea battle, the sea will be using statistically accurate waveforms found in seas in the real world. These waveforms are animated using a Fast Fourier Transform. The sea surface itself is rendered using the Fresnel equation to blend between reflection and refraction. This sea acts upon the ships that sail on them, causing them to roll and pitch. This roll and pitch then effects the accuracy of the gunnery. Have we baffled you with technical terms yet? Good.
Hope that answers your question.

Q: Will ramming be a last ditch tactic that can be employed in naval battles?
A: You can certainly attempt to ram but, as you probably know, ships of this period were not really designed for ramming. The damage that you might do to your ship definitely makes this an act of despair! Ships of the line are not lightweights, and a few thousand tons of wood, steel and men colliding will cause havoc! Having said all that, a sloop should do everything it can to avoid getting in the way of a first-rate: failure is not pretty for the sloop.

Q: Will merchant ships be part of your fleet, so that the warships need to guard the merchant ships in a battle?
A: There are two types of merchant activity in Empire: trade routes and trade fleets. These can be guarded by your navies. There is a boatload to say about this so I think we are going to leave that for another time.

Q: Will you be able to see men jumping off the ship when it is sinking?
A: Yes. Some will be holding on for dear life as the ship slips beneath the waves and visits Davy Jones’ Locker. As most sailors of the 18th Century weren’t good swimmers, this is a very sad sight to see. The designers are still angling for ambient sharks (but without frickin’ laser beams on their heads).

Q: Will we be able to use captured ships in our own naval and merchant fleets?
A: Yes. There is a whole chapter that can be written about this but that’s for another time

Q: Will the ships be very expensive or take some time to build, so that recovering ships or taking ships has a real effect?
A: Yes. Building ships is a large investment of time and money. The bigger they are, the more they cost and the longer they take to build. For example; HMS Victory took 6 years from the laying of her keel, in 1759, to her completion in 1765. They are also a drain on your resources once constructed. Achieving a balanced but effective naval force will be one of the challenges of the game.

Q: Will my faction’s navy be able to take on repairs at neutral or allied ports?
A: No. There are a number of issues involved in allowing the player’s warships to enter friendly/neutral ports that don’t really add anything good to gameplay. One of the challenges in Empire will be to maintain a fleet at sea and have sufficient ports around the world to carry out repairs and replacement of lost crew and ships. If you want to do well, you’re going to have to emulate the Royal Navy!

Q: Will Pirates/Privateers play any roles in the game? Can we hire them to harass ports of call or go after enemy nations merchant ships to disrupt their trade?
A: Yes. They will raid your trade routes and on occasion attack ports that are poorly defended. If they think they can outgun an isolated naval vessel they will give it a go too. The player can raid the trade routes of enemy factions and also blockade enemy ports with their naval vessels during wartime.

Q: How will we get to India? Will you incorporate a ‘warping’ system where you warp around the map or do we sail around the Cape of Good Hope?
A: We have a cunning plan but we can’t give too much away just yet. Keep an eye out as we reveal more in the fullness of time. You will like it.

On behalf of the entire Total War team we’d like to wish you a merry Christmas and a happy New Year!

Uz to su još pustili jedan wallpaper kojeg možete skinuti na:
http://www.totalwar.com/asset_library/S ... 24x768.jpg (http://www.totalwar.com/asset_library/Screenshots/Empire_Christmas2007_1024x768.jpg)

medusa
22-12-2007, 19:28
pa, stvarno volim total war serial, ali me jedino brine da ne postane nešto kao civilisation. ako je koloniziranje u igri, ot znači pravljenje gradova, imenovanje i sl., što znači da će mo sami stavljati gradove, i granice između teritorija će biti custom. ovo će biti ili najbolji, ili najgori total war do sada.

fan
22-12-2007, 20:47
pa, stvarno volim total war serial, ali me jedino brine da ne postane nešto kao civilisation. ako je koloniziranje u igri, ot znači pravljenje gradova, imenovanje i sl., što znači da će mo sami stavljati gradove, i granice između teritorija će biti custom. ovo će biti ili najbolji, ili najgori total war do sada.

Bit će najbolji, imam takav osjećaj!!! :wink:

Durin
22-12-2007, 20:51
Nisam igrao Civilization,tako da neznam ali u Empireu sigurno nećeš morati imenovati ili graditi sam svoje gradove.

Durin
11-01-2008, 21:11
Eh,da vas ne držim u neizvjesnosti onako kako CA drži nas jadne smrtnike na forumu,objavljeni su još par veselih screensa pomorskih bitaka.Doduše,još uvijek jedva čekamo slike land combata.Sve ove slike su zapravo jošu u pre-alpha fazi,tako da bi u finalnoj igri trebali vidjeti očajne mornare kako se utapljaju,ovi mornari koje sada vidite na slikama su zapravo samo "modeli" kojih neće biti u finalnoj igri.Također bi dim trebao biti nešto bolji i biti više realističan.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... Ship_4.jpg (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/63/Empire_Total_War_Ship_4.jpg)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... Ship_3.jpg (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/4b/Empire_Total_War_Ship_3.jpg)

http://www.totalpcgaming.com/images/TPC ... hot_03.jpg (http://www.totalpcgaming.com/images/TPCGmedia/screenshots/11_nov/screenshots/05_Shot_03.jpg)

http://www.totalpcgaming.com/images/TPC ... hot_06.jpg (http://www.totalpcgaming.com/images/TPCGmedia/screenshots/11_nov/screenshots/05_Shot_06.jpg)

Prvi službeni trailer (nadam se ingame) bi prema mojim informacijama trebao doći oko 10. Ožujka,nadam se da će tako biti.Također svi držimo fige da CA prikaže par slika bitaka na kopnu tijekom Veljače.

Također,ovo će vrlo vjerojatno biti lista igrivih frakcija u igri:
British Empire

Kingdom of France

Ottoman Empire

Kingdom of Prussia

Spanish Empire

Thirteen Colonies

United Provinces

Swedish Empire

Russian Empire

Polish-Lithuanian Commonwealth

keko
16-03-2008, 16:54
definitivno igram s rusima...

Unnamed
16-03-2008, 18:16
Samo toliko frakcija?

cropir
16-03-2008, 21:05
ovo će biti ili najbolji, ili najgori total war do sada.

definitovno se slazem.

Nodakim
17-03-2008, 00:07
Nema Austrije :|


koja austrija?tada nije bilo države austrije

Bishop_45_(2)
17-03-2008, 00:45
Imao si Habsbursku monarhiju do 1867, onda je pocela zajebavati Ugarska pa su se preuredili u Austro-Ugarsku.
'Austrija' je onda bila jako vazna, pa jbt ona je bila osnivacica Svete Alijanse uz Prusiju i Rusiju ; jedna od glavnih predstavnika konzervatizma, toliko snazna da je 1823. intervenirala u Kraljevstvu Dvaju Sicilija, ali se ne sijecam zasto, idem to ponoviti !!!


Ae mi sad pozelite da sutra barem dobijem 3 iz ovog.... :D


EDIT: Ispricavam se, no doslo je do dezinformacije; austrija je intervenirala 1820.-21. dok je francuska bila ona koja je gusila revoluciju te 1823.

vidis, jako je vazno da sam sada, u jedan ujutro ispravio ovu gresku, znam koliko bi vam bilo tesko zivjeti bez te informacije...

Nodakim
17-03-2008, 09:51
Imao si Habsbursku monarhiju do 1867, onda je pocela zajebavati Ugarska pa su se preuredili u Austro-Ugarsku.
'Austrija' je onda bila jako vazna, pa jbt ona je bila osnivacica Svete Alijanse uz Prusiju i Rusiju ; jedna od glavnih predstavnika konzervatizma, toliko snazna da je 1823. intervenirala u Kraljevstvu Dvaju Sicilija, ali se ne sijecam zasto, idem to ponoviti !!!


Ae mi sad pozelite da sutra barem dobijem 3 iz ovog.... :D


EDIT: Ispricavam se, no doslo je do dezinformacije; austrija je intervenirala 1820.-21. dok je francuska bila ona koja je gusila revoluciju te 1823.

vidis, jako je vazno da sam sada, u jedan ujutro ispravio ovu gresku, znam koliko bi vam bilo tesko zivjeti bez te informacije...


mislim da je vladala sjevernom italijom dok su talijani želelji ujedinjenje

Durin
17-03-2008, 10:44
Ova se igra događa od 1700.-1800.Tada Habsburška Monarhija nije bila toliko jaka, ali se slažem da bi trebala biti u igri.Pišem najavu za E:TW, pa biste mogli uskoro pročitati sve činjenice u Najavama i recenzijama.

Durin
17-03-2008, 11:15
U ratu za Španjolsku krunu im je Fridrik Veliki izborio naslov za cara, u ratu za Austrijsko nasljeđe je skoro došla propast Habsnurške Monarhije, od totalnog poraza Mariju Tereziju je spasila odanost Ugarskih i Hrvatskih plemića kojima je trebala dodijeliti široku autonimiju, Fridrik Veliki joj je preoteo Šlesku, u sedmogodišnjem ratu se također izgubili rat zajedno sa Francuskom.Nije važno gdje su se i u kojim ratovima borili već u kojim su pobjedili.A ja nisam niti rekao da nisu bili velika sila,iako su pokrivali ogroman teritorij (nakon 1699.) dakako da su bili velika sila ali su također imali puno slabosti.

Durin
17-03-2008, 11:26
Bili su prvenstveno jaka sila zbog reforma vojske, terezijanizma i jozefinizma, te zato što je Habsburška dinastija "vladala" u Europi u velikom dijelu Europe (Španjolska, Milan, Napulj, Ugarsko-hrvatsko kraljevstvo) stoljeće prije, imali su jaku vojsku zbog mijenjanja načina regrutacije i reforme u vojsci.Ali još uvijek su u tom periodu imali jake neprijatelje (Osmansko Carstvo, cijelo stoljeće je obilježeno ratovima sa njima, Venecija koja sve više slabi, Pruska i Rusija sa kojima su dijelili Poljsku), te unutarnji sukobi zato jer su bili najveća višenacionalna država u kojima su pojedini narodi zadržavali svoja povijesna prava i privilegije.

Bishop_45_(2)
17-03-2008, 15:22
gledaj, Habsburska monarhija je bila to cijelo vrijeme u kurcu zbog arhaicnog drustvenoog sustava, centralizma i opce nerazvijenosti, ali nedvojbeno snazna sila; pa jbt i Italija je gubila sve hebene ratove, no to ih nije bas zaustavilo ;) ; samo jednu stvar; u to doba su bili dobri sa Venecijom, naime, Venecija sa Poljskom im je bila odlican savezik protiv Turaka, Sveta liga ako se sijecam dobro....

anyways, dobio sam samo 3.... htio sam vishe....

Durin
17-03-2008, 22:26
Napisao sam najavu za E:TW koju možete pročitati ovdje:
viewtopic.php?t=16426&start=210 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=16426&start=210)
To su uglavnom za sada sve poznate potvrđene činjenice o E:TW-u.

Durin
27-03-2008, 23:26
Napokon!!Na internet su procurili screensi kopnenih bitaka iz Total Wara!!Nažalost, to nije legalno (jer se nalaze u časopisu, skenirano i stavljeno na internet) tako da ih ne smijem postati ovdje ali ono što sam vidio je odlično (s obzirom da poor-quality scan)!Moram priznati da se zaista vidi da je to potpuno novi engine, iako naravno treba još dorade.Znači da još malo i dobivamo official screense kopnenih bitaka! :P

Tegla Ajvara
28-03-2008, 00:31
po tom pitanju vec postoji imperial glory isto 18.st, brodovi, masovne bitke, karta eu... samo sto je malo mutavo, mos imat samo 3 bataljuna na jednoj pokrajini i broj vojske u 1 bataljunu je ogranicen na nest jako sitno...
uspio sam sa rusijom zauzeti cjelu europu, prusi se nisu bas dali i na kraju dan d na englesku. pa sati sam igrao bez ijedne odigrane bitke, samo vak po rondama.
ja upravo igram cossacks europn war :D

al sve iz serije total war je dobro

keko
31-03-2008, 20:25
Bit će odlična igra!!!Nijedan Total War nije bio bullshit.

Rang€r
31-03-2008, 23:32
Ja planiram nabavit rome total war, tak da idem po redu :) , ak bude bilo srece mozd nabavim i medieval 2 dok empire ne izade :)
btw odma skidam onaj LotR mode za rome, sad sam vidio u pcplayu prejebeno, jedva cekam :D

nadam se da ce biti LotR mode i za Empire, jer bi fakat bilo lijepo odigrat jednu morsku bitku kod Grey Heavensa ili kod Lossarnacha(il kak je vec ime ^^) na Anduinu...

cropir
01-04-2008, 15:03
gle, medival 2 pwna rome i bezveze ti je jednu za drugom igrat, dosadit ce ti.



inace, ima mozda neki prahistorijski TW mod? :D

Durin
20-04-2008, 15:50
Izašao je novi interview!!!A novi screensi izgledaju nevjerojatno! :pray: :pray:
Zanima me koja će konfiguracija biti potrebna da to pokrene :shock:
http://pc.ign.com/articles/866/866990p1.html
Prva dva screensa izgledaju nevjerojatno, ostali su stari.Također okrećem pažnju na ove dijelove:


On the battle map (both land and sea), the increase in visual quality and the number of men on the battlefield is incredible. The new engine has allowed huge improvements in graphics, terrain & vegetation, destructible buildings, as well as more advanced unit behaviour and abilities -- and ships of course. We've had a programmer working for almost a year just on making the sea look fantastic (and move beautifully).


I'm not in a position to confirm an exact release date right now, but we're getting there!

Durin
10-05-2008, 12:55
O happy day!
Napokon su izašli land battle screensi!Igra izgleda premoćno, joj tko će dočekati 11-12. mjesec da to izađe?

http://www.gamesradar.com/pc/empire-tot ... 7#autoPlay (http://www.gamesradar.com/pc/empire-total-war/screenshots/g-20070822164625990074/pic-DBB1370E-80A7-4E84-A77C-5C67DF8289A7#autoPlay)

Nabacite svoje komentare!

Rang€r
10-05-2008, 13:09
de nek mi neko kaže da ovo nije ingame...

prejebeno izgleda, ovo će možd bit zahtjevnije i od Crysisa...

ScorpiuS
10-05-2008, 13:50
Pratim Total War od Rome nastavka i jako sam nestrpljiv za Empireom, a najžešće mi je to što će ubacit i "off-land" bitke.

Bishop_45_(2)
10-05-2008, 19:21
11-12 mjesec ? Nekako mi se to cini prebrzo...

ScorpiuS
10-05-2008, 21:09
Od Medivala 2 je prošlo nekih 2-3 godine pa mi se čini da i nije neka posebna brzina.

KingTomy
10-05-2008, 21:14
Točnije, u 11. mjesecu će biti 2 godine :)

The Great Duck
25-05-2008, 12:11
Moglo bi ispasti dobro...ipak,ja se rađe držim Victorie i EU-ova,nema borbi kao u TW,ali su zato mnogo realističnije,moguće je igrati sa svima,i uz to imaju evente koji bolje simuliraju povijesne događaje,osobito s modovima.
BTW,zna netko koji je razlog zbog kojeg su samo neke frakcije igrive?I hoće li ovo imati baš cijeli svijet,ili će nepristupačni dijelovi Afrike,Azije i Amerika biti nedostupnii?

ScorpiuS
25-05-2008, 12:33
Točnije, u 11. mjesecu će biti 2 godine :)
Znaš, imam školu pa mi se godine čine preduge + ne pratim kalendar (ali ipak nekim čudom znam kad je kraj škole, ked mi je rođendan i kad je Božić :D )

Durin
25-05-2008, 13:12
Moglo bi ispasti dobro...ipak,ja se rađe držim Victorie i EU-ova,nema borbi kao u TW,ali su zato mnogo realističnije,moguće je igrati sa svima,i uz to imaju evente koji bolje simuliraju povijesne događaje,osobito s modovima.
BTW,zna netko koji je razlog zbog kojeg su samo neke frakcije igrive?I hoće li ovo imati baš cijeli svijet,ili će nepristupačni dijelovi Afrike,Azije i Amerika biti nedostupnii?

Samo je desetak igrivih frakcija u igri, stvar je u tome što je potpuno novi engine, jako je teško za development napraviti 50 igrivih freakcija (kao u prošlom nastavku) jer za svaku frakciju developeri trebaju preći kamanju jedan put, popravljati bugove itd.
Definitivno neće imati cijeli svijet, samo dio svijeta ,ali opet puno veći nego što je to prije bio.
Što se tiče campaign mape, u jednom talijanskom časopisu su otkriveni par screensa koji pokazuju cijelu mapu, a zanimljiv je i podatak da se od jednog kraja mape do drugog treba scrollati par minuta, na što je jedan od developera odgovorio ovo:


"Although "scrolling" from one side of the map to the other would take a couple of minutes, we do actualy have a mechanism in place that means you wont have to scroll all the way to get from America to India, for example."

Što se tiče ostaloga, poznato je da će slonovi opet biti u igri, ali ovaj puta samo kao životinje koje će nositi streljivo za topove itd.Na E3 će CA definitivno predstavljati novi Total War, tako da definitivno možemo očekivati nove informacije za vrijeme ovogodišnjeg E3-ja.

ScorpiuS
25-05-2008, 13:18
Jest da je reako za primjer od Amerike do Indije ali scrolat par minuta između bi moglo značit da će biti cjeli svjet za osvojit.

Durin
25-05-2008, 13:33
Jest da je reako za primjer od Amerike do Indije ali scrolat par minuta između bi moglo značit da će biti cjeli svjet za osvojit.

Sigurno neće biti potpuno cijeli svijet, a za dio Sjeverne Amerike i Indije se zna da će biti u igri gotovo od kada je igra najavljena.

ScorpiuS
25-05-2008, 14:37
Onda, sry!
Očito sam taj dio preskočio na IGN, bilo je na IGN-u zar ne?

Deadwalker
23-06-2008, 11:01
jedva čekam igru...total war serijal me u potpunosti oduševio, posebice zadnji nastavak...jedva čekam...gledao sam trailere i na jednom je recimo prikazano kako su animirali likove u igri...pokreti su snimljeni stvarno pomoću ljudi(recimo dva lika su se mlatila pomoću onih bataljuna i te pokrete su automatski prenjeli na likove, jednostavno fenomenalno)...samo strahujem koliko će ta igra zauzet na disku, zadnji nastavak je uzeo pristojnih 7,5 giga...

Durin
23-06-2008, 13:49
Da...evo link ako koga zanima:

http://www.sega.co.uk/games/?g=238&v=703

Tu možete pogledati i prvi teaser trailer za igru...ja ipak čekam punu verziju trailera.Čini se da developeri Empirea crpe svoje ideje iz Sharpa.

Deadwalker
17-07-2008, 14:25
evo, na ovogodišnjem E3-u je prikazan demo odnosno prikaz pomorske bitke u novom total war-u. Uglavnom, bit će nam na raspolaganju oko 40-ak tipova brodova od malih brodica do masivnih jedrenjaka. U bitci igrač je u ulozi admirala(kao u kopnenoj bitci general). Dakle, upravlja se hrpom brodova različitih tipova, igrač može stvarati grupe brodova, raditi različite brodske formacije, također brine o vjetru, moralu, i ostalim činiteljima na moru. Grafička prezentacija je izvaredna, a da ne duljim, koga zanima ima članak i screenshotove na sljedećem linku http://pc.gamespy.com/pc/empire-total-war/891460p1.html

uglavnom, igra izgleda apsolutno fenomenalno...taj će naslov postaviti jos koju stepenicu više u strategijama :pray: :pray:

ScorpiuS
17-07-2008, 16:23
Najviše očekujem bitke u nevremenu. A može se upravljat s do 20 brodovo(isti broj je s jedinicama na kopnu).

Deadwalker
17-07-2008, 19:13
Anee,svrsavam na ovo...ne,nisam freak,ali obozavam Total War serial... :pray:

nisi jedini :bravo:

P.S Sad idem gledat film "Gospodar i Ratnik" i zamišljat ću si onda kak će igra negdje imat ugođaj filma... :pray: :pray:

ScorpiuS
17-07-2008, 21:17
Meni je TW Bog i batina svim drugim strategijama. Nema boljeg.

CHOLIK
17-07-2008, 21:57
A Age of Empires,Stronghold(samo prvi dio),Civilizacija,Company of Heroes,Dawn of War,.....

Herr Schnitzel
17-07-2008, 22:15
Jako dobro, ali ne.

ScorpiuS
17-07-2008, 22:20
Slažem se. Bio sam donekle razočaran ROME nastavkom, ali je ipak bio odlličan. Sammo se nadam da će biti Empire bolji od Medievala.

McPingvin_v2.0
17-07-2008, 22:21
Što fali Romeu i Medievalu? :|

Deadwalker
18-07-2008, 08:19
Što fali Romeu i Medievalu? :|

Niko ne zna...meni su odlicni,pogotovo Rome...jos kad nabrijes neki mod,divota...

Meni je također Rome bio hebeni...prošo sam 3-4 puta grand kampanju...

ScorpiuS
18-07-2008, 09:09
Ma i ja ali one bitke na mapi u real time su mi bile katastrofa. U Medievalu je to jako dobro napravljeno.

ScorpiuS
18-07-2008, 09:21
NEE. Zbog gameplaya. Sve bitke u TW serijalu sam iz gušta igrao. A u ROME nekako mi se nije dalo. Završio bi bitku sa 2000 ljudi na mapi kroz 15 min.

McPingvin_v2.0
18-07-2008, 09:34
Vjerojatno zato jer je Rim kao takav bio puno jači od većina protivnika. Čim si dobio legionarske kohorte u svoje redove mogao si bitke završiti s minimalnim gubitcima. Trebao si povećati težinu ;)

Durin
11-08-2008, 22:16
Vjerojatno ste do sada svi vidjeli cijeli teaser za Empire:Total War, objavili su par intervjua itd.... ali ...ALI čini se da ćemo za par dana dobiti gameplay video pomorskih bitaka. Jej! :P

ScorpiuS
11-08-2008, 22:27
Sve sam videoe TW:E koji su na internetu pomno pretražio. Jedva čekam gameplay bitki na moru. Bit će EPIC.

Durin
13-08-2008, 14:58
Dakle, prije par minuta je na IGN-u osvanuo nov trailer (imenom "It is on!") , prvi puta in-game koji prikazuje pomorske bitke!
Izgleda zadivljujuće.

http://media.pc.ign.com/media/958/958390/vids_1.html

I napokon smo dobili E:TW službenu stranicu, sa novim screenovima.

http://www.sega.co.uk/empire/index.php?t=EnglishUK

http://www.sega.co.uk/games/uploaded/screenshot_uploads/front_rank_med.jpg

Rang€r
13-08-2008, 15:31
:o izgleda stvarno impresivno...

a i izlazi ranije neg što sam mislio, u veljači sljedeče godine... još malo pa izašlo :)

Arbiter of Change
13-08-2008, 15:38
Holy crap, ovo je stvarno impresivno (odmah sam doživio jedan flashback na Sea Dogs). Još jedan sloj strategije je uvijek dobrodošao, samo se nadam da će zahtjevi biti realni.

Constantine
13-08-2008, 17:36
Dakle, prije par minuta je na IGN-u osvanuo nov trailer (imenom "It is on!") , prvi puta in-game koji prikazuje pomorske bitke!
Izgleda zadivljujuće.

http://media.pc.ign.com/media/958/958390/vids_1.html

I napokon smo dobili E:TW službenu stranicu, sa novim screenovima.

http://www.sega.co.uk/empire/index.php?t=EnglishUK

http://www.sega.co.uk/games/uploaded/screenshot_uploads/front_rank_med.jpg
Kako dobro izgleda,nevjerojatno,slinio sam po tipkovnici,nadam se da ću do veljače imat novu grafu.

ScorpiuS
13-08-2008, 19:16
Predobro izgleda. Nemogu vjerovat da me se ovoliko dojmilo. Jedva čekam.

Miles
13-08-2008, 20:51
O da, ja želim ovu igru.

Teon
13-08-2008, 21:11
Odlicno izgleda no mogu vam rec da sam se zasitio vise tog Total Wara ... Rome nije bio nes, Medievel 2 je donio dosta poboljsanja no sve je to vec pomalo vidjeno te nisam tolko uzivao u tim igrama kao u prvom Medievelu

Mozda Empire ponovo donese svjezinu no nekako sam skeptican (pomalo zasicenje TWom)

Constantine
13-08-2008, 21:19
Ja sve što sam igrao od TW serijala je demo Mediavela 2,tako da jedva čekam da ovo odigram.

Rang€r
13-08-2008, 22:01
ja sam igro demo romea i medieval tw

ScorpiuS
13-08-2008, 22:32
Ja igrao cjeli Rome i Medieval 2 :P

mravojed20
14-08-2008, 10:53
Ja sve što sam igrao od TW serijala je demo Mediavela 2,tako da jedva čekam da ovo odigram.

Pa zašto ne cijelu?(120kn) Medieval 2 demo uopće ne pokazuje koliko je igra duboka i kompleksna. Mada ljudi znaju poslati sve u pm kad vide koliko sitnica moraju raditi na strateškoj mapi.

ScorpiuS
14-08-2008, 12:00
Nedostaje im taktike. Ja sam se jednom toliko razvijo da sam zaradio 1 miljun na Medieval 2, a na ROME čak 2.5 miljuna.

Arbiter of Change
14-08-2008, 12:49
Odlicno izgleda no mogu vam rec da sam se zasitio vise tog Total Wara ... Rome nije bio nes, Medievel 2 je donio dosta poboljsanja no sve je to vec pomalo vidjeno te nisam tolko uzivao u tim igrama kao u prvom Medievelu
Probaj naći Shogun: Total War... meni je bio jako zanimljiv, iako je sada nazadan kad se usporedi sa novijim nastavcima, ako zbog ničeg drugog onda iz jednostavnog razloga - setting s kojim nisam previše upoznat. Općenito, nema onaj "generic" osjećaj.

Teon
14-08-2008, 13:08
I pokusavam cini mi se fenomenalno, igrao sam samo demo
Od ostalih sam igrao cijele i po stupnju igranosti: 1. Medievel, 2. Rome, 3. Medievel 2

Deadwalker
15-08-2008, 08:07
mene je rome oduševio, m2 zapanio, a ovo, hm, u ekstazi sam, sat drugo reć :pray: :pray: :pray: ...ova igra izgleda bolesno dobro, meni gotovo savršeno...e svaka im čast, imat ćemo hit godine

Deadwalker
15-08-2008, 08:08
i da, zaboravih jos spomenut prijasnje nastavke, posebice medieval koji mi je također bio odličan...samo me zanima koji će stroj moć pokrenut...

lord from bosnia
15-08-2008, 08:32
inace najvise sam uzivo u mediveal total war a i rome je dobar ali mislim da ce empire biti fantastican. :pray: :pray: :) :bravo: :bravo:

ScorpiuS
15-08-2008, 09:49
i da, zaboravih jos spomenut prijasnje nastavke, posebice medieval koji mi je također bio odličan...samo me zanima koji će stroj moć pokrenut...
Ma neće biti previše zahtjevno, još kad toome dodaš da izlazi ove godine, a i prijašnji nastavci su bili dobro optimizirani. Možemo očekivat nešto jako brzo.

Durin
15-08-2008, 12:14
Ma neće biti previše zahtjevno, još kad toome dodaš da izlazi ove godine, a i prijašnji nastavci su bili dobro optimizirani. Možemo očekivat nešto jako brzo.

Izlazi sljedeće godine, 3. Veljače u US a 6. Veljače u Europi, iako i to možda odgode (nikad se ne zna).
A što se tiče optimizacije, možda i ne bude optimizirano iako se ja nadam da hoće.

The Great Duck
15-08-2008, 15:08
Super,izlazi dan nakon babinog rođendana. 8)

eddie2142
15-08-2008, 15:27
nadam se da ce ispuniti 4 stvari:
-interakcija s objektima u pozadini(kempanje grenadiera u kucama)
-detaljne pomorske bitke
-razlicite vrste vladavine koji ce odredjivati srecu naroda,(narod voli demokratiju)
ps
ovo je opcionalno, nebi skodilo kad bi uveli
-bolji mp i ranking sistem

ScorpiuS
16-08-2008, 14:13
Ma neće biti previše zahtjevno, još kad toome dodaš da izlazi ove godine, a i prijašnji nastavci su bili dobro optimizirani. Možemo očekivat nešto jako brzo.

Izlazi sljedeće godine, 3. Veljače u US a 6. Veljače u Europi, iako i to možda odgode (nikad se ne zna).
A što se tiče optimizacije, možda i ne bude optimizirano iako se ja nadam da hoće.
A iskreno sam se nadao da to izlazi ubrzo. Ah dobro, ali ipak sam siguran da će biti dobro optimizirana i da će je Dual2Core, 2 GB Ram, 8800gt pokrenut bez problema.


Super,izlazi dan nakon babinog rođendana. 8)
Ma kako se možeš sjetit babinog rođendana?

Nodakim
16-08-2008, 14:19
lol?mojoj je 13.02

Durin
16-08-2008, 14:36
Volio bih i da vidim vece strateske mogucnosti u bici...kao kopanje rovova,pravljenje utvrdjenja(poljskih,naravno),ukopavanja topova,kao i razne zavrzlame...
Ne mogu ovo iscekati :(


nadam se da ce ispuniti 4 stvari:
-interakcija s objektima u pozadini(kempanje grenadiera u kucama)
-detaljne pomorske bitke
-razlicite vrste vladavine koji ce odredjivati srecu naroda,(narod voli demokratiju)
ps
ovo je opcionalno, nebi skodilo kad bi uveli
-bolji mp i ranking sistem

To će sve biti u igri (tj. tako developeri kažu da će biti).

Durin
20-08-2008, 14:05
Još malo novih screensa, ovaj put se na njima našlo i malo selce.Istina da izgleda daleko od dovršenog, ali je i ovo dobro.Više se informacija očekuje za vrijeme/poslije Leipziga.
http://i143.photobucket.com/albums/r137/general_81/Empire__Total_War-PCScreenshots1501.jpg

Ostale slike na:
http://www.pcgames.de/?me...amp;page=1&order=#top

Eh, i nemožete više "ušetati" sa vojskom u neprijateljski teritorij bez dopuštenja.Ako nemate military access a uletite u neutralno ili savezničko područje sa vosjkom, vrlo je vjerojatno da će se to smatrati kao objava rata. *
*doduše, nije poznato što će točno biti, ali znamo da se više ne smije šetati po mapi kao prije.

ScorpiuS
20-08-2008, 14:44
Još bolje, diplomacija je više važna. Screen je fenomenalan.

Silver_Wolf
20-08-2008, 19:58
Sviđa mi se igra, igro sam demo medievala 2 i rome TW, a čini mi se da je ovdje grafika nešto bolja nego u medievalu

ScorpiuS
20-08-2008, 20:18
Pas normalno da je bolja.

Durin
20-08-2008, 20:23
Dame i gospodo, otkriven je campaign map koji je, tek što je izašao potaknuo žučne rasprave i svađanja fanova koji mu (po mojoj procjeni) nisu previše naklonjeni.Prosudite sami:

http://www.totalwar-zone.de/index2.php?g=etw&id=5

Constantine
20-08-2008, 20:27
Ne vidim ništa,hebeni pop-up stalno iskače.

Durin
20-08-2008, 20:33
Klikneš na close, ne znam kako se to kaže na njemačkom (freundschaftlich možda?)

Constantine
20-08-2008, 20:35
Nema.
EDIT:maknuo se,oni vojnici u magli izgledaju fenomenalno.

Durin
20-08-2008, 20:38
Snađi se, mislim da je ta opcija skroz dole u lijevom kutu i mislim da počinje sa "g".

Herr Schnitzel
20-08-2008, 20:41
Klikni na "Schliesen" ili tako nesto gore deswno.

ScorpiuS
20-08-2008, 21:16
Ovo nemogu dočekan. Screensi izgledaju jednostavno fascinanto ni sam nisam mislio da će to biti tako dobro.

Durin
25-09-2008, 15:43
Novi video koji prikazuje kopnene bitke i malo campaign mape.Izgleda odlično!
http://www.eurogamer.net/tv_video.php?playlist_id=14941
Ako malo svrnete pogled na campaign mapu vidjeti ćete da je Zagreb opet u igri, kao središte Hrvatske koja je u sklopu Habsburške Monarhije.Jedino me malo brine onaj dolje južni grad, čini mi se kao Sarajevo, koji očigledno ima kontrolu nad cijelom Dalmacijom što definitivno ne bi bilo povijesno točno pošto je Osmanski Bosanski pašaluk bio okružen sa sjeverne i sjeverozapadne strane sa Habsburškom monarhijom, a sa zapadne strane Venecijom koja je kontrolirala Dalmaciju.

Arbiter of Change
25-09-2008, 19:00
Predobro izgleda i posebno me privlači novi pristup opsadama sada kad se građevine mogu "nastaniti", a zidovi nemaju prijašnju važnost. Zanima me baš hoće li sada dalekometne trupe preuzeti "bread and butter" ulogu kao što su do sada u TW igrama bile blizinske trupe, ili će i dalje biti samo jedan ogranak kao što su strijelci bili prije (nasmijao sam se kad su me oni neki istočni vojnici podsjetili na vojsku Alteir klonova).

Herr Schnitzel
25-09-2008, 20:16
Predobro izgleda i posebno me privlači novi pristup opsadama sada kad se građevine mogu "nastaniti", a zidovi nemaju prijašnju važnost.

Da nisu to napravili, ispali bi vrlo "neupuceno", jer su zbog "modernijih" topova zidovi debelo izgubili na vaznosti, a zgrade kao privremeni "blockhouse" dobro dodju u svakom sukobu. Damn, moram koristiti manje "navodnika".


Zanima me baš hoće li sada dalekometne trupe preuzeti "bread and butter" ulogu kao što su do sada u TW igrama bile blizinske trupe, ili će i dalje biti samo jedan ogranak kao što su strijelci.

Ne razumijem... Vojnici imaju muskete, na njih nataknu bajunete i krecu u napad. To bi bila Line Infantry. Sad, ako oni hoce staviti ranged-only jedinice poput francuskih Tiralleura/Chasseura, pa, the more, the merrier... :)

Dux
05-10-2008, 20:41
meni je zakon kad dođe do borbe prsa o prsa, ovaj put vojnici se totalno fluidno i brzo kreću,pariraju,napadaju,saginju se,skaču! ma fenomenalno :shock:

ScorpiuS
05-10-2008, 22:23
E,odlicno,sve za pet,barem po videu...
Sad,medjutim,gledam onu mapu,i premalo je tu provicnija,Italija od 3 provincije,dajte :(
Zapravo i nije tako loše. Da, u ROME je Italija uključujući Siciliju imala 9 provincija, ali ipak u ovoj verziji igre nebih lagao kad bi rekao da je svijet barem 3 puta veći.

cropir
06-10-2008, 17:24
meni je zakon kad dođe do borbe prsa o prsa, ovaj put vojnici se totalno fluidno i brzo kreću,pariraju,napadaju,saginju se,skaču! ma fenomenalno :shock:
da, meni je u prijašnjim naslovima strašno smetalo šta bi se dva kvadrata/pravokutnika vojnika nabila jedno uz drugo i tukli se dok se jedan nebi smanjio. :(

ovako ce se stopiti u jedan veliki i biti ce velika uživancija gledat borbu izbliza. omg kad to izlazi? :pray:

ScorpiuS
06-10-2008, 18:00
Zasad izlazi u prvoj četvrtini sljedeće godine.

Sony Ericsson
07-10-2008, 21:08
E, ako nastave ovako, oce li bit i total war sa radnjom u 20. stoljecu?

Herr Schnitzel
07-10-2008, 22:22
E, ako nastave ovako, oce li bit i total war sa radnjom u 20. stoljecu?

Ne bih imao apsolutno nista protiv :)

ScorpiuS
07-10-2008, 22:32
To je ipak TW. Radnja se može odvijat i za vrijeme krapinjskog pračovjeka i biti će odlična.

Deadwalker
08-10-2008, 07:39
To je ipak TW. Radnja se može odvijat i za vrijeme krapinjskog pračovjeka i biti će odlična.

slažem se. to su sve velemajstori na svom podrucju i sumnjam da ce oni ista lose napravit jer vec desetak godina su po meni nedodirljivi na podrucju strategija...Ja bi rado da nakon empire TW slože recimo rome 2 TW

cropir
08-10-2008, 08:37
TW u 20. stoljecu? cmon... aj zbilja zamislite kako bi bitke izgledale. :(


moralo bi se radit nes poput CoH za borbu po ulicama, nebi jedinice od 60 ljudi marširale jedna prema drugoj, stale u 3 reda svaka i napucavale se dok nebi bilo gotovo.

Nodakim
08-10-2008, 10:18
WW1 anyone?Obrana Verduna?Flankanje Somme?
Kinder jaje za mene....ne znam za vas..ali to je za mene kinder jaje

Herr Schnitzel
08-10-2008, 10:28
Zapravo, vec ima nesto slicno: Aggression - Reign over Europe.
Imate Total war-isticnu stratesku mapu i, naravno, bitke. Radnja je od 1910-1950, tako da obuhvaca obadva svjetska rata.

Mogu reci da je igra vrlo dobra, ali vristi za patchevima (pogotovo za AI igracevih jedinica).

cropir
08-10-2008, 10:40
WW1 anyone?Obrana Verduna?Flankanje Somme?
Kinder jaje za mene....ne znam za vas..ali to je za mene kinder jaje
sve poslje prvog rata bi bilo suludo u TW obliku.

Sony Ericsson
11-10-2008, 16:27
E,odlicno,sve za pet,barem po videu...
Sad,medjutim,gledam onu mapu,i premalo je tu provicnija,Italija od 3 provincije,dajte :(

Da, ali sad imas cijeli svijet, a ne samo europu pa ce mapa opet biti veca.

A sto se tice 20. stoljeca, za I svjetski rat bi se mogo koristit isti engine, a za 2 svjetski rat ili nesto novije moze se smanjit broj vojnika u jednici i dodat vise slotova za jedinice u vojsci (trenutno je 20, 40 bi bilo dovoljno za modernije sukobe) i ne bi bilo problema. Sa ulicnim borbama isto ne bi bilo vecih problema zato sto ce se i u empire total waru vojnici moci skloniti u kuce.

The Great Duck
12-10-2008, 11:38
EU3 ima cijeli svijet,pa ima preko 1000 provincija,s tim da ih je u Italiji par desetaka.

stenjevec1989
12-10-2008, 12:15
hmmm,misli da ću počet skupljat za novu grafulju!al čini mi se kada izađe TW da me nebu bilo vani sljedećih 2-3 mj.

cropir
12-10-2008, 14:42
da, ali u E:TW su to 2 epske bitke i 3 epske opsade. :D

ScorpiuS
12-10-2008, 19:01
Bilo bi neigrivo da u TW endjinu stave Italiju od 20 provincija,ali nesto kao Rim,Napulj,Firenca,Venecija,Djenova,Sicilija,Milan o i Bari bi bilo vgg...
Ono,necu da se osvajanje Italije svede na 2 bitke i 3 opsade :(
To je jedino realno, jer već sam rekao da je svijet puno veći, a ne želimo ga podjeljenog na 1k provincija

Sony Ericsson
12-10-2008, 19:09
EU3 ima cijeli svijet,pa ima preko 1000 provincija,s tim da ih je u Italiji par desetaka.

Zato je Total war mainstream strategija, a EU je za manijake.

Deadwalker
12-10-2008, 20:10
Pa nemrete u Italiji ocekivat 10 provincija jer sada je na raspolaganju cijela krata svijeta, a ne samo Europa...Bilo bi to onda previse provincija...trebalo bi valjda preko 1000 turneva da se zavrsi kampanja...

McPingvin_v2.0
12-10-2008, 21:02
[quote="The Great Duck":gcujfhx4]EU3 ima cijeli svijet,pa ima preko 1000 provincija,s tim da ih je u Italiji par desetaka.

Zato je Total war mainstream strategija, a EU je za manijake.[/quote:gcujfhx4]
Majke ti mile, tko te pustio na forum?

Mainstream strategija - Age of Nešto, C&C...
Strategije za fanatike: mikromanagment (EU serijal), real time borbe (TW serijal)

The Great Duck
13-10-2008, 14:34
Ove koje ti navodiš pod Mainstream se ni ne zaslužuju zvati strategijama.

ScorpiuS
13-10-2008, 15:01
Sležem se s Patkom. To su sve "strategije" u kojima neprijatelja pobjediš sa tenk-rushom.

Sony Ericsson
13-10-2008, 16:43
Tako je, total war u usporedbi sa EU i nekim kompliciranijim strategijama stvarno izgleda ko mainstream (igraju ga i djeca), a sto se tice Age of... ili C&C to nisu uopce prave strategije nego RTS..

Durin
13-10-2008, 16:50
Bedasto vam je govoriti o provincijama, pošto su ove koje sada vidite na mapi su samo glavni gradovi, provincije će biti prikazane drugačije ovoga puta.Mislim da je netko spomenuo da će ih biti 2x više nego u Medievalu II.

Sony Ericsson
13-10-2008, 17:06
I da ih je 2x vise, opet ce npr. italija imat manje provincija zato sto se tih dvostruko vise provincija rasporedi na cijelu mapu, a kako je glavni cilj prijasnjih nastavaka total wara bio osvajanje oveceg dijela svijeta to bi ovdje bio problem sa recimo 5 puta vise provincija.

McPingvin_v2.0
13-10-2008, 18:17
a sto se tice Age of... ili C&C to nisu uopce prave strategije nego RTS..
Kada sam zadnji puta provjeravao Geektionary, RTS je bila kratica od Real Time STRATEGY.

Sony Ericsson
13-10-2008, 18:25
Da, a real time strategija je drukciji žanr od strategije.

ScorpiuS
13-10-2008, 19:01
Ako ideš u detalje onda TW (djelomično) nije RTS jer je na poteze, ali opet to su dvije iste stvari.

McPingvin_v2.0
13-10-2008, 19:38
Da, a real time strategija je drukciji žanr od strategije.
Dear mother of God...

Glavni dio TW-a se izvodi u realnom vremenu. Mapa je bazirana kao TBS (Turn Based STRATEGY).

Dakle, kako god okreneš, i TW, i AoN, i RoN... Sve su to strategije.

cropir
13-10-2008, 19:45
sony ericsson, failaš. :(

Sony Ericsson
13-10-2008, 21:16
ma, dobro. ali pokusavam reci da total war ne mozes usporedjivati sa age of empires i C&C

W3DR4N
13-10-2008, 22:08
The Great Duck, Sony
Zašto osporavate kredibilitet Age of Empiresa, koji je u suštini bio osnova za Total War serijal.

Deadwalker
14-10-2008, 12:29
The Great Duck, Sony
Zašto osporavate kredibilitet Age of Empiresa, koji je u suštini bio osnova za Total War serijal.

slazem se, age of empires serijal je bio neka osnova za TW(osim shogun-a) pa tako i ovaj empire tw ima podlogu u aoe 3...

The Great Duck
15-10-2008, 14:02
The Great Duck, Sony
Zašto osporavate kredibilitet Age of Empiresa, koji je u suštini bio osnova za Total War serijal.
Zato što u njemu i nema baš strategije,samo treba graditi zgrade,novačiti jedinice i istraživati tehnologije,i na kraju tko ima više/jače/bolje,dobije.

Abadon
15-10-2008, 14:08
Total war je polu turn based a pola real time.

S Zato što u njemu i nema baš strategije,samo treba graditi zgrade,novačiti jedinice i istraživati tehnologije,i na kraju tko ima više/jače/bolje,dobije.
A sto se ovog tice to nije nuzno tacno.

Sony Ericsson
16-10-2008, 16:45
Koja je za sad preporucena konfiguracija (ne minimalna)?

Nodakim
19-10-2008, 12:05
The Great Duck, Sony
Zašto osporavate kredibilitet Age of Empiresa, koji je u suštini bio osnova za Total War serijal.
Zato što u njemu i nema baš strategije,samo treba graditi zgrade,novačiti jedinice i istraživati tehnologije,i na kraju tko ima više/jače/bolje,dobije.


A pobjedu u ratu bi trebala odlučivati partija pokera?Mislim normalno da ce bolji i jači pobjediti...

Durin
24-10-2008, 22:12
Ok, zanemarimo gluposti napisane u par postova prije i krenimo dalje.Otkriven je treći filmić koji otkriva nove detalje, ovaj puta o najvažnijem segmentu igre-campaign mapi!
http://www.gametrailers.com/player/41950.html

KingTomy
25-10-2008, 09:26
A pobjedu u ratu bi trebala odlučivati partija pokera?Mislim normalno da ce bolji i jači pobjediti...

Pa ako netko ima ogromnu vojsku, samo selektira sve i zaleti se direktno na nešto slabije, a ovaj ima dobru strategiju slabiji ga može razbiti na komadiće :)

Deadwalker
25-10-2008, 09:58
ma ovo genijalno izgleda, cijela svjetska mapa na raspolaganju, osvajati na svim kontitnentima i to na moru i kopnu, bomba :pray: 8) I kad se doda sav taj jos mikro i makro menađment, san za svakog pravog stratega. Iskreno, ako bu ova igra samo na razini prethodnika, ne treba mi nista drugo najmanje pola godine...

EDIT: sad sam jos pogledao trailer za ove kopnene bitke. Bemu, ako je to tak kak su oni prikazali u videu, ovo ce biti najrealisticnije bitke do sada. Sami pokreti vojnika su nevjerojatno dobro složeni, sve te vrste jedinica, koristenje zgrada za zaklon, građenje prepreka, sama fizika, ma sve jednostavno izgleda nerealno dobro. Ak bu to tako stvarno u igri, hm, total war ce opet dici razinu strategije i real time bitke za jos nekoliko nedostiznih stepenica. Prema svemu prikazanom do sada decki su napravili vraski dobar posao...

torcida007
03-11-2008, 12:17
Odlićno,odlićno!Sljedeća godina je u znaku Total wara.

crowap
09-11-2008, 08:18
Odlićno,odlićno!Sljedeća godina je u znaku Total wara.

točno tako , nadam se da če sve ispast dobro, do tad treba još uvježbat taktiku.... :)

Khorne
22-11-2008, 20:04
Ja se nadam da budu ubacili neke millitia jedinice ili regularnu vojsku s kojima se moze voditi i gerilski rat po sumama itd...

Durin
22-11-2008, 20:19
Za one koji žele znati više, Empire Total War stranica se sada često updatea, tako da možete pročitati na njihovim stranicama o ponekim frakcijama koje su igrive, a ostale igrive će updateati uskoro.

http://www.sega.co.uk/empire/gameinfo/f ... .php?id=18 (http://www.sega.co.uk/empire/gameinfo/factions.php?id=18)

Zanimljivo je da ima emerging factions, tako da ako pobunjenici u Irskoj podignu pobunu nastati će nova frakcija.

ScorpiuS
22-11-2008, 20:30
To će biti zanimljivo vidit. Sada ću imat razlog malo poboljšat uvjete u gradu,a ne kao što sam nekad radio da ako su mi prosvjedi dojadili da izvadim svu vojsku i da se pobune pa da im opet dođem i pokoljem 2/3.

Khorne
22-11-2008, 22:39
Igra izlazi u drugom mjesecu 2009. ili?

SkunK
22-11-2008, 22:46
Nadam se da ce biti kakav scenario koji ima veze s borbom SAD-a za neovisnost protiv Velike Britanije. To mi je jedan od "drazih" ratova osim WW2.

ScorpiuS
22-11-2008, 23:08
Obavezno će bit. Zato i jest mapa kolika je i doba radnje kojo je.

Herr Schnitzel
22-11-2008, 23:53
Nadam se da ce biti kakav scenario koji ima veze s borbom SAD-a za neovisnost protiv Velike Britanije. To mi je jedan od "drazih" ratova osim WW2.


Takodjer. Da gnjecim gamad dok je jos sve u zacetku.

Durin
23-11-2008, 00:22
Pa biti će cijela posebna kampanja koja će uključivati Sj. Ameriku.Nešto slično poput Kingdomsa, neće biti cijeli svijet na mapi već prostor 13 kolonija.Počinjati će oko 1600. (osnivanje Jamestowna) pa sve do 1800-ih.

SkunK
23-11-2008, 09:19
Nadam se da ce biti kakav scenario koji ima veze s borbom SAD-a za neovisnost protiv Velike Britanije. To mi je jedan od "drazih" ratova osim WW2.


Takodjer. Da gnjecim gamad dok je jos sve u zacetku.

Mislis, renkarnacija scena iz Patriota?:)

McPingvin_v2.0
23-11-2008, 09:54
BTW, na Steamu je akcija - uz preorder Empirea dobijete R: TW i ekspanzije (Barbarian Invasion+ Alexander). Ztaže 45$, a samo R: TW sa ekspanzijama je 30... Isplati se pogledati i razmisliti ;)

Herr Schnitzel
23-11-2008, 10:16
Mislis, renkarnacija scena iz Patriota?:)


O da, sve dok slusam "Grenadiers' march" :D

IGoR_2803
23-11-2008, 10:46
bilo koja kampanja u kojoj mogu ubijati britance je i više nego dobro došla...

Durin
04-12-2008, 17:38
Objavljeni su minimalni zahtjevi:
2.4Ghz single core processor

256MB Gfx card (DX9 compaitble)

1GB RAM (For XP, 2GB if using Vista)

cropir
04-12-2008, 17:58
al ce se igrat na high. :D

Deadwalker
05-12-2008, 09:46
Objavljeni su minimalni zahtjevi:
2.4Ghz single core processor

256MB Gfx card (DX9 compaitble)

1GB RAM (For XP, 2GB if using Vista)

jako lijepo...ma igra ce biti na istom engine-u s M2, samo jos malo tweakani, tak da i pod preporucenom nemoramo ocekivat nesto prejako. Neki dual-core, mainstream graficka te puno rama(3-4gb valjda)

ScorpiuS
05-12-2008, 13:13
Definitivno treba puno RAMa, a pogotovo što će se jedinice istog tipa razlikovat, a kad ih još staviš 1000 takvih na mapi i još dodaš sve efekte i uništivu okolinu. Puf...

Durin
05-12-2008, 17:58
Objavljeni su minimalni zahtjevi:
2.4Ghz single core processor

256MB Gfx card (DX9 compaitble)

1GB RAM (For XP, 2GB if using Vista)

jako lijepo...ma igra ce biti na istom engine-u s M2, samo jos malo tweakani, tak da i pod preporucenom nemoramo ocekivat nesto prejako. Neki dual-core, mainstream graficka te puno rama(3-4gb valjda)

Neće biti na istom engineu, potpuno novi engine je stvoren za E:TW.

Deadwalker
05-12-2008, 22:38
Hm, meni se ucinilo da je isti... No svejedno, ako su takvi minimalni zahtjevi onda ni preporuceni nece biti nesta pretjerano veliki...

Rang€r
06-12-2008, 12:41
preljepo... tak super grafika, a tak dobro optimizirana...

Rang€r
06-12-2008, 18:44
rockstar nebi od nikog trebo učit... tak specijalna igra tolko para na njoj dobit, divim im se...

The Great Duck
06-12-2008, 22:40
Eee,zajebo sam se,ne izlazi iza babinog,nego maminog rođendana.
Ali zato izlazi na rođendan jedne osobe koju svi znamo...

Rang€r
09-12-2008, 19:48
Optimizacija,druze,optimizacija :(

nisam ja pritom mislio da igra valja... sad znam da ni u tom pogledu nevalja :) ty

Durin
12-12-2008, 19:38
Datum izlaska je pomaknut na Ožujak 2009., zbog toga što su se developeri odlučili da će u igru uvesti multiplayer campaign.

cropir
12-12-2008, 20:20
neka, svejedno previše igara izlazi. :D

ScorpiuS
12-12-2008, 20:47
Ček, zar će kampanja biti u stilu co-op? Ej pa držat ću susjeda na snajperu da se ne diže sa kompa dok to ne prođemo ako bude tako.

eddie2142
12-12-2008, 20:52
bila je u M2 kingdomsima, igrao sam s bratom, jako naporno, prodao sam sve regije (osim ankare) za 10 kuna i branio sam se 20 turna

cropir
12-12-2008, 22:17
1. di ti je co op u kingdomsima
2. valjda ce stavit neke manje mape, recimo, samo Italija (kao šta ima mp u Civ4 )

keko
12-12-2008, 22:57
1. di ti je co op u kingdomsima
2. valjda ce stavit neke manje mape, recimo, samo Italija (kao šta ima mp u Civ4 )


ak se ja dobro sjećam,u samim kingdomsima nema coop-a,ali neki mod dodaje coop

Durin
12-12-2008, 23:47
U kingdomsima postoji tzv. "Hot seat mode".

A što se tiče MP kampanje:


Significantly the additional time will also allow us to implement the underlying technology for a much desired feature (thanks to your feedback!); a multiplayer campaign mode. An opportunity to participate in the 1 versus 1 multiplayer campaign mode beta will be made available to all Empire Total War buyers post release.

Sony Ericsson
17-12-2008, 18:44
Taj takozvani "Hot seat mode" je za vise igraca na istom racunalu.

eddie2142
17-12-2008, 20:01
nisi znao?
LOL :D

Durin
18-12-2008, 17:09
http://uk.gamespot.com/pc...d-to-independence-trailer

Novi trailer koji prikazuje novost u E:TW "Road to independence campaign" koja započinje oko 1600, poput neke vrste tutoriala za novopridošle TW seriji.

I, prvi puta su novinari uspjeli zaigrati igru:
http://www.gamespot.com/pc/strategy/emp ... ot;title;1 (http://www.gamespot.com/pc/strategy/empiretotalwar/news.html?sid=6202468&tag=topslot;title;1)

Nodakim
18-12-2008, 22:45
A ti se već ponadao etničkom čišćenju katalonaca?

eddie2142
18-12-2008, 23:25
Dakako!

Durin
19-12-2008, 17:16
I napokon pravi gameplay filmovi koji su vjerojatno "procurili" sa poljskom sitea, ali napokon prikazuju cijelu bitku, snimljenu, onako kako će to izgledati točno u igri:

http://www.dailymotion.pl/video/kADOJ9mjruq2MOSKdn
http://www.dailymotion.pl/gamecorner_tv ... videogames (http://www.dailymotion.pl/gamecorner_tv/video/x7ro2c_empire-total-war-kolejne-intro_videogames)
http://www.dailymotion.pl/gamecorner_tv ... videogames (http://www.dailymotion.pl/gamecorner_tv/video/x7ro3l_empire-total-war-bitwa-w-zblieniu_videogames)
http://www.dailymotion.pl/gamecorner_tv ... videogames (http://www.dailymotion.pl/gamecorner_tv/video/x7rnka_empire-total-war-bitwa-ldowa-land-b_videogames)

Constantine
19-12-2008, 17:52
Ne rade ti zadnja tri linka.

Durin
20-12-2008, 12:04
Ne rade ti zadnja tri linka.

Eto, popravljeno.

Deadwalker
20-12-2008, 12:11
bemu, veza mi je prespora...ima tih filmica na youtube-u?

Durin
20-12-2008, 12:20
Nema nikakvih naznaka o demu još, a igra izlazi (ako nisi znao) ne u veljači nego u ožujku.

Deadwalker
20-12-2008, 12:21
bemu, tek u ozujku :( Al opet s druge strane, nije lose, sad jos imam vremena da si nađem neki posao na brzaka preko student servisa kaj si zasluzim pare, kaj si bum mogel igre kupiti... :)

Ementaler
24-12-2008, 17:56
Evo najave ove igre sa HCL-a za više informacija o igri:
http://www.hcl.hr/najave.php?TekstID=154&select=19

Ja osobno nisam još igrao niti jednu igru iz Total War serijala, a prema ovoj najavi čini mi se totalno predobro zamišljena i definitivno ću si ej probat nabavit..

Deadwalker
25-12-2008, 16:53
procitao najavu...well, spomenuto je sve ono cemu sam se nadao. Bemu, ovo cak predobro zvuci da bi bilo istinito. Neznam, nadam se da Creative Assembly nastaviti s tradicijom izdavanja svojih legendarno dobrih strategija jer ako ispune sve sto su najavili ceka nas hit godine i meni onda ne treba nista za igranje najmanje 6 mjeseci. Meni je Rome u TotalWar serijalu bio najdrazi i najbolji posto i inace jako volim razdoblje antike tak da sam Rome igrao mjesecima. Nadam se samo da cu Empire moci igrati godinama jer TotalWar naslovi su cista ekstaza za sve prave stratege i po meni najbolje strategije na trzistu...

keko
25-12-2008, 16:57
E,je li spomenuti neki miran način preuzimanja teritorija?Pritom ne mislim na diplomaciju (daj mi teritorij ili ću te napasti),nego na širenje svojeg utjecaja pa da se ti ti teritoriji pridruže...

Quiet Riot
25-12-2008, 17:36
E,je li spomenuti neki miran način preuzimanja teritorija?Pritom ne mislim na diplomaciju (daj mi teritorij ili ću te napasti),nego na širenje svojeg utjecaja pa da se ti ti teritoriji pridruže...
Širenje kulturom je možda funkcioniralo u Civu, ali Total War bi ipak trebao biti realnija igra.

Sony Ericsson
26-12-2008, 11:40
nema u total waru bas kulture,to je vise neki sveopci rat. sa svim susjedima si stalno u ratu.

ScorpiuS
26-12-2008, 20:30
Točno tako. Ja sam u prijašnjim igrama (pogotovo Medieval 2) bio u ratu sa hrpom carstva i ne zbog toga što sam htio ili planirao nego zato što su oni meni pez razloga objavili rat. Bilo je nekih slučajeva u kojima smo imali odlične odnose dobru trgovinu i prijateljske odnose i kad se iznenadim u sljedećem potezu mi napadnu grad sa dvije pune vojske.

Sony Ericsson
27-12-2008, 13:18
trgujes sa nekim udaljenim frakcijama, a sa susjedima ratujes. tako ti je to u total waru.

torcida007
27-12-2008, 16:49
Problem je u total waru šta ratuješ sa svime i svačim.Ko hebe gospodartsvo,samo štancaj vojsku i pokori sve.To je bila bit prijašnjih total warova,nadam se da će empire:total war popravit.

Quiet Riot
27-12-2008, 17:01
Problem je u total waru šta ratuješ sa svime i svačim.Ko hebe gospodartsvo,samo štancaj vojsku i pokori sve.To je bila bit prijašnjih total warova
Pa zato se i zove "Total War" :)

ScorpiuS
27-12-2008, 18:20
To bi trebo biti nekakav bug. Ulazak u tuđi teritorij s vojskom bez dopuštenja automatski donosi rat.

torcida007
27-12-2008, 18:45
Ne nužno,možda ima otvorene granice s tom državom?

ScorpiuS
27-12-2008, 18:56
Pa to sam i reko.

To bi trebo biti nekakav bug. Ulazak u tuđi teritorij s vojskom bez dopuštenjaSautomatski donosi rat.

Deadwalker
27-12-2008, 19:03
MTW2 ima uzasnu diplomatiju i sistem granica,ako igras sa HRE,Francuzi ce redovno slat vojske preko tvoje zemlje da okupiraju Poljsku :(

slazem se...ta diplomacija fakat nema smisla. Ono, imas saveznika s kojim imas odlicne odnose koji ti nakon par turneva napadne prvi grad do granice jer se vise nema gdje siriti. Ono, u povijesti se saveznistva nisu bas tako lako krsila :wink: . Nadam se da ce poboljsati malo tu diplomaciju u Empire-u. Eto, to mi je jedina zamjerka igri, ostalo sve neka ostane na razini i bit ce sve super...

eddie2142
27-12-2008, 23:40
ma diplomacija je stvarno fuj, ali ipak, ovo nije igra u kojoj je diplomacija i ekonomija nesto
ovo je TOTAL WAR!
harharhar

torcida007
28-12-2008, 16:03
Ma samo treba popravit diplomaciju a sve ostalo ostavit i igra će bit legendarna.

Durin
30-12-2008, 17:57
Baš sam pogledao video što se tiče diplomacije i evo nekoliko stvari:

-neće više biti diplomata, tako da nema više jurnjave diplomatom po karti i traženja nekoga s kim će se razgovarati, naravno da se već zna gdje leži koja država, ali i ima par stvari koje se također znaju.Npr. odnosi svih država prema vašoj državi ali i njihovi odnosi međusobno.Tako da npr. ako igrate kao Francuska i želite zaratiti sa Velikom Britanijom pogledati ćete koja država još mrzi Britaniju, i sklopiti savez sa njom.
Takve stvari će očigledno ići dalje od prijašnjih TW gdje je bilo prikazan samo odnos između ostalih i vlastite države pridjevima poput. amiable, absymal itd.

-AI će se poboljšati, neće ponavljati iste pogreške unedogled, prilagođavati će se različitim situacijama i sl.

-vrijeme će se mijenjati tijekom bitke tako da ako npr. počnete bitku usred oluje na kraju bitke može izasći sunce.

Herr Schnitzel
30-12-2008, 18:03
-vrijeme će se mijenjati tijekom bitke tako da ako npr. počnete bitku usred oluje na kraju bitke može izasći sunce.
Garancija za predivne screenshotove? O da.

ScorpiuS
31-12-2008, 09:00
Mora da će biti izazov kontrolirati bitke na moru usred oluje. :) Jeah

Deadwalker
01-01-2009, 11:51
Mora da će biti izazov kontrolirati bitke na moru usred oluje. :) Jeah

pa ono, rekli su da ce na bitku utjecat sve i svasta i sad jos vidim da ce se tokom bitke dinamicno mjenjati vremenski uvjeti. Onako, recimo pocne pomorska bitka u gustoj magli s jakom kisom a zavrsi sa poluoblacnim vremenom i dobrom vidljivoscu. Smjer vjetra ce igrati tu vrlo vaznu ulogu. Sve te stvari ce valjda utjecati na karakteristike bitke a bit ce lijepo to i promatrat :)

Rang€r
01-01-2009, 13:30
-vrijeme će se mijenjati tijekom bitke tako da ako npr. počnete bitku usred oluje na kraju bitke može izasći sunce.

izazov sa kompove? o da... sinoč sam imao 2 siegea na dol guldur(huge city) pa mi je štekalo kad bih pogledo grad, mog mislit kak će ovdje bit...

Deadwalker
02-01-2009, 16:43
Da, veliki gradovi su bili izazovni za racunala te cesto je dolazilo do pada framerate-a. Kod ove igre je krucijalno imati cim vise rama i brzi procesor. Nadam se da ce dobro igru optimizirat. Prema minimalnoj konfi kojoj su naveli igra nebi smjela biti prezahtjevna

Deadwalker
16-01-2009, 11:04
evo, mali update...stigao novi gameplay trailer, a ovaj se tice multiplayer-a, pa koga zanima može pogledati ovdje (http://www.gametrailers.com/player/44440.html?type=mov)

Deadwalker
16-01-2009, 11:24
ma igra izgleda stovise cak predobro. Samo se nadam da bu to sve funkcioniralo kako izgleda u ovim trailerima. Al ono, taktike nece nedostajati :wink:

ScorpiuS
21-01-2009, 08:25
Potvrdjeni su Rusija,Spanija i Pruska-Branderburg.Vlazim se.
Pa zar neće biti više-manje sve države tog doba dostupne.

Deadwalker
21-01-2009, 11:14
bit ce ih dosta, LL21 je spomenuo samo zadnje koje je Creative Assembly najavio...

Herr Schnitzel
22-01-2009, 10:53
Upravo je nevjerojatno koliko ce ovo biti dobroSkada izadje. Ponovno sam pogledao sve gameplay filmice, i doista "Riječi Epic i Win nekako ne uspijevaju potpuno opisati količinu zakona u ovome..." (Hvala Boz).

Bit ce nereda ako mi se ovo ne da recenzirati :)

McPingvin_v2.0
22-01-2009, 11:08
Budemo zajedno napravili recenziju, samo treba prvo ubit Leutara... :)

Deadwalker
22-01-2009, 11:35
Hehe, e carevi :pray:
Decki, jedva cekam recenziju a jos vise samu igru. Opet me uhvatio ogromni hype, nadam se da ce igra biti na razini jer prema svemu viđenom do sada(no znam, vec sam to sto puta rekao :D ) ovo ce biti apsolutno remekdjelo strateskog gaminga(ne zanm kako bi se ljepse izrazio :) ) i vjerujem kandidat za igru godine. Bemu, kad ce vise taj treci mjesec...

ScorpiuS
22-01-2009, 12:48
Vidi se haype je narestel na visoku razinu. Tko je za PCP Server?

ScorpiuS
22-01-2009, 13:22
Kakav server?Mi vec igramo MTW2 preko Hamachija:D
Ma OK, kad već očeš sve da bude cik-ack onda ajmo jedan PCP Room

Deadwalker
22-01-2009, 13:48
hm, ja bi ali me ogranicava internet... :(

ScorpiuS
22-01-2009, 14:59
Mene neograničava promet, ali me ograničava 250Kb/ps upstream

Herr Schnitzel
22-01-2009, 15:19
Mene neograničava promet, ali me ograničava 250Kb/ps upstream

Nije to problem.Ja imam 256Kbps,pa nije Schnitzelu lagalo,vjerujem:D
Uglavnom,ko oce igrat,dajte mi xfajer/msn pa da se dogovorimo.Imate i temu na onlajn.
Sve je radilo perfektno. Samo se vi javite el-elu da se dogovorimo.

keko
22-01-2009, 20:09
Mene neograničava promet, ali me ograničava 250Kb/ps upstream

Nije to problem.Ja imam 256Kbps,pa nije Schnitzelu lagalo,vjerujem:D
Uglavnom,ko oce igrat,dajte mi xfajer/msn pa da se dogovorimo.Imate i temu na onlajn.
Sve je radilo perfektno. Samo se vi javite el-elu da se dogovorimo.


Koji se Medieval igra,Kingdoms ili obični?

Herr Schnitzel
22-01-2009, 21:34
Mogli bismo koji put i Kingdoms nabaciti.

Sony Ericsson
27-01-2009, 15:12
koliko ce onda provincija na kraju biti u igri?
kazu da je mapa najveca dosad - lazu, ima igara sa dosta vecom mapom

ScorpiuS
27-01-2009, 15:16
koliko ce onda provincija na kraju biti u igri?
kazu da je mapa najveca dosad - lazu, ima igara sa dosta vecom mapom
Govorili su o tome da će mapa biti najveća u TW serialu, a što se provincija tiče nezna se točan broj, ali se zna da će biti veće, jer je veći prostor upleten.

Deadwalker
27-01-2009, 15:18
koliko ja znam biti ce tri mape u jednoj. Dakle, europska, americka te indijska.

Sony Ericsson
27-01-2009, 15:20
dobro, normalno da ce bit vece provincije kad se radi o cijelom svijetu XD steta :(
da bar ostave onakav omjer kao prije i jos povecaju mapu... to bi tek bilo :pray:

30-01-2009, 22:14
Šteta što nece biti afrička mapa, ako su mogli staviti američke indijance koji se bore protiv američkih kolonijalista mogli su i staviti afrička plemena koja se bore protiv francuza i britanaca, koji su u africi imali kolonije.

Pitam se dali ce se opet uvesti robove kao resurs kao što je bio u Rome:TW.